Toezicht op het credietwezen zal wel meerderheid vinden Prijsbeleid en sociale voorzieningen werden uitvoerig besproken Welkom in Canada De ene partij beschuldigt de andere Over P.B.O. nog veel misverstand 3EURS- Overzicht DONDERDAG 8 NOVEMBER W5! DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Tweede Kamer Tegenstanders schermen zwaar met socialistisch" De drie moties, welke de heer Gortzak (C.P.N.) Dinsdag bij zijn in terpellatie had ingediend, zijn giste ren bij de aanvang der vergadering van de Tweede Kamer verworpen met zes stemmen, die der C.P.N., voor. Daarna is de algemene beraadsla ging over het wetsontwerp tot rege ling van het toezicht op het crediet wezen voortgezet. De heer VAN DE WETERING. (C. H.) zeide, dat hij het beter had ge acht als de regering een voorstel tot herziening van de bankwet had ge daan dan te komen met voorstellen van deze aard, die niet in overeen stemming zijn met de precaire toe stand op financieel en monetair ge bied. Ook uit internationaal oogpunt achtte hij uitstel der regeling ge wenst. De dominerende almachtige figuur van de minister van financiën was een van zijn grootste bezwaren tegen het ontwerp. De tijdelijkheid is in de wet opgenomen op zuiver op portunistische gronden. Er is een ge vaar in gelegen, dat een eenmaal functionnerende wet moeilijk onge daan kan worden gemaakt. Vechten tegen windmolens. De heer HOFSTRA (Arb.) achtte het hanteren van het spook van het staatssocialisme niet anders dan Don Quichotterie, het vechten tegen wind molens. Er is veel misbaar gemaakt over het sociaal-economisch toezicht, doch spr. zeide de indruk te hebben, dat de rel over het wetsontwerp het werk is van diehards. De tegenstel lingen zijn nodeloo- verscherpt en spr. noemde het een nationale scha de, dat men in het land een ernsti ge discussie niet heeft kunnen op brengen. De agitatie tegen het wets ontwerp kan naar het oordeel van sprekers fractie de toets van een za kelijke critiek niet doorstaan. Aetherklanken 20.1521.45 1. Actualiteiten. 2. „Sloten en sleutels in de loop der eeuwen", causerie. Pauze. 3. Spelen en volksdansen. 4. Dagsluiting. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo- foonmuziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuz. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Schoolradio. 9.45 Radio Philharmonisch Orkest. 10.15 Sym- phonette-orkest en soliste. 10.45 In strumentaal dubbelkwartet. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gramofoon- muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gramofoonmuz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualitei ten. 13.25 Pianospel. 13.45 Voor de huisvrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Pianorecital. 14.45 Klein koor en so listen en instrumentaal ensemble. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gramofoon- muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.09 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Gramofoonmzuiek. 18.00 Nieuws. 18.15 „Opbouw in Liefde", causerie. 18.25 Gramofoonmuziek. 18.40 Cau serie over de Stichting „Bejaarden zorg". 18.50 Lichte muziek. 19.05 „Uniformen van de Kon. Marine", causerie. 19.15 Regeringsuitzending: Verklaring en Toelichting. 19.35 Gra mofoonmuziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws. 20.98 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Omroep orkest en solist. 20.50 Klankbeeld. 21.35 Promenade-orkest. 21.55 „Om de toekomst van Nederland", pro blemen van de studerende jeugd. 22.15 Metropole Orkest. 22.35 „De Nota-Rutten en het Kleuteronder wijs", causerie. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige, Katholieke kerk". 23.00 Nieuws. 23.15 Amusementsmuziek. 23.5524.00 Lichte muziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16. 00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.33 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gramofoonmuz. VPRO: „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gramofoonmuz. 10.30 Schoolradio. 10.50 Cello en piano. 11.10 Radiofeuilleton. 11.30 Orgel en zang. AVRO: 12.00 Orkest concert. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra mofoonmuziek. 13.20 Zang en orgel. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Gramofoonmuziek (Om 15.15 Voordracht). 15.45 Repor tage. VARA: 16.00 Gramofoonmuz. 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Man nenkoor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjes koor. 19.15 Prijzenpraatje. VPRO: 19.30 „Eenheid en Eendracht", cau serie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gramo foonmuziek. 20.30 „Benelux". 20.40 „Een sterk volk", causerie. VARA: 21.00 „Ernani", opera. 21.50 Buiten lands overzicht. 22.05 Populaire mu ziek. VPRO: 22.40 „Vandaag". 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", cause rie. 23.3024.00 OrgelspeL De heer Hofstra zeide, dat het ont werp in wezen een doodonschuldige zaak is, een maatregel, welke een voudig door ontwikkeling der dingen moest komen. Aanneming is naar het inzicht der fractie noodzakelijk. Hoe wel de voorkeur gevende aan het oude ontwerp, zeide spr. zijn stem aan het nieuwe te zullen geven. Ondanks de verbeteringen De heer WELTER (K.N.P.) betoog de, dat het ontwerp helemaal niet doodonschuldig is, zoals de heer Hof stra had gezegd. Het verwezenlijkt een socialistisch programmapunt van jaren her en z.i. is de voorgestelde regeling niet onvermijdelijk. Als tij delijk aanvaard wordt wat in blij vende vorm verwerpelijk is, is dat z.i. even erg als een blijvende aan vaarding. De minister heeft de urgen tie der credietcontrole niet bewezen, betoogde spr. De noodzakelijkheid van bedrijfseconomische controle op kleine banken erkende spr. De wij zigingen, op zich zelf verbeteringen, hebben het ontwerp voor spr. niet aannemelijk gemaakt. De heer VAN DIS (S.G.) gaf te. kennen niet te kunnen instemmen uur. met het verstrekkende ontwerp der regering. Had zij zich beperkt tot bedrijfseconomisch toezicht dan zou hij er anders tegenover staan. De heer OUD (V.V.D.) karakteri seerde het ontwerp als socialistisch, waarin z.i. de minister in zekere zin een complimentje kan zien. Naar zijn oordeel had ook de minister van eco nomische zaken het ontwerp moeten tekenen. Van urgentie is z.i. geen sprake. Hij zeide principieel bezwaar te hebben tegen de wijze, waarop het ontwerp het toezicht wil regelen. Nu wordt het bedrijfseconomisch toezicht eigenlijk opgedragen aan de minister van financiën. Spr. merkte op, dat de minister de K.V.P. heeft meege kregen door de tijdelijkheid aan te brengen, maar van zijn overtuiging doet hij niets af. Bij dit ontwerp bot sten twee overtuigingen, de socialis tische en de niet-socialistische. Daar om geldt voor sprekers fractie: prin- cipiis obsta. Tegen zes uur is de vergadering verdaagd tot Donderdagmiddag een VAKGROEP AKKERBOUWERS LT.B. IVE AKKERBOUWERS van de L.T.B., gisteren in Haarlem in jaarver- gadering bijeen, hebben het traditiegetrouw rustig aan gedaan, het geen niet wil zeggen, dat de problemen, waarmede ook zij te kampen hebben, van geen betekenis zijn. Dat is gisteren wel gebleken, toen onder meer het prijsbeleid aan de orde kw am. Evenals bij de veehouders was men algemeen van mening, dat er een agrarische politiek op langere ter mijn moet worden gevoerd. Het bestuur wilde tevens de opmerking van de afdeling Houtrakpolder ter harte nemen, dat, als de overheid zonder overleg met het georganiseerde bedrijfsleven prijzen gaat vaststellen, de akkerbouw genoodzaakt zal zijn het vertrouwen in het beleid van de minister op te zeggen. In een uitvoerig schrijven had het Weijden, die zitting heeft in de be- bestuur naar aanleiding van deze op- trokken staatscommissie, verklaarde, merking zijn visie op de komende dat hij dat reeds geprobeerd had, akkerbouwpolitiek vastgelegd. En- doch dat er direct grota bezwaren kele punten hieruit zijn deze, dat waren geopperd. Volgens hem moest het bestuur zich er mee verenigen I het mogelijk zijn alle sociale lasten kan, dat voor akkerbouwproducten I in een greep samen te vatten, zo- drieërlei prijsbeleid wordt gevoerd, j als dat ook in België het geval is Tevens wilde het onder redelijk on-1 (23 en dat studiehoofden dan dernemersloon aannemen: 20 over j maar voor de distributie moesten de kale kostprijs. I zorg dragen. Tot dat inzicht 's men In het daaruit volgende debat! echter nog niet kunnen komen, sloot de afdeling Haarlemmermeer! Over het probleem van ae con- zich bij die van Houtrakpolder aan,sumptie-aardappelen kon men aan- welke naar voren bracht, dat een tar- vankelijk in de vergadering niet tot weprijs van 26.absoluut te laag i overeenstemming komen De me- genoemd moest worden. De gestegen ningen liepen nogal uit elkaar en bedrijfs- en andere onkosten zoudenvooral de areaalheffing bleek ae no- zeker een prijs van 30.billijken. dige moeilijkheden op te leveren. Het De vraag werd gesteld, hoe het bestuur week tenslotte van zijn mogelijk zou zyn, dat wanneer de eigen prae-advies af en vrij alge- kale kostprijs werd gegarandeerd i nieen kwam men tot het volgende dit zou gaan zonder heffingen. De voorzitter merkte echter op, dat men twee dingen onderscheiden moest: men kan de prys garanderen mid dels heffingen en fondsvorming uit het bedrijfsleven en de prijs kan ge garandeerd worden zonder heffin gen, maar dan geschiedt dat door de overheid. J meen standpunt: Het garantie-fonds, ge hanteerd door het bedrijfsleven, handhaven en versterker, een gega randeerde minimumprijs (kale kost prijs plus 10 en een beperkte maximumprijs. De overige voorstellen konden voor het merendeel afgehandeld worden overeenkomstig het prae- j advies van het bestuur. Zij dan nog vermeld, dat bij de verkiezing het bestuur ongewijzigd De voorz. schetste de voorgeschie-b eef zodat ook in de komende pa denis, waarbij hij naar voren bracht, riode de heer H. A. Giesen het voor dat de fondsvorming door het be-itterschap bekleedt. drijfsleven zelf in het leven is ge- roepen. De minister zei: „Ga je gang maar. Ik wil wel achter het fonds staan met een zekere garantie, maar dan wil ik de maximum-prijzen in! ge veekoper W. van A. die op een de hand houden". bromfiets reed, op ongeveer 25 me- De aardappelen zijn nu onderge- ter afstand van zijn woning tegen Fondsvorming. BROMIETSRIJDER GEDOOD. Te Rumpt (Betuwe) is de 41-jari- bracht in de groep voedergranen, waardoor vrije uitloop naar boven mogelijk is, maar de heer Van der Weijden, wiens mening omtrent dat punt gevraagd werd, verklaarde be vreesd te zijn, dat die vrije uitloop niet gerealiseerd zal kunnen wor den. Ondanks de ministeriële belof te geloofde hij niet aan een onbe perkte vrije uitloop naar boven. De voorz. verzekerde, dat deze kwestie nog eens terdege met de minister zal worden besproken. Bij deze algemene besprekingen kwamen ook de sociale iasten ter sprake. De voorz. verklaarde niet on sociaal te willen zijn, maar toch moest het hem van het hart, dat deze wer kelijk te zwaar werden voor het be drijfsleven. Op een gegeven ogenblik zal dat vastlopen. De komende werk loosheidsverzekering, welke weer nieuwe lasten zal brengen, neemt bovendien de prikkel tot arbeid weg. Dat wil niet zeggen, dat men tegen deze verzekering gekant moet zijn, maar dat gevaar is zeker aanwezig, wanneer men haar zo algemeen stelt. De heer Van der Weijden gaf ook hierop zijn visie en wees er op dat j het vooral de landbouw en de bouw- j vakken zijn, die te lijden hebben j van een structuele werkloosheid. I Zijn technisch betoog kwam tenslot te op deze conclusie neer, dat hij huiverig gestemd was ten aanzien van de huidige gedachte over de werkloosheidsverzekering, zetcer in haar gevolgen voor landbouw. een auto gereden en op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van vijf kinderen. De politie stelt een onder zoek in. GEZINSRAAD JA, GEZINSRAAD NEEN? Naar aanleiding van de gedachte van een gezinsraad kan de regering mededelen, dat in de afgelopen zo mer de nationale contactcommissie voor gezinsbelangen is opgericht. Het verdient wellicht overweging of het mogelijk is, dat deze commis sie, eventueel in iets gewijzigde opzet, de taak kan vervullen, die aan een gezinsraad zou zijn toege dacht, aldus de regering in de Tweede Kamer. Mr. B. Havemans, regeringscom missaris voor de emigratie, heeft eni ge belangrijke gegevens verstrekt over de emigratie naar Canada. Dit jaar zijn reeds 6500 aanmeldingen voor emigratie naar Canada binnen gekomen. 19.674 Mensen zijn erbij betrokken. Het schema voor het vol gende jaar is opgezet voor achttien duizend emigranten naar Canada; de verwachting is gewettigd, dat het er wel 25.000 zullen zijn; allen zijn van harte welkom. MINDER SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER ONDER SCHOOLGAANDE JEUGD. De grote vlucht, die het verkeers- onderwijs op de lagere scholen de laatste jaren heeft genomen en wel ke zich nog voortdurend uitbreidt, heeft het Verbond voor Veilig Ver keer doen besluiten eens een onder zoek in te stellen naar de resultaten van zijn streven op dit gebied. Uit desbetreffende inlichtingen, in gewonnen bij het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat de sta tistische gegevens over de leeftijds groep 6-11 jaar (schoolgaande jeugd) over de jaren 1948 en 1949 vrij gun stig zijn geweest. Het Centraal Bureau trekt hier de conclusie uit, dat tijdens de periode van verkeersonderwijs goede resul taten worden bereikt. Het Verbond voor Veilig Verkeer is de overtuiging toegedaan, dat ver keersonderwijs de jeugd tegen de ge varen van de weg beschermt en dat dit onderwijs derhalve tot alle lage re scholen moet worden uitgebreid. Het Verbond zal blijven aandrin gen op invoering van verplicht ver keersonderwijs in alle gemeenten. ond&t&ckeiden Maandagmiddag zijn in het Centraal Militair Hospitaal te Utrecht aan een tiental Korea-vrijwilligers voor hun moedig gedrag bij het Detachement Verenigde Naties onderscheidingen uitgereikt. Majoor da Costa speldt sol daat H. van Moll uit Den Haag het eremetaal op. Ten onrechte wordt verondersteld.... Sommige leden vragen (aldus het Antwoord aan de Tweede Kamer) zoch af of niet van een socialistisch overwicht in het kabinet sprake is, terwijl andere leden van oorleel zijn, dat er geen voldoende tegenwicht is tegen de invloedvan KVP en PvdA samen. De regering merkt op. dat in elk van de twee genoemde partijen zelf bij herhaling de klacht tot uiting komt, dat de andere partij zich te veel zou laten gelden en de eigen partij zich te zeer voor com promissen zou laten vinden. Bij een kabinet van gemengde sa menstelling is niet anders te ver wachten dan dat aanhangers van be paalde beginselen ieder op hun beurt zullen menen, dat aan hun gevoe lens niet voldoende recht is gedaan. Bij het kabiret bestaat echter het ernstige streven om, ondanks ver- De_ontwikkelirig van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie blijkt inder daad op meer moeilijkheden te stuiten dan velen hadden gehoopt en verwacht. Juist het door de hier aan het woord zijnde leden aldus ant woord de regering aan de Tweede Kamer uitgesproken en door de regering gedeelde standpunt, dat het hier gaat om het verkrijgen van een wijdvertakte democratie, die ook in het sociale leven is gegrondvest, brengt echter mede, dat de geesten in brede lagen van het bedrijfsleven worden rijp gemaakt, hetgeen het beste kan geschieden en ook metterdaad, zowel aan werkgevers- als aan werknemerszijde, geschiedt door de vrije organi saties. Over de P. B. O. bestaat nog steeds veel misverstand, dat eerst geleide lijk aan in voldoend brede lagen van het bedrijfsleven kan worden wegge nomen. Nu, niet alleen in de landbouw, maar ook voor het midden- en kleinbedrijf en in enkele sectoren van de industrie, concrete plannen voor het bedrijfsleven worden voorbereid en gedeeltelijk reeds aan de sociaal- economische raad zijn voorgelegd, acht de regering de vraag praematuui', of van haar zijde rechtstreeks initiatieven tot instelling van bedrijf- of pro ductschappen, waartoe de wet inderdaad de mogelijkheid biedt dienen te worden genomen. schillen in uitgangspunt en beginsel, zoveel mogelijk gemeenschappelijk tot een zakelijk verantwoord en in brede kring aanvaardbaar beleid te komen. Homogeniteit in de zin van gelijk heid van opvatting omtrent alle be langrijke vraagstukken is niet aan wezig en was ook niet te verwachten Men kan niet tegelijkertijd verlan gen een kabinet op brede basis en homogeniteit in vorenbedoelde zin. Waar het op aan komt is of in weer wil van de bestaande en tevoren be kende meningsverschillen een ge meenschappelijk beleid kan worden gevoerd. Dat is totnogtoe het geval geweest, al zal ieder lid van het ka binet op sommige punten andere wensen hebben gehad. Ten onrechte echter wordt onder steld, dat de Minister van Econo mische Zaken wel het belang zou in zien van de mogelijkheid van inter ne financiering der ondernemingen en de Minister van Financian niet Het gehele kabinet acht 't wenselijk, dat er ruimte is voor die mogelijk heid. Niettemin brengt de financiële toestand van ons land mede, dat de fiscus een belangrijk percentage van e winsten der ondernemingen moet opeisen .wat intussen niet heeft ver- derd, dat sinds de bevrijding op gro te schaal zelffinanciëring van uit breidingen heeft plaats gehad. De belastinmolitiek is overigens een niet enkel door de Minister van Fi nanciën gevoerd beleid, maar heeft de steun va nhet kabiret. „VROUWENLEVEN". Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Ned. Kath. Vrouwen beweging is Donderdag 8 November het eerste nummer verschenen van een nieuw tijdschrift voor vrouwen, getiteld „Vrouwenleven". Het blad, dat maandelijks zal verschijnen, staat onder redactie van mevr. B. Korte- kaasDen Haan. Onder de mede werkenden bevinden zich o.a. mevr. M. van Nispen tot SevenaerRuys de Beerenbrouck, mej. Agnes Nolte, Annie Salomons, dr. L. Veldhuis, dr. H. Stapert en zr. dr. Hildegarde van de Wijnpersse. „Vrouwenleven" beoogt te zijn een b'.ad, dat zich bezig houdt met alle vraagstukken, die het vrouwleven raken en een eigen kijk geeft op deze problemen. ,Qeiukkig., ik ieef na#' Geen doorberekening van sociale lasten in kostprijs. De vraag werd gesteld, of de even tuele onkosten niet gecalculeerd kon- UNILEVER FLAUW Emissies en geruchten van emissies beheersen in sterke mate de effectenbeurs en hebben een depri merende uitwerking op het koers- peil. De belangstelling richtte zich gisteren allereerst op de hoek van Unilever. Opnieuw was licht aanbod in deze dunne markt voldoende om het koerspeil vrij sterk te drukken. De opening lag op 213 (Dinsdag 214), waarna een plotselinge inzinking volgde tot 209*4. Hierop volgde een herstel tot 211, waarmede deze cer tificaten opnieuw een verlies van 3 pet. hebben geleden. In de hoek van Aku werd druk het bericht besproken inzake het overnemen van aandelen van de staat door een consortium, in ver band waarmede het beursbestuur be sloten heeft geen notering in Aku toe te laten. De verdere bijzonder heden hierover wacht men met be langstelling af. De overige internationale fondsen konden zich maar nauwelijks hand haven. Olie bewoog zich tussen 297 en 298 54 en had een stil verloop. Philips eveneens iets beneden de vorige dag, om in het verdere ver loop voor de nieuwe aandelen in te zakken tot 162*4. Tegen het sluiten van de markt vormde zich een druk ke hoek in aandelen Walvischvaart, waarvan de emissie aankondiging Toch 50.000 nieuwe huizen Huurprijs hoger Dank zij de nationale en gemeen telijke leningen, die tezamen 200 millioen moeten opbrengen, zullen in 1952 waarschijnlijk 50.000 wonin gen worden gebouwd. De helft van dit aantal zullen woningwet-wonin gen zijn. Dit verklaarde de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting mr. J. in 't Veld gisteravond in een vraaggesprek voor de VARA met de heer W. Scheerens, secreta ris van de Nationale Woningraad. Aan het s'ot gaf de minister als zijn mening te kennen, dat de huren in de toekomst zeker verhoogd zullen moeten worden. 5600 woningen. Om enigszins op peil te blijven en grote werkloosheid in de bouwvak te voorkomen, moeten maandelijks minstens 4000 woningen goedgekeurd worden. In de maanden Augustus, September en Ocober is dit gelukt, in November zullen er waarschijn lijk 5000 goedgekeurd worden. In September kwamen inmiddels 5600 woningen gereed, wat een record was. De hurenkwestie is nog steeds in behandeling. Deze hangt onverbre kelijk samen met de loon- en prijs politiek en huurverhoging zonder loonsverhoging of prijsdaling op an- 1 der gebied is niet mogelijk. Toch su'len de huren hoger moeten ge steld worden, omdat de regering zelfs op de dure woningen die nu gereed komen, ongeveer 5 gulden per week moet toeleggen. De lonen- en prij- zencommissie heeft deze zeer moei- een druk onderwerp van gesprek. Iijke 2aak thans in studie Met De aandelen die Dinsdagninl, wacht de minister het resul. 105 1/8 noteerden, deden gisteren taat hien,an af ex claim 104. In de Cultuurfondsen kwamen i maar weinig noteringen tot stand. De veranderingen waren hier overi- j gens niet bijzonder groot en veel ging er niet om. De Scheepvaart markt was zeer kalm en nauwelijks NIEUWE ENTSTOF TFGEN DE HOENDERPEST. Zondagmiddag zonk het 11.500 bruto ton grote Argentijnse passagierschip „Maipu" voor de monding van de Weser. Een paar uur vroeger was het in een dikke mist in botsing gekomen met het Amerikaanse troepentransport- schip „General Hersey". De chef-electricien Réné Imbert vertelt dat hij tien meter in de diepte heeft moeten springen om van het zinkende schip te den worden in de kostprijs van de komen. De boeg van een reddingsboot raakte zijn rechteroog, maar het is producten, maar de heer Van der gelukkig niet erg, „de hoofdzaak is dat ik nog leef!*' rijshoudend en ook overigens liet le markt weinig bijzonders zien. De •laims van Vlissingen liepen van 58 I .ulden tot 51 gulden achteruit. Op de Staatsfondsenmarkt open- j len zowel de conversielening als de nvesteringscertificaten aan de vaste jkant. Het hoogste peil bleef echter I niet gehandhaafd, maar de conver sielening sloot niettemin hoger dan Dinsdag. Dollarobligatiën over het algemeen prijshoudend. De premielening Amsterdam no teerde zowel voor de kleine als de grote coupons 101 3/8. Het agioper- centage van de dollarfondsen be droeg 12 1/4. Prolongatie 3 1/4 pet. de Rijks-Serum inrichting te Rotterdam worden op het ogenblik proeven genomen met een nieuwe entstof tegen de hoenderpest. Door tussenkomst van de inspectie van de Veeartsenijkundige Dienst kunnen pluimveehouders thans hun kippen met de nieuwe entstof laten inenten. Voorts is bepaald, dat kippen op de besmette bedrijven voortaan niet meer zullen worden afgemaakt. Met het oog daarop zal aan de pluimvee houders ook geen schadevergoeding meer worden gegeven. Onder bepaalde voorwaarden kan de burgemeester toestemming verle nen tot het vervoer van kippen van besmette bedrijven naar slachterijer

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6