RIJNSTREEK DUINSTREEK Leidse kath. onderwijzers hadden interessante middag MAANDAG 29 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE ULAD PAGINA 3 BOSKOOP Begrafenis van pastoor J. C. de Moei Hedenmorgen hebben de parochia nen van de H. Jan de Doper te Bos koop hun herder, pastoor J. C. De Moei, die vorige week plotseling overleed, ten grave gedragen. Om twee gisterenmiddag werd het stoffelijk overschot naar de kerk gebracht en om zeven uur werden de plechtige Metten gezongen. Agens was deken Bots uit Gouda met as sistentie van pastoor Ouwendijk, oud-pastoor van de parochie en thans pastoor te Vlissingen, als diaken en kapelaan Beek uit Gouda als sub diaken, Cantores waren pastoor Roelvink uit Moordrecht en kape laan Kroon, aalmoezenier van het gevangeniswezen. Bij de plechtige Lauden, die he denmorgen aan de H. Mis van Re quiem voorafgingen was deken Bcts agens, met assistentie van de kape laans v. Balgooy en W. de Jonge, respectievelijk als diaken en sub diaken. Cantores waren pastoor Roelvink en pater Paschalis, passio- nist. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door deken Bots met dezelfde assistentie als bij de Lauden, In het priesterkoor hadden o.m. plaats genomen het volledige comi té van Nat. Bedevaarten o.w. mgr. Ingendaal, mgr. Bon, pastoor Eras en de heer Stieger. De lijkrede Na de H. Mis hield pastoor Roel vink de lijkrede. Spr. wees op de devotie van de pastoor aan het al taar, waardoor hij zo'n groot voor beeld was voor allen, die de H. Mis bijwoonden. Zich tot de aanwezige moeders richtend zeide spr., dat pas toor De Moei van zijn vijfde jaar af dagelijks de H. Mis had bijgewoond en spoorde hen aan, om haar kinde ren ook vaak de H. Mis te laten bij wonen. Een zeer grote devotie had pas toor De Moei tot de H. Maagd. Vele malen reide hij naar Lourdes en troostte onderweg de vele zieken, die in het genade-oord troost en sterkte gingen zoeken. Moge de overleden herder thans, zo besloot pastoor Roelvink zijn rede, aan de hand van moeder Ma ria in het Hemelse Paradijs worden binnengeleid. Door een haag van schoolkinde ren werd het stoffelijk overschot naar het kerkhof gedragen, tijdens welke gang de kinderen de rozen krans baden. teraardebestelling werd ver- i Ergerlijke baldadigheid. Boa koop is trots op zijn prachtig nieuwe electrische straatverlichting, die vooral in de komende donkere dagen haar nut zal afwerpen. Enkele grote jongens hebben echter een nieuw voorwerp voor hun vandalisme ge vonden. Zij trappen n.l. zo lang te gen de lantaarnpalen tot het contact wordt verbroken, waardoor het licht uitgaat, maar tevens de kostbare kwiklampen springen. Dank zij oog getuigen zijn reeds enkele daders achterhaald. De heren I. Baelde en J. Feen- stra slaagden te Zoetermeer voor het examen chauffeur le klasse. BODEGRAVEN Willem Teil. Onze schutters be haalden te Rotterdam het kampioen schap Afd. B van de Ned. Vereniging van Scherpschutters, district 1, waar door zij met de kampioenen uit de andere districten zullen moeten kam pen om het kampioenschap van Ne derland. Naast het Rode Kruis houdt dus ook Willem Teil de faam van Bodegraven hoog. Geboren: Siemen, z. van A. Rood- bergen-de Vries; Maria Elizabeth, d. van J. Post-Hamersveld; Roelof, z. van J. Jongeneel-v. Beek; Cornelis Jacobus, z. van J. Voordouw-Ver- boom. Getrouwd- P. Bakker 35 j. en C. Kaptein 29 j. LANGERAAR Missiefilm. Jammer dat betrek kelijk weinigen een tocht naar het Parochiehuis hebben ondernomen om de film „Afrika Ontwaakt" te zien. De thuisblijvers hebben niet alleen een gelegenheid om het mis siewerk te steunen laten voorbijgaan maar hebben ook gemist, de gele genheid, om eens nader kennis te ne men van het werk der missionarissen in West-Afrika aan de Goudkust. De missionarissen van Cadier en Keer waren met deze mooie Afrika-film ook naar Langeraar gekomen. Een der paters sprak een inleidend woord. De gelegenheid om eens iets te weten te komen van dat wat ons soms zo vreemd toeschijnt was er ook want na het draaien van het eerste deel der grote film mocht men vragen stellen. De pater was pas uit Afrika teruggekeerd en kon dus veel verhalen over de toestanden daar van de laatste tijd. Begonnen werd het filmprogramma met een geesti ge tekenfilm. Toen de grote film. Prachtige opname in kleuren. In 't eerste deel maakte men kennis met volk en land, in het tweede deel met het eigenlijke missiewerk. Aan het einde van de avond vroeg de pater vooral het gebed voor de Missie. Gemeenteraad Woubrugge Prot. Chr. fractie maakt opnieuw lawaai over wethouderszetel In de vorige raadsvergadering is duidelijk de situatie in de raad van Woubrugge tot uitdrukking gekomen. Dat een partij, die 3 van de 7 zetels in de gemeenteraad heeft, gaar ne een wethouderszetel, zal bezetten, is begrijpelijk. Nu dit door verschillende oorzaken niet zo is, geeft men van z'n teleurstelling blijk op een ma nier, die wel iets te wensen over laat. Vandaar dat de voorz. in de vergadering van Vrijdag zeide,: „De Prot. Chr. fractie doet een aanval op de goede verstandhouding in de raad en alleen deze fractie draagt daarvoor de volle verantwoordelijkheid." Bij de mededelingen zei de voorz., dat op 2 Nov. de bouw van 8 arbei- de'rshuizen te Hoogmade zal worden aanbesteed. Herziening uitbreidings. plan onderdeel Woubrugge zal bin nenkort ter visie worden gelegd. 29 Oct. wordt de nieuwe brug over de Heymanswetering te Den Haag aan besteed en daarna hoopt men spoe dig met de uitvoering te beginnen. Vanaf 1 Nc> zal 's middags dc klok van de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk weer luiden. In verband met haar aanstaand huwelijk werd mej. J. v. d. Doe eervol ontslag verleend als-onderwijzeres aan de C L. school en mevr. Steinmetz te Den Haag tij delijk aangesteld voor de periode van 4 maanden. De woonruimtecommissie werd herbenoemd. De voorz. verzocht de heer Den Hertog de dank van het richt door dekeTBÖtrmet dezelfde ™°f„ het werk assistentie als tijdens de H. Mis. Op willen brengen, het was zeer tot het kerkhof waren vele parochia nen er getuige van, dat het stoffelijk overschot van hun herder aan de aarde werd toevertrouwd. Eisen van N.V.V. Wanneer de Regering en de werk gevers de tekenen des tijds niet zouden verstaan, dan zouden wij dit betreuren, maar ons tevens genood zaakt zien stelling tegenover hen te nemen. Met deze woorden open de de heer H. Oosterhuis, voorzitter van het N.V.V., de massale bijeen komst te Utrecht, die uiting wilde geven aan de ongerustheid over het sociaal-economische beleid van het kabinet. De spanningen tussen overheid en werknemers zijn toegenomen, zo vervolgde de voorzitter, na welke uitspraak hij zich in felle bewoor dingen keerde tegen de communis tische agressie en het dreigende oor logsgeweld zomede tegen de stuur loze kapitalistische voortbrengings wijze. In het vervolg van zijn rede zeide de heer Oosterhuis nog, dat n et elke afwijzing van de verlan gens van het N.V.V. zal leiden tot een staking. De heer G. Klein sprak over de sociale aspecten van de woningbouw en die ten opzichte van de werkge legenheid in deze bedrijfstak. Hij achtte het onjuist bezuinigingen in deze sector door te voeren en noem de het waanzin dat een groot aantal bouwvakarbeiders op overbrug- gingssteun zou zijn aangewezen, ter wijl anderzijds ontelbaren naar een woning zitten te snakken. De heer Ad Vermeulen besprak de consumptiebeperking en de in krimping der investeringen Voor de verhoogde kolenprijzen zal er compensatie dienen te komen. Even eens zullen de premies voor de ko mende werkloosheidswet moeten worden gecompenseerd, ook omdat de werkgevers de kosten dier pre mies mogen doorberekenen. Met algemene stemmen werd een resolutie aangenomen, waarin o.a. van de Regeiung wordt verlangd, dat zij aan de noodzakelijke krachtsin spanning en de sociaal-rechtvaardige lastenverdeling leiding zal geven. Bij de beide Kamers der Staten Generaal wordt er op aangedrongen de Regering op korte termyn de no dige bevoegdheden te geven om vo renbedoelde politiek te voeren, o.a. door aanneming van de Wet Toezicht Credietwezen. IN KETEL MET KOKEND VLEES GEVALLEN De 4-jarige H. Robben uit Barger- roosterveld is in 'n onbewaakt ogen blik in een wasketel met kokend vlees gevallen. Het knaapje werd met zware brandwonden naar het diaconessenhuis te Emm'en overge bracht alwaar het aan de bekomen verwondingen is overleden. genoegen geweest van gemeentebe stuur en woningzoekenden. De gemeente-rekening over 1950 werd aangeboden. In de commissie van onderzoek werden benoepnd de heren Angenent, Den Hertog en Hogeveen. Voor de commissie van onderzoek van de begroting over 1952 werden aangewezen de heren: Angenent, Venhuizen en v. d. Eng. De bedragen door de verschillen de scholen besteed, luiden als volgt: o.l. school 1602, R.K. school 4246, Chr. Nat. school ƒ4700. Na stemming werd ƒ200 gevo teerd voor de inrichting van het ar chief. Het volgende punt: toepassing van art. 87a, was gedeeltelijk een her haling van reeds eerder geuite grie ven. De heer Venhuizen vond, dat B. en W. hun ambtseed hedden geschon den. De voorz. wilde deze grove on hebbelijkheid niet meer horen. Hij zal het in 't vervolg opvatten als een belediging, omdat het gezegd wordt door iemand, die willens en wetens een wetsartikel verkeerd toe past en daardoor bedenkelijk met zijn eigen eed omspringt. Bij stemming staakten de stemmen. Aangezien de raad voltallig was en weth. Bank zich van stemming had onthouden, werd het voorstel geacht te zijn verworpen. Punt 19. Vragen van de heer Ven huizen over verkoop van (losse grond) zonder gevraagde goedkeu ring. Bij deze vragen ging het over een aantal M3. grond, ter waarde van 50 gulden. De voorz. deelde in zijn antwoord mede, dat de verkoop van deze grond voortvloeide uit twee genomen raads. beslu.ten. Goedkeuring vragen van de raad zou miskenning zijn van de taak van B. en W. Genoemde raadsbesluiten waren: De bouw Vr.i, de brandweerkazerne en het rechlen van de Dr. Lothlaan, De verkoop van deze losse grond werd door de weth. gedelegeerd aan de burgemeester en deze wenst de volle verantwoordelijkheid hiervoor le dragen. Dcor de grond op te slaan achter het Groene Kruisgebouw, heeft meente Over drie maanden in het goud! Geen enkel lid van ,.St. Augusti- weinig differentiatie zou zijn in het door de grond niet direct/af te voeren en 50.oobrengst. Geen persoonlijk grieven in de raad. De burgemeester achtte het zijn plicht, de vragensteller te wijzen op net volgende: U moet taak en per soon uit elkaar weten te houden. Per soonlijke grieven kunnen in de raad niet uitgespeeld worden. Men moet het oog houden op de taak van B. en W. Zonder uitvoerig te zijn willen we het volgende memoreren. De heer Venhuizen informeerde naar de stor ting van huisvuil langs de provinciale weg. In Woubrugge mag dat niet meer in Leiderdorp gebeurt het wel. De burgemeester had hierover geschre ven, en las het antwoord van Ged. St. in de raadsvergadering voor. Hij vond het echter vreemd. De heer Venhuizen: „Ik ook". Burgemeester: „Dan zijn we 't eens". En dit werd het amusante slot van de vergadering. nus", de Vereniging voor R.K. Onder wijzers, afd. Leiden en Omstreken, zou kunnen ontkennen wat de voor zitter, de heer S. Neefjes. Zaterdag middag in zijn openingswoord zei, dat de afdeling niet vaak een beroep op de leden doet om ter vergadering te komen. Het was daarom ver klaarbaar, dat de opkomst groot was. ondanks het mooie weer, en de leden waaronder vele religieuzen die de bovenzaal van „De Harmonie" bevolkten, zullen geen spijt van hun komst gehad hebben! Bij de mededelingen herinnerde de voorzitter aan het feit, dat de afde ling over enige maanden 50 jaar be staat. Men :.s van plan het gouden feest tamelijk uitge&reid te vieren cn het programma werd in grote trek ken reeds samengesteld. Op Zondag 6 Jan. a.s. vindt de kerkelijke viering plaats met een H. Mis, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt en een toespraak. Op 12 Jan. wordt des mid- dags in de Leidse Schouwburg een verdiend, 750 voorstelling gegeven door „Puck", de HILLEGOM Woningbouw. De K.V.P.-fractie heeft besloten tot het gemeentebe stuur het verzoek te richten tot het bevorderen van de woningbouw met particuliere steun. De wens werd uit gesproken, dat ook niet-kapitaal- krachtigen daaraan zouden kunnen deelnemen. Jubileum. De heer H. de Wilde heeft onder zeer grote belangstelling het feit herdacht, dat hij 40 jaar ge leden in betrekking kwam bij de Haarlemse (nu Twentse) Bank alhier. De jubilaris was toen 12 jaar. Thans heeft de jubilaris de functie van alg. procuratie-houder. De heer E. H. de Clercq, dir. van het kantoor, sprak de feesteling toe en bood hem als blijvend aandenken namens het personeel een vulpenhou der aan. De rayon-directeur, de heer J. Schippers, bood bij z'n felicitatie i en een couvert met inhoud aan. Alle electriciteitstarieven werden; Ten huize van de heer De Wilde verhoogd met 1 cent per kwu. Dit is j aan de Molenlaan werd een drukbe- een gevolg van de kolenclausule De zochte receptie gehouden. Een schat bespreking van al deze punten was van bloemen vulde de kamers, normaal verlopen, maar bij de res- j terende agendapunten kwam „het LEIDSCHENDAM oude zeer' de gang van zaken een Looddieven gepakt, Toen de poli. beetje sloren tie t>eriClit had gekregen, dat van Het oude zeer. een jacht liggende in een iachtha- I ven aan de Vliet, een hoeveelheid •n j 4- u i lood gestolen was, is zij dadelijk op Bij de delegatie van bevoegdheid zoek naar 'd dieven De we* tot verhuur van gebouwde gemeente, j leiddf? Den H waar na ee& oidonnnmmpn aan R pn W npplnf»n n /-> succesvol speurwerk de daders A. C. N. en T. A. v. T. gearresteerd kon den worden. Verder werd alhier nog gearresteerd een zekere G. P. die in het politieblad gesignaleerd stond omdat hij zich aan gevangenschap had onttrokken. RKAW. Het eerste won met 42 van Roodenburg in Leiden. De uitslagen van de verdere wedstrij den waren: RKAW 2Lugdunum 74; Postduiven—RKAW 3 2—2; Oliveo—RKAW 4 2—2; GDS RKAW 5 0—3; RKAW 6—GSC 0; RKAW a—Ra va 2—7; RKAW b—Rava 1—2; RKAW c—RKDSO RKAW d—Gr. W. Vac. 4—2. eigendommen aan B. en W., deelden de heren Den Hertog en Venhuizen mede, dat zij daar alleen voor kon den zijn, als de Prot. Chr. fractie een vertegenwoordiger in B. en W. had. Volgens de voorz. was deze op merking er volkomen naast. Men kan niet te pas en te cnpas met de wethouders-kwestie aan komen dra gen. Huizen worden nooit verhuurd zender advies van de woonruimte commissie. Dit is alleen een practi- sche regeling. Na stemming werd dit punt met 4 tegen 3 stemmen aan genomen. De inrichting van het archief werd opnieuw aan de orde gesteld. De voorz. gaf toe, dat hier een formele fout was gemaakt, maar dan ook niet meer dan een formele. De ge meentebelangen waren op de juiste wijze behartigd. Hij betreurde het, dat de Prot. Chr. fractie hierin aanleiding heeft ge vonden om toepassing van art. 87a te verzoeken. Na een bijzondere raads vergadering, waarin een ieder zich heeft kunnen uitspreken, komt de Prot. Chr. fractie warempel weer met een dergelijk verzoek. Dit is een aanslag op de goede verstand houding en dleen de Prot Chr. frac tie draagt hiervoor de volle verant woordelijkheid. Ontoelaatbare opmerkingen. De heer Venhuizen maakte de op merking, dat het prae-advies inder tijd beter had moeten zijn. Hij maak te de voorz. zijn compliment voor de manier, waarop hij eigen fouten op anderen weet af te schuiven. De voorz. achtte deze uitlating on toelaatbaar. „In wezen mijnheer Venhuizen, hebt u totaal andere be doelingen en dat weet u heel goed, Doelbewust probeert u artikel 87a verkeerd toe te passen en uit te leg gen en zoiets is ongehoord. Op deze woorden wist de heer Venhuizen geen passend antwoord. Veni Vidi Vici (Leidschendam). In de vorige week werden de vol gende resultaten bereikt: Het le Da mesteam van VW ging op de goede weg voort en behaalde een 73 over winning op Sportief 2. Het 2e dames team boekte na de overwinning van de vorige week nu een nederlaag te gen Unitas 1 met 100. Het 4e da mesteam behaalde de eerste puntjes door een 82 overwinning op Wilhel mus 1, terwijl het 5e team met 37 van Deco 3 verloor. Bij de Heren behaalde het le team m overwinning, thans was PTT 1 met 64 het slachtoffer. De andere herenteams deden het niet zo best en leden nederlagen n.l. het 4e team tegen St. Hoger 5 met 010, het 5e team met 46 tegen Wilhelmus 2 en het 6e team met 28 tegen Deco 5. Voor deze week staan de volgende wedstrijden op het program: Dames: 2 Nov.: Swallows 1VVV 2 (zaal Wassenaarsestraat, 7.30 uur); 3 Nov.: Batswingers 2VW 1 (zaal Hilversumsestraat, 3 uur). Heren: 31 Oct.: Unitas 3—VVV 6 (zaal v. Damstraat 1, 7.30 uur); Nov.: Treffers 2—VW 1 (Roelof- arendsveen, 4.30 uur); VVV 2Rus tenburg 1 (zaal Plaats v. Midden dorp, 4 uur); VW 3Jagers 4 (zaal Plaats van Middeldorp, 4 uur); VVV 4Taktiek 1 (zaal Plaats van Mid dendorp, 4 uur). VOORHOUT INBRAAK IN SLAGERIJ. Ongenode gasten hebben heden nacht een bezoek gebracht aan de slagerij van de heer v. d. B. Door inbraak verschaften zij zich toegang tot de slachtplaats, waar juist een grote party vers gemaakte rook worst was neergehangen. Dit stond de „heren" wel aan, want pl.m. 100 pond was hun buit. Om half zeven werd het door v. d. B. bemerkt, die dan ook omgaand de politie waarschuwde. Ook de speurhondendienst was spoedig ter plaatse, doch kon na ijve rig speuren geen resultaat boeken. K.A.V. Ook de K.A.V. heeft haar actie ingezet. Deze eerste avond werd geopend door mevr. dc Graaff, die een lezing hield over de heiligheid van het gezin. Deze causerie had de volle aandacht van de aanwezigen. Pastoor Bresser werd als g.a. geïn stalleerd. De toneelclub trad hierna voor het voetlicht. Het toneelstukje „Een eeuw achter" maakte de lachspieren los, waarna een declamatie de volle aandacht had. bekende jeugdgroep van de toneel groep „Comedia". Op 26 Jan. volgt tot besluit een feestavond in het Clubhuis, Mare 43. Het nader uit te werken programma zal t. z. t. bekend gemaakt worden. Met het inlassen van een scnouwburg-middag heeft het bestuur ook de religieuze leden in de gelegenheid willen stellen het feest mee te vieren. Twee ministeriële nota's. De agenda vermeldde voorts een discussie over de twee nota's betref fende onderwijsvoorzieningen van prof. Rutten, minister van O., K. en W. De eerste nota behelsde een sche ma van de verschillende schooltypen, zoals de minister die zich voor de toe komst gedacht heeft. Hierbij is uit gegaan van de noodzaak om meer differentiatie in het onderwijs te brengen en het schema geeft dan ook, na een basis onderwijs van 6 jaar, drie mogelijkheden: eenvoudig voort, gezet onderwijs (E. V. O.), bedoeld als eind-onöerwijs, eventueel gevolgd door ambachts-, landbouw- of huis- houd-onderwijs; voortgezet onder wijs. gevolgd door Alg Middelbaar School, Middelbare Meisjesschool, Kweekschool Technisch Onderwijs, enz.; voorbereidend wetenschappelijk onderwijs, pevolgd door Gymnasium, H. B. S. enz Speciaal i.ver deze nota ontstond een nogal heftige discussie, nadat een der leden had opgemerkt, dat er te basis-onderwijs. In de bestaande toe stand kent men wel degelijk verschil, len: de z.g.n. „standen-scholen", eind onderwijs, voorbereidend onderwijs, enz Het zal nog heel wat voeten in de aarde hebben, voordat een be vredigende oplossing gevonden ral zijn. Humor in de school. Na dc pauze hield de heer Peter van Rooijen hoofd van een school in Wassenaar, zijn reeds verschillende malen uitgestelde lezing over „Humor in de school.' Spr. wilde geen we tenschappelijk betoog houden en zelfs niet van bepaalde definities uit gaan. maar maakte er een gezellige causerie van, doorspekt met geestige invallen, die duidelijk aantoonden, dat er inderdoad veel humor in en rond de schcol is. Zowel de onderwij. zers als de zusters, de inspectie en de leerlingen kregen een beurt. De aanwezigen hebben zich er kostelijk mee verma ikt en moesten uiteinde lijk wel tot de conclusie komen, waarmee de heer van Rooyen zijn causerie bes-oot, dat een beetje hu mor in de school heus geen kwaad kan. Integendeel, de sfeer wordt er beter en prettiger door; zowel de leerlingen als de onderwijzers zullen door de humor nader tot elkaar ge bracht worden. Een hartCiijk dankwoord van een voorzitter en het bock van Graham Greene „The end of the affair" wa ren de beloning voor de lezing en het slot van deze interessante mid dag. Matidevd jaat L\>x GISTERAVOND NOORDERLICHT BOVEN LEIDEN E.O. Een der vrijwillige waarnemers van het Kon. Ned. Meteorologisch Insti tuut schrijft ons: Gisteravond is er gedurende korte 1 tijd Noorderlicht opgetreden. Om half negen merkten vooral velen bui ten dc stad op, dat de nachtelijke duisternis plaats maakte voor een zwakke schemering. Dit kon in Lei den goed waargenomen worden, om dat de bewolking de Noordelijke he mel zo goed als geheel vrij liet. Van de Noordelijke horizon uit was een lichtende sluier langzaam om hoog gestegen, waarin men zich voortdurend verplaatsende verticale banden kon onderscheiden, die ten slotte tot 60 graden hoogte reikten. Door het storende licht verbleekte de sterren. Daarna nam het verschynsel weer even snel als het gekomen was in sterkte af, zodat het zich om kwart voor negen tot een zwakke lichtboog aan de horizon had teruggetrokken. DELFTSE HOGESCHOOL Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsex- amen electro-teehniek de heer M. H. Th. J. Bergsma te Leiden. VOORSCHOTEN KJ\.B. De K.A.B. hield haar eerste ledenvergadering van dit sei zoen. Hoofddoel was het bespreken van de voorstellen der afdelingen voor de Bondsraadvergadering. De afd. zelf had ook een voorstel inge diend inzake de verandering van uitbetalen der kinderbijslagen, het geen voor velen een nadeel bete kent. Uit het prae-advies iHH het verbond deze zaak reeds aan- Op Zaterdag 17 Nov. as. zal des hangig had gemaakt in samenwer- j middags om 3 uur, in het gebouw "king met de Raad van Vakcentralen. .Concordia Westhaven, Gouda, de Voorts werd nog besloten een voor- kringvergadering worden gehouden stel van de afd. Delft te steunen, I van de Katholieke Volkspartij, kies- weik voorstel beoogde het bonds- j kring Leiden. De agenda vermeldt blad weer gratis ter beschikking der leden te stellen. Na het behandelen der voorstellen, deelde de voorz. mede, dat het de bedoeling was op 12 November a.s. weer te vergade ren. Door de heer Weber zal dan worden gesproken over onze hou ding tegenover het communisme, terwijl de avond verder gevuld zal worden met declamatie. Bij vol doende deelname zal een emigratie cursus worden gegeven. Evenals an dere jaren zal er een St. Nicolaas- feest voor de kinderen plaats heb ben. De voorz. sprak er zijn voldoe ning over uit, dat zes jongeren zich hadden opgegeven voor de Sociale school te Leiden en hij feliciteerde de heer Stikvoort, die reeds dit jaar slaagde voor het examen na het eerste leerjaar. Als afgevaardigde naar de Bondsraad werd de heer Lindeman gekozen. Besloten werd eveneens een lid van het bestuur af vaardigen. Nadat nog enkele moeilijkheden waren besproken o.a. het gebrek van zaalruimte voor de vergaderingen van de vakafdeling, sloot de voorz. de vergadering, welke een zeer geanimeerd verloop had. „St. Odilea". In het R.K. ver enigingsgebouw werd gisteren de jaarlijkse propaganda-avond gehou den voor de R.K. Blindenbond „St. Odilia". Het toneelgezelschap Con cordia uit Hillegom speelde het spel „Naar het volle leven". De heer L. Rombout uit Leiden sprak een op wekkend woord, om het werk van de blindenbond te steunen. Dit leverde 31 donateurs op. Een collecte bracht de som van i 45,13 op. behandeling van het concept Algemeen Staatkundig Program en van het concept Kiesreglement voor de aanwijzing van candidaten voor de Tweede Kamer. Eventuele amen dementen moeten voor Woensdag 14 November ingezonden worden bij het secretariaat, Hoge Rijndijk 249, Zoeterwoude. Zaterdag bestond de Koninklijke Nederlandse Academie van Weten schappen, gevestigd in het Trippen huis aan dc Kloveniersburgwal te Amsterdam, honderd jaar. Dc her denking van het honderdjarig be staan der Academie geschiedt Zater dag a.s. op zeer sobere wijze in een bijeenkomst der Academie ln het Trippenhuis, in welke de algemeen voorzitter Prol. dr. A. J. Kluyver •uo^ojdsyn p:z opajsSu^uapjaq hm WASSENAAR K.V.P.-Vergadering over vuilnis emmerkwestie. Een aantal leden van de afd. Wassenaar van de K.V. P. heeft het bestuur verzocht een vergadering te willen uitschrijven, waarop de gelegenheid zal bestaan met de leden van de R.K. Raadsfrac tie van gedachten te wisselen over de veelbesproken vuilnisemmer kwestie. Zoals men weet, besloot de raad onlangs de z.g. uniforme vuil nisemmers door de gebruikers te la ten betalen. Dit besluit heeft in de gehele gemeente heftige oppositie ontketend. De K.A.B. zond een reso lutie naar de gemeenteraad; het N W deed hetzelfde en ook de buurt vereniging Oostdorp e.o. liet het ge meentebestuur weten, dat zij niet ac- coord kon gaan met deze beslissing. Verder werden er protestbrieven ge schreven door diverse Vrouwenver enigingen in de gemeente. De K.V.P. is thans de eerste poli tieke organisatie, die deze kwestie onderwerp van een bespreking maakt De gevraagde vergadering zal plaats hebben a.s. Woensdagavond 8 uur in het R.K. Verenigingsgebouw. De ze vergadering is alleen voor leden toegankelijk. Laatste Berichten DE EREPROMOTIE VAN PRINS BERNHARD Zoals bekend is dc buitengewone scnaatvergxiering van de Techni sche Hog.school te Delft, waarin aan Z K. II. dc Prins der Nederlanden het diploma van het doctoraat in de technische wetenschap honoris causa zal worden overhandigd, vastgesteld op Vrijdag 16 November, 's middags om drie uur in de Nieuwe kerk te Delft. Als promotor zal optreden prof. dr. ir. A. J Kluyver. Even voor het begin van dc ver* gedering zal de Prins door de aca demische senaat ten stadhuize wor den ontvangen. Om drie uur precies begeeft de prins zich in dc stoot, ge vormd door curatoren cn senaat der techinische hogeschool te voet van het stadhuis naar de Nieuwe kerk. Na afloop van de plechtigheid in de kerk, welke ongeveer een uur zal duren, wordt een receptie ge houden ten stadhuize voor een be perkte kring van genodigden. H. M. de Koningin heeft het voor nemen bij de plechtigheid tegen woordig tc zijn. Haar bezoek draagt evenwel geen officieel karakter. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 29 October. Vee. Aanvoer: 1541 totaal, waarvan 1047 vette koeien en ossen en 494 varkens. Prijzen: vette koeien 2.402.58, 2.202.30, 1.902.10 en varkens 2.20, 2.10 en ƒ2.—. Vette koeien aanvoer ru'm, handel traag, prijzen lager; varkens aanvoer groter, han del kalm, prijzen aanmerkelijk min der, enkele zware boven notering. VERBOND VOOR VEILIG VERRED

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3