Internering mogelijk ook zonder uitzonderingstoestand Jteatautatie fiaóieeC Atedet-Catuie Een waarschuwing voor de emigranten De gebroken sleutel DINSDAG 30 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Het wetsontwerp toezichtcredietwezen Belangrijke wijzingen door regering aangebracht Naar aanleiding van het door de Minister van Financiën met de com missie van rapporteurs gepleegde overleg inzake het wetsontwerp toe zicht credietwezen is een tweede no ta van wijziging ingediend. De Ministers van Financiën en van Justitie hebben daarbij de geldig heidsduur der wet voorlopig beperkt tot 1 Januari 1956. In de considerans is thans vermeld, dat hiermede beoogd wordt met de toepassing der wet ervaring op te doen. Het strijdpunt of de voor dc Nederlandschc Bank gevraagde be voegdheid tot het geven van algeme ne voorschriften een tijdelijk of een blijvend karakter behoort te hebben behoeft daardoor thans niet ten prin cipale te worden beslist en kan te zij ner tijd nader worden overwogen. Een andere wijziging is, dat artikel 10 wordt gesplitst naar gelang de al gemene voorschriften worden gege ven in verband met de taak van de Nederlandsche Bank inzake het re guleren en stabiliseren van de waar de der Nederlandse geldeenheid of ter bevordering van solvabiliteit en liquiditeit der credietinstellingen. Voor het eerste geval is de proce dure thans aangevuld met de bepa ling, dat de voorschriften bij de wet moeten worden bekrachtigd indien de Bankraad terzake aan de Kroon een ongunstig advies uitbrengt. Ten aanzien van de bedrijfsecono mische voorschriften is bepaald, dat voor ieder van de vier groepen cre dietinstellingen een commissie -van advies wordt ingesteld. De leden van deze commissies worden benoemd door de minister van financiën uit dubbelstaten, opgemaakt door de res pectieve representatieve bedrijfsor ganisaties. Indien de desbetreffende commissie van advies terzake van een bedrijfseconomisch algemeen voorschrift gunstig aan de Kroon adviseert, zal deze het voorschrift kunnen goedkeuren. Indien dit advies gunstig mocht luiden en de Kroon is van oordeel, dat een voorziening terzake dient te wor den getroffen, dan zullen de alge mene voorschriften op bedrijfsecono misch gebied bij de wet worden ge geven. De boerenleenbanken. Voorts is bepaald, dat aan een cen trale credietinstelling (in casu een centrale landbouwcredietbank) ook voorschriften kunnen worden gege ven die niet betrekking hebben op haar zelf, doch op de collectiviteit van de bij die centrale credietinstel ling aangesloten locale banken, al of niet tezamen met de centrale zelf. Door deze bepaling wordt tegemoet gekomen aan een van de zijde van het landbouwcredietwezen geuite wens. Uit het wetsontwerp is gelicht de bepaling, dat voor vergroting van het maatschappelijk kapitaal der ge registreerde credietinstellingen toe stemming van de Nederlandschc Bank is vereist. Bij de beroepsprocedure is als ad viserend college de Raad van State, afdeling voor de geschillen van be stuur, ingeschakeld, dit in plaats van ae adviescommissie uit de Bankraad. Tenslotte is ingetrokken de bepa ling, dat bij Koninklijk Besluit zal kunnen worden vastgesteld, dat het woord „sparen" of vormen daarvan verboden zijn bij de aanduiding van de werkzaamheid van anderen dan spaarbanken. Politieagent op preekstoel De heer C. Uidam, agent van poli tie te Amsterdam, preekte gisteren voor het eerst in toga op de kansel van een Amsterdamse kerk. De heer Uidam kreeg, toen hij een-half jaar bij de politie was, het verlangen pre dikant te worden. Na'jaren studie waarbij hem een vast dienstroos ter in zijn politie-werkkring werd gegund bezocht hij enige maanden het seminarium der Ned. Herv. kerk te Driebergen.' Gisteravond preekte de nog jonge predikant nu voor de eerste keer, on der toehoren van prof. dr. G. C. van Niftrik, kerkelijk hoogleraar aan de Gemeente Universiteit van Amster dam, Als tekst voor zijn predikatie had ds. Uidam gekozen Joh. 15 5 b: „Want zonder Mij kunt gij niets doen", waarin hij de gemeente op wekte zich open te stellen voor de beloften van God. Vele collega's wensten na de dienst de zeer gelukkige politieagent-domi nee geluk. Onder zijn gehoor bevond zich ook hoofdcommissaris Kaasja ger en commissaris G. C. de Vries, chef van het bureau Singel. In Januari volgt voor de aanko mende pastor het colloquium, waar na hij beroepbaar is. Op 17 Januari 1952 zal de heer Uidam echter weer de zwarte toga verwisselen voor zijn donkerblauwe mi' 'J Koningin Juliana zal tegenwoor dig zijn by de ere-promotie van Prins Bernhard tot doctor in de technische wetenschappen. Het diploma van het doctoraat zal op Vrijdag 16 November aan de Prins worden overhandigd 's mid dags om drie uur in de Nieuwe Kerk te Delft. Als promotor zal optreden prof. dr. ir. A. J. Kluyver. AMBTSAANVAARDING PROF. BARENDSE. Prof. B. A. M. Barendse O.P., door het episcopaat benoemd tot bijzon der hoogleraar in de Thomistische wijsbegeerte aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, heeft gistermiddag zijn ambt aanvaard met een rede over: „Intellect en rede, een aspect van het probleem der eenheid en veelheid". De regering wenst zich in beginsel niet te binden aan de opvatting, als zou de afkondiging van militaire of civiele uitzonderingstoestanden de enige mogelijkheid zijn tot het ne men van bijzondere maatregelen. Ook daarbuiten acht de regering in prin cipe het treffen van voorzieningen mogelijk door toepassing van reeds bestaande, dan wel van nieuwe wet telijke bepalingen. Van bijzonder belang zal de rege ling der internering zijn, die volgens de regering als een bestuurlijke be- leidshandeling moet worden gezien, die niet het karakter van een straf rechtelijke voorziening draagt. Dit deelt de regering mede in een memorie van antwoord aan de Twee de Kamer over de wet buitengewone bevoegdheden burgerlijk geaag ter uitvoering van art. 196 der grond wet. De samenstelling van de commissie van beroep op de internering zou de regering willen zien uit een lid van de Raad van State, eenlid van de rechterlijke macht en een commissa^ ris der Koningin. Aan deze commissie wordt de ver plichting opgelegd, om de geïnter neerden zo spoedig mogelijk en in ieder geval binnen een maand te ho ren of te doen horen. Inlichtingen. Uiteraaard zal van de inlichtingen, welke door de inlichtingendiensten worden verkregen en niet alleen van die van de B.V.D., mede gebruik wor den gemaakt. De regering herinnert er aan, dat de inlichtingendiensten in ons democratisch staatsbestel uit sluitend een observerende en advi serende taak hebben, die nooit of te nimmer een uitvoerende of execu tieve mogen hebben. Twee artikelen regelen resp. in de toestand van verhoogde werkzaam heid en in de burgerlijke uitzonde ringstoestand het eventuele verbod van filmvertoningen in het openbaar dan wel in tegenwoordigheid van resp. meer dan 25 en 10 personen. Art. 196. Ter handhaving van de uit- of in wendige veiligheid kan in buitenge- SCHOOLKINDEREN OP SCHOUWEN. Er is een compromis gevonden voor het vervoer van schoolkinderen uit de Westhoek van Schouwen naar Zierikzee. Het maandtarief blijft tot 1 Januari bepaald op vijftien gulden voor Haamstede en Burgh en twaalf gulden voor Ren esse. Na 1 Januari wordt dat respectievelijk 16.50 en 13.20. Het comité zal trachten de prijzen voor de drie gemeenten te nivelleren, zodat zij voor alle scholieren zullen komen op vijftien gulden. Dit werd bereikt na langdurige besprekingen te Haamstede tussen burgemeesters van Schouwen, een lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, ambtenaren van enkele de partementen en vertegenwoordigers dienstuniform, want i van de R.T.M. De vergadering stond tot hij een beroep heeft, blijft hij by I onder voorzitterschap van de Com- de hoofdstedelijke politie werkzaam.missaris der Koningin in Zeeland. Het kasteel Neder-Canne ten Zuiden van Maastricht, het enige terrassen - kasteel van Nederland, ondergaat een restauratie. Het ministerie van O., K. en W. dat de urgentie van de herstelwerkzaamheden inzag, heeft of ficieel een subsidie toegezegd aan de stichting „Het Limburgse Land schap". De totale kosten werden destijds op ongeveer 250.000 gulden ge raamd, Overzicht van het gebouwencomplex. Voorlopig zullen alleen de kapel, het Zuidelijke poortgebouw en enkele bijgebouwen worden geres taureerd naar ontwerp van architect J. A* H. Huysmans uit Maastricht. wone. omstandigheden door of van wege de koning voor elk gedeelte van het grondgebied des rijks worden be paald, dat de grondwettelijke be voegdheden van organen van burger lijk gezag ten opzichte van de open bare orde en de politie geheel of ten dele overgaan op andere organen van burgerlijk gezag. De wet bepaalt de wijze waarop en de gevallen waarin zulks kan geschieden en regelt de gevolgen. Voor deze wet kan in geval van oproerige beweging, onlusten of soortgelijke stoornissen der openbare orde, rust of veiligheid of van ern stige vrees voor het ontstaan daarvan voor het rijk of een deel daarvan de toestand van verhoogde waakzaam heid dan wel de burgerlijke uitzon deringstoestand worden ingesteld. „Aangetekende' gestolen Door ambtenaren De 28-jarige A. P., ambtenaar by P.T.T., te Arnhem, is wegens het ont vreemden van een aangetekende brief met een inhoud van 12.000 gul den, gearresteerd en opgesloten. Een klein deel van het geld heeft de man gebruikt om er enige schul den mee te betalen. Het overgrote deel van het bedrag is achterhaald. A. P., die bekende, verklaarde, dat hij zelf was geschrokken, toen hij bemerkte, dat er 12.000 in de enveloppe zat. Het was niet zijn be doeling geweest een dermate groot bedrag te stelen. DRIE GEZINNEN OP STRAAT GEZET. Gistermorgen zijn drie Haarlemse gezinnen uit een huis aan de Plane- tenlaan gezet, ten gevolge van een vonnis van de kantonrechter, die de hoofdbewoner wegens huurschuld het recht ontzegde om langer te blij ven wonen. Een onderhuurder en een echtpaar, dat op kamers woonde, werden tege lijkertijd het slachtoffer van de uit zetting. Geen der bewoners van het pand heeft op het ogenblik een.dak boven het hoofd. Alle huisraad is op straat gedeponeerd. Het gezin, dat vijf kinderen heeft, zal met zijn lotgenoten trachten een onderkomen op het politiebureau te vinden. Het bureau huisvesting te Haarlem kan tegen dit vonnis niets uitrichten, omdat het een kwestie van huurschuld is. Wel bestaat nog de mogelijkheid, dat de onderhuurder het huis opnieuw zal kunnen gaan bewonen, omdat hij geen huurschuld had. Aanlokkelijke aanbiedingen niet altijd te vertrouwen Met de meeste klem waarschuwt i het feit, dat tientallen vrouwen Centrale Stichting Landbouw I die toch in het vreemde land al. Emigratie tegen het lichtvaardig in gaan op advertenties, waarin betrek kingen worden aangeboden in een der emigratielanden. Zo werd laatst door een onbekend instituut in Canada in een Neder lands dagblad een advertentie plaatst, waarin aan huishoudelijk personeel aanlokkelijke aanbiedin gen werden gedaan. De Stichting ontdekte, dat door tientallen hierof) was geschreven. Hoewel het onder zoek, dat in Canada werd ingesteld, nog niet geëindigd is en dus nog niet verteld kan worden of het instituut bonafide is of niet, acht de Stichting Een slepende kon of griep? Sanapirin brengt weer gezondheid in Uw lichaam. Prijs per koker 77 ct. doos 41 ct. (Advertentie) Bossche bakkers- bezwaren Het reeds lang bestaande conflict tussen de bakkerspatroons in Den Bosch en de vakbond der bakkersge zellen („Sint Joris") is gisteravond tot een nieuwe uitbarsting gekomen. Van de 64 Bossche bakkers hebben slechts negen zich bereid verklaard om de twee percent vacantietoeslag aan hun personeel uit te betalen. De georganiseerde bakkersgezellen en hun collega's uit aanverwante bedrij ven, die eveneens lid zijn van ge noemde bond, hebben thans of schoon laat in het seizoen besloten de bakkers die tot dusver hebben ge weigerd aan de huns inziens recht vaardige eisen te voldoen, te boycot ten# Daarbij hebben zij de hulp inge roepen van alle Bosschenaren. In een extra-editie van het plaatse lijke K.A.B.-orgaan, „Flitsen", dat huis aan huis zal worden verspreid, vragen de georganiseerde bakkersge zellen aan de burgerij van Den Bosch om slechts brood te betrekken van de negen „gewillige" bakkers en eventueel van anderen, die alsnog bereid zijn om de vacantietoeslag aan hun arbeiders uit te betalen. „Volkskrant". De Larense moordzaak Weer 'n arrestatie Er schijnen nog steeds geen aan wijzingen te zijn die kunnen leiden tot volledige opheldering van de ver moedelijke moord op de beide Duitse Joden, de gebroeders Horn uit Keu len, wier lijken in de tuin van een villa te Laren aan de Rijksweg zijn opgegraven. Wel is de Justitie er toe overge gaan de vroegere brigadier van poli tie te Laren, de 58-jarige F., die na 32 dienstjaren gepensionneerd was, opnieuw in arrest te stellen. Hij was reeds eerder te Amsterdam voorgeleid, doch werd toen na ver hoor vrijgelaten. De ex-politieman wordt er van verdacht de schenkings- acte, volgens welke de beide broers hun bezit aan de bewoonster van het huis zouden hebben vermaakt, te hebben vervalst, of daaraan mede plichtig te zijn geweest. Ook moet hij de revolver, waarmee de misdaad ge pleegd zou zijn, hebben gerepareerd. Het schijnt echter, dat hij, noch de eerder gearresteerde dierenarts recht streeks by de moord is betrokken. zullen komen te staan zonder raadpleging der officiële organisaties hierop ingaan, ernstig genoeg om te waarschuwen. Verder waarschuwt zij met klem tegen het zonder meer afgaan op fraaie beloften van particulieren aan emigranten met betrekking tot het overnemen van bedrijven. Een groot gezin uit Nederland was deze zomer geholpen aan een bedrijf in Frank rijk, dat in het najaar zou kunnen worden overgenomen. Een landge noot had in deze zaak bemiddeld. De volwassen kinderen konden alvast aan het werk om het bedrijf gereed te maken voor de komst van het ge hele gezin en verleenden intussen ruimschoots een goedkoop hulp bij het binnenhalen van de oogst. Op het ogenblik van de overne ming bleek, dat de makelaar zich zelf op de klaargemaakte plaats ging nestelen. Huis en bedrijf in Neder land waren door het gezin toen reeds verkocht en de familie stond op straat. Ook voelde hij zich niet geroepen om de zeer hoge overnemingskos- ten, sleutelgeld, de vooruit betaalde pacht, het verschuldigde arbeids loon en andere onkosten te vergoe den. De Centrale Stichting Land bouw Emigratie wil met hulp van de Nederlandse ambassade in Frank rijk en door het werk van haar eigen vertegenwoordigers zulke toestanden voorkomen. Zij heeft de adressen van vele bedrijven, die op goede, nauwkeurig gecontroleerde voor waarden beschikbaar zijn. AMSTERDAMSE PREMIELENING VER OVERTEKEND. De animo voor de premie-obligatie lening van tien millioen gulden waar mee de gemeente Amsterdam een duizendtal woningen wil bouwen, was gisteren op de eerste inschrij vingsdag zo groot, dat de inschrij vingen het gevraagde bedrag verre hebben overtroffen. De inschrijvin gen zullen dus niet geheel kunnen worden toegewezen. Inbrekers-a vonf uur De hoofdstedelijke Centrale Re cherche heeft een viertal inbrekers en een vrouw gearresteerd wegens een poging tot inbraak en op het ver moeden van medeplichtigheid. Reeds enige tijd geleden wist de politie, dat deze vier mannen het plan hadden opgevat een kantoor gebouw in de binnenstad „te bezoe ken". Rechercheurs van de Centrale Recheche besloten het kantoor zoals dat in de politietermen heeft „af te leggen" en inderdaad zij hadden suc ces. Enkele dagen geleden kwam nummer één van het compolt in de vroege morgen bij het kantoor, open de de deur met een valse sleutel en verdween naar binnen. In de loop van een kwartier volgden de nummers twee, drie en vier. De re chercheurs bleven op hun post en zagen tot hun verbazing na betrekke lijk korte tyd het viertal door een raam weer naar buiten komen. En kelen verdwenen met een auto, an deren per fiets. Zij bleven echter in Heb je gevoeld, dat VERPLAATS U IN ZIJN WERELDJE. Dat wereldje van poezelige zachtheid, lieve geluidjes en schattige maniertjes. Dan voelt U het direct, daarbij passen alléén TEDDY luiers. (Advertentie) de omgeving van het gebouw en toen tegen zeven uur in de ochtend één van hen wederom bij het gebouw kwam, werd hij gearresteerd, terwijl de overige drie, die inmiddels naar hun woningen waren teruggekeerd, korte tijd later van hun bed werden gelicht. Een werkster van het betrokken kantoor werd gearresteerd, onder verdenking het viertal aan een was- afdruk van de sleutel van de voor deur van het gebouw te hebben ver schaft. In de loop van het onderzoek bleek, dat de mannen het plan hadden de brandkast in het kantoor te plunde ren. Zij wilden de brandkast het ge bouw uitslepen, per auto wegvoeren en daarna ergens anders openbreken. Onfortuinlijk voor hen, brak ech ter toen zij eenmaal in het gebouw waren, de sleutel van de voordeur die zij hadden laten maken. Een stuk bleef in het slot steken en de deur, die zij gesloten hadden om in de rug gedekt te zijn was en bleef dicht. Veel meer dan de aftocht door een raam te blazen, bleef hun niet over. Beurs - O VERZICHT TELEURSTELLENDE KOERSEN. „Voor Maandag is de markt weer stil en wat de koersen betreft, teleur stellend", dit was het commentaar dat gisteren vrijwel in alle hoeken van de Amsterdamse effectenbeurs gegeven werd. De teleurstellende koersen hadden vooral betrekking op Kon. Olie en Unilever. Eerstge noemd fonds was in de morgenuren op 303 a 304, verhandeld, doch open de jfistermiddag nauwelijks boven de 300. Hierna trok de koers een kleinigheid aan tot 301welke prijs ook bij slot werd betaald. Unilever was vorige week door de beroepshan- del gezocht, in verband met de ver wachte uitslag van de Engelse ver kiezingen. De beurs te Londen heeft echter nauwelijks gereageerd op de overwinning der Conservatieven, zo dat de verwachte koersstijging ook hier uitbleef. In verband met dé ver kopen van de beroepshandel werd circa vier punten lager geopend op 226H. waarna de koers geen veran dering van betekenis onderging. De Industriemarkt was overigens zeer stil op een prijshoudend niveau. Aan delen van Vlissingen Katoen noteer den ex 12]/2 procent dividend en bo vendien is een bonus aandeel van 100 procent uitgereikt. Er werd een prijs Vernomen van 175, hetgeen 7 Sen iPtouw- om mee uit iUiMn te guati De trotse man in het midden, die met een bezittersair naar de 70 pond zware baars kijkt, is niet de vanger van dit prachtexemplaar. Dat is zijn vrouw, die trouwens ook nauwelijks haar tevredenheid over de vangst verbergen kan. Het Hollywood-ech- paar Humphrey Bogart en Lauren Bacall, want dat zijn ze, zijn op een wekenlange expeditie in de oerwou den van Afrika, waar de nieuwste film van Humphrey „The African Queen van coulour locale voorzien wordt. De reuzenbaars werd gevan gen in het Albertmeer in Brits- Oeganda. procent hoger is dan de theoretische waarde bij de koers van 350, die Vrij dag j.l. vernomen werd. De Indonesische afdeling verkeerde bij opening reeds enigszins in mi neur, hetgeen nog in de hand werd gewerkt door arbitrage verkopen in H.V.A. De leidende soorten gaven per saldo twee a drie punten. De Scheep vaartmarkt was stil met hier en daar fractionele verliezen. Vanzelfsprekend bleef de Ameri kaanse afdeling niet onbewogen door de zeer flauwe stemming van Zater dag j.l. in New York. De Amerikaan- tjes verloren hier vrijwel in overeen stemming met Wallstreet tot maxi maal vier dollar. Het agio bleef zo doende onveranderd op 14J4 pet. De guldenbeleggingen keerden na een licht verdeelde opening op de slot- koersen van Vrijdag terug. Gister middag stond de inschrijving open op J 10 millioen 2H pet. premieobliga- tiën ten laste van de stad Amsterdam. De algemene verwachting ter beur ze was, dat deze lening naastebij ge heel voltekend, doch niet overtekend zou worden. Prolongatie 3}4 pet. Aetherklan ken HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.18 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuziek; 9.00 Voor de zie ken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gra mofoonmuziek; 10,30 Morgendienst; 11.00 „Nemesis", hoorspel; 12.10 Gra mofoonmuziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen12.33 Amuse mentsmuziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Protestants Interker kelijk Thuisfront; 13.20 Lichte mu ziek; 13.50 Gramofoonmuziek; 14.15 Twee alten, cembalo en piano; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Kamerorkest en soliste; 15.40 Blokfluit-ensemble; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Kinder koor; 17.20 Orgelspel; 17.45 Rege ringsuitzending: R.A. Nimpoeno- Deinges Bruininga: „Cement-indu- strie in Indonesië"; 18.00 Nieuws; 18.15 Zigeunerkwintet; 18.30 RVU: Mevr. Dr. E. Pereira-D'Oliveira: „Vi taminen en hormonen: Vitaminen"; 19.00 „Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Verenigingsleven"; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Com mentaar 1 op de familie-competitie; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten: 20.10 Evang. Luth. Kerkdienst; 21.30 Vocaal ensemble, Bachorkest en solisten; 22.10 Gra mofoonmuziek; 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar; 22.40 Gra mofoonmuziek; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws en SOS-berich- ten; 23.15 Gramofoonmuziek; 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", cause rie; 23.3524.00 Gramofoonmuziek, HILVERSUM H. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VA RA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.33 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 „Tussen twee plaatjes gezegd"; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gramofoon muziek. VPRO: 10.00 Schoolradio, VARA: 10.20 Voor dc vrouw; 10.30 Gramofoonmuziek; 10.45 Voor de vrouw; 11.00 R.V.U.: Zr. F. Meyboom: „Hoe en waar worden onze geestes zieken verpleegd?". 11.30 Gramo foonmuziek; 12.00 Voordracht; 12.15 Accordeonmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Accordeonmu ziek; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek; 13.45 Gramofoon muziek; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Vierhandig pianospel; 15.30 Voor de zieken; 16.10 Voor de jeugd; 16.40 Idem; 17.40 Gramofoonmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Actualiteiten; 18.15 Amuse mentsmuziek; 19.00 „Sluizen naar groter welvaart", klankbeeld; 19.20 Gramofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Muzikale causerie; 20 15 „Prins Igor", opera. (In de pauze: 21.30 Voordracht); 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.25 Orgelspel; 23.4524.00 Gramofoonmuziek

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6