VERTAALWERK Voorstel leden-benoeming voor Leids Burgerijfonds WOENSDAG 17 OCTOBER 1951 L7E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Kath. Middenstand. O.l.v. de nieuwe voorz., de heer H. v. Deuren, vergaderde de Kath. middenstands- vereniging in Hotel „Centraal". De g.a. kapelaan E. G. Duijm hield zyn „geestelijk kwartiertje". Spr. wees er op, dat een christen niet be slist een kluizenaar of monnik be hoeft te zijn om het H. Evangelie te beleven. Als middenstander hebben wij de taak de vruchten en produc ten der aarde zo eerlijk mogelijk te verdelen. Hierna werd besloten samen te werken met de andere middenstands organisaties ter plaatse voor de Sint- Nicolaasactie. In dit comité zullen van R.K. zijde zitting nemen de he ren W. Hoogerwerf, J. Markx, J. Ponsioen, J. v. d. Bosch en J. Vrie- sekoop. Voor een nieuw te houden cursus in angstvrij spreken gaven zich reeds verschillende leden op. De heer J. C. Winninghoff hield een inleiding over de financierings- en liquiditeitsmoeilijkheden van de middenstand. Op breedvoerige wijze •heeft spr. duidelijk het licht doen schijnen op vele factoren, welke hun ongunstige invloed op de huidige krappe liquiditeitspositie van de middenstand niet hebben nagelaten. De overheidsbemoeiingen alsook de geringe koopkracht van de bevolking hebben ten deze remmend gewerkt. Spr. meende ook, dat de kopers ten onrechte hun voorzieningen uitstel len, rekenend op verlaging van de prijzen, welke echter z.i. niet verder zul.en dalen. Dat de internationale oorlogstoestand en de nationale be wapening hieraan debet zijn is voor een ieder duidelijk, terwijl in het ver lies van Indonesië wel de grootste bevordering moet worden gezien voor onze nationale verarming. Opvangen van de financiële gevolgen hiervan was ten enenmale uitgesloten. Inge volge de fiscale maatregelen is het op peil houden van de gewenste voorraden bij normale risicote al zeer moei.ijk. Ingevolge de prijsbe- schikking 1950/'51 kon de voorge schreven winstberekening de geste gen kosten niet voldoende opvan gen voor de abnormale risico's van de conjunctuur wisseling. Juist deze vervangingswaarde theorie van de overheid heeft in de middenstand kwaad bloed gezet, zo zei spr. die in zijn verder betoog toch ook wel be grip toonde voor de moeilijkheden van de regering. Spr. betreurde wel, dat de regeringsmoeilijkheden voor een belangrijk deel hun terugslag vonden bij de middenstand, de minst weerbare groep. Na de huidige situa tie bij de middenstand in een serie cijfers te hebben belicht en de no dige gevolgtrekking hieruit te heb ben gemaakt, besloot de heer Win ninghoff zijn financieel-economische en maatschappelijke als politieke in leiding met de conclusie dat de moeilijkheden voor vele middenstan ders ondraaglijk zijn. Op alle fron ten moet worden gestreden, indivi dueel en gezamenlijk. Er moet wor den gevochten om het initiatief, dat de middenstand uit handen is geno men wederom te beheersen teneinde in deze zorgvolle tijd de basis te leggen voor een betere toekomt. Hierop volgde een vruchtbare ge- dachtenwisseling, waarna de heer v. Deuren, ver na middernacht de bij eenkomst sloot. Centrum (Alphen a. d. Rijn). Ten bate van de T.B.C.-bestrijding heeft de Alphense Postduiven Socië teit „t Centrum" een postduiven- concours georganiseerd vanaf Mons, plm. 190 km. Hieraan werd deelge nomen door de Postduivenverenigin gen Waddinxveen, „Het Centrum" te Gouda, de Reisduif te Gouda, „Het Westen" te Gouda, „De Luchtbode" te Gouda, „Strijd en Vriendschap" te Gouda, de Leidse postduivenver eniging, de Warmondse, ,31auw- band" en „Het Centrum" te Alphen aan den Rijn, de Boskoopse en de Moordrechtse postduivenverenigin gen. In concours waren 378 duiven. Hiervan behaalden 79 een prijs. De eerste 10 uitslagen luiden 1. H. v. Dijk (Waddinxveen) de beker; 2. J. v. Loon Priem „Centrum" Gouda; 3. H. de Jong „Centrum" Gouda; 4. S. Tak „Centrum" Gouda; 5. M. v. d. Berg, Boskoop; 6. H. v. d. Wiilik, Boskoop; 7. P. Baks „Reisduif", Gouda; 8. J. A. Bronn „Reisduif", Gouda; 9. D. Bijl „Centrum", Gouda en 10. J. Vermeer, Moordrecht. P. H. Goedhart van „De Blauwband", Al phen a. d. Rijn behaalde de 18e plaats en A.' Joha van „Centrum", Alphen a. d. Rijn de 56e. Eerste 2 getoonde H. v. d. Willik, eerste 3 ge toonde S. Tak, eerste 5 getoonde J. Vermeer. Voor de beste uitslag is aan S. Tak (5 duiven mee en hier van 3 in de eerste 25) werd de me daille van de Leidse Coruant toege kend. BOSKOOP Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Maandag kwam de pl. afd. van de Kon Mij. voor haar ge wone maandelijkse vergadering bij een. De voorzitter heette in het bij zonder de secr. welkom, die na een afwezigheid van enkele maanden weer tegenwoordig was. Ingekomen was een mededeling dat de alge mene vergadering zal worden gehou den te Utrecht op 30 Oct. a.s. met het verzoek om afgevaardigden en plaatsvervangers aan te wijzen. Hier toe werden benoemd de heren K. Verboom en L. Konijn. De voorzit ter. zal op de vergadering aanwezig zijn als lid van het hoofdbestuur en de heer Spaaargaren als afdelings secretaris. Tot jury werden benoemd de heren Bekenkamp, v. d. Berg en Soet. Bij de beoordeling van het medegebrachte materiaal verwierf de heer G. Huizer voor een fraaie collectie nieuwere grootbloemige ro zen 9 punten. De heer K. Verboom kreeg 4 punten. De heer A. M. Ver meulen 4 punten. De heren J. v. d. Pol en L. Konijn elk 1 punt. De heer J. v. d. Smit had weer een grote collectie planten en bloemen ter be oordeling medegebracht. Aan diens iq.zending werden 6 punten toege kend. HAZERSWOUDE (H. R.) OP HET NIPPERTJE GERED. Twee kinderen van de heer J. J. van Putten, hoofd der R. K. Jongens school in de Groenendijk, resp. 31£ en 7 jaar oud, kwamen bij het spel in de Rijn terecht. Dit werd spoedig opge merkt. Bij één der kinderen werd door een lid van de E.H.B.O. met sue. ces kunstmatige ademhaling toege past. Dit ongeval had slechter kun nen aflopen. Vogelpest. Nadat op het dorp Hazerswoude enige gevalled van vo gelpest zijn geconstateerd is de ge vreesde ziekte eveneens waarschijn lijk waargenomen bij de kippen van de heer P. V aan de Rijndijk. HOOGMADE K.A.B. Voorz. N. Lieverse kon niet anders doen dan zijn spijt betui gen over de slechte opkomst van de leden op deze propagandavergade- ring en eerste avond van het win- terprogramma. Pater Nous, van het Retraitehuis te Noordwijkerhout hield een toespraak waarin hij het 'retraitewerk toelichtte o.a. aan de hand van de encyclieken waaruit hij passages aanhaalde. Spr. hoopte dat de weinige aanwezige leden de kernleden voor een retraiteclub zou den zijn en een propaganda hiervoor zouden voeren. Staande de vergade ring werd tot de oprichting van de retraiteclub overgegaan. Een gekozen bestuur zou nader overleg plegen over de verdere uitwerking van een spaarsysteem. Hierna ontvouwde de voorz. het winterprogramma, dat een uitvoering van de toneelver eniging „St. Genesius" en een spre ker over het communisme bevatte. Voorts kaartavonden en als slot een feestavond. Een voorstel uit de ver gadering om de feestavond op Zater dagavond te houden wees de voorz. van de hand omdat zulks als niet- passend geacht moest worden. De rondvraag leverde geen bijzonderhe den op. NOORDEN JONGVEEDAG Wederom is er dit jaar door de L. T.J. in samenwerking met de Chris telijke Jongeren een kalveropfok- wedstrijd en een jongvee keuring georganiseerd. De voorz. Th Mourits opende deze dag door alle aanwezi gen van harte welkom te heten in het bijzonder de heren van het Rijks- op ALLE gebied Bill, tarieven Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANfSOEN 65 - TELEFOON 26558 (Advertentie). LEIDSCHENDAM Weer winkelweek. Het grote succes van de St. Nicolaas-winkel week van net vorig jaar heeft het bestuur van de winkeliersvereniging doen besluiten om dit jaar met- St. Nicolaas weer een winkelweek te or ganiseren. Deze winkelweek zal dan gehouden worden in de week van 23 November tot 5 December. Gids voor de parochie. Gisteren is de gids verschenen „Voor gezin en parochie" welke door de zorgen van de Katholieke Actie is samengesteld en uitgegeven. Het boekje, dat er smakelijk uitziet met op de omslag een mooie foto van de parochiekerk geef' een opsomming van alles wat voor de parochianen van belang is. Dit boekje, dat in een sinds lang be staande behoefte voldoet zal onge twijfeld een welkome vraagbaak blij ken te zijn voor hen die zich hier ko men vestigen. Geboren. Catharina B., d. van J. Lebbing en K. Schafer; Nicolaas C. M., z. van A A. Knijnenburg en G. van der Lubber. Cornelis J. M., z. van C. J. van den Nouweland en H. C. M. van den Berg. Maria J., d. van C. L. Jansen en J. H. van Rijn. Ondertrouwd: G. J. Huls en H. E. Breukers; H. Klein en G. Rehlingo. Getrouwd: C. J. Uittenhout en J. M. C. de Groot; P. J. Meester en W. J. Klerks. Overleden: M. Schipper oud 75 j. weduwe van A. Meulstee; W. de Haan oud 68 jaar ongehuwd; Franz E. Pril oud 67 jaar echtgenoot van J. M. O. Mohr. VOORSCHOTEN Feestavond „Recht door Recht". Gisteravond gaf de buurtvereniging „Recht door Recht" van de Donklaan en Omgeving bij gelegenheid van haar vijfjarig bestaan een feestavond in „Het Wapen van Voorschoten". Even acht uur was de zaal reeds goed gevuld met de leden en introducé's en kon de feestavond in intieme kring een aanvang nemen. De voorz. van de vereniging, de heer H- Stee houder heette allen hartelijk welkom en wenste ieder een genoeglijke avond. Spr. memoreerde het vijfja rig bestaan van de vereniging. Daar na werden enige toneelstukjes voor het voetlicht gebracht, die door eigen mensen van de buurtvereniging wer en voorgedragen. De inhoud van de schetsjes was aan de vrolijke kant en geschikt voor een feestavond. Het is de bedoeling bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan met het St. Nico- laasfeest de kinderen extra te tracte- ren. Een verloting, gehouden tijdens de pauze, moest de nodige gelden voor het kinderfeest bijeenbrengen. De leemten tussen de verschillende schetsjes werd aangevuld door mond- accordeonmuziek van de heer Jac. Teunissen. Na afloop van het pro gramma was er nog gelegenheid tot het maken van een dansje. „The Rythme Club" verleende hierbij haar muzikale rpedewerking. Geboren: Johanna Cornelia, dr v. Th. G. M. van Leeuwen en M. E. v. Bohemen; Catharina Theodora Ma ria, dr van L. P. Uitendaal en M. L. C. Abswoude; Jacobus Cornelis Jo hannes zn van C. A, Karremans en A. E Zoetemelk Ondertrouwd: Willem den Hertog 24 jr te Rijswijk ZH., en Johanna Maria Smits 23 jr; Eugène van den Broeck 28 jr te Berchem in België en Cornelia Petronella Balfoort 26 rj. Gehuwd: P. A. Alp. van Saase- en M. A. van der Kleij; Hendrik Jan Vermeulen en N. J. Hak. Overleden: Ariaantje Geertruida Waal, 64 jr wed. van Dirk Schenk. WASSENAAR SOLDAAT H. BAGGERMAN VAN KOREA NAAR AMERIKA. Op uitnodiging en op kosten van de V. N. mag een aantal militairen beneden de rang van officier, die zijn ingedeeld bij het 8ste leger in Korea en aldaar 1 ebben uitgeblonken, een rondreis vai. een maand door Mexico Midden-Amerika en Canada maken. Van de 2e infanterie divisie komen hiervoor twee Amerikanen, een Fransman en een NederlandtfT in aanmerking. Deze landgenoot,' de soldaat H. Baggerman uit Wassenaar is de gelukkige van het Nederlands detachement V. N. D<. groep is onlangs vertrokken naar het hoofdkwartier van de 2e divisie en werd daar toegesproken door major general Young. ZOETERMEER Geboren Pieter, z. van J. Moret en M. A. Booi; Trijntje, d. van J. Brouwer en M. v. d. Spek Ondertrouwd: A. van Eileswijk 23 jaar en N. Alphenaar 21 jaar: S. J. v. d. Helm 28 jaar en M. A Th. van Vliet 25 jaai Getrouwd M. Woutersen 25 jaar en J. K. M. Adegeest 23 jaar; P. J. Soeterbroek 61 jaar en C. C. van Leeuwen 50 jaar. Overleden: J. v. d. Marei 70 jaar echtg. van F. den Toom. ZO JUIST ONTVANGEN: Pracht sortering wol gabardine FALCON HERENJASSEN Het neusje van do Zalm 125.— ZWARE HERENJEKKERS f. 73.50 VRAAGT ZICHTZENDING en Gratia stoken in de haard, Zijn de bonnen van Planje waard. PLANJE HET ADRES VOOR IEDERE BEURS Voorschoten Katwijk Valkenburg Hillegom Rijswijk (Advertentie). veeteeltconsulentschap, de heer Markman v. d. P. B. H., de heren melk-, melkcontrole- en van de fok- vereniging „De Vooruitgang" van Zevenhoven en Omstr. Voor de op- fokwedstrijd waren 34 kalveren in gekomen, verdeeld in 2 groepen. In de groep Zwartblaar namen 12 kal veren deel, in de groep Fries Hol landse waren er 22 aanwezig, verder namen er nog 12 Klamvaarsen deel aan de extrieurkeuring. De prijs winnaars van de groep Zwartblaren waren: le pr, Gez. Koole, 2e pr ook de Gez. Koole, 3e pr. Gebr. van Die- men allen te Noorden. G Mourits uit Zevenhoven kreeg een eervolle vermelding. De prijswinnaars van de Fries Hollandse waren: le pr. C. v. d. Arend. 2e pr. Jac. Plomp 3e pr. G J. v. d. Arend. 4e pr. Jan Langeslag J. H. P. Noordegraaf kreeg een eer volle vermelding; de heer Noorde graaf kreeg ook de prijs voor de grootste inzending. Bij de extrieur keuring van de Klomvaarsen hebben dit jaar ook de jongeren in groepsverband aan het keuren deelgenomen. De uitslag was als volgt, le pr. Adr. v. d. Weyden; 2e pr. Jac. Plomp; 3e pr Adr. v. d, Weyden. J. P. H. Noordegraaf kreeg een eervolle vermelding. Na de prijs uitreiking gaf de heer van der Goot nog een uiteenzetting over het doel en het nut van de fok-, melk- en controlever., alsmede de veehygiëne wat voor vrijhouden van t.b.c. van groot belang is. Gemeenteraad vergadert a.s. Maandag Er komt een veelading bij de molen De gemeenteraad van Leiden verga dert op Maandag 22 October om 2 uur. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan J. Wichers, als le raar in de Wiskunde aan de Hogere Burgerschool met vijfjarige cursus. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mr. dr. M. V. Polak, als leraar in de Staatswetenschappen aan de Hogere Burgerschool met vijf jarige cursus en aan de Hogere Bur gerschool voor Meisjes. Benoeming van drie leden van de gemeenteraad en van acht andere in gezetenen van de gemeente tot leden van het bestuur van de stichting „Burgerijfonds van Leiden". Benoeming van een leraar in de Wiskunde en Mechanica aan de Ho gere Burgerschool met vijfjarige cur sus. De aanbeveling luidt: le. W. L. Langenberg, leraar aan het gymnasium, alhier; 2e. C. Schogt, Amsterdam. Voorstel inzake het opnieuw ver lenen van machtiging tot het rooien van bomen en het vervreemden van te rooien of gerooide bomen. Voorstel tot het ter beschikking van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit steilen van de voor le bouw van een hoogspanningssta tion benodigde grond, met bijbeho rend water, gelegen nabij de Wasse- naarseweg, groot 140 m2. a 20. Voorstel tot het verkopen van grond, gelegen aan de Os- en Paardenlaan aan de N.V. Leidse Apparatenfabriek, groot 190 m2. 4. Voorstel inzake het verlenen van medewerking tot wijziging van de tusen de gemeente Leiden en de So ciëteit „Amicitia" aangegane over eenkomst betreffende de uitgifte in erfpacht van een gedeelte grond na bij de Rijnsburgerbrug aan genoemde sociëteit. Voorstel inzake het verhogen van het bij raadsbesluit van 31 October 1949 ten behoeve van het verbeteren van de keuken van de Inrichtingen Endegeest' 'c.a. beschikbaar gestel de bedrag. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het aanleggen van een veelading met bijkomende werken op het veemarkt- terrein. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente en de reke ningen van de takken van dienst over 1949. „BURGERIJFONDS VAN LEIDEN" Nu de goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot oprichting van de stichting „Burgerijfonds van Leiden" en tot vaststelling van de statuten is verkregen en de akte van oprichting is verleden, dient tot be noeming van de leden van het be stuur te worden overgegaan; de stichting kan dan onmiddellijk daar na met haar werkzaamheden een aanvang maken. Ingevolge art. 6 van de statuten der stichting bestaat het bestuur uit 14 leden, n.l. a. de burgemeester, die tevens voorzitter is, b. twee wethouders, door B. en W. aan te wijzen, c. drie raadsleden, d. acht andere ingezetenen. De bestuursleden, bedoeld onder c. en d., worden benoemd door de Raad, die onder b. op aanbeveling van B. en W. Bij deze aanbeveling zijn B. en W. uitgegaan van 't standpunt, dat het stichtingsbestuur zo veelzijdig moge lijk moet worden samengesteld, dat personen uit zoveel mogelijk alle ge ledingen der Leidse maatschappij daarin moeten worden opgenomen. Daarom is gezocht naar een be stuurslid uit de kringen der grote werkgevers, de georganiseerde werk nemers, de handeldrijvende mid denstand, de vrouwenorganisaties; voorts naar een figuur, bekend op sociaal-medisch terrein, een persoon, die thuis is in de wereld der sport, en iemand, die geacht kan worden het culturele streven (in engere zin genomen) in onze stad te vertegen woordigen. Ten s.otte komt het B. ey W. voor, dat in het bestuur een plagts dient te worden ingeruimd aan een der bestuursleden der v.m stichting „Verzorgingsraad voor Lei den", aan wier werkzaamheden het Burgerij fonds zijn ontstaan te dan ken heeft. Voorzover mogelijk, is met de desbetreffende organisaties over de keuze der personen overleg gepleegd. Zoals bekend zullen de te benoe men leden zitting hebben tot de eer" ste Dinsdag in September 1953, ter wijl vervolgens de wethouders en raadsleden telken? voor twee jaren, de overige leden voor 4 jaren zullen v/orden benoemd. In dit verband brengen wij voorts ter kennis, dat als wethouders, die in dit bestuur thans zitting zullen heben door het college zijn aan gewezen de heren J. C. van Schaik, wethouder van Onderwijs, en D. van der Kwaak, wethouder van financiën B. en W. stellen voor te benoemen de volgende ingezetenen der gemeen te; P. J. van Hoeken, Rijnsburgerweg 19; W. A. Kasteleijn, Kagerstraat 10; Mevr. N C. Keij-Stuurman, Burggra- venlaan 3; J. M. van der Kloot, Dief- steeg 10, N. J. Moonen, De Goejestr. 3. A. J. van der Pompe, Leeuwerik- straat 19; Prof. Dr. R. Remmelts, Franchimontlaan 18; D. van 't Zelfde De Goejestraat 59. VEELADING OP HÉT VEEMARKT- TERREIN. Door de Zuidhollandse Bond van Veehandelaren is verzocht, up het veemarktterrein een veelading te doen aanleggen. Het laden en lossen van het rundvee in en uit de vracht auto's met behulp van de steile laad- bruggen levert gevaar op voor het vee. Dikwijls komt het voor, dat het rundvee bij het laden of lossen kwetsuren oploopt. Hierbij komt, dat het laden en lossen thans moet geschieden op de voor het verkeer bestemde gedeelten van de openba re weg, hetgeen voor dit verkeer moeilijkheden oplevert, terwijl het verkeer bovendien een vlotte aan- en afvoer van het vee belemmert. Bij een veelading, die een soort perron vormt ter hoogte van de bodem der voertuigen, waarmede het rundvee wordt aangevoerd, kunnen de dieren zonder moeite uit de voertuigen worden geleid en daarna over het schuin aflopende gedeelte worden af gevoerd. Op het terrein ten noord oosten van de molen ,,de Valk" kan een veelading met een lengte van 70 meter worden aangelegd. De kosten van aanleg zullen, met inbegrip van de koston, van bijkomende werken, zoals het bouwen van een overdekte markttoegang voor het vee en van een kantoortje voor penning verkoop, het aanbrengen van aanbind- en leidbalies en het verplaatsen van enige bomen, naar raming 14.600. bedragen. Met het oog op de plannen tot het verplaatsen der veemarkt zal dit bedrag in ten hoogste 5 jaren moeten worden afgeschreven. De aanleg van een veelading zal een aanmerkelijke verbetering van de inrichting der veemarkt vormen. WIJZIGING ERFPACHT VAN SOCIËTEIT AMICITIA. Het BestuL:? van de Sociëteit „Ami citia" is voornemens de kegelbaan van de sociëteit te verplaatsen, in verband waarmede het aan B. en W. heeft verzoent te bevorderen, dat de aan de sociëteit in erfpacht uitgege ven oppervlakte grond wordt veran derd in dier vuege, dat de erfpachts- grord wordt uitgebreid met een aan grenzende strook, ter grootte an pl.m. 15.75 M^ terwijl dan uit de erf pacht kan worden opgenomen een strook grond ter oppervlakte van pl.m 14.5 M.°. Tengevolgt van deze wijziging zal behalve het urinoir, staande aan de 2e Binnenvestgracht, een veebalie moeten worden verplaatst, hekwer ken worden veranderd en bestratings werken uitgevoerd. De kosten hiervan worden geraamd op 5000.Het bestuur van de sociëteit heeft zith be reid verklaard die kosten ten laste van de sociëteit te nemen Aangezien in de totale oppervlakte van de erfpachtsgrond weinig veran dering kom., bestaat volgens B en W. geen aanleiding om in de erf pachtscanon welke by akte van 4 Mei 1918 voor 85 jaren werd vastgesteld, wijziging te brengen VERBETERING KEUKEN „ENDEGEEST" KOSTTE MEER. Bij besluit van 31 October 1949 werd een bedrag van 52.000 be schikbaar gesteld ten behoeve van het verbeteren ^an de keuken der inrichtingen „Endegeest" c.a. Nu de werken ter uitvoering van leze ver betering zijn voltooid en alle kos ten zijn betaald, :s gebleken ia hoe verre het v--rleerde crediet niet vol doende is om deze kosten te dekken. De overschrijding van het aanvan kelijk geraamde bedrag is in de epr- ste plaaAs ontstaan door d^- inge voerde loonsverhogingen en de stij gingen der mateviaalprij/.en, waar door reeds de inschrijvingen bij de aanbesteding hoger waren dan was verwacht. Bovendien verkeerde het gebouw in een slechtere toestand dan was voorzien, zodat verschillen de werken moesten v/orden uitge voerd, die niet in het oorspronkelijk plan waren opgenomen. Voorts werd de uitvoering van de werken be moeilijkt door onbekende obstakels in de grond en door de zeer hoge grondwaterstand. De totale kos ten der uitgevoerde werken blijken thans 66.500 te bedragen, zodat het verleende crediet met f 14.500 is overschreden. GIOCOZO. Han Zirkzee vooi de Leidenaars als toonkunstenaar geen vreemde wil a.s. Zaterdagavond (20 Octin de Schouwburg een vrolijk spel geven van serieuze muziek, zang en dans, voorafgegaan door een muzikale pro. loog. Idéé, tekst, samenstelling, voor studie en régie zyn het werk van Han Zirkzee Heel wat medewerken den heeft hj tot zijn beschikking, vocale en instrumentale ensembles, o.a. van vrouwelijke studenten, Gym nasium, H. B. S. en Volkshuis welke zich aan zijn zorgen toeveiUo-wden. Dames van Nieuw Brunhilde werken mee. Enkele pianoleerlingcn treden vooi het voetlicht en ook vakmensen stelden zich disponibel, zoals: Wille- miei. Korswagen déclamatie, Lies v. d. Bom, sop i.an zangeres en Winja Marova zal dansen. Han Zirkzee heeft kans gezien de bonte rij van personen bijeen te garen in een spel dat hij „Giocoso" noemt. Een aardig idéé! Mooie goede muziek wordt uitgevoerd in een» veel belovend programmal Moge er veel belangstelling zijn voor deze avond waarop Zirkzee zich zal laten horen als begeleider en solist bovendien. J. K. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men godgeleerdheid de heer R. Bor ger, Leiden; voor het doet. examen Nederlands recht de heren H. W. Brandes, Leiden; P. van Dusseldorp, Wassenaar; S. P. M. Keesen, Rotter dam en J. van Zuuren. Den Haag Burgerlijke §tand Geboren: Johannes William Adria- nus z. van W J. Waardenburg en S. C. Verhoogt; Ronald Peter z. van P. Labordus en T. Walinga; Lecn- dert z. van A. P. van den Berg en G. Herens; Thomas z. van E. Maas kant en A. Sieders; Johanna Dinge- nr d. van J. C. Bloemzaad en J La- rrers; Marina d. van M. H. Koreman er, W. de Beun; Maria Cassiana En- gelina d. van P. van der Kwartel en A. M. van Veen; Elisa Margaretha Antoinette d. van E. Lammerts van Bueren en H. J. Kuivenhoven; Anna Sophia Henriëtte d. van E Lammerts van Bueren en H. J. Kuivenhoven; Gerhardus Cornelis z. van W. J. K. Cortcnbach en A. W. Volk; Marga- weersverwachting (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MEER BEWOLKING. Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Zwak ke tot matige wind uit Noorde lijke richtingen. Vannacht en morgenochtend minder koud, morgenmiddag dezelfde of iets lagere temperaturen dan van daag. 18 October zon op 7.08, onder 17,42; maan op 18.36 en onder 11.35 uur. retha d. van M. J. Blok en M. Spaan; Anna d. van H. W. van den Bosch en J van der Plas; Gerarda Maria A M. Bosmeier; Johannes z. van J. van der Sman en C. Burgstad; An- tonie z. van W. M. Beekhuis en J. de Mooij; Mijndert z. van M. de Jong en B. Otten; Cora Adriana Susanna d. van W. Schouten en H. Kanbier. Gehuwd: A. P. Smittenaar en H. C. Bekooij. Overleden: P. Padmoes huisvr. van K. Vcrkleij, 80 j.; J. Brezet wed, van Van den Brink, 74 j. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). WEDEROM INVAL IN SPEELHOL IN DEN HAAG. Bankhouder is een Leidenaar. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur heef' de Ha.igse recherche wederom een inval gedaan in een speelhol aan de Laan in het hart van Den Haag. Men vermoedde reeds geruime tijd dat in dit perceel gelegenheid tot hazardspel werd gegeven, doch de verschillende bezoeken die door re chercheurs in dit huis werden afge legd, hadden echter nooit enig resul taat opge'everd. Gisterenmiddag weraen er echter dertien personen aangetroffen die roulette speelden. Zij werden gearresteerd en naar de arrestantenbewaarplaats overge bracht. Bij de arrestanten bevonden zich een psychon.etrist, een koopman, een artist, een kok, een steuntrekker en kele personen zonder beroep, en twee vrouwen, een 47-jarige verpleegster en een 54-jarige vrouw zonder be roep. Rculette. fiches, tafels en stoelen werden door de politie in beslag ge nomen. Tegen middernacht werden tien van de dertien personen wederom op vrije voeten gesteld Voorlopig werden de 55-jarige bankhouder P K. uit Lel den de 63-jarige steuntrekker H. J. A. en de 48-jarige koopman H. C. bei den afkomstig uit 's Grövenhage, nog vastgehouden De Haagse politie heeft een bejaard paar aangehouden, dat er in de af gelopen drie maanden een systeem van maakte om in tal van Haagse magazijnen allerhande goederen te stelen en thuis op te bergen. In de woning van de 73-jarige vrouw D. H. en haar 59-jarige voor malige echtgenoot, J. R., met wie zij thans weer samenwoont, trof de po litie bij huiszoeking een groot aan tal lakens, ondergoed, kousen, cou pons en 52 jumpers aan, die zij be kenden gestolen te hebben. De vrouw viel door de mand toen zij voor de zoveelste keer uit een banketbakkerswinkel ccn pakje sprits van de toonbank meenam. De banketbakker had al vaak, na dat de vrouw in zijn winkel bood schappen was komen doen, iets van de toonbank gemist. De politie vraagt zich af of zij hier te doen heeft met kleptomanen, of ge routineerde winkeldieven. Op de rijksweg bij Velsen heeft een verkeersongeval Maandagavond het leven geëist van de 44-jarige mo torrijder J. J. V. De motorrijder kwam uit de rich ting Haarlem, toen plotseling vóór hem een militaire vrachtauto, waar achter een kanon was bevestigd, van uit een zijweg kwam en de rijks weg overstak. De motorrijder, die vermoedelijk het stuk geschut niet heeft gezien, wilde achter de vrachtauto langs gaan en reed toen tegen de koppe ling tussen auto en kanon op. V. kwam daarbij ten val en geraakte onder het rechter wiel van het ka non. Met zware verwondingen werd hij overgebracht naar het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden, waar hij in de loop van de avond is overleden. ZWARE MIST TE LONDEN. Luchtpassagiers op de Londensc vliegvelden konden vandaag niet vertrekken vanwege de dichte mist. Ook de inkomende vliegtuigen, waar van sommige reeds 24 uur over tijd zijn, moesten op de laatste landings plaats vóór Londen op de grond blij ven. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 17 October. Kaas. Op de kaasmarkt te Woerden werden vandaag aangevoerd 231 partyen. Prijzen 1ste soort 2.352.41, 2de soort 2.29—2.34, zware i 2.57 per kg. Handel matig. VEUR, 16 Oct Groente. Toma ten 67.50. bloemkool 825 cent, sla f 15.60, andijvie 57 cent, stam bonen 3040 cent, snijbonen 7083 cent, stokbonen 5065 cent, pronk- bonen 30«8 cent, postelein 1024 cent, prei 813 cent, spinazie 7—38 cent, bospeen 1322 cent, bleekselde rij 515 cent, druiven 7798 cent, boerenkool 89 cent, spruiten 46 ct.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3