Plechtige eerste steenlegging van de nieuwe kapel te Katwijk RIJNSTREEK Opbouw Franciscaans Missiecollege Het slechte weer werkte tegen donderdag 8 november 1951 de le1dse couran7 eerste blad - pagina 2 Gisteren, op het feest van St. Wil librord, heeft dr. Apollinaris van Leeuwen, provinciaal van de Ned. Minderbroeders, de plechtige eerste steenlegging verricht voor de nieu we kapel van het Franciscaanse Mis siecollege te Katwijk a. d. Rijn. Voor degenen, die weten, hoe de paters na de oorlog Huize St. Willi- brord terugvonden, zal het duidelijk zyn, welk een feestdag het voor hun was. Want nadat een gedeelte van het gebouw door bominslag was vernield, werd ook het nog resterende gedeelte niet gespaard. In de tijd, dat Duitse soldaten het huis bewoonden, werd alles, wat maar enigszins bruikbaar was gesloopt. Zelfs de deurknoppen verdwenen. Na de oorlog werd het gebouw nog voor andere doeleinden gebruikt. Er werden o.a. politieke delinquenten in onder gebracht met als uiteindelijk resultaat een volkomen uitgewoond huis. De opbouw was uiteraard afhanke lijk van de financiën en zo werd het parool: ,.De uiterste soberheid be trachten!". De architecten, de heren C. J. J. v. d. Lubber en ir. J. B. Her mans, stonden hierdoor voor een ver re van gemakkelijke* taak en ook de aannemer, de heer Ch. Thunissen, draagt bij deze wederopbouw en restauratie een groot gedeelte van de kopzorgen Er komt schot in. Wie een tijdje niet in Katwijk ge weest is, kan vaststellen, dat er schot in de werkzaamheden komt. De nieuwe verbindingsgang met de muziekcellen en daarboven een rij slaapkamers is practiseh gereed. Ook de nieuwe gebouwtjes aan de andere hillegom ENTREE-PRIJS BEURS. Tussen de Alg; Ver. voor bloembol lencultuur en de Hill. Beurscommis- sie is een overeenkomst gemaakt, dat beide lichamen dezelfde entree zul len heffen. Wijl deze overeenkomst pas kan gelden vanaf het ogenblik dat het nieuwe Beursgebouw in ge bruik wordt genomen, zal de entree prijs voor de Hillegomse Beursbezoe kers vooralsnog niet worden ver hoogd. R.K. Middenstand. Gisteravond hield de afd. Hillegom een feestavond in Flora. De belangstelling der leden met hun dames was groot. Na een kort openingswoord van de voorzit ter, waarbij gewezen werd op de noodzakelijkheid, om althans één avond van het jaar de zorgen te ver geten om nieuwe krachten te ver garen voor de toekomst wenste spr. allen een genoeglijk samenzijn. Het programma werd verzorgd door het „Haarlemse Radio Cabaret", dat speelde onder de titel van „Het rad van Avontuur". Als conferencier trpd op de heer Harry Meyer. K.A.B. De toneelgroep „Kunst na arbeid", van de K.A.B. gaf haar eerste uitvoering in dit seizoen. Op gevoerd werd „Verzegelde lippen", een toneelspel met grote spanning. De opkomst en de uitvoering was goed. leidschendam Autobotsiugcn. Leidschendam begint onderdehand ook al bekend te worden om zijn autobotsingen. Voor al de Damstraat is berucht geworden. Gisteren stond daar een luxe auto welke geramd werd door een vracht wagen uit den Haag. De luxe auto werd zwaar beschadigd. Ook een luxe auto van zekere B. smalle Leidsekade, werd zwaar geha vend door een vrachtwagen. De be stuurder van de vrachtwagen dacht spoorloos te kunnen ontkomen, maar dat gelukte niet. De politie achter haalde de schuldige, een zekere R. uit Leidschendam, die daarvoor proces verbaal opliep. zijde van het oude huis vorderen. Aan de voorzijde staan thans ook de steigers en een vijftigtal werklieden geeft zijn beste krachten. Het zal echter nog even duren, eer Huize St. Willibrord kant en klaar is. In het oude gebouw moeten nog heel veel restauratiewerkzaamheden wor den verricht, maar de gehele activi teit is er momenteel op gericht zo spoedig mogelijk een dergelijke toe stand te bereiken, dat een aanvang kan worden gemaakt met de oplei ding van priesterstudenten. Bij de terugkeer van de studenten moet de kapel natuurlijk gereed zijn en daarom was het gisteren, ondanks de stromende regen, een feestdag. Sobere plechtigheid. Tegen elf uur was een groot ge zelschap bijeen in de ontvangkamer van het colJege. Wij zagen de pro vinciaal, dr. Apollinaris van Leeu wen, mgr. N J. C. Geise apostolisch prefect van Sukabumi, de paters Ve- nantius Wortelboer, rector van het college, Patritius Mikx conrector en econoom, br Ezechiel van der Helm, eerste rector van het missiecollege, drs. Balduinus de Goede, oud-direc teur van de H.B.S. te Leiden, Chris- tianus Kerstens, secr. van het bureau opbouw Franciscaans Missiecollege, pastoor Hesp van Katwijk en voorts de paters en broeder van de Katwijk- se communiteit, de architecten, aan nemer en verder technici en werk lieden. Nadat de prachtige oorkonde ont worpen en uitgevoerd door pater Leonard Bernaerts, leraar van het missiecollege, was getekend, werd het stuk door pater provinciaal in een metalen koker gedaan. Vervolgens ging men naar het bouwwerk, waar pater provinciaal in een stromende regen het liturgisch ceremonieel verrichtte van de eerste steenlegging en de oorkonde inmet selde. Velen maakten van de gelegen hetd gebruik, om de paters hun ge lukwensen aan te bieden tijdens de receptie, die na de plechtigheid werd gehouden. Pater provinciaal richtte een dank woord tot de werklieden voor hun medewerking aan de wederopbouw van het missiecollege Dinsdagavond had reeds een korte plechtigheid by de in aanbouw zijnde kapel plaats toen pater Wortelboer in tegenwoordigheid van de commu niteit en de architecten het kruis plantte op de plek, waar het hoofd altaar zal komen. k^-wïtk a*n oen rijn Te Amsterdam slaagde voor het diploma Kruideniers-vakbe kwaamheid mej. Joanne van Pari don. lisse Ir. A. F. Vlag is benoemd aan de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen voor het geven van de cursus bloembollenteelt. noord wijk Steeds Sneller. De eindstanden van het vliegseizoen 1951 van de {postduivenvereniging Steeds Snel- er zijn als volgt: Vitesse-klasse: 1. Gebr. Passchier, 2. C. v. d. Berg, 3. A. v. Duin Az., 4. J. Passchier Zn., 5 J. v. cL Niet Wzn., 6. Gebr. Barn- hoorn, 7. J. Marijt, 8. J. Rakhorst, 9. L. Hoek, 10. Gebr. v. d. Poel, 11. J. v. d. Wiel. Middenfond: 1 C. v. d. Berg, 2. J. v. d. Wiel, 3. Gebr. Barn- hoorn, 4. J. Passchier, 5. W. Haze- noot, 6. J. Plug, 7. J. v. d. Niet Wzn., 8. L. Hoek, 9. A. Cramer, 10. Hoek- de Vries. Fond; 1. Gebr. Passchier, 2. C. v. d. Berg, 3. W. Hazenoot, 4. Gebr. v. d. Poel, 5. J. v. d. Niet Wz., 6 J. v. d. Wiel, 7. J. Passchier en Zn., 8. L. Steenvoorden, 9. J. Rak horst, 10. Th. Hoogervorst. Jonge duiven: 1. C. v. d. Berg, 2. Th. Hoo gervorst, 3. J. Passchier, 4. Hoek-de Vries, 5. J. v. d. Wiel, 6. W. Haze noot, 7. J. Boon, 8. Gebr. Passchier, 9. A. v. Duin Azn., 10. J. Aanhane. Navluchten: 1. J. v. d. Wiel, 2. J. v. Het inmetselen van de oorkon. V.r.n.l. dr. Apollinaris van Leeuwen, provinciaal der minderbroeders, aan nemer Ch. Thunissen, en de paters Patr. Mikx, Ven. Wortelboer en G. Dolle. Foto v. d. Horst. d. Niet Wz., 3. Gebr Barnhoorn, 4, C. v. d. Berg, 5. Hoek-de Vrfês, 6, A. v. Duin Azn., 7. P. Ouwehand, 8 W. Hazenoot, 9. Gebr. Passchier, 10. J. Passchier en Zn. Totale uit' slag: 1. C. v. d. Berg 2416 punten, 2 J. Passchier en Zn. 2156 p., 3. J. v d. Wiel 2112 p., 4. Gebr. Passchier 2101 p., 5. J. v. d. Niet Wz. 2046 p., G. W. Hazenoot 1985 p., 7. Gebr. Barnhoorn 1795 p., 8. A. v. Duin Az. 1710 p., 9. Hoek-de Vries 1667 p., 10. J Rakhorst 1436 p. De uitslag van de le hokken show van „Steeds Sneller", gehou den in „Ons Gebouw" is als volgt: 1 Gebr. Passchier 7954 p., 2. J. v. d. Wiel 793 p., 3. A. v. Duin Az. 7894 P-. 4. J. de Ridder 781'4 p Volgende week komen 5 tot en met 8 aan de beurt, terwijl Woens dag 14 Nov. de prijsuitreiking zal plaats hebben van de concourscom binatie Noordwijk-Noordwijkerhout. Voorhout, eveneens in „Ons Ge bouw", aanvang 8 uur. voorhout Woningbouwvereniging. De wo- ningbouwver. „Voorhout" hield haar jaarvergadering, waarvoor grote be langstelling was. De voorz. herdacht in zijn openingswoord met enige zeer waarderende woorden, de over leden commissaris G. K. Spieren burg. Na een korte beschouwing over de exploitatie, verzocht de voorz. nog niet te veel te discussi eren over het huurbedrag, daar dit nog maar voorlopig op 8is vastgesteld. Voor critiek, mits op bouwend, heeft het bestuur open oor. Uit het jaarverslag van de secr. bleek, dat de vereniging nu 70 belanghebbende leden telt en 9 be langstellende. De ontvangsten heb ben bedragen 6118,16, dit is in clusief het beginsaldo van 1128,91 De uitgaven bedroegen 2140,93, zodat er op 31 Oct. een batig saldo was van 3977,23. De ver. is nu aangesloten bij de Nationale Wo ningraad, en bij de Verhuurders- bond. In het bestuur is een wijzi ging gekomen. Als 2e voorzitter is benoemd de heer A. L. de Bekker en als 2e secretaris de heer A. Bak ker. Wordt de huurkwitantie gepre senteerd, en men is dan niet thuis, dan wordt in het vervolg een ken nisgeving achtergelaten. In die week kan men dan eventueel ook het geld storten op de rekening der ver. bij de Boerenleenbank. Het bestuur zal contact opnemen met B. en W. om te komen tot het verkrijgen van een obligatielening. Zodra de mogelijk heid er is, zullen nogmaals 30 wo ningen worden gebouwd. De heer L. van Werkhoven werd met alge mene stemmen in het bestuur her kozen. In de vacature G. K. Spieren burg, werd als commissaris gekozen de heer H. Spierenburg en in de Va cature C. v. d. Tang de heer W. D. van Werkhoven. De heer J. Jansen werd benoemd tot administrateur, Het bestuur stelde voor hem daar voor 100.te geven. Algehele in stemming vond een voorstel uit de vergadering hiervan 150.te inaken. De gemeente heeft nu de woningen aan de ver. overgedragen voor de som van 284.974,11. Hier voor zal een lening moeten worden gesloten. De voorz. deelde mede, dat de huur misschien t.z.t. nog iets ver laagd kon worden. Voortuintjes zul len worden aangelegd. Deze blijven in onderhoud bij de gemeente. Er komen in de Julianalaan 7 lantaarns met natriumverlichting. Buiten me deweten en goedkeuring van het bestuur, mogen in de woningen geen veranderingen worden aangebracht. Mond- en klaauwzeer. Ook in deze gemeente is thans onder het vee van de veehouders D. v. R. en K., de gevreesde ziekte mond- en klauwzeer uitgebroken. voorschoten Lezing over de walvisvaart. Voor de bijeenkomst van de N. K. J. B. was drs. H. Oltheten uitgenodigd voor het houden van een lezing over de walvisvaart. Spr. vertelde op in teressante wijze over de biologische eigenschappen van de walvis alsmede over de jacht, die de mens sedert eeuwen op dat dier gemaakt heeft en nog maakt. Nadat de aanwezigen enigszins een indruk hadden gekre gen omtrent het organisme van deze vis, zette spreker uitvoerig uiteen, hoe de methoden van vangst in dc loop der tijden zijn gewijzigd en ont wikkeld. Vooral de „Willem. Ba- rentz" kwam door deze causerie in de volle belangstelling van de aan wezigen te staan. Tram vertrekt later. Met ingang van heden vertrekken vanaf des avonds 7.35 uur de trams vanaf de halte Wijngaardenlaan in de rich ting Leiden steeds om vijf minuten over de hele en halve uren. Dit tot nadere aankondiging. zoetermeer „De Witpen". De postduiven- houdersver. „De Witpen" vergader de in de zaal van de Wed. P. Hey- nen. Er werd besloten om op 18. 19 en 20 December een tentoonstelling te houden. Daarna werden de kam pioenschappen bekendgemaakt, le generaal kampioen: Jac. N. v. d. Sman met 57014 punt; 2e generaal kampioen A. Brusse met 52114 punt; 3e generaal kampioen Tlh. v. Geyls wijk met 4631^5 punt. Hokkampioen- schap Sitesse: le kampioen Jac. N. v. d. Sman met 27514 punt; 2e kam pioen J. C. Hogerdijk met 23314 punt; 3e kampioen A. Brusse met 22314 p. Duif kampioenschap Jac, N v. d, Srpan met 192 punten; Hokkampioen- schap Fond le kampioen Heynenj Heemskerk met 122 punten; 2e kam pioen Jac. N. v. d. Sman met punten; 3e kampioen A. Brusse met 73 punten. Duifkampioenschap Jac. N. v. d. Sman met 86 punten; Hok- kampioenschap jonge duiven le kampioen M. Ponse met 162 3/4 pnt; 2e kampioen M. C. v. d. Goes met 158 1/4 pnt; 3e kampioen Th. van Geylswijk met 147 1/4 pnt. Duif kampioenschap M, Ponse met 88 pnt. Hokkampioenschap oude en jonge duiven: le kampioen Th. v. Geyls wijk met 192 pnt; 2e kampioen Jac. N. v. d. Sman met 156 punt; 3e kam pioen A. Brusse met 133 punten. Duifkampioenschap Th. v. Geylswijk met" 135 punten. Derbykampioen M. C. v. d. Goes met 74 3/4 punten. Daarna werden de zeer fraaie bekers uitgereikt door de voorzitter de heer A. J. Heemskerk. warmond Goederenveiling. Dinsdagavond werd in hotel „De Zon", o.l.v. het be stuur van Hollands Bloembollenhuis, ten overstaan van Notaris Romeyn, de jaarlijkse goederenveiling ten bate van het Kerkbestuur, gehouden. On der vaak jolige opmerkingen van de afslager werden de ingebrachte goe deren vlot van de hand gedaan, zij het dan, dat niet alle artikelen de prijs opbrachten, die de veilingmees ter inzette, waardoor een tweede keer verkocht werd. Te ruim elf uur was deze verkoping aan het eind. Pastoor Gussenhoven dankte allen die hadden medege werkt, hetzij door giften, hetzij door kopen. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan de notaris en de can- didaat-notaris voor hun belangeloze medewerking, alsmede aan het be stuur van het Hollands Bloembollen huis, door wiens medewerking deze avond zulk een goed- resultaat had opgebracht. Ook de heren van de commissie werd dank gebracht voor het vele werk, dat het sorteren en nummeren van de goederen had me degebracht. De opbrengst van deze verkoping was pl.m. 2500.welk besteed zal v/orden om de extra grote uitgaven, die de bouw van de nieuwe school en de aanleg van de weg daarheen ver gen. te verlichten. Sluiting wegens kolenschaarste. Gedurende het winterseizoen zal, ter gemoetkoming aan het verlangen van het ministerie van economische zaken, de gemeente secretarie des Zaterdags gesloten zijn. In plaats van negen uur zal op de andere werk dagen de gemeente-secretarie voor het publiek geopend zijn des voor middags om half negen uur. alphen aan den rijn BURGEMEESTER WITSCHEIJ OPENDE SOCIëTEIT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen mogen zich de laatste tijd wel verheugen in de belangstelling, niet alleen van de burgerij, maar ook van de burge meester en diens echtgenote. Woensdagmiddag toonde de heer en mevr. Witscheij weer belangstel ling bij de opening van de sociëteit voor de Ouden van Dagen in het IJs- clubgebouw. De openingsrede werd uitgesproken door de burgemeester, die daarin zijn grote voldoening uitsprak, dat, dank zij de ijver en het enthousiasme van enkelen, het nu zover gekomen is, dat de gemeente ook een sociëteit heeft voor de Ouden van Dagen. Spr. betreurde het, dat de gemeente haar belangstelling niet in klinkende munt kon tonen, maar hoopte, dat het werk van de verschillende commissies zal slagen en dat het gezellige bijeen komsten voor de oudste inwoners zul len zijn. Het was mevr. Raatgever, die bij ontstentenis van mevr. Herbig-Hof stee dank bracht aan de burgemees ter voor diens belangstelling, terwijl spr. tevens de industrieën in Alphen dankte voor de toegezegde en reeds verleende medewerking. Na de officiële opening was het IJsclubgebouw reeds spoedig geheel gevuld met een honderdtal ouden van dagen, die zich om de verschillende tafels geschaard hadden en al spoe dig verdiept waren in hun spel, ter wijl rond de grote tafel zich een twintigtal dames gezet hadden met hun brei- en stopwerk. Ook in Aarlanderveen komt een sociëteit voor Ouden van Dagen. Naar wij vernemen zal in Aarlan derveen op Donderdag 15 November a.s. in het Dorpshuis de sociëteit voor de Ouden van Dagen geopend wor den. Het uitvoerend comité onder lei ding van mevr. v. d. Wind-Deeren- boom Voller heeft de zaken ook hier goed in de hand en er behoeft niet aan getwijfeld te worden dat de Ouden van Dagen van Aarlanderveen eens per maand een goede midörg wacht in het Dorpshuis. NACHT-SCHILDER. In de afgelopen nacht heeft iemand de muren van de R.K. scho len aan de Paradijslaan bekladderd. Hij heeft bij zijn werkzaamheden zelfs gebruik van een ladder moeten maken. Op de muren staan beledigende teksten en een visitekaartje ha mer en sikkel. De politie stelt een onderzoek in. 0 Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen rechten de heer M. Meyer. De heer E. B. Lemkes is be noemd tot leraar aan de landbouw hogeschool te Wageningen voor de cursus bloementeelt. leimuiden OOGSTDANKFEEST VAN L.T.B. Gistermorgen, op het feest van St. Willibrord, togen de boeren en boerinnen van Leimuiden naar de kerk, om God te danken voor de wasdom in het afgelopen oogstsei- zoen. Kapelaan Zondag, de geest. adv. van de afd., droeg en H Mis uit dankbaarheid op, waarbij het eigen zangkoor de gezangen uitvoerde. Onder de offerande werden door een achttal bruidjes, gekleed in smet teloos wit, de offergaven aangebo den. Op keurige baartjes werden kazen, pakjes boter, zakken bonen, tarwe en vele andere producten naar het altaar gedragen. Spontaan was dit alles gegeven door de leden, die voor de uiteindelijke bestem ming van hun producten, de bemin de parochieherder, lieten zorgdra gen. Onder de H. Mis naderden de aan wezigen tot de H. Tafel. In de feestzaal van de heer Key zer had een gezamenlijk ontbijt plaats, waarbij o.a. aanwezig waren de bondsadviseur, rector v. d. Hoog te, pastoor Speet, kapelaan Zondag en de heer Th. L. van Son. Rector v. d. Hoogte waarschuwde in zijn toespraak over het onder werp „Massamens of persoonlijk heid" tegen de verregaande sleur- 'mentaliteit in deze tijd. De hedendaagse mens heeft geen diepgang meer en geen enthousias me voor eeuwigheidswaarden. De liefde voor de arbeid taant. De meis jes ontvluchten de huishouding. Het vermaak wordt gezocht. De christelijke stijl moet het le ven weer gaan sieren en dat kan, als men gaat nadenken over het le ven van Christus. Spr. schetste de gevaren van de eenheidsstijl, die zeer sterk het platteland bedreigen en gaf als middel in alle uitingen de persoonlijkheid te laten domine ren. Met een beroep op allen om in blijheid en vrijheid God te dienen, eindigde spr. zijn inhoudrijke rede. Kapelaan Zondag dankte vervol gens voor de vele gaven en brak een lans voor het houden van een re traite. Voorts wees hy op de goede ontwikkeling van de parochiebiblio theek en vroeg medewerking, om met andere organisaties een St. Ni- colaasfeest voor de kinderen te or ganiseren. De heer v. Son sprak over de waar de van een oogstdankfeest en pleit te voor het oprichten van een jon gerenafdeling. Tot slot bleef men nog een poosje in gezellige stemming bijeen en het was reeds middag, toen men einde lijk huiswaarts keerde noorden Bewusteloos lartas de weg gevonden De heer J. C. v. Wijngaarden ging vanmorgen om 6 uur op de motor naar zijn werk. Ter hoogte van de Kousweg is hij vermoedelijk over een kat gereden, waardoor hij de macht over zijn stuur kwijt raakte en tegen de grond werd geslingerd. Om ongeveer 7 uur werd v. W. in bewusteloze toestand aangetroffen door enige voorbijgangers. Dokter Visser, die onmiddellijk werd ontbo den, constateerde een zware hersen schudding. Per ziekenauto is het slachtoffer naar zijn huis vervoerd. rijnsaterwoudf TENTOONSTELLING MAATSCHAPPELIJK WERK TEN PLATTELANDE. Onder grote belangstelling werd Woensdagmiddag in café de Boer (van ouds het Rechthuis) de tentoon stelling uitgaande van de Stichting voor Maatschappelijk werk ten Plat telande en georganiseerd door de Afd. Rijnsaterwoude van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen geopend door burgemeester Bakhuizen. Op de tentoonstelling komt men eerst in de stand van de Veeartsenij- kundige Dienst, waar de veehouders heel wat kennis kunnen opdoen wat betreft de verschillende ziekten on der hun vee. Door ziekte aangetaste delen zijn te zien en men kan de ver schillende t.b.c. onder het vee met de WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur) MORGEN OPKLARINGEN Vanavond en vannacht vrijwel overal tijdelijk regen. Morgen overdag opklaringen en slechts enkele verspreide buien. Over wegend matige wind, ruimend van Zuid-oost naar Zuid tot Zuid-west. Weinig verandering in temperatuur. Nov.: zon op 7.47 en onder 17.00; maan op 15.15 en onder 2.43 uur. Brandstichter voor de rechter ....leder vond het jammer Voor de Leeuwarder Rechtbank stond vandaag terecht de 43-jarige veehouder T. uit Kubaard, die in de late avond van 19 Juli jl. de door hem bewoonde boerderij in brand had gestoken, welke in eigendom toebehoorde aan B. Ph. en M. J. baron van Harinxma Thoe Slooten te 's Gravenhage. Op 17 Juli brand de door hooibroei een deel van de schuur en de woning af. Ieder vond het toen jammer, dat het gehele ge val niet in vlammen was opgegaan, omdat het een ouderwetse boerderij was, aldus verdachte. Hij heeft zich dat volgens zijn zeggen zo in het hoofd gezet, dat hij aan niets anders meer kon denken en twee dagen na de eerste brand liet hij moedwillig andermaal de rode haan kraaien. Aanvankelijk accepteerde de politie het geval als normaal, maar de brandweer had een andere mening en een benzineblik, dat werd gevon den, verraadde verd. De Officier van Justitie, mr. J. v. IJsendoorn, noemde T. een egocen trisch man, die alleen ogen had voor eigen welstand. Rekening houdend met het feit, dat de beide psychia ters verdachte verminderd toereke ningsvatbaar achtten, eiste spr. acht maanden gevangenisstraf met aftrek. De verdediger mr. J. v. d. Schaaf, vroeg een veroordeling ge"ijk aan het voorarrest. Uitspraak over 14 dagen. baccillenuitwerkine naar buiten waarnemen. De ene na de andere stand trekt. Stands die opvallen wa ren die van de „Vrije tijdsbesteding^', met een keur van mooie inzendingen; „Veilig Verkeer"; het werk van de Martha-Stichting; de Ziekenfonds stand; het werk der Kruisverenigin gen; tuberculose bestrijding; school- artsendienst; E.H.B.O. en bloed transfusiedienst van het Roode Kruis. Werkelijk is hier iets groots ver richt, dat de belangstelling van ieder vraagt. Vermelden wij nog, dat des mid dags en ook des avonds gedurende de tentoonstelling in een lokaal van de openbare school vele mooie en leerzame films vertoond worden, waarin onderwerpen van de ten toonstelling worden behandeld. Zo was er gisteren b.v. een film, die het werk van de schoolartsendienst be lichtte, waarbij dr. de Vries van de schoolartsendienst een inleidend woord sprak. Heden en morgen is de tentoonstelling nog geopend. zoeterwoude— leiderdorp Missie-avond. Door bijzondere omstandigheden riioet de aangekon digde missie-avond, welke Zaterdag a.s. in het parochiehuis zou worden gehouden voorlopig worden uitge steld. zoeterwoude K.A.B. In zijn openingswoord herinnerde de voorz. er aan, dat Dinsdag a.s. de eerste avond van de cursus sociologie wordt gehouden door pater Rooyakkers. Hij spoorde de leden aan van deze gelegenheid gebruik te maken. Vervolgens hield de heer Weber een bezielende rede over „De K.A.B. ir kerk en maatschappij". Na deze toespraak werd de nieu we geest, adv., kapelaan Nieuwen- huizen, geïnstalleerd. De g. a. zeide, dat hoewel de jeugd zijn voornaam ste taak is, hij de belangen van de K.A.B. met toewijding zou behar tigen. Hij riep de leden op, om een voorbeeld te zijn voor anderen. Aan gezien het uur reeds gevorderd was, kon de agenda voor de Bondsraad slechts vluchtig worden behandeld. Er werd besloten de traditionele kaartavond bij Roeleven ook dit jaar weer te laten doorgaan tegen een inleggeld van 25 cent. Bij de rondvraag kregen enkele leden gelegenheid hun hart te luch ten. Zo werd o.a. dc vraag gesteld, of het rechtvaardig was, dat in het zelfde bedrijf de ene arbeider een hoger loon ontvangt dan de andere. De voorz. gaf zijn zienswijze over deze kwestie en daarmede kwam het eind van de vergadering. Missiefilm. Vrijdag a.s. om half acht vertonen de Witte paters in het parochiehuis de prachtige kleuren film over Afrika „Dreigende gees ten". Voor de schooljeugd zal de film om half twee worden gedraaid. zoeterwoude E.H.B.O. Door de R.K. E.H.B.O. is wederom een cursus georganiseerd onder leiding van dr. Wijbo Kort- mann. De eerste les vangt heden avond aan in het Parochiehuis, waar gelegenheid is tot opgave voor deel neming. MARKTBERICHTEN GOUDA, 8 November. Kaas. Aanvoer 247 partijen. Prijzen le soort 2.29—2.36. 2de soort 2.23—2.28. extra kwal. tot 2.51 per kg. Handr1 flauw.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2