K.V.P. ligt „met vier kettingen" vast aan credietbeperking Geen geld v^or bestrijding der verzilting van het land ,Van Juliana tat Jidiana} Minister Stikker sprak te Parijs ïD.atneó, VRIJDAG 9 NOVEMBER 1951 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA l Wie indirecte controle verwerpt, speelt socialisten in de kaart De Tweede Kamer heeft gisteren middag besloten de algemene be schouwingen over de rijksbegroting aan te vangen op a.s. Dinsdag. Met een vriendelijke toespraak aanvaardde de voorzitter, dr. Korten- horst, de kalenderschilden welke de Eerste-Kamer-leden voor de verga derzaal hebben aangeboden. In antwoord op mondelinge vragen van de heer Vermeer (Arb.) beves tigde de Minister van Oorlog, de heer STAF, dat de dienst van identifica tie en berging van zijn departement met 31 December a.s. zal worden op geheven. De na 6 September ingeko men verzoeken om terugvoering van stoffelijke overschotten zullen in na dere beschouwing worden genomen. De Kamer verenigde zich met een aantal wetsontwerpen van eenvou dige aard. Daarbij had de voorzitter de gelegenheid de Minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid, de heer Joekes, die wegens ziekte eni ge maanden afwezig was geweest en thans weer in de Kamer verschenen was, te begroeten en hem goede wen sen toe te spreken, waarop de be windsman dankte. Vervolgens is de algemeene beraad slaging over het wetsontwerp tot re geling van het toezicht op het cre- dietwezen voortgezet. Geen socialisme. De heer ROMME (K.V.P.) ver klaarde zijn stem aan het ontwerp te kunnen geven, nu het nader is ge wijzigd en nadat het lichtelijk zal zijn geamendeerd. Opmerkend, dat het ontwerp een bepaalde uitwerking van bedrijfseconomische controle be vat, alsook een uitwerking van de sociaal-economische controle, zeide spr., dat hij aan die laatste gedachte vastligt door niet minder dan vier kettingen, n.l. de ketting van het re geringsprogram, de ketting van de Bankwet 1948, de ketting van het pro gram zijner partij en tenslotte de kettihg van zijn herinnering aan zijn lidmaatschap der Katholieke Staats partij. De eerste ketting is het algemeen staatkundig program van de R.K. Staatspartij van 1936. Daarin werd reeds over de noodzaak van „orde ning van het credietwezen" gespro ken. De tweede ketting welke prof. Romme en alle K.V.P.-ers bindt, is het program van de K.V.P., waarin soortgelijke passages voorkomen. De derde ketting is de passage in het artikel in de Bankwet 1948, waar in een toezicht op het credietwezen wordt aangekondigd. De Anti-Revo- lutionnaire oud-minister De Wilde heeft er in 1948 zelf aan meegewerkt dat dit er in kwam. Nu is de A.R.- fractie tegen. „De vierde ketting is voor mij een dubbele ketting" zei prof. Romme. Logisch voor hem, als formateur van dit kabinet, want die ketting is: het regeringsprogram. Daarin wordt de crediet-contróle aangekondigd (nood zakelijk omdat de financiële toestand het inkrimpen van investeringen eist). De A.R.-, C.-H. en V.V.D.-frac tieleiders hebben controle voor beper king van het crediet aanvaard door in te stemmen met het regeringspro gram. Prof. Romme had nog een vijfde ketting, niet voor hem zelf, maar voor mr. Oud. „Ik had toch niet ge dacht, dat hij (Oud) op zijn tocht door de liberale velden van de vrij heid zichzelf zo zou vergeten". Hij haalde een passage aan uit het program van de Vrijzinnig Democra tische Bond, waarin toezicht op het bankwezen wordt aanbevolen. Mr. Oud is het grootste deel van zijn po litieke loopbaan lid geweest van deze bond. De historie van artikel 9 der Bank wet nagaande zeide hij, dat men zelfs geen enkele twijefl kan over houden ter zake van de vraag welk toezicht in artikel 9 is bedoeld. Het heeft stellig ook bedoeld het sociaal- economisch toezicht. De ketting, welke hem bindt aan het regeringsprogram is een dubbele ketting, omdat met de credietcontróle bedoeld was een controle gericht op credietbeperking. Hij herinnerde in dit verband aan de regeringsverklaring. Er is z.i. een duidelijk verband tus sen het regeringsprogram en het wetsontwerp. Wie zich aan het pro gram heeft verbonden heeft zich ver bonden aan beperking der investe ringen, ook in de particuliere sector, en heeft zich verbonden daartoe te hanteren het indirecte middel der credietcontróle, gericht op beper king van het crediet en zich moreel verbonden niet te hanteren het di recte middel ner physieke controle. Wie het begaan van de indirecte weg tot investeringsbeperking af wijst, speelt naar spr.'s oordeel de socialisten in de kaart. Hij wees op de noodzaak van crediettoezicht op dit ogenblik. „Hebben we nu warempel in deze tijd geen andere zorgen dan elkaar in de haren te zitten over de vraag, wat in normale omstandighe den zal moeten geschieden?" Z.i. had de handtekening van de Minister van Economische Zaken ook onder het ontwerp moeten staan. Een fout achtte hij het, dat de eii van de Bankwet tot blijvende econo mische controle zonder meer door de minister vertaald is met een duur zame mogelijkheid tot credietbeper king; dit is goedgemaakt in het mon deling overleg. Er is wellicht iets goeds in, dat de bedrijfseconomische controle een tijdelijke regeling krijgt. Het bedrijfsleven kan nu nagaan of het niet gewenst is deze zelf ter hand te nemen. Men heeft elkander z.i. kunnen na deren door het spel over het tijdelijke of blijvende van de sociaal-economi sche controle onbeslist te laten. Men staat er vrij in te zijner tijd met de remapparatuur te doen wat men dan in vrijheid zal menen te moeten doen. De wet wordt tijdelijk gemaakt om ervaring op te doen met de techniek van de wet, doch ook met de finan ciële en economische ontwikkeling van het land. Spr. vroeg of het niet beter was in de considerans nog een passage op te nemen, welke zou kunnen luiden: „alsmede in afwachting van de tot standkoming ener regeling als be doeld in art. 17 der Bankwet". De heren Weiter en Oud hebben pogingen gedaan nieuwe anti-thesen op te roepen, doch daarvoor is spre kers fractie niet te vinden. Ook „hij" tegen De heer HOOGCARSPEL (C.P.N.) zeide, dat het voor hem de vraag is of investeringsbeperking door dit ontwerp bereikt wordt en als dit het geval is, is het de vraag of die be perking gelegd wordt waar ze naar zijn oordeel moet liggen. De regering heeft alles gedaan om de investerin gen te bevorderen; hoe is dit wets ontwerp daarmede in overeenstem ming te brengen? Tegen bedrijfseco nomisch toezicht zou hij geen be zwaar hebben, maar is er wel be hoefte aan? Spr. meende, dat het ont werp even weinig met socialisme heeft te maken als een koe met ny lonkousen. Hij zeide grote gevaren in het ontwerp te zie*-., omdat het z.i. drijft in de richting van investering vopr de oorlogsproductie, gevaren wegens niet vermindering der liqui- ditejtsmoeilijkheden voor het kleine ambacht, de boeren en de handel drijvende middenstand, gevaren, waarvan de grote ondernemers niet te lijden zullen hebben. Poging een wig te drijven. De heer WAGENAAR (CPN) zeide, dat de woordvoerder van de Partij van de Arbeid zich heeft los gemaakt van het adres van het NVV en het verwonderde hem, dat geen der leiders van het NVV het woord over dit ontwerp heeft gevoerd. De Minister van Financiën, de heer LIEFTINCK, zeide,dat de feitelijke omstandigheden een urgente inlei ding gewenst maakten. Het ontwerp hield niet in concrete maatregelen, maar bedoelt bepaalde mogelijk heden te openen en machtigingen te geven met het oog op de bijzondere 1 worden. Moet een wetsontwerp, waarmede men overigens instemt verworpen worden, omdat men het niet urgent acht? Dat kan geen doorslaggevend argument zijn, meende spr., die o.a. nog opmerkte, dat het sociaal-econo misch toezicht al wordt toegepast. De considerans van het wetsont werp besprekend zeide spr. tenslotte o.a. nog, dat de door de heer Romme aanbevolen aanvulling hem niet ge wenst leek. Naar aanleiding van een opmer king van de heer Oud, dat gedwon gen leningen en premieleningen een thermometer er voor zijn om aan te geven hoe laag het staatscrediet is gezonken, zeide spr., dat van ge dwongen leningen geen sprake is. Heeft de heer Oud niet overwogen of hij met dergelijke uitlatingen het staatscrediet schaadt? Voorts merkte hij op, dat de heren Molenaar en Vonk premieleningen hebben aan bevolen. In deze vergadering is nog een aanvang gemaakt met de replieken. Te middernacht is de vergadering verdaagd tot hedenmiddag. RIJKSDIENSTEN GESLOTEN OP 24 EN 31 DECEMBER De minister van binnenlandse za ken heeft een schrijven gericht aan zyn ambtgenoten, waarin wordt medegedeeld, dat op 24 en 31 De cember a.s. de rijksoverheidsdien sten, in verband met de noodzake lijkheid het brandstoffenverbruik te beperken, gesloten zullen zijn. Daar tegenover zal op Zaterdag 22 en Za terdag 29 December a.s. de dienst worden gedaan van 8.45 uur tot 13 uur. Genoemde minister heeft een ver zoek tot de gemeentebesturen ge richt om dienovereenkomstig te handelen, onder inachtneming van plaatselijke omstandigheden. MEER WERKLOZEN IN OCTOBER. Het aantal werkloze mannen is in de afgelopen maand gestegen van 69.586 tot 84.150. Zij zijn als volgt te verdelen: geheel werklozen 64.093 (vorige maand 55.083). D.U.W.-arbei- ders 19.570 (14.034) en 487 voor ar beidsbemiddeling in aanmerking ko mende wachtgelders (469). Deze stijging is in de eerste plaats het gevolg van het aflopen der sei zoenwerkzaamheden een jaarlijks terugkerend verschijnsel in de maand October. In vergelijking met eind October van het vorige jaar is het werkloosheidscijfer met ruim 30.000 gestegen. Het aantal werkloze vouwen steeg van 9468 tot 9615. Minister Wemmers tot Tweede Kamer Katwijk krijgt geen vissershaven Ook de Minister van Verkeer en naast IJmuiden. Scheveningen en Waterstaat is ernstig teleurgesteld, I Vlaardingen op een kustvak van dat het niet mogelijk is gebleken in slechts ruim 60 km. lengte tol over- deze begroting gelden uit te trek ken voor de voortzetting van de werken, die noodzakelijk zijn ter be strijding van de voortschrijdende verzilting van grote gebieden in ons land. Het bestaan van ons volk zal op de duur afhankelijk zijn van de mate, waarin men er in zal slagen dit euvel te bestrijden en vooA- deze strijd zullen in de komende jaren belangrijke financiële offers moeten worden gebracht. Nu de financiële eisen, die voor de vervulling van an dere vitale belangen moesten wor den gesteld, met name o.m. voor de woningbouw, echter tot beperking van de uitgaven voorwaterstaats werken dwongen, moest worden be sloten om de uitvoering van de maat regelen ter bestrijding van de ver zilting tijdelijk op te schorten, een oponthoud, dat, hoezeer te betreu ren, voor de totstandkoming van de oplossing van het probleem niet een absolute hindernis genoemd mag Het vraagstuk of inpoldering van een deel van de Dollard mogelijk is en op welke wijze deze dan zou dit- nen te geschieden, wordt thans be studeerd door een commissie onder leiding van de Commissaris der Ko ningin in de Provincie Groningen Daarbij wordt uiteraard tevens uit voerig aandacht geschonken aan de consequenties, die een dergelijke in poldering zal medebrengen voor de afwatering van een uitgebreid ge bied in de provincies Groningen en Drenthe. Hierbij moge echter wor- noden van het land. Spr. is bereid aan het ontwerp een tijdelijk karak ter te geven, maar het regeringspro gram verzette zich niet tegen het ontwerp zoals het is inged;end. De staatkundige grondslag van het ont werp besprekend zeide de minister, dat de heer Hofstra terecht de on juistheid der qualificaties staats socialistisch en centralistisch heeft aangetoond. In de avondvergadering zijn te zes uur afgebroken rede voortzet tend, besprak de minister de mone- taire aspecten van het toezicht op d aangetekendi dat deze inpolde- het credietwezen. Hij merkte op, dat s k de men in alle moderne landen be- i 5 schikt over het middel der crediet- S Eems en ae ™nd'ng™ deze controle. Dit biijkt in hoge mate i n^ier- noodzakelijk in de na-oorlogse pe- I Naar de mening van de Minister riode. Het willens en wetens afstand het Julst gezien, dat het in het doen van het middel der directe ^ht van het verkeersbeleid aer credietcontróle zeide spr. onjuist te gemeente Amsterdam om piaeti- achten. Er is z.i. alle aanleiding om sche redenen de voorkeur verdient, deze controle blijvend op te nemen, dat de tunnel bij Velsen eerder door Naar spreker^ stellige overtuiging het verkeer in gebruik wordt geno- is de Nederlandse Bank niet onder- I men dan de IJtunnel. geschikt aan de aanwijzingen van de De Regering h^eft gemeend afwij- Minister van Financiën. zend op het verzoek van de gemeen- Hij zag niet in waarom het ont- te Katwijk inzake de aanleg van werp verworpen moet worden, om- een Vissershaven aldaar te moeten dat het mogelijk maakt wat men beschikken, omdat de totale vissers- nastreeft, dat de regering in eerste havencapaciteit van ons land vol- en laatste instantie het monetaire doende wordt geacht, zodat de aan- beleid moet kunnen voeren. leg van een vierde vissershaven Werkspoor te Utrecht heeft een millioenenorder van 40 personenrijtuigen en 1000 gesloten spoorwagons voor de Indonesische spoorwegen ontvangen Van deze order, die einde Maart geheel afgeleverd moet zijn, is het eerste personenrijtuig klaargekomen en Donderdag van de haven van Werkspoor te Utrecht naar Amsterdam vervoerd waar het als deklading verscheept zal worden. Wekelijks worden twee wagens afgeleverd en afwisselend via Am sterdam en Rotterdam naar Indonesië getransporteerd. De eerste der veertig personenrijtuigen wordt in de haven van Werkspoor op een dekschuit geladen. investering zou leiden en dus reeds uit dien hoofde niet verantwoord voorkwam. Afgezien hiervan moeten de later nodige complementaire investerin gen met het oog op de precaire toe stand waarin ons land zich bevindt, zeker niet worden opgeroepen De Regeling is er zich van be wust, dat aan de buitenhaven van Scheveningen enige gebreken kleven, die het veilige verkeer van deze ha ven bij ruw weer kunnen bemoei lijken. De verondiepingpn, die ais gevolg van een storm kunnen ont staan, hebben tot gevolg, dat onze kerheid omtrent de beschikbare vaardiepte onttaan. De schipperij, dient rekening te houden met de werkelijke situatie bij de havenin gang en rue uinnen te lo-en onder omstandigheden als ten aanzien van diepte stromingen, wind, enz. die dit feitelijk niet veroorloven. De Regering is voorts van mer ing dat, aangezien op betrekkelijk korte afstand van Scheveningen, name lijk Hoek van Holland en te IJmui den, uitwijkhavens aanwezig zijn waar men in noodgevallen kan bin nenvallen, men genoegen zal dienen te nemen met de omstandigheid, dat men slechts kan beschikken over een tij haven welke alleen tijdens hoog water of kort vóór of kort na hoogwater te bevaren is. Kans op verhoging spoorweg-tarieven Wat de exploitatiemogelijkheden van de Nederlandse Spoorwegen be treft, wordt gehoopt, aldus de mi nister van Verkeer en Waterstaat aan de Tweede Kamer, dat ook in de naaste toekomst de rekening nog zonder verlies zal sluiten. Of dit doel, In deze wagens, die Donderdag het Paleis Noordeinde in Den Haag verlieten voor een rondreis door Nederland, is het Koninklijk Huisarchief onderge bracht. In deze reizende expositie, „Van Juliana tot Juliana" genaamd, heb ben allerlei voorwerpen van historische waarde, die eens behoorden tot dc privé-eigendommen van het Huis van Oranje, een plaats gevonden. De ten toonstelling wordt georganiseerd door het Koninklijk Huisarchief ten bate van het Koningin Julianafonds en het Prins Bemhardfonds. Boven: een Leesplankje dat Koningin Juliana als kind gebruikte. Onder: de vertrek kende wagens met het monument Plein 1813 in dc achtergrond. Wordt niet oud voor Uw tijd Afstellen kunt gi] het niet, maar uitstellen wel! Laat sliamheld en stijfheid niet de baas worden over Uw spieren; Iaat iheumatlek U niet belemmeten in Uw bewegingen. Loop rechtop en niet gebogen door pijnlijke en stijve gewrichten. Reeds 3 geslachten roe men Akker's Kloostcrbalsem als snel pijn stillend en aldoend werkend wrijfmlddel bij rheumatiek, spierpijn, spit, en lendenpijn en bovendien als zuiverend en genezend bij wonden van allerlei aard. Een balsem in de ware zin des woords, waarvan men dan ook algemeen zegt: „Geen goud zo goed". (Advertentie) gezien de nog steeds stijgende prij zen (o.a. van kolen en van electri- sche stroom), ondanks een uiterste voorzichtig beleid aan de kostenzij de, zonder maatregelen op tariefge- bied bereikbaar zal zijn, is een vraag, waarmede Directie en de Minister zich thans ernstig bezighouden en waarbij enerzijds voorop wordt ge steld, dat eventuele tariefsverhogin gen in ieder geval niet verder mo gen gaan dan strikt geboden is en bovendien daar zullen moeten wor den gezocht, waar zij het gemakke lijkst zijn op te vangen. De Directie en de Minister onder schrijven de in het voorlopig ver slag uitgesproken mening, dat het sluiten van niet-rendabele lijnen niet de sluitpost van het spoorweggebied mag zijn; daarvoor zijn zij er zich te zeer bewust van, dat de NV. Neder- landsche Spoorwegen de functie van een landelijk spoorwegbedrijf heeft te vervullen. De invoering van goedkope gezcl- schapstarieven, gezinstarieven, week- eindretours, vacantiekaarien, rond- reisbiljetten en meerdaagse retour biljetten zou, volgens de vooroorlog se ervaring heeft uitgewezen, leiden tot een vermindering van inkomsten, omdat geen overeenkomstige ver meerdering van vervoer daarvan ver wacht mag worden. Daar de bedrijfs resultaten thans, naar uit het voren staande blijkt, zeker geen inkom stenvermindering kunnen velen, zou de invoering van dergelijke goedko pe tarieven een verhoging van het algemeen tarief noodzakelijk maken. De devaluatie van de waarde van een algemeen spoorwegabonnement door de sluiting van een aantal niet rendabele lijnen is meer dan gecom penseerd doordat de prijs van deze kaarten bij de laatste tariefverho ging niet verhoogd is. De mogelijk heid van invoering van een algeme ne abonnementskaart, geldig voor de Spoorwegen als voor alle streek- vervoersondernemingen, zal nader worden onderzocht. De Minister en naar hem be kend is ook de Directie der N.V. Tsfederlandse Spoorwegen, betreurt de in de laatste tijd voorgekomen spoorwegongevallen. Dat daarbij ge lukkig weinig slachtoffers gevallen zijn, stemt ook hun tot voldoening. De oorzaak van elke onregelmatig heid is bekend en is van zodanige aard, dat voor bezorgdheid met be trekking tot de veiligheid van het spoorwegvervoer geen reden is. „PEACEFUL COEXISTENCE" Het algemene debat in de Algeme ne Vergadering van de Verenigde Naties te Parijs is vanochtend begon nen met verklaringen van delegatie leiders. Onder hen was ook de Ne derlandse minister van buitenlandse zaken, mr. Stikker. Minister Stikker noemde een der nieuwste „slogans" de term „peaceful coexistence" (vreedzaam samenleven! In de laatste grote oorlog sneuvelden er ettelijke millioenen, die uit dat ideaal van menselijke waardigheid en verdraagzaamheid de kracht voor hun strijd hadden geput. Dat ideaal laat ons ook heden ten dagen niet los. Het is daarom nodig te onderzoe ken, wat de inhoud is van het nieu we geluid, dat wij thans uit Moskou vernemen. „Ik ben bereid, aldus mr. Stikker, dit met de grootste ernst te doen, want ik mag, noch wil veron derstellen, cat woorden als „peaceful coexistence' lichtvaardig worden uit gesproken. Ik ben bereid op het verlangen naar „peaceful coexistence" volledig ja te zeggen en open te zijn voor elk gesprek dat daarheen kan leiden. Maar om een gesprek te kunnen voe ren moet men het tenminste eens zijn over de betekenis van de woorden die men gebruikt. Wat is „coexistence" vandaag? Het is een stand van za ken, waarin een land als het mijne een derde van het nationale budget uitgeeft aan bewapening. Waarom? Omdat zich tussen Elbe en Heart- break-Ridge in Korea een machtig blok bevindt, waarmee wij gaarne over „coexistence" willen praten, doch dat onder de heerschappij van een totalitaire idee een zeer groot le ger en een onmetelijk wapenarsenaal onderhoudt. Men kan er niets an ders dan kracht tegenover stellen. Wij zullen een meer bevredigende opvatting van „coexistence" van har te begroeten, zodra de omstandighe den het toelaten. Ik geef de hoop niet op, dat v/ij het op een goede dag daarover zullen kunnen eens wor den. Wat ons betreft, wij zijn vastbeslo ten om de menselijke waardigheid en tolerantie te verdedigen. Onze wil daartoe moet hard en onwrikbaar zijn. Want verdraagzaamheid en over tuigde kracht om haar te bescher men, sluiten elkander niet uit. Inte gendeel, zij zijn onvermijdelijk com- pletementen. De weg is lang en er zullen vele obstakels zijn. Weliswaar zijn als resten uit de laatste oorlog de probleihen van de wederinschake- ling van Italië en Japan nu vrijwel tot een goed einde gebracht. Mijn re gering betreurt alleen dat Italië, welk land naar het oordeel van de over grote meerderheid van de hier aan- weeige leden reeds geruime tijd deel van de Verenigde Naties behoorde uit te maken, nog steeds op toelatipg moet wachten. Maar vóór ons ligt nog het grote vraagstuk van de toekomst van Duitsland. Een bevredigende op lossing van het Duitse vraagstuk zou de hoeksteen zijn van de coëxistentie der grote mogendheden en meer dan iets anders een grondslag voor een duurzame vrede voor ons allen. De rol van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties kan hierbij niet anders dan bescheiden zijn. Proble men van zulk een afmeting zullen in de eerste aanleg in kleiner verband door de grote mogendheden moeten worden behandeld". Deze week is Uw week: Van de bijeenkomsten is er geen een Die deze week niet stemt op Twee x Een NIEUWE VRIJWILLIGERS NAAR KOREA Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal op Zondag 11 Novem ber a.s. met een speciaal KLM-toc- stel een 50-tal Nederlandse vrijwil ligers naar Korea vertrekken, als aanvulling voor het Ned. Detache ment Verenigde Naties. Met ditzelfde vliegtuig zal zuster van der Plas naar Korea terugkeren voor de verzorging van onze gewon den. Bij dit detachement bevinden zich voorts enkele oud-leden van het oorspronkelijke Korea-detachcmcnt In totaal hebben tot nu toe 12 gere patrieerde Koreastrijders zich we derom voor uitzending aangemeld. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat zowel op Nieuw-Guinea uit dc daar dienende mannen van de K.L., als in de West uit de daar wonende oud-KNIL militairen opnieuw een contigent vrijwilligers voor Korea zal worden gevormd. Ook in Nederland zelf konïen regelmatig de aanmeldin gen binnen, zowel van hen, die nog nimmer dienden, als van thans in dienst zijnde militairen en oud-mili tairen. Begin volgend jaar hoopt men wederom per troepenschip een con- tigent ter sterkte van 2 a 300 man voor aanvulling en aflossing naar 't Verre Oosten te zenden. Zoals men weet, staat de aanmel ding, mondeling dan wel schriftelijk nog steeds open. (Nieuwe Frederik- kazerne, gebouw E 4, van Alkcmade- laan, 's Gravenhage). Gesneuveld in Korea Dc Regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten op 10 October jl. in Korea is gesneuveld de soldaat R. F. Parijs. De soldaat R. F. Parijs werd 3 November 1929 geboren. Hij was afkomstig uit Soerabaja. Verder maakt de Regering bekend, dat tot haar leedwezen tengevolge van op 10 October tijdens actie in Korea bekomen verwondingen, op 11 October is overleden de soldaat J. Duin- mayer. De soldaat J. Duinmayer werd 19 April 1925 geboren en was afkomstig uit Hoorn. Hij diende bij het regiment Huzaren van Boreel en was ongehuwd.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5