Financiële verhouding van Rijk en gemeenten De defensie-inspanning van Nederland Vleesprijzen daien niet (Z.ó. Zondag Mfodie-zondag De opbrengst is 63 millioen aan oud papier en afval Zwendelaars maakten goede sier van geofferd geld Jn /iet uadetCand tetuggefteeid Italiaanse havenarbeiders hielpen Nederlands circus VRIJDAG 19 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Tweede Kamer Sterk gewijzigd wetsontwerp erdoor In de Tweede Kamer is de alge mene beraadslaging over het wets ontwerp, houdende voorzieningen ten aanzien van de financiële ver houding tussen het Rijk en de ge meenten voortgezet. Na de replieken zei minister LIEF- TINCK, dat als een tiende der ge uite verlangens vervuld zou worden hetgeen dan f 57 millioen zou kos ten daaruit al monetair en budge tair gevaar zou voortvloeien De op somming van wat het Rijk heeft ge daan voor de gemeenten zeide hij bedoeld te hebben als een tegenhan ger van de f 280 millioen, waarover het Rijk de beschikking heeft. O.m. merkte hij nog op, dat men bedacht moet zijn op een ongunstig monetair effect als overgegaan wordt tot uit betaling der 280 millioen. Tenslotte diende de minister een tweede nota van wijziging in, waar door het mogelijk wordt gemaakt dat uit de reserve bij besluit van de ministers van financiën en van bin nenlandse zaken aan gemeenten rentedragende kasgeldleningen wor den verstrekt, voor zover zulks naar het oordeel der genoemde ministers uit monetair oogpunt geen bezwaar ontmoet. Over het deel van de reser ve, dat niet aan gemeenten wordt uitgeleend wordt een ander te be palen rente vergoed. Vervolgens kwamen de artikelen en de amendementen aan deorde. De MINISTER nam een aantal amendementen van de heer Algera (A.R.), mede ondertekend door leden van K.V.P., C.H., P.v.d.A en V.V.D., over. Deze beoogden de zogenaamde kortingsregeling te doen verdwijnen. De heer ALGERA (A.R verde digde daarna, een amendement om de reserveringsgedachte te doen ver wezenlijken met ingang van 1951 en niet met ingang van 1948, zoals de regering wilde. De heer HOFSTRA (Arb.) lichtte een mede door de heer MAENEN (K.V.P.) ondertekend amendement van gelijke strekking toe. Daarbij werd als de bedoeling uitgesproken, dat de blokkering zal worden toege staan in alle gevallen, waarin tegoe den kunnen worden gebruikt tot af lossing van ten behoeve van de ka- pitaaldienst van de desbetreffende gemeente aangegane vlottende schulden, op een wijze, dat de mone- tair-neutrale werking van de aflos- sing is ling van het ontwerp-pensioen- en spaarfondsenwet, ten doel hebbende de inwilliging van in uitzicht gestel de pensioen aanspraken zoveel mo gelijk te verzekeren. Met name voor wat de ondernemingspensioenfonds- sen betreft wil het teleurstellingen in de gewekte verwachtingen voor komen. Bij de algemene beraadslagingen hebben de heren STAPELKAMP (A.R.). DE KORT (KVP); mevrouw FORTANIER-DE WIT (VVD) en de heren WAGENAAR (CPN); SUUR- HOFF (Arb.) en KIKKERT (CH) het woord gevoerd. Met uitzondering van de heer Wagenaar hadden allen waardering voor de algemene strek king van het ontwerp. Verscheidene leden uitten goede wensen voor het spoedig herstel van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer Joekes. Na re- en dupliek zijn de algeme ne beraadslagingen erover gesloten. Bij de artikelen komt nog een aan tal amendementen aan de orde. Een half uur na middernacht sloofc.de voorzitter de vergadering. Amerikaanse fotograaf op Soestdijk Prinses Wilhelmina ging stapje terug In het Amerikaanse tijdschrift ..Holiday" heeft de Amerikaanse fo tograaf Capa beschreven, hoe hij een week-einde op Paleis Soestdijk heeft doorgebracht. Hij had Koningin Juliana en Prins Bernhard bij het ski-en ontmoet en zij hadden tegen hem gezegd: „Als u bij ons in de buurt komt, kom dan eens aan." Op Soestdijk vertelde Prins Bern hard hem, dat hij kon fotograferen, totdat iemand zou zeggen, dat het niet mocht, aldus Capa. Over Prinses Eeatrix schrijft hij, dat „zij alle hoedanigheden van dit grote geslacht van koninginnen heeft: Zij is vriendelijk, knap, sterk en zij gebruikt zonder moeite of zonder ooit te twijfelen de juiste woorden Capa vertelt, hoe hij een foto wil de nemen van Prinses Irene op haar pony. „Ik had haar net voor zij zou wegrijden, maar het uitzicht werd belemmerd door een oude dame met een fiets. Ik wenkte de dame, dat ze opzij moest gaan en nam de foto. Later vertelde de Engelse secreta resse van Prinses Irene, dat het een goed idee was geweest om de oude dame opzij te laten gaan, want Prin ses Wilhelmina houdt er niet van om gefotografeerd te worden. De heren OUD (V.VJ>.), WAGE NAAR (C.P.N.) en BEERNINK (C.H.) spraken hun voorkeur voor het amendement Algera uit. Minister LIEFTINCK bepleitte handhaving van de bestaande reser vering. Hij verklaarde zich nog be reid tot een tussenregeling. Na verdere gedachtenwisseling werd het amendement Algera ver worpen met 47 tegen 42 stemmen. Tegen K.V.P. en P.v.d.A., voor de andere partijen. PROTEST UIT DEN HAAG Namens de Nederlandse regering heeft de Amerikaanse ambassade te Den Haag het State Department een nadere uitleg gevraagd van de recen te verklaring van brig.-generaal Olm sted over de Nederlandse defensie inspanning. Hiermede heeft Neder land het Deense voorbeeld gevolgd. Naar Amerikaanse corresponden ten te Den Haag vernamen, zou dit Nederlandse verzoek een protest in houden tegen de recente uitlatingen van gen. Olmster in de toewijzings commissie voor de buitenlandse mi litaire hulp van het Huis van Afge vaardigden. De Nederlandse regering zou het onjuist achten, dat een officieel Ame rikaans woordvoerder zich op derge lijke wijze zou uitlaten over een kwestie, die momenteel het onder werp is van een diepgaand onderzoek Ofschoon ieder najaar door rui mere aanvoer van runderen op de slachtveemarkten de prijzen in nor male omstandigheden plegen te da len, geschiedt dit heden niet. Aldus Het amendement-Hofstra werdi deelt de federatie van Nederlandse met algemene stemmen aanvaard. j Slagerspatroonsbonden mede. We- i gens de vleesschaarste in de gehele De MINISTER trok daarop dewereld heeft het bedrijfsschap voor tweede nota van wijziging in. vee en vlees geadviseerd een bin- Met 39 tegen 36 stemmen (P.v.d. nenlandse vleesreserve te vormen, A. en een deel der K.V.P.) werd aan- om eventuele vleestekorten in het genomen een amendement van de- voorjaar 1952 op te vangen. Boven- heer Oud (V.V.D.), dat beoogt prin- dien liggen de prijzen der slacht- cipieel uit te spreken dat het aan varkens nog belangrijk boven de het gemeentefonds komende per-richtprijs van regeringswege vast- centage van belastingen niet ten waardoorE de vraag naar .hJUppS f eAT^d' rundvlees sterk is toegenomen Door I beide abnormale oorzaken van gro- door de NATO-commissie te Parijs. Gisteren reeds heeft de Deense re gering een krachtig protest laten ho ren tegen soortgelijke uitlatingen van generaal Olmsted over de Deense de fensie-maatregelen. De Amerikaanse regering heeft Denemarken inmiddels haar verontschuldigingen aangebo den. Van officiële Nederlandse zijde verneemt het A.N.P. nog nader, dat de regering de verkeerde cijfers, wel ke gen. Olmsted over de Westeuro- pese militaire krachtsinspanning heeft gegeven, mondeling onder de aandacht van de Amerikaanse auto riteiten heeft gebracht. Een officiële stap is echter niet ondernomen. In het op Woensdag jl. gehouden congres van „Sint Raphaël" de Ned. RK. Bond van Vervoerspersoneel, ging men na de middag over in be sloten zitting, ter behandeling van een Unie-voorstel tot wijziging en aanvulling van de bestaande contri butie-regeling en een daarop geba seerde begroting vo'.r 1952. Na uitvoerige discussies werd het contributievoorstel verworpen. Het hoofdbestuur stelde daarop de vertrouwenskwestie. Met algemene stemmen werd dat vertrouwen gege ven. Het hoofdbestuur werd verder opgedragen, in overleg met de bonds raad, de begroting in overeenstem ming te brengen met de bestaande contributieregeling. Aangekondigde overval voor Haarlemse rechtbank Op 9 Juni van dit jaar werd een 17-jarige Haarlemse loopjongen be roofd van een enveloppe met f 1500. De knaap werd tegen een melkwagen geduwd met het gevolg, dat hij viel en een paar schaafwondjes opliep. Hij vertelde later, dat bij dit onge val het geld gestolen was. Later bleek dat zowel de beroving als het onge luk van tevoren waren beraamd. Drie goede bekenden van de politie, die bij deze overval betrokken .wa ren, hebben gistermorgen terecht ge staan voor de Haarlemse rechtbank tezamen met hun „slachtoffer". Ter zitting bleek, dat de loopjongen van tevoren bang was gemaakt door de drie mannen met het vooruitzicht, dat er wel eens een overval op hem zou kunnen worden gepleegd. Toen de verwachte overval uitbleef meende de jongen echter met bangmakerij te doen te hebben. Op 9 Juni echter werd het menens. De drie mannen wachtten hem bij de Amsterdamse poort op, namen hem het geld af en veroorzaakte vervolgens het onge luk, zodat hij zijn werkgever een mooi verhaal kon opdissen om zelf vrij uit te gaan. Bij een Haarlemmer werd het geld verdeeld. De Officier van Justitie eiste gevangenisstraffen van één jaar en zes maanden met af trek, een jaar en drie maanden met aftrek en 8 maanden met aftrek. Voor de loopjongen vroeg hij een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar. EERSTE HALFJAAR VAN DIT JAAR: Ophaaldiensten worden uitgebreid lastinggebied van de collectiviteit der gemeenten.De Minister had aan vaarding ernstig ontraden. Nadat de MINISTER het onaan vaardbaar had verklaard verwierp de Kamer met 44 tegen 27 stemmen een amendement van de heer BEER NINK (C.H.) bedoelende het per centage der rijksbelastingen aan de gemeenten uit de keren te brengen van 10.3 op 11.2. Tegen stemden de K.V.P., de P.v,d.A. en enige leden van de C.H. Het wetsontwerp werd daarna aangenomen. PENSIOEN EN SPAARFONDS WET In de avondvergadering is een aanvang gemaakt met de behande- Inzamelingen van oud papier, lom pen en vooral van metalen hebben opbrengsten opgeleverd die ver bo ven de verwachtingen liggen. Reden te meer om er mee door te gaan en nu doet de Minister van economische zaken 'n dringend beroep op de Ne derlandse bevolking, om haar mede werking te verlenen. Onze uitvoer van dergelijke goe deren. die in het eerste half jaar van 1951 bijna 26 millioen bedroeg, is ge stegen tot bijna 63 millioen geduren de de eerste zes maanden van dit jaar. Bovendien wordt onze industrie ruimer dan ooit voorzien van deze soort afval, dat toch zoveel waarde heeft. Verleden jaar leverden wij met ons allen per maand 11.400 ton oud papier, dit jaar 19.000 ton. Van elke tere vraag naar rundvlees, wordt de tien kilogram nieuw papier kwam er MJSBk-ir Het hoofdgebouw van de Katholieke Universiteit „Sophia" te Tokio in Japan. Meer dan 800 Japanse studen ten lopen hier overdag college. In de avond volgen 400 Amerikaanse sol daten er de avondcursussen. Dit ge bouw weerstond in de voorbije jaren reeds verscheidene aardbevingen en luchtaanvallen. „Het communisme kan nooit wor den uitgedreven, maar moet worden uitgeroeid, en de missionarissen staan aan het vooruitgeschoven front van hen die het klaar moeten spelen.Fulton Sheen. Blinden werden er door bedrogen De recherche van Maastricht heeft de „Stichting Geleidehonden Zuid- Nederland", welke haar zetel te Maas tricht had, als een zwendelzaaak ont maskerd. Tegen de voorzitter en de secretaris van de „stichting", de 31- jarige ex-kellner J. H. L. E. en de 35- jarige scheepswerktuigbouwkundige W. C. L., beiden uit Arnhem, is pro ces-verbaal opgemaakt. Zij worden van oplichting, zwendel en verduis tering beschuldigd. Ten overvloede zij er op gewezen, eens of tot de betaling van een kwar taal-, een half jaar of een jaarabon nement op een maandschrift, dat de „stichting" geregeld zou uitgeven, maar waarvan slechts nuitgave is verschenen. Toen de Maastrichtse recherche bij het secretariaatsadres een onderzoek instelde, bleek de verantwoording voor de binnengekomen gelden zeer verward. De heren hebben toen de zetel van de stichting naar Arnhem verplaatst. Bij verdere controle door icu wïcinui-iiv j «i» hi".-«.v,.., vcjjjwdibi. dij veiucie cunuuie uuor de de „stichting" niets te maken I de politie kwam aan het licht, dat heeft met het gunstig bekend staan- „Nederlandse Geleidshonden- op een gegeven moment na twee maanden activiteit van de stichting fonds" waarvan zetel en school ge-1 al ruim 7000 abonné's op het z.g. vestigd zijn te Amsterdam. De „Stichting Geleidehonden Zuid maandblad waren geworven en dat I de gelden daarvoor bij vooruitbeta- Noord-Brabant en Limburg aan een geleidehond te helpen. Ongeveer 26 colporteurs en col- portrices hebben in beide provincies duizenden personen bezocht en ze weten over te halen tot een gift in- papier, metaal, lompen en beende ren te verzamelen. De landelijke actie voor de inzameling van deze afvalgoederen zal daarom worden voortgezet. De inzameling zal voor taan ook gebeuren door de erkende opkopers en de schillenhandel. Het is de bedoeling, dat zij eenmaal in van tien maanden voorwaardelijk de veertien dagen wijksgewijze huis i met een proeftijd van drie jaar. De aan huis de spullen komen ophalen, soldaat B. uit Amsterdam kreeg zes die de burgers voor dit doel hebben maanden gevangenisstraf, waarvan willen bewaren. J vier voorwaardelijk. normale prijsdalende tendenz van rundvee in dit najaar geheel opge heven. Hieruit blijkt, dat de consu menten, voorlopig «Jthans, niet mo gen rekenen op lagere vleesprijzen. Thans is ook in Zeeland mond- en klauwzeer geconstateerd, namelijk te 's Heer Arendskerke en Kamperland, op Noord Beveland. Twee landbou wers hadden, naar zij zeggen, de zie ke koeien gekocht op de Rotterdam se veemarkt.Ook op Schouwen is een geval geconstateerd. Woensdagavond arriveerden op Schi phol uit Djakarta de heren dr. J. 'viers (links) en mr L. Tielenius Kr uythoff, die indertijd, tegelijk met Sultan Hamid van Pontianak, wien s adviseur zij waren, gevangen ge nomen werden en eerst na een voor lopige hechtenis van enige maanden in Januari 1951 zijn vrijgelaten. vier kilogram oud papier terug. De opbrengst van lompen per maand steeg van 3.800 ton in 1950 tot 4.400 ton in dit jaar. De uitvoer van lompen bracht de eerste zes maanden van 1951 bijna 26 millioen gulden op. De Nederlandse industrie is voor een groot deel afhankelijk van de toevoer van schroot uit het binnen land. Met het oog hierop zijn er eni ge tijd geleden bepalingen voor het aanhouden van minimum voorraden uitgevaardigd. Allerlei metalen kan men gebruiken. Dus zijn ook de blik jes het bewaren waard. Minister Van den Brink zou graag zien, dat iedereen eens flink ging meehelpen, om zoveel mogelijk oud MACHINAAL SNOEIEN. De heer J. Doornink te Aalten heeft in samenwerking met de heer J. Brenkink te Winterswijk een mo- torsnoeimachine gebouwd. Men kan het apparaat, dat wordt aangedre ven door een benzinemotortje van 1 y, pk, en zowel voorzien ih van een cirkelzaagje als van een kettingszaag, tot op een hoogte van 6 meter snoeien. Met de kettingzaag kan men zelfs takken van 35 c.m. dikte door zagen. De heer Doornink heeft o{ zijn vinding octrooi aangevraagd. KORT FAILLISSEMENTSAANVRAGE „EXPOGE" AFGEWEZEN. De rechtbank te Amsterdam heeft de aanvrage van het faillissement van de Nederlandse Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen uit de Bezet tingstijd, ingediend door mr. B. J. M. Haase te Amsterdam afgewezen. Mr. G. Ch. Aalders uit Dordrecht, optredende als voorzitter van de Vereniging, ontkende de vordering en wees er op, dat de landelijke ver eniging niets te maken heeft gehad met het in 1947 in Hilversum gehou den zomerkamp. De Vereniging was toen nog niet koninklijk goedgekeurd en derhalve waren afdelingsbestuur ders hoofdelijk aansprakelijk. LEEUWEN-AVONTUUR Een groep van zes leeuwen van 1 ten spoedig wat er aan de hand was, Nederland", die in de zomer van dit j ling waren voldaan en dat er bo jaar was opgericht, stelde zich z.g. j vendien aan giften ruim 1000 was ten doel minvermogende blinden in j ontvangen. Na aftrek van de zeer royale pro visie voor de colporteurs, was onge veer 3700 voor de stichting be stemd, maar bij kancontrole vond de politie een tekort van 800. De stich ting had nog geen enkele geleide hond aangeschaft, maar de heren die aan de leiding zaten, hebben over de ontvangen gelden zeer ruim be schikt voor eigen doeleinden. Een post voor huur van een kantoor bleek bestemd voor een kinderka mer in Arnhem. De heren hadden 1350 aan salaris in twee maanden opgenomen hoewel de stichting voor wendde, dat het werk belangeloos werd gedaan. De leiders hebben zich nog aan andere onregelmatigheden schuldig gemaakt, doordat zij de naam van de stichtinf veranderden in „Stichting geleidehonden Noord- Nederland" om daarmee te werken in Zuid-Holland en Groningen. Bovendien heeft L. van een andere geleidehondenstichting, waarvan hij vroeger secrataris is geweest, een aantal ledenkaarten verduisterd, warvan hij de abonnementsgelden voor de nieuwe stichting incasseerde. SOLDATEN VEROORDEELD TOT GEVANGENISSTRAF De Krijgsraad te velde Zuid in Den Bosch heeft gisteren twee mili tairen, die betrokken zijn geweest bij de ongeregeldheden te Eindhoven op Zondag 5 Augustus, veroordeeld tot gevangenisstraffen. De soldaat G. K. uit Apeldoorn werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waar- Klant te Valkenburg 'n deel van de beroemde „Quo Vadis"-groep zat enige tijd geleden bij een Duits circus. Toen dit circus in financiële moeilijkheden geraakte, werd met de directie overeengekomen dat deze groep met nog ander circus-mate riaal, naar Cyprus zou worden over gebracht. Men had van daar uit een goed aanbod gekregen om op te treden in een Grieks circus. De heer Klant vertrok naar Genua om de versche ping der leeuwen te regelen en om zich te overtuigen dat voor vracht en andere kosten een garantie ge stort was Toen echter het schip op Cyprus aankwam bleek de garantie alleen op papier te bestaan en wa ren er geen contanten. „Leeuwenmarkt" De Italiaanse reder wilde toen de hele lading, bestaande uit leeuwen, paarden en enkele tonnen circus materiaal, aan de meest biedende verkopen, teneinde de vrachtkosten nog enigszins te dekken. Toen er echter geen kopers kwamen opda gen werd dootgevaren naar Haifa, doch ook daar waren geen liefheb bers. Inmiddels had de heer Klant van Valkenburg uit contact met de re der opgenomen. Deze was bereid het schip naar Genua te laten terug komen, hetgeen dan ook geschiedde. De reder kreeg echter inmiddels de rechtbank vergunning om en wetende dat de reder een vermo gend man was, kozen zij partij van de artisten die door deze verkoop volkomen geruïneerd zouden wor den. Toen bovendien nog een Duits circusdirecteur weigerde om te bieden daar hij de verkoop im moreel vond, begonnen de haven arbeiders te protesteren en te joe len. Zij namen een dusdanige drei gende houding aan dat reder, deur waarder en advocaat ijlings de be nen namen. Enige uren later liet de reder via het Nederlandse consulaat in Genua aan Klant weten, dat hij met hem als vertegenwoordiger van alle ar tisten, tot een accoord wilde komen. Er volgden enige conferenties, waar na de reder een veel te hoge som van enkele millioenen lires, vroeg. Tenslotte ging hij accoord met een kwart van het oorspronkelijke be drag. De behulpzame vice-consul Het door de Nederlandse bank vrijgegeven geld was echter nog niet in Genua aangekomen. Alleen aan het doortastend optreden van dc Nederlandse vice-consul, de heer de Lange, was het te danken dat de nodige contanten op tijd aanwezig waren. Trouwens alle onderhande lingen waren alleen mogelijk geble ken dank zij de buitengewone me dewerking van de heer de Lange Gratis Iaden en lossen Na afsluiting van het accoord bleek Aaf dr» havenautoriteiten no«r een tot openbare verkoop over te gaan1 dat de havenautoriteiten nog een en hij had reeds alle Italiaanse die rentuinen en circussen aangeschre ven. Maar de intussen weer naar Genua gereisde klant ontving van de Nederlandse bank een groter be drag, om te trachten daarmede de zaak te regelen. De reder wilde aan vankelijk hier niet van horen en de verkoopdag werd vastgesteld. Er waren echter weinig gegadigden en de verkoop werd uitgesteld tot de voleende dag. Havenarbeiders grijpen in De havenarbeiders in Genua wis- liggeld eisten van 900 gulden. Ook hier waren het de havenarbeiders die redding brachten. Zij wisten de maatschappij te bewegen deze reke ning te schrappen en zij zelf ver klaarden zich bereid de hele zaak te lossen en op de trein te laden, zon der daarvoor enige vergoeding te willen ontvangen. Toen de drie wa gons het havenemplacement van Genua uitreden ging er een donde rend hoera op van honderden Ge- nuese dok- en havenwerkers. De leeuwen zijn nu onderweg naar Ne derland en zullen eerstdaags in Valkenburg arriveren. BEURS - Q VERZICHT ONDERTOON WEDEROM GUNSTIG Geheel in overeenstemming met de wereldmarkten wordt ook op de Amsterdamse effectenbeurs, in af wachting van de politieke ontwikke- een apathische houding aangenomen. Alleen de dollarwaarden blijven een begeerd object, hetgeen ook gisteren wel bleek uit de stijging van het agio tot 15J4 procent en een vaste stem ming voor de dollarobligaties, die cir ca procent tegen. De afwachtende houding spreekt wel duidelijk uit de openingskoersen, die voor sommige fondsen tot op frac ties nauwkeurig volkomen gelijk wa ren aan de slotkoersen van de vorige dag. Gezien de geringe neiging tot zakendoen, stemde het niettemin tot voldoening dat de ondertoon weder om gunstig was, zodat over het alge meen goed prijshoudend gesloten werd. De twee fondsen die de laatste da gen enige aandacht trekken, n.l. nieu we Philips en Exploratie, konden zich licht herstellen van de Woensdag ontstane verliezen. Philips kwam weer boven de 170, n.l. 170K (168)4) en Exploratie verbeterde van 92 tot 93Vi. Vast blijken ooi. claims Simplex te zijn, die, bij een theoretische waar de van ƒ40.Woensdag gestegen zijn tot 60.en ook gisteren op deze prijs verhandeld zijn. In Kon. Olies viel wel zeer weinig te beleven. De koersfluctuaties be perkten ;ich tot precies 1 punt en gesloten werd op 297J-4 tegen Woens dag 298. Unilevers trokken twee pun ten aan tot 228)4- De Cultuurwaarden wisten zich gemakkelijk te handha ven en verbeterden tijdens het marktverkoop licht, doch de winsten bleven beperkt. Voorts liggen de In donesische gemeenteleningen de laat ste dagen vast en deze tendens werd voortgezet. De Scheepvaartafdeling was licht verdeeld, maar voor het merendeel iets beter. De guldensbeleggingen openden onveranderdoch liepen la ter achteruit tot 85 7/8 (86) voor de conversielening, en 88 13/16 (89 1/16) voor investeringscertificaten. Prolin- gatie 3*4 procent.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 5