Bolton Wanderes leidt weer Engeland stelt weer teleur Jaap Roest won kampioensrit der KNMV zware klasse De Bataaf G. Noordermeer won de Rector Vester-wisselbeker H. v. WERINGEN EERSTE IN DE A-KLASSE MAANDAG 22 OCTOBER 1951 UE LEIDSE COURANT rWEEUE BLAD PAGINA 7 Van de Engelse velden TTERWIJL ENGELAND VOOR 60.000 TOESCHOUWERS in de lan- denwedstrijd te Cardiff andermaal teleurstelde bereikten ver scheidene ex-internationale Engelse voorwaartaen hun beste vorm in clubwedstrijden. Bobby Langton, de linksbuiten van Bolton Wanderers scoorde vijf minuten voor het einde een doelpunt van vitale betekenis uit een strafschop. Zo kon Bolton van Huddersfield winnen en tevens de leiding in de eerste divisie herooveren. Jack Milburn, die na de draw te gen Frankrijk niet in de Engelse ploeg werd gekozen, zorgde voor voor twee doelpunten in de wed strijd NewcastleChelsea. Verder hadden Stan Mortensen en Stan Matthews, de twee sterren van Blackpool, een groot aandeel in de 21 overwinning op Fulham. Mor tensen nam beide doelpunten voor zijn rekening terwijl Matthews even onweerstaanbaar was met zijn won derlijke dribbels en schijnbewegin gen, en zyn weergaloze balcontrole als in zijn beste tijd. Tenslotte blonk Tommy Lawton als aanvalsleider van Notts County boven ieder uit in de match tegen Everton, zijn oude club, die met 51 ten onder ging- De landenontmoeting te Cardiff beroofde verscheidene clubs in de eerste divisie van hun sterren, en vier ploegen uit de bovenste helft, t.w. Manchester United, Portsmouth, Charlton en Preston, werden gesla gen. De twee teams, die de meeste spelers moesten missen, Tottenham (4) en Arsenal (3) behaalden ech ter wel verdiende overwinningen. Arsenal leverde een uitstekende prestatie door Charlton te kloppen dat zijn eerste nederlaag van het seizoen op eigen terrein leed. Ver der moet de zege van Sunderland te Manchester in de wedstrijd tegen de United hoog worden aangesla gen, terwijl West Bromwich sensa tie verwekte door het sterke Ports mouth, dat derde op de ranglijst stond, met niet minder dan 50 naar huis te zenden, Stoke behaal de zijn vierde overwinning in suc cessie en verliet eindelijk de laatste plaats, na bijna twee maanden de rode lantaarn te hebben gedragen. De club heeft nu 10 punten, twee meer dan Fulham en Huddersfield, en staat ook nog boven Chelsea, dat wederom verloor en na 13 wedstrij den tevreden moet zijn met het magere totaal van 9 punten. Bolton heeft in deze divisie de Gelijk spel tegen Wales De wedstrijd WalesEngeland te Cardiff is in een gelijk spel 11 geëindigd. Deze stand was reeds by de rust verkregen. De Engelse keuzecommissie ziet zich, wat de wedstrijden tegen N. Ierland en Oostenrijk in November aangaat, voor lastige problemen ge steld. Want alhoewel de Engelse ploeg na de teleurstellende araw tegen Frankrijk op zes plaatsen was gewijzigd, sloot ze bij lange na niet in de ontmoeting met da beweeglij ke Welse spelers. Overigens beant woordde Wales volkomen aan de verwachtingen en deed dit elftal zijn reputatie van de beste Welse ploeg na de oorlog te zijn, eer aan. Met een ietsje meer doortastend heid voor doel had men Engeland kunnen kloppen. Ster van het veld was de rechtsbuiten van Wale6 Billy Foulkes, die met de eerste de beste trap in zijn eerste landenwed- stryd na vier minuten een doelpunt maakte. Uit een vrije schop plaatste de rechtshalf Roy Paul de bal ver buiten bereik van de Engelse verde digers, die een muur voor hun doel vormden, Foulkes snelde toe en sloeg keeper Williams met een schot van vijf meter afstand. Daar na was Foulkes, die onlangs door Newcastle is overgenomen van de derdeklasser Chester, met zijn snel le rennen en zuivere centers een constant gevaar voor de Engelse achterhoede. De gelijkmaker voor Engeland ontstond door toedoen van de rechtsbuiten Finney, de beste man uit de Engelse voorhoede, die Sher wood omspeelde en toen naar Med ley voorzette. Medley plaatste van de linkervleugel naar binnen, waar Baily klaar stond om de Welse doelman Shortt met een kopbal te passeren. Er was toen 11 minuten gespeeld en in de stand zou geen verandering meer komen, alhoewel de uitmuntende Engelse kanthalves Wright en Dickinson hun aanvals- lijn voortdurend bedienden met een stroom van prachtig langs de grond geplaatste centers. Door te ver gedreven combinaties gingen vele kansen voor Engeland verloren, en Baily faalde eenmaal toen hij voor open doel stond. DENEMARKEN—ZWEDEN 3—1. Veertigduizend toeschouwers woon. den te Kopenhagen de ölelandenwed- strijd bij tussen Denemarken en Zwe den, welke door de gastheren met 31 werd gewonnen, nadat de rust reeds met een 30 voorsprong voor de Deense ploeg was gekomen. Het was koud winderig weer. maar dat was voor de Denen geen bezwaar om in de eerste helft een serie snelle en felle aanvallen op touw te zetten, welke drie maal met succes werden bekroond. In de tweede helft was Zweden sterk in de meerderheid. Maar de Deense ploeg, die een overwicht van de gasten wel verwacht had, verde digde stug en door goede dekking hebben zij geruime tijd doelpunten kunnen voorkomen. In 'de 27e minuut was het Egon Joensson die na een vrije trap de achterstand tot 31 ver kleine. Verder dan dit ene doelpunt kwamen de Zweden niet. leiding met 19 punten uit 13 wed strijden. Dan volgen Manchester United en Arsenal met 18 uit 14. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Bolton Wande rersHuddersfield Town 21; Bur- leyManchester City 00; Charl ton AthleticArsenal 13; Fulham Blackpool 12; Manchester Uni tedSunderland 01; Middles broughLiverpool 33; Newcastle UnitedChelsea 31Preston North EndDerby County 01; Stoke CityWolverhampton Wan derers 10; Tottenham Hotspur Aston Villa 20; W. Bromwich Al bionPortsmouth 50, Tweede divisie: Birmingham City Westham United 2—1. Brentford Bury 4—0; Doncaster Rovers Luton Town 11; EvertonNotts Country 15; Leeds UnitedHull City 20; Leicester CityCoventry City 31; Nottingham Forest Swansea Town 22; Rotherham UnitedBarnley 40; Sheffield WednesdayBlackburn Rovers 20; SouthamptonQueens Park Rangers 11. ALPHENLEONID AS 2—0 Door toevallige samenloop van omstandigheden moesten eerst een Rotterdammer en daarna IJkema van Alphen zich voor vrij ernstige en laten vervangen. Bij Al phen was het Honut, die de ploeg weer completeerde, welke speler na een half uur spelen het eerste doel punt voor Alphen scoorde (10). In de tweede helft ging het bij Alphen steeds beter en hoewel de wedstrijd nog steeds op een laag peil bleef, kon met dit spel het nog zwakkere Leonidas in bedwang ge houden worden. Toch was het een opluchting toen Groeneveld uit een hoekschop van Tuinenburg het tweede doelpunt wist te fabriceren (20). Na nog een kogel tegen de staander gelost te hebben wist de voorhoede der Rotterdammers het toch niet verder te brengen dan enkele gevaarlijke aanvallen, die echter dood Hepen op de nu goed in grijpende achterhoede, waarin LJ. Tuinenburg en Oosterman een goede wedstrijd speelden. STOLWIJK—ALPHIA 2—2. Alphia heeft door bij Stolwijk een aanvankelijke 20 achterstand in te lopen verdienstelijk werk verricht en het zou zeker de overwinning hebben gehaald indien niet een doel punt van W. de Jong ware afgekeurd. De gastheren probeerden met een fel aanvallend spel de Alphense ach terhoede uiteen te spelen, maar dit gelukte maar ten dele. Toch moest Kramer de bal uit het net halen toen een strafschop wegens te hard aan vallen van Uithol benut werd (10). werd (10). In de tweede helft was het weldra 20 toen er in de Alphia-achter- hoede een misverstand ontstond, Al phia ging de zaken daarna wat fel ler aanpakken en het was Achthoven die kort achtereen de stand weer ge lijk wist te maken (22). Daarna scoorde W. de Jong een prachtige goal, maar tot ieders verbazing an nuleerde de scheidsrechter dit doel punt. WOERDEN—LFC 1—2. Als de scheidsrechter de teams in het veld laat komen, zien wij, dat LFC twee invallers heeft voor Neute boom Sr. en Nachtegeller, waarvoor Kukler en Bijl het veld betreden. LFC is met de wind in de rug direct de meerdere. Met open spel wordt het Woerden-doel belaagd, doch de keeper is op zijn post, en is steeds het grote struikelblok. Woerden, hier door gesterkt, komt allengs meer in de aanval, waarbij na 15 min. spelen een corner wordt genomen, welke zeer goed voor het LFC-doel komt, waar de l.-binnen met een keurige i kopbal de score weet te openen J (1—0). LFC. geenszins door deze j achterstand gedeprimeerd, zet alles op de aanval, maar door onsamen hangend spel van de voorhoede ko-J men er voorlopig geen doelpunten, j totdat Kukler een bal door de Woer den-verdediging speelt en v. Meteren met een schitterend schot de gelijk maker scoort (1—1). Na de rust verschijnt een beter spelend LFC-team in het veld. Keu rig wordt er gespeeld, de achterhoede en halflinie sluiten als een bus, doch al wat de voorhoede probeert, de keeper is meester in zyn doel. Wij zien Eradus een opgelegde kans mis sen. Tot 10 min. voor het einde blijft de stand ongewijzigd, en weer plaatst Kukler een goede bal naar v. Me teren, die hiervan dankbaar gebruik maakt en eindelijk het Woerden-doel voor de tweede maal doorboort (1— 2). Ondanks groot overwicht van LFC blijft hierna de 6tand ongewij zigd. Bij LFC speelden Pijnaker, Spierenburg en v. Meteren zeer goed. Bij Woerden waren de keeper, rechts back en links-buiten de uitblinkers. TEYLINGEN—ASC 0—1. Het was voor ASC juist voldoen de om met een doelpunt je de volle buit te veroveren, al was ieder het er volkomen over een6, dat zy daar mee meer kreeg dan haar toekwam. Heel gemakkelijk had de uitslag an dersom kunnen zijn, en daarom was een gelijk spel zeker de juiste ver houding geweest. Een groot aantal toeschouwers, zowel van Leiden als Sassenheim zijn getuige geweest van een spannende, snelle en sportieve strijd. Snel volgen de aanvallen elkaar op van beide kanten. Bij een vrije trap voor Teylingen werd de bal in de bovenhoek geplaatst, doch de ASC-keeper plukte de bal weg. Dan is het de invaller-keeper van Tey lingen, Leo Hoogervorst, die een hard schot van de ASC-midvoor onscha delijk maakt. Verschillende schoten zowel van ASC als van Teylingen zijn te onzuiver om doel te treffen. Bij een aanval van Teylingen is het Van Elk, die in doel kopt, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel ge annuleerd. Dan een critiek moment voor Teylingen de ASC rechtbinnen voor open doel naast sdiiet. Weer is het Van Elk, die wij denken te zien doelpunten in een ieeg doel, doch net kon een ASC-back nog opruimen. Dan fluit de ari>iter twee minuten voor rust de eerste helft af, om na de thee eerst de bewuste twee mi nuten nog te spelen, waarna de keepers van doel verwisselden. Een zelfde strijd ontstaat in nog ho ger tempo. De eerste corner was voor Teylingen doch de keeper vangt de bal op. Bij een snelle aanval van Teylingen is v. Elk door alles heen en komt schuin voor open doel, een schot volgt en weer gaat de bal naast. Teylingen komt opnieuw te- •rug en tot tweemaal toe redt de ASC-keeper keurig. Teylingen is een tikje sterker in de aanval in deze periode, en nu denken wij de links buiten te zien doelpunten wanneer hij alleen voor de keeper komt, doch ook deze kans ging verloren door naast te schieten. Bij een ver naar voren geschoten bal vingen de twee i jeugdige snelle ASC-voorwaartsen de bal op, Hoogervorst liep uit zijn doel en twijfelde een moment om dan toch door te lopen. Maar juist passeerde de linksbinnen met de bal en deze verdween in het doel (01). Even daarna werd v. Elk (daar hij zich niet fit gevoelde) vervangen door H. Otto. Nog een kwartier is er te spe len en de druk op het ASC-doel was geweldig, doch door niets te riske ren wist ASC de stand zo te houden, terwijl er voor Teylingen geen door komen meer aan was. Een ware op luchting voor ASC toen de scheids rechter einde floot. VVSB—WARMUNDA 1—2. Al direct neemt WSB met de wind in de rug het initiatief, doch ook da delijk blijkt, dat de gasten over een prima doelman beschikken, die de eerste aanvallen onschadelijk weet te maken. Warmunda geeft dan intus sen blijk geen gewillig slachtoffer te zyn voor de overwinnings-illusies van de Bavo-mensen, voor zover deze dan bestonden. Wel ziet men weinig combineren bij de Warmonders, maar hun spel van verre trappen is toch niet zonder gevaar. Ondanks een vrij wel doorlopend licht overwicht van WSB in de eerste helft, blijft de stand tot aan de rust dubbel blank. Na de rust komt Warmunda heftig opzetten, doch hun voorhoede maakt het de WSB-defensie maar spora disch moeilijk. Wanneer echter de VVSB-links-back onvoldoende in grijpt en Wittemans van Warmunda een schot lost, is Kortekaas in het WSB-doel blijkbaar zo verrast, dat deze de houdbare bal laat glippen (01). WSB valt verwoed aan, doch telkens staat de Warmunda-defensie pal. Dan is het weer een uitval van Warmunda, die een vrije trap ople vert. wanneer onhoudbaar wordt in geschoten (02). Daarna is het door lopend een WSB-offensief en wor den Warmunda's keeper en backs steeds op de proef gesteld. Bewonde renswaardig is hun taai volhouden, ook al worden doelpunten voorko men. Enkele minuten voor het einde weet WSB middels van Duin er 12 van te maken, doch de tijd is te kort om ook nog de gelijkmaker te scoren. Warmunda bewees in deze wedstrijd nogmaals, dat zij een niet te onderschatten tegenstander is. SJC—LISSE 0—1. Het was voor SJC en zijn aanhang wel een grote ontgoocheling, dat zij in een wedstrijd, waarin zij verre weg superieur waren, beide puntjes aan Lisse moest afstaan. Hiertegen over staat echter ook, dat Lisse zich hiervoor van begin tot eind volledig heeft ingespannen, waarbij zij zo niet alles, toch veel te danken heb ben aan het perfecte werk van hun doelman, die op soms onmoge'ijke 1 manier zijn doel schoon wist te hou- den. In de eerste helft speelde Lisse met het fikse windje in de rug en trok de voorhoede direct met verre vs.' ten aanval zonder hierbij ge- vaarlijk te worden. Met een goed combinerend spel bracht SJC spoe dig het spel in evenwicht en wissel den de aanvallen zich snel. Een tweetal verdienstelijke kopballen van P. Vink hadden zeker beter lot ver diend. Doordat ook Lisse zich tot het uiterste inspande zagen wij in de eerste helft een zeer aantrekkelijk en hoogstaand spel, waaruit geen der beide partijen enig profijt kon trekken. De tweede helft werd begonnen onder een flink buitje, terwijl ook de wind was gaan liggen. Dit was echter geen beletsel, dat SJC van meet af aan de toon begon aan te geven en Lisse voor het grootste ge deelte op eigen helft werd terugge dreven, doch hoe SJC ook schoot, steeds was het weer de Lisse-doel- man, die op zeer resolute wijze wist in te grijpen en gesteund door zijn achterhoede trachtte met verre schot ten de aanval naar de andere zijde te verplaatsen Het trio HoogervorstKoelewijn— Groenewoud gaf echter steeds niet thuis en zette de voorhoede steeds weer aan het werk en had de Lisse- doelman wel eens geluk, toch wist hij soms op brillante wyze de vele schoten onschade1ijk te maken. Wat niemand had verwacht geschiedde 10 min. voor het einde, toen de Lisse- rechtsbuiten met een verre pass de bal voor het SJC-doel plaatste en de mid voor op verdienstelijke wyze de Lincel wist te passeren (01). Het resterende gedeelte was een ware belegering van het Lisse-doel, dat met man en macht verdedigd werd en waarbij Lisse kans zag deze stand te handhaven. SJC II behaalde een verdienstelijk resultaat door een gelijk spel mee te brengen uit Wassenaar tegen Was senaar 2. LUGDUNUM—WILHELMUS 1—2. De beide koplopers hebben in deze ontmoeting een verwoede strijd ge streden met Wilhelmus steeds iets sterker. Vooral het spel over de vleugels bracht de achterhoede van de thuisclub vaak voor grote proble men en vond vrij spoedig zijn bekro ning in een goed doelpunt (01). Groen-wit gaf zich echter niet zo ge makkelijk gewonnen, maar vond de Wilhelmus achterhoede in prima con ditie. Het spel golfde van doel tot doel totdat eindelijk even voor rust De Roo een goede kans kon benut ten (11). Jammer genoeg was de tweede helft geheel voor Wilhelmus en alleen het stug verdedigen van middenlinie en achterhoede voor kwam doelpunten. Wel probeerde de thuisclub het met enkele gevaarlijke uitvallen maar evena's voor rust bleek de Wilhelmus-achterhoede niet te passeren. Kort voor 't einde viel echter de beslissing want met een goed schot namen de bezoekers ver diend de leiding (12). Het met zoveel zorg door de rijders gezien nachttraject is bij nader inzien best meegevallen. Toen de eersten Vrijdagavond in Roermond startten voor de 378 nachtelijke kilometers lag Noord-Limburg onder een neveldek en pas na veel informeren werd be sloten de rijders te laten vertrekken. Enkele tientallen kilometers ten noor den van Roermond echter in de Peel was van mist haast niets meer te bespeuren en er werd zo bard aan „getrokken", dat de meesten vaak ver voor hun tijd aan de contróles kwamen. Toen Zaterdagochtend de nacht weer in de dag overging, werden de rijders gestart voor het derde en laatste traject over een afstand van 245 kilometer. Van Elten ging het nu de Achterhoek in en dan met een boog om Borculo heen in de richting Zuthpen, waarna de karavaan in de Veluwe dook, om na nog wat moei lijke kilometers door mul zand Za terdagmiddag in Apeldoorn bij de fi nish aan te komen. Slechts 51 van de 104 gestarte rij ders voor de Kampioensrit zijn voor de eindklassering in aanmerking ge komen, zodat meer dan 50 pet, uit vallers werd genoteerd. Het derde en laatste traject heeft n.l. een geduchte slachting gehouden onder het veld. Niet alleen dat ruim twintig deelnemers op dit traject de strijd opgaven, maar daarnaast lie pen velen strafpunten op en dat wa ren niet alleen de mindere goden, als men in aanmerking neemt, dat des morgens voor de start nog 24 rijders zonder strafpunten waren en dat bij het opmaken van de voorlopige uit slag bleek, dat daarvan 8 overgeble ven waren, dan begrijpt men onmid dellijk dat dit traject uiterst moeilijk en zwaar is geweest. ONDER GROTE BELANGSTELLI NG van de zyde van het Leidse pu bliek en onder flinke deelname van athleten uit vele plaatsen van het land is Zaterdagmiddag het ath letiekseizoen in Leiden besloten met de traditionele Singelloop. Het blijkt meer en meer, dat de Katholieke Athletiekvereniging „De Bataven" met de organisatie hiervan een uit stekende vondst heeft gedaan, want het lijkt wel, of het succes telken- jare toeneemt. doorvechten. De Holland-loper was de eerste, die uit de kopgroep \an vier wegzakte, terwyl bij Oua-Hor- tuszicht ook meer onderling verschil ontstond tussen de drie eerste lo pers. Van Wieringen, die de gehele wedstrijd zeer constant gelopen had, liep daarna meer en meer uit en slaagde er tenslotte nog in met een voorsprong van 13.3 sec. als eerste ran te komen. Deze tijd betekende tevens een nieuwe recordtijd, in 1934 gevestigd door de Bataaf J. Dubbe- laar met een tyd van 17 min. 31 sec. Vorig jaar liep Slijkhuis de Singel loop buiten mededinging mee en noteerde toen een tijd van 16 min. 48.4 sec. De tijd van de winnaar in de A-klasse was toen 17 min. 39.1 sec. Van Wieringen uit Voorhout, lid van V en L., legde dus als winnaar in de A-klasse beslag op de Peter Verhoef-wisselbeker, terwijl de Ba taaf Noordermeer als winnaar in de B-klasse de Rector Vester-wissel beker veroverde. Record van 1934 werd verbeterd Te half vier werd weer aan de Morssingel gestart door meer dan 50 athleten, verdeeld in vijf klassen en spoedig vormde zich e«»n kop groep van prominente lopers, voor namelijk uit de A-klasse. Lange tyd zagen we den Tonkelaar, van Wie ringen, de Jong, Adrichem en Schrama aan kop gaan, doch de Jong zakte op de He rensingel af, terwijl Bobeldijk zich bij de leiders voegde. Later kwam ook Noordermeer meer naar voren en deze vijf streden lang om de leiding. Op de Zoeterwoudse Singel zakte Adrichem plotseling een eind af, maar even later had hij de groep weer te pakken, nam zelfs de leiding, maar dit had teveel van zyn krachten gevergd en hy telde niet meer mee om de eerste plaats, waarvoor van Wieringen. Schrama, den Tonkelaar en Bobeldyk bleven De afzetting van de toegangswe gen tot de singels was door de po litie weer prima verzorgd, zodat het geheel een vlot verloop had. De uitslagen in de diverse klassen als volgt: Klasse A: 1. H. v. Wieringen, V. en L. (Den Haag) 17 min. 21.4 sec.; 2 W. Schrama, Estafette (A'd'am), 17 min. 34.7 sec.; 3. S Bobeldijk, MFC (Medemblik), 17.38.8; 4. J. den Tonkelaar, Holland (Leiden), 17.47.8; 5. X. L. v. d. Vos, Donar (Leiden); 6 H. Adrichem, DEM (Beverwijk); 7 W. Bonte, Holland; 8. H. C. Riet bergen, Holland. Klasse B: 1. C. Noordermeer, Ba taven, 18 min. 35 sec.; 2. L. Verhoef, AV '47 (Boskoop); 3. J. Vergeer, AV '47; 4. H. Sierag, Donar; 5. H. v. Looy, Holland; 5. P. Boekwijt, Hol land; 7. J. Smits, AAVC (Alphen). Klasse C: 1. G. J. Callaars, DWS (Tiel); 2. J. Cijs, LAT (A'dam); 3. P. Plug, Holland; 4. J. Grootendorst, Nurmi (Bodegraven); 5. G. Rodts, Holland; 6. F. Kerkhoven, Hellas (Enschede); 7. P. Kuntze, Volewij- ckers, extra prijs 30ste plaats; 8. W. v. Looy, Holland; 9. W. den Dopper, Holland. Klasse D: 1. H. Verwey, Vires et Celeritas (Gouda); 2. H. Parlevliet, Blauw Zwart (Wassenaar); 3. W. Rietbergen, Holland; 4. R. Nieuwen - huizen, WIK (Wassenaar); 5. P. Smit, DEM; 6. A Bon, Holland; 7. J. v. Britsum .Holland; 8. J. Sim is, LAT; 9. N. Verhart, Blauw Zwart); !0 J. de Jong (AAVC; 11. K. Does, Blauw Zwart; 12. K. Parlevliet, BI. Zwart. Klasse E l. Zwetsloot, Noordwyk; 2. C. Stigter, Leiden; 3. P. Krol, mi litair; 4. J. de Graaf, ASC; 5. B. Turk, Noordwijk; 6. A. Slappendel, Adhilles. TREKVOGELS WINNEN HAAGS DAGBLAD-ESTAFETTE Voor de tweede maal na de corlog werd de Haagsch Dagblad-estafette gehouden, die over een totale afstand van 7600 meter dwars door den Haag wordt gelopen. Evenals in 1950, wist ook nu een ploeg van de Trekvogels waarin o.a. Wim Slijkhuis startte, op de eerste plaats beslag te leggen. In deze estafette nam Slijkhuis de 1600 meter voor zijn rekening, hij ver schafte zyn clubgenoten een voor sprong van circa 80 meter, die tot het einde kon worden behouden- Het aantal deelnemers was groter dan verleden jaar. In de categorie voor niet KNAU-verenigingen werd Hellas (Den Haag) ook dit jaar win naar. De uitslagen luiden; 1. Trekvogels CDen Haag) 21 min. 17.2 sec. 2. DOS (Rotterdam) 21 min. 34 sec.; 3. Trek vogels II (Den Haag) 22.43.4 sec.; 4. Zwaluwen (Den Haag) 22.43.8 sec. 1. A.V.40 (Delft) 23.7.2 sec. KAV „De Bataven". De trai ningsuren voor de Bataven zyn voor de a.s. winter als volgt: Maandag: Dames van 7.30 tot 9 u. in de zaal aan de Potgieters'aan. Heren: Buitentraining in de Leidse Hout om 8 uur, omkleden bij boer Bremmer. Woensdag: Heren indoortraining om 9.30 uur in de Gem. Gymzaal aan de 3 Octoberstraat. Vrijdag Indoortraining voor de jongens om 7.30 in de zaal aan de 3 Octoberstraat. Toen in Apeldoorn de balans werd opgemaakt bleek, dat in twee klassen de resultaten van de acceleratie-rem proef de beslissing moesten brengen. Bij de senioren van 125 cc tot 250 cc eindigden Flip Haaker en Drikus Veer de remproef te hebben genoteerd en behaalde daardoor de titel vóór Veer en den Haan. De kampioen van het vorige jaar in deze klasse Cees van Rijssel eindigde als vyfde met 18 strafpun ten. In de zware seniorenklasse waren niet minder dan vijf rijders straf- puntloos gebleven. Hier behaalde Jaap Roest althans voorlopig, want de definitieve uitslag zal pas over enige tijd worden bekend gemaakt de titel voor van der Sluis, Morel, Koning, en van Rijn. Onze zesdaagserijders Flinterman, Knijnenburg en Waayenberg kwamen in de achterhoede. De voorlopige uitslagen luiden: 1. Vermees, Rotterdam op CZ 7 strafp. Juniores van 125 tot 250 cc: 1. Vi seer, Doorn op Jawa 34. Juniores boven 250 cc: 1. Aarden, Esbeek, op Triumph 65. Seniores tot 125 cc: 1. Evert Bos, de Meern, op CZ 2; 2. Bestebreurtje, Barendrecht.op CZ 7; 3. van Kat wijk, Delft, op CZ 17; 4. Jan Haaker, Badhoevedorp, op CZ 20; 5. Schreu- ders, Haarlemmermeer, op CZ 22. Seniores van 125 tot 250 cc: 1. Flip Haaker, Badhoevedorp, op Jawa 0; 2. Drikus Veer, Borculo, op Jawa 0; 3. den Haan, Strijen, op Puch, 9; 4. Langeveld, Noordwijkerhout, op Ja wa, 1. Seniores boven 250 cc: 1. Jaap Roest, Nieuw veen, op BSA 0; 2. van der Sluis, Arnhem, op Norton 0; 3. Morel, Arnhem, op Triumph, 0. Zijspannen tot en met 1300 cc: 1. Van der Noll, Overschie, op BMW 14. Politie solo: 1. wmr. le klasse Mu- ris (Maastricht) op Harley David son 66. Politie zy spannen: 1. Bontjer, Apeldoorn, op Harley Davidson, 17. Senioren clubteams: 1. M. C. Ve- nenlaal (Drikus Veer, Waayenberg en v. d. Sluis) 17; 2. M. C. Maar- lemmermeer (Jan en Flip Haaker en Bosch) 51. Merkenteams: 1. B.S.A. (v. d. Berg, Roest en Rijn) 2; 2. Jawa (Drikus Veer, van Rijssel en Flip Haaker) 18; 3. C.Z. (Evert Bos, van Katwijk en Maessen) 43. TOMMY WOOD ZWAAR GESTRAFT Tommy Wood is door de Interna tionale Motorsport Federatie zwaar gestraft. Hij is tot 1 Januari 1953 uitgesloten van het deelnemen aan wedstrijden. Men herinnert zich nog wel het onhebbelijke optreden van de En gelse motorrenner bij de wedstrij den, door de K.N.M.V. in Mei van dit jaar te Zandvoort georganiseerd. Verder waren er over hem verschei dene klachten binnengekomen we gens onsportief gedrag bij diverse wedstrijden buiten Engeland. Wood, die de 250 cc klasse van de Engelse T.T. en de 350 cc klasse van de Grote Prijs van Spanje won, trad zeer onhoffelijk op tegenover Piet Nortier, die bij de Grote Prys van Monza in September van dit jaar gehouden, de prijzen uitreikte. We- fens al deze déraillementen teger e sportieve ereronde werd Tomm Wood thans door de F.I.M. voor r ruime tijd geschorst.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6