DUINSTREEK Grondaankoop te Hoogmade zal worden herzien Grote belangstelling voor pater dr. Henri v. Rooyen MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Gemeenteraad Woubrugge De raad van Woubrugge kwam Vrijdagavond in vergaderfing bijeen. De voorz. d'eelt mede, dat een schrijven van de heer C. Westdijk was ingekomen, de aandacht vestigende op het feit, dat nu verschillende grenswijzigingen in de naburige ge meenten aan de orde zijn, die ook van belang is voor deze gemeente betref fende de Vrouwgeestpolder. De voorz. vult hierbij aan, dat in vroeger jaren dit vraagstuk aan de orde is geweest, en hoewel dit voor deze gemeente en de inwoners dier polder van belang is, acht hij het nu niet het geschikte moment deze zaak aanhangig te ma ken. De raad is het hiermede eens. Ook deelt de voorz. mede, dat bin nen enkele dagen met de bouw van de brug over de Woudwetering zal worden begonnen. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van een perceel grond van do heer D. Oudshoorn voor de prijs van 360.wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Grondaankoop te Hoogmade. De herziening grondaankoop tè Hoogmade, betreft de grond waarop door de gemeente verschillende hui zen zijn gebouwd en die waartoe bin. nen korte tijd met bouwen zal wor den begonnen in Noordeinde te Hoog made. Deze grond werd -van de Stich ting de Erven Cornelis Sprongh in 1943 door de gemeente voor bouw terrein aangekocht. Deze transactie werd op voor de Stichting niet bemoedigende wijze tot stand gebracht. Daar reeds ver schillende malen over deze zaak werd gesproken, stellen B. en W. voor om tot een bevredigende oplossing met de Stichting te komen: in te gaan op het voorstel van de Stichting om de nog slepende Rechts- herstelzaak te doen eindigen door het met haar aangaan van een minnelijke schikking; het besluit van de burgemeester dei- gemeente Woubrugge d.d. 30 Juni 1942 tot aankoop van de onderwerpe- lijke grond in dier voege te wijzigen, dat voor de koopsom van 3600. wordt gelezen 5625. het verschil van de beide onder 2 eenoemde bedragen of 2025.voor deze verhoogde grondprijs te voteren. De meerderheid van de raad kon zich met het voorstel van B. en W. verenigen, alleen de heer Venhuizen stemde tegen. Tot leden van de Commissie van Advies voor de gemeenschappelijke regeling, op grond van de Vleeskeu- ringsóiens worden gekozen, als lid van het college van B en W. met, stemrecht: de heer J. C van Wage- ningen en al lid van de raad. met ad. viserende stem; de heer C. Hooge- veen Restauratie Ned. Herv. Kerk. Voorts deelt de voorz, mede, dat in de op 28 Maart 1949 gehouden zitting wer 1 besloten in de restauratiekosten van het gebouw der Ned. Herv. Kerk een subsidie van 10 te verlenen De bij deze restauratie opgetreden stijging van materiaalprijzen en ver hoogde lonen en onverwachte tegen vallers hebben de begroting ad f 96 050 met f 14.330.— overschreden. B. en W. stellen voor de suggestie van het M. van O., K. en W. te aan vaarden, om met name van de over schrijding een gelijk gedeelte als van de restauratie of 10 voor rekening van de gemeente te nemen zoals het rijk in beide gevallen 50 op zich neemt. Dat betekent dat deze post van 9605wordt gebracht op 11 008.Zij beschouwen het daar bij als zeer gewenst terug te komen op het besluit van "20 Febr. j.l. waar bij 800.beschikbaar werd gesteld voor een gedenkraam. Een spoedige plaatsing wordt niet waarschijnlijk geacht. De heer Van der Eng kan zich met het voorstel niet verenigen. Voorop geeft, hij te kennen, niet omdat het een kerk betreft, maar hij voelt niet voor 'monumenten. De voorz. kan zijn zienswijze, wat monumenten betreft niet delen en brengt het voorstel in stemming. Met 3 stemmen tégen van de R. K. raadsfractie en 4 voor wordt het voorstel daarna aangenomen. NIEUWKOOP MOND- EN KLAUWZEER In Nieuwkoop heeft het mond- en klauwzeer grote afmetingen aange nomen 50 van de ongeveer 70 vee- houdersbedrijven zijn aangetast. Toneeluitvoering Het toneelge- lschap „Tot Aller Genoegen" gaf Zaterdagavond een geslaagde uitvoe ring van het humoristische toneel stuk „Graaf Janus". Het publiek werd meegenomen in de komische avonturen van een schil lenboer. die enige tijd als graaf moest spelen. Maar lang kon hij z'n schillenboer-eigenschappen niet ver bergen. Na allerlei verwikkelingen kwam de echte graaf voor de dag en kon Janus z'n schillen wijk weer gaan bedienen. „Graaf Janus'* was in staat de zaal gedurende enkele uren te laten ge nieten en dat het stuk zeer in de smaak viel bleek wel uit het dave rend applaus dat de spelers telkens te beurt viel. De rollen werden uitstekend ver tolkt en de decors en grime waren goed verzorgd. Siem de Koker zorgde op de piano voor een stukje muziek. OUD-ADE Toneeluitvoering, De toneelclub van de K.A.B. opende het .seizoen met het toneelspel „de rauwe grond van A. v. d. Lugt. 'n Moeilijk stuk, maar met warmte gespeeld. De zon derlinge marskramer zorgde voor de vrolijke noot. Ook de dames, die voor het eerst in de K.A.B.-gelederen mee speelden, hebben getoond hun plaats ten volle waard te zijn. Hiermede doen wij niets tekort aan de oudere, geroutineerde spelers, de vertegen woordigers van de familie Fopkens en boer Damsma. Zij allen hebben met Peer Diekma hun rollen werke lijk beleefd. Het applaus had dan ook veel weg van een ovatie, 'n Verdien de ovatie, want de spelers hebben het stuk leven gegeven, 'n Pracht succes K.A.B.! ZOETERWOUDE K.A.J.-TonecI. Toneelspelen is in Zoeterwoude de meest beoefende kunst, doch het is opmerkelijk, dat de boerendochters en boerenzoons zich nooit op de planken wagen. De belangstelling en waardering voor het toneelspelen houdt ook geen ge lijken tred. Toen het gestelde uur Zaterdagavond geslagen had, waren er maar 50 toeschouwers die het hon denweer hadden getrotseerd, in de zaal. Na enig weifelen toch maar be sloten tot spelen; zo'n lege zaal is ech ter niet bevorderlijk voor de goede sfeer. In deze stemming werd de tragedie van een verknoeid leven „Geef mij uw handopgevoerd. Nu de fusie met „In Liefde Bloeyende" niet tot stand is gekomen is grote toewijding en vooruitgang te constateren. Toneel en requisieten waren goed verzorgd. De grime was onvoldoende. Het is toch al zo moei lijk voor de amateur om naar lichaam en geest in de huid van een ander te kruipen en als een speler in elke ge laatstrek op het dorp door ieder ge kend een andere persoon moet wor den, heeft hij een goede grime dubbel nodig. Er werd goed gespeeld en het spel boeide. Er zal gewaakt moeten worden tegen toneel-doodzonden als een slechte behandeling van de taal, clownerie en een hele passage spelen zonder mimiek. Als de tegenspeler maar pal in het achterplan blijft, keer hem dan de rug toe. Hij komt wel naar voren. Kapelaan Nieuwenhuizen, aalmoe zenier van de N.K.J.B., dankte de lei ding en spelers voor het grote ijver, jammer genoeg niet beloond met vol doende belangstelling- de versterking van de financiën van de N.J.KB. is nu uitgelopen op vergroting van schuld. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP E.H.B.O. Door de afd. van het Wit-Gele Kruis zal op Dinsdag 18 De cember a.s. een propagandavergade- ring worden gehouden in het paro chiehuis tot het organiseren van een cursus E.H.B.O. „Laten wij God bidden, dat het levensideaal van pastoor v. Rooyen, om door priester te zijn, nog meer priester te worden, vandaag door hem nog dichter benaderd mag wor den". Aldus eindigde de predikant, pa ter S. Wijsen O.F.M. gistermorgen zijn feestpredikatie, tijdens de plech tige Hoogmis, opgedragen door de studenten-pastoor, pater dr. Hcnri v. Rooyen, in de St. Lodewij kskerk. In zijn predikatie had pater Wij sen uiteengezet, dat de priester, ge zonden door God als Zijn plaats bekleder op aarde, in zijn ambt het menszijn verliest en een nieuwe Christus wordt. De predikant dankte pastoor Van Rooyen voor het vele en moeizame werk, dat hij voor de Leidse studenten heeft verricht. Zo als Pauius Griek met de Grieken was en Petrus Romein met de Ro meinen, zo is pastoor Van Rooyen student met de studenten. Voor hen heeft hij reeds vele jaren gezorgd; hij deelde hun moeilijkheden en vierde hun vreugden mee. Tijdens de H. Mis werd pastoor Van Rooyen aan het altaar geassis teerd door de prior van het Kruis herenklooster te Zoeterwoude, pater Y. Snabel O.S.Cr, als presbyter- assistens, pater Wijsen O.F.M. als diaken en pater P. Gussen O.F.M. als subdiaken. De H. Mis, die om half tien begon AARLANDERVEEN DAG VAN KATH. THUISFRONT BAAS BOVEN BAAS D,e gehele Zondag stond in het te ken van Katholiek Thuisfront en de actie Baas boven Baas. In de vroeg mis en in de Hoogm'is sprak aalmoe zenier van Croonenburg een opwek kend woord, om toch vooral Katho liek Thuisfront te- eblijven steunen en niet in een te laten storten. De gevaren voor de jongens in militaire dienst in de moderne steden van het buitenland zijn veel groter dan die in de rimboe van Indonesië. Des avonds was er een bonte avond georganiseerd in de zaal van de heer W. v. d. Berg. Medewerking verleende de R.K. Gem. Toneelver. DITO en het muziekgezelschap „De Cupido's". De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld en zeer ve len moesten worden teleurgesteld, omdat er geen plaats meer was. De pastoor legde er met een kort woord de nadruk op, dat de aalmoezeniers moeten worden gesteund bij hun a?arna n°8 a« werk onder de ionlens in de vreem-1 burgemeesterskamer teruggetrokken te hebben verliet de Sint het raad HILLEGOM Feestprogramma koperen priester feest. Het 12Vi-jarig Priesterfeest van Kap. J. H. M, van Vliet van de St. Josephparochie zal als volgt wor den gevierd:-Zondag 2 Dec. te 10.30 Plechtige Hoogmis. Te 2.30 aan de pastorie receptie voor het kerk- en armbestuur; van 34 voor alle an deren. Te 5 uur plechtig Lof en Te Deum, Geboren: zn: van S, C. van dei- Linden en J. M. van Deursen; dr van H. van der Zande en C, Kaptein; dr van K. Rusman en G. W. G. Bakker; dr van P. A. yan Leeuwen en P. J, Heemskerk. Overleden: Wed. H. Cinjee-Sluij- mer, vr. 83 jr. LEIDSCHENDAM St. Nicolaas op bezoek. Zater dagmiddag heeft St. Nicolaas een bezoek gebracht aan i^eidschen- dam. Omstreeks half drie des mid dags arriveerde de Sint per jacht, dat feestelijk met vlaggetjes was versierd. Een ontelbare menigte was ter verwelkoming op het Kerkplein samengekomen en toen de hoge gast aan land was gestapt klonk een oor verdovend hoera op. De muziek van „St. Caecilia" speelde er lustig op los en het waren vooral de van ouds bekende liederen, welke door jong en ook door oud werden medegezon gen. Het eerst bezocht St. Nicolaas het dorpsgedeelte over de Vliet en daar na ging het in de richting Veur, steeds voorafgegaan door de kranig spelende harmonie. In het gemeente huis werd St. Nicolaas opgewacht door burgemeester Banning die vol belangstelling informeerde naar grote reis en de voorvallen sinds het vorige bezoek. St. Nicolaas sprak zijn voldoening uit over de belang stelling welke de gemeente allerwege aan de dag had gelegd en verscheen toen op het bordes van het raadhuis waar de muziek zich weer toelegde op de mooie onvergetelijke St. Nico- laas-lièderen. zich daarna nog even in werk onder de jongens in de vreem de. Hierna kwamen de „Cupido's" op huis en zette de tocht door Veur ver- het toneel in een nieuwe costuums der Yoort overal gevolgd en toege en gaven enkele num'mers muziek zwaaid door een enthousiaste me en zang, waarvoor zij met applaus nigte. werden beloond. De toneelclub DITO bracht een klucht ten tonele in een bedrijf „Textielproblemen.en nog iets". Om deze dolle eenacter werd hartelijk gelachen. In de pauze werd nog een verlo ting gehouden, eveneens ten bate van het Katholiek Thuisfront. Na de pauze voerde de toneelclub op ..Denk om m'n zenuwen" een zeer cmische eenacter, en boekte daar- lede een enorm succes; de zaal bul- rde van het lachen. De Cupido's ;sloten het programma en tot slot van deze zeer geslaagde avond sprak de heer C. Oosterman een dank woord tot allen, die hiertoe hadden meegewerkt. Zoals gezegd stond de avondin het teken van Baas boven Baas. De en tree was dan ook een stemkaart voor de actie. De uitslag van de stemming 1 was: Gewone Man 12 st.; van Tutte 13 st.; Merie 11 st.; Lijst zonder naam 23 st.; 2 x 1 1 145 stemmen; Kobus Kuch 16 st. In totaal 220 kaarten. Geboren: Paulina Petronella Koos Vorrinic in zijn knollentuin De heer Koos Vorrink, voor zitter van de Partij van de Ar beid, was Zaterdag even in zijn knollentuin of beter gezegd in de knollentuin van een ander. Hij reed namelijk in een auto, bestuurd door de secretaris van de partij, door de Bollenstreek. Onder Sassenheim kwam de wa gen in botsing met een groente karretje. Aardappels, peentjes en uien rolden over de weg. Tus sen de knolletjes hielden de par tijleiders vervolgens een confe rentie met de groenteman en een politie-agent over het'vraagstuk: Wie is de schuldige? De politie maakte proces-ver baal op. Barbara, d. van J. P. M. A. Smul ders en M. B. Se venstern; Astrid, d. van C. J. Roelse en A. Christensen; Johannes Gerardus Maria, z. van J. Ft. Rodenburg en E. van den Hoorn; Hermanus Theodorus Maria, z. van A. Th. Turk en W. C. Hogewoning; Berendina Maria, d. van H. Mulder en P. Schouten; Maria Anna Catha- xina Jacoba, d. van H. J. van Mar wijk en A. M- Locker; Adriana Aga tha Maria, d. van J. B. van Leeu wen en M. M. Lexmond; Ingrid Hen- drika, d. van H. Teunisse en B. C van den Berg; Jan Maarten, z. van A. A. G. Vtij en M. Olieman; Maria Anna Theresia, d- van W. J. van Vliet en H. C. J. van der Helm. Getrouwd: C. J. Snelderwaard te Wassenaar, en A. Bolleboom; B. H. van Veen en M. W. Th. Kerkvliet; A. Rollinger te Brunssum, en B. de Korte. LISSE Toneeluitvoering. Zaterdag- en Zondagavond speelde St. Genesius onder grote belangstelling in het Verenigingsgebouw aan de Beek brug „Een zeeman ging passagieren" Pastoor Roelvink opende de avond met een hartelijk woord van waar dering aan de toneelvereniging, die in de loop der jaren zoveel nuttig werk heeft verricht. Ook de zaalcommissie, onder voorzitter schap van de heer P. Oosterveer, werd door de pastoor dank gebracht voor haar grote activiteit om niet alleen het gebouw in stand te hou den, maar zelfs zoveel mogelijk te moderniseren. De pastoor wekte de aanwezigen op hun volle medewer king te geven door zich als donateur of begunstiger van het parochiehuis op te geven, waarvoor recht van vrije toegang verkregen wordt voor 2 of 3 uitvoeringen van St. Gene sius. Na dit herderlijk woord, begon o.l.v. de heer N. Mens, het blijspel in 4 bedrijven, met zijn nu dan wel aardige scenes. De heren J. Korte- kaas, J. v. d. Poll, P. Goedemans, W. v. Dorp en J- Bakker speelden met de dames v. d. Vlugt, R. v. d. Voort, A. v. Gerven zeer verdien stelijk hun lang niet gemakkelijke ïol. Jammer was dat de grime en costumering niet zo in de puntjes verzorgd waren. Het muziekensem- ble o.l.v. de heer J. Rewijk vrolijkte de pauze op en was de onmisbare steun bij het bal, dat na afloop ge geven werd. L.T.B. De pl. afd. van de L.T.B. hie!d in „De Witte Zwaan" een le denvergadering. Het belangrijkste punt van de agenda „Behandeling van de Be schrijvingsbrief" werd door de voorz. zeer uitvoerig toegelicht. De heer L. v. d. Lans betreurde het, dat de kwekers beneden ha. geen stemrecht meer hebben, doch bij een nadere uiteenzetting van de voorz. en het bestuurslid, de heer P. Oosterveer kon de heer v. d. Lans zich met het standpunt van het hoofdbestuur verenigen. De heer C. van der Laan zag gaarne, dat de beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering bijtijds en geheel volledig in het LTB-blad zou worden opgenomen. Besloten werd dit op de a.s. vergadering te Haar lem naar voren te brengen. Als af gevaardigden werden benoemd de heren J. Schoorl en L. v. d. Lans. Geadviseerd werd, dat de leden de kadercursus zullen volgen. Deze 25 JAAR PRIESTER katholieke studenten. Na de receptie vond een plechtig Lof plaats in de Sint Lodewijkskerk, dat gecelebreerd werd door de jubi laris. De feestelijkheden werden beslo ten met een diner in „De Doelen" waar- zo. m. mgr. N. Geise O.F.M., apostolisch prefect van Soekaboemi, mede aanzat. Ouderavond van de Arenden De welpen en verkenners van de Arenden, onderafdeling van de St. Lode wij ksg roep (St. Petrusparochie) hield gisteren in de Jacobazaal van „Den Burcht" een uitstekend bezoch te ouderavond. Hopman H. Montanus verwelkomde de aanwezigen, waar onder zich ook bevonden de aalmoe zenier, kap. Th. Plaat, districtscom missaris Th. Scholte en hoofdleider A. Duindam. Het programma, dat omlijst werd door de eigen muziekclub van de St. Lodewij ksgroep, werd geopend door de welpen, die een vlot balspel „Hol landBelgië speelden, luide aange moedigd door de zaal. Een rimboe- dans besloot hun optreden. De verkenners gaven o.a. een zeer goed nummer tumbling te zien, met salto's over zeven verkenners en een ademloze „dodensprong". Veel bewon en eindigde om half twaalf, werd dering verwekte een hoogstand, die bijgewoond door een groot aantal geestelijken en studenten. met draaibare naald Na de H. Mis werd een feestelijk j ^ja de pauze sprak kap. Plaat een ntbijt gebruikt in „In den Vergul- kort woord tot de ouders, hen wy- n Turk". zend op de betekenis van het spel van 's Middags recipieerde de jubilaris I verkennen. Daarna werd een groot op het Eigen Huis, waar hem door kampvuur gehouden met een reis de katholieke Leidse studenten radiotoestel met pick-up werd aan geboden. Ter receptie verschenen om. de rector-magnificus, prof. dr. J. H. Boeke, verscheidene hooglera ren, afgevaardigden van het Colle gium, van het bestuur der V.V.S.L. en van de Christenstudentenraad, vrienden van de jubilaris en talloze de wereld in zang en voordracht, be sloten met een schone apotheose, uit beeldend 'n ware gebeurtenis tijdens de godsdienstvervolging in Spanje, toen een seminarist om zijn geloof tot de marteldood veroordeeld werd. Het was een goede avond, die zowel de ouders als de jongens en hun leiders veel voldoening heeft geschonken. zullen a.s. Vrijdag een aanvang ne men. Opgave kan geschieden bij het bestuurslid, de heer Clemens. Gewezen werd o-p het grote nut van de cursus, welke gegeven zal worden door de leraren van de Rijks- tuinbouwschool, en het bezoeken de proeftuinen. Staande de ver gadering gaven zich reeds verschil lende leden op. Het ligt in de be doeling van het bestuur om met de leraren nader overleg te plegen. Daar in de loop van het jaar 1952 enige parochiële feesten zul en plaats vinden, werd ook de medewerking gevraagd van de L.T.B. om voor de versiering zorg te dragen. In de com missie werden o.a. benoemd' de heer W. Onderwater en S. Hageman. Tot slot sprak de g.a., waarbij hij wees op het grote belang zich te or ganiseren in de L.T.B., terwijl hij allen adviseerde om gedurende het winterseizoen zich enige dagen af te zonderen voor een gesloten retraite. IJsclub Lisserbroek. De jaar vergadering van de IJsclub Lisser broek en Omstreken bleek zeer goed bezocht, toen voorz. Mesman het welkomstwoord sprak, waarin hij tot uiting bracht de grote medewerking der leden gedurende het afgelopen jaar. Uit het keurig verzorgd jaarver slag van de secretaris bleek, dat het ledental nog steeds stijgende is, on danks de vele emigratiegevallen van de Lisserbroekbewoners. De penn. bracht zijn financieel jaarverslag uit en hieruit viel te constateren, dat de ontvangsten heb ben bedragen f 1844,75 en de uitga ven ƒ2278,77, zodat er een nadelig saldo was van f 434,0-2. Dit nadelig saldo werd hoofdzakelijk veroor zaakt door de verbetering van de ijs baan en de uitbetaling van de obli gaties aan de emigranten. Ondanks het nadelig saldo verklaarde penn., dat de financiële toestand van de vereniging goed is. Hierop had de uitloting plaats van 20 obligaties, welke aan de houders hiervan zullen worden uitbetaald. De bestuursleden J. Visser, Chr. van der Klauw en A. Wijnhout wer den herkozen. SASSENHEIM De heer Frans Hooymans slaag de voor 't patroonsdiploma van vak bekwaamheid voor het automobiel en garagebedrijf. VOORHOUT St. Nicolaas komt. Zaterdag 1 Dec. a.s. des middags 1.30 uur zal St. Nicolaas zijn plechtige intocht in Voorhout houden. De goede Sint zal per boot aankomen bij de Bonte Koe. Vandaar zal hij te paard gaan via, Prof. Nolenslaan, Dr. Schaep- manlaan, Mgr. Broerestraat, Boer- haavestraat, via Herenstraat naar het gemeentehuis. Hier zal burge meester drs. C- N. de Graaff, de Sint verwelkomen. Na deze officiële ont vangst houdt St. Nicolaas zitting in het Parochiehuis, waar alle Voor- houtse kinderen met 'hun ouders de Sint kunnen begroeten. De school gaande jeugd (ook Fröbelschool) kan dan zelf vervaardigde tekenin gen bij St. Nicolaas inleveren en doet dan mee aan een tekenwed strijd. St. Nicolaas zal de prijzen aan de wedstrijd verbonden later persoonlijk aan de kinderen uitrei ken. De kinderen moeten op de ach terzijde van de tekening vermelden raam, adres, school waarop zij zijn en de klas, waarin zij zitten. Schietvereniging „St. Hubertus". St. Hubertus hield in de Bonte Koe haar jaarvergadering. De voorz. sprak zijn spijt er over uit, dat de opkomst zo gering was. De penn. had de gelden goed beheerd. Er was een WEERSVERWACHTING (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). BIJNA OVERAL DROOG. Vannacht weinig bewolking en plaatselijk in het binnenland lichte vorst. Morgen in de loop van de dag van het Westen uit toenemende bewolking, maar bijna overal droog weer Zwak ke tot matige, langs de Wadden- kust later tot vrij krachtig toe nemende Zuid-Westelijke wind. Morgen overdag dezelfde of iets hogere temperaturen dan van- 27 Nov.: zon op 8.18 en onder 16.36; maan op 6.27 en onder 15.03 uur. batig saldo van 77.50. Het verslag werd uitgebracht door de secr., aan gezien de penn. reeds lang heeft be rankt. Wat de oorzaak hiervan is, werd door de voorz. medegedeeld: een onenigheid, waardoor voor bei de partijen een vruchtbare samen werking niet meer mogelijk was. De hc-ren P. Westerhoven en J. A. Ver- degaal werden met alg. stemmen als bestuurslid herkozen. In de vacatu re Eggen werd als penn. gekozen met 10 van de 13 stemmen, de heer J de Roode. De Schuttersdag zal worden gehouden op Koppermaan dag 7 Januari a.s. De heren J. van Deursen, P. v. d. Hulst en H. Verde- gaal zullen als verleden jaar deze wedstrijd regelen. 10 prijzen zullen beschikbaar zijn. De traditionele „snertmaaltijd" zal het hoogtepunt vormen. Na afloop hiervan prijsjas- sen. Voor het houden van enige schietoefeningen vóór Schuttersdag v/as geen animo. Aangedrongen werd om nieuwe leden aan te werven. De Vliegende Voorhouters. Uit slag behaalde resultaten in 1951. Kampioenschap Vitesse-vlucht: 1. A. v. d. Slot, 2. W. v. Kempen, 3. C. de Jong, 4. F, J. v. Werkhoven, 5. A. Dijsselbloem. Middenfondvluchten: 1. A. Dijssel bloem, 2. A. v. d. Slot, 3. F. J. van Werkhoven, 4. L. Bax, 5. A. Deute kom. Fondvluchten: 1, A. Dijsselbloem, 2. W. v. Kempen, 3. A. v. d. Slot, 4. C. de Jong, 5. A. Deutekom. Jonge duiven: 1. L. Bax, 2 A. Dijs selbloem, 3, C. de Jong, 4. W. van Kempen, 5. M. Zonneveld. Navluchten jonge en oude duiven: 1. A. v. d. Slot, 2. L. Bax, 3 A. Dijs selbloem, 4. L. v. d. Plas, 5. W, van Kempen. VOORSCHOTEN PLOTSELING GESTORVEN. Zaterdagochtend is nabij de tram halte Vernèdepark plotseling in el kaar gezakt en gestorven' do heer J. Slothouwer van de Leidseweg. SINT NICOLAAS DEED ZIJN INTREDE. Met vlag en wimpel en met muziek is Zaterdagmiddag St. Nicolaas Voor schoten binnengeriaald. Vanaf de Rijn dijk via de Leidseweg koos hij do richting van het dorp. Voorafgegaan door 3 herauten te paard en verge zeld van 3 zwarte Pieten kwam de goede man naar Voorschoten. De Sint Laurentius Harmonie sloot zich bij het gezelschap aan en zorgde voor vrolijke muziek. Het weer en voor al de sterke wind werd de Sint op de Leidseweg te machtig. Noodge dwongen moest hij zijn schimmel achterlaten, om daarna een gemak kelijker zitplaats in te nemen in een open landauer, getrokken door 2 paarden. Zo kwam de stoet bij het gemeentehuis, waar een grote scha re van Voorschotense kinderen op de binnenplaats van het Raadhuis reeds stond te wachten. Burgemeester heeite de Sint allervriendelijkst wel kom en hoe kan het anders voor deze vriendelijke geste kreeg de burge meester een presentje. De kinderen kregen van de Sint een lesie in vei lig verkeer en een vermaning om de plantsoenen te ontzien. Natuurlijk moesten de kinderen een liedje zin gen, waarna de Pieterbazen lustig met pepernoten strooiden. Sint Nico laas vertelde nog, dat hij op 8 De cember terug zou komen in het Ge bouw van Chr. Belangen, om het Sint Nicolaaskinderfeest bij te wo nen. Na de verwelkoming besteeg de Sint weer de koets, waarna hij zijn rijtoer door de gemeente vrr- volgde. WARMOND Uitvoering „Nut en Vermaak". Zaterdag- en Zondagavond gaf „Nut en Vermaak", onderafd. van de K.A.B., de eerste feestavond van dit winterseizoen in hotel „De Zon". Nadat de voorz., de heer S. van Rijn, de aanwezigen had verwelkomd, gaf hij een kort overzicht van dc activi teit van „Hulp in Nood". Uit dit over zicht kwam naar voren, dat door deze afd. in gewone gevallen voor 160. was uitgegeven en in bijzondere ge vallen f 110, zodat het afgelopen jaar voor 270 aan extra-voedingsmidde len e.d. was verstrekt. Hierdoor is dc penn. aan het einde van zijn geld middelen gekomen en daarom wekte hij de aanwezigen op, om door het kopen van lotene de kasto-estand. en hiermede het humeur var. de penn. wat op te fleuren. De aaf-d. bracht voor het voetlicht het toneelspel in vier bedrijven, ge titeld „De weg tot elkander", van Ko Keepers, onder regie van de heer J. G. van Vliet. Dit stuk, dat een stuk realiteit van de hedendaagse tijd is, waarin dui delijk uitkomt, dat, waar men het veilige anker van het geloof mist, men zo hopeloos en stuurloos rond dobbert op de levenszee, werd, zon der uitzondering goed vertolkt. Het gaf aan, dat door een misplaatst egocentrisch handelen, een huwelijk hopeloos stuk gaat cn dat men dan de basis mist, waarop men weer tot een vergelijk kan komen. Dc rolver deling was zeer goed gevonden èn voor de vertolkers èn dc regisseur een woord van lof voor hun toewij ding en ijver. Aan het eind van de avond dank te de voorz. de toneelclub on zijn woorden werden met een daverend applaus door de talrijke aanwezigen onderstreept. WASSENAAR Lidwina-naaiclub hield fancy fair. In de foyer cn de grote zaal van het R.K. Verenigingsgebouw werd Zaterdag en gisteren dc jaarlijkse tentoonstelling met fancy fair ge houden ten bate van dc St. Lidwina- nnaiclub van dc R.K. Vrouwenbe weging. Omdat mevr. J. baronesse van WijnbergenMichiels van Kes- renich verhinderd was verrichtte mevr. van Vclzcn, vicc-prcsidento van do St. Elisabeth Leseurgroep de opening, nadat de g. a„ kapelaan A. Brcgten een kort woord had gespro ken. Nadat mevr. van Vclzen en kele woorden van waardering had gesproken voor het vele, dat door de dames van de naaiclub is gepres teerd, knipte zij het lint door. De aanwezigen bezichtigden de grote hoeveelheid naaiwerk, die in dc foyer op twee lange tafels lag uit gestald. In de grote zaal waren de diverse attracties ondergebracht, waarmee dc dames van St. Lidwina Zaterdag en gisteren het geld hebben verdiend om hun prachtige work van naastenliefde ook in het volgend jaar voort to zetten. De tentoonge stelde kledingpakkcttcn zullen bin nenkort aan de daarvoor in aan merking komende gezinnen worden uitgereikt. Welkom aan St. Nicolaas. Za terdagmiddag is de St. Nicolaasactie die tot en met 5 December a.s. zal worden gevoerd door de gezamen lijke middenstanders van Dc Deyl en omgeving officieel geopend door weth. mr. dr. J. Hazenberg. Tegen drie uur het tijdstip, waarop de komst van St. Nicolaas was aange kondigd verzamelde zich een gro te massa kinderen en ouderen op dp hoek van de Lange Kerkdam en de Rijksstraatweg. Klokslag drie uur airiveerde in een gesloten auto Sint Nicolaas met Zwarte Piet. Hij werd binnengeleid in Huize Den Deyl, waar do goede Sint werd toegespro ken door do wethouder. De wethou der uitte de wens, dat dc actie aan de opzet zou mogen beantwoorden. Sint Nicolaas dankte met een enkel woord voor de hartelijke ontvangst* en maakte zich daarna gereed voor een rondrit door de. omgeving van Den Deyl, welke rondrit, in verband met het slechte weer en de hoge ouderdom van de Sint, in een geslo ten auto moest plaats hebben. ZOETERMEER Geboren: Henderika Johanna Ja coba Hyacintha Maria, dr van S. J. Windmeijer en C. C. M. Verhage; Franciscus Philippus Maria, zn van R. C. de Jong en C. J. M. van Dijk; Elizabeth, dr van A. Ram en W. dc Jong. Ondertrouwd: N. Kuiper 27 jr cn A. Verhoeff 24 jr. Getrouwd: A. J. J. van Leeuwen en L. C. Kamps. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 26 Nov. Vee. Aanvoer: 1471 stuks, waarvan 960 vette koeien en ossen en 511 varkens Prijzen: vette koeien 2.45--2.60, 2.20—2.35, 2.00—2.15; varkens 2.20, 2.15 en f 2.10 per kg. levend gewicht; vette koeien aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen iets stij ver dan vorige week Dinsdag; var kens aanvoer iets kleiner, handel ta. melijk, prij-zen iets stijver.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3