f 23.50 RIJNSTREEK DUINSTREEK Klokken van Leiden luidden te hard MAISON SPIER ADR. VAfTÖOY Jr. „Sursum Corda" VRIJDAG 9 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 JhJtaj4tn.it JUuialen He T IET PASTORAAT VAN PASTOOR VAN heyningen in SCHIP LUIDEN viel in zijn nadagen; toch stichtte hij er een nieuwe pasto rie wat er hard nodig was, omdat nog altijd het oude huisje van 1722 als'zodanig dienst deed. Pastoor van Heyningen was een eminente priester; een deftige en waardige verschijning, met een grote goedheid van hart, soms zelfs overdreven, zodat hij op Zondag wachtte met het beginnen van de H. Mis, als hij door het raam van de sacristie in de ver te nog mensen zag aankomen. Hij o verleed vrij plotseling op 18 Mei 1876 Leonardus van Wissen was pastoor geworden van Aarlanderveen als opvolger van pastoor van Heyningen In 1821 te Stompwijk geboren werd hij in 1848 priester gewijd. Zij n kapelaansplaatsen waren Voor burg, Delft in de St. Hippolytuskerk en Haarlem. Tot 1859 bleef hij pas toor van Aarlanderveen en werd to en benoemd tot pastoor te Dor drecht; in 1865 volgde zijn benoeming tot pastoor van de Petruskerk te Leiden. Hij stierf er in 1875 en bij zijn begrafenis op 11 November luid den, met toestemming van het stads bestuur, niet alleen de klokken van de Petruskerk, maar ook die van de O. L. Vrouw Hemelvaartparochie, wat in die tijd iets ongehoords was voor Leiden. In het jaar 1837 had de kerkeraad van de Hervormde Kerk zich tot de burgemeester en later zelfs tot de koning gewend om te klagen over „stoornis hunner godsdienstoefening door het luiden der klokken van de R.K. Kerken". Aartspriester Kervel was toen pas toor te Leiden en hij stelde een min nelijke schikking voor, maar de niet- katholieken wilden in niets toege ven; het voorstel dat men slechts drie minuten zou luiden werd ver worpen en geëist dat men het lui den helemaal zou staken. De zaken bleven toen zoals zij waren, maar een verzoek van Kervel om gedu rende een begrafenis te mogen lui den, werd afgewezen. De rij van herders voortgezet. Aarlanderveens nieuwe pastoor werd Petrus van der Hagen, in 1822 te St. Oedenrode geboren en in 1848 priester gewijd. Na kapelaan te zijn geweest te Wateringen, Roelof- arendsveen en in de St. Josephkerk te Haarlem, kwam hij eind Juli 1859 naar Aarlanderveen, vanwaar hij in 1871 verplaatst werd naar Zoeter- meer, waar hij de meisjesschool uit breidde en de jongensschool stichtte. Hij stierf er op 3 April 1901 en werd er ook begraven. Bij zijn vertrek naar Zoetermeer was Andreas Joan nes Brouwer in Aarlanderveen hem' komen opvolgen. Brouwer werd in Delft geboren in 1832 en priester ge wijd in 1857. Hij kwam uit een ge zin, waaruit vijf priesters voortkwa men. In 1883 werd pastoor Brouwer, die tevens deken van het dekenaat Alphen was, regent van het semina rie Hageveld te Voorhout en toen Mgr. Callier bisschop van Haarlem werd, benoemde hij hem tot zijn vi caris-generaal. Op 15 September 1911 overleed hij. In 1831 werd te Heemstede gebo ren Antonius Jacobus van Houten; hij werd gewijd in 1855 en was ka pelaan te Gouda in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en te Amster dam in de Franse kerk. Daarna werd hij pastoor te Volendam en drie ja ren later, in 1871 pastoor te Tuitje- horn om na 10 jaar pastoor v. Aarlan derveen te worden als opvolger van deken Brouwer. 1889 ging hij als pastoor naar Noordwijk, maar al een jaar daarna, 24 Augustus 1890 overleed hij daar. De nieuwe kerk. Onder de volgende pastoor van de parochie, kreeg Aarlanderveen een nieuwe kerk; in 1890 al maakte ar chitect Jos Cuypers de plannen en op 21 September 1897 werd de nieu we kerk, gebouwd in de trant van de Sint Dominicuskerk te Amsterdam', die 550 plaatsen heeft, door de bisschop geconsacreerd. Bouwpastoor van de nieuwe kerk was Adrianus Rijk, sedert 1870 leraar aan het se minarie Hageveld. Nog geen jaar na de consecratie vap de nieuwe kerk stierf pastoor Rijk; 13 Juni 1898 en zijn oovolger werd Franciscus Antonius Willibror- dus Ahout, die kanelaan was in Bui ten veldert sinds 1889 en daarvoor in Delfshaven, Hoorn en Heiloo. In 1909 werd hij pastoor van Assendelft en in 1912 werd hij rustend; hij stierf in 1915 de 18e April. In 1909 werd Joannes Wilhelmus Maria van der Bom tot pastoor van Aarlanderveen benoemd. Hij was NIEUWKOOF „Afrika ontwaakt". Gisteravond vertoonde de missiepaters van Ca- dier en Keer de prachtige documen taire kleurenfilm „Afrika ontwaakt", welk film werd opgenomen door mr. dr. Th. Regout. De vertoning werd bijgewoond door pastoor Vloothuis. In het eerste deel maakten de aan wezigen een „reis" dwars door West- Arika naar de Goudkust. Onderweg werd terloops kennis gemaakt met de diverse negervolken en hun gewoon ten. Schitterend waren de natuurop namen. Zowel op de markt in een of ander dorp. als op een negerdansfeest werd een kijkje genomen. Het tweede deel van de film, „De dag breekt aan", vertoonde welke in vloed de negers reeds hebben onder vonden van het christendom, terwijl ook te zien en te horen was, hoe deze volken op de hun eigen manier door de paters tot werken worden aange zet, om aldus een gezonde ziel in een gezond lichaam te krijgen. Interes sant was het te zien hoe de negers vrijwel alle arbeid verrichten bij het zingen van voor ons gehoor eentoni- g. maar zeer rythmische wijsjes. Tevens kan men nu eens zien wel ke geweldige moeilijkheden de mis sionarissen hebben te overwinnen in de machtige wildernis van Afrika met zijn ontzaglüke gevaren, zowel van de natuur zelf als van de bewo ners. In de pauze gaf een der paters een smaakvolle uiteenzetting omtrent ge stelde vragen. Het was wel teleurstellend, dat de belangstelling voor dit, vooral voor katholieken belangrijk, maar ook schitterend filmwerk, niet zo groot toen vicaris van Veere en daarvoor kapelaan te Middelburg, den Burg op Texel, Zoeterwoude, Berkenrode en Boskoop. Op de 13e Februari 1929 kwam hij te Aarlanderveen te over lijden en tot zün opvolger werd be noemd Antonius Jacobus Maria Hoo- geveen, die sinds 1925 pastoor was van de St. Gertrudisparochie te Houtrakpolder, aanvankelijk een bij kerk van de kerk van Halfweg; eerst in 1917 was dit bijkerkje zelfstandige parochiekerk geworden, waarvan Hoogeveen dus de tweede pastoor was. Voor zijn benoeming tot pas toor daar was hij kapelaan te Schie dam in de kerk aan de Nieuwe Ha ven, te Purmerend, Kwadendamme, Amsterdam in de Maria Magdalena en te Halfweg; in 1905 werd hij priester gewijd. In 1934 werd hij pastoor te Nibbix- woude en Jacobus Nicolaas Omtzigt werd pastoor te Aarlanderveen. In 1910 priester gewijd begon hij zijn priesterlijke loopbaan als kapelaan te Warmond en was daarna kapelaan te Langeraar en te Hoorn om in 1930 pastoor van Tholen te worden. Pas toor Imtzigt werd geboren in 1884. De parochie telde in 1950, 924 katho lieken. BENOEMING DISTRICTS MODERATOR K.A. EN N.K.J.B. De bisschop benoemde tot districts moderator van de Kath. Actie man nelijke jeugd en tot distr. aalmoeze nier van de Ned. Kath. Jeugdbewe ging en haar jeugdstandsorganisaties in Rijnland .kapelaan L. Biemans te Alphen aan den Rijn. ALPHEN AAN DEN RUN 25 jaar boekhouder. Gisteren herdacht de heer D. Falkena de dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de fa. A. Oosthoek en Zn. Dit feit kon vanzelfsprekend niet on opgemerkt voorbijgaan en het viel dan ook niet te verwonderen, dat de jubilajris om half elf ten huize van de dir., de heer A. Oosthoek ontbo den werd, waar de directeur de ju bilaris in een hartelijke toespraak geluk wenste en wees op de goede verdiensten van de heer Valkena, die momenteel de functie van boek houder bij de firma waarneemt. Als stoffelijk blijk bood de heer Oost hoek een geschenk onder couvert aan. Daarna werd de jubilaris ont vangen ten kantore der fa., waar de heer E. v. d. Pol de jubilaris toe sprak namens het kantoor- en tech nisch personeel. Als blijk van waar dering bood de heer v. d. Pol een vulpenhouder en vulpotlood aan. De heer J. H. A. Mol sprak namens de vertegenwoordigers. In het schaft lokaal sprak de heer H. de Jong als lid van de fabriekskern de heer Falkena toe. Spr. bood namens het personeel een zilveren sigaretten koker aan en van het personeel van de betonfabriek werd de jubilaris een tafelaansteker aangeboden. Ge troffen door deze vele blijken van belangstelling alsmede voor de vele hartelijke woorden dankte de jubi laris. Mond- en klauwzeer. Naar wij vernemen is ook in deze gemeente het eerste geval van mond- en klauwzeer geconstateerd bij een vee houder aan de Steekterweg. Sint „Eloy" In Hotel „Centraal" vergaderde Donderdagavond de pl. afd. van „St. Eloy" onder voorzitter schap van de heer H. Maas. Besloten werd het patroonsfeest op Maandag 3 December te vieren o.a. met een filmavond in „Centraal" Vertoond zal worden „De duivel in het klooster". Besproken werden de nieuwe voor stellen in verband met de vernieu wing van de CAO. Hierin schuilen belangrijke verbeteringen. Een en ander werd toegelicht door de bonds- bestuurder P- J. Scheffers. Gespro ken is ook over verbetering van het pensioenwezen en de werkloosheids uitkering. In de Bondsraad zal wor den bepleit de verhoging van he: bodeloon. Tot slot is besloten tot het houden van een praatavond. Vissen met muziek Op 26 Nov. a.s. wordt in Avifauna een grote snoeken met een gewicht van 3 tot sneoeken met een gewicht van 3 tot 12 pond worden uitgezet. De wed strijd (met hengel) wordt gehouden vanaf 2 uur n.m. Een en ander om prijzen en met muzikale omlijsting van Boyd Bachman. Raadsvergadering De gemeente raad zal op Dinsdag 20 Nov. te 7.30 uur in vergadering bijeenkonven. Geboren: Maria Clasina, d. van G. Vis en K. Vergeer; Catharina, d. van J. D. v. d. Werf en J. S. van Zwieten; Huibertus Antony, z. van J. v. d. Kemp en G. Smilde; Jacob, z van J. v. d. Linden en J. M. Ver kade; Margaretha Maria, d. van A. Sprokkerief en J. Th. Kronenburg; Geert Arend, z. van M. C. Noordhoek en P. G. Tak; Péta, d. van R. Vlie ger en P. Baarsma; Arnoldus Theo- dorus, z. van A. G. v. d. Hulst en M. A. Kempen; Henri, z. van P. G. Pannevis en B. H. v. d. Boom; Adriana Alida Elizabeth, d. van F. Meijer en J. A. Dobbe; Theodorus Wilhelmus, z. van Th. W. Polet en G. Bosman; Gerarda Willy, d. van R. Vis en M. J. Gesman. Ondertrouwd: Abraham Schuilen- burg 29' j. en Catharina J. v. d. Sluis 22 j.; Hendricus G. Roogerd 25 j. en Klara de Jong 25 j. Getrouwd: G. A. Woerdman en C G. van Leeuwen: J. A. J. Ruig- rok en C. M. van Niekerk; E. Blom en M. F. M. Boogaard; L. G. M. So- mers en D. Th. M. J. A. Verleun; K. Doornekamp en J. C. Hoogeveen; L. Kersten en D. van Rossum. Overleden: Geertruida van Ree- nen 74 j., echtg. van J. H. Belgra- ver. BOSKOOP Geboren: Gysberta Helena d. v. Th. A. Steenkamer en M. C. v. d. Voort. Trijnetta Paulina d. van C. de Jong en W. A. Lekkerkerker. Agnes Maria d. van van A. van Leeuwen en C. W. Binken. Marianne Aberdina van J. Blonk en J. A. de Mik. Overleden: Jan Cornells de Zoel 61 jaar. Cornelis Reyneveld 68 j. HAZERSWOUDE Ongelukkige val Donderdag middag had de arbeider H. v. S. werkzaam op het erf van de land bouwer P. v. d. E. het ongeluk door de gladheid te vallen. Zijn rechter been schoot uit de kom. Van S. werd door zijn baas met de auto naar huis gebracht. LEIMUIDEN Geboren: Adriana Hendrika Anna dr van H. L W. van Velzen en C. M. W. Borst; Anna Maria dr van H. Buskermolen en M. J. C. Wesselman; Alida Helena Elisabeth dr van J. A. Molkenboer en G. M. M. Klein; Ve ronica Johanna dr van J. P. Mollers en F. A. van Schooten; Tonia dr van H. G. van Bekkum en G. Sneeuw; Arendina dr van H. G. Rattink en IJ. Meijer. Overleden: Clazina Touw 47 jaar echtg. van C. Eberhart. Gehuwd: G. W. Dekker 28 jaar te Haarlemmermeer en J- P. Beuk 25 jaar; H. J. Claassens 27 jaar te Zaan dam en C. M. Beuk 22 jaar. ROELOFARENDSVEEN AFSCHEID VAN KAPELAAN G. BERKHOUT Reeds vele malen heeft er binnen de muren van de Pancratiuszaal een kapelaan van de parochie St. Petrus Eanden afscheid genomen. Het rijke Veense organisatieleven schaart zich dan van jong tot oud rond dc schei dende geestelijke en gisteravond was dat rond kapelaan Berkhout, die benoemd is te Lisse. Leden van de K. Familie, meisjescongregaties en gidsen waren bijeengekomen. De leiding van deze avond berustte bij kapelaan W. Wortel, die er in een korte inleiding aan herinnerde, dat het nog niet zo lang geleden is, dat men hier bijeen was voor het sf- scheid van pastoor Onel. Wij vinden het jammer, zo zei spr., dat kap. Berkhout de Veen gaat verlaten. Als eerste verkreeg hierna het woord de leidster der gidsen mej. A. Poel, die met welgekozen woor den dank bracht voor het werk van de Aalmoezenier, om de gidsenbe- weging op een hoger niveau te plaatsen. Na een samenspraak op zang door twee jeugdige gidsen, mocht kap. Berkhout een in gidsencostuum ge sloken herinneringsbeeldje in ont vangst nemen. Namens dc Agnes-congregatie sprak een prefecte, mej. A. Zaal, en de heer van Rijn namens mannen en vrouwen van het genootschap der H. Familie. Naast het stoffelijk blijk onder couvert, zegden zij ook gebed toe, als dank. De heer Cl. Stockmann deed zijn dankwoord namens de middenstand vergezeld gaan van een glasservies, terwijl de heer N. Bakker namens de L.T.B. de scheidende adviseur prees om diens goede samenwer king en zijn dankwoord vergezeld deed gaan van een grote kist siga ren. Namens de veiling bracht de heer Th. W. Schrama onder aanbieding van couvert met inhoud dank voor de steeds gewaardeerde adviezen. Namens de enkele weken geleden opgerichte damclub sprak de heer Th. Zaal en bood als dank sigaren aan. Pastoor Th. Schoenmaker bracht namens de gehele parochie en ver dere organisaties dank voor het vele werk door kap. Berkhout voor de parochie verricht. Men houdt hier veel van u en heeft u alleszins leren waarderen. Velen zullen u daarom in gebed en communie ge denken en ook gij zult in uw Me mento de Veen niet vergeten. Ook pastoor Onel richtte zich als oud pastoor tot de scheidende kapelaan en prees zijn grote energie. Nadat ook kap. Wortel nog gesproken had, dankte kap. Berkhout tenslotte alle sprekers, die hem in zulke sympa thieke bew'ordingen hadden toege sproken. cciaal richtte spr. zich tot pastoer Onel en hoopte op 21 Nov., de verjaardag van pastoor, ook tot het invasieleger van oud kapelaans te behoren. WOUBRUGGE Sluitng gemeentehuis. De secre tarie, alsmede het kantoor van de ge meente-ontvanger en administrateur zullen tot nadere aankondiging vanaf 10 November des Zaterdags wegens brandstoffenschaarste gesloten zijn. Voor burgerlijke stand-aangelegen heden blyft de secretarie echter ge opend van 1212.30 uur. Ondertr.: Petrus Theodorus Klein 29 j. te Alkemade en Gerarda Johan na Bakker 25 j. Overl.: Johannes Witteman 84 j. Johannes W. van der Zwaai 80 j. A.R.K.A. In hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim vergaderde de afd. Bloembollenstreek van de A. R. K A. Tot deze vergadering was mede uitgenodigd een ambtenaar van het Arkabureau, de heer Ver baken. Nadat de vice-voorzitter, de heer Hubers uit Sassenheim, de verga dering had geopend hield dc heer Verbaken een inleiding tot de be sprekingen, welke werden gehou den om tot een oplossing te komen van moeilijkheden, welke waren gerezen betreffende de huishouding van dc afdeling. Na langdurige be sprekingen werd alles naar genoe gen opgelost. Een verkiezing van nieuwe bestuursleden volgde. Het aantal bestuursleden werd van 7 op 5 gebracht. Gekozen werden de he ren: J. P. de Jong (Noordwijker- hout) tot voorz., Verduin (Noord- wijk), v. d. Voet (Lisse), Hubers (Sassenheim) en Overkamp (Noord- wij kerhout). Tijdens de avond kwam de nieu we geest, adv., kapelaan Landman uit Sassenheim ter vergadering om met de leden kennis te maken. KATWIJK AAN DEN RIJN In 't goud. Onder veel belang stelling vierde gisteren het echt paar C. v. d. KampHenneman zijn gouden huwelijksfeest. Onder de vele belangstellenden merkten we o.m. op burgemeester Woldringh van der Hoop, de gemeentesecreta ris, pastoor Hesp, de besturen van diverse organisaties en verder vele particuliere belangstellenden. Het was voor het gouden echtpaar een mooie dag. L.T.B. Onder leiding van de heer F. C. Meijer vergaderde de L.T.B. Na de gewone agendapunten volgde bespreking van de voorstel len voor de alg. vergadering van de vakgroep tuinders. Naar aanleiding van het voorstel Delft, beogend ver hoging van de minimumprijzen, gaat dc vergadering accoord met het prae-advies van het hoofdbestuur, dat zich tegen dat voorstel verzet. I Tegen het voorstel Kwintsheul, dat aandringt op vervangen van ver schillende teeltrechten door één alg. tuinbouwteeltvergunning bestaat in beginsel geen bezwaar, maar de ver gadering is van mening, dat zulks slechts na verloop van jaren ver wezenlijkt kan worden. Het voor stel van de kring Westland betref fende credietverlening aan jonge tuinders door Boerenleenbanken kan naar het oordel van de vergadering door de credietbeperkende maatre gelen onlangs door de regering ge troffen, niet tegemoet worden ge komen. Het voorstel Delft betref fende onteigening van tuinbouw- gronden voor sport- en recreatie- doeleinden is voor de vergadering een reden om in deze waakzaam te zijn. Gewenst is bij voorkomende moeilijkheden het Klingsecretariaat in kennis te stellen, dat dan contact opneemt met de commissie voor grond- en pachtzaken. Voor de ver kiezing van hoofdbestuursleden wordt candidaat gesteld de heer v. Ruyven. Met de candidatuur Koop kan de vergadering zich niet ver enigen. In de vacature Vendel wordt gesteld H. Korthouwer uit Heilo. Tot afgevaardigden worden gekozen de heren F. C. Meijer en A. v. d. Boog. HILLEGOM Het bier is weer best! Een in woner uit Lisse, die wegens onbe hoorlijk gedrag uit een café alhier werd verwijderd, benutte z'n laat ste kans met de bezoekers bier in 't gezicht te gooien. Dat grapje le verde de man 'n procesverbaal op. In 't hol van de leeuw. Een jongmens meldde zich gisteravond bij het politiebureau met verzoek te mogen liften naar Rotterdam. Hij verdween weer spoedig van de afd. inlichtingen, doch wijl de politie de zaak niet vertrouwde, ging zij hem achterna. Spoedig bleek, dat men te doen had met iemand, die ontvlucht was uit het opvoedingsgesticht Val- kenheide. Hij werd op transport gesteld naar het gesticht. VOORSCHOTEN Het Architecten Bureau Cartier te Leiden heeft gistermorgen aanbe steed het bouwen van 51 woningen, z.g. Ibis woningen, aan de Vondel-, Marnix-, Beresteynstraat en Krim- kade 'te Voorschoten. De uitslag was: fa. Harmsen, Den Haag, 714.000,Voordouw en Hoogstraten, Leiden en Zoeterwoude 688.000,—; Fa. Gebr. P. en G. Niersman te Voorschoten, 682.700; Fa. Bergey en Gebr. A. en J. de Graaff. Leiden en Voorschoten, 669.770,en Vooijs en Verdouw, Katwijk aan Zee, 661.800,De gunning is aangehouden. Naar wij verder vernemen zullen deze woningen, wanneer zij gereed komen, bewoond worden door per soneel van de K.L.M. Sluiting gemeentehuis. Met ingang van morgen zal het ge meente-secretarie tot nader order op de Zaterdagen gesloten zijn. Aan giften voor de Burgclij'ke Stand "kunnen geschieden op de Zaterdag- dagen van 9.3010.00 uur v.m. 42 WONINGEN. Maandag jl. besloot de Raad van Voorschoten over te gaan tot dc bouw van 42 woningen volgens de plannen. Deze plannen omvatten de volgende woningen. Bij deze plan nen is ook rekening gehouden met woningen voor grote gezinnen, op welke woningen vooral door de K.V.P. fractie in de Raad zo menig maal is aangedrongen. Zo zullen er dan komen 3 woningen van 350 M3 voor 10 personen aan de Noorthey- straat, 8 woningen van 320 M3 voor personen aan dc Tolstraat, 15 wo ningen van 245 M3 voor 6 personen aan de Raadhuislaan en 16 wonin gen van 210 M3 voor 4 personen aan de Vredenhoeffstraat. Deze wonin gen komen dus nog allen in het com plex „Klein Langenhorst". WARMOND Raadvergadering. De raad is in openbare vergadering bijeengeroepen op Maandag 19 November a.s. des namiddags acht uur. Kerkvelling. De ten bate van de R.K. Parochiale kerk St. Matthias gehouden bollen- en goederenveiling heeft de niet onbelangrijke som op gebracht van 2500.Er bestond voor deze veiling zeer grote belang stelling. Geboren: Anna Cornelia Petronella, d. van C. Dekker en W. Rijnsburger; Elisabeth Maria Cornelia, d. van L. P. Moerkerk en M. Sikking; Geer truida Maria, d. van C. Heijkoop en A. Grosseurt. Gehuwd: J. Burgmeijer 29 j. en P. L Zwetsloot 32 j.H. J. Romijn 23 j. en A. J. Haverkort 21 j. Overleden: W. J. G. de Gooijer 67 j. ZOETERMEER Raadsvergadering Op 16 No vember, des namiddags 3 uur wordt ten gemeentehuize een vergadering van dc raad gehouden. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Wijziging afschrijvingstabel drink waterleiding De Tien Gemeenten te Pijnacker; intrekking raadsbesluit dd. 27 Feb. 1950, betreffende de toe kenning van een renteloos voorschot aan de R.K. Wonlngbouwver. „De Goede Woning"; aangaan van kas geldleningen voor het jaar 1952; in voering van het vak handenarbeid aan de R.K. Jongensschool; benoe ming leden adviescommissie woon- ruimtewet 1947; verkoop woning Beatrixstraat 2. ZOETERWOUDE Twee maal Een is Een. Zoeter woude staat in de komende dagen in het teken van de Nat. Kath. Thuis front-actie. Zaterdagmiddag zullen de leden van K.J.B. met een reclame wagen en daverende raclame door het dorp trekken en de stemkaarten uitreiken De bisschop benoemde tot districts moderator van de Kath. Actie man nelijke jeugd cn tot distr. aalmoeze nier van de Ned. Kath. Jeugdbewe ging en haar jeugdstandsorganisaties in de Bollenstreek kapelaan A. Hu bers te Lisse (Beekbrug-parochie). November: Dinsdag 1316 Dames Middenstand 17.50; Zaterdag 17— 20 Heren 11.Dinsdag 2023 Verloofde meisjes f 11.Zaterdag 2426 Gezinsverzorgsters (gereser veerd); Dinsdag 27—30 Goh. Dames 11.-. December: Zaterdag 14 Heren 11.Zaterdag 811 Heren 11.—; Dinsdag 11—14 L.T.B. I 14.50; Zaterdag 15—18 Heren 11.—; Dinsdag 18—21 Studenten- retraite 15.Zaterdag 2225 Jongemannen 11.Donderdag 2730 Dienstplichtigen f 11. tijd voor invullen en Zaterdag 18 Nov. worden de kaarten weer opge haald. De propagandisten zorgen voor de postzegels natuurlijk niet voor de guldens. De leuze en strijdkreet van deze week is: op voor het Kath. Thuis front enstemt 2X1 1. Nekkramp. Dezer dagen is in deze gemeente een geval van nek kramp geconstateerd. De patiënt is naar het ziekenhuis vervoerd. In de loop van de week is er dus voer. Jiaitz GOLF BINNENLAND Door het ontploffen van een landmijn werd de 25-jarige chauffeur Gommans uit Severum ernstig ge wond. De chauffeur was een sloot aan het graven en stootte met zijn schop een draad door, waarmee de landmijn verbonden was. Wegens het verduisteren van goederen van ex-N.S-B.-ers werd dc 59-jarige weduwe J. C. v. L. L. uit Amsterdam tijdens de bezetting wonende te Bussum gisteren in hoger beroep veroordeeld tot 4 maan den gevangenisstraf. Meer dan 60.000 telefoonaanslui tingen zijn in A'dam aangebracht. Dc 60.00ste telefoon werd dezer dagen gemonteerd. Een 32-jarige boekhoudster van een kleine machinehandel te Amster dam is gearresteerd wegens het ver duisteren van 15.000.—. Prof. dr. J. R. M. v. d. Brink hield ter gelegenheid van de in be- drijfstelling van de katnlytische kraakinstallatie van de B.P.M. te Pernis een rede. Voor een winkel in de Mathc- nesserdaan te Rotterdam stond de 44- jarige C. L.v. d. S. uit Dirksland te kijken, toen iemand tegen haar opliep. Even later bemerkte ze, dat uit haar tas een portemonnaie met ƒ211 was verdwenen. BUITENLAND. Ook in België heerst een ern stige epidemie van mond- cn klauw zeer onder het vee. 6.200 hoeven in België zijn besmet verklaard. Volgens dc Canadese pers zal Canada tarwe van zeer goede kwa liteit, 'ter waarde van tien millioen dollar, aan India schenken, zodra Canada's transportcrisis afneemt. De Argentijnse pilote Maria Carmen Romero maakt aanspraak op het wereldrecord van vrouwen voor loopings. In 250 minuten maakte zij 862 loopings. Het Belgische Victory-schip „Flandre" (7.809 ton) is Donderdag ochtend brandend de haven van Brest binnengelopen. De brand, die Maandag in een der ruimen uitbrak, is nog niet geblust en men vreest, dat het schip zal zinken. Uit vele delen van Engeland wordt gemeld, dat de vraag naur le vensmiddelen in blik sterk is toege nomen als gevolg van de aangekon digde beperking van dc voedselln- WEGENS ENORM SUCCES GAAN WIJ DOOR MET ONZE BUITENGEWONE RECLAME ZWITSERS HORLOGE CADEAU!! brengt de nieuwste NAJAARSMODELLEN! Ieder die voor meer dan 100.besteedt, ontvangt een Zwitsers horloge CADEAU! Komt, ziet en overtuigt U en maakt een keus uit onze geweldige sortering in Kamgaren Costuums Heren Ulsters, Demi Saisons, Gabardine jassen, Dames wintermantels (met en zonder bont), Spe ciaal grote sortering voor corpulente dames, enz. SPECIALE AANBIEDING IN; Jongensjassen vanaf 39.75; Windbrekers met bont vanaf 29.75. Herenjekkers vanaf 57.40; Gewel dige sortering in Dames Gabardine mantels vanaf 85.50: Kamgaren Pantalons vanaf HET BEST GESLAAGDE ADRES: Bi] MAISON SPIER, daar koopt U met plezier! Haarlemmerstraat 109 (naast de 3 Eenen), Leiden Telefoon 24016. Tevens reclame-aanbieding in dames- en heren Egyptisch linnen regenjassen (dubbel gevoerd) vanaf 36,50. Met tegent DAN NAAR Breestraat 9, Lelden, Telef. 20890 voor een degelijke Regenjas of Regenmantel, gegarandeerd waterproof! Reeds vanaf 139.75 of f 10.— in eens en f2.— per week ZO juist WEER ONTVANGEN ONS Reclame costuum van f 55.- ruime sortering Fraaie japonnen I Ook in termijnen betaalbaar! Abonneert U op Bureau: Papengracht 32, Leiden

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7