Ondernemingsfinanciering en het middenstandsbankcrediet MIDZOMERNACHTDRODM Het „Wit Gele Kruis'' bij de Leidse K.A.B. en K.A.V. Het huisraad van een Leids ambtenaar op straat Oplossing 3 October-puzzle Regering antwoordt Kamer v. Koophandel Britse troepen blijven aanSuez-kanaalzone DONDERDAG 11 OCiOS^R 1951 L)E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 M. EEK jr. voor Leidse N R K M. dere instellingen. De heer Lambermont, die bij de aanvang gewezen had op de nood zaak van een hechte middenstands organisatie, mede in verband met de komende gebeurtenissen, waarvoor de Regering overleg wil plegen Na zijn dankwoord aan de heer Eek, die de organisatie-noodzaak tijdens zijn interessant en met aandacht be luisterd betoog nog had onderstreept, herinnerde de voorzitter er aan, dat begin November de Centrale Raad in Leiden wordt gehouden. Er was een behoorlijke belangstel ling voor de causerie, die de heer M. Eek Jr., directeur van de Ncd. Mid- denslandsbank te Leiden, gisteravond in „In den Vergulden Turk" hield leden van de Ned. R.K. Midden standsbond, aid. Leiden, waarbij zich ook enige leden van de Ned. Chris telijke Middenstandsbond, afd Lei den, hadden aangesloten. De voor zitter, de heer J. C. J. Lambermont verwelkomde hen, evenals de gees telijk adviseur, rector F. Bcrnefeld, en de ere-voorzitter, de heer H. M. Simonis. De heer Eek sprak over „Onder nemingsfinanciering en bankcredit", een onderwerp, dat vooral in deze tijd de grote belangstelling van de middenstander verdient. Spr. gaf eerst een populaire uiteenzetting over de voornaamste beginselen van de techniek der financiering van een midden- of kleinbedrijf en wees er de middenstanders op van hoe gro te waarde een juist inzicht in deze materie is. Een aantal overzichtelij ke grafieken verduidelijkte het ge heel. Uitvoerig stond spr. stil bij de rol en betekenis van het eigen kapitaal, dat risico dragend is en het stootblok moet zijn voor eventuele verliezen, en van het vreemde kapitaal (bank- crediet) dat niet risicodragend mag zijn. Dit werpt de vraag op hoe de verhouding tussen eigen en vreemd kapitaal moet zijn en voor welke credietbehoefte men een beroep op de bank kan doen. In ieder geval niet voor kapitaal-behoeften op lan ge termijn. Gewijzigde kapitaalspositie. De kapitaalpositie van de mid denstanders is sedert 1940 wel sterk gewijzigd; de vergroting daarvan is achtergebleven bij de grotere kapi taalbehoeften van na de oorlog. Vóór 1940 was gemiddeld 80 van het bedrijfskapitaal eigendom van de ondernemer; thans echter is er spra ke van onderkapitalisatie met de daaraan verbonden moeilijkheden, waarvoor de middenstander geen be roep kan doen op de kapitaalsmarkt middels de beurs. Toch worden de li- quiditeitsmoeilijkheden steeds gro ter. Wat hieraan te doen? De heer Eek sprak in dit verband over het Mid- dcnstandscrediet en over de speciale taak van de Middenstandsbank ten opzichte van de Middenstand. Spr. weidde voorts uit over het bijzonder credit en het werktuigencredit en prees de werkzaamheden van het Rijnlands Borgstellingsfonds, dat zeer nuttig werk verricht. Tenslotte wekte spr. de midden standers op hun credit-moeilijkheden zakelijk te bespreken met de Neder landse Middenstandsbank, die niet alleen een financiële, maar ook een sociale taak heeft. Te vaak nog schroomt men om naar de Bank te gaan, alsof het een kwestie van be deling zou zijn. Een bankrelatie is echter zeer zakelijk en geen midden stander, wiens gezond bedrijf credit op korte termijn behoeft, moet schro men zijn moeilijkheden met de bank te gaan bespreken. Organisatie-noodzaak. Na de pauze behandelde de heer Eek een aantal vragen, voornamelijk over de rente, die de Middenstands bank vraagt, resp. geeft, mede in ver gelijking met Spaarbanken en an- stand van de bevolking. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. Di Burgemeester van Leiden brengt ter algemene kennis, dat Ge deputeerde Staten der provincie Zuid. Holland bij besluit van 28 Augustus 1951 G. S. No. 353, hebben goedge keurd het bij raadsbesluit van 11 Juni 1951 vastgestelde plan tot her ziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 November 1933, zoals dit sindsdien is gewijzigd, met betrekking tot een terrein, gelegen ten Noorden van de Wassenaarseweg kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie P no 2373 (gedeeltelijk). Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentese cretarie, afdeling Openbare Werken (kamer no. 111). Leiden, 11 October 1951. 8555 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Na succesvolle opvoering ook in Leiden, Antoniusclubhuis, Mare 43 van W. Shakespeare (Nederlandse vertaling) Vrijdag 12 Oct. aanvang 8 uur precies door de Toneelgroep „R.K. Jongeren van Wassenaar", onder leiding van Jos Molenkamp. BALLETTEN door MARION RENÈ Kaartverkoop en plaatsbespreken Donderdag- en Vrijdagmiddag van 25 uur a,d. zaal en zover voorradig 's avonds aan de zaal. Telefonisch be spreken Leiden no. 31626 en Wasse naar K 1751—3608. Rangen a 2.1.50 en 1. (Advertentie.) DE K.A.B. is van een handjevol mensen, die een paar centen contri butie betaalden, uitgegroeid tot een machtige arbeidersorganisatie en daarom heeft zij wellicht vertrouwen in iedere nieuwe vereniging met een programma, dat wil voorzien in werkelijke behoeften /an ons volk. Het was daarom een sympathiek gebaar van de Leidse K.A.B. en K.A.V,. dat zij op de grote bijeenkomst in „Den Burcht" de belangstelling van leden vroegen voor het werk van het „Wit Gele Kruis Tijdens een avond, waarop ook de ontspanning niet vergeten was, heeft men zuster Kampschöer in de gelegenheid gesteld te spreken over „Een geweldig probleem". Naast de staat heeft in ons land ook het particulier initiatief een taak en een sprekend voorbeeld hiervan is het werk van de Kruisverenigin gen. Dit werk, dat begon met een magazijntje, heeft vooral op het platteland reeds zaer grote vorm en aangenomen. Men kent thans de zie kenverpleging, t. b. c.-bestrijding, kraamzorg, zuigelingen- en kleuter- bureaux enz. Zonderlinge mening Na een openingswoord van voorzit ter J. A. M, van Oyen begon zuster Kampschöer met haar causerie over de gezondheidszorg. Spr. beklem toonde de zonderlinge mening, die de meeste mensen er op dit gebied op na houden. Men meent name lijk ten onrechte, dat de gezondheids zorg begint, als men ziek is. Dan is het echter te laat. De kwestie mag ook niet te persoonlijk worden ge zien. Naast de verantwoordelijkheid voor eigen gezondheid, heeft men ook zyn taak ten opzichte van de gemeenschap. Het sociale element van de ge zondheidszorg blijkt reeds uit ver schillende maatregelen van over heidswege. Een woning kan onbe woonbaar verklaard worden, er is controle op levensmiddelen, de grachten worden schoongehouden. de drinkwatervoorziening wordt gere geld gecontroleerd, enz. Voor ons is iets dergelijks ge woon, maar als men b.v. in Indone sië zou komen, dan kon men erva ren, dat er op dit gebied heel wat minder gedaan wordt, hetgeen zijn weerslag heeft op de gezondheidstoe- Duplexwoning geweigerd Leiden in actie. Leiden heeft op het gebied van de gezondheidszorg zeer lang op het zelfde niveau doorgesukkeld, ter wijl elders in het land het kruiswerk tot grote bloei kwam. Het Wit-Gele Kruis heeft in 1949 de zaak energiek aangepakt. Met 15 leden werd be gonnen en momenteel is dit aantal gestegen tot 2500 gezinnen. Dit mooie resultaat blijkt helaas nog verre van voldoende als men bedenkt, dat hier 6000 katholieke gezinnen zijn. Het is gebleken, dat degenen, die dicht bij een zuigelingonbureau wo nen, hiervan gebruik maken. Moet men echter een kwartier lopen, dan schrompelt de belangstelling ontzet tend in. Er moeten dus in alle wij ken bureaux komen. De overheid wil natuurlijk cijfers zien en daarom is het nodig het le dental op te voeren. In Leiden is de zaak niet zo roos kleurig. Er zijn teveel zieke leden en te weinig gezonde. Hier moet het sociale gevoel gaan spreken. De las ten moeten gezamenlijk worden ge dragen. Daar komt bij. dat men ook een open oog moet hebben voor de preventieve zijde van dit werk, want hier geldt dat men een ziekte beter kan voorkomen dan genezen, j warden, A. H. Bosscher, Breda. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getite d „De sextet-grondstoestand van het ijzer-ion in verdund ijzer aluin", de heer P. H. E. Meijer te Leiden. Burgerlijke Stand Geboren: Yvonne Bianca d. van A. J. Bekooi en J. C. van der Heij den. Jacobus Cornells Johannes z. van C. A. Karremans en A. E. Zoe temelk. Hendrik z. van B. Kruit en M. Starre. Maria Anna Christina d. van A. J. Jansen en M. C. C. de Groot. Joyce Gerarda Elisabeth d. van G. J. Swaen en I. Pinckers. Antonius Wernardus Maria z. van H. J. M. Timmer en A. H. M. Schu macher. Gonny d. van M. Eikerbout en _H. P. Rozier. Geertruida d. van C. f). Zandvliet en W. van Leeuwen. Overleden: W. van Kuijeren wedn. 71 j. Gehuwd: F. van Riet en H. Gulde- mond. Geboren: Rudolf Cornelis z. van J D. Fraij en L. J. Gerrits. Maria z. van F. van Polanen en C. F de Vos. Ronald Johannes z. van T. Kranen burg en J. M. Roofjakkers Andnes Johannes z. van H. Slierirgs en H. M. Lasschuijt. Theodorus Gijsbertus z van J. Ravensbergen en G. J. Bos man. Johan Frederik Wrhelm z. v. P. Hoos en L. Haasnoot Jononne3 Jacobus z. .-an J. J. van ie'jden en H. H. van der Pouw Kr* an Overleden: B. JVL F van der Reep wed. van: Boehmer 69 j. J. Eigeman dochte. 34 j. Gehuwd: J. Hansen cn H. de Ro- mijn. J. Klem en J. Kleijn, A. West- phal en G. van Veldhuizen. A. J Dopineveld en J. H. Bosse. J. A Rip en S. Holswilder. W. A. van Tie nen en C M. Ranrb. P. L-'pdHar en O. Philippo. J. Schutte en J- J- Veer man. W. J. de Graaf en A. H. van der Ploeg. J. M. Turk en J. A. Lek. J. Bavelaar en W. G. Wesselius. C. Brussee en J. Neuteboom. P. L. Groen in 't Woud en M. C. Koppers. C. W. Kraan en C. D. Brusche. G. M. Steenbergen en H. W. Brosse. Boven verwachting groot was het aantal oplossirgen, dat van de 3-Oc- tober-puzzle werd ingezonden. Uiter aard waren practiscli alleen Leide- naars, die meegedaan hebben. De opgave was niet heel lastig, zo dat er bijna uitsluitend goede oplos singen binnen kwamen. Helaas heb ben vele lezers echter verzuimd de gevonden woorden op te schrijven en volstonden zij met het citaat, dat uit eindelijk te voorschijn kwam. Aange zien we moesten controleren hoe men a. d. oplossing was gekomen kon met de vermelding van het citaat alleen geen genoegen genomen worden en moesten deze inzendingen ter zijde worden gelegd. Onder de goede inzenders besliste het lot tenslotte als volgt: Hoofdprijs, een prima fototoestel voor amateurs: Ben Aalders, Mors singel 10, Leiden. Troostprijzen: H Stuifzand, Maresingel 70 Leiden (si garettenkoker); J. Schouten, D< Wetstraat 21 Leiden (sigarettenaan steker); fam\ Staats, Nieuwe Bees tenmarkt 3, Leiden (asbak); P. F. v. der Steen, Kapteijnstraat 44, Leiden (vulpotlood) en J- P. van Seggelen, Boekhorsterweg '6, Oud Ade (theele pel). Onze hartelijke gelukwensen aan de winnaars. De prijzen zullen worden toegezonden. De oplossing luidt: 1. Leiden Ontzet, 2. Jan van Leiden, 3. Ada van Holland, 4. De Gijselaar, 5. Van Hout 6. Boerhaa- ve, 7. Pesijnshof, 8. Burcht, 9. Doeza, 10. Van Rijn, 11. Hoogeschool, 12. Van der Werff, 13. Spanjaarden. 14. St. Pieterskerk, 15. Hooglandsche kerk. Het citaat luidt: „Leiden, en Leiden alleen, heeft zijn Hoogeschool verdiend". Woensdag 10 October. We gaan vandaag, nu er toch wei nig nieuws te melden is, eerst de geheugens eens opfrissen. Willen de katta. Leidse Middenstanders er aan denken, dat zij hedenavond om acht uur in „In den Vergulden Turk" verwacht worden voor een belang rijke bijeenkomst? En denken de Leidse K.A.B.-leden aan hun evenzeer belangrijke bijeen komst van hedenavond, om acht uur in „Den Burcht". dek. par. ongerust. Waar blijven onze avondjes?, vroegen zij zich af. Welnu, voor de dekenale paro chie worden de K.A.B.-kaartavonden gehouden op 11, 17 en 25 October a.s. in het gebouw voor Chr. Soc. Be langen, Oude Singel 236. Enige maanden geleden werden overal in de stad reclameborden ge plaatst en naar aanleiding van de pro testen hierover, werd gezegd, dat nette borden netter stonden dan on net opgeplakte reclames op muren e.d. Daar is natuurlijk itts voor te Over gehele Nederland hebben I de hand. De Ver. voor Kath. Gezins de diverse Kruisverenigingen mo- voogdij en Patronage gaat vergade- menteel y2 millioen gezinnen als lid ren in het St. Liduinahuis, Zoeter- waardoor ongeveer 2 millioen men- j woudse Singel 33. De heer Van As sen worden bereikt. D't cijfer moet peren, sociaal werker ir de gevange- Ook morgenavond is er wat aan zeggen. Maar, zegt een lezer van Gistermiddag ontstond in de omge ving van de Hyacinthenstraat-Lam- menschanswcg enige consternatie over het feit, dat op last van het Gem. Huisvestingsbureau het huis raad van een ambtenaar van de Licht fabrieken, die als onderhuurder en kele vertrekken van het pand Hya- cinthenstraal 30 had betrokken, op straat werd gezet. In verband hiermede hebben wij ons gewend tot de voorzitter van de Gem. Huisvestingscommissie, wet houder A. J. Jongeleen en de chef van het Gem Huisvestingsbureau de heer G. Philipsen. Van hen vernamen vijdat deze ambtenaar zonder in het bezit te zijn van een vestigings- ergunning de woonruimte had be rokken. Teneinde deze ambtenaar ter wille te zijn had men van de zijde v^n het Huisvestingsbureau er in toegestemd, dat hij van deze woon ruimte gebruik maakte tot het tyd stip, dat 'n hem toegewezen duplex woning in het Haagwegkwartier ge reed zou zijn of tot het tijdstip, dat de hoofdbewoonster het huis zou verla ten (vermoedelijk viel dit over pl.m 3 maanden. Inmiddels had deze ambtenaar te kennen gegeven, dat hij geen genoe gen nam met de hem toebedachte wo. ning in het Haagwegkwartier. Op grond hiervan heeft de burgemees ter, krachtens een hem verleende be voegdheid volgens art. 23 van de Woonruimtewet-1947, gelast de wo ning te ontruimen. Var de zijde van het Huisvestings bureau werd ons verzekerd, dat ook in dit geval grote soepelheid is be tracht. doch deze bewoner bleef tot het laatst toe niet bereid de reeds verkregen oplossing te aanvaarden. nog een heel stuk omhoog. Mede met het oog op het kraam- centrum, dat in 1952 in Leiden ge vestigd zal worden, deed zuster Kampschöer een beroep op de aan wezigen om het werk van het Wit- Gele Kruis daadwerkelijk te steunen door lidmaatschap en propaganda. In het tweede gedeelte van de avond zorgde de goochelaar, clown en ma nipulator Alverdi voor een gezellige ontspanning. De K.A.B.-symphonie o.l.v. de heer J Schramp nam de mu zikale omlijsting voor haar reke ning. De heer van Oyen kon aan het slot van de bijeenkomst met recht vaststellen, dat de combinatie leer- zaam-amusant het op deze avond zeer goed had gedaan. Leidse Universiteit Geslaagd vcor het doctoraalexa men Ned. recht mej. D. de Kroes, Rijswijk en de heer V/. J. van der Veen, Zwijndrecht; vooi het candi- daatsexamen wis- en natuurkunde (E.) A. van Roggen Leiden, id. (F) de dames J. E. Wolff van Wülfing Leiden, G. J. Wessel Leiden, idem (L) de heer A. J. M. Keljzer Lei den, mevr. M. H. Keijzer—Hugen- holtz R'dam, idem (K) de heer A. Fucks Leiden; voor het doctoraal examen Plant- en Dierk. H. L. Booy, Scheveningen; voor het doet. examen Natuurkunde de heren Z. Dokoupil Leiden, J. J. M. Beenak ker, Rotterdam. Geslaagd voor het doet. examen Nederl. recht de heren H. G. Meijers Schiebroek, C. H. Beekhuis Leeu- nissen, houdt een inleiding over „Mijn werk in de gevangenissen". Ook hier wordt een grote opkomst verwacht. En nu het nieuws. Hedenmorgen om half vijf heeft een onbekende §ev^ dader de brand gestoken in een aan tal papieren aankondigingen, die op de buitendeur van het oude Acade mie-gebouw aan het Rapenburg be vestigd waren. Gelukkig kwam er spoedig een brigadier van politie langs, die het vuurtje biuste. En gisteren vierde de heer H. J. v. d. Weyden, voorman-bankwerker aan de Lichtfabrieken ,zijn 40-jarig jubileum Vergezeld van zijn echt genote werd de jubilaris in de di rectiekamer ontvungen en toegespro ken door de directeu-. ir. Y. Ykema, die de oorkonde en gratificatie van het gemeentebestuur overhandigde, ondet hartelijke dankwoorden voor het werk, in aienst van de Lichtfa brieken verricht. De beide adjunct- directeuren, dr ir P G. F T. Feh- mers en ir. F Stoknmzen sloten zich bij deze wuorden aan en wezen op de goede naam, lit? de heer v. d. Weyden verdiend h*eft met degelijk en deskundig werk. De neer J. M. Beenhakker sprak als werkplaatschef en namens het personeel de heer J. J. C. Snel voorzitter van de Jubi leumcommissie, die het betreurde, dat de jubilark wegens ziekte een 'ïjdlang zijn functie niet kon waar nemen. Spr. prees eenter de volhar ding, waarmede de heer v d. Wey den bezield is, en bood een geschenk aan namens het personeel. Toen wij gisteren schreven over het kaartavondje van de K.A.B.-Har- tebrug op 12 October a.s., werden verschillende K.A.B.-eden uit de ons, de jeugd laat die borden niet ongemoeid. De jongens klimmen er bovenop en schoppen de borden ka pot. Op de Herenstraat staat al bord, waarvan een vak totaal ver nield is. Hetgeen nu niet bepaald een fraai gezicht genoemd kan vvor den. Ook elders uit de stad hebben we deze opmerkingen gehoord. Tja wat doen we er tegen? Laat in ieder iedere Leidenaar, die liefde heeft voor zijn stad de jongens waarschuwen wanneer zij iets der gelijks zien. En wanneer dit niet helpt, de namen opgeven aan de politie. Dan kan tenminste schade vergoeding geëist worden. En neer men aan vaders portemonnaie komt, dan volgen wèl ouderlijke maatregelen! STADSKOK. DE ANTI-BRITSE DEMONSTRATIES IN EGYPTE. Bij de Britse ambassade te Cario is het tot een botsing gekomen tus sen betogers en de politie. De po litie dreef met knuppels een me nigte uiteen, die met stenen wierp en een sterk politiecordon voor ambassade trachtte te verbreken. Duizenden studenten en arbeiders hadden zich s morgens vroeg op verschillende punten van Alexandrië verzameld. Zij marcheerden door de stad met spandoeken er schreeuw den: „Lang leve Faroek, koning van Egypte en de Soedan Nahas de patriot geen Britse troepen op Egyptisch gebied van nu af aan." FRAUDE IN IJMUIDEN. De Velsense politie is overgegaan tot de arrestatie van de 31-jarige boekhouder P. W. A. de G. uit Am sterdam, die sinds vier jaar een ver trouwensfunctie bekleedde bij een WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur.) IETS MEER WIND Droog weer met weinig be wolking. Plaatselijk lichte nachtvorst, morgen overdag on geveer dezelfde temperatuur als vandaag. Aanvankelijk zwakke tot matige, later af en toe vrij krachtige wind tussen Zuid en Oost. 12 October zon op 6.58 onder 17.55; maan op 16.56 en onder 3.35 uur. IJmuidense Vishandel en Rokerij. Voor zover thans bekend zou de G. gedurende deze jaren ƒ15.000 ten nadele van zijn werkgever hebben verduisterd met behulp van blanco formulieren, ondertekend door de directeur. Op deze papieren kreeg hij o.m. het geld los voor de aan koop van een nieuwe auto, nadat hij tevoren reeds een tweedehands wa gen had gekocht. Een bedrag van 900 wegens schade, die na een aan rijding met deze nieuwe auto ont stond, zou door de onderneming zijn betaald. De tijd, dat de wagen in re paratie was, huurde hij weer op kosten van de directie een auto. Tenslotte lekte het geval uit. De G. probeerde aldus de politie ont dekking te voorkomen door een voor hem belastend kasboek te verbran den. Na een ruzie werd de boekhou der ontslagen. De directeur deed aangifte van zijn vermoeden, dat hij door de Amsterdammer bestolen was. De politie arresteerde de verdachte, die na een aanvankelijke ontken ning, toegaf rond 15.000 te hebben verluisterd. Een accountantsonder zoek zal uitwijzen of dit bedrag juist of wel groter is. Laatste Berichten BIJZETTING STOFFELIJK OVERSCHOT PROF. DR. B. A. C. VROKLAGE. Hedenmorgen is het stoffelijk over schot. van prof. dr. B. A. C. Vroklage, die Zondag jl. bij een auto-ongeval te Nijmegen om het leven kwam, naar het Missiehuis St. Franciscus Xa- verius overgebracht. In de kaper werd een plechtige uit vaartdienst gehouden, bijgewoond door de senaat en bijna alle professo ren van de R K. Universiteit, de se naat van het Nijmeegse Studenten corps en tal van priesters-missiona rissen en studenten van de overlede ne. Onder de aanwezigen werden nog opgemerkt: Prof. dr. M. Goemans, O. F M., Rector-Magnificus, Mgr. dr. R. R. Post, voorzitter van de raad van bestuur der St Radboud-stich- ting der dr. W Roukens. directeur van het openluchtmuseum te Arnhem Na de uit"aartdienst werd het stof felijk overschot in de kloostertuin ter aarde besteld. In antwoord op haar brief van 14 September jl. waarin wordt gevraagd te bevorderen, dat de overheid op zo kort mogelijke termijn aan haar fi nanciële verplichtingen tegenover particuliere bedrijven zal voldoen, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam van het Ministerie van Algemene Zaken mo gen vernemen, dat de kwestie een punt van bespreking in de Ministe- teraad heeft uitgemaakt. Daarbij is besloten, dat aan Rijksdiensten en -bedrijven een circulaire zal worden gezonden, waarin er op wordt aan gedrongen bijzondere aandacht te besteden aan een snelle afwikkeling van vorderingen van particulieren. Engeland zal alle nodige maatre gelen treffen om zijn garnizoen in de zóne van het Suez-kanaal te handhaven, zo heeft vandaag een woordvoerder van het Britse Mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaard. Naar aanleiding van een bericht, dat Engeland desnoods een lucht brug zal organiseren om het garni zoen in stand te houden, decide de woordvoerder mee, dat geen nood zakelijke regelingen zouden worden veronachtzaamd. Het was echter niet waarschijnlijk, dat de troepen door de lucht zouden moeten worden ge ravitailleerd. De bevoorrading over zee zou de eenvoudigste en meest voor de hand liggende wijze zijn om de voorziening op peil te houden, indien zij over land door de Egyp tische regering zou worden afge sneden. AUSTRALISCHE WOLPRIJZEN DALEN. Bjj opening hedenmorgen van de wolveilingen te Sydney, daalden de prijzen verder. Er werd sleokts zeer schaars geboden en de markt was soms lusteloos, hetgeen een grote te genstelling '.ormde tot het levendige bieden van Maandag en Dir*«i<g ij. Het grootste deel van de vandaag ver kochte wol was bestemd va* het continent van Europa De groctate dalingen boekten de betere noorien wol van middelmatige tot goed* )r>. a- liteit. Korte vlieewol was 5 <0 pet lager in prijs dan gireren er. alte an dere soorten vlieswol waren 15 tot 20 pet lager.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2