DUINSTREEK De watersnoodramp in Italië Ver. voor K.l. „Vita Nova sloot weer een goed jaar af DONDERDAG 29 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 HILLEGOM Zilveren jubileum Binnenkort bestaat de Hillegomse Vrijwillige Brandweer 25 jaar. Er worden ern stige pogingen aangewend, om het corps als blijk van waardering eigen uniformen aan te bieden. Gemeenteraad De raad van Hillegom vergadert Vrijdag 30 Nov. 1951 n.m. te 8 uur. De uit 22 punten bestaande agenda vermeldt o.a.: benoeming gemeente-secreta ris; aanbeveling 1. J. Th. M.Punt, hoofdcommies-chef ter secretarie, E. J. H. Smit idem te Epe; Onthef fing wordt voorgesteld van het ver bod tot het oprichten van een in richting voor het vervaardigen van plastic-artikelen en van een meu belfabriek aan de Westzijde van de (oude) van den Endelaan. Voorge steld wordt een perceel grond te verkopen aan A, C. en Joh. Seijse- ner. Dit betreft 1024 m2 gelegen aan de Vosselaan, waarop 2 dubbe le woonhuizen met garages zullen worden gebouwd; de koopprijs is 11.000. Voor herstel van de brug in de Hyacinthenlaan wordt een crediet van 3000 gevraagd. Voor de uitbreiding van de prise d'eau wordt een crediet van 68.000 ge vraagd. Voorgesteld wordt een Ongevallenverzekering te sluiten voor B. en W, en enkele hoofd ambtenaren. KATWIJK AAN DEN RIJN Welpen-ouderavond Nog voor de welpen hun best konden doen. hebben de ouders hun best gedaan om te zien hoezeer de welpen-leid sters hun uiterste best gedaan had den. Proficiat Akela, vertrekkende Bagheera, Chil en Baksha; dat was prachtig werk, De ouders zullen er geen spijt van gehad hebben de re- gevlagen en bliksemschichten getrot seerd te hebben. Zij hebben meegeleefd van rimboe sfeer en djungel-stemming; zij noorden het lied en de plotselinge yell; zij zagen sterren schitteren als nieuwe ogen op oude welpen petten en dan nog het neerplanten van een fonkelnieuwe welpenpet op een teerpoot-hoofd (vergeef mij de combinatie). Via vachtenschouw en oliebollen belandden wij in de installatie van een nieuwe welp, aan wie Mowgli ten voorbeeld werd gesteld. Dan voert de akela ons met een mach tige ruk omhoog door alle wolken naar de sterren. Gelukkig kwam daar nog een gids bij. De pauze bracht voortreffelijke thee en schone loten, waarvan de- pastoor (parochieherder en gidsen- aalmoezenier) met gelukkige "hand en zeer onbaatzuchtig de trekking leidde, toegejuicht door de guide's die uit nieuwsgierigheid waren ko men toezien en spontaan de vijfde reep offerden. Na de pauze: de romantiek het kampvuur in vlotte afwerking der onderdelen, verbonden door de vindingrijke akela, terwijl de ande re leidsters vol zorg redderden en yellden. Jagertjes, opscheppers, 'n negus en een avondgebedje dwar relden dooreen. De aalmoezenier, die af en toe voor de gordijnen opdook, wenste de welpen van har te spoedig een hordehol toe. Wij kunnen niet beter doen dan ons volkomen daarbij aansluiten. Wie weet er iets? Deze avond bewees, dat leidsters en welpen dit ver dienen. LEIDSCHENDAM Toneeluitvoering. „De Toneel gezellen" hebben een kranig stuk werk geleverd met de opvoering van „Als de kinderen maar eens groot zijn". In drie bedrijven met een voorspe schildert de auteur, Kees Spierings, eerst de arbeiderstoestanden ten tij de van de uitvaardiging van Rerum Novarum. waarbij namen genoemd worden welke voor de ouderen nog steeds in het geheugen liggen zoals Toon Engels en kapelaan Ariëns. In de volgende bedrijven wordt de al gemene vooruitgang geschilderd als gevolg van de gevolgde richtlijnen, welke in Rerum Novarum werden aangegeven. Maar in het toneelstuk komt ook duidelijk naar voren dat het gezegde „Kleine kinderen kleine zorgen, grote kinderen grote zor gen". De spelers hebben zich, vergeleken bij hi'n vorig optreden, verre over troffen en zonder iemand te kort te doen, mogen wij een speciaal woord van lof spreken ten op zichte van de heer BW-'land en mei. van Eijk, die op rustige wijze voor vader en moeder Tenbrake speelden. Na hen was het vooral mei. Annv Blonk, die in haar goed ingeleefde moeilijke dochtersrol van Gonda be wondering afdwong. Deze goedgeslaagde toneelavond waaraan de harmonie St. Caecilia actief medewerkte werd gegeven in het kader van het 40-jarig K.A.B. jubileum. Hetzelfde programma wordt heden avond nog eens gegeven. LISSE K.A.B. De ontwikkelingsavond van de K.A.B. werd geopend door de voorz., die een bijzonder woord van welkom toeriep aan de g.a. en aan de heer de Koning uit Laren, die het onderwerp „de leek en de Kerk" zöu bespreken. De heer de Koning gaf een uiteen zetting van de taak, die de leken in de zielzorg hebben. Een aangename en leerzame ge- dachtenwisseling was hiervan het ge volg. De heer van Elk, die zo gelukkig was geweest een der Rome-reizen te winnen, gaf enkele indrukken van zijn reis weer. V.V.V. De pl. afd. van de V.V.V. hield haar eerste jaarvergadering in hotel „de Witte Zwaan". De voorz., de heer Verwoerd, deel de mede, dat het bestuur nog steeds op een voorlopig mandaat zitting had en dat het definitieve bestuur in deze vergadering zou worden gekozen. De heer W. Verkerk, secretaris, gaf BOSKOOP I ONTVANGST NIEUWE PASTOOR Vrijdag a.s. zal katholiek zijn nieuwe herder verwelkomen. Te ongeveer half zeven zal de pastoor aan de grens der gemeente arrive ren, alwaar de leden van de R.K. sportvereniging GDS gereed zal staan om een ere-escorte te vormen. Voor afgegaan door tamboers van de har monie Excelsior zal 'n stoet van pa rochianen met fakkels de nieuwe pastoor naar de kerk begeleiden waar een haag zal worden gevormd door leden van jeugdverenigingen terwijl schoolkinderen een welkomst lied zullen zingen. Hierna zal om 7 uur door de nieuwe pastoor een plechtig Lof worden pecelebereerd. Goede vangst. Het mocht de politie tijdens een nachtelijke pa trouille gelukken enkele personen op heterdaad te betrappen bij het ont vreemden van brandstoffen, welke eigendom waren van de heer A. J, Boer. Bij een nader ingesteld onder zoek bleken deze „'heren'' nog meer op hun kerfstok te hebben en kwa men nog enkele tot nu toe onopge helderde diefstallen aan hetlicht, zodat de politie inderdaad een goede vangst deed. Baldadigheid? Fen motoroomo, welke stond opgesteld op een in uit voering ziind werk nabij de hefbrug is door tot nu toe onbekend geble ven personen, in de Gouwe geworpen Dit betekende voor de aannemer een belangrijke schadepost, aangezien de ""Otor geheel moest worden nagezien en het werk daardoor onnodig werd "estagneerd. Politiebureau dag- en nacht open. Het politiebureau is thans dag- en nacht geopend. Er is altijd iemand aanwezig, die tevens telefonisch is te bereiken onder nummer 493. HAZERSWOUDE Toneeluitvoering. Zondagavond en Dinsdagavond gaf de R.K. To neelvereniging „Ontwikkeling en Vreugd" in de Oude School haar eerste uitvoering in dit seizoen. Bei de avonden was de zaal tjokvol. Pastoor Boes heette alle aanwezigen welkom. Hierna werd opgevoerd het eerste stuk, een klucht in één be drijf „O, Juffrouw Krul, o juffrouw Krel". Dit stuk viel bijzonder in de smaak, en maakte de lachspieren los. Daarna werd een toneelspel op gevoerd in drie bedrijven „Verzegel de Lippen". Een stuk dat van het begin tot het eind boeide. De spelers en speelsters deden hun uiterste best om hun rol zo goed mogelijk te vertolken. Aan het eind van de avond sprak de kapelaan nog een enkel woord. Pastoor Boes dankte daarna alle speelsters en spelers, die hadden medegewerkt om deze avon den te doen slagen, en zei, dat uit deze opgevoerde stukken nog veel te leren was. Verder zei hij, wanneer de stormloop blijft aanhouden, zul len in het vervolg de uitvoeringen worden gegeven in het gymnastiek lokaal, waar meer ruimte is. Met de wens, dat „Ontwikkeling en Vreugd" nog vele jaren voor het publiek op mocht treden, sloot hij deze zo zeer geanimeerde avonden. Geboren: Alberta Hendrika Maria, d. van L. van Wetten en G. A. van Diemen; Margaretha, d. van J. D. de Wit en J. van Dorp; Cornelia Maria, d. van W. N. van der Laan en C. Green. Getrouwd: P. A. J. van Vliet en G. Th. Kooter; L. G. Onderwater en J. H. Westgeest. Overleden: Reinier van Vliet 71 j. TER AAR Vergadering ijsclub. Gisteren avond hield de Ter Aarse IJsclub haar jaarvergadering in café Ver hoef te Papenveer. Als de bladeren van de bomen vallen, zo begon voor zitter, de heer Th. A. Hij dra, in zijn openingswoord, dan is gewonte ge trouw de tijd aangebroken dat wij de jaarvergadering gaan houden. Daar er geen mededelingen waren te doen, stak secretaris Jac. Visser meteen van wal, om een overzich' to geven van het afgelopen jaar. Hierin bleek dat de baten bij wed strijden zeer gering waren geweest, daar veel schaatsenliefhebbers(sters) buiten de baan gingen rijden. Voor de veren, zou het daarom ook van groot belang zijn, aldus de voorz., dat er in Ter Aar een sportveld v/as, wat 's winters bij vriezend i weer onder water gezet kan worden. Bij het bestuur is al eens in over weging genomen om een stuk land te huren, en hierop een ijsbaan te maken, maar de onkosten zijn zo j hoog, dat dit niet verantwoord is. De heer C. J. Vermeulen gaf daarna het financiële verslag. Hieruit bleek dat er een voordelig saldo is van 294.76. Tot lid van de controle commissie werden benoemd de he ien C. Pieterse en M. Keijzer. Punt 7 was de huldiging van de heer G. Slof, die 25 jaar als bestuurslid aan d« Ter Aarse IJsclub werkzaam r geweest. De heer Slof was helaas niet aanwezig, wat de voorz. buiten gewoon jammer vond. Van de K.N. S B. (gewest Zuid-Holland) is een felicitatiebrief binnengekomen voor de jubilaris, waarin wordt meege deeld, dat aan de heer Slof een di ploma en medaille beschikbaar zal worden gegeven. Daarna volgde be stuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heren C. J. Ver meulen, A. v. Emmerik, G. Slof, P. Tensen, D. van Harten, J. Hooger- vorst en A. Hijdra, die allen bij ac clamatie werden herkozen. De rond vraag leverde niets op, waaruit dr voorz. de conclusie trok, dat alles goed marcheerde. Tot slot volgde de traditionele gratis verloting en gin gen verschillende aanwezigen met een worst, speculaaspoppen enz. huiswaarts. een zeer prettig en gedocumenteerd jaarverslag. Met alg. stemmen werd het voor lopig bestuur als definitief bestuur gekozen. In het bestuur hebben zit ting de heren H. Verwoerd, T. C. J. van der Eerden, W. Verkerk, J. A. de Ruyter, C. W. v. d. Mark, Th. J. Oosterkamp, T. Baten, P. Tibboel en M. Bouma. Enkele films werden vertoond, waarna in grote lijnen de plannen voor het komende seizoen werd be sproken. Uit deze voorlopige plan nen blesek reeds, dat de afd. Lisse van V.V.V. alles in het werk zal stel len om het toeristenverkeer in Lisse te bevorderen door de toerist een aangenaam verblijf te bieden. Vrouwenbond. De R.K. Vrou wenbond, afd. Gilde, hield een bij zondere avond in „de Nachtegaal". Er werd een interessante lezing met kleurenlichtbeelden gehouden over de kathedrale basiliek van Haarlem. De lezing was inderdaad mooi en werd uitstekend toegelicht. 40-Jarig jubileum. Vele men sen zijn in de periode van 40 jaren, die achter ons liggen, op het post kantoor te Lisse geholpen door de heer J. Kuyper, employé le klasse van de P.T.T., die gisteren zijn 40- jarig dienstjubileum herdacht. Namens het hoofdbestuur der P.T.T. werd de jubilaris in de morgenuren toegesproken door de heer Moes, di recteur van het kantoor Lisse, die hem op zeer hartelijke wijze felici teerde met zijn jubileum en hem dankte voor zijn plichtgetrouwe en nauwgezette arbeid gedurende de af gelopen 40 jaren. Onder aanbieding van een oorkonde met de gebruike lijke enveloppe met inhoud, wenste de directeur de jubilaris toe een pret tige werkkring gedurende de jaren die hem nog van het pensioen scheiden. Hierna werd de jubilaris door ziin collega's gecomplimenteerd. In dé namiddag recipieerde de ju bilaris in zijn woning. De receptie werd zeer druk bezocht. Namens het gemeentebestuur was aanwezig de heer J. W. A. Lefeber, loco-burge meester, ir. Volkersz, zeer velé di recteuren en eigenaren van de be kende bloembollen firma's en colle ga's uit de wijde omtrek. Tal van bloemstukken en andere blijken van belangstelion had de zeer gezie ne jubilaris in ontvangst te nemen. Het mooie jubileum werd besloten in intieme kring en in het bijzijn van het personeel, dat de collega enige fraaie geschenken aanbood. De heer Kuyper dankte voor de grote belangstelling. tfOORDWIJK NIEUW CONSULTATIEBUREAU. Gistermiddag vond in het Kraam - centrum te Noordwijk aan Zee de officiële opening plaats van het con sultatiebureau voor praenatale zorg, het tweede ten platt.elande in de pro vincie Zuid-Holland. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op de gemeentebesturen van Sassenheim, Katwijk, Voorhout en Noordwii k of vertegenwoordigers ervan, dr. Stijling van het hoofdbe stuur van de Z.-H .ver. „Het Groene Kruis", dr. Boekhout, inspecteur, pl. doctoren en vele collega's uit de om trek, deputatie van het Wit-Gele Krius en verschillende vroedvrou wen en kraamverzorgsters. De heer J. Niemeijer, schoolarts, opende de rij van sprekers; namens het gemeentebestuur van Noordwijk voerde de heer A. Dekker het woord. De benodigde instrumenten enz. worden aan het consultatiebureau in bruikleen afgestaan, terwijl in de grote kosten voor een belangrijk deel door het rijk wordt bijgedragen. Het consulatiebureau staat open voor de gehele omgeving en nader zal wor den bekend gemaakt wanneer de eer ste zitting zal plaats hebben. Na af loop' bezocht het gezelschap het ge bouw van het Groene Kruis, waar de apparatuur in ogenschouw werd ge nomen. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: J. Vink 9 9p., le klasse; P. Steenvoorden 96 p., 2e klasse; W. Wassenaar 94 p., 3e klasse. NOORD WIJKERHOUT Sluiting gemeentebureaux. In verband met de brandstoffenbespa- ring zullen alle gemeentelijke bu- ïeaux op de Zaterdagen vanaf 1 De cember a.s. tot nadere bekendma king gesloten zijn. Voor burgerlijke stand-zaken (geboorte, overlijden, huwelijksaangifte) is de gemeente secretarie op de Zaterdagen geopend van 1212.30 uur. Mutatie bij Twentse Bank. De heer D. Algera, bestuurder van de Twentse Bank N.V., Noordwijker- hout is benoemd tot mede-bestuur der van de kantoren Aalsmeer en Hoofddorp. De heer Algera begon zijn loop baan op 1 April 1922 bij de Haar- lemsche Bankvereniging te Lisse, kwam op 1 Jan. 1931 in dienst van de Twentse Bank N.V. te Lisse en werd op 15 Juni 1946 benoemd tot bestuuraer van het kantoor Noord wij kerb o/t .n e 1 Januari 1952 zal hij zijn werkzaameden te Aals meer en Hoofddorp aanvangen. De heer Algera zal als bestuurder van kantoor Noord wij kerhout wor den opgevolgd door de heer F. van de Wetering, welke sedert jaren werkzaam is als procuratiehouder bij de Twentsche Bank N.V., Sas senheim. „De Duinklievers". De uitslag van de tweede hok'kenshow is: Oude doffers: 1. Jac. en R. Broekhof, 2. J. Duindam, 3.' P. Heshof en 4. W. Duindam; Oude duivinnen: 1. Jac. en R. Broekhof, 2. W. Duindam, 3. J. Duindam en 4. P. Heshof; Jonge doffers: 1. J. Duindam, 2. Jac. en R. Broekhof, 3. W. Duindam en 4. P. Heshof; Jonge duivinnen: 1. P. Hes hof, 2. Jac. en R. Broekhof, 3. W. Duindam en 4. J. Duindam; Hok- klassement: 1. Jac. en R. Broekhof 161 y. punt, 2. J. Duindam 155 2/3 punt, 3. W. Duindam 153 1/6 punt, 4. P. Heshof 153 punt. Stand na 2 shows: 1. J. en C. Broekhof 165 pnt., 2. Jac. en R. Broekhof 161 PnL. 3. J. Du:ndam 155 2/3 pnt., 4. A. v. d. Burg 155 2/3 pnt., 5. J. A. v. d. Berg 153 1/3 pnt., 6. W. Duindam 153 1/6 pnt., 7. P. Heshof 153 pnt., 8. C. v. d. Berg 148 1/3 pnt., 9. J. v. d. Berg 143)4 pnt. en 10. J. A. Bon 141 2/ 2pnt. WARMOND Geb.: Johanna M. A., d. v. M. C. Versluijs en M. E. van Rijn; Johanna T d. v. C. J. Schijf en J. Schrier; Marion A. C., d. v. C. A. H. Sprün- cken en E. Straver. Getr.: E. H. Broestra, 20 j., en M. C- Vreeken, 18 j. Overl.: G. J. G. de Bel, 72 j., echt genoot van J. Paris. Het Roode Kruis vraagt dringend hulp De grote overstromingsrampen in Noord-Italië hebben de laatste dagen herinneringen wakker geroepen aan de watersnood, waaraan ons land zo herhaaldelijk ten prooi, ten offer is gevallen. Maar daarnaast is er een golf van medelijden door onze be volking gegaan met de beproefde be volking, welke de weeën van deze natuurramp moet doorstaan. Medelijden alleen is hierbij niet voldoende, er moet ook geholpen wor den. Reeds zijn van verschillende zijden stemmen in die geest opgegaan en het wachten was slechts op een georganiseerde actie om hulp fe bie den. Wie kon dit beter doen dan het Roode Kruis, dat over alle hulpmid delen voor een dergelijke actie be schikt en dat met één woord de geestdrift in aller harten kan los slaan. Welnu, het Internationaal Roode Kruis te Genève heeft alle aange sloten organisaties in de gehele we reld opgeroepen, om aan deze drin gende hulpactie gehoor te geven. En het Nederlandse Roode Kruis heeft die roep verstaan! Alle krachten zijn gemobiliseerd om deze hulpactie te doen slagen. A.s. Zaterdag zal een lanc'plijke straatcollecte worden ge houden, waarvan de opbrengst, zo veel mogelijk omgezet in hier te lan de gekochte goederen zulks om deviezen tg snaren geheel ter be schikking zal worden gesteld voor de noodlijdende bevolking. Wij doen een dringend beroep op alle ingezetenen uit Leiden en om geving om de opbrengst van deze collecte zo groot mogelijk te doen De Coöp. Ver. voor Kunstmatige Inseminatie „Vita Nova" G.A. voor Leiden en Omstreken vergaderde he denmorgen in de grote zaal van „Den Burcht" te Leiden. De heer C. van Zijverden, voorzitter, wierp een te rugblik over het afgelopen jaar van deze bloeiende en groeiende vereni ging, die een nog iets hoger bevruch tingspercentage bereikte dan verle den jaar, terwijl de kosten niet noe menswaardig gestegen zijn. Er waren echter ook teleurstellin gen, vooral het weigeren van de Rijkswaterstaat een uitpad te verle nen aan de Rijndijk te Hazerswoude, zodat van het plan, een stieren-sta tion te bouwen .moest worden afge- z'en. Het aantal stieren is thans tot 12 gestegen, waarvan de heer Uitten- boogaard er slechts 8 kan herbergen. Drie andere zijn ondergebracht op het bedrijf van mej. v .d. Poel, dat door „Vita Nova" werd gekocht. De noodzaak van een eigen station blijft. Het voordeel van deze aankoop is, dat op dit complex 12 inplaats van 8 boxen gebouwd kunnen worden. Het nieuwe nlan voorziet in de berging van 24 stieren. De bouw is reeds aan besteed; de gunning wacht nog slechts op goedkeuring van het cre diet door de vergadering. Er zijn thans 480 leden, waarvan aangenomen mag worden, dat zij voorheen 300 stieren hadden. Een aan merkelijke besparing dus! In Z.-Hol land steeg het percentage kunstmatig geïnsemineerde koeien van 19]/j op 31J4. De leden hebben samen 9800 koeien, van zwartbont en zwartblaar bijna evenveel. Verleden jaar waren de kosten Der koe ƒ6.26, thans 7.59. De gemiddelde kosten in Holland over 1950 waren echter 10.33. Het bevruchtingspercentage na de eerste inseminatie was 62 in totaal 90 pet. Het voorstel tot aangaan van een geldlening van 150.000, voor de bouw van het Stierenstation op het bedriif van mej. v. d. Poel te Hazers woude, werd aangenomen. De bouw is gegund aan de fa. Schuit te Hille gom voor 123.200. Indien zich geen moeilijkheden voor doen, hoopt men in April '52 met de bouw gereed te zijn. Het inleggeld voor nieuwe leden werd vastgesteld op ƒ4. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer Th. Cocx, bleek een gezonde groei. De begroting '51'52 sloot op 118.000.de verlies- en winstre kening '50'51 op ƒ84.969.81. De voorzitter herdacht het overlij den van de heer A. C. Paardelcooper, mede-oprichter en voorzitter, die juist vandaag een jaar geleden over leden is. Op voorstel van het bestuur werd een raad van toezicht gekozen, be staande uit de heren G. P. v. Leeu wen, Zoeterwoude (L.T.B.), J. v. d. Maarl, Hoofddorp (C.B.T.B.) en J. Groot, Aarlanderveen (Holl. Mij. v. Landbouw). De heer C. P. Roest uit Zoeterwou de werd als bestuurslid en als lid van de aankoopcommissie (zwart blaar) herkozen. De heer J. Bonda uit Leiden werd herkozen als lid van de aankoopcommissie (zwart-bont). Ten slotte hield de heer N. A. Com mandeur, dierenarts te Leiden, een causerie over diverse kwesties, be treffende de K. I. „DE JONGEN MET DE GROENE HAREN". K. en O. vertoonde gisteravond „De jongen met de groene haren". Het eerste gedeelte van de film steekt niet bijzonder boven haar soortge noten uit. Tijdens een inzameling voor oorlogsweesjes, komt een jon get je tot de ontdekking, dat hij fei telij K ook een van deze stakkerds 'S en vanaf dit moment neemt de film een merkwaardige wending, die haar tot iets bijzonders maakt De volgende dag n.l. staat de jongen op en heeft groene haren gekregen Even is men nog geneigd te twijfelen of de ge schiedenis een klucht gaat worden, maav lang duurt deze onzekerheid niet. De jongen valt natuurlijk erg op met zijn vreemde haardracht en deze voert hem terug naar de een zaamheid, die jarenlang zijn deel is gewc-est. Wanneer hij verbitterd door zijn lot van huis wegvlucht, ontmoet hij in het bos enige oorlogsweesjes, die hij afgebeeld heeft gezien tijdens de hulpactie. Deze kinderen ver tellen hem, dat hij door zijn groene haar in staat is, om hen te helpen. Hij moet iedereen vertellen, dat oor log niet nodig is, wanneer allen van goede wille zijn. De jongen neemt de opdracht aan en begint enthousiast zijn kruistocht. Maar niemand heeft oor voor de boodschap van de jongen, want zij allen menen, dat hun per- soomiike belangetjes verre uitsteken boven het doel van de jongen: het voorkomen van een nieuwe oorlog. GEM AANKONDIGING ONTEIGENING. De Burgemeester der gemeente _,eiden maakt, ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 84 der Onteige ningswet, bekend, dat met ingang van 3 December 1951 tot en met 4 Janua ri d.a.v. ter gemeentesecretarie, af- cel'ng Openbare Werken (kamer no. Ill), voor een ieder ter inzage zal liggen een besluit van de Raad dezer gemeen tg d.d. 26 November 1951, met bijbehorende stukken, strekkende tot onteigening, krachtens artikel 77, lid l, onder 4o, der onteigeningswet, ten name van de gemeente Leiden, van een gebouwd eigendom c.a., ge legen in de Rodenburgerpolder bij de Fruinlaan, zulks teneinde uitvoering '.e kunnen geven aan het voor de des betreffende gronden goedgekeurde plan van uitbreiding. Leiden, 29 November 1951. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. 9950 Iedereen tracht hem over te halen, zijn haar te laten knippen, maar de jongen begrijpt, dat hij zijn taak niet kan vervullen, wanneer hij zijn groene haar kwijt is, omdat de men sen dan nog minder, dan nu het ge val is, naar hem zullen luisteren. Wanneer ten slotte zijn schoolkame raadjes uit een soort naijver hem overvallen, om hem kaal te scheren, capituleert hij en terwijl hij bij de kapper zit, voelt hij a. ha w. de te leurgestelde blikken van al de oor log.sweesjes o$ zich gevestigd. Waar de samensteller van de film het opti misme vandaan haalt om na zo'n film nog zo iets als een happy-end te ensceneren, is niet recht duidelijk en past minder goed bij het verhaal. De geschiedenis is roerend en tevens be schamend. De film geeft de geschie denis sterk weer en is ook technisch zeer go^d verzorgd. 's RIJKS BELASTINGEN. De heer F. J. Damhuys, controleur van s Rijks Belastingen te Leiden, 2e afdeling, is overgeplaatst naar Arn hem, 2e afdeling. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej. S. 't Hart Leiden, idem de heren A. Ensel R'dam, A. J. M. Mussaart den Haag; voor het doctoraal examen Neder lands Ind. recht mevr. J. Monster- Braam den Haag, idem de heren J. L. Schuld den Hagg, R. Tj. Waskito Leiden; voor het doctoraal examen Wiskunde J. J. A. Beenakker R'dam; voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (E) J. v. d. Linde Lei den, idem (F) C. R. van Someren R'dam en C. Mulder Leiden; idem (K) mej. A. v. d. Hoven van Gende ren den Haag, en de heren K. Büchli Leiden, H. D. van Nieukerken den Haag, idem (L) mej. A. Vogelenzang Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Adriana Marina d. van B. van der Lans en M. Hoogka mer. Johan z. van E. Egberts en G. Bol. Wilhelmina d. van J. C. Hane- graaff en G. de Rus. René z. van P. Dubbelman en H. Karle. Jacoba d. van I. Boom en M. A. Overdijk. Cor- nelis Arie z. van J. Freke en J. van Duijn. Gehuwd: L. W. Döll en M. W, Smit; J. Rijsbergen en A. N. van V-ijk; W. Beens en J. F. Boot; A. Rijnsburger en J. Oudshoorn; Sjardin en A. H. Marks; N. H. van Draanen en J. A. van den Burg; H. A. Koo en M. Planjer; J. G. Gou- wentak en H. van Es. Overleden: P. G. J. Boot zoon 5 maanden. A. Waal wedn. 70 jv. zijn. Het zal uitsluitend een straat - collecte zijn, maar indien iemand niet in de gelegenheid is Zaterdag te offeren, per giro van het hoofd bestuur van het Ned. Roode Kruis, No. 22120, kunnen eveneens bijdra gen gestort worden. Verschillende gemeentebesturen toonden zich enthousiast over het plan en zegden gaarne medewer king toe. De afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, omvattend Leiden, Koudekerk, Hazerswoude, Leider dorp, Alkemade en Leimuiden en de afd. Rijnland, omvattend Oegst- geest, Voorhout, Warmond en Rijns burg zullen volledig haar schouders onder deze actie zetten. (In Leimui den zal echter niet op 1, waarschijn lijk op 8 Deo. worden gecollec teerd). Eerste vereiste voor het slagen van deze collecte is evenwel de me dewerking van een zo groot moge lijk leger van collectanten en col- lectrices. Ieder, die iets voelt voor deze actie, is welkom. Vanaf Zater dagmorgen 8 uur kan men zich aan melden in het gebouw van S. Augus- tinus, Rapenburg 24. Komt in groten getale en geeft met milde hand! (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). NEDERLANDSE FILMEXPEDITIE NAAR DE GOUDKUST. Vanmiddag om half één is een Ne derlandse filmexpeditie, die in op dracht van een Nederlandse fabriek (de N.V. van Houten Cacaofabrieken te Weesp) een film gaat maken over de cacaobonen, van de Dam te Amsterdam vertrokken. De reis gaat via Brussel, Parijs, Marseille, Algiers, El Goela, In Salah, Tamanrassct, Agades, Kano en Lagos naar Akkra aan de Goudkust, de haven van waar uit 4 pet. van de wereldcacaoproduc- tie wordt verscheept. De reis wordt gemaakt per ex-le ger truck en zal enige maanden du ren. Er worden twee films gemaakt, of eigenlijk één, een speelfilm, waar uit een dcoumentaire over de cacao wordt gedistilleerd. NOORSE KERN-REACTOR IN GEBRUIK GENOMEN. De Noors-Nederlandse atoomindus trie in Jjeller werd vanmorgen plechtig ingewijd toen Z,. de Koning van Noorwegen in tegenwoordigheid van een imponerend aantal vertegen woordigers van de Noorse en de Ne derlandse regeringen en van een antal van 's werelds bekendste we tenschapsmensen de uraniumzuil voor geopend verklaarde. De zuil, die negentien millioen kronen heeft gekost, is de eerste mijlpaal in het Noorse atoomonderzoek. De koning verrichtte dc plechtige opening van de zuil. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de koning gelijktijdig de reactor in working zou stellen door op de nodige knoppen tc drukken en handels te verstellen, maar in zijn plaats voerden een paar vertrouwde functionarissen van de inrichting dit werk uit. Laatste Berichten INBREKERS VAN „MUTUA FIDES" TE GRONINGEN GEARRESTEERD. De recherche te Groningen heeft twee arrestaties verricht, die in ver band staan met de inbraak, welke in de nacht van 4 op 5 November jl. in de Groninger studenten-sociteit „Mu- tua Fides" is gepleegd. MARKTBERICHTEN GOUDA, 29 Nov. Kaas. Aanvoer 180 partijen. Prijzen: le soort 2.28 2.34. 2e soort 2.33—2 27. extra kwa. liteit tot 2.43 per kg. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 28 Nov. Eieren. Op de eierveiling van het Wapen van Veur waren aangevoerd: 300 eieren no. 0 22—24.55, 1000 eieren no. 1 20.5021.05; 800 eieren no. 2 19.0519.80; 2600 eieren no. 3 18 0518 50; 1100 eieren no. 4. 15.75—16.25- 1000 eieren no. 5 13.70 14.20; Verder waren aangebracht: 20 kippen 2.854.30, 80 konijnen 1.00—9.60, 10 hanen 4.05—4.90, 60 duiven 0.40—1.60; 30 eenden 2.25 tot 3.00 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 28 Nov. Bloemen. Loveliness 4048 cent, Nivada 30—36 cent, Perfection 1126 cent, Loveliness 16—22 cent. Evelijn 2029 cent, Bachus 1427 cent, Twel- lo Roem 22—30 cent Kuufmann 18 30 cent, White America 1925 cent, Grace land 2228 cent, Golden Seal 1625 cent, Exmouth 20—27 cent, Cyclamen 2526 cent, Asp. Plumo- vis 817 cent, Louis Gem 2125 cent, Cleone 810 cent, Am Aanwinst 6 8 cent, Ruth 68 cent, Loveliness 3 7 cent, Oignes Ford 711 cent, Crim son Ford 810 cent. TER AAR, 28 Nov. Groente. Kassn i j bonen 8. idem stek 6.80, per 10 kg.; spruiten 2133 cent, idem los 717 cent, witlof 23—31 cent, id. n 1116 cent,-idem stek 210 cent, prei 1113 cent, sav. kool 49 cent, witte kool 4 cent, rode kool 68 cent groene kool 69 cent, uien 1925 cent. idem drielingen 14 cent, andij vie 514 cent waspeen 8117 cent, spinazie 2224 cent. idem B 7 cent, koolrapen 2 cent, sjalotten 1214 ct., kroten 13 cent, tomaten A 2454 ct., idem B 2662 cent, idem C 1529 ct., idem bonken 15 cent, idem afw. 12— 18 cent, alles per kg. bloemkool 1 24 37 cent, idem II 1820 cent, idem III 8 cent, sla 28 cent. knolselderij 28 cent, alles per stuk; radijs 3 cent selderij 25 cent alles per bos, stoof- sla 2555 cent, boerenkool 2550 cent alles per kist, druiven 62 cent per half kg., Appelen: Groninger kroon 18 cent per kg.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3