Zegepraal Hazerswoude krijgt binnenkort bezoek van tafeltennissterren uit Roelofarendsveen AVANTI" MAAKTE 'N SNOEPREISJE van der lecktot de elftalclub: Nederlagen, die sprekender zijn dan overwinningen Uvantwcm (tan Jiirn ("zijn reis om de wereld") WOENSDAG 28 NOVEMBER 1951 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 'n Mens kan soms zijn dromen hebben, zijn illusies, zijn idealen. Trouwens zelfs 'n fantast hoopt te gen alle waarschijnlijkheid in, dat de beelden uit zijn schijnbaar onbe staanbare wereld werkelijkheid zul len worden. Jules Verne was 'n fantastisch mens, maar misschien zal zijn stout denkbeeld, om in 'n ballon dwars over Afrika te vliegen, in onze da gen door het echtpaar Boesman tot 'n werkelijkheid worden gemaakt. Zou - het dan zo gek zijn, om. nee, laat ik U eenvoudig vertellen, wat ik bedoel, want zo spreek ik duister en zou de kans groot zijn, dat U me niet begrijpt. Daar gaat ie dan! „Voorlopig" parochiehuis. „Avanti" (steeds voorwaarts) is de naam van onze pas-opgerichte tafel- tennis-club. Deze vereniging is drie maanden oud, telt momenteel 27 le den (jongens en meisjes) en heeft beslag weten te leggen op de unieke ruïne van de oude school, die alleen al om haar oudheid beziens- en eer biedwaardig mag heten. Ik wijs slechts op de scheve, schuin aflopende, afglijdende vloer, die het best zou passen bij de toren van Pisa, Dit gebouw al klinkt het fantastisch zal binnenkort ge camoufleerd worden met sierlijke levenskrachtige peppels, die ons dan I om heen -n gekrioel van kinderen, in het zacht ruisend ritselen van hun darteiend van levenslust. En dan bladeren zullen vertellen over het j het doel bereikt. r.k.t.T.C. lief en leed van oude. geslachten dieDe TreUers; maar dan b int 5lS griffel''onder werken b/het zien hun schoolmeester met de bullepees!S™ f?' ,Sroo-s Parochie-huis „St. En bij het gieren van de stormen Pancratius genaamd, als ik mij met zullen hun stammen en takken, bui-I "er8ls- t is slechts van korte gend en zwiepend voor het geweld j duur> want mijn oog wordt getrokken van de wind, kreunend en boos tus- naar n groot aanplak-biljet, waarop sen lange stormvlagen en kortestat: „Treffers Wifra' en dat doet windstoten door hun beklag doen mÜ weer denken aan het doel van over de moderne jeugd, die dit groots onze verkenningstocht: 'n onder-ons- cultuur-centrum heeft verlaagd tot'je met de voorzitter, om de Tref- 'n speelhol! Maar ik dreig weer duis-1 fers uit te nodigen eens naar Ha ter te worden of kunt U mij toch vol-1 zerswoude te komen. Het is 'n tref, van obstakels en moeilijkheden? Zou het verdwijnen in het nevelige rijk van de onbegrensde mogelijkhe den, dat fantasie heet?? Steek eens op, heren. „Ik dacht, dat U voor sigaren zou zorgen" zei 'n gemaakt grappige stem achter het stuur. Over het alge meen zegt de bestuurder niet veel, want hij is 'n zwijgzaam en verstan dig mens, maar als hij wat zegt, lijkt het nog niets! Ik was opgeschrokken uit mijn gepeins en natuurlijk de si gaar. En even later zag ik een van mijn beste damp-palen vluchtig in rook opgaan. Alweer 'n ongunstig voorteken van dat vurig begeerde Parochie-huis? Plots duikt 'n machtige kerktoren uit het vlakke landschap op en ijve rige stemmen verzekeren mij, dat het de kerk van Roelofarendsveen is. Rijzig schiet die toren op uit 'n klu wen van kleine huizen, 'n wir-war van woningen, die 'n stevige eenheid zoeken rondom die sterke toren, sym bool van het goede volk, dat daar woont, vredig en eensgezind Roelofarendsveen een lange straat, 'n groot meer, plenty sloten, wat landweggetjes en modder-paad- jes, tuinen met een zonder kassen. Eenvoudige huizen en huisjes, knus tegen elkaar geleund, snoeperig en popperig klein en daartussen en er gen? In ieder geval is dit het meest rustieke plekje van oud-Hazerswou- de en nu heeft „Avanti" hier zijn sport-tenten opgeslagen, om zo met fris jeugdig élan die oude muffe schoollucht weg te slaan. In de volks mond heet dit complex brokkelig monumenten-zorg gewoon: de oude school. Ik noem het zelf altijd liever: ons voorlopig Parochie-huis. Dat geeft altijd nog zo'n idee, zo'n veilig gevoel van: we zulen er „voorlopig" mee moeten doen, maar eens komt de dag, dat 'n nieuw Parochie-huis oprijst uit deze puinhopen. Maar zo ver is het nog niet. „Voorlopig" dus nog roeien met de riemen, die wij hebben. 't Snoepreisje. 'n Eigen Parocliie-huisonver vulde wens uit het rijk der fantasie, maar tochJules Verne met zijn boek over die luchtballonhad het ook niet ver mis! Was mijn fan tasie nog maar binnen deze perken gebleven, .maar Roelofarends veen heeft mijn hoofd verder op hol gebracht. Samen met het geacht be stuur van „Avanti" ben ik op stap gegaan (bedoeld is hier 'n luxueuze Ford, die als boter gesmeerd loopt!) naar dat centrum van de Tafelten- nis-sport. Het was een van mijn schaarse reizen door de binnenlanden van Zuid-Holland, maar ook nu trof mij weer het wijds groene polderland met zijn eenzame hoeven en knusse boerderijtjes, zijn pitoreske molen tjes, de zwermen vluchtige kieviten, die door een van de bestuursleden werden uitgemaakt voor kokmeeu wen.... maar ik nam het hem niet kwalijk, want hij worstelde op dat ogenblik met het probleem, hoeveel twee maal twee en twintig was! Maar zelf werd ik geboeid door die onein digheid van groene vlakten daarbui ten en ook mijn fantasie kende toen geen grenzen en ging mee op de hó- ge vlucht van die onbekende vogel, die ik door het raam zag vliegen naar de verre horizon. Ik keek hem na en mijmerde alweer over 'n eigen Parochie-huis, maar plots.was ik die vogel kwijt, verdwenen in de laag hangende nevelige damp van mistige motregen. Was dat 'n ongun stig voorteken? Zou dat idee van 'n nieuw Parochie-huis ook worden in gesloten en opgeslokt door 'n mist Na dit gesprek met het bestuur van gezellen. „Moet u straks zien, wan neer dè ster komt! Even zag ik ster retjes.... één, twee en toen de der de, maar in werkelijkheid dè ster. Ze had gelijkWout Heemskerk overtrof zijn broer Nico. Demonstratie in Hazerswoude. Dan is er pauze en we gingen zelf spijkers met koppen slaan. De voor zitter van „Treffers" de heer v. Ber- kel, wat nerveus en bleek, maar meisje met haar melkemmertje, met vriendelijk en voorkomend, maakte haar twee vriendinnetjes, met haar met ons 'n afspraak, om zo gauw mo- vrolijk verdiend kwartje, dat blijde gelijk eens naar Hazerswoude te ko- dorpskind, dat langzaam uit het ge- men. Om kort te gaan wij kwame zicht verdween in de schaduw van overeen, dat de Treffers op Zondag het zwakke licht van 'n verre lan- 2 December 's middags om 3 uur taarn. Zo zal ook deze dag in onze 'n demonstratie komen geven in on- herinnering vervagen, maar steeds zal ze gymnastiek-lokaal Vier heren (de Roelofarendsveen in onze gedachten top-spelers, w.o. de drie sterren) en zijn: daar wisten de mensen hun twee dames zullen dan voor alle be- dorpje te maken tot 'n centrum van langstellenden van Hazerswoude- een edele sport. Midden in ons ver- Do rp 'n staaltje van hun kunnen geten eenzaam vlakke polderland weggeven op gebied van de tafel- hebben zij door hun wilskracht en tennissport. Houdt die Zondagmiddag energie moeizaam de hoogste sport dus gereserveerd of maakt hem vrij, van de tennisladder bereikt. Roelof - om dat groots sport-gebeuren te arendsveen, veel succes met jullie gaan zien. Niemand mag dit sport- „Treffers" in de verdere competitie evenement missen. Meer zeg ik er nu entot ziens in Hazerswoude! De leden van de Nederlandse elf talclub zijn gisteravond weer bijeen gekomen voor de wekelijkse trai ning, maar de ploeg was verre van compleet. Bennaars en van Schijn- del ontbraken wegens studieredenen, j van Oiverbeek was wel aanwezig, om de Treffers thuis te treffen, maar nu zou het lukken. Wat 'n gebouw! De UNO zou er bijna in kunnen vergaderen, 'n Paar minuten later staan wij 'n beetje beduusd in 'n geweldig grote zaal met honderden rustige mensen, die vol spanning de strijd volgen op de onberispelijk groen-witte tennistafel. j Wat 'n mensen, klein en groot, jong j en oud. Wat 'n sfeer, wat 'n geladen spanning, wat 'n op en neer gaande j golvende deining van scherp toekij kende supporters.... en mijn fanta- sie neemt weer de vrije loop.... 'n Parochie-huis'n tafeltennisclub, j 'n eigen zaal voor de wedstrijden en de competitie in de toekomst, 'n he le dorpsgemeenschap er om heen.... Wat 'n idaal-beeld van sportieve eenheid! De Veense sterren. Dan wordt mij nog verrast en confuus door dit eerste contact met deze kleine onbekende, onvermoede intieme wereld 'n stoel aangebo den door de voorzitter. Ik zit daar plots in die overrompelende stilte, al leen goed hoorbaar, merkbaar, tast baar door het 't op en neer gaande geklikklak van het balletje met drie sterretjes (symbolen misschien van die tennis-sterren, die Treffers be zit!) Wat 'n spel, wat 'n stijl, wat 'n behendigheid, soepelheid, snel heid, 'n fantastisch reageren op felle aanvallen en 'n feilloos toeschieten op 't vijandelijk tafelvlak. Wat 'n be heersing var* lichaam en geest. Het is 'n meeslepend fantastisch schouw spel, totdat het balletje het be geeft en de strijd moet wor den gestaakt, heel even maar, we gens gebrek aan 'n directe reserve bal. Dat kun je zo treffen, maar voor mij was dat 'n welkome gele genheid, om eventjes te gaan verzit ten. Ik had mij niet durven verroe ren, pal zittend, gefixeerd, als aan de stoel vastgenageld. „Hoe vindt u het?" vraagt 'n vrien delijke stem naast mij, die eigendom bleek te zijn van des voorzitters vrouw. „Prachtig", zei ik. „O, maar dat is nog niets", zei mevrouw van Berkel, die haar kinderen om de beurt thuis laat oppassen, om haar man op zijn sportieve tochten te kunnen ver- de „Treffers" verlieten wij, enigszins j maar had last van een lichte griep onder de indruk, dit klein intiem 6n van der Tuyn kon evenmin aan sportwereldje, maar ook getroffende veldtraining deelnemen wegens door de stille beslotenheid van deze i een peesontsteking aan de hiel. Dan sfeervolle dorpsgemeenschap, waar Was Abe* Lenstra niet present en ook dit goede eenvoudige volk, waarvan hij had een geMige reden: hij was onze laatste indruk niet de minste in Heererween gebleven om zijn ver was: het kleine lachende onbekende jaardag te vieren. Aad de Jong was verhinderd wegens werkzaamheden. Twee z'eken stonden er op het rap port. Henk Schijvenaar lag in het ziekenhuis on de Prinsengracht en Louis van den Boeert lag thuis op bed wegens een lichte hersenschud ding. Jaap van der Leek vertelde ons, dat de joneens een briefje van Schii- venaar hadden ontvangen, waaruit bleek, welk een sterke mentaliteit de onfortuinlijke EDO-speler heeft. Want Schiivenaar was zeer opge wekt als altijd en onderaan de brief deed hij de groeten aan alle spelers „Een stevige poot van Henk Schij- vënaar". De voorzitter van de keuzecom- ir>iccie de heer A. W. yerleeh kwam wat later op de training dan ge- woon'ük. Hij was van Breda naar Utrecht gegaan om een ibezoek te brengen aan van der Bogert. De rechtsbuiten van het Nederlands elftal presteerde in de tweede helft naar bekend is, niet veel, 'maar daarvoor bestond alleszins aanlei ding. Tien minuten voor de rust had hij bij een uittrao van Piet Kraak de zware bal verkeerd op het hoofd gekregen. Even duizelde het hem, maar met een nat sponsie van van der Leek over het gezicht, knapte hij weer op. In de rust had hij last van hoofdpijn, maar hij vertelde dat azn niemand. Bü de hervatting was hij duizelig en naar hij zelf na af- looo verklaarde waren hem vele ge beurtenissen uit de tweede helft vo"komen ontgaan: hij bleek een lichte hersenschudding te hebben opgelopen. Voorlopig zal de Utrech ter rust moeten houden. Befialve de heer Verlegh waren bij de training aanwezig de heren O. de Vries en C. J. van der Meulen. Bei den lid van de technische commissie en dr. J. Thomee. Na de gebruikelijke trainingsoe feningen en het saunabad gaf Coach van der Leek in de „kuil" van het stadion een nabeschouwing over Ne- derland-België. waarbij hij enkele van de zeer vele punten, welke de aandacht hadden getrokken na deze ontmoeting zo vol van verrassende situaties, belichtte. Verscheidene spelers waren, zo zei van der Leek, na het ongeval van Schij venaar, Van de tweehonderdtachtig prijswinnaars in de Popular Photography Con test zijn zestig niet van Amerikaanse nationaliteit. Eén van hen is een» Nederlander, de beroepsfotograaf Joh. Scholten uit Haarlem die met deze knappe studie het motto dat de internationale fotowedstrijd zich heeft ge steld: „Schilderen met Licht en Schaduw", eer heeft aangedaan. Dat niet alleen in Nederland de belangstelling voor de fotografie met de dag toe-, neemt, blijkt wel uit de 56.000 inzendingen die 's werelds grootste jaarlijkse wedstrijd dit jaar heeft ontvangen uit 35 verschillende landen. Een VULPEN voor Uw leven komt van ZANDVLIET'S Kantoorboekhandel HAARLEMMERSTRAAT 117 - LEIDEN 4. „We zullen dan maar dadelijk beginnen, elkaar gelukkig te maken!" kondigde de Maharadje aan. Hij greep onder zijn mantel en begon dikke pakken bandbiljetten op tafel te gooien. Bims ogen werden groot van verbazing. Het leek wel alsof er aan die stroom van geld nooit een einde zou komen. Steeds slanker en slan ker werd de Maiharadja. Tenslotte lag de tafel vol met briefjes van honderd en de Maharandja stond er broodmager naast. „Dit is alvast voor één maand!" zeide Oosterling. „En waar is het huisje? „Dan zult U naar Zwitserland moeten reizen," zei Basli en. hij gaf de ander zijn adres en de huissleutel. De Maharadja liet er geen gras over groeien en vertrok op staande voet naar Zwitserland, waar hij zich in een krakend rijtuigje naar Basli's bescheiden woning liet rijden. „Heerlijk, heerlijk!" riep de vorst uit. Geen avondkleding, geen drank en geen geld en dus ook geen „trink- geld!" zeer onder de indruk geweest en hei duurde zeker tien minuten, voordat men zich volkomen had herstel^ Dat de spelers in een strijd van tien tegen elf een dergelijk resultaat hadden behaald, bewijst, dat de mentale kracht van de ploeg zeer groot was en dat de resultaten van de lichamelijke training duidelijk merkbaar waren. Dat moet, zo voeg de van der Leek er aan toe, voor ons een stimulans zijn om op de ko mende bijeenkomsten op dezelfde weg voort te gaan. Het is verdrietig, wat er met Schij venaar is gebeurd en wij zullen hem sterk missen. Maar wat na het uitvallen van Schijve- naar de overige spelers hebben ge daan, mag beslist een phenomenale prestatie worden genoemd. Er zijn, zo besloot van der Leek, nederlagen, die sprekender zijn dan sommige overwinningen. ZWEMMEN RECORDPOGING VAN PIET EIZINGA Vrijdag a.s. zal Piet Elzinga van Z.C.G. (Groningen) in het Helper- bad te Groningen een poging doen het Nederlands record op de 400 m. vrije slag te verbeteren. Het record staat sedert 29 November 1938 op naam van van der Kuil (SZC) met 4 min. 55.4 sec. Tijdens zwemwed strijden van de Groningse turnkring welke onlangs werden gehouden, kwam Elzinga reeds officieus onder het record van van der Kuil. judo EXAMENS JUDO Voor de gele band zijn mej. E. Jellema, mej. C. Dee heren Sardjono, Tjio Liang Hoat en Soemitro; vo<3r de oranje band slaag den de heren F. Guljé, J. v. d. Blom, P. en J. Vinkenstein, T. van Rossum, L. Krut, R. A. Lopulalan en Bong Wie Lie, voor de groene band de he ren A. Hosman en J. G. Wolfslag. De examens werd door de heer H. Holvast, le dan, afgenomen in zijn sportschool. TAFELTENNIS R.K.T.V.V. DE SLEUTELS Thans is de juniorencompetitie ge" start, waarvan we met recht kunnen zeggen: beter laat dan nooit. De bei de Sleutelsteams ontmoetten thuis de twee juniorenteams van SVLV uit Voorschoten. Het begin van de Sleutelknaapjes was goed, het A-team won met 100 en het B- team met 82, Het tweede damesteam ontmoette gisteren Oegstgeest en moest uiter aard het onderspit delven. Volhou den voert hier naar de overwinning. Zondag 2 December a.s. wordt in de Sleutelszaal de Rector Vester- beker verspeeld tussen de volgende vereniging: Wibo (Den Haag), Win- fried (Haarlem'), Smash (Amster dam) en Sleutels (Leiden). Nadere mededelingen hierover volgen in ons blad van Zaterdag a.s. DOCOS In de afgelopen week boekte het le team wederom een overwinning en versloeg TOV 2 uit Noordwijk met 73. Toen Docos 1 met 50 voorstond, ging TOV 2 uit een ander vaatje tappen en boekte nog enkele tegenpunten. Docos 2 versloeg Allemansgeest 2 met 100 Dit resultaat bracht de eerste 2 pun tjes. De finale van de onderlinge club kampioenschappen, die gisteravond in de gymzaal aan de Potgieterslaan werd verspeeld, gaf als resultaat: 1. Nic. van Cassel; 2. W. Verhoef. In de spannende eindstrijd gaven ze elkaar geen duimbreed toe, maar tenslotte wist Nic. v. Cassel na 4 sets de over winning binnen te halen. HET SCHAAKSPEL In diagram B VI moet de witte dame op dl een zwarte dames zijn. COMPETITIE 3e klasse D: NZH II—PTT 3H— ZYz (voorl.) 3e klasse B: VTL IITer Aar VA —2 H. lEFDE's Roman van A. Hruschka Nadruk verboden 53) En daar ik het was, die Ilse's geluk deed afhangen van de oplossing van dat raadsel, meen ik nu ook de eer ste stap te moeten doen om mijn fout te herstellen en om allen weer vre de te schenken. Met dat doel ben ik gekomen. Op de eerste plaats moet ik u graaf Mare, vergiffenis vragen voor het onrecht dat ik u heb aan gedaan, Ik weet nu, dat uw onschuld en die van uw vader boven alle verdenking staan, en ik oude drift kop, moet mij schamen Op dat ogenblik klopte EVert aan de deur, Hij trad binnen en diende Bertha aan. Toen deze haar boodschap gedaan en zich weer verwijderd had. keken de drie mannen elkaar verwonderd aan. Graaf Klemens stond op. Wat mag dat betekenen? sprak hij. 't Klinkt zo plechtig, 'n Gewidi- tige boodschap-. Natuurlijk moeten wij aan haar verzoek voldoen. U gaat immers mee, mijnheer Hartlieb? Als u het veroorlooft, mijnheer de graaf.en omdat juffrouw Moti- ka het uitdrukkelijk verlangt. Ik geloof, zei Mare opgewonden, terwijl de drie heren naar de kamer der huishoudster gingen, dat Ilse ge lijk heeft: juffrouw Motikamoet be paald dingen aangaande de moord weten, en de arme vrouw wil nu, om haar geweten te ontlasten, ons zeg gen wat zij weet. De graaf en Hartlieb knikten. Ook bij hen was die gedachte reeds opge komen. De zieke rustte tegen een stapel kussens, zij was verschrikkelijk bleek scheen bijna te zieletogen. Mare gevolgd door zijn vader en Hartlieb was op het bed toegetreden. Wel, juffrouw Motika, u hebt ons laten roepen. Hier zijn we. Wat hebt u ons te zeggen? De zieke moest alle krachten in spannen om te spreken. U zoekt reeds lang naar het raadsel van Kronsteinu wilt we ten. wie de gravin heeft vermoord En u weet het? viel Mare haar driftig in de rede. U weet het wer kelijk? Ja.ik zelf heb de moord ge pleegd Met deze, mijn eigen hand heb ik haar de dolk in het hart ge ploft Allen deinsden een paar stappen achteruit. Mare was de eerste die van zijn verbazing en ontsteltenis be kwam. Hij schudde ongelovig het hoofd.. U..-, U, juffrouw Motika? On mogelijk.. De koorts maakt u van streek.. Waarom zoudt u mijn stief moeder vermoord hebben? Waarom?Waarom? Omdat die verschrikkelijke daad. andere dingen die nog ijselijker waren en nog gro ter onheil zouden hebben aange richt moest voorkomen.. Inspecteur von Heiden, die ellendeling, die satan stond achter haar, bracht haar iede re dag een bezoek en dichter bij de afgrondIk had ze beluisterd toevallig., in het parkEk legde mijn was te bleken achter het pavil joen. De vensters stonden open Zij hadden er geen flauw vermoeden van. dat iemand op de grond hurkte en alles hoorde.Von Heiden haö haar betoverddat kon ik reeds uit de eerste woorden opmaken. Zij m'oest zich vrijmaken en dan met hem in het huwelijk treden. De gra vin sprak van scheiding., maar von Heiden zei, dat die manier te veel tijd zou vorderenHij kende een beter middel.Zij begonnen te fluisterenik kon niet meer ver staan wat ze zeidenMaar van toen af begon ik te spionneren en luisterde hen afEn later De zwakke stem van de zieke was aldoor zwakker geworden; haar krachten waren uitgeput: zij zonk achterover en sloot de van koorts vuur gloeiende ogen. Reeds bij de eerste woorden van de zieke was graaf Klemens ontzet tend bleek geworden. Hij zat als met lamheid geslagen op zijn stoel en hield beide handen tegen het gelaat gedrukt. Ook toen juffrouw Motika zweeg, maakte hij niet de minste be weging. Marc, die met de uiterste spanning had geluisterd sprong op. boog zich over de zieke. Zij zou toch niet ster ven voordat zij alles had gezegd? Ga door, ga door- zei hij bijna ruw. De druppels.... wijn Mare diende haar de druppels toe, gaf haar ook een teug wijn. Een paar miijuten later deed zich ook de wer king van die opwekkende middelen gevoelen. En toenlater? Spreek toch juffrouw Motika. Later heb ik ze nog eenmaal afgeluisterd. In het boudoir van de gravinGraaf Klemens was toen op reis.Ik zag von Heiden heime lijk de achtertrap opgaan en het bou doir binnentreden.... Onmiddellijk sloop ik onhoorbaar de slaapkamer van de gravin binnen. De tussendeur stond op een kierIk kon horen. ik kon zienIk moest weten, wat er omgingHij gaf haar een fles je en zei, dat er vergif in was, een verschrikkelijk vergif, dat snel dood de. doch waarvan later zelfs door de bekwaamste scheikundigen geen spoor in het lichaam konden worden ontdektZij moest een paar drup pels van dat vergif in de drank la ten vallen, welke de graaf 's-nachts placht te gebruiken, dan was zij vrij; Mare slaakte een lichte kreet van afgrijzen maar graaf Klemens ver roerde zich niet. O, die ellendeling-En alles wat u daar zegt is waar? Dat zweer ik voor het aanschijn van God, graaf Mare. En mijn stiefmoeder? Wat deed zü? Zij borg hèt flesje in haar huis apotheek, waarvan zij sindsdien de sleutel altijd bij zich droeg. En tot de duivel in mensengedaante sprak ze Ik zal het doen uit liefde voor jouw. maar niet voordat alle andere middelen gefaald hebben.Van toen af vond ik geen rust meer.Dag en nacht lag ik op de loer. ja, ook 's-nachts; iedere avond sloop ik nog laat de slaapkamer van graaf Kle mens binnen en verwisselde heime lijk het water dat in een glas op het nachttafeltje stond. Wel honderd maal poogde ik de huisapotheek open te krijgen.tevergeefshet slot was stevig. En dag en nacht huiver de ik bij de gedachte, dat hetgeen ik vreesde zou geschiedenMijn zenu wen raakten helemaal van streek. van angst.van al die slapeloze nachten Doch waarom, vroeg Mare. hebt u mijn vader of mij niet van alles in kennis gesteld? Juffrouw Motika wierp een schu we blik op de oude graaf, die nog altijd wezenloos op zijn stoel zat, als had hij met de gehele geschiedenis niets te maken. Och, hij beminde haar1 zo harts tochtelijk, en had geen flauw idee van wat er omging.fluisterde de zieke.Als ik hem had gezegd hoe zij was. zou hij de slag niet overleefd hebbenik kon het niet van mij verkrijgen.En als ik het u had ver teld, graaf Mare. zoudt u 'het hem toch gezegd hebben Ga door. verzocht Marc, die be merkte dat de druppels uitgewerkt raakten. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6