Slaag zéker en voordeligl 8 2975 3475 ,I975 dntpiaffing, "ut een yaófaOtiefi MuutkaetAett ut oblaten man Jtame SLAGERIJ MAREDIJK 1 i75 90 Voordeliger Betere kwaliteit, lagere prijs MAANDAG 5 NOVEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 4 In bet z.g.n. verdeclhuisje van de .gemeentegasfabriek te Apeldoorn heeft zich Zaterdag een ontploffing voorgedaan. Een stuk muur kwam terecht op de grootste gashouder, waardoor een afsluiter in het ongerede raakte en het in grote hoeveelheden ontsnappende gas tegelijkertijd vlam vatte. Door de ontploffing werd de in de nabijheid werkende arbeider J. Mulder vrij ern stig gewond. Men vreest dat de gaslevering minstens enige dagen zal stag neren. Brandweerlieden bezig met het blussings- en opruimingswerk. Op de voorgrond een stuk van een der omgeslagen muren van het gebouwtje. LISSE KAPELAANSWISSELING Kapelaan A. H. P. A. Wiegerinck, die sinds 1948 werkzaam was in de parochie van de H. Agatha, is benoemd tot ka pelaan aan de parochie van het H. Hart van Jezus te Rotterdam. Hij wordt op gevolgd door kapelaan C. J. Berkhout. Kapelaan Berkhout werd geboren in 1908 en priester gewijd in 1933. Sinds 1949 was hij verbonden aan de parochie van St. Petrus Banden te Roelofarends- veen. NOORDWIJKERHOUT Bloembollencultuur. -• Bloembollen cultuur hield een ledenvergadering in hotel van der Geest. Allereerst kwam de vacature in het hoofdbestuur aan de orde. Aftredend zijn de heren C. Broeze en B. Heemskerk, welke niet herkiesbaar zijn en Jhr. van Nispen, die wel herkiesbaar is. De nieuwe can- didaten moeten kwekers zijn. De afd. Beverwijk heeft voorgesteld voor de eerste 2 vacatures candidaat te stellen: dc heren Priester Sr. en Frans Roozen. De vergadering kon zich hiermede ver enigen en zag af van het recht nog een candidaat te stellen. Niemand had een voorstel voor de beschrijvingsbrief. Van het hoofdbestuur is een verzoek gekomen om aan de tentoonstelling Flora III door de afd. collectief deel te nemen. Over dit voorstel werd uitvoe rig van gedachten gewisseld. Op de beide vorige tentoonstellingen in 1910 en 1937 is Noordwijkerhout ook uitge komen, zij het dan oolc alleen met cro- cussen en narcissen. Nu zou de afd. op allerlei gebied goed kunnen uitkomen. Er zou dan een commissie moeten wor den benoemd, die zal moeten schiften, welke soorten zullen worden inge stuurd. Vooral ook met de nieuwere soorten zal Noordwijkerhout propagan da moeten maken, vooral met het oog op de export. De heer Blaauw betwij felde, of de animo wel groot genoeg is om er deel te nemen. Op de vorige ver gaderingen heeft Noordwijkerhout zich sterk gekant tegen Flora III. In verband met de wijziging in de vakheffing voor de oogst van 1952 ves tigde de voorz. de aandacht van allen op de berichten in de vakbladen. Op het voorstel van de voorz. onderwerpen ter tafel te brengen, werd de vraag ge steld, hoe het staat met de werkloos heidverzekering, die 1 Juli 1952 ingaat. De voorz. achtte de behandeling van dit onderwerp niet in deze vergadering thuis. Hij vond echter deze heffing niet verantwoord en vooral niet de wijze, waarop het moet gebeuren. De heer Paridon zou gaarne het oor deel van de vergadering willen weten, hoe zij staat tegenover de areaalhef fing, in het bijzonder van narcissen. Volgens zijn inzicht is de tijd gekomen de areaalheffing voor de narcissen vrij te geven. Dit punt heeft zowel voor als tegenstanders. Besloten werd dit op de volgende agenda te plaatsen. Uit de vergadering kwam nog de wens naar voren voor een centrale bollenschuur, speciaal voor hyacinthen. Reeds eerder is dat besproken. Er is een millioen voor nodig en het Rijk helpt niet. Het geld zou dus van de kwekers moeten komen. Voorlopig is dat plan dan ook van de baan. De heer Uittenboogaard zou gaarne een krant zien verschijnen, waarin de prij zennoteringen zouden voorkomen. De voorz. achtte dit niet mogelijk. De handel is wisselvallig. Tenslotte werd nog de teleurstelling uit gesproken over het feit, dat al jaren afgezande terreinen niet productief kunnen worden gemaakt. Besloten werd to verzoeken de voorlichtingsdag in Januari te houden. Met het s.s. „Grote Beer", dat Za terdag 3 November in Amsterdam arri veerde, is de matroos 2e klasse J. C. Hoogkamer uit Indonesië teruggekeerd. WARMOND Uitvoering „St. Matthias". In de zaal van hotel „De Zon" gaf „St. Mat thias" de eerste winteruitvoering. Na een welkomstwoord van de voorz., de heer Th. R. de Vroomen, werd o.l.v. de heer Alb. Mey door de afd. Harmonie een programma gebracht met o.a. de nummers, waarmede deze afdeling tij dens het concours te Berkel, in de afd. Uitmuntendheid een eerste prijs met promotie werd behaald. Het programma werd vlot afgewerkt en een dankbaar publiek beloonde de dirigent en muzikanten met een harte lijk applaus. In het nummer „Birds of the forest" polka voor 2 pistons, werden de soli ge speeld door de heren W. v. Grieken en P. de Vetten Jr. Hierna werd door de afd. toneel een comedie, getiteld „Alles voor Adriaan" ten tonele gebracht. Ook dit deel van het programma was goed verzorgd Het gezelschap heeft krachten weten aan te trekken, waarmede het voor de dag kan komen. Hedenavond te half acht wordt een herhaling van dit programma gegeven. HILLEGOM Geboren: d. van P. A. Turken burg en C. C.' Lommerse; d. van P. Neelen en J. van den Berg; z. van L. van der Neut en A. van der Voet; z. van W. A. Couzijn en M. T. Goemans; d- van C. Weijers en H. T. Bakker; z. van P. Philippo en E. Duijn; z. van J. N. Lij ten en M. G. Broekhof. Getrouwd: A. Cats en G. Jansen. Weggescholen onder grote zwarte parapluies wachten optimistische aap jeskoetsiers in de beschutting van de muren van het oude Vaticaan op een mogelijk ritje. Ofschoon huurkoetsen practisch verdwenen zijn uit het stadsbeeld van Rome, zijn er nog enkele oude exemplaren die zich aan hun traditie vastklampen. Zelfs een gestadige plensregen weerhoudt hen niet op bun standplaats aanwezig te zijn. Met grote blijd- O schap en dank- baarheid geven wii kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje NICOLAAS N. v. d. HORST J. P. v. d. HORST- VAN LOEF GERRIE JAN ANNEKE MARIANNE Leiden, 3 Nov. 1951. Doezastraat 39. 9253 Tijd.: Diaconessenhuis. Hartelijk dank aan allen, die door hun milde gaven hebben bijgedragen aan het welslagen van de liefdadigheidscollecte op j.l. Zondag in de Harte- brugkerk. ST. DOMINICUSCONFERENTIE VAN DE ST. VINCENTIUSVERENIGING 3* Voor direct gevraagd een keurig meisje voor de hele dag, Zondags vrij. Aanmelden 's avonds na 5 uur. Prangers. Schoolstr. 6, Leiderdorp. 668 'Z' Te koop gevraagd een in goede staat verkerende ping-pong tafel en een sjoelbak met toebehoren. Br. onder no. 670 bureau van dit blad. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Voor Uw bruiloften en partijen enz. AAD WAASDORP PIANI8T - ACCORDEORNI8T Algeheel spelleider Mariastraat 16 - Hlllagom Talaf. 5148 3T Huishoudster gevraagd R. K. boven 30 jaar in middenstandsgezin. Br. on der no. 671 bureau van dit blad. 3? Prijsjassen en biljarten om mooie prijzen Dinsdag avond, Café den Hollan der, Zoeterwoude. 652 500 gr. gehakt 250 gram rauw vet Samen fl. I.6t Pekelvlees tl. 0.35 p. 100 gi t/m Donderdag Leidse Autorijschool. Opleiding rijbewijs, voor motoren, motorcarriers en auto's. Lesprijs 5.00 per uur, ook 's avonds. Gedipl. instructeur. Maredijk 159, Tel. 21280. Leiden. V Onze collecties ziin zó Pioot en pevarieerd Onze collecties zijn zó groot en gevarieerd dat U altijd precies vindt wat U zoekt! Onze prijzen zijn zó laag, dat zelf maken of laten maken geld verkwisten is By C&A de nieuwste modellen, de grootste keus, de laagste prys! Bijzonder eleganl deux-pièces model, speciaal voor grotere maten, Zeer apart modellange mouw, leuk kraagje, grappige zakjes met pochet. warme winterkleuren Wat zal deze schattige jum per in zuiver wol U verruk kelijk staan. Grappige lantasie-breisteek moderne kimonomouw... i laatste modekleuren. Iets aparts voor Komt U eens kijken naar onze prachtige collectie rok ken Een ideale combi natie is de afgebeelde jum per met deze vlotte, slanke rok met stolpplooi en knoop- garnering. U kleze: bruin zwart, grijs ol marine. 38 t/m 46 Degelijke, practische japon In warme iantaslewol. Vlotte, royale rok prima coupe fijne afwerking. In de nieuwste herfsttinten. Een zéér speciale aan biedingvoor 'n spotprijs. Voor U bij C&A 40 t/fn 46 Hier ziet U een zeer mooie visite-japon in fijn wollen weefseldiverse uni kleu ren mooie coupe ruime rok met rijke plooi- garnering schattig, mo dern kraagje. Dit overtreft alles I Nylon cloqué blouses In grote variatie van fijne pasteltinten. Bij C&A guldens voordeliger I Want de prijs Is slechts I Sportief deux-pièces in zeer fijne fantasiestof «parte knoopgarnering. Div. moderne kleuren slechts Ook deze gedistingueerde japon is van zuiver wol. Zeer wijde rok met stolpplooien... royale opgestikte zakken 't Succes van de haute couture. Pracht kwaliteit. ,«lechU 14 t/m 20

Leidse Courant | 1951 | | pagina 4