Leiders werden onttroond ADZ-dames wonnen winter- clubkampioenschappen MAANDAG 19 NOVEMBER 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Van de Engelse velden Als gevolg van zware stortbuien, die de velden doorweekten, bedroeg het totaal aantal toeschouwers bij de Zaterdag gespeelde Leaguewedstrij den slechts 857.000, een laagterecord voor dit seizoen. De spelers had den het op de gladde en drassige terreinen verre van gemakkelijk, te meer omdat het licht zo slecht was, dat in versoheidene wedstrijden een witte bal moest worden gebruikt. Brentford trok nut uit Nederlanse tour Zowel in de eerste als in de tweede divisie werden de leiders onttroond. Arsenal, dat vijf overwinningen in successie had behaald, kreeg flink klop te Newcastle, en deze neder laag kwam ten goede aan Ports mouth, dat, alhoewel zonder zijn in ternationale linksbuiten Phillips, te Manchester een overtuigende 31 overwinning op de United behaalde. Wat de gunners betreft, zij liepen in de eerste 40 minuten een 20 ach terstand op. Na de rust vochten ze hard genoeg terug, maar de ploeg icon toch niet goed op dreef komen en cle stand bleef ongewijzigd. De positie aan de kop is nu: Portmouth 25 punten, Bolton, Arsenal en Tot tenham 24 punten. Maar Portsmouth en Bolton hebben een wedstrijd min der gespeeld. In de tweede divisie gpoit Rother- uam United hoge ogen bij de poging urn in twee seizoenen van de derde naar de eerste divisie op te klim men. De club had na haar promotie een onfortuinlijke start, want ze ver loor drie wedstrijden achter elkaar. Maar het herstel was verbluffend en :hans gaat Rothcrham, dank zij een t0 zege over Notts County en een l1 nederlaag van de leider Shef- field tegen Brentford, aan het hoofd van de tweede divisie. Het verschil ;ussen deze drie ploegen, die alle 17 wedstrijden hebben gespeeld, is ove rigens miniem. Rotherham totaliseer- 3e 24 punten tegen Sheffield United 13 en Brentford 22. Ze worden op 3c voet gevolgd door Luton en Car- iiff City, die beide 21 punten ver gaarden. De oefenwedstrijd en de training in Nederland hebben Brentord blijk baar goed gedaan, want de Londe- naren kwamen uitstekend voor de lag in de wedstrijd tegen Sheffield United, waar veel van afhing, omdat HILLEGOM—RKAVV 8—2 In een matige wedstrijd waarin het spelpeil slechts af en toe tot een aantrekkelijke hoogte kwam heeft Hillegom met niet minder dan 82 van RKAVV gewonnen. In het begin was Hillegom' vrij zwak en de kan sen, welke zij opbouwde, werden door de Leidschendamse keeper te niet gedaan. Uit een van die Hille- gomse aanvallen volgde een corner. De hoekschop werd slecht genomen wat aan Frans en Piet Hakkaart de kans bood met do bal op te trekken naar het Hillegomse doel. Van der Sman had voor het doel plaats geno men en na 10 minuten spelen had AVV de leiding (01). Hillegom komt nu straf opzetten waardoor G. van Dorp, de spil van AW tegen de grond gelopen wordt 'en niet in staat is verder te spelen. N. Bolleboom is de vervanger. Weer komt AW in de running. De bal zit in het Hillegom se doel juist op het moment, dat de scheidsrechter floot voor een over treding van Hillegom. Het doelpunt werd niet toegekend. Er volgde een vrije trap 4 meter van het doel. Weer zat de bal en weer ging de fluit weer wegens een overtreding van Hille gom'. Een speler was ingelopen voor de bal geschoten was. Weer een vrije trap. welke gemist werd. Na 40 mi nuten scoort Hillegom de gelijkma ker en juist voor de rust wordt de stand nog op 21 gebracht. Na de rust is Hillegom zeer goed op dreef en door goed samenspel op de linkervleugel weten zij de stand geleidelijk op te voeren tot 71. Het spel van AVV was ingezakt, terwijl de Leidschendamse keeper steeds en meermalen ook onverantwoordelijk te ver uitliep en niet vlug genoeg weer onder de lat terugkwam. Daar door had Hillegom bij al die doel punten vrij spel. Tegen het einde kwam er nog een kleine opleving on danks dat meerdere snelers van AW geblesseerd waren. Uit een vrije trap van van Oosten wordt de stand 72 doch juist voor de eindfluit gaat de bal nog een keer in het AVV-net. waardoor het einde kwam met een 8—2 zege voor Hillegom. De Hille gomse doelpunten werden gem'aakt door van der Meer 4, van der Steen 3 en door de Jong 1. UNIO—ALPHIA 3—2 Doordat de doelman van Alphia, Kramer in Oudewater bij Unio en kele lelijke steken liet vallen, ont glipten daardoor tevens de beide punten aan het Oranjeteam Het is de Hertog, die in de eerste minuut al de kans van zijn leven kreeg, maar blijkbaar nog niet voldoende „voorverwarmd" was om al te kun nen scoren. Als dan even later Kra mer de bal voor zijn doel re.cht oip- hoog stompte in plaats van te van gen, wist hij bij het neei'komen van de bal deze niet in zijn bezit te krij gen en het werd 10. Toch zag Rijs- dam nog kans voor het verstrijken van de eerste helft de score weer op gelijke voet te brengen met een kei hard schot (11). Nauwelijks tien minuten na de hervatting liet Kramer zich opnieuw verschalken bij een ver schot, dat er tot ieders vex-bazing nog in ging ook (21). Alphia kwam daarna steeds meer in de aanval en de Oudewa- terse defensie ki'eeg het zwaar te verduren. Uit een vrije schop wist Achthoven met een fraaie kopbal op nieuw gelijk te maken. En de hoop herrees hierdoor bij de Alphianen op een uiteindelijke zege. Deze bleef echter toch nog in Oudewater door dat doelman Kramer nogmaals ge noodzaakt werd de bal uit het net te halen (32). hier twee ernstige promotiecandida- ten tegen elkaar aantraden. De score was 41, sprekend genoeg! Met de zelfde cijfers wonnen de Doncaster Rovers van West Ham United na een wedstrijd waarover, door toe doen van Peter Doherty, de speler manager van de Rovers, nog lang gesproken zal worden. De Ierse crack, die zijn grote klasse ook wel eens in Nederland gedemonstreerd heeft, speelde voor het eerst weer mee, nadat hij vele weken wegens een 'beenbreuk rust had moeten hou den. Doherty raakte spoedig onklaar, hij hinkte, en wel zo erg, dat hij zich twee keer op de lijn moest laten ver zorgen. Desondanks wist deze pracht speler, die een dodelijk schot paart aan een bijkans volmaakte techniek en bovendien een prima spelverdeler is, na rust drie maal het net te vin den. Het was de enige hattrick van de dag. De uitslagen waren: Eerste divisie: Bolton Wanderers Blackpool 10; BurnleyWolver hampton Wanders 22; Chariton AthleticSunderland 21; Fulham Aston Villa 22; Manchester Uni ted—Portsmouth 1—3; Middlesbrough —Derby County 0—0; Newcastle United—Arsenal 2—0; Preston North End—Huddersfeild Town 5—2; Stoke City—Liverpool 1—2; Tottenham Hotspur—Chelsea 3—2; West Brom- wich Albion—Manchester City 3—2. Tweede divisie: Birmingham City Blackburn Rovers 01; Brentford Sheffield United 41; Cardiff City—Queens Park Rangers 3—1; Doncaster RoversWest Ham United 41; EvertonCoventry City 41; Leeds United—Luton Town 1—1; Leicester City—Hull City 1—0; Notts Forest—Barnsley 3—3; Rotherham United—Notts County 20; Shef- feild WednesdayBury 2—1; Sout hamptonSwansea Town 32. Van de dertig spelers, die voor de speciale training met het oog op de wedstrijden NederlandBelgië en België B-Luxemburg waren uitgeno digd. hebben er slechts negentien on der leiding van Bill Gormlie en An- dré Vandeweyer in het Heysel stadion te Brussel geoefend. De elf anderen hadden om aderlei redenen verstek laten gaan. Van Kerkhove, Maertens en Van Steenlant waren wegens be roepsbezigheden verhinderd, en zo wel Coveliers als van Dormael kon den wegens ongesteldheid of blessu res niet aanwezig zijn. Op de tribu nes zaten Lemberechts. Vaillant- en Valet, die alle drie last hadden van een spierverrekking, Binsch die een knie bezeerd had, Dirikx die leed aan een gekneusde rib en van Pottelber- ghe wiens zware verkoudheid hem tot voorzorgsmaatregelen noopte. De training, welke o.m. bestond uit een oefenpartijtje tussen twee onvolledige ploegen, had tengevolge van al deze absenties niet zo heel veel om het lijf. Pol Anoul, die als linksbinnen in een der teams was opgesteld, bleek in zeer goede vorm. Ongetwijfeld zullen de meeste ge blesseerde spelers tegen 25 Novem ber weer beschikbaar zijn. Wat Lem. berechts aangaat lijkt dit ietwat du bieus, Dirckx daarentegen zal zaker kunnen spelen daar een later rönt genonderzoek heeft uitgewezen, dat er geen sprake is van een ribfractuur, waarvoor een ogenblik gevreesd was. ROUWKOOP—THB 5—5. Tot een half uur voor het eindsig naal had Rouwkoop een 41 voor sprong. De rechtsbuiten van THB viel op dat moment uit na met een Rouwkoopspeler in botsing te zijn gekomen. Dit scheen voor THB het sein te zijn om de zaken beter te gaan aanpakken, mede geholpen door een paar fouten in de Rouwkoopach terhoede. Een THB-aanval heeft na 4 minuten spelen succes, wanneer hun linksbinnen via paal en doelman's handen de score opent (01). De voorsprong is echter van korte duur, daar Rouwkoop 3 minuten later door de Graaf de gelijkmaker scoort (1 I). Nog een vijf minuten later zorgt Ju voor een 21 voorsprong. Het spel gaat nu enige tijd gelijk op, met Rouwkoop iets in de meerderheid. De voorhoede van THB is echter zeer gevaarlijk, maar strandt steeds op buitenspel. 70 Minuten voor de rust ziet Rouwkoop kans om door Vis de stand op 31 te brengen. Na de rust is het tempo behoorlijk gezakt, wat niet wegneemt, dat de wedstrijd het aanzien waard blijft. Rouwkoop is gevaarlijker en kan na éen kwartier spelen door Anker de voorsprong ver groten (41). Het pleit lijkt beslecht. Hierna kwam echter het bovenver melde en THB probeerde nog een andere uitslag te forceren. Een hoek schop op het Rouwkoopdoel werd eerst afgeslagen, doch de bal kwam voor de voeten van de THB-linkshalf, die de bal direct en met succes te rugzond (42). Rouwkoop moet nu alle zeilen bijzetten. Het mocht ech ter niet baten. THB bleef in de aan val en forceerde doelpunt nr. 3 en kort daarop nr. 4, waarmee de stand weer gelijk was. Nog zeven minuten zijn te spelen. De spanning stijgt. Rouwkoop komt in de aanval en de Graaf ziet kans om zijn club voor de derde maal de leiding te geven (5 4). Zou dit de overwinning zijn? Neen, dachten de THB-mannen. Di rect na dit doelpunt gaan zij op het Rouwkoopdoel af en een fout in de achterhoede brengt de partijen weer op gelijke voet. De laatste minuten zijn ingegaan als THB op de rand van het strafschopgebied van Rouwkoop een vrije trap te nemen krijgt. Zij speelden echter de bal zeer non chalant, waardoor het bleef bij een gelijk spel. ALPHEN—GDA 2—0. De eerste aanvallen zijn voor Al phen, maar doelpunten blijven uit en als GDA enkele aanvallen weet op te zetten, blijkt hieruit, dat de achterhoede geducht op haar tellen zal moeten passen. Na twintig minu ten spelen weet Honout met een goed gericht schot Alphen de leiding te geven (10) wat blijkbaar het te ken voor de Loosduiners is om de zaken wat steviger aan te pakken, wat hen op verschillende vrije schoppen kwam te staan. Wel ont kwam het Alphendoel enkele malen nauwelijks aan doorboring, maar goed spel van stopper Dijkman doet het spel weer naar de andere kant verplaatsen, waar echter eveneens niet thuis wordt gegeven. Na de thee is het aanvankelijk weer Alphen, die de toon aangeeft, maar doelpunten blijven toch uit. Het spelpeil zakt daarna aanmerke lijk en het tempo raakt er vrijwel geheel uit. Als dan een der spelers van GDA zich vergeet en natrapt wordt hij door de scheidsrechter naar de kleedkamer vei'wezen. Hierdoor kan Alphen weer in de aanval komen en Post ziet kans uit 'n voorzet van Honout het tweede doelpunt te sco ren (20), waarbij het ook bleef. Valt slechts te vermelden, dat Groe- neveld nog een doelpunt scoorde dat wegens buitenspel werd annu- leerd. WILHELMUS—SJC 3—2. In een uiterst spannende en spor tieve ontmoeting is het SJC, dat met 2 invallers voor Hoogervorst en De Lincel moest uitkomen niet ge lukt, Wilhelmus, de koploper der afdeling, een puntje afhandig te ma ken. Hoewel Wilhelmus technisch iets beter speelde, heeft hun over winning gedurende de gehele wed strijd aan een zijden draadje gehan gen en met wat meer geluk had de uitslag van deze wedstrijd zeker in het voordeel van SJC uit kunnen vallen. Als de goed leidende scheidsrech ter aanvang aankondigde, kiest Wil helmus het windvoordeel en begin nen zij direct met verre passes hun aanvallen op te zetten, doch vinden hierbij een hechte SJC-verdediging waarbij de invaller keeper enige goede safes verricht, waardoor het moreel van SJC danig werd ver sterkt en zij spoedig meer evenwicht in het spel wisten te brengen en het Wilhelmus-doel enkele keren danig in gevaar brachten. De Voorburgers behielden echter een klein overwicht doordat zij zich gemakkelijker op het zware gladde veld konden be wegen, doch het doel van SJC werd keurig verdedigd, waarbij keeper De Ridder blijk gaf een goede kijk te hebben op het spel en soms resoluut ingreep. Een goed schot van Jan Groenenwoud noteerden wij reeds, doch de deklat bracht uitkomst voor de Voorburgers en na een half uur spelen, was de stand nog steeds blank. Als er 32 min. gespeeld is, slaat een Wilhelmus-back bij een goede SJC-aanval met de hand de bal uit het doel, hetwelk voor SJC een elfmeterschop opleverde welke door Koelewijn onhoudbaar in 01 werd omgezet. Wilhelmus zette er nu alles op om de achterstand in te lopen en reeds xnet de rust in zicht, wisten zij uit een goed genomen corner op keurige wijze de gelijk maker in te koppen (11). Direct bij de hervatting krijgen de Voorburgers een doelpunt je cadeau, want als de SJC-verdediging te kort op doel op de keeper terugspeelt heeft de midvoor van Wilhelmus maar voor het inschieten (21). SJC, dat nu windvoordeel had, wist dit spoedig uit te buiten, door me nige gevaarlijke aanval op te zetten en na 13 minuten spelen wist P. Vink op handige wijze de gelijkmaker te deponeren (22). Het tempo werd aan beide zijden steeds hoger opge voerd en beurtelings verkeerden beide doelen in gevaar waarbij Wil helmus wat meer geluk had dan SJC, want na 25 min. spelen wisten zij met een straf schot de leiding te nemen (32). Hoe er van weerskan ten ook gezwoegd werd, in deze stand kwam geen verandering meer. GRAAF WILLEM—TEYLINGEN 3—0 Het was voor Teylingen weer een zwarte dag door met 30 van Graaf Willem te verliezen. Teylingen had haar opstelling sterk gewijzigd, maar dit bleek al spoedig een mislukking daar een goed achterspeler altijd nog geen goed voorhoedespeler is, ter wijl het de voorhoede wel tegen zat. Op het kleine speelveld waren de Hagenaars beter thuis dan Teylingen. Na een kwartier spelen krijgt Teyl. een corner tegen zich; hieruit werd de bal keurig voor doel gezet en onhoudbaar ingekopt (10). Ge ruime tijd golft het spel op en neer met Gr. W. een tikje sterker in de aanval, doch de voorhoeden zijn te zwak om succes te boeken, totdat Gr. W. enkele seconden voor de rust weer een corner krijgt toegewezen, waaruit de bal op dezelfde wijze als no. 1 werd ingekopt (20). Na de rust geeft Teylingen bijna steeds de toon aan en het was onbe grijpelijk, dat er geen doelpunten werden gemaakt, daar zeker tot vier maal toe de staander en bovenlat redding brachten. Schoten van Van Elk gingen rakelings naast of over, het zat nu eenmaal niet mee. Tien minuten voor het einde maakte Gr. W. weer uit een corner met een klein tikje het 3e doelpunt. Zeer ge flatteerd, hoewel niet onverdiend wonnen de Grafelijken. DE ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. District West II. 3e klas A: Mon sterNooi'dwijk 21, Excelsior P Ter Leede 32, ARCDie Haghe 42 ;ZwaluwenRijnsb. Boys 33, Quick BoysCSVD 91. 4e klas A: LeidenVOG 22, Sportlust '46—VWS 3—1, Lisser Boys—RAS 3—4, RCLSVOW 1—0, 'sGravenzandeWoerden 34. TAFELTENNIS In een te Utrecht gehouden ver gadering van het hoofdbestuur van de Nederlandse tafeltennisbond is het internationale programma voor de eerste maanden van 1952 vastge steld. Voor eixkele ontmoetingen, werd echter nog geen vaste datum bepaald. 10 Januari te Hilversum: Nederland—België (heren). 10 Fe bruari te Arnhem: Nederland- Frankrijk (jeugd). Eind Januari te Amsterdam: NederlandZweden. 6 Januari te Amsterdam: Tournooi om de NTTB-coupe. April te Utrecht: vijfde internationale kampioenschap pen. Het ligt voorts in de bedoeling op een nader te bepalen datum de landenontmoeting Nederland—België voor dames te laten spelen. TRFEERS—WIFRA 2—8. Voor de competitie hoofdklasse ta feltennis werd gistermiddag in de Pancratiuszaal de wedstrijd Treffers Wifra gespeeld. Natuurlijk was er weer grote belangstelling en het is dat de weersomstandigheden het spelen in een verwarmde zaal noodzakelijk maken, anders zou men met een zo talrijk publiek de wedstrijdruimte wel iets te klein moeten noemen. Treffers heeft tegen het sterke Wifra het onderspit moeten delven. Dit is niet te wijten geweest aan het niet medespelen van Jan v. d. Zwet, die wegens militaire dienst niet aanwe zig kon zijn, want Joc. v. d. Meer, die als invaller fungeerde, heeft zeer zeker goede wedstrijden gespeeld, en in zijn eerste partij tegen Voormolen zelfs zeer goede winstkansen gehad, welke echter door nog wat te zenuw achtig spel weer teloor gingen. Ove rigens bleken de Rotterdammers over een zeer sterk team te beschikken, want alleen Wout Heemskerk wist twee winstpunten op zijn naam te brengen. Zelfs zijn partij tegen de zeer sterke Roel Willemstein, waar mede de wedstrijd geopend werd, gaf reeds de gedachte aan een over winning, want de eerste game werd met 2113 in het voordeel van Heemskerk beslist. In de twee ove rige nam Willemstein echter met 1021 en 1621 geen risico. Deze sterke Rotterdammer behaalde ook op Nic. Heemskerk en Jos. v. d. Meer de overwinning, alhoewel hij tegen beide behoorlijk partij moest geven. Zeer spannend was de partij tussen Nic. Heemskerk en Henk Mostert, maar deze wist toch in twee games met 2123 en 1821 juist de over winning te behalen. Tegen Voormolen behaalde Jos. v. d. Meer in de eerste set reeds een verdienstelijke 2118 overwinning, maar de twee overige werden door hem verloren. Ook Mos tert bleek te sterk voor deze overi gens goed spelende invaller. Nic. Heemskerk bracht met 21—9 tegen Voormolen de eerste set op zijn naam en deed aan een gemakkelijk winst puntje denken. Maar de Rotterdam mer antwoordde me' 721 en nam ook in de laatste met 1121 geen risi co. Ook het dubbel werd met 821 en 16—21 een fraaie overwinning voor Wifra, zodat de einduitslag een 82 overwinning werd voor Wifra, welke uitslag zeer zeker geflatteerd is te noemen. Hiermede heeft Treffers in deze competitie nog geen punt we ten te behalen. Hoopvol is echter, dat met uitzondering van MTTC, de sterkste teams reeds tegen de Veen- ders zijn uitgekomen. Het was een prachtige wedstrijd, waarbij wel tot uiting kwam, dat Treffers in de aan val tegen Wifra iets te kort schoot. De gedetailleerde uitslagen waren: W. Heemskerk—R. Willemstein 21— 13, 1021, 1621; N. HeemskerkH Mosterd 21—23. 18—21; Jos. v. d.' MeerVoormolen 2118, 2821, 16—21 N. Heemskerk—Willemstein 1721, 1721; W. Heemskerk- Voormolen 1621, 2118, 2117; J. v. d. MeerMostert 1421, 18—^21; N. Heemskerk—Voormolen 21—9, 7 21, 1121: W. HeemskerkMostert 21—5, 13—21, 21—17. Dubbel: W. en N. Heemskerk— Willemstein en Mostert 8—21, 1621. Totaal 2—8. De volledige uitslagen in de hoofd klasse: Treffers—Wifra 2—8, Well Shot—Nedlloyd 5—5; MTTC—Quick 37, BarnaRapid 55. De stand in de hoofdklasse is nu: Wifra 5—9, Sparta 3—6, Ned Lloyd 5—6, Qick 3—5, MTTC 3—3, Well Shot 54, Rapid 4—2, Berna 4—1, Treffers 40. „Treffers" (R.A.Veen). Met een daverende 82 overwinning op DSB 1 opende Treffers 2 dit belangrijk ta- feltennis-weekend. Deze wedstrijd toonde Treffers zich op z'n best en hier was een enorm verschil merk baar met de wedstrijd tegen VW, Hoewel DSB nog ongeslagen stond, hadden ze heel weinig in te brengen en na deze wedstrijd ziet het er weer uitstekend uit voor Treffers. Het waren Will v. d. Zwet en Jos. v. d. Meer, die elk drie en Jac. Heemskerk, die een partij won,alsmede het dub bel. Uitslag competitiewedstrijd van vo rige* week: Dames Deco 3—Treffers 2 1—9. Het programma voor deze week is: Woensdag Dames: Treffers3—DVJ 1, Steeds Vooruit 1Treffers 4. Heren: Treffers 4Sorry 3. Vrijdag Dames: Smash 1Treffers 2. A.s. Zaterdag gaat Treffers de reis ondernemen naar Nijmegen om daar Well Shot te ontjnoeten. Deze week Dinsdag 8.30 uur en Woensdag en Zaterdag trainen, dxis heden Maandagavond geen training. RKTTV De Sleutels. De dames in de vierde klas wisten Dinsdag tegen BAT 2 hun eerste tegenpun- ten te maken. Al is deze wedstrijd dan weer verloren (46) het begin is gemaakt. De rest is een kwestie van volhouden. Vrijdagavond speelde het tweede team zijn vierde wedstrijd tegen Scylla 2 en wist deze met 73 te winnen. Zaterdagmiddag moest het zevende team i-oyaal zijn meerdere erkennen in DSB 5 met de cijfers 82. Daar entegen kon het vierde team zijn meerderheid over Rustenburg 1 met dezelfde cijfers maar dan omgekeerd laten blijken. Het eerste team ging op het pad der overwixxning verder. DHL 1 moest met 64 de puntjes in Leiden laten. Invaller Hosman zorgde we derom voor twee winstpunten en Burghouwt en Friedhoff namen er ieder ook twee. Met wat meer vecht lust had Friedhoff er echter drie kunnen winnen en het dubbel had ook voor De Sleutels kunnen zijn. Veni Vidi Vici (Leidschendam). Bij de dames bereikten het le en het 2e team een 55 gelijkspel resp. tegen DSB 1 en DSB 2. Het 4e, 5e en 6e team gingen met een nederlaag naar huis resp. tegen Rustenburg 1 (1—9), HBS 4 (7—3), PTT 3 (0—10). Bij de heren behaalde het le team een \82 overwinning op Netbal 1, het 3e team won van DHC 4 met 64, het 5e team boekte tegen DWL 1 een zege met 82 en het 6e team ging met 91 ten onder tegen DVJ 2. De competitiestanden van de le teams zijn: Heren le klas: HBS 1 3—6; DSB 1 3—6; WV 1 4—6; Treffers 2 3—4; DHC 1 3—2; Netbal 1 4—2; PTT 1 3—0; DOS 3 3—0. Dames 3e klas: WV 1 3—5; DSB 1 3—5; DVS 1 3—4; St. Hoger 1 3—3; Sportief 2 3—2; HBS 2 2—1; St. Hoger 2 30. Het programma voor deze week is als volgt: Dames: 24-11. VVV 1—St. Hoger 1 (zaal Plaats van Middendorp, 7.45 uur); 21-11. WV 2—Effect 1 (zaal Plaats van Middendorp, 7.45 uur). 24-11. VVV 5—Taktiek 1 (zaal Plaats van Middendorp, 7.44 uur. 20-11. Sportief 3—WV 6 (zaal Kas tanjestraat, 7,30' uur); 24-11. VVV 6 Unitas 3 (zaal Plaats van Midden dorp, 7.45 uur). Heren: VWHBS 1 (zaal Plaats van Middendorp, 24-11, 4 uur); 24-11. VVV 2DHL 2 (zaal Plaats van Middendorp, 4 uur); 24-11. VWS 3 VVV 4 (zaal Vestestraat 60, te Lei den, 3 uur); 21-11. VVV 5—Kitno 1 (zaal Plaats van Middendorp, 7.45 uur); 20-11. St. Michaël 1—VW 6 (zaal Van Heutzstraat, 7.30 uur). Robben wonnen bij de heren Tegen de verwachting in heeft de zwemploeg van de ADZ (Amster dam) bij de dames het clubkam pioenschap van de KNZB op haar naam gebracht. De Amsterdamse meisjes hebben hard voor dit succes moeten vechten, maar hierbij dient te worden opgemerkt, dat het zon der het nodige geluk niet was ge beurd. De Robben-ploeg werd n.l. op de 4 x 100 m. schoolslag, het eer ste nummer van het programma, gediskwalificeerd doordat Dicky van Ekeris bij haar tweede keerpunt de handen niet gelijktijdig tegen de bassinwand bracht. Zoals het regle ment van deze wedstrijden voor schrijft, kostte dit de pupillen van Stender 24 strafpunten, voor elke 100 m van het nummer 6 punten. Wanneer men in aanmerking neemt, dat het verschil in de eindstand tus sen ADZ en Robben 16,1 punt be droeg, is verder commentaar over bodig. Zo had de Amsterdamse Dames- zwemclub reeds na het eerste num mer een aanzienlijke voorsprong en het was duidelijk, dat de Robben deze niet gemakkelijk teniet zouden kunnen doen. Alle hoop was voor de Hilversumse zwemsters en haar aanhang gevestigd op de 10 maal 66 2/3 m. vrije slag. Met een sterk team, waarin o.a. Emmy Wielema, Thea Thomsen, Annie Veldhuizen, Tonny Hom, Dicky van Ekris en Geertje Wielema startten, was de zege, wanneer tenminste geen fou ten bij het wisselen werden ge maakt, bij voorbaat veilig. Voor de ADZ ging het er om een zo goed mogelijke tijd te maken. De Robben wonnen in 7.44.9. ADZ had 7.55.3 nodig. HDZ werd derde in 7.59.2. De Rotterdamse Dameszwemclub had op dit nummer naast Irma Schuh- macher, Ria van dei* Hoi'st en Nel Garritsen te weinig klasse om een rol van betekenis te kunnen spelen. Na dit nummer leidde de ADZ met 831,1 tegen de Robben 849,3 punten. De wisselslag estafette, bestaande uit 100 m rugslag, 66 2/3 m. vlinder slag, 200 m. vrije slag, 100 m. ortho doxe schoolslag en 66 2/3 m. rug slag moest dus de beslissing bren gen. Onder de oorverdovende toe juichingen van de talrijke toeschou wers gingen de meisjes over de zware 33 1/3 m.-baan. Zo spannend was het duel tussen de zwemsters uit Amsterdam en Hilversum, dat niemand eigenlijk lette op de RDZ- ploeg, die met ruime voorsprong dit nummer in 7.07.6 won. De laatste Robben-zwemster op de 66 2/3 m. rugslag, Elly Mieremet behield, tegen Greet Galliard zwexn- mend, met moeite de kleine voor sprong van haar ploeg, zodat ADZ, nog voor de tijden bekend waren gemaakt, zeker was van het winter- clubkampioenschap. De Robben wa ren zelfs nog door de RDZ van de tweede plaats verdrongen in de eindstand. Bij de heren was de strijd om de titel minder spannend. Met 2 ruime overwinningen op de 4 x 100 m. schoolslag en de 10 x 100 m. vrije slag kon het kampioenschap de Hil versummers al vrijwel niet meer ontgaan. De derde plaats die op de wisselslag werd bezet, deed hieraan weinig af. Felle strijd op de ver schillende nummers tussen Neder lands beste zwemmers persoonlijk bracht echter veel spanning. Zo za gen wij de HPC-er de Vries op de 4 x 100 m schoolslag een fraai vlin derslag-duel uitvechten met Wiering van het IJ. Op de 10 x 100 m. ging de belangstelling natuurlijk uit naar het zwemmen van Tjebbes (HPC), Biilsma (Haarlem), en Hermsen (HZC). De tijden waren in dit zwa re bad echter verre van fraai, ge tuige o.a. de 1.03.8 van Hermsen. Met een prachtige wedstrijd op de wisselslag tussen HPC, Haarlem en de Robben, een kamp, waarin de onderlinge verschillen tot de laatste slag zeer klein bleven, eindigden de clubkampioenschappen, welke de in memoriam ir. A. Stoop-wisselbe ker definitief in 't bezit bracht van de Robben-heren. De Union Rondo beker werd voor de eerste maal ge wonnen door ADZ. Newyorkse agenten kunnen ook boksen! Tijdens een wedstrijd in de Broadway Arena te New York tussen de middengewichten Rocky Compitello en Tommy Reece, een Canadees, werd Com pitello al in de eerste ronde ge waarschuwd wegens te lage sla gen; hij hield hier geen rekening mee, maar toen hij in de derde ronde andeimaal een waar schuwing kreeg voor dezelfde overtreding, keerde hij zich te gen de scheidsrechter en zend hem met een harde kaakslag naar het canvas. Daarna gaf hy hem nog een trap na. Terwijl de ringarts zich be ijverde de scheidsrechter bij te brengen verscheen een inspec teur van politie ten tonele om Compitello te arresteren, wat een geweldige vechtpartij ten gevolge had, want een aantal supporters van de bokser klom tussen de touwen in de ring, waar de inspecteur al spoedig hulp kreeg van zes agenten, die onmiddellijk toonden, dat ze niet voor niets bokswedstrijden pleegden by te wonen. Het werd een massa-zege voor de politie, voor een deel op punten en voor een groter deel door knock out. Daarmee was de rust her steld in de arena en kon het pi'ogram verder worden afge werkt, nu in pjartijen a deux. Maar Compitello sliep die nacht op het politiebureau. OLYMPISCHE SPELEN. EEN MIJNLAMP VOOR HET OLYMPISCH VUUR. Tijdens een kort vei'blijf te Hel sinki hebben leden van het olym pisch comité van de Saar een mijn lamp overhandigd aan de heer Erik von Frenckell, president van het Finse organisatie comité. Deze lamp zal dienen voor de ovei-brenging van het olympisch vuur bij de luchtreis van Athene naar Malmö, aangezien in een vliegtuig geen gewone lamp of fakkel branden mag. Te Malmö wordt de Olympische fakkel ontstoken, die vervolgens door estafette lopers door Zweden naar Helsinki zal worden overge bracht. ZUID-SLAVISCHE VOETBAL PLOEG NAAR HELSINKL Na een uitvoerig debat heeft de Zuid-Slavische voetbalbond besloten een team af te vaardigen naar de olympische zomerspelen te Helsinki. De Zuid-Slaven werden tijdens de Olympische spelen te Londen in 1948 in de finale met 3—1 door Zweden verslagen. WIELRENNEN VAN VLIET WINT PRIX PAUL BOURILLON. Arie van Vliet is er in de sprint wedstrijd op de Parijse winterbaan om de Prix Bourillon in geslaagd re vanche te nemen op Harris voor zijn kort geleden te Gent tegen de Brit geleden nederlaag. Hij werd in de eerste demi-finale derde achter Bel- lenger, die met 14,4 sec. de beste ron detijd van de dag maakte, en Patter son, maar won de herkansingsrit, zo dat hij toch in de eindstrijd kwam. Harris en Bellenger waren hier zijn tegenstanders, en van Vliet, in uit stekende vorm, klopte hen beiden. Finale: 1. van Vliet; 2. Harris; 3. Bellenger, 15 sec. Swift-Combinatie. De Zondag gereden 40 K.M. rit als laatste van de najaars-competitie gaf als uitslag: A klas: 1. R. Wallet, 2. R. Riethoven 3. J. Slingerland. B. klas: 1. T. Kal- kers, 2. B. Kruit. C. klas: 1. P. v. d. Meij, 2. J. Zandvliet. De eindstand is hierdoor geworden: A klas: 1. J. Slingerland 43 pnt., 2. Jac. de Groot 34 pnt. B. klas: 1. B. Kruit 48 pnt., 2. T. Kalkers 30 pnt. C klas: 1. P. v. d. Mey 30 pnt., 2. J. Zandvliet 26 pnt. Zondag 25 Nov. zal in de zaal Hooglandse Kerkgracht 42 voor de eerste maal worden getraind op de hometrainers. De versnelling is toe gestaan max. 108 inch met wegban den. JUDO STUDENTEN JUDO CLUBKAMPIOENSCHAP 1951 Op Woensdag 28 November wor den onder auspiciën van de Neder landse Jiu Jitsu en Judo-bond te Leiden interuniversitaie wedstrijdp'- gehouden om het studenten jr clubkampioenschap 1951 De N.J..T stelt voor het team, dat deze v strijd wint, een wisselbeker irhikbaar.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6