Vriendelijk verzoek zeer vlug te spreken Het dure veevoer ook besproken De emigranten-stroom neemt toe M.W. „TRIO" Een bespuiting uit de lucht redde dennenbossen U.N.O. in Alphen a. d. Rijn Nieuwe rem-pedaal uitgevonden voor auto's ZATERDAG 24 NOVEMBER 1951 TWEEDE BLAD PAGINA J Tweede Kamer Nieuw-Guinea wordt De spionneer-openbaring van de BV.D. gelukt In de gistermiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer is de be raadslaging over de motie-Hoogcar- spel (C.P.N.) tot herziening van <?e wet tot invoering van een buitenge woon militair pensioen voor militaire slachtoffers van de mobilisatie 1914 1918 heropend. Minister STAF ver klaarde zich bereid de schrijnende gevallen, die op zijn departement bekend zijn, nader te doen onder zoeken en na dit onderzoek een rap port aan de Kamer voor te leggen. Dan kan een nadere beslissing wor den genomen. De heer HOOGCARSPEL (C.P.N.) sprak zijn voldoening uit over deze toezegging en trok zijn motie in. De motie-Haken (C.P.N.) waarin een kerstgratificatie vooj* de dienst plichtigen wordt gevraagd, werd ver worpen met 50 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. De begrotingen van oorlog en ma rine werden daarna z. h. s. aangeno men; de C.P.N. kreeg aantekening, dat zij geacht wilde worden te heb ben tegengestemd. De. vergadering heeft zich verder de gehele middag beziggehouden met de algemene beraadslaging over de begroting van Binnenlandse Zaken, waarbij negen leden het woord heb ben gevoerd. Nagenoeg allen sloten zich aan bij de woorden door de voor zitter Dinsdag gesproken ter nage dachtenis van minister van Maarse- veen. Burgemeesters-benoemingen. De heer MAENEN (K.V.P.) be pleitte o.a. de noodzakelijkheid van het teruggeven van een redelijk be lastinggebied aan de gemeenten. Ten aanzien der burgemeesters-benoe mingen voelt het Katholieke volks deel zich nog achtergesteld, zeide de heer Maenen, die de benoeming van een Katholiek te Hengelo alleszins verantwoord vond. De wijze, waarop de waarnemende burgemeester hem heeft begroet, achtte spr. niet juist. Naar het oordeel van de heer Maenen was het geen kwestie van billijkheid nu in Hilversum een niet-katholiek voor te dragen. Spr. meende, dat het geen onbillijke eis is, dat een burge meester deel uitmaakt van een poli tieke partij. Het zelfbestuur der gemeenten. De heer DE LOOR (Arb.) meende, dat in de Kamer de vrees bestaat, dat de autonomie der gemeenten in grote mate zal worden aangetast. Spr. zeide nota te nemen van de erken ning, dat er een zekere achterstand is bij de benoeming van burgemees ters, die behoren tot de Partij van de Arbeid. Er zit z.i. een zeker ge vaar in zogenaamde sympathiseren- den met een bepaalde partij te be noemen tot burgemeester. De B.V.D. en lachspieren. De heer BEERNINK (C.H.) zeide autonomie een kostbaar goed te ach ten. Centralisatie beschouwt hij als een sport van de ladder, welke leidt naar staatssocialisme. Voor gemeen telijke autonomie is een eigen be lastinggebied van groot belang. Hij lanceerde de gedachte aan een prijs vraag in deze. Goede voorlichting der bevolking achtte hij noodzakelijk. Spr. merkte op, dat de publicaties van de B.V.D. de lachspieren in wer king hebben gesteld en het vertrou wen in die dienst niet bepaald heb ben versterkt. Er moeten verder geen detectiveverhaaltjes door deze dienst worden gepubliceerd, vond hij. Dc heer RITMEESTER (V.V.D.) besprak de moeilijkheden, welke de lagere publiekrechtelijke organen met de financiering ondervinden. Voorts vroeg hij wat de regering toch heeft voorgehad met de publi catie van de B.V.D., die niet geheel serieus is genomen. De heer Ritmeester las zijn rede in een zodanig snel tempo voor, dat de voorzitter liem onderbrak met de opmerking, dat het toch uitgesloten was, dat iemand de spreker kon vol gen. De heer Ritmeester gaf dat toe. „Zoudt u niet enige pagina's overslaan? Ze zullen dan toch in de handelingen worden opgenomen. Het is uitgesloten, dat iemand er iets van kan verstaan" aldus de voorzitter. Dat kan ik me voorstellen, ant woordde de heer Ritmeester. Maar wat wilt u? De regering krijgt in de memorie van antwoord alle ruimte om haar standpunt uiteen te zetten. En wij krijgen zulk een korte spreek tijd toegemeten, dat we onmogelijk alles kunnen zeggen, wat wij er te gen in hebben te brengen. Nu tracht ik toch alles te zeggen, wat ik op het hart heb". Na nog wat heen en weer gepraat, waarbij de voorzitter de spreker voorstelde dan maar zo te spreken, dat er helemaal niets meer van te vefstaan was, kon de heer Ritmees ter zijn rede in hetzelfde tempo be ëindigen. De heer ALGERA (AR.) hoopte, 'at artikel 87a uit de gemeentewet al verdwijnen. Naar aanleiding van e gebeurtenissen te Leeuwarden zei de spr., dat er kennis nodig is van de verlangens der Friezen. Het ge hele vraagstuk moet de volle aan dacht der regering hebben. De heer WAGENAAR (C.P.N.), de zedenverwildering besprekend, meen de, dat de .cultuur" meer bedreigd wordt door dc Amerikanen dan door de Sovjet-Unie. Hij wilde weten of het spionnagie-communiqué van de regering is of van een bepaalde mi nister en hij diende een amendement in om de post voor de B.V.D. te ver lagen. De heer VERKERK (A.R.) achtte handhaving der openbare orde en veiligheid belangrijker dan oplossing van het politievraagstuk. Ook deze spreker vond de publicatie inzake de B.V.D. niet bepaald geslaagd. De heer FOKKEMA (A.R.) drong aan op grondige bestrijding van on gewenste lectuur en op spoedige be handeling van het wetsontwerp in zake leesbibliotheken. De heer VAN DIS (S.G.) vroeg maatregelen tegen het vloeken en te gen de eerbaarheid kwetsende tijd schriften. Op vragen van het Tweede Ka merlid de heer Van der Weijden over verhoging van de prijzen van voedergranen. 1. Is het juist, dat de prijzen van de voedergranen in deze week met 20 cent per 100 kg zijn verhoogd op voorschrift van het desbetreffende bedrijfschap, ten behoeve van het CCD-apparaat? 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, acht de minister het dan gewenst het toch reeds du re veevoeder te belasten met kosten, welke te uitvoering van de over heidstaak worden gemaakt, en is derhalve de minister ook niet van oordeel, dat bedoelde heffing, uit gaande van het bedrijfschap, achter wege dient te blijven? Heeft de minister van Landbouw, Visserij en «Voedselvoorziening het volgende geantwoord: De verkoopprijzen van het voed- selvoorzienings-importbureau voor Nederland gaat er mee accoord, dat de kwestie Nieuw-Guinea wordt ge plaatst op de agenda van de komen de NederlandsIndonesische bespre kingen te Den Haag over de hervor ming van het Unie-statuut. Dit besluit, aldus het Ind. pers agentschap Antara, kwam als een verrassing voor de Indonesische re gering, daar Den Haag tot nu toe op het standpunt had gestaan, dat een bespreking over Nieuw-Guinea geen nut zou hebben zolang de standpun ten van partijen diametraal tegen over elkaar blijven staan. In Den Haag merkt men op, dat het standpunt van de Nederlandse regering niet veranderd is. Wan neer Indonesië dat wenst, is er geen bezwaar tegen, dat de kwestie Nieuw Guinea besproken wordt, ofschoon men in Den Haag niet inziet, dat een bespreking enig nut heeft. Het Verkiezingsfront De heer C. A. Korndörffer van het commissariaat voor de emigratie heeft te Zwolle (bij verhindering van de regeringscommissaris mr. Haveman) mededelingen verstrekt over de huidige stand van zaken van emigratie. Hij verklaarde dat deze op het ogenblik pas op volle toeren draait. Canada is nog steeds het be langrijkste errigratieland voor ons en komende jaar zullen 16 a 18.000 Nederlanders ginds geplaatst kunnen worden. Het aantal mislukkingen (verpaupering of terugkeer) is bij de emigratie betrekkelijk gering. Nauwkeurige cijfers zijn hierover niet bekend, maar men schat het op 3 pet. In totaal vertrokken in het eerste halfjaar van 1951 22.454 personen. Hoezeer de emigratie toegenomen kan blijken uit de cijfers voor de geïmporteerde voedergranen zijn met ingang van 5 November j.l. door i de minister van met 0.20 per 100 verschillende emigratielanden, welke kg verhoogd in verband met een j Korndörffer bekend maakte, doorberekening van controlekosten"e in.Cl in deze verkoopprijzen. j Deze c'<fcrs "ln: Canada 1M6: 9 Per" De minister acht het niet onjuist j sonen; 1947: 2361 personen; 1948: een deel van de kosten van de CCD 6899 personen; 1949: 6855 personen; over de productenprijzen om te 1950: 7.033 personen en het eerste slaan, aangezien een belangrijk deel dezer kosten moet worden gemaakt, ten einde de markt-ordenende maat regelen, die in het belang van de ver bruikers zijn genomen, te handha ven. De eenvoudigste wijze, waarop dit kon geschieden, was de onder havige. Overigens moge er op worden ge wezen, dat ten laste van het Land- bouw-egalisatiefonds nog steeds een niet onbelangrijk subsidie op het ge ïmporteerde veevoeder wordt gege ven, zodat dit ook na de laatste prijs verhoging nog beneden de prijs, overeenkomende met die op <Jc we reldmarkt, aan de veehouders wordt geleverd. halfjaar 1951: 11.187 personen. Voor Australië waren deze cijfers resp. 22, 95, 867, 1619, 9268 en 7797, Een uitkomst zijn onze BETO N-KOLENHOKKEN onverwoestbaar, inhoud 7 H.L. Leidscfae Schelpkalkbranderij Bouwmaterialenhandel Zoeterw.weg 25, Leiden, Tel. 21747-21748 (Advertentie.) Toch vele hectaren tot ondergang gedoemd Thans is komen vast te staan, dat een ramp te voorkomen, de bestrijding van de larve van de Het is niet uitgesloten, dat de dennenblad wesp, die in het begin plaag zich het volgende jaar zal her van de zomer vrijwel alle dennenbos- j halen, hoewel een belangrijke toe- sen in ons land door haar optreden i neming van de natuurlijke vijanden met ondergang bedreigde, door mid-i van de dennenblaclwesp is geconsta- del van bespuitingen met behulp van j teerd. Vermoedelijk is hieraan^ dc een vliegtuig zodanig succecs heeft j instandhouding van „de Imbosch" be- opgeleverd, dat meer dan 1100 H.A. I noorden Arnhem, te danken, waar bos behouden kan blijven. de plaag in het begin van de zomer Het merendeel van de bedreigde! ma." ,_iia ^«1 zonder dat bespuitingen werden uit- ;evoerd, om onbekende redenen tot Woensdagavond worstelde de Tweede Kamer zich door een zwaar be grotingsdebat, dat in de millioenen liep. Het was de begroting van oorlog en men kwam tot de ontdekking, dat een militair 12.000 per jaar kostte. Nu was er in dat bedrag nog niet begrepen de noodzakelijke ontspanning en geestelijke verzorging, die iedere militair als geestelijke wapenuitrusting nodig heeft en dit was aanleiding voor het socialistische Kamerlid Evert v. Meer om een krachtig pleidooi te houden voor de noodzaak van militaire tehuizen. Deze afgevaardigde las een citaat voor, geschreven doorpater Croonenburg, de Baas boven Baas van Nat. Kath. Thuisfront. Hij eindigde zijn betoog met de vraag: „Wat moeten wij doen, om in deze behoefte te voorzien?" Het antwoord kwam vrij onverwacht uit de zaal, waar de katholieke afge vaardigde Fens riep: „STEMMEN IN DE ACTIE BAAS BOVEN BAAS!!!" Nu hebben wij de heer Fens (in vertrouwen) gevraagd: „Op wie hebt U gestemd, meneer". En prompt kwam het antwoord: „Dit is nogal een on nozele vraag.natuurlijk op de Partij van de toekomst, op de Partij voor Blijheid en Romantiek!" Leden van onze nog steeds groeiende Partij, deze verkiezingsstrijd heeft nu reeds het statige parlementsgebouw bereikt en wanneer een der lands- regeerders zich zo openlijk uitspreekt ten gunste van onze partij, wat zouden wij dan nog vrezen en wat zoudsn wij dan nog aarzelen om op luide wijze eenieder, die zich nog afzijdig gehouden heeft toe te roepen: DE BESTE KANSEN.... DIE GEEFT WIM JANSEN???? Nu, dat er velen gelegenheid gelaten wordt zich afzijdig te houden, lijkt ons, gezien de stroom van berichten, die ons bereikte, niet zeer waarschijn lijk. Op het ogenblik, dat U dit leest, woedt in Sassenheim de grote verkie zingsstrijd. Heel Sassenheim heeft dagenlang verklaard, dat het FANATIEK zou stemmen voor BLIJHEID EN ROMANTIEK en de grootste slag is daar reeds gestreden. Geheel anders staan andere plaatsen er voor. Als eerste gaan onze gedachten naar ALPHEN AAN DEN RIJN, waar het deze gehele week gegonsd heeft van verkiezingsbedrijvigheid. De R.K. Jongens school begon in het midden van deze week met een grote actie onder haar leerlingen en nog is deze in volle gang of morgenochtend (Zondagmorgen) na de H.H. Missen zal DE ST. JOZEFZAAL omgetoverd zijn tot een vol maakt verkiezingslokaal met stemhokjes, stembussen en orde-commissie. We waarschuwen de Alphenaren: ER WORDT VIJANDELIJKE ACTIVI TEIT VERWACHT. Handlangers van de diverse „zwampartijtjes" zullen po gingen in het werk stellen, om de eerzame kiezer te molesteren. Wij ontt- vingen echter de stellige verzekering van de controle-commissie, dat nauw keurig toegezien zal worden, dat iedereen volgens zijn eigen wil zijn stem zal kunnen uitbrengen. En waar de stemmen der Alphenaren naar toe zullen gaan???? De vraag stellen is haar beantwoorden. Alphen, de plaats van Blijheid en Toekomst, stemt natuurlijk op de Toekomst, de Partij van Wim Jansen. Ondertussen worden de laatste voorbereidingen getrof fen voor de grootse avonden, te Zoeterwoude (Zondagavond 8 uur in het Paro.niehuis) en te Hazerswoude (Zondagavond 8 uur in hot Parochiehuis St. Joris), waar de aanwezigen een speciaal woord van de Partij zullen horen. Hazerswoude berichtte ons nog, dat Merie de schrik te pakken heeft gekregen en niet in haar eentje durft te komen. Daarom zal de afgevaar- boscomplexen bevond zich in de Zuid-Oosthoek van de Veluwe; hier werden de bespuitingen van de lucht uit op grote schaal doorgevoerd. Op deze wijze werd ook een deel van aangetast bossen van het kroondo mein Het Loo voor ondergang be hoed. Daarentegen zijn enkele hon derden H.A. dennenbos, waarvoor geen bespuitingen werden aange vraagd, tengevolge van de insecten plaag volkomen kaalgevreten en tot ondergang gedoemd, o.a. 100 H.A. bij Eden, waar men reeds met het vel len van de bomen een begin heeft gemaakt. Gebleken is, dat de bestrijding met behulp van een vliegtuig tot nu toe de enige effectieve methode is voor de verdelging van de larve van de dennenbladswesp. In het verleden heeft men steeds machteloos gestaan tegenover het optreden van dit insect dat reeds voor millioenen guldens schade heeft berokkend. Door middel van de bestrijding van de lucht uit worden 7095 pet. van de larven vernietigd, hetgeen voldoende is om B. en W. van Steenwijkerwold willen hun bijdrage leveren ter be strijding van het mond- en klauw zeer. Zij hebben een verordening voorgesteld, waarbij het verboden is vee in de gemeente te weiden, dat niet tegen mond- en klauwzeer is •behandeld. Maandag komt het voor stel in de Raad. Wordt de verordening door de raad aangenomen, dan schept zij een indirecte verplichting tot inenting, die de wet eigenlijk niet kent, aldus het Alg. Dgbl. verplichting geldt echter al- stilstand is gekomen. MIDDENSTAND ONTBREEKT IN STADSUITBREIDING Vele leden der Tweede Kamer klagen er over, dat de middenstand door gebrek aan financiering vrijwel geen kans krijgt zaken te vestigen in nieuwe stadswijken. Als frappant voorbeeld noemen zij de Moerwijk in Den Haag, waar evenveel mensen komen te- wonen als in heel Alkmaar (ca. 68.000). In deze wijk treft men winkels aan van coöperaties en grootwinkel bedrijven, maar bijna geen zelfstan dige middenstandszaken. De mid denstand bleef weg, omdat de finan cieringsmogelijkheid ontbreekt. voor Zuid-Afrika 16, 1.062, 2.340, 2.021, 1.153, 1.225. Voor Nieuw-Zee- land tenslotte waren zij 1947: 8 en verder resp. 95, 101, 503, 886. De no tering over de kerkelijke gezindten was in de periode 1 Januari 1948 30 Juni 1951 als volgt: Rooms-Katho- liek 17.760; Nederlands Hervormd 19.384; Gereformeerde Gezindten 19.261; zonder godsdienst 11.806 en overige gezindten 3.373. Tenslotte deelde de heer Korn dörffer nog mede, dat de aanmel ding voor Australië, welke onlangs is stopgezet, volgende week weer open gesteld zal worden. DE EMIGRATIE NAAR AUSTRALIë Waarschijnlijk zal in de loop van de volgende wéék de gelegenheid zich voor emigratie naar Australië aan te melden, welke gedurende eni ge tijd gesloten is geweest, opnieuw worden opengesteld. Kath. Boerenorganisatie in Canada „De beste raad, die ik als Neder lands immigrant in Canada aan mijn landgenoten, die hier aankom'en, geef is, direct contact te zoeken met de parochiële afdeling van de „Union Catholique des Cultivateurs", de Ka tholieke Boerenbond. De UCC, zoals deze bond afgekort wordt genoemd, is een der machtigste standsorgani saties hier in Canada". Dit verklaar de een Nederlandse boer, die reeds jaren geleden naar Canada is geëmi greerd, tegenover de leider der so ciale instellingen in Canada, pater Arohambault S.J. Hij liet zich in prijzende bewoordingen uit over de activiteit van de UCC. Niet alleen op materieel gebied is de bond zeer ac tief, zo zeide hij, maar ook op cultu reel terrein. De organisatie lijkt opmerkelijk veel op de Nederlandse boerenorga- nisatie, die plaatselijk, diocesaan en landelijk is georganiseerd. Zij is ver spreid over 19 diocesen (doch per diocees niet autonoom) en 715 paro chiële afdelingen. Op 31 Augustus 11. telde de bond 34.900 betalende leden. Dat is bijna 4.000 meer dan vorig jaar. De UCC kan zich dan ook sinds haar stichting in 1924 in een geregel- de en gezonde groei verheugen. Al j diede°van d£d partijtje vergezeld worden door een Kuchiaan en een dood- is de organisatorische opbouw nau^ I gewone man (de man van de ontrouwe Merie!). met die van de Kerk verbonden, dei &cwu UCC is volkomen zelfstandig en j We kunnen vandaag niet te lang bij al deze belangrijke feiten stilstaan, heeft als zodanig niets met de Kerk J want nog bergen nieuws wachten. Laten we eerst even naar het MEER- te maken. De bisschoppen geven ech- j BURGSE front trekken, waar morgen na de H.H. Missen stemkaarten uit tel' alle steun en medewerking. j gedeeld zullen worden. Alle parochianen van Meerburg worden verzocht De activiteit van de UCC strekt i deze kaart in de loop van de Zondag ingevuld en beplakt bij de heer v. zich uit over drie grote secties: be-1 Maarle, Berkenkade 12, Leiderdorp in de bus te gooien. Hebben de Meer- scherming der boerenbelangen, orga- j burgers geen postzegels genoeg in huis???? Geen nood!!!! De ingevulde nisatie en opvoeding. De Nederlan-1 kaart met een gulden eraan bevestigd is reeds voldoendeuw stem der vertelde naar aanleiding van de wordt verder wel klaargemaakt. Meerburgers, ook al komt Uw nieuwe activiteit der UCC: „Wanneer men I pastoor uit Burgerbrug, het plaatsje van Kobus Kuch, toch hebben wij uit ziet, wat zij bij regering en provin- j zeer betrouwbare bron vernomen, dat pastoor v. Leeuwen een man van ciaal bestuur bereikt, dan beseft men j Blijheid is in hart en nieren. Dus Uw stem gaat naar de Partij van eigenlijk pas, welk een belangrijke *2X1 1. Ook hier kunnen we niet lang blijven, want in VOORHOUT rol de Katholieke boerenorganisatie2ijn de stemkaarten reeds uitgereikt en zij worden dit weekend en begin in de bescherming der belangen van J volgende week opgehaald. Zijn er nog Voorhouters, die geen stemkaart haar leden speelt". j ontvangen hebben???? Op de Herenstraat 57 en Boerhaavestraat 10 liggen „Evenals de boerenorganisaties in stapeis stemkaarten gewoon te popelen om ingevuld te worden. De laatste Nederland zo vertelde de im'mi- I stand van de PETRUSPAROCHIE TE LEIDEN was 383 stemmen, waarvan grant, zijn de boerenorganisaties; 2qq 0p WIM JANSEN, 18 Kuch, 18 Merie, 25 Gewone Man, 30 Orkest z. hier in Canada zeer actief; zij heb-1 Naam en 24 v. Tutte. Het thuisfront hoopt de 500 stemmen te halen en daarom parochianen, wanneer U nog niet gestemd hebt, of wanneer ook U het eervol vindt verder mede te helpen om dit mooie bedrag bij elkaar de adressen, waar U met gejuich ontvangen wordt, ben de Katholieke boeren daadwer kelijk achter zich. Toekomstige Ka tholieke emigranten uit Nederland, die de voordelen van hun organisa tie in hun eigen land hebben leren kennen, zullen dan ook blij zijn een dergelijke organisatie hier te ont moeten" Met de hiel: Gas; met de voet-bal: Stop! Jacob Grossweiler, technich des kundige bij de verkeerspolitie te Zürich heeft een gecombineerde rem- en gaspedaal geconstrueerd, die naar zijn zeggen, 80 procent van de verkeersongelukken kan voorko men. De uitvinder heeft reeds patent op deze vinding gekregen in de Ver. Staten, Zweden, Zwitserland, Italië, België en Frankrijk; in Engeland en Duitsland is patenr aangevraagd. De voet van de automobilist be vindt zich steeds op de gecombi neerde pedaal. Om meer gas te leen voor het vee in de wei en niet ven traPt hij de pedaal met de hiel voor de dieren die op stal staan. naar beneden, terwijl de rein gaa Toch wordt door zulk een veforde- werken, als hij de pedaal met de bal ning de kans op verspreiding gerin-1 van de voet neerdrukt. Het is dus ger, daar deze bij het weidende vee rnmogelijk, dat dc autobestuurder zoveel groter is dan bij het opge- de verkeerde pedaal intrapt, stalde. Volgens Grossweiler wordt het tijdsverloop tussen het moment, dat de chauffeur zich bewust wordt te remmen en het in werking treden van de rem aanzienlijk korter. Vol gens de berekeningen van de uit vinder is de remweg van een auto met de nieuwe pedaal ten gevolge van de verkorting van de reactietijd bij 50 km IS m, terwijl deze nor maal volgens de politiestatistieken 28 m. bedraagt. Bij een snelheid van 100 km. zijn deze cijfers resp. 65 en 85 m. Grossweiler heeft het nieuwe sys- steem, dat door het ministerie van Justitie en de politie in Zwitserland is goedgekeurd, gedurende drie jaar in 20 verschillende auto's op zijn deugdelijkheid beproefd en naar zijn zeggen heeft zich in die tijd geen enkel ongeluk of defect voorgedaan. (Associated Press.). te krijgende adressen, waar U met gejuich ontvangen worat, zijn: Mej. R. Pastoors, Tulpenstraat 7, de heren A. Hosman, Breestraat lila en H. Molkenboer, Kamerling Onneslaan 12. We zwenken af naar AARLAN- DERVEEN, waar Zondagavond in de zaal van de heer v. d. Berg een een thuisfront-avond georganiseerd wordt, 's Morgens zal Pater Groenendijk onder de H. Missen nog eens precies vertellen, hoe noodzakelijk het is, dat het Kath. Thuisfront kan blijven werken voor onze 80.000 militairen en des avonds gaat geheel AARLANDERVEEN tegen inlevering van een ingevulde stem van een prachtige avond genieten. AARLANDERVEEN, ook uw partij is de winnende Partij. Waarom zoudt ge met de stem niet meteen de kans op 7-, 5-, 4-, 3-, 3- on 1 duizend gulden nemen? Deze kansen krijgt U door te stemmen op de Partij met de enige winstzekerheid, op de Party van 2 X 1 1 (het tweede vakje van onderafaan). Kaarten zijn in iedere hoeveelheid verkrijgbaar bij Dorus v. d. Loo. En de K.A.J. van Noorden blijft onvermoeid voortstrijden. Bracht de eerste actie 18 stemmen op, een huis-aan-huis-actie bracht het thuisfront 103 stemmen en als klap op de vuurpijl wordt er moïgenavond een grote 2X1 1-avond gehouden, met een verloting om "schitterende prijzen. Nieuws uit Rijpwetering bewafen we voor a.s. Woensdag. Ten slotte nog even een technisch berichtje. De volgende week zullen een drietal afgevaardigden van het organisatieleven uit Leidens Omgeving de stemmen-opbrengst van de laatste veertien dagen voor de radio gaan aanbieden. In verband hiermede verzoeken wij alle verenigingen ons zo spoedig mogelijk de opgehaalde stemmen toe te sturen. Zoals nog bij iedere radio-uitzending,, waar Leiden en Omgeving voor de loudspeaker verscheen, moeten we weer bovenaan komen, bij het stemmenaanbieden, want daar mede zullen wij het is dan voor de laatste maal het dwalende deel van Nederland nog eens zonneklaar aantonen, dat er slechts één Partij is, die iets in deze verkiezingsstrijd te vertellen heeft, dat dit is de Partij van de Toekomst, de Party van Jong Nederland, de Partij voor Blijheid en Romantiek, van 2X1=1, met haar onversaagde strijdkreet: WILT U DE BESTE HUWELIJKSKANSEN???? BRENGT DAN UW STEM UIT OP WIM JANSEN!

Leidse Courant | 1951 | | pagina 8