Don Bosco-school in Lisse werd officieel geopend IK BEN NIET ZUINIG Gebr. van Ulden Om de milliarden van Thiery CLaantwcen aan ffiitn CiL detoftetmaand WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 •VE LEIDSE COUETTNT EERSTE BLAD PAGINA 3 B.L.O. VOOR BOLLENSTREEK Gistermorgen is te Lisse de R.K. Don Bosco-school bestemd voor het buitengewoon lager onderwijs offi cieel geopend. Hierbij waren tegen woordig burg. mr. Th. Graaf van Lisse, burg. jhr. Sandberg van Boe lens v. Sassenheim, de heer Broerse, inspecteur van het buitengewoon la ger onderwijs, de schoolarts dr. C. Cramer, verschillende pastoors uit de omgeving, de architecten, aanne mers, de schoolhoofden en het per soneel van de school, alsmede de ver schillende schoolhoofden uit de om geving. Pastoor van Zuijlen sprak een woord van welkom tot de genodig den, waarin hij allereerst een over zicht gaf van de totstandkoming der school, welke met vele moeilijkheden gepaard ging. Deze moeilijkheden en bezwaren werden evenwel steeds weer tot klaarheid gebracht en hier voor bracht spr. dank aan allen. Een bijzonder woord van dank gold de secretaris van het schoolbestuur, de heer Stokman, die hierin wel het leeuwenaandeel heeft gehad. Resultaat van goede samen werking. De burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, sprak over de uitstekende samenwerking tussen de gemeentebesturen van Hillegom, Lisse en Sassenheim, zodat het prachtige schoolgebouw binnen be trekkelijk korte tijd is tot stand komen. De goede verstandhouding tussen de gemeenten en het school bestuur heeft het zijne er toe bijge dragen, dat dit soort onderwijs in de streek ook gegeven kan worden in het belang van de kinderen. Spr. bracht dank en hulde aan allen, die hieraan hun krachten hebben ge- [geven. De heer Broerse, inspecteur van het buitengewoon lager onderwijs Jsprak zeer uitvoerig over het grote nut van het buitengewoon lager on derwijs. Hij belichtte de grote moei lijkheden voor de leraren van dit onderwijs. Het gestichte schoolge bouw is mooi, ruim en goed opge zet, 'hetgeen zeer bevorderlijk is voor dit soort onderwijs. De ruime speel- gelegenheid en leslokalen doen wel dadig aan. Het onderwijzend perso neel kan mede hierdoor haar werk zaamheden op de juiste wijze ver vullen. Spr. besloot zijn rede met iwoorden van felicitatie tot het schoolbestuur met dit mooie school gebouw, met woorden van aanmoe diging tot het personeel om deze school tot de beste van het land te maken, waarna spr. de school voor geopend verklaarde. Mej. dr. C. Cramer, schoolarts, pprak hierna enige woorden over de grote- waarde van het buitengewoon lager onderwijs in het algemeen en voor de bloembollenstreek in het 'bijzonder, omdat zij als schoolarts noodzakelijkheid van het geven van dit onderwijs in de bloembollen streek helaas heeft moeten beves tigen. burg. van Sassenheim, jhr. Sandberg van Boelens, sprak zijn verheugenis er over uit, dat de tot standkoming van deze school is ge schied op de grondslag van samen werking tussen de gemeentebestu- en hoopt, dat deze samenwer king voor deze gemeenten aanleiding moge zijn om ook op andere punten de dikwerf noodzakelijke samenwer king met elkaar te zoeken. Juist inzicht. De heer Hettinga, hoofd van de B.L.O. school te Leiden sprak er zijn rondering over uit, dat voor dit pnderwijs een geheel nieuwe school s gebouwd, omdat het z.i. ten on rechte nog al eens veel voorkomt, dat het B.L.O.-onderwijs wordt ge geven in scholen, welke vroeger voor het lager onderwijs zijn ge dicht. Het getuigt van een juist in zicht, dat dit onderwijs is onderge- >racht in een nieuw schoolgebouw. De heer C. W. Barnhoorn, archi tect der school, sprak woorden van iank aan de bouwers der school i'oor de nette, goede en vlugge af- verking van het gebouw, waarmede iet mogelijk was om de school te ioen aanvangen in September 1951. De heer De Wit, hoofd van de Don 3oscoschool sprak mede namens het jersoneel van deze school, woorden fan dank en erkentelijkheid voor iet mooie en geriefelijke schoolge- >ouw. Een en ander zal er toe mede werken om de onderwijzers er toe aan te sporen om al hun krachten in te spannen om de leerstof aan de eerlingen zo goed mogelijk te doen )ijbrengen, opdat deze kinderen, die in hun latere leven in toepassing kunnen brengen. Namens het gehele personeel geeft hij de verzekering, -dat alles in het werk zal worden ge steld om goed en leerzaam onder wijs te geven. Namens het schoolbestuur bracht de heer Stokman dank voor woorden van lof en erkentelijkheid aan het schoolbestuur en hem in het bijzonder toegesproken. Hierna werd een rondgang door het nieuwe schoolgebouw gemaakt en iedereen was vol lof over de in richting er van. Er is geen luxe aan gebracht. Een vijftigtal kinderen bezoeken deze school reeds sinds September 1951 en de tot nu toe ge maakte werkstukken wettigen de hoop op een goed resultaat van dit onderwijs. Maria-congregatie speelde toneel. „De omgekeerde wereld" is een toneelstuk dat door een groep meis jes van de Maria-congregatie is op gevoerd. Het stuk werd op zeer goede wijze vertolkt door de ver schillende speelsters en het talrijke publiek heeft volop kunnen genieten van de smakelijke kostschool voorval len en -grappen. Mej. Vermolen opende de bijeen komst met een kort welkomstwoord en kap. De Korte sprak het slot woord. Last van zenuwenT Mijnharde'* Zen u w ta bletteo (Advertentie) KATWIJK AAN DEN RIJN EERSTE STEENLEGGING KAPEL VAN ST. WILLIBRORDUS- MISSIECOLLEGE. De werkzaamheden aan de herop bouw van het St. Willibrordus-Mis- siecollege van de paters Francisca nen vorderen thans goed. Het buiten gewoon gunstige weer van de laatste weken heeft daartoe veel bijgedra gen. De plechtige eerste steenleg ging van de nieuwe kapel zal plaats hebben op de feestdag van St. Wil- librord dus op 8 November a.s! Ver wacht wordt dat de eerste groep leerlingen van het college omstreeks Pasen het gebouw zal betrekken. OEGSTGEEST Feestrevue. De parochianen van Kerkwerve hebben in zo ruime ma te gehoor gegeven aan de oproep van pastoor Looyaard om volgende week met hem te komen feestvieren bij de revue-in-zak-formaat „Van Rotterdam naar Oegstgeest", dat gis teravond zowel de voorstelling van Maandag 5 November als die van Dinsdag 6 November in korte tijd waren uitverkocht. Degenen, die tot nog toe geen kaarten hebben afgehaald en deze revue toch willen bijwonen, worden in de gelegenheid gesteld .toegangs bewijzen te komen halen voor Woensdag 7 November. Daartoe kun nen zij op 1 Nov. (Allerheiligen) na de H. Mis van 11 uur in het vereni gingsgebouw terecht. We verwach ten,. dat er voor deze avond even veel belangstelling zal bestaan als voor de beide andere. U weet, de toe gang is gratis en de leeftijdsgrens 15 jaar. VOORHOUT DS. G. DE HAAN ONDER SCHEIDEN. De vroegere predikant van de Ned. Herv. Gemeente, ds G de Haan. thans pred.kant te Antwerpen, is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. MOTOR-ONGEVAL DAT NOGAL GOED AFLIEP. Des middags omstreeks 12 uur is het in het dorp nogal druk met het verkeer. De scholen gaan uit, vele arbeiders moeten thuis het middag maal gaan gebruiken enz Voor velen is het steeds een verwondering, dat er zich niet meer verkeersongevallen voordoen. Dinsdagmiddag kwam mevr. v K. terwijl zij van haar werkzaamheden in de bloembollenschuur van de Fa. Colijn en Zn.; huiswaarts keerde, bij het uitrijden van het erf in botsing met de mo'ofryder W uit Lisse. melkcontroleur bij het C M. C. De bestuurder van het motorrijwiel bleef bewusteloos op het wegdek liggen en werd bij de wed. Spierenburg bin nengebracht, alwaar dr. A. W Bots een hersenschudding constateerde. Mevr. v. K. werd eveneens aldaar erbonden. Zij had enige ontvellin gen. De Rijkspolitie was ook spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in naar de oorzaak. De heer V'. werd later naar zijn woning vervoerd. op mijn auto maak lange snelle rit-, ten. weer of geen weer, dikwijls in het buitenland en kan geen pech hebben, daarvoor zorgen die specia listen in het Service Station HOGE RIJNDIJK 90 waar mijn wagen tip-top in conditie gehouden wordt. In één woord aan te bevelen. Telefoon 23041—42. (Advertentie) VOORSCHOTEN A. van Domburg sprak voor de Katholieke Jongeren Wie naai de volle zaal, van het „Wapen van Voorschoten"' keek gisteravond kon zonder meer overtuigd zijn, dat de avonden voor de Katholieke Jongeren die de laatste jaren door de kape laans georganiseerd worden aanslaan. Ongeveer 20C jongelui waren geko men om naar een uiteenzetting van de heer A. /an Domburg te luisteren over de film. Spr. heeft zich overi gens duidekjk beperkt tot enkele fa cetten daarvan, en met name werd uiteengezet wie eigenlijk de film maakt en uit talrijke voorbeelden liet de heer van Domburg uitkomen, dat het niet de spelers zijn, doch dat het de regiseeur is de de waarde van de film bepaalt. De delen uit oude films, waarin alleen de maker van de film aan het woord is, behouden dik wijls dan ook hun waarde. Spr. be toogde, dat een film meer te verge lijken is met een muziekwerk dan met toneel en slechts wie kennis heeft genomen van de aard en waar de van de film in het algemeen zal een film od zijn juiste waarde kun nen schatten. Vele kunstvormen bestaan al zeer lang en toch kent men dan nog uitin- de Tass-correspondent Anissimow als medeplichtigen van Andersson. Hij noemde dc zaak de ernstigste in de geschiedenis van Zweden en ver geleek haar met de atoomspionnage in Engeland. Andersson kwam in 1927 bij de marine en werd in 1940 onderoffi cier en promoveerde tot scheeps- werktuigkundige, aldus de openbare aanklager. In 1928 werd hij commu nist en hij voerde, onder meer door verspreiding van een blad propa ganda voor het communisme onder de zeelieden. Diplomaten van 20 landen bevon den zich in de overvolle rechtszaal. Russen, hoewel uitgenodigd, gem die onder de maat blijven. V hadden niemand gestuurd. Er was het korte bestaan van de filmkunst kan men zeggen, dat er eigenlijk nog merkwaardig veel goede films maakt worden. Spr. gaf verder een kort overzicht van de geschiedenis van de film. Na de pauze beantwoordde de heer van Domburg enkele vragen die ge steld werden. Pastoor J. Th. van Bemmelen heeft de avond geopend en toonde zich zeer verheugd over de grote op komst. Dit jaar, aldus de pastoor, zal het programma der avonden meer practisch gericht zijn, zo komt er een avond over emigratie, dans en poli tiek omdat deze vraagstukken ons steeds voor problemen stellen. Wie wegblijft van deze avonden berooft zich van een kans om zich geestelijk te verrijken. De avond werd besloten door de vertoning van de film: „Ballade van de hoge hoed'', van Max de Haas. Napoleon wist er raad mee Maandag zijn te Namen in België Belgische „erfgenamen" van een fa belachtig groot fortuin van naar schatting 15 milliard gulden, dat door Frankrijk sinds de tijd van Napoleon wordt vastgehouden, bijeengekomen. De leider van de bijeenkomst en op richter van de internationale stich ting van erfgenamen van Jean Thiery, André de Liser, heeft alle erf genamen van Thiery in de gehele wereld opgeroepen, zich te vereni gen en „het fortuin van onze voor vader" van Frankrijk op te eisen. Het aantal erfgenamen van Thiery wordt op het ogenblik geschat op 3.000, verspreid over Nederland, Zwit serland, Duitsland, Frankrijk, Austra lië en zelfs China. In het begin van de 17e eeuw ver liet de jonge Jean Thiery Frankrijk om zijn geluk in het buitenland te zoeken. In Italië maakte hij kennis met een rijke Griekse koopman, Atha- nase Tipaldi. Toen Tipaldi kwam te sterven had hij geen enkele erfge naam. Hij vermaakte zijn vermogen, dat destijds op meer dan 560 millioën gulden geraamd werd, aan Thiery. De erfenis bestond uit bezittingen in Italië en Frankrijk, schepen en zak ken goud en edelstenen. Thiery liet op zijn beurt het fortuin na aan zijn familie te Chateau-Thiery in Frank rijk. Het grootste deel hiervan werd echter op een bank in Venetië ge deponeerd. Napoleon nam het in be slag, toen hij de stad in 1797 verover de. Hij liet de schat naar Parijs over brengen. De Franse regering gebruik te haar om de uitrusting van haar leger in Italië te bekostigen. Latere Franse regeringen hebben nimmer iets terugbetaald, daar zij van mening waren, dat niemand van de eisers zijn aanspraken had kunnen aanto nen. bijzondere politiebewaking. DE ZUIVERING DER S.E.D. De onder communistische leiding staande Oost-Duitse Socialistische Eenheidspartij (S.E.D.) heeft Dins dag de resultaten bekend gemaakt van een zuivering onder de partijleden, die zeven maanden heeft geduurd. Een lange bekend making hierover is gepubliceerd in het dagblad van de partij „Neues Deutschland". Hierin wotdt onder meer gezegd, dat met ingang van Donderdag a.s., weer nieuwe leden tot de S.E.D. kunnen toetreden; dit was sinds Januari jl toen de zuive ring begon, onmogelijk geweest. De zuivering was in Juli j.l. ge ëindigd. Op dat tijdstip waren ruim 1.700.000 S.E.D.-leden door meer dan zes duizend commissies ondervraagd. Een derde van de leden heeft, aldus de bekendmaking in „Neues Deutsch- land", „zich vrijwillig verplicht over werk te verrichten, hardnekkiger voor de vrede te strijden, de boeken van Stalin zorgvuldiger te lezen en een waakzame houding tegenover de vijanden van de vrede aan te ne men", Voorts wordt nog gezegd dat „alle vijandelijke elementen nog niet uit de gelederen van onze partij zijn verwijderd". ring maakt het evenwel nog belang rijker, dat wij ons van onze kant ge dragen met de kloekheid en waar digheid. die het Britse volk in moei lijke omstandigheden immer hebben gekenmerkt. De huidige crisis in de Brits-Egyptische betrekkingen stelt de Britse troepen, wier reactie thans door de gehele wereld nauwlettend erns[i d wordt gadegeslagen in de gelegen- £ufduiiend Pc„Lsche studenten JCaite GOLF BUITENLAND. In Milaan heeft een arbeider buitengewoon krachtige argumenten gebruikt, om zijn standpunt te ver dedigen. Hij was ontslagen, maar nam dat niet. Gewapend met een landmijn ging hij naar de directeur en wierp het ding in het kantoor, toen hij zijn zin niet kreeg. Hijzelf en de directeur werden in stukken gescheurd en de secretaresse werd onthoofd. Drie employé's werden Dagorder generaal Erskine Luitenant-generaal sir George Erskine, opperbevelhebber der Brit se troepen in Egypte, heeft Dins dag een dagorder gericht tot alle Engelse eenheden in de Suez-kanaal- zöne, waarin hij onder meer zegt: „Wij zijn niet van plan ons te laten uithongeren of ons op de een of an dere wijze te laten dwingen de Suez- kanaalzöne te verlaten. Wij hebben geen twist met volk of leger van Egypte. Er bestaat een geschil met de huidige Egyptische regering en wij hopen vurig, dat de Egyptische politieke leiders toegankelijk zullen blijken voor betere adviezen dan zij tot nu klaarblijkelijk hebben gehad, opdat" de vroegere vriendschappelij ke betrekkingen tussen Engeland en Egypte zo spoedig mogelijk weer zullen kunnen worden hersteld". In de dagorder wordt verder een uiteenzetting gegeven van de inihoud van het in 1936 gesloten Brits-Egyp tische verdrag, de eenzijdige verwer- ping daarvan door Egypte en het eveneens verwerpen door dit land van het aanbod der Westerse staten om deel te nemen aan de verdedi gingsorganisatie van het Midden- Oosten. De dagorder vervolgt dan: „Wij bevinden ons thans in een enigszins kwetsbare positie. De Egyptische re gering houdt staande dat, nu zij het verdrag met ons eenzijdig heeft op gezegd, wij het recht missen in~.de Suez-kanaalzöne te blijven, wij zul len evenwel onze rechten onverkort handhaven en de noodzakelijke maatregelen hiertoe zijn genomen. Het optreden der Egyptische rege- ONTVOERING VAN TANTE i*3. Terwijl tante Eulalia de agent Lïe met haar geweer in bedwang icld, slopen de agenten, die de ande. e kant op wersn gegaan, door het >oortje de drukkerij binnen. „Handen n de hoffte dames", klonk het plot ting beleefd maar scherp. „Dit is ten misverstand agenten", begon (j'-te Aiida. U moet weten dat «oorden zyn hier overbodig, me- Uw vriendin bedreigt de po- met «n geweer". „Met een dub belloops geweer", vulde de agent aan „Met een geweer", hervatte de hoofd inspecteur en U is kennelijk aan het werk om bankbiljetten te drukken op deze persen. „O, wat gruwelijk", riep tante Eulalia nu volkomen ont daan, „Ik moest hier tegen mijn wil wer ken", riep tante Alida half huilend. „Mevrouwtje dat zeggen alle vrouwe lijke gearresteerden. Neemt U nu van een oude vakman aan, dat het reeds lang bij ons bekend is, dat ge door en door misdadig zijt. „Weest gerust me vrouwtje zei de kleine agent, die medelijden kreeg, weer. „De dood straf wordt bij vrouwen nooit toe gepast. „Het zal ten hoogste twintig jaar worden'zei de hoffelijke in specteur weer. „Bewaak jij de uitgan gen Arie en bel de commissaris op" beval de hoofdinspecteur. „Behalve hij mag niemand binnentreden!' heid, een voorbeeld te geven van de wijze waarop een bepaalde situatie met kracht en. tezelfdertijd met een minimum van verbitterdheid kan worden behandeld. Wij moeten een periode verwach ten, waarin de Egyptenaren zeer weinig geneigdheid tot samenwer king aan de dag zullen leggen. Het staat vast, dat wij vele dingen zelf zullen moeten doen, die normaal door Egyptische arbeiders worden gedaan. Wij zijn hier ten volle toe in staat, het is slechts een zaak van organisatie, begrip en vastbesloten heid". Spionnage-affaire in Zweden Ook Zweden heeft thans zijn spi onnage-affaire. Ernst Hilding An dersson, Zweeds marine-officier en sinds 25 jaar communist, heelt be kend, dat hij Rusland heeft gehol pen een invasie in Zweden voor te bereiden. Ook heeft hij schuld be kend in zake spionnage tegen Enge land. De openbare aanklager noemde de Russische ambassade-secretaris Winogradow, de assistent van de Russische marine-attaché, Orlow en geopend. en arbeiders hebben Dinsdag te Te heran een anti-Britse en pro-Egypti sche demonstratie gehouden, die ge organiseerd was door de communis tische studentenbond. Dc stad Oslo zal ook dit jaar als Kerstgeschenk een kerstboom naar Londen sturen. Naar te Oslo gemeld wordt, bestaat ook het plan kerst bomen naar Reykjavik en Rotter dam te zenden. In de haven van Buffalo (V.S.) is een tankboot in aanvaring geko men met een ander schip. Bij de daarop volgende ontploffing er brand zijn negen personen omgeko men. BINNENLAND Ter nagedachtenis van dr. A. F. Philips heeft het gemeentebestuur van Zaltbommel besloten om in zijn geboortehuis aan de Markt een ge denksteen aan te brengen. E. H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmenhuizen grootmeester-honorair van het huis der Koningin en Kamerheer in bui tengewone dienst is op 79-jarige leef tijd in Den Haag overleden. Voor kinderen met beperkt ge zichtsvermogen is in de Prins Alexan- derstichting te Huis ter Heide de eer ste Nederlandse school met internaat WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN Wisselend bewolkt met voor al in de avond en nacht nu en dan buien.'Aanvankelijk zwak ke tot matige wind uit Zuide lijke richtingen, later matige en aan dc kust tijdelijk krachtige wind tussen West en Noord. Iets kouder. 1 Nov.: zon op 7.33 en onder 17.14; ■maan op 10.32 en onder 17.37 uur. 2 Nov.: zon op 7.35 en onder 17.12; maan op 11.55 en onder 18.26 uur. DIE MOOIE De maand October heeft zich uitstekend gehouden en is een mooie maand geweest, zo mooi als wij nauwelijks hadden dur ven hopen. Zelfs was October op weg om de droogste October- maand te worden, welke wij in de laatste 100 jaar hebben mee gemaakt. Helaas heeft zij dit re cord niet bereikt, want thans heeft zich het regengebied ook tot ons land uitgestrekt. Toch heeft onze Octobermaand wel iets bereikt, want ondanks het sombere weer van vandaag en gisteren is er toch in de laatste 50 jaar maar één Octobermaand geweest, die zonniger was, nl. die van 1920. Heel langzaam vol trekt zich nu een wijziging in de luchtcirculatie. De rol van de continentale hogedrukgebieden is namelijk uitgespeeld. Oceaan depressies en -fronten nemen hun plaats in. De eerste storing, die van TJsland naar dc Noord zee komt, zal koude poollucht, van Groenland afkomstig, tot dicht bij Nederland brengen. In de kustgebieden geeft dit waar schijnlijk aanleiding tot buien. Daarna krijgen we een meer wisselend weertype met in het Zuid-Oosten van het land opkla ringen, maar, vooral in het Noord-Westen, kans op af en toe wat regen. KORT AANGEBONDEN SCHILDWACHT. De postbode, die gisteren om een kortere weg te nemen over militair terrein, behorende bij de K.M.A. te Breda, v/ildc fietsen, iets dat wel meer gebeurt, heeft het niet best ge troffen. Toen een schildwacht hem gelastte te stoppen, dacht hij dat het niet ernstig bedoeld was. De mi litair, een cadet op oefenpost, maak te er wel ernst van en schoot op dc man toen hij zich niet aan de som matie tot stoppen hield. Hij liep daarbij een vleeswond op aan zijn rechter bovenbeen. Van de zgde van de K.M.A. werd ons medegedeeld, dat indien men zich op militair ter rein bevindt en zich niet aan de be velen houdt, men dan gevaar loopt dat er wordt geschoten. „Alg. Dgbl." Van 3 December af zal de K.L.M. wekelijks tweemaal Rangoon gaan aandoen, zulks in verband met dc bedoeling het passagiersvervoer op de lijn AmsterdamDjakarta uit te breiden. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 31 October. Kaas. Aanvoer 338 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.39—2 45, 2de soort 2.31 2.35 en extra 2.57 per kg. Handel traag. 2 Gevraagd voor direct een Bakkersleerling bij H G. v. d. Hoeven, Brood- en Banketbakkerij, Vrouwen- weg 53, Zoeterwoude. 600 2* Net Meisje gevraagd als hulp in de huishouding voor de dag in gezin met kinderen. De Sitterlaan no. 123. 624 2* Biedt zich aan een R.K. meisje, leeftijd 14 jaar voor de dag omgeving Voor schoten. Br. onder no. 9105 bureau van dit blad. 2 Gevraagd voor direct flink zelfst meisje boven 20 jaar. goed koken en werken, v. g. g. v. van 8.30 tot 15.30 uur. Tramk. ver goed. Blok. Storm van 's Gravezandeweg no. 70 Wassenaar. 597 2* Meisje biedt zich aan als verkoopster in schoe nenzaak Leiden of Omge ving. Br. onder no. 9109 bureau van dit blad. 2 R. K. Juffrouw, oud 41 jaar zoekt kennismaking met R. K. Heer van nl m. zelfde leeftijd. Huis disoo- nibel. Br. onder no. 582 bureau van dit blad. 2 Net meisje gevraagd voor Maandag en Zaterdag ongeveer 15 jaar. N. Hoo- genboom. Langeweg 8, te Roelofarendsveen. 621' 2 Biedt zich aan een net aankomend R. K. Meisje L hulp in de huishouding voor d. en n., reeds als zo danig werkzaam geweest. Watertje 3. Zoeterwoude. 2 Biedt zich aan R. K. meisje als werkster voor Zoeterwoude of omgeving onverschillig welke dag Br. onder no. 603 bureau van dit blad. 2 Dagelijks inschrijving voor de nieuwe cursus voor alle instrumenten In strumenten in bruikleen of in eigendom, zonder voor uitbetaling. Accordeons 10.per maand, Gitaren 5.per maand. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. Tel. 24358. 2 Stalbenodigdheden! Ruime voorraad: koesta ken grampels. riemen schoppen. schepemmers, hooimanden. lantaarns, stalbezems enz. Voorts golfplaten ratten korven fornuizen waskuipen Wer ke]ijk voordelig. Vanouds A J. Hartwijk Nw. Bees tenmarkt 79. t.o. het Marktkantoor telef. 26627 -24013. 2 Naaimachine defect? Reparatie di-ect bij U aan huis. geen vervoer, niet wachten, geringe kosten en onder garantie. Naaima chine Service J. B. H. Schoots, Riinsburgerweg 29B, Tel. 26C64, Leiden. 2 Etiketten en Labels voor elk doel en elke bran che. In meer dan 86 soor ten. gegomd. onge^omd bedrukt en onbedrukt, zelfplakkend. Reprogra- phisch Bedrijf St Lvcas So ciety Rapenburg 83. 608 2 Aangeboden: 1 erote ongemeubileevde kamer en kleine slaapk. voor 1 of 2 pers. b. b. h. h. Vlak bij Acad. Ziekenhuis. Br. on der no: 606 bureau van dit blad. 2 Inboedels, meubels ge vraagd gehele en gedeelte inboedels, waaronder radio piano enz. enz. te koop ge vraagd. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9. afloop Vis- brug teL 23261. 618 2 Groene Mantel, m. 42 te koop. pracht stof. prijs 35.s Avonds na 7 uur Waldeck Pyrmontstraat 50 2 Te koop aangeboden een in prima staat verke rende kinderwagen. Te be vragen Herenstraat 134. 592 2 Prijsverlaging meube len. Haardfauteuils vanaf 25, 4 stoelen 2 fauteuils 110. 2 clubs 4 stoelen S 185, dressoirs 95. thee meubels 56, schuiftafels 41, 3-delige bedstellen 75.Alle soorten tafels enz. Repareren, stofferen. A. Boter. Nieuwstraat 9. 2 5000 Jongehennenü te gen de leg. Beschikbaar ge steld door de Sexschool voor partic. pluimveelief hebber. Verkoop alle werk dagen: Groeneveld's Electr. Broeder ij, Rijks Erk. 15386 Valk Boumanweg 26a. te lefoon 25500. 583 2 Antiquiteiten. Zeer aparte schemerlampen, Doofpotten, ketels, lusters snuiten, bloempotten, hout blokbak. kaarsenkroon, haardstellen, kist 135. 2 wasstellen met zeep bakje en haarbakje f 37.50 Voor aparte geschenken Muusse Hooigracht 59, te lefoon 23264. 586 2 Te koop een ijzeren mo torschuit pl.m. 6 ton en prima verwarmingsketel pl.m. 20 V. O. 2, een dito 11 Vo 2. 2 lorries 00 cm., spoorbreedte telef. Leiden no. 25962. 9098 2 Philips Radio, 10 m.m. projector, prima stofzuiger haast nieuwe kachelhaard, Duitse piano, open mooie blok of kolenhaard enz. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, afloop Visbrug, tel. 29261 2 Ledikanten, kasten, haarden, stoelen, prima gebr. kasten, haarden, stoe len. ledikanten, matrassen, tafels, bureaux, fauteuils, dressoirs enz. in. en ver koop. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigracht, telefoon no. 22150. 599 2 Te koop prima Solex- rijwiel 195.—, pracht commode J' 27.50, mooi 2- pers. 3-delig bedstel 35. 1-pcrs. 15.ledikanten kinderrijwielen 17.50, buffetkast 25spiegel 11.petroleumkachel 7.50. 2 arinfauteuils met 4 stoelen f 45.Hooier. 55 (Geen Winkelhuis). 609 2 Prima Damesrijwiel en twee herenrijwielen merk Gazelle, hercnsportrijwicl en een zwaar model heren rijwiel geschikt voor hulp motor. Compleet .met lamp. Jongens- en meisjesrijwiel leeftijd 510 jaar. Leven- daal 47, hoek Oranjeboum- straat Leiden, 607 2 Wegens omstandighe den te koop aangeboden een pas gereviseerde Spar ta motor 95 c.c., tecen elk aannemelijk bod. Te be vragen tussen 6.30 en 8 uur W. Baars. Kerkstraat 76. Oude Wetering. 9112 2 Verloren een paar zw regenpijpen, gaande -van Stomuwiik naar Zoeter- De eerlijke vinder wordt beloond. J. v Leeu wen. Watertje 1, Zoeter woude. 601 2 Verloren een zwaarte vulpen met gouden dop (Parker 51) Maandag avond gaande van Zuidein de 25 naar Boerenleen bank te ÏVrelofarendsveen, T<rug bez tegen beL Zuid- efr.de Roelofsrer.devceti

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3