NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Vwtde. {Redde* Alee& {kvtapeut gehuldigd NIEUWS UIT DE OMGEVING (gedenkplaat vaat de gevallenen De besprekingen te Panmoendjom JfCaxte DONDERDAG 11 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN BRUG TE GOUWSLUIS VAST OF LOS? Er wordt wel eens gevraagd: Die nieuwe Rijnovergang te Gouwsluis, die daar door de provincie gelegd wordt, zal dat een vaste of een losse brug zijn? We kunnen mededelen, dat het laatste het geval zal zijn. De oorspronkelijke bedoeling was het De rechtbank in Middelburg ver oordeelde gistermorgen de 43-jarige J. C de M. uit St Jan Steen, die er van beschuldigd werd in de nacht van 6 op 7 Juni zijn 17-jarige zoon Johannes Jacobus om het Teven te hebben gebracht, tot een gevangenis straf van 6 maanden met aftrek van voorarrest sedert 12 Juni 1951. Deze zaak werd op 28 September te Mid delburg behar deld. De officier zei toen niet in opzet te geloven en kwam na ampele overwegingen in het slot van zijn requisitoir tot een eis vai 8 maanden onvoorwaardelijk. HAAGSE POLITIERECHTER Verduistering. Een Leidse monteur zou voor iemand een cou pon herenstof verkopen. Inderdaad vond hij een koper, maar het ver kregen geld droeg hij niet af en nu stond hij voor de Haagse politie rechter terecht wegens verduiste ring. Op een desbetrefende opmer king van de off. van justitie ont kende hij het geld alleen voor drank te hebben gebruikt. Hij zou er ook levensmiddelen voor hebben ge kocht. Met de benadeelde had hij een betalingsregeling getroffen, maar toen hij een termijn voldaan had zag hij de man niet meer en daarop was de zaak aanhangig ge maakt. De off. van justitie eiste een maand gevangenisstraf en het von nis luidde conform. Oneerlijk dienstmeisje. Een dienstmeisje uit Leiden had bij klei ne beetjes tegelijk telkens gelden op genomen van het spaarbankboekje dat zij in de kast bij haar mevrouw gevonden had. De off. van justitie bij de Haagse politierechter had haar nu diefstal van het boekje, subsidiair diefstal van het geld, subs, verduistering van het boekje van het geld ten laste gelegd en moest hier uit een keus maken. Gezien het ver hoor ter zitting meende hij uitein delijk met diefstal van het geld te doen te hebben en hij eiste hiervoor veertien dagen gevangenisstraf. Het vonnis luidde conform. Water bij de melk. Vervalsing van melk door toevoeging van wa ter luidde de tenlastelegging tegen de melkfabriek „N.V. Melkinrich ting en Zuivelfabriek De Hoop" te Katwijk a. d. Rijn en hiervoor eiste de off. van justitie 100,boete. De Haagse Economische politierech ter veroordeelde de firmant 4 60.boete. &e e&ilijhe. u-indeA uwAcLt belcwnd! Dit vond de ambtenaar van de Raad van Arbeid te Maastricht nu eens een echt buitenkansje. Terwijl h rustig over het Vrijt hof wandelde vond hij een por tefeuille met ƒ6.000.De man snelde ermee naar de politie en mét de uitvoerende macht on derwierp hij de inhoud aan een nader onderzoek. Men vond tussen het bankpapier en andere bescheiden een uitnodigings kaart voor een tentoonstelling en na dit gegeven bereikte men de eigenaar van de portefeuille, die tevens eigenaar was van een deftig voorkomen en twee namen. Nadat ons ambtenaartje hem zijn vonds ter hand gesteld had, was de deftige meneer zó in zijn nopjes, dat hij de vinder gul be loofde: „Zo gauw ik een haas schiet, zal ik u die doen toeko men". niet. De scheepvaart in de richting van Zwammerdam is niet zo gewel dig druk, want het is nu eenmaal zó, dat, hoe meer men in de rich ting Utrecht komt, des te smaller wordt de Rijn. Waar een voor Alphen zeer be langrijk bedrijf, nl. de scheepswerf „De Vooruitgang" van de fa. Boot, zou hierdoor toch ernstig gedupeerd geworden zijn. Weliswaar zijn tal van vaartuigen zó ingericht, dat de masten etc. gestreken kunnen wor den, maar er zij toch ook schepen met hoge vaste obstakels. En een order, zoals „De Vooruitgang" thans uit gaat voeren (dit scheepsbedrijf is tot eind 1951 reeds van werk voor zien) n.l. een vaartuig van 900 ton, had men niet kunnen accepteren. Gelukkig heeft de provincie deze bezwaren aangevoeld. En ook komt de brug hoog te liggen, zodat zeer veel onder door kan varen, maar in verband met de noodzakelijke ge- valen, heeft men beslist dat een één-klapbrug gelegd zal worden, met een doorvaartwijdte van naar we menen, 12 meter. AANGEREDEN DOOR MOTOR Doordat de 70-jarige wielrijder A. R., komende van een laan nabij Zwanendrift in wijk Hoorn de af stand verkeerd heeft geschat, werd hij bij het oversteken van de Rijks straatweg gegrepen door de motor rijder C. K. uit Alphen a. d Rijn, die in de richting Leiden reed. Hij werd tegen de grond gesmakt. Dr Blauwendraad van Koudekerk ver leende eerste hulp. Hij constateer de een hersenschudding. Het rijwiel werd vernield. De motorrijder wist zijn voertuig meester te blijven. Nieuwe verlichting op „Alphen "- terrein. Woensdagavond is op het „Alphen" bijterrein de nieuwe ver lichting voor de training in gebruik genomen. Vanaf een viertal 12 me ter hoge betonnen lichtmasten wor den de lichtbundels over het terrein uitgeworpen door de nieuwste Phi- lipslampen op dit gebied. Algemeen waren bestuur, trainer en spelers opgetogen over deze fraaie ver lichting. x NIEUWKOOP Geboren: Arie zn van N. Blijleven en G. de Hoog; Tineke dr van G. Blonk en N. Mulder. Overleden: A. M. Hoogeboom 76 jr echtgen, van G. Baas. BODEGRAVEN KRO-parade. De „KRO-parade 1951-52", waarvan deze week de première in Boskoop ging, werd gisteravond in het parochiehuis te Bodegraven ten tonele gevoerd. Ka pelaan Harding opende de avond. Het programma werd door de aan wezigen zeer gewaardeerd en Ger de Roos ontving aan het slot van de avond een echt Bodegraafse verras sing nl. een kaas. ROELOFARENDSVEEN GIDSEN SPEELDEN OPERETTE „PRINSES ROZELIJN" Zeer zeker hadden de gidsen met de uitvoering van de operette „Prin ses Rozelijn" gisteravond in de Pan- cratiuszaal een grotere belangstel ling verdiend. Men had moeite noch kosten gespaard, om met deze avon den de aandacht te vragen voor het vrouwelijk jeugdwerk. In zijn wel komstwoord memoreerde kap. C. Berkhout het vele werk, dat aan deze avond was voorafgegaan, cn prees de gidsen voor haar prestatie. Verheugend noemde de kapelaan het, dat, nu pastoor Schoenmaker voor de eerste maal een uitvoering in zijn Pancratiuszaal mocht mee maken, dit de operette van de gid sen was. Hierna nam het spel een aanvang Op de verjaardag van prinses Rozelijn komen haar vrien dinnetjes naar de Koning en Konin gin om hun geschenken te tonen. Als men dan prinses Rozelijn in het middelpunt van deze feestvreugde wil brengen, dan blijkt dat de prin ses ontvoerd is. De zigeuners heb ben haar meegenomen, maar ge kweld door angst, brengen zij haar toch weer terug in het bos. Kabou ters en elfjes brengen haar dan weer na een vreugdevolle rondedans bij haar ouders terug Ontroerend spel werd vooral door Rozelijn ge geven, alhoewel allen zonder uit zondering hun rol naar behoren had den ingestudeerd, waardoor het ge heel een zeer verzorgde indruk maakte. Ook aan de zang en bal letten was behoorlijk aandacht be steed. Na de pauze kwam nog een verrassing in de vorm van een dol komische klucht, die de lachspieren danig in beroering bracht. Wij willen gaarne een aanbeveling geven voor de heruitvoeringen op Vrijdag 12 en Zondag 14 Oct. a.s. en hopen, dat de wens van kap. Berkhout in zijn slotwoord uitgesproken, n.l. twee volle zalen als waardering voor het vele werk van leidsters en gidsen, in vervulling moge gaan. Zowel de grime door Jac. van Berkel als de regie en belichting van H. J Hoo- genboom waren in vakkundige han den. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Louisiana Story", alle leeftijden. Lido: „Huwelijkstragedie", 14 jaar. Luxor: „Lach en vergeet", alle leeftijden. Trianon: „Simson en Delila", vol wassenen. Rex: „Voorpost in Marokko", 18 jaar. LEIDSCHENDAM DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Op 27 October a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de 27-jarige P. J. A. Wolters met zijn 22-jarige bruid J. P. Lamers na een bezoek aan het Venraayse raadhuis zich ter kerke begaven en in de echt werden ver bonden. Zestig jaar zijn sindsdien verstreken en nu kunnen zij met voldoening op hun levensbaan terug zien. Hun beide kinderen, een zoon en een dochter, zijn op hun beurt ook in het huwelijk getreden en er zijn 12 kleinkinderen. Gisteravond waren wij tegenwoor dig bij de inzet van de diamanten bruidsdagen we!ké samenvallen met de 87ste verjaardag van de bruide gom. Derhalve een dubbel feest en het laat zich aanzien, dat het voor de gehele familie Wolters een pret tig echt Limburgs feest zal worden. Het drie-jarig dochtertje van H. uit de Prins Hendriklaan is in een sloot aan de Veurse Achterweg ge vallen. Alleen de voetjes kwamen nog boven water. Toen de 12-jarige J. van der Zalm het zag heeft hij onmiddellijk het kindje uit het wa ter getrokken en bij omwonenden binnengebracht. Dokter van der Stam heeft het kind dat nog slechts zwakke tekenen van leven gaf naar St. Antoniushove overgebracht waar het mocht gelukken de levensgees ten verder op te wekken. Jongerenbijeenkomst van de KAB gaat niet door De voor Don derdag 11 October door de Katholie ke Arbeidersbeweging georganiseer de Jongerenbijeenkomst zal, in ver- ken dezer herdenking. Deze avond wordt verzorgd door de eigen cultu rele dienst. 8 Jan. jaarvergadering, 8 Fébr. en 29 Febr. kaartavond, 7 Maart slui ting van het winterseizoen. De G.A. bracht enige ideeën naar voren en maakte propaganda voor het boekje van het Vormingspro gramma „Wij en het Communisme". Geconstateerd is, dat er op het moeilijke terrein der opvoedkunde nog een grote onkunde heerst. Daar om zal er een „Vadercursus" worden gehouden. De inleidingen die dan gehouden zullen worden, behande len: Het ideale huwelijk; Voorlich ting; Vader in zijn vrije tijd; Vader en het godsdienstig leven. VOORSCHOTEN Jaarvergadering Vrouwenbewe ging. „Christus, de hoeksteen van ons gezin", onder dit devies zet de K.K. Vrouwenbeweging het nieuwe jaarprogram in. Op de jaarvergade ring van de afd., waar de plannen voor het komende seizoen Na afloop van een vergadering van de Kon. Noord- en Zuid Hollandse Reddingmaatschappij te Amsterdam werd aan Mees Toxopeus, voorma lig schipper van de reddingboot „In sulinde" de medaille van de Kon. Noord- en Zuid Hollandse Reddingmaatschappij uitgereikt. De oudschip- per met de zojuist ontvangen onderscheiding op de borst, bekijkt een miniatuurscheepje dat in de kamer staat opgesteld. Di de verbindingsschool der Koninklijke Marine te Amsterdam heeft de bevelhebber der Zeestrijdkrachten en chef van de Marinestaf, vice- admiraal A. de Booy, Woensdag een gedenkplaat onthuld voor de geval lenen van de verbindingsdienst in de Tweede Wereldoorlog Vice-ad- miraal de Booy bekijkt de zojuist on thulde gedenkplaat band met het Triduum voor Jonge mannen, waarvan bij het Bestuur niets bekend was, niet doorgaan. De nieuwe datum voor deze bijeen komst zal nader worden bekend ge maakt. NOORDW1JK R.K. Transportarbeiders. Met een zeer actuele bijeenkomst heeft gisterenavond de afd. der R K. Transportarbeidersbond haar verga derseizoen ingezet. Na behandeling van enkele ingekomen stukken werd het woord verleend aan de heer Rendering welke een uiteenzetting gaf van de wet op het Rijtijdenbe sluit en over actuele verkeersrege len. De heer Rendering wees bij zijn inleiding er op, dat als men enige kennis heeft van de wet op het Rijtijdenbesluit, dat men het eenparig eens is, dat deze wet voor de beroepschauffeurs van groot nut is, omdat deze er allereerst is ter bescherming van de bestuurders van motorrijtuigen, maar tevens ook van de andere weggebruikers. Ver schillende onderdelen dezer wet werden door spr. behandeld Meer dere belangrijke verkeersregelen werden hierna nog door spr. bespro ken en uit de vele gestelde vragen bleek wel het duidelijkst, dat dit on derwerp de belangstelling der leden bad. Nadat de heer Spanjaard, dis trictsbestuurder, nog een kort pro pagandistisch woord nad gesproken ever de ledenwerving, werd de bij eenkomst gesloten. RIJNSBURG Tuinbouwschool met proeftuin. In de gemeenteraad van Rijnsburg kon de voorz. mededeling doen van het verheugende feit, dat voor de bouw van een Tuinbouwschool, woonhuis voor het hoofd der school en een proeftuin, te stichten langs de Sandtlaan in de nabijheid van het Katwijkse Kanaal, het B en W. gelukt is met de Boerenleenbank een lening te sluiten ad 100.000. De rest zal als subsidie door het Kijk beschikbaar worden gesteld. „Voor een bouwvergunning behoeft i men zich geen zorgen te maken" zeide weth. Kralt. „Als het geld er is, komt de rest van zelf". VOORHOUT K.A.B. De K.A.B. heeft haar eerste vergadering gehouden in het nieuwe seizoen en het winterpro- gramma vastgesteld. De cultuur- dienst der K.A.B. zorgde voor d( passende omlijsting. De voorz. spoorde aan, om wat meer werk te maken van het ont- wikke ingsprobleem door deelname aan het weekend in Huize Vijverdal in Bloemendaal. Dit wordt gehou den 17—18 Nov. Er wordt een emigratiecursus ge houden, bestaande uit 25 lessen Engels, 10 lessen Godsdienst en 7 lessen over het medische gedeelte. Kosten zijn 30 ct. per week plus 10 ct. voor het leerboek Engels. Het winterprogramma wordt ge opend met een plechtige herdenking van het 60-j. bestaan der Encyclie ken Rerum Novarum en Quadrage- simo Anno. Er wordt een triduum gegeven door pater Engelbertus op 22, 23 en 24 Nov. Zondagsavonds is er dan een grote amusementsavond, welke eveneens zal staan in het te- entvouwd, werd dit door de presi dente mevrouw E. van GentZon neveld, meegedeeld. 22 Nieuwe le den zijn aangeworven dank zij de activiteit van de bestuursleden, de dames van Gastel en Zonneveld. Het aantal van 240 leden is hier mede bereikt. Bovendien werd voor lid no. 250 een presentje in het voor uitzicht gesteld. Het programma voor het komende seizoen werd met enkele woorden kort, maar krachtig omschreven als volgt: November gemeenschapsavond, spreker kape laan Schepens uit Den Haag. De cember, avond „Calvé". Januari, jaarvergadering met verkiezing. Fe bruari, traditionele feestavond. Maart een spreker en April een „Victoria"-avond. Daarnaast zal er in December ook nog iets voor de kinderen worden gedaan. Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer knip- en naailessen te geven, hoewel de lerares van het vorige seizoen door omstandigheden verhinderd is deze cursussen te geven. Een nieuwe le rares is echter aangezocht, zodat reeds Maandagavond a.s. met de kniplessen een aanvang zal worden gemaakt. De pastoor sprak vervol gens over het rozenkransgebed. Spr. ontvouwde daarbij de gedachte van geestelijke vernieuwing in de maat schappij en meer speciaal in de kleinste maatschappij, het gezin. Spr wekte de moeders op de kinderen reeds vroeg de schoonheid van het gemeenschappelijk rozenkransgebed bij te brengen. Na het geestelijk kwartier vond nog een verloting plaats, waarna deze goedbezochte vergadering werd besloten. Geboren: Cornelius Andreas Go- defridus zn van A. Q. Doeswijk en M. E. van der Plas; Alida Maria The resia dr van J van Alphen en M. E. Vierboom; Maria Catharina dr van H. M. Verhoork en M. M. van Haas trecht; Nicolaas zn van J. Noort en J. C. Langeveld. Ondertrouwd: Th. N. van Os 44 jr werden en H. J. Kooijman 36 jaar. Gehuwd: G. van Tuüi en G. van den Hoek te Rotterdam. Overleden: N. J. Verboon 66 jr echtgen. van B. Blok. WARMOND Ouderavond. De ouders, die niet op deze tweede ouderavond ge komen zijn, en dit zijn er jammer genoeg velen, hebben heel veel ge mist. Met deze woorden sloot pas toor Gussenhoven de leerzame en vruchtbare ouderavond. Deze tweede ouderavond werd ge organiseerd door het schoolbestuur van de jongens en meisjesschool en heeft tot doel de samenwerking tus sen school en ouders te verbeteren en te verstevigen. Hiertoe had men pater J. Aarn:k S.J. van het Kate- chetisch Centrum Canisianum te Maastricht uitgenodigd, die een zeer boeiende lezing hield over het Gods dienstonderwijs op de lagere scho len. Als achtergrond van zijn rede stelde hij het Chr. gezin, dat hij als wezenlijk fundament schetste voor een goede en reëel Christe ijke op voeding. Immers, indien dit funda ment niet goed is gelegd, kan noch de school, noch de Kerk verhinde ren, dat uit de -kinderen van deze gezinnen geen goede katholieken kunnen groeien. Uit deze achter grond vandaan, gaf spreker enkele practische punten, die er toe kun nen leiden, dat de opvoeding thuis, een vruchtbaar geheel vormt met de opvoeding op de scholen. Na de pauze werd er van de gele genheid om vragen te stellen een dankbaar gebruik gemaakt, zodat deze avond heeft voorzien in een be staande behoefte. Rest ons nog te vermelden, dat door de leerlingen een aardig schetsje werd opgevoerd, dat aller bewondering en waarde ring heeft weggedragen. Omvang neutrale zóne brengt moeilijkheden ^rOLGENS HET PERSBUREAU „Nieuw China" zijn de verbindings- Y officieren van de V.N. en de communisten er Woensdag te Pan Moen- djom niet in geslaagd het definitief eens te worden over het hervatten van de wapenstilstandsbesprekingen in Korea. „Nieuw China" bevestig de echter, dat de verbindingsofficieren Donderdag weer byeen zouden komen. Daar men het niet eens is geworden, kan de conferentie tussen de twee delegaties niet onmiddellijk worden hervat, aldus dit bericht. Over verschillende kwesties was men het eens geworden, zoals een tijde lijke regeling voor de bescherming van het conferentieterrein, de plaats voor de conferentie en de datum en tijd van de hervatting, doch de moei lijkheden rezen, toen de delegatie der V.N. de kwestie te berde bracht van „de preciese omvang van de neutrale zóne" rondom het conferentie- gebied. De communistische verbindingsofficieren konden deze kwestie niet bespreken, omdat dit een agendapunt voor de eerste bijeenkomst van de delegatie zou-zijn. „zo tegen theetijd eens aan te ko men" om te bespreken, hoe de sol daten zelf een manier kunnen vinden om de dwaze oorlog te beëindigen. Voor zover bekend hebben nog geen geallieerde soldaten de uitnodigin gen aanvaard. minste 65 zwaar bewapend en geme chaniseerd zijn. In deze vier millioen man zijn inbegrepen een kwart mil lioen voor de luchtmacht en een kwart millioen voor de vloot. Aan de hand van terreinkaarten en met behulp van de gegevens, die de jongste manoeuvres hebben opgele verd, toonde generaal Eisenhower aan, dat nog grote gaten in het Wes telijke verdedigingsstelsel moeten ge dicht worden. Tekort aan arbeidskrachten in Z.-Afrika Zuid-Afrika heeft thans te kampen met een ernstig tekort aan geschool de arbeiders, technici en mensen, die een vrij beroep uitoefenen. Het tekort aan geschoolde arbei ders wordt officieel geschat op 10.000. Verder is er een tekort aan onder wijzers, politieagenten, verpleegsters, ambtenaren, journalisten, aannemers, kantoorpersoneel, mijnwerkers, werk tuigkundigen, winkelpersoneel, vlie geniers en vliegtuigmecaniciens. Kortom het tekort wordt overal ge voeld. Vele werkgevers doen de arbeids. bureaux geen mededeling meer van vacante betrekkingen, omdat zij we ten, dat de bureaux er weinig aan kunnen doen. Handelsinstellingen proberen per soneel op het platteland te werven. Hierdoor wordt de trek van het plat teland naar de steden nog versneld, waardoor het probleem van het te kort aan arbeidskrachten voor de landbouw vergroot wordt. Het tekort aan arbeidskrachten heeft ook gevolgen ten aanzien van de lonen en salarissen. Deze zijn de afgelopen paar jaar snel gestegen. Om de openbare diensten goed te laten blijven functionneren is de re gering er onlangs toe overgegaan om de salarissen in alle klassen to ver hogen. Thans begint men ook de gro te salarissen, die geen gelijke tred hebben gehouden, te verhogen. DE STRIJD GAAT VOORT. In het Donderdag door de leiding van het achtste Amerikaanse leger uitgegeven communiqué wordt mede gedeeld, dat de eerste Amerikaanse divisie cavalerie heftige tegenaanval len, die de Chinezen aan het West- Koreaanse front, het Noord-westen van Jongtsjon in bataljonssterkte uitvoerden, heeft afgeslagen. De verbondenen blijven in deze frontsector krachtig aanvallen; de cavalerie-divisie meldde „geringe vorderingen' 'te hebben gemaakt. In een ander gedeelte van West- Korea voerden de communisten bij het aanbreken van de dag een felle aanval op vooruitgeschoven geal lieerde stellingen uit, die echter werd afgeslagen. De verbondenen bezet ten hier thans posities, die op onge veer 65 kilometer van de Chinese winterlinies zijn gelegen. KOM 'NS THEEDRINKEN! Dinsdagavond hebben soldaten van het Britse regiment „Royal Ulster Rifles" van de Chinese communisten een afscheidsboodschap ontvangen, waarin zij worden uitgenodigd naar de communistische linies te komen voor een afscheidsfeestje. De communisten hadden de brief achtergelaten in een brievenbus in het niemandsland, waarvan zij de laatste weken gebruik maken om .berichten naar de geallieerden te stu ren. Over het algemeen bevatten de ze brieven uitnodigingen aan de Britse en Amerikaanse soldaten om GEEN A-BOM Or KOREA. Generaal Omar Bradley heeft ge adviseerd geen atoombommen op Ko rea te gebruiken nu de vooruitzich ten op een wapenstilstand aldaar be ter zijn geworden, aldus persberich ten uit Washington. Generaal Bradley, die behalve voorzitter van het Amerikaanse co mité van Chefs van Staven, ook de voornaamste militaire adviseur van president Truman is, zou dit advies hebben uitgebracht na het onver wachte „bliksem-bezoek", dat hij on langs aan Tokio en Korea heeft ge bracht. Eisenhower ziet nog gaten Generaal Eisenhower heeft gisteren de twaalf ministers van het voorlopi ge Atlantische comité te Parijs een uiteenzetting gegeven van de mili taire krachtsinspanningen, die nodig zyn, en hun daarbij verzekerd, dat de Westelyke landen zich geen ver slapping kunnen veroorloven. De generaal schatte het aantal Rus sische divisies oo 175 waarvan er ten BINNENLAND. Een uit het nest gesloten bigge tje op een Groesbeekse boerderij is liefdevol geadopteerd door de boer derijhond. Door het openzetten van paling karen te Makkum, hebben de vis sers aldaar een schadepost van 1.400.— De politie is nu aan het (uit)zoeken, wie de daders zijn. De Beurs voor Mode en Huis houding Femina" is gisteravond ge sloten. Zij wist 100.692 bezoeksters te trekken. De garnalenprijr is iets gestegen en daarom zijn de Vlissingso vissers weer uitgevaren. BUITENLAND. De regering van India heeft be sloten in Januari 1952 te Bombay en andere plaatsen een internationaal filmfestival te houden, het eerste van zijn soort in Azië. Aan meer dan 40 filmproducerende landen, w.o. ook Nederland, zijn uitnodigingen gezon den. Het grootste Italiaanse circus, circus Togni. is in de buurt van Ve netië door brand bijna geheel ver nield. Het dierenpark kon worden gered. De schade beloopt tientallen millioen en lire. De Tsjechoslowaakse trein, waarin een maand geleden vluchte lingen West-Duitsland binnenkwa men, is aan de Tsjechoslowaakse re gering teruggegeven. De douane te München heeft een uitgebreide smokkelaffaire ont dekt. Sinds 1948 werden ruim drie millioen Amerikaanse sigaretten en bijna 5.800 kilogram koffie van Oos tenrijk naar West-Duitsland gesmok keld. Tot nog toe zijn 32 personen gearresteerd en negen auto's en twee motoren in beslag genomen. De staking bij het Franse onder wijs, die zich tot nog toe tot de eind examens beperkte, heeft zich thans ook tot de professoren en privaat-do centen van de philosophische facul teit te Parijs en Bordeaux uitge breid. Zij hebben besloten geen exr

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7