Moor beter bont van Egmond WOL :t,B V5 Kunbmctfei J&jtil 2," Herziening Italiaans vredesverdrag VRIJDAG 12 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Qauduiööen in aifaet aan ^Keukenhof De vijver van de Keukenhof te Lisse werd gisteren leeggepompt met het doel de aldaar „woonachtige kar pers en snoeken te kunnen vangen. In het laatste laagje water waren de vissen gemakkelijk te verschalken. Bij de beide bruggen was de vijver afgesloten en de pompinstallalie had verschillende dagen en nachten werk voor men tot de grote visvanst kon overgaan. De vr.ngst was de moeite waard! Het ging er echter niet om een maaltje vis bijeen te krijgen. De snoeken en karpers waren niet bestemd voor de pan. Voor hen was het slechts een verhuizing. Als de vijver weer vol water staat zu'len er goudvissen in uitgezet worden. De bezoekers, die straks was het maar zover! weer in de bloemhof zullen verhoeven, kunnen dan te vens genieten van de feestelijke aanblik, die goudvissen in een vijver nu eenmaal opleveren. Foto: Mr. F. E. de Wilde, Oegstgeest. OVEREEN STEMMING TE PAN MOEN DJOM? Hoewel van officiële zijde geen verklaring is uitgegeven na de sa menkomst op Vrijdag van de ver bindingsofficieren der geallieerden en Noordelijken, gelooft men, dat er overeenstemming is bereikt over regelingen voor een hervatting van de onderhandelingen over een sta ken van het vuren. TELEVISIE IN JAPAN. Naar verwacht wordt zal in Japan in Mei van het komende jaar de eer ste televisie-uitzending op commer ciële basis gegeven worden. De tele visiemaatschappij, opgericht door de grootste financiers van het land, heeft verklaard, dat Japan binnen vijf jaar het op één r.a grootste .televisielr.nd" ter wereld zal zijn met drie millioen ontvangtoestellen door het gehele land Deskundigen menen, dat Japan zich bij uitatek leent voor televisie Het lano immers heeft een dichte bevol king met een aanzienlijke on.wikke] ling en de bergpieken geven gelegen heid tot het bouwen van krachtige stations voor het relayeren der pro gramma s. De Japanse organisatoren verkla ren, dat de Amerikaanse bezettings autoriteiten evenals de politie de te levisieplannen volledig goedkeuren. De raad der drie wijzen De „twaalf apostelen" de verte, genwoordigers der 12 NATO-landen, die te Parijs vergaderen over de coördinatie der herbeivapening hebben „drie wijzen" gekozen, die het werkplan moeten uitvoeren. Deze drie zijn de -vertegenwoordi gers van Amerika, Frankrijk en En geland, resp. de heren Harriman, Monnet en Gaitskell. Zij zullen de behoeften voor de defensie en de economische mogelijk heden van ieder land afzonderlijk bespreken, waarbij dan steeds een vertegenwoordiger van het betrokken land aanwezig zal zijn. Dit laatste de tegenwoordigheid van het betrokken land is een con cessie op aandringen van de kleinere naties, die meer zeggenschap wensten. Het bureau der „drie wijzen" zal adviezen uitbrengen aan do commis sie der „twaalf apostelen", die op 24 November te Rome vergadert. Als de U.N.O. te Parijs bijeenkomt Omvangrijke agenda De voorlopige agenda van de Al gemene Vergadering der Verenigde Naties, die 6 November te Parijs bijeen zal komen, omvat 58 punten en beslaat ongeveer alle vraagstuk ken, die het gezag van dc Verenig de Naties aangaan, op politiek, eco nomisch, sociaal, juridisch, admini stratief en technisch gebied. De grote vraagstukken, die de Algemene Vergadering zal moeten bespreken, omvatten onder meer de kwesties van: 1. De onafhankelijkheid van Ko rea; 2. De te nemen maatregelen voor het handhaven van de vrede; 3. De internationale controle van de atoomenergie; 4. De toelating van nieuwe leden; 5. Het voorstel van de secretaris generaal tot het sluiten van een „vredesverdrag" van twintig jaar; een greep uif onze collectie Jumpcrwol IJzersterk, zeer geschikt voor kinderkleding per 100 gram Jumperwol Krimpvrij, in div. kleuren, voor Pullovers, Vesten enz. per 100 gram •k Koordwol Prima kwaliteit, uitgebreid Jaegerwol Prima kwaliteit per 100 gram Sokkenwol Versterkt met Nylon, ook in de kleuren: geel, bleu, bordeaux en grijs, voor ski-sokjes per 100 gram Lingeriewol Wit, rose, bleu, voor on- derkleding per 100 gram 2« 1 95 'j 2» HAARLEMMERSTRAAT 16 (Advertentie.) 6. De Palestijnse kwestie in het licht van het rapport van de ver zoeningscommissie, die thans in Pa rijs werkzaam is; 7. Het plan voor de economische ten achter gebleven gebieden en 8. Het beheer van de niet-autono- me gebieden. KWESTIE-MAROKKO VOOR UNO Syrië heeft de Assemblee der Ver enigde Naties verzocht om op haar zitting van November in Parijs „de schending van de UNO-bcginselcn aoor Frankrijk in Marokko" te be handelen. Tevoren hadden Egypte en Irak xeeds soortgelijke stappen gedaan, zulks in overeenstemming met het beslujt van de Arabische Liga om de kwestie van de Marokkaanse on afhankelijkheid voor de UNO te brengen. Tot dusver werd er aan getwijfeld of Syrië, dat nauwe be trekkingen heeft met Frankrijk, dit onvriendelijk gebaar tegenover Pa rijs zou maken. Russische voorwaarden De Sovjet-Russische minister van buitenlandse zaken, Andrcj Wisjin- sky, heeft gisteren aan de diploma tieke vertegenwoordigers van En- Keiand, Frankrijk en de V. S. het Sovjet-Russische antwoord op het be sluit van de Westelijke mogendhe den om het Italiaanse vredesverdrag te herzien, overhandigd. Op 26 September verklaarden de Westelijke mogendheden, dat zij be reid waren Italië's verzoek om her ziening van het verdrag, in het bij zonder met betrekking tot de beoa- lingen aangaande Italië's militaire kracht, in gunstige ovrweging te nemen. Naar te Moskou verluidt verklaart de Sovjet-Unie zich in deze nota eveneens bereid het Italiaanse vre desverdrag te herzien, indien Italië uit de organisatie van het Atlan tisch Pact treedt en buitenlandse troepen verwijdert. Als tweede voor waarde heeft de Sovjet-Unie ge steld, dat eveneens de vredesver dragen met Hongarije, Bulgarije, Finland en Roemenië zullen worden r herzien en deze landen tot de V. N. worden toegelaten. Practisch bete kenen deze voorwaarden een afwij zing. Wie veilig loopt, loopt langer mee. Op 4 Nov. a.s. hopen onze geliefde Ouders I G. A. DRIESSEN l en M. A. DEN ELZEN hun 25-jarig Huwelijks- 1 feest te herdenken. Dat God hen nog lang 6 moge sparen is de wens 2 van hun dankbare kinderen André Gerard j Arnold Annie Jan Bernard Leo Ria 2 Receptie Zondag 21 Oc- tober van 34 uur J Leiden, 12 Oct. 1051. 2 v. Limb. Stirumstr. 11. Voor de grote belangstel ling. ondervonden bij het overlijden *'van onze lieve Zoon en Broer JACOB betuigen wij onze hartelij ke dank, vooral aan Zeer Eerw. Heer Pastoor en zus. ter van 't Zwaantje Dor ters en Familie Baak. Uit aller naam, Fr. C. v. d. ING. Molenlaan 29. Hazerswoude. 8621 3? Rusthuis vraagt flinke hulp in de huishouding voor dag en nacht. Aan melden 7—8 uur uur. War- monderweg 80. tel. 24561. Porseleinen kop en scüotels 49 ct.. met prach tig blauw landschap décor Porseleinen theepotten 98 cent. Koffiepotten 1.49, Kinder koD en schotels 29 cent, 5-delig nest schalen met randdécor 2.98, enz. enz. I. V. A. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordein de 43. Leiden. 325 Kousen - CORSETTEN Tricotages Opgericht 1886 30 filialen Grote 2 pers. Molton Dekens 5.25 Zijsluiting- Corset fraaie glans-satijn, elast. zijpanden 30 cm. hoog, voorpand drie baleinen, A jarr. reclame-prijs, ^98 Grote flanellen Lakens wit en gekleurd 8.90 Zijden Dames Onderjurken alle maten 2.95 Heren Overhemden met vast trubenys boord 9.25 Stepin geheel van extra fijne Amerik. nylon-elast., satijn voorpand met twee baleintjes, 3/4 haaksluitin. 4 jarr., reclame- -f 075 prijs LEIDEN: Breestraat 99-101 2T Boterwük te koou met bakfiets enz. Br. onder no. 330 bur. van dit blad. *2 Is uw lederen jas al na gezien? Voor vakkundig ~3poedig en billijk reparatie werk, vermaken, gehele ieau de pêche voerings en egarandeerd verf- en •luïtwerk, Knaap. Oude est 157, Tel. 24299. 335 MIDZA-bonnen voor onze cliënten. 2 Alleen Zaterdag. Voor iedere beurs! een Nylon kous, eerste keus, geen B- keus. haast U 3.95. Hoe bestaat dat Overtuigt U. J. D. van Egmond en Zn.. Zoeterwoude. Kamerling Onneslaan 32, Leiden. 2 Petroleumradiator, mooi vloerkleed. 2- en 3- pits gasstellen, keukenta. feitjes en -stoelen, divan bedden. 2-pers. spiralen, 1- pers. ledikanten, kinder- opklapbed 1 pers. matras, sen, grote spiegel, schemer lamp. traproeden. Jan Pluym. Hooigracht 51 tel no. 25955. 8604 2* Wintertijd - wekkertijd! Wij kochten wekkers en massa in. en kunnen U daarom prima kwaliteit le veren tegen een prijs, waar niemand aan kan tippen. Doe uw voordeel en koop bij de Uurw. kliniek. Lage O 303 Rijndijk 8. Moderne ga s t vrij heid Als er onverwachts een vriendin komt binnen wippen. vraag dan niets, maar zet haar een koel flesje Coca-Cola voor. Niet omdat het U minder werk bezorgt, maar Uw gastvrijheid krijgt een persoonlijker en moderner accent... Met Coca-Cola in huis bent U op elk bezoek voorbereid! ERKEND BOTTELAARN.V. s-Graranhasgs» BoHalmssttchappij Afd. Varkoop: Spaarnaalraai 7 't-Gravanhage 2 Vanaf heden iedere Z^ terdagavond prijsjassen. Aanvang half acht Café „De Haven". Roelof arend f- veen. 310 2 Gevraagd een mooi meis ;esjurkje, leeftijd 12 jaar en bruine schoenen, maat 35 Br. onder no. 345 bureau van dit blad. "2 Biedt zich aan knechtje van 15 jaar liefst in bloe- menvak. G. v. d. Hoorn, Spoorstraat no 20. Roelof- arendsveen. 339 IUD ADE bonnementen en adver ntiën worden aangenomc V. d. WERELD ZWARTEWEG 3 2 Te koop: Modern eiken schrijfbureau 45. haard kachel 27.50. kookkachel 25.zeer solied Solex rijwiel 225.2 pers. 3- delig bedstel 35.1 pers. 25.ledikanten f 9. mooi vloerkleed 25. tafelstoel 12.50, eiken buffet 32.50, pracht lin nenkast 57 50 enz. Hooi gracht 55 (Geen Winkel huis). 334 Voor advertenliën Telefoon 20826 LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V. Oe Leidsche Courant Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3