DUINSTREEK Burgerzin-lening werd mislukking Roelofarendsveen besteedt vrije tijd goed Er komt een rioolwater-zuivering aan de Vliet MAANDAG 3 DECEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Gemeenteraad van Boskoop De Raad van Boskoop kwam in openbare vergadering bijeen. De agenda werd in gemoedelijke St. Ni- colaas-stemming afgewerkt. De heer Noest was erg geschrokken toen hij had gelezen, dat de geldlening, wel ke het college van B. en W. bij de ingezetenen had willen sluiten, op een mislukking was uitgelopen, aan gezien slechts voor 1200.was in getekend. De voorz. antwoordde, dat B. en W. hadden gemeend, dat een adverten tie in het plaatselijk blad voldoende zou zijn en sprak de hoop uit, dat de Boskoopse ingezetenen in het vérvolg wat meer burgerzin zouden tonen. De heer Hage vertelde, dat de kwekers geen geld over hebben. Zij hebben dit tot de laatste cent nodig om de achterstand in te lopen. Over de verbeterde toestand in Den Ham is hij wel tevreden, doch niet vol daan. Bij herstemming over het voorstel van de heer van den Dool, om de rei nigingsrechten te bepalen op ƒ3. per jaar, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten, werd thans het voorstel verworpen met 5 tegen 8 stemmen. Het voorstel van B. en W. om 5.reinigingsrechten te heffen, werd nu met dezelfde stem menverhouding aangenomen. De heer v. d. Dool wilde toch maar niet zon der meer het voorgestelde badhuis zien vervagen. Het destijds ingediende voorstel Noestv. d. Dool, om te komen tot de bouw en exploitatie van een ge meentelijk badhuis, is door B. en W. na meerdere onderzoeken, zoals reeds eerder in ons blad werd bericht, ter zijde gelegd. De voorz. zegt, dat hij de noodzakelijkheid mede aanvoelt, maar verschillende factoren maken dit althans voorlopig mogelijk. De heer Hage merkt op dat hier nu eens een echt stukje burgerzin lag, iets wat de heer v. d. Dool direct beaam de, en daarom voorstelde dat de heer Hage zich daar nu eens flink warm voor zou maken. Dit was echter een koude douche voor de heer v. d. Dooi, want de heer Hage antwoordde prompt, dat hij zich niet voor een karretje liet spannen. Vervolgens vraagt de heer Noest, hoe het komt dat de huur van 9 wo ningen van 6.70 op 7.70 is gebracht, iets wat hem onbegrijpelijk voor komt. Wethouder Taat antwoordt, dat hij daar evenmin iets van be grijpt. Wel is indertijd gezegd, dat de mogelijkheid bestond, dat de prijs van 6.70 zou moeten worden ver hoogd, maar momenteel was daarvan nog geen sprake. De uiterste pogin gen worden in het werk gesteld .om de huidige huurprijs te handhaven, waarop de heer Noest vraagt of de betrokken woningbouwvereniging ten spoedigste van een en ander in ken nis zal worden gesteld. De heer v. Wengerden brengt naar voren, dat een huurprijs van 7.70 veel te hoog is. De heer Kooij voegt hieraan toe, dat voor de eerst gebouwde wonin gen die het grootst zijn, de huur la ger is dan van de later gebouwde HAZERSWOUDE Inbreker betrapt Nadat al bij verschillende land bouwers in de Hoogeveen alhier, diefstal was gepleegd, besloot een hunner (in de veronderstelling dat de dader nog wel eens terug zou ko men) enige nachten de wacht te houden. Enige dagen geleden ging do landbouwer J. v. d. E. met zijn geweer geladen met hagel in de stal op de loer zitten. De eerste nacht had hij al succes. De deur werd opengedaan, en de landbouwer riep „handen op, sta of ik schiet". Doch de ongenode gast nam ijlings de vlucht,, achtervolgd door de land bouwer, die hem op het erf een schot hagel najoeg. Het is de Ha- zerswoudse politie echter gelukt de dader op te sporen en aan te hou den. De aangehoudene bekende tij dens zijn verhoor, meermalen bij ver schillende landbouwers in de Hoo geveen diefstal te hebben gepleegd. Hij had een schot hagel in zijn zit vlak gekregen. De Zaterdag alhier gehouden Rode Kruis-collecte voor Italië heeft in ons dorp opgebracht de som van 206.49. LEIMUIDEN R.K.S.V. „Odi" Zondag was de K. Bisschop in de zaal van mevr. 'Sneeboer op bezoek om het feest van Odi bij te wonen. Alleen de kleutergroepen lieten haar oefenin gen in de vorm van een spelletje zien. Ook vele ouders gaven van hun belangstelling blijk. propaganda-avond Rode Kruis. De afdeling Leiden van het Rode Kruis gaf in de grote zaal van mej. de wed. J. Sneeboer een propagan da-avond. In tegenstelling tot de vorige keer was de opkomst goed, dank zij de reclame die mevr Heenk de presidente van de EHBO, voor deze avond gemaakt had. De burge meester opende de bijeenkomst met een korte uiteenzetting over het grote nut van de bloedtransfusie dienst. Hij wekte op lid van het Rode Kruis te worden en zich als bloedgever op te geven. Dr. Keijzer uit Leiden gaf daarna een heldere uiteenzetting over het werk van het Rode Kruis, hij wekte de aanwezi gen op zich op te geven als collec tant voor de Zaterdag a.s. te houden collecte voor de getroffenen in Italië. Vervolgens werd de film vertoond van de bloedtransfusiedienst en de film over de hoornvliestransplanta tie. Na de pauze werd de prachtige Deense speelfilm vex-toond „Wat Le- ni Rosner beleefde". Het resultaat van de avond was niet slecht, 20 nieuwe leden gaven zich op als lid, heel wat bloedgevers werden ge wonnen en de collectanten voor de collecte kwamen bij elkaar. kleinere woningen. Hij vindt dit een onbillijke verhouding. De voorzitter deelt mede, dat dit aan de bijdrageregeling ligt. Vervol gens komen de agendapunten in be handeling. De rekening van ontvang sten en uitgaven der gemeente en die van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1950 worden in han den gesteld van een commissie van onderzoek. Op een tweetal bezwaar schriften tegen de aanslag in de straatbelasting wordt afwijzend be schikt. Na enige discussie wordt be sloten twee percelen bouwgrond aan te kopen tegen de prijs van 6072.22, terwijl het partieel uitbreidingsplan voor de nog onbebouwde grond, gele gen ter weerszijden van de Wilhel- minalaan, voorlopig werd goedge keurd. Voorts werden de bedragen der vergoedingen voor de bijzondere scholen vastgesteld en werden enkele verkeersvoorschriften gewijzigd. In verband met de aanschaf van een schrijfmachine, enkele subsidiën ten behoeve van Land- en Tuinbouw en uitkeringen uit het gemeentefonds zjjn wijzigingen van de gemeente-be groting nodig. Deze werden zonder meer geaccepteerd. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ver klaarde zich na schrijven van B. en W. bereid het crediet in rekening courant te verhogen tot 1.063.500, waaraan de raad eveneens zijn goed keuring kon hechten. Als een ware St. Nicolaas-verrassing was een schrijven ontvangen va^ de Stichting Pensioenfonds voor het Bloembollen- bedrijf te Haarlem, waarin een le ning wordt aangeboden van 50.000 h pari, rentende 4 pet. 's jaars, voor de duur van 15 jaar. Het voorstel van B. en W. om deze lenim? te accepte ren wordt onder goedkeurend ge mompel aangenomen Hierna volgde de rondvraag met de gebruikelijke klachten en sluiting. TER AAR Nooit Gedacht. De eerste wed strijden om het kampioenschap van Ter Aar voor Dammen en Scha ken zijn gespeeld, waarvan de uit slagen zijn: Dammen: D. v. d. StarreC. van Veen 20; H. C. A. BroerB. Koe- leman 20; W. SnaterseN. Kals- hoven 20; A. HartveldC. Egberts 02; J. D. Costeris—G. v. d. Streek 1—1. Schaken: J. de GrootH. Bos 10; J. van VlietJ. Esveldt 10; Jo de BruynH. Aaftink 10; B. Rietveld -r-C. Zevenhoven 10; J. de Groot Alb. Koeleman 10; C. Zevenhoven H. Bos. Deze wedstrijden gelden tevens voor de onderlinge borden-competi tie. RIJNSATERWOUDE Schoorsteenbrand. Zondagavond was er een schoorsteenbrand bij de familie Kuipers aan de Herenweg, De brundspuit van Leimuiden, die met enkele personeelsleden ter plaat se kwam kon het gevaar gelukkig zonder water nog keren. ZOETERWOUDE Het raadslid J. H. v. d. Ploeg heeft schriftelijk toestemming ge vraagd tot het houden van een in terpellatie in de vergadering van Dinsdagavond a.s. over de woning bouw. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Kath. Vrouwenbeweging. De Kath. Vrouwenbeweging hield een zeer geslaagde bijeenkomst in het parochiehuis. Na de opening heette de voorzitster pastoor van Leeuwen, welkom als nieuwe geestelijk advi seur, terwijl zij tevens een woord van dank zeide tot kapelaan Wesse- ling, die in het afgelopen jaar deze taak heeft waargenomen. Deze bood zij als blijk van waardering een boek aan. Hierna hield mevrouw Winkel molen een praatje over de geeste lijke voorbereiding tot het moeder schap, nooddoop, moedei-zegen enz. Haar zeer boeiende verteltrant ge tuigde tevens van een echt Katho lieke geest. Na de pauze besprak kapelaan Wesseling op interessante wijze de ceremoniën van het Doopsel. Tot slot sprak de pastoor zijn waardering uit over het gebodene én zégde verder zijn volle medewerking als geestelijk adviseur toe. Mevr. Wand zorgde wederom voor de mu zikale opluistering. St. Nico'aas bij de K.A.B. Gis terenavond bracht St. Nicolaas een bezoek bij de K.A.B. in het paro chiehuis. Het openingswoord van de voorzitter de heer Goddijn en de versterkte en gereorganiseerde band „Biwa" zorgde met vrolijke muziek voor de goede voorbereiding In blij de verwachting klonken de eenvou dige St. Nicolaasliedjes tot dat de H. Man zijn plechtige intrede naar het podium deed. De Sint ro mde de ijver van het bestuur voor de orga nisatie, vooral ook voor de wijze waarop zij de priesters eert, wat ge bleken was bij het afscheid en bij de intrede van de pastoor. Ook de fou ten en gebreken, waar'n de nodige verbeteringen moesten komen, ston den in het gouden boek opgetekend. Na met milde hand enige cadeau tjes te hebben uitgereikt, verliet de goede Sint de feestvierende K.A.B. Met muziek, zang en 2 x 1 is 1 en een gezellig samenzijn met verloting van banketletters en speculaas was dit voor de K.A.B. een geslaagd feest. ZWAMMERDAM Geboren: Simon, z. van S- van Groeningen en A. P. Cleton. Ondertrouwd: Nicolaas Jacobus Boere 21 j. en Louisa Kroon 22 j. K A.B.-knutsel-club speelt voor St. INicoless Met rechtvaardige trots maakten de leden en werkers van de Knut selclub der K.A.B. zich op om de ge nodigden voor de officiële opening van haar tentoonstelling te verwel- komen.Wij schrijven met rechtmatige trots. Want wat wij bij het bezich tigen van deze tentoonstelling moch ten aanschouwen, was in een woord fantastisch. Niet minder dan 368 stuks speelgoed stonden hier uitge stald. En wat voor speelgoed! Niet alleen degelijk, maar ook fraai van uitvoering. De grootste spee goed- winkels zouden jaloers zijn op een dergelijke voorraad van dit echte handwerk speelgoed. Het zou ons te ver voeren al dit moois in de details te gaan beschrijven. Daarentegen zullen wij trachten een beeld te geven, van het vele werk hetwelk hiertoe belangloos en geheel in vrije tijd verricht is. Wekelijks een avond van 4 uur door gemiddeld 12 perso nen, betekent 2500 uren arbeid, of tewel voor een man een jaar lang werk bij norma'e arbeidstijden. Alle materialen werden verkregen uit afvalstoffen. Als men dan de resul taten ziet, is het bijna niet te gelo ven, dat dit speelgoed niet gekocht, maar door eigen krachten vervaar digd is. Wat een pracht idealisme, en wat een vreugde zal dit geven in de harten van ouders en kinderen, waarvan velen niet in staat zullen zijn financiële offers te brengen voor dergelijke geschenken, en nu toch in de vreugde van het St. Nicolaas- feest zullen kunnen delen. De gehele grote voorhal van de veiling werd door deze tentoonstel ling in beslag genomen. Naast dit talrijke speelgoed was ook een plaats ingeruimd voor de werkstukken op textielgebied van de Vrouwenbond voor de a.s. Kerst- gave, waar natuurlijk de vrouwelijke bezoeksters veel belangstelling voor hadden. Met grote vreugde sprak dan ook Zaterdagmiddag voor de tribune van de veiling de voorz. van de Knut selclub, de heer N. A. J. Rietbroek, een welkomstwoord tot de vele ge nodigden. Hieronder bevonden zich de heren v. d. Ploeg en Sipeel, resp. voorz. en secr. van het gewest Lei den, de hoofden der scholen, mej. Van Leeuwen, sociale verzorgster, de heer N. Turk, directeur der veiling, de besturen van L.T.B. en Midden stand, de besturen van K.A.B. uit de omliggende plaatsen en de besturen van alle onderafdelingen. Een spe ciaal woord van welkom richtte voorz. tot de heer L. Beumer, chef van de cultuurdienst der K.A.B., die uit Utrecht gekomen was, om deze tentoonstelling te openen. Spr. zette het doel van de Knutselclub, en deze tentoonste'ling uiteen, en legde er nog eens de nadruk op, dat alles gra tis wordt afgestaan om ook bij de minder financieel draagkrachtigen een echt St. Nicolaasfeest mogelijk te maken. Officieel droeg spr. daar toe alle werkstukken over aan de voorz. van de K.A.B., en gaf hierna het woord aan de heer L. Beumer om deze tentoonstelling te openen. De heer Beumer schilderde aller eerst het probleem van de vrije tijds besteding, en de juiste wijze waarop dit is op te lossen. Roelofarends veen, aldus spr., is hierin wel een voorbee'd voor het gehele land. Spr. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia Te Rotterdam slaag de voor muziekonderricht methode Gehrels, de heer A. Durville, onder wijzer aan de St. Jozefschool. LEIDSCHENDAM Gisteren vierde de weleerw. heer A. V. van der Voort zijn 12H-jarig priesterfeest wat door de parochie en door de verenigingen, waarvan de jubilaris adviseur is, werd aangegre pen om hem te huldigen voor wat hij als priester en adviseur voor de pa rochie had verricht. niddags werd in het patronaat een druk-bezochte receptie gehouden. Van deze receptie was zeer veel werk gemaakt en zeer velen hebben de ju bilaris hun best wensen voor zijn verdere priesterlijke loopbaan ken baar gemaakt. Namens het huldi gingscomité voerde het woord de voorzitter van de door kapelaan v. d. Voort opgerichte handbalvereniging. Het zangkoortje van de K.A.V. voer de daarna onder leiding van de heer H. Bakker en met begeleiding van mevr. Polderman-van Veen de pries tercantate van Dobbelsteen uit. Me vrouw Kraayvanger, de voorzitster van het Vrouwengilde, hield daarna een geestige toespraak, waarna door verschillende verenigingen aardige schetsjes werden opgevoerd. Namens de verenigingen werd als cadeau aangeboden een Triumph- schrijfmachine, waarmede de jubila ris bijzonder ingenomen was. Dokter S. P. Perquin voerde het woord namens de parochianen. Met zeer waarderende woorden dankte spr. de jubilaris voor de grote ijver en toewijding, welke de kapelaan steeds aan de dag heeft gelegd. De parochie meende geen cadeau te moe ten aanbieden, maar de jubilaris een bedrag oneer couvert aan te bieden, waarmede de kapelaan zich dan iets kan aanschaffen, wat hem het meest van dienst kan zijn. Na de vele sprekers die hulde brachten aan de jubilaris, nam ka pelaan Van der Voort het woord en dankte op de eerste plaats voor de overweldigende belangstelling van de zijde der verenigingen* en de paro chianen. Spr. meende in de tijd, dat hij in Leidschendam is, zijn plicht gedaan te hebben. Waarschijnlijk is het mogelijk, dat niet allen zijn werk waarderen, maar men bedenke, dat ieder fouten kan maken. In ieder ge val heb ik steeds datgene gedaan wat naar mijn mening het beste was". Na afloop van ae receptie celebreer de de jubilaris een plechtig Lof, daar bij geassisteerd door kapelaan A. C. Raadsohelder en een studievriend van de jubilaris. Ook emeritus-pastoor M. J. J. Kammers en de moeder van kapelaan van der Voort waren bij de viering van het jubileum tegenwoordig. SASSENHEIM Aanbesteding. Vrijdag vond de heraanbesteding plaats voor de bouw van een loods aan de Oost haven voor de N.V. Sassenheimsche Motorrëderij. Er waren een 30-tal inschrijvers. Hoogste inschrijver was de Aannemingsmij. Faas uit Amster dam voor ƒ97000. Laagste inschrijver de fa. Rol en Vonk uit Amsterdam voor ƒ56.447 Het we'dc is aan de laat ste inschrijver gegund. Er zal een loods worden gebouwd op het achterste gedeelte van het haventerrein waar thans de sche pen van deze N.V. liggen. De loods d nE zijn verwerkelijkt?^ ïertóaar-1 drageHn' s*°fig mo8eliik zal de diep respect te hebben veor deze i met de bouw worden beS°nnen- mannen. Met het doorknippen van Afsluiting Oosthaven opgeheven, een lint verklaarde spr. de tentoon- Op 30 April 1951 werd de Oost- stehing voor geopend. haven voor het scheepvaartverkeer Hierna maakten de genodigden afgesloten in verband met het bou- een rondgang langs deze prachtige wen van een brug voor de omlei- smaakvolle tentoonstelling. Hun voor- dingsweg van Sassenheim Z. naar beeld werd zowel Zaterdag als Zon- Sassenheim Noord. Thans is men zo- dag door velen gevolgd. ver met de werkzaamheden gevor derd dat de doorvaart wederom is opengesteld. De brug is nagenoeg voltooid. Precies 7 maanden is men hier aan bezig geweest. In het be gin wilde het niet erg vlotten. Toen men n.l. met droogmaken van de bouwput zo goed als klaar was, be gaf een beschoeiing het en was de put binnen een kwartier weer vol gestroomd met watei\ Dit scheelde enige weken wei-ken aangezien men weer bijna van vorenaf aan moest beginnen. Verder heeft men geen klagen gehad met de bouw van deze brug, de „Oos'havenbrug". Het maken van de op- en afritten voor deze brug is ook nagenoeg voltooid. Thans is men bezig het ge deelte Keiklaan-Provinciale weg te bestraten. Binnen niet al te lange tijd en zeker voor de bollcntijd kan deze weg dan o~k voor het verkeer worden openga 'd. VOORHOUT Intocht van St. Nicolaas. Zater dagmiddag, arriveerde per motor boot St. Nicolaas met zijn staf. Nadat de loopbrug was uitgelegd, en de Goede Sint voet aan wal had gezet, werd hij verwelkomd door een com missie voor ontvangst, terwijl de harmonie een vrolijk wijsje ten ge hore bracht. Na deze begroeting be steeg de kindervriend zijn prachtige schimmel, en een ware zegetocht door de gemeente begon. Bij het gemeentehuis aangekomen, werd St. Nicolaas op het bordes of ficieel ontvangen door de burgemees ter. voor wie het een genoegen was de Sint te mogen begroeten. De bur gemeester sprak dan ok zijn oprech te dank uit, voor de eer, Voorhout aangedaan, met dit hoge bezoek. De vele honderden kinderen zongen hierna enige St. Nicolaasliedjes. De Sint was zichtbaar ontroerd voor de- ge mester sprak dan ook zijn oprech- aanhankelijkheid. Hij zei dat dit jaarlijks een feest is van liefdadig heid. Voor de kinderen had hij een va derlijk woord en ook wel enige be rispingen. Vooral de meisjes werden er op attent gemaakt, dat zij geen „belletje"' meer moeten trekken. Hirena vertrok de hoge gast naar het parochiehuis, waar alle school kinderen St. Nicolaas persoonlijk de hand mochten drukken, wat nog al eens met angstige gezichten gebeur de. De winkelweek. In een persoon lijk onderhoud met St. Nicolaas deel de deze ons mede, dat hij zo enthou siast was over de grote activiteit van Voorhouts Middenstand, dat hij gaar ne zelf de trekking wilde verrichten van de loterij. De uitslag der verloting was: le prijs 30.mej. Jo Damen; 2e prijs 20.M. van Dam. 5 prijzen van 10.G. Wassing, J. de Ruiter, P. Montanus, B. de Groot en L. N. Nas sau. Terwijl de volgende personen ieder een prijs hadden van 2.50. Erven P. Warmerdam, H. A, G. Bots, Wed. v. d. Poel, H. G. Deters, Ant. Does, Fr. Geurts, C. v. d. Meer, A. J. v. d. Berg, C, Schrama, H. Went, P. IJsselmuiden, Asch v. Wijck, C. Vergouwen, A, P. v. d. Berg, C. v. d. Vlugt, J. C. Boere. WARMOND Intocht St. Nicolaas. Voorafge gaan door de Harmonie ,St. Mat- Kapelaan Plaat aangereden Toen kapelaan Th.' B. R. Plaat gis teravond te half twaal.' de pastorie van de St. Bavokerk te Heemstede verliet waar hij het koperen pries terfeest van kapelaan Riep had bij gewoond werd hij bij het haastig oversteken van de weg, om nog de autobus te ha'.en, gegrepen door een personen-auto. De kapelaan liep een dubbele, ge compliceerde breuk op van het lin- ker-onderbeen, een breuk van het rech ter-heupbeen en vermoedelijk een hersenschudding. Hij werd naar de Maria-stichting in Haarlem overgebracht. Zijn toestand was hedenmorgen naar omstandigheden redelijk wel. thias" deed St. Nicolaas zy'n intrede in Warmond. Het doel was een be- zeek aan de kinderen van de leden en donateurs van de K.A.B. in ho tel „De Zon". Na verwelkoming door de voorz., de heer S. v. Rijn, werd do Sint toegesproken door de g. a. kap. Stieger en door de burgemees ter. Vervolgens werden aan de 195 kinderen geschenken uitgereikt, waarbij een enkeling een extra ver maning van Sint moest incasseren. ZOETERMEER Hardlopersactie van de winkel- xvcek. De uitslag van Vrijdag 30 November van de hardlopersactie van de winkelweek luidt: J. Kalis vaart, Stationsstraat 223 f 30.D. P. Scholten, Den Hoorn 12 20. I-I. van Hamersveld, Stationsstraat 2.3 10.—; W. Janssen, Voorweg 160 5.Th. Prins, Jan Hoornstraat 72 5.Wed. P. Bos, Voorweg 146 5.H. C. Reeuwijk, Voorweg 68 2.50; Wed. D. van Vulpen, Molen straat 39 2.50; H. Bierman, Rok- keveenseweg 9 2.50; W. Dorst, Molenstraat 29 f 2.50; Nel de Goe de, Stationsstraat 137 2.50; A. Ver beek, Dorpsstraat 32 2.50; Jannie Koetsier, Schinkel weg 1 f 2.50; B. Uithoven, W. dc Zwijgerlaan 34 te Pijnackcr 2 50; B. Kalisvaart, Sta tionsstraat 226 2.50; J. van Veen, Molenstraat 13 f 2.50. Een extra piijs werd toegekend aan Mien Lex- mond en aan P. Lagerwaard. Mien Lexmond, Stationswstraat 89 ont vangt een pot boerenjongens, aan geboden door de heer W. C. Koot en P. Lagerwaard, Leidswallen 43 ont vangt een pot boerenmeisjes, aange boden door de heer J. J. Boone kamp. Gemeenteraad van Voorschoten De raad van Voorschoten kwam vonden. De nieuwe apparaten ko- in openbare vergadering bijeen ter bespreking van een lange agenda, omvattende onderwerpen van zeer uiteenlopende aard Afwezig was al leen de heer Korthals. De voorstellen over onderwijs-aangelegenheden en wijzigingen van bepaalde verordenin gen alsmede voorstellen beti-effende het nemen van noodzakelijke maatre gelen kregen allen de instemming van de raad. Zo werden benoemd in de commissie tot wering van school verzuim tot nieuwe leden de heren A. Vreeman, G. Steenwinkel, D. A. Ho- genelst, G. v. d. Schinkel, J. L. v. d. Gouw, C. v. d. Werf, C. Robbertsen, D. Rodenburg, C. Fortanier, P. W. Zonneveld, H. Oudshoorn, J. J. Dijk man. Herbenoemd werden de leden: J. H. Krooshof, G. C. Verrins. A W. C. van Dongen en N. J. Schut. Tot onderwijzer in vaste dienst van de O.L School werd benoemd de heer M. van Kerkvoort die reeds vanaf 15 Juli jl. in tijdelijke dienst was aange steld, B. en W stelden voor de ver ordening „tijdelijke Ziekenkostenre- .geling", beogende de ambtenaren enigszins tegemoet te komen in de hoge- kosten der vrijwillige verzeke ring te verlengen. De heer Bolle ver klaarde zich tegen dit voorstel. De verordening werd dus verlengd tot 1 Januari 1953. Brandblusapnara'en en een, rioolwaterzuiverings-installatie. De aanwezige brandblusapparaten in het raadhuis zijn op hun deugde- op 438.38. De heer Fortanier informeerde eerst, waarom deze on bruikbaar waren geworden, waarop de burgemeester kon antwoorden, dat de oude apparaten dateren vanaf de bouw van het raadhuis in 1927 dat de levensduur geschat wordt op circa 10 jaar. De oude waren dus wel lang goed gebleven! De nieuwe zullen er dan ook komen. Waar komt de nieuwe rioolwater- zuiveringsinrichting? B. en W stel den voor 4 ha. grond aan te kopen voor deze installatie, die op advies van de heren van Rijnland geplaatst zou moeten worden op een terrein aan de Vliet naibij Allemansgeest, met lozing van het gezuiverde water in de Vliet. De koopsom van dit ter rein zou bedragen 22.000. Do heer van der Hulst sprak er zijn voldoening over uit. dat in het voor stel het bedrijf van de heer Moerkerk werd gespaard, maar hij uitte be zwaren van technische aard aangaan de lozing van het water Hij was voor stander van lozing van het water in de korte Vliet en van bouw in de omgeving van de gashouder. Daar op volgde een uiteenzetting van d'e situatie, waarop diverse leden van de raad om verdere inlichtingen vroegen. heer Schrama kwam met het voorstel thans dit voorstel terug te nemen en het voor te leggen aan de commissie van overleg van Openbare Werken, waarop de leden van deze commissie, die zitting hadden in de lijkheid gekeurd en ondeugdelijk be- raad verklaarden (hierop geen prijs MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 Dec. Vee. Aan voer 1792 totaal stuks, waarvaix 1140 vette koeien, 465 varkens en 187 scha pen. Prijzen: vctle koeien 2.452.60 2.20—2.35 2.00—2.15, varkens 2.22, 2.16, 2.12 sper kg; levend gewicht, schapen 12010590, lam meren 110—9580; koeien aanvoer zeer groot, handel kalm, prijzen van vorige week met moeite te handha ven; varkens aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen iets hoger; scha pen aanvoer matig, handel kalm, ruim prijshoudend; lammeren aanvoer ma tig handel kalm, ruim prijshoudend. Voor het eerste na de oorlog werd op Maandag 3 December 1951 weer scha. penmarkt éehouden. Alle ahngevoer- de dieren v/erden tegen goed'e prijzen verkocht. meer te stellen. Het College van B. en W. was afgegaan op de adviezen van de heren ingenieurs van Rijnland en hebben dit advies aanvaard. Voor lopig kan met de huidige oplossing 59 procent worden bespaard, want voorlopig kan met een halve instal latie worden volstaan. Het voorstel van de heer Schrama voor terugname van het betreffende voorstel werd niet aanvaard en toen het voorstel van B. en W. in stem ming werd gebracht, verklaarden al leen de heer van der Hulst zich tegen. Betonnen schuttingen voor 10 cents per weck. Zoals reeds uitvoerig beschreven stelden B. en W. voor tussen de hui zen in het complex „Klein Lan.gen- horst" betonnen schuttingen te plaat sen, waardoor de huurprijs 0.10 zou worden verhoogd. Bezwaren werden geuit tegen dat permanente dubbel tje ir de week. waarna B. en W toe zegden deze kwestie na 10 jaar op nieuw te zullen bekijken. Het beno digde crediet ad 9.464.60 werd hierna besch'kbaar gesteld. De heer van der Hulst advijeerde B on W. toe te zien op de goede kwaliteit van het te verwerken materiaal. 497.431.31 voor 42 woningen. Het voorstel betreffende de 42 wo ningwetwoningen eveneens te bou wen in het complex „Klein Langen- horst" werd z. h. st. aangenomen. Dc raad voteerde het benodigde crediet ad 497.431. 31. Huize „Klein Langenhorst" gaat onder de moker. B en W. stelden voor huize „Klein Langenhorst" niet meer te restaure ren, daar er teveel geld mee gemoeid zou zijn, maar tot afbraak van dit huis over te gaan en op deze plaats vijf nieuwe woningen te plaatsen van het type, zoals steeds gebouwd in deze nieuwe wijk. De heer van der Hulst informeerde nog, of de slopingswerkzaamheden uitgevoerd zouden worden in eigen beheer, of dat het aanbesteed zou worden. De voorz. verklaarde zich voor aanbesteden. Naast de bouw van de 42 woningwetwoningen werd in deze vergadering eveneens besloten over te gaan tot de bouw van 19 woning wetwoningen, waarvoor een crediet ad 221.185.92 benodigd is. Deze kosten zullen worden bestreden door een geldlening ad 200.000.waar voor een aanbieding is ontvangen. Deze woningen completeren de wo ningen, die nog in aanbouw zijn in complex Klein Langenhorst". Daar de industrie ook een aandeel neemt in de financiering van deze huizen, zullen deze woningen dan ook uitslui tend worden toegewezen aan de be trokkenen, van de deelnemende in dustrieën. De gemiddelde huur van deze huizen komt neer op 6.75 per week Direct daarop kwam ook het voor stel van de geldlening ad 200.000. ter financiering van deze huizen in behandeling. Beide voorstellen wer den d'oor dc raad z. (h. st. aangeno men. Nieuwe industrie. B en W. konden meedelen, dat zich tot hun voldoening wederom een gegadigde voor een deel van het industrieterrein aan de Donklaan zich heeft aangemeld. De directie der Garage- en Auto-mobielmaatschappij te Amsterdam heeft verzocht "n ter rein, ter grootte van 4000 M2., nabij de Donklaan van de gemeente in koop te verkrijgen. De prijs ad 7.50 per M2. achten B. en W. redelijk. B. en W. stelde nu voor de 4000 M2. grond aan deze maatschappij te verkopen. Ook de raad hechtte zijn goedkeuring aan dit voorstel, zodat binnenkort zich wederom een nieuwe industrie op Vooi schoten kan vestigen. De rondvraag leverde een bespre king op over gewijzigde electriciteits- iarieven, waarvan dc 'bewoners niets zouden weten. Vooral de bewoners van de huizen in dc nieuwe wijk, die geheel op electric:teit zijn aangewe zen, zouden deze wijziging zeker moe ten kennen. De voorz. bestreed deze mening en was van oordeel, dat de bewoners van deze kwestie volledig o-p de hoo-gte waren. Betrokkenen kunnen het beste bij de dienst hun licht op gaan steken. De heer van der Hulst informeerde naar de omnibus In de volgende vergadering aldus de voorzitter, zal daarover meer naar voren komen. (Door een vertraging in de post bezorging dit verslag eerst hedenmor gen ontvangen. Red.). Rijwielpad Vinkwcg. Bij B. en W. is een brief van de Hoofdinge nieur-Directeur van de Rijkswater staat binnengekomen, waarin wordt meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt het rijwielpad langs de Vinkweg het volgend voorjaar te verbreden. Gunning. Dc uitvoering van de riolerings- en bestratingswerkzaam- heden in het complex „Klein Lan genhorst" 2e gedeelte heeft B. en W. gegund aan de N.V. Van Splunder's Aannemings Maatschappij te Ridder- i kerk.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3