VAN NELLE'S GOUDZEGEL Commissaris van zwendel en oplichterij vertelt: Maatschappelijk werk in opbloei Een „vergeten koningin" gestorven Wordt Moskou toeschietelijker DANSEN LEREN SCHIPPER „Sursum Corda" 95 ct VIRGINIA SHAG ZATERDAG 27 OCTOBER 1951 DE LElDSE COURAN r EERSTE BLAD - PAGINA 1 Huwelijksmakelaars geen steun van „eenzamen Driemaal meer vrouwen dan mannen Naar aanleiding van een vrij poot aantal klachten dat de laatste tijd bij de Amsterdamse politie is binnenge komen, is door commissaris H. Dijk stra, chef van het bureau Zwendel en Oplichting, een onderzoek ingesteld naar de werkzaamheid van de parti culiere huwelijksbureaux te Amster dam. De slotsom van dit onderzoek is, dat er in ons land talrijke „eenza men" zijn, die geen kans zien langs de normale weg een huwelijk te slui ten. Een huwelijksbureau heeft dan ook wel reden van bestaan, maar zo zegt commissaris Dijkstra, mits het niet gegrondvest is op zakelijke be langen en mits het er zorg voor draagt juiste inlichtingen in te win nen. Volgens de politiechef ligt hier een taak voor godsdienstige en so ciale instellingen braak. Zijn ervaring met de particuliere huwelijksbureaux is: vooral voor vrouwen bieden deze bureaux weinig kans, omdat het overgrote deel van de klanten vrouwen zijn. De verhou ding tot de mannelijke en vrouwelij ke klanten, die ingeschreven staan, is ongeveer als een staat tot drie. Honderden guldens worden de trouw lustigen door de huwelijksbureaux uit de zak geklopt. Zelden betrouwbare inlichtingen. Vooral dit laatste punt? het inwin nen van nauwgezette inlichtingen, is een eis, waaraan, volgens de erva ring van de politiechef, vrijwel geen inkel huwelijksbureau voldoet. Dat wordt de huwelijksmakelaars te kost baar en van klachten trekken zij zich weinig aan. Immers, de huwelijks- candidaat kan wel of niet geholpen worden. In beide gevallen is er wei nig kans nog iets aan hem te verdie nen. Bovendien blijkt in de practijk, dat iemand, die ontevreden is over de verrichtingen van het huwelijks bureau, toch weinig neiging heeft daarover te praten. Zelfs tegen over de politie. Vooral mensen, die in een kleine gemeenschap verkeren, zijn zeer beschroomd om zich over hun ervaringen met huwelijksbureaux uit te laten. Een andere reden, waaróm de hu welijksbureaux klachten weinig vre zen is, dat zij altijd een bedrag bij vooruitbetaling eisen, bestemd voor administratiekosten enz. Deze bedra gen variëren van ƒ25 tot ƒ600. Hoe hoog die bedragen kunnen oplopen is gebleken, toen een bureau na drie jaar liquideerde en de politie inzage in de werkzaamheden kon krijgen. Er bleek in die drie jaar een bedrag van bijna 200.000 ontvangen te zijn. Vijf en dertig huwelijken waren in die periode door dit bureau tot stand gebracht. Honderd mannen en drie honderdvijftig vrouwen teleurgesteld. Geheimhouding wordt verzekerd. De ervaring van commissaris Dijk stra is, dat vrijwel alle bureaux zich stipt houden aan het verlangen van de klanten tot geheimhouding. Af persing komt vrijwel niet voor. Maar daar staat tegenover, dat zel den of niet tegemoet gekomen wordt aan de verlangens, die de klanten bij inschrijving opperen De zedenpolitie behoeft zich nimme: met huwelijks bureaux bezig te houden en in het algemeen staan de huwelijksmake laars niet ongunstig bij de politie of justitie bekend. Zij komen voort uit alle rangen en standen der maat schappij, en blijken hoogst zelden in hun vroegere loopbaan veroordeeld te zijn voor een of ander misdrijf. Meestal blijken zij een huwelijksbu reau te zijn begonnen met geen ander doel dan er een broodwinning uit te putten. Vaoh. de HAAGSE GERECHTSHOF. Schuldheling. Wegens schuld- heling van gestolen lood was een opkoper uit Alphen tot veertien da gen onvoorwaardelijke gevangenis straf veroordeeld. Het was een rol letje leiding, zei hij voor het Haagse Hof, waar hij in hoger beroep te rechtstond. Hij had de verkoper wel tweemaal naar zijn naam gevraagd. Een s'echt punt was echter dat hij de aankoop niet in het register had geschreven. „Dat ben ik eerlijk ver geten", zei verd. Ter zitting bleek dat verd. nog twee voorwaardelijk straffen had lo pen. Aangezien hier schuldheling was tenlastegelegd geloofde de proc. generaal dat het maar beter was voor dit feit ook een voorwaarde- ijke straf op te leggen. Deze wilde hij bepaald zien op een maand. Het gerechtshof zal 9 November a.s. uit spraak doen. Kostbare ringen. Een horloge maker uit Hillegom was in hoger be roep gekomen van een vonnis, waar bij hij wegens schu dheling en he ling tot drie maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf was veroor deeld. Hij had van een meisje en haar verloofde twee kostbare ringen en een gouden armband gekocht. Voor de ene ring, die met diamanten en paarlen was bezet, had hii f. 100 gegeven en voor de armband 45. In Amsterdam waren de sieraden door hem verkocht voor 1000, Later bleek dat de waarde van de ringen respectievelijk ƒ5300,— en 7 9000,— was. Voor het Haagse Hof wekte het vooral achterdocht dat een van de aankopen omstreeks middernacht was gebeurd, doch verd. verklaarde dat hij dikwijls 's avonds laat zat te werken en dat er dan wel mensen kwamen die licht zagen branden. De proc. generaal eiste bevestiging van het vonnis. Uitspraak op 9 Novem ber a.s. Maar nog steeds wanbegrip over betekenis en omvang VERTEGENWOORDIGERS van Ne- derlandse pers en maatschappe lijk werk hebben gedurende twee da gen op de schilderachtige Pietersberg te Oosterbeek zich beraden over de betekenis van het maatschappelijk werk in onze dagen. Een vertrouwvol beraad, ook in dit opzicht was zeer gewenst, nu er nog steeds wanbegrip heerst over betekenis en omvang van dat werk. Van zuivere charitas is het maat schappelijk werk uitgegroeid tot een massa-onderneming, zoals het werd genoemd, waarin de persoonlijkheid meer op de achtergrond is geraakt en de naastenliefde heeft plaats gemaakt voor regelingen vanwege de Over heid. Dat kan men betreuren, maar aan de feiten valt niets te veranderen. Wanneer we nu rekening houden met die feiten en met de omstandig heid, dat het maatschappelijk werk in onze dagen zich sterk heeft ont plooid, dat erkende leerkrachten, ge trainde en geschoolde krachten afle veren, dan valt het wel op, dat de diploma's van de scholen voor maat schappelijk werk nog steeds niet van Overheidswege zijn erkend. Met over tuiging kunnen we hierover zeker misnoegen uitspreken, gehoord het knappe betoog, dat mej. W. Hillen, directrice van de R.K school voor maatschappelijk werk te Sittard, heeft gehouden over opleiding en po sitie van de beroeps-maatschappelijke werksters. Burgerlijke Stand Geboren: John Peter Ludwig zn van J. Lacourt en L. Deeg; Lilian Roselie dr van A. Spruit en R. C. Hilhorst; Adrianus Jacobus zn van F. van Nierop en M. de Geus; Jacob zn van F. van Nierop en M. de-Geus. Ondertrouwd: M. Ravensbergen en C. Kramer; C. Hillebrand en H. C. Koppens; P. Fontein en W. H. Nieuwlan^: C. F"icro,an en C. C. van Meurs; Th. Niebier en Th. W. de Graaf; J. Plug en S. Bij; S. de Graaf en G. M. Visser; L. Geuke en M. C. Zaal; H. J. van Es en C. E. Teske; L. Th. Righart van Gelder en J. C. Klein; B. Kesse- boom en A. M. Oranje; W. Schouten en G. Hansen; H. Boes en M. S. Kan tebeen; H. S. Teunissen en Th. Pet; S. Bloem en J. van Delft; J. Breder- veld en B. D. van der Meiden; C. P. Omtzigt en A. C. G. Albers; A. J. Pol en J Hogenes. Gehuwd: A. H. Blom en M. H. Fuhri Snethlage. Overleden: C. van der Laan zn 1 jaar; L. A. E. van Staey man 60 jr. L. J. van Leeuwen, huisvr. van Lub- be 70 jr. VRIENDENKRING. Morgen zal het H. Sacrament van 10 tot 5 uur zijn uitgesteld in de ka pel van het S.F.L. aan de Nieuw- straat. TERAARDEBESTELLING VAN PROF. DR C. H. HINS. Gistermiddag vond onder grote belangstelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de ter aardebestelling plaats van prof. dr. C. H. Hins, ob servator bij de Leidse Sterrewacht, die Zondag 1.1. bij een ongeval om het leven kwam. Onder de aanwe zigen bevonden zich prof. dr. H. P. Oort, direceur van de Sterrewacht, prof. dr. J. Droeste en de directie de „Eltax". Toen de kist in de groeve was neergelaten en bedekt met vele kran sen, werd een enkel woord gespro ken (er was verzocht geen toespra ken te houden) door dr. P. Feenstr? Kuiper, een vriend van de overlede ne, en door de heer Jellaerman. De heer C. H. Hins, zoon van de over ledene, dankte voor de belangstel ling. Koningin Amelia van Portugal Na een maand van ernstige ziekte is ex-koningin Amelia van Portugal Donderdag op 87-jarige leeftijd te Versailles overleden. De „vergeten koningin", zoals de inwoners van Versailles waar zij de laatste dertig jaar woonde haar noemden, was wel een van de meest tragische figuren uit de wereld van Europa's verbannen vorsten. Van ge boorte een prinses van Bourbon (achter-achterkleindochter van de laatste koning van Frankrijk, Louis- Philippe) was zij in 1886 met prins Carlos, de toekomstige koning van Portugal, gehuwd. Op een winterse dag in het jaar 1908 reden koning Carlos, koningin Amelia en hun beide zoons Luiz Philip en Manoel door de straten van Lissabon, toen een moordenaar uit de menigte naar voren sprong en de koning en kroonprins Luiz Philip doodschoot. Vervolgens richtte de man zijn wapen op prins Manoel maar doordat de koningin met een bloemenruiker voor het gezicht van de moordenaar zwaaide, kon deze minder zuiver richten en redde zij het leven van prins Manoel. Twee jaar later, in 1910, moesten koningin Amelia en haar inmiddels Nieuw deportatie systeem in Hongarije Volgens de correspondent van de „Daily Telegraph" te Wenen schijnt thans in Hongarije voor de uitzet ting van politiek ongewenste ele menten een nieuw systeem gevolgd te worden, dat er op berekend is zo min mogelijk opzien te laten ont staan. Naar vluchtelingen vertellen, vinden thans namelijk geen massa deportaties meer plaats zoals in de afgelopen zomer, doch worden indi viduele uitnodigingen" gezonden aan bepaalde personen omvalleen naar bepaalde plaatsen bu.Ten de hoofdstad te komen. Dikwijls zou dit geschieden in de vorm van een mi litaire oproep: het merendeel van de bevolking, ook de priesters, is na melijk geregistreerd voor militaire plichten. Vele opgeroepenen zouden naar gewone leger-strafkampen ge zonden worden. tot koninggekroonde zoon Manoel echter voor een revolutie uit het land vluchten. Via Engeland, waar heen een Brits oorlogsschip haar had gebracht, ging zij naar Frankrijk, waar zij zich met haar zoon in Ver sailles vestigde. In 1932 ontviel deze haar echter door de dood, en een zaam leefde zij verder op het kasteel van Chesnaye. In 1939 nodigde de Portugese re gering haar uit weer naar Portugal te komen om zich daar te vestigen, maar zij weigerde. Ook in 1949, toen zij voor het eerst weer een bezoek aan haar vrienden in Portugal bracht, wilde zij niet voorgoed in het land blijven. „Ik wil in Frankrijk sterven", zo verklaarde zij toen. Kirk meent van wel De Amerikaanse ambassadeur te Moskou, admiraal Allan Kirk, heeft Vrijdag na een onderhoud met pre sident Truman verklaard, dat de Amerikaans-Russische betrekkingen „een wending te onzen gunste schij nen te nemen". „De verhouding is niet zo stroef als zij was", aldus Kirk, die hieraan toevoegde: „Wij moeten vastbera den en consequent in onze politiek blijven". Naar zijn mening hadden de Noor delijken in .Korea, na zijn onder houd met de Russische minister van buitenlandse zaken, Wisjinsky, „een verstandiger houding" aangenomen, waardoor zij in een hervatting van de wapenstilstandsbesprekingen had den toegestemd. EGYPTISCHE MAATREGELEN TEGEN ENGELSEN. De Egyptische regering heeft alle ministeries opgedragen bij interna tionale aanbestedingen geen Britse biedingen te aanvaarden. Voorts besloot de regering de con tracten van Britten in dienst der Egyptische overheid niet te verlen gen. Tientallen Britse deskundigen zijn op het ogenblik in Egyptische dienst, zoals bij openbare werken, landbouw en onderwijs. j^ATUURLIJK behoeft het beroeps- personeel, dat in de sociale zorg werkzaam is, niet in elk opzicht des kundig te zijn; maar men moet toch minstens waarborgen hebben, dat de maatschappelijke werkers en werk sters grondige kennis van zaken bezit ten, niet slechts theoretisch, maar vooral practisch. Van nabij weten we, hoezeer de twaalf gesubsidieerde scholen van maatschappelijk werk in ons land harmonie weten te leggen tussen theorie en practijk, hoezeer de schoolopleiding aan hoge eisen vol doet en de practijk onze jongelui vaak onverbiddellijk plaatst midden in de wereld, waar zij ooit het maat schappelijke werk in zo verscheiden vorm moeten gaan uitoefenen. Door het maatschappelijk werk helpt men niet slechts mee aan het lenigen van geestelijke en stoffelijke nood, maar ook en daardoor aan het ontnemen van de voedingsbron voor communisme en evolutie. Voor ons, katholieken, komt daar bij, dat het maatschappelijk werk, ook in zijn moderne vorm, de charitas-gedachte inhoudt. De opleiding van sociale werkers en werksters kunnen we eigenlijk niet genoeg aanmoedigen, ondanks het diploma dus geen erkenning van overheidswege geniet en omdat de cijfers, die te Oosterbeek aan de pers zijn verstrekt, veel te denken geven. In Nederland zijn bijvoorbeeld nog 38.000 kinderen onder de zorg van de justitie en 16.800 onder die van de Armenwet; voor 28.000 anderen is tijdelijke sociale zorg hard nodig. En dan blijven er 15.000 over, die ont snappen aan iedere contróle, maar die spoedig zullen komen onder de Pleegkinderenwet. Van al die kinde ren genieten 55 procent gezinsverple ging, de overige 45 procent gestichts- verpleging. NU gaat het er om, dat deze jeugd niet wordt vergeten. Evenmin mogen worden vergeten de gezinnen in nood. die de hulp van de maat schappelijke werkers en werksters dubbel en dwars nodig hebben. Zo graag zouden we dit onderdeel van het onderwerp, dat ons hier bezig houdt, willen uitwerken; maar we moeten ons bepalen tot de aanlei ding van de samenspreking op de Pietersberg, het onbegrip en het ge brek aan erkenning van het maat schappelijk werk in zijn huidige vorm. Wij hopen van harte, dat het spoe dig anders zal worden, dat het Mi nisterie van O. K. en W. de Neder landse vereniging voor Maatschappe lijk Werk niet langer zal laten in on zekerheid omtrent de positie van de gevormde werkers. En met name de katholieken in ons land mogen be denken, dat het huidige maatschap pelijk werk in katholieke zin grote steun kan verlenen aan de gemeen schap, vaak zo veelzijdig en ingewik keld in haar vormen. De vredesonderhandelaars der VN hebben meegedeeld, dat op de bij eenkomst van heden te Panmoen- dion „geen tastbare vorderingen" zijn gemaakt. Men heeft drie en een half uur vergaderd. Het Amerikaanse genootschap voor geneeskunde heeft bekend gemaakt, dat het geneesmiddel „krebiozen", dat drie jaar geleden door de Joego slavische arts Durowitsj gevonden zou zijn en welks werkzaamheid te gen kanker door dr. Andrew Ivy uit Chicago in Maart jl. werd geprezen, bewezen heeft in het geheel niet werkzaam te zijn. De Katholieke pers in Hongarije Het laatste overblijsel van de eens bloeiende Katholieke pers in Hon garije wordt gevormd door de vier pagina's tellende wekelijkse uitgave van het blad ,,Uj Ember" (De Nieu we Mens). Dit weekblad is oorspron kelijk opgezet als orgaan van de Hongaarse Katholieke Actie. Thans is het echter door de manipulaties van de communistische regering nog slechts een werktuig in handen van de staat, daar het blad zijn stem niet meer mag verheffen tegen de ge welddaden van de kerkvervolgers en elke Katholieke tendens zorgvuldig uit de inhoud wordt geweerd. Het was „Uj Ember" niet mogelijk ook maar enkele woorden te publiceren ter verdediging van het standpunt der Katholieke Kerk naar aanleiding van de beruchte processen tegen Kardinaal Mindszenty en aartsbis schop Grösz van Kalocsa. In de laatste weken is de kerkver volging weer in hevige mate toege nomen. Het Ministerie voor Kerke lijke Zaken heeft honderden pries ters van hun posten ontheven en hen vervangen door pro-communis- tiscche „vredespriesters". De geëx communiceerde leider van deze „vre despriesters", Richard Horvath, is be noemd tot herder van de parochie St. Emmeric, een centrale kerkwijk in de hoofdstaf Boedapest. De Hongaarse regering is er zich terdege van bewust, dat de trouwe gelovigen dergelijke pro-communis tische „vredespriesters". De geëx- ren hun diensten te volgen; maar zij hoopt, dat tenslotte vele Katholie ken, die niet meer in staat zijn con tact op te nemen met betrouwbare priesters en niet langer gewoon zijn regelmatig de godsdienst-oefeningen te volgen, volledig van de Katholie ke Kerk zullen vervreemden. FRANS SCHIP OP MIJN GELOPEN Het Franse s.s. „Rhuys" (2880 ton) heeft geseind, dat Vrijdagmorgen om 11 uur bij het achterschip een mijn is ontploft, waardoor de machine onklaar is geraakt. De „Rhuys" de „Société Naval Delmas-Vieljeux" te Parijs bevindt zich in de buurt van Terschelling en heeft om een sleepboot uit Rotterdam gevraagd om naar Boulogne, een afstand van ongeveer 450 km, te worden gesleept. Donderdag hebben wolkbreuken in Italië het gebied van de Adriati- sche kust geteisterd. Door de over stroming van een rivier bij Cesena zijn twee personen verdronken. Een aantal plaatsen is geïsoleerd: brug gen werden weggespoeld en verbin dingen verbroken. Zoals gemeld zijn verleden week door hevige stormen in Zuid-Italië, Sicilië en Sardinië ongeveer 100 per sonen om het leven gekomen. GEVLUCHT MET TWEE PASSAGIERSBOTEN. Donderdag zijn in Uelzen (West- Duitsland) een scheepseigenaar en zijn bootsman aangekomen, die ver leden week met twee passagiersbo- ten uit Wismar in de So wj et-zóne naar Heiligenhafen Sleeswijk-Hol- stein) waren gevlucht. Zij moesten op het eiland Poehl (in de bocht van Wismar) wonende arbeiders naar hun werkobject bren gen, dat op het vasteland ligt. Van deze opdracht hebben zij gebruik gemaakt om naar het Westen te vluchten. 's Nachts hebben zij de schoorste nen van de schepen met zakken om wikkeld en het motorgeruis gedempt. voor R. K. Club of Privé, wij stellen U tevrée. ochtend, middag- en avondlessen. Vraagt gratis Prospectus, of even bellen 24781. DANS-oefen-AVONlD a.s. Zondag 7.30 uur. Totale kosten 1.—. DANSSCHOOL H. J. VISSER, Plantage 7, LEIDEN. Gevraagd voor direct ervaren Schipper, op beurt-motor van 80 ton. EXPEDITIEBEDRIJF MART. v. d. LINDEN, Grachtweg 53, Lisse. HYPOTHEEK Aangeboden eerste Hypotheken op woon-, win kelhuizen en landerijen. Bij niet slagen geen kosten. 8162 Makelaarskantoor Den Haan RIJNSBURG, Hofstraat 13a, Telefoon K-mS—2981. Abonneert U op Goudzegel bevat géén aromatiserende bijmengsels. U proeft het dadelijk: Dit is zuivere Virginia-tabak! WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt to 10 uur). WEINIG BEWOLKING. In de nacht en ochtend op enkele plaatsen mist, overigens droog weer en weinig bewolking Hier en daar lichte nachtvorst, mor gen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Over wegend matige wind tussen Oost en Zuid-Oost. 28 October zon op 7.26 onder 17.21; maan op 4.42 en onder 16.13 uur. 29 October zon op 7.27 onder 17.19; maan op 6.04 en onder 16,26 uur. HET DAK STORTTE IN. Tijdens een H. Mis, die gelezen werd tot intentie van Mevrouw Evita Peron, de vrouw van de President van Argentinië, in de kerk van St. Jan de Evangelist te Buenos Aires, stortte het dak van de kerk naar be neden. Zes volwassenen en drie kin deren werden onder het neervallen de puin gedood, dertig anderen wer den gewond. Pater Tovani, die de H. Mis cele breerde, hoorde gekraak boven het bidden uit. Hij keek om en zag brok stukken van het dak losscheuren en neervallen. Hij riep de mensen toe de kerk te ver!aten. Sommigen wa ren te laat en werden onder het puin bedolven. De H. Mis, die voor afging aan die, tijdens welke het ongeluk gebeurde, werd door 500 kinderen bijgewoond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Oct. Groente. Per 100 kg.: witTo kool 5.40—6.30, rode kool 8.70—11, gele kool 10.50, groe ne kool 9 boerenkool 15, prei 9 12 kroten 716, kroten gekookt 18—21, uier 524, peen 823, spruiten 1/63, andijvie 59.30, stoofsla 10- -14, snijbonen 95—132, stambonen f 88156, witlof 4781, appelen 33—46, peren 2357, druiven 4888, spinazie 1840. tomaten A 1261, winterpeen 8.50 per 100 stuks bloemkool 853. me loenen 1218, salade 15, per 100 bos: pieterselie 44.10, selderie 1 —5, bleekselderie 3841, peen 12 23è ROELOF ARENDSVEEN, 26 Oct. Groente. Aardeien I 0.781.41, aardbeien II 3683 cent per 2 ons; druiven 7080, kropsla 0.50—3.10, andijvie 5--8, spruitkool 1950, witte kool i 3.tomaten A f 78 120, idem B J 6485. idem C 70 114, idem CC 32—62, idem afw. 12 -77 per 100, kassnijbonen 11.20 —12.80, idem stek 5.80—7.20, pronk, bonen 1.201.65 per 10 kg. Bloemen. Ruby 2242 cent, Day Dream 1862 cent Chascity 31 56 cent, 'jydonia 2846 cent, Ro nald 2247 cent, Beryl 4873 cent, Stella 2218 cent, Manilla 3648 cent Mary Mona 51—58 cent. Wendy 3157 cent Golrfinder 22—53 cent, Normandië 2844 cent, Blanche 32 45 cent, Shirley 2042 cent, Sama ria 2949 cent. Procose 1844 cent per bos, Asp Plumovis 6—30 cent, Chocod 122? cent, Alfreton 818 cent. Kaufrr.ann 1016 cent, Lady Electra 414 cent. Pulling 12—32 cent Elegance 1430 cent Perfection 10—22 cent, Millersdijl 1012 cent, Rayonanten 1225 cent. Loveline 10 —18 cent, Pece 13—24 cent, Arnhem 611 cent, Twello Roem 1223 cent, Mary Elisabeth 21—30 cent p. stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 Oct. Groente. Bloemkool I 1543, idem II 8—16 bospeen 1120, was- peen I 11— 23, waspoen II 1315, groene kool 6.5011.20, herebonen 21—106. andijvie 4.30—10.20, uien 25—23, kroten per 100 kg. 4.50 10.20, spruiten I 5560, spruiten II 2329, peterselie f 4.10—4.20. sel derie 3.90- -5.60, knolselderie f 5.10 —8, rode k.-ol 8.10—12.10, kervel 7.80—9, breekpeen 6.1011.to maten 1348. TER AAR 26 October Groente. Kassnijbonen 10.7012.70, idem B 6.10, idem stek f 2 60—5.90, stom bonen kas 9.—, witte pronkers 4.10 idem stok 1.50—1.70, alles per 10 kg., witte kool 45 cent, groene kool 610 cent, sav. kool 511 cent, rode kool 6—11 cent. spruiten 4151 cent, idem los 16--26 cent, andijvie 5—7 cent, kroten 59 cent, witlof 4656 cent. idem stek 1417 cent, spinazie 11—35 cent. uien 14—23 cent idem neip 7 cent, waspecn 7—14 cent, prei 79 cent, tomaten A 0 441.18, id. b 51—72 cent. idem C 0.26—1.10, idem CC 18—38 cent, idem bonken 3140 cent alles per kg., bloemkool I 26—57 cent, idem II 15—24 cent, idem III 8—14 cent, sla 24 cent alles per stuk, selderij 15 cent, bospeen 813 cent alles per bos stoofsla 20 40 cent, boerenkool 2045 cent per kist, druiven 49—50 cent per half kg. TE HUUR Y Bij alleenwonende oude dame is voor een jonge werkende vrouw of meisje, een keurig slaapkamertje te huur. Direct te aanvaar den. Br. onder no. 557 bu reau van dit blad. Zaal met toneel, te huur voor bruiloften en partijen In November en Decem ber nog Zaterdagen vrij, Koffie-zetmachine aanwe lf,, ur T7> Oflll* TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter erootte van hooestens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De oriis bedraagt f 150. uilsluitend tegen contante aling.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3