Boskoop had première van »KRO-parade 1951 -52« 1876 PLANJE JUBILEERT "si NIEUWS UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Laatste Berichten WOENSDAG 10 OCTOBER 1951 DE LEIÜSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA I Gouda krijgt gebiedsuitbreiding Ten behoeve van de stad Gouda overwegen Ged. St. een intensieve grenswijziging, waarbij o.m. zijn be trokken de gemeenten Haastrecht, Stolwijk, Gouderak, Moordrecht, Waddinxveen en Reeuwijk. Deze wijziging heeft ten doel verbetering aan het tegenwoordige grensbeloop en de mogelijkheid te scheppen voor de in de naaste toekomst te ver wachten ontwikkeling van Gouda. Voor zover het voor onze lezers kring van betekenis kan zijn, ver melden wij in dit verband dat het van Waddinxveen naar Gouda over gaande gebied een oppervlakte be slaat van ongeveer 130 h.a. met een 340 bewoners. Ter plaatse van de kruising van de spoorbaan met de Gouwe zullen volgens dit plan zowel de spoorbaan als de daarlangs lopen de Rijkstoegangsweg naar de tunnel Gouds territoir worden. De over gang van een deel van de polder Bloemendaal naar Gouda, noodzake lijk geacht voor stadsuitbreiding in de toekomst, zal de gemeentegrens aan de Bloemendaalseweg rond 400 m. doen opschuiven. Van de bewo ners der aan de Bodegraafse straat weg gelegen woningen, die met het centrum van Waddinxveen nage noeg geen contact hebben, zullen 213 Goudes ingezetenen worden. De overgang van gebied van Reeu wijk naar Gouda is beperkt tot een strook langs de Tiendeweg en de Weth. Venteweg, waarvan de bebou wingen geheel bij de stadsbebou- wing aansluiten. Dit gebied heeft een grootte van pl.m. 31 ha. met 1070 bewoners. Aan Gouda zal volgens het volle dig pan in totaal een gebied van on geveer 323 ha. met 2122 bewoners worden toegevoegd. De grenswijziging tussen Reeu wijk en Waddinxveen betreft een strook langs de Bodegraafse straat weg, waarvan de bewoners, ten ge tale van 118, meer op Reeuwijk dan op Gouda zijn gericht, om welke re denen deze strook niet is opgeno men in het van Waddinxveen naar Gouda overgaande gebied. De grenswijziging tussen Haastrecht en Reeuwijk heeft betrekking op een deel van de polder Ste n, een gebied ter grootte van pl.m. 400 ha. met 340 bewoners, die geheel op Haastrecht zijn georiënteerd. Dit ge bied gaat derhalve volgens dit plan over naar Haastrecht. ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. Maandag 15 Oc tober om half acht komt de gemeen-, teraad in openbare zitting bijeen. T.B.C.-bestrijding. De pl. ver. voor T.B.C.-bestrijding onder het rundvee hield Dinsdagavond in Ho tel „Centraal" een druk bezochte vergadering. De voorz., de heer Jac. C. Oskam, leidde de bijeenkomst met een kort woord in. De secr., de heer J. Rijlaarsdam, memoreerde in zijn jaarverslag dat in het bijzonder het rioolwater in de omgeving van Al phen aan den Rijn een ongunstige factor is bij de T.B.C.-bestrijding on der het rundvee. Hierna sprak de directeur van de gezondheidsdienst voor dieren in Zuid-Holland, de heer A. A. Oskam uit Gouda, Spr. behandelde het z.g. vijfjarenplan van de regering voor de T.B.C.-bestrijding welke 12 Mei van dit jaar van kracht is geworden. Deze wet geeft aan elke houder van rundvee de verplichting deel te ne men aan deze algemene T.B.C.-be strijding. Het onderwerp gaf aanlei ding tot een ruime gedachtenwisse- ling. Modeshouw in „Centraal". Op het gebied van mode-show in dames- confectie beleefde Alphen aan den Rijn Dinsdag in Hotel „Centraal" zijn première. Magazijn „De Zon" J. Werneke vergastte de Alphense dames op een uitgebreide, levende expositie van wat de nieuwe, inzonderheid de Pa- rije damesmode aangeeft. En gezien de overweldigende belangstelling die gedurende de middag- en avond show werd getoond, heeft de firma J Werneke met dit initiatief de juiste snaar weten te treffen. Tussen de met veelsoortige tapijten behangen vier wanden van de grote bovenzaal waar vele bouquetten bloemen en veel groen verder het nodige cachet aan het geheel gaven, toonde de show een gedeelte van de uitgebreide col lectie, die de firma op het gebied van de allerlaatste mode biedt. Wij za gen zeer chique deux pièces van ver schillende aparte stoffen vervaar digd. Ook enige japonnen trokken de aandacht door hun aparte lijn, de toegepaste garnering, de a-symetrisch aangebrachte .modesnufjes en wat dies meer zij, zeer bijzonder beant woordend aan de smaak van de Ne derlandse vrouw. Ook de Bleyle ja ponnen-collectie trok de aandacht, evenals een aantal buitengewoon voordelige japonnetjes. Tijdens het dragen der japonnen, mantels etc. werden tevens zeer aparte als een voudige modellen hoeden getoond in combinatie met kleur en model van de kleding, terwijl er evenzeer de volle aandacht was geschonken aan bijbehorende damestasjes (van de de firma J. Kouwer), handschoenen enz. Tot slot werden enige smaak volle cocktail- en avondtoiletten ge toond die de aanwezige dames in ver rukking brachten. Mej. M. Gerhardt, woninginspec- trice in gemeentedienst is met ingang van 1 November a.s. alszodanig be noemd te Velsen. LANGERAAR E.H.B.O.-wedstrijden. De afd. Ter Aar van de E.H.B.O, herdacht in café 't Centrum haar 15-jarig be staan. Tegelijk met deze herdenking werd een bekerwedstrijd gehouden. Aan het begin van de herdenkings bijeenkomst heeft burgemeester Ho- genboom de aanwezigen toegespro ken. Spr. wees op de activiteit, wel k- door de leden individueel en door de ver. steeds aan de dag wordt gelegd. Ook is een goed E.H.B.O.- corps van belang voor een goed ge organiseerde luchtbeschermingsdienst e.d. Voor de wedstrijden waren prij zen beschikbaar gesteld o.a door de burgemeester; „De Producent", de heren P. Langhout en Tensen en verder door de afd. Ter Aar en Gou da van de E.H.B.O. De wedstrijden werden gehouden met twee beoorde lingen waarvan het gezamenlijk re sultaat beslissend was. De strijd om de wisselbeker werd gewonnen door de afd. Gouda. Houder der beker was de afd. Boskoop. In de wedstrijden behaalden Gou da I en Boskoop I eerste prijzen en Alphen I en Gouda II 2e prijzen De leiders(sters) prijzen vielen ten deel aan Gouda en Boskoop. Er werd deelgenomen door 13 groepen. Ver schillende doktoren waren mede aanwezig. De prijzen bestonden uit een beker, een lauwertak en ver schillende medailles. LEIMUIDEN Geboren: Antje dr van P. Benning en A. de Rijk; Jan zn van H. Noor- dijk en K. Boezaard; Wimke dr van K. Bouma en A. v. d. Glas; Neeltje Sophia, dr van R. Appelmelk en A. Koolhaas; Maria Agnes dr van A. W. v. Haasteren en M. C. v. d. Zwaan Annelies dr van W. J. v. Driel en Anna Pak; Cecilia Waltje, dr van G. Vroonland en E. M. Zemel; Cornelia Rusilla dr van H. v. Harten en E, Vis. Overleden: Jacob Sijmen de Boer, 39 jr, echtg. van A. B. van Heil; Si mon Petrus van der Voort 63 jr. echtgen. van M. C. Verwer. Ondertrouwd: G. W. Dekker, 23 jr te Haarlemmermeer en J. P. Beuk 25 jr; H. J. Claassens 27 jr te Zaan dam en C. M. Beuk 22 jr. Gehuwd: H. v. Dijk en L. A. Kloos J. Plasmeijer en Th. M. J. Hijdra; C. Rietdijk en M. v. d. Luit. Boskoop beleefde de première van het KRO-tournee 1951/1952, hetwelk onder de naam „KRO-parade" gedu rende het winterseizoen door geheel ons land gaat. Voorop ging het bekende „Orkest zonder Naam" o.l.v. Ger. de Roos, terwijl in vlotte paradepas meemar- dheerden „De Drie Musketiers", met hun leuke liedjes, Fantasio, met zijn muzikale grollen, Peter Piekos als imitator, Ton Cup met tovena rijtjes en Zambel. Na een kort openingswoord van pastoor J. C. de Moei, klonk de her kenningsmelodie van het ensemble, dat met een daverend applaus door de stampvolle zaal werd begroet. Door alle medewerkenden werd het KRO-paradelied gezongen, waarmede het eerste contact was gelegd. Het jolige zeemanslied „Tabé wij varen uit", gezongen door Drie Musketiers matrozen werd weer gevolgd door „Fascination" door het orkest, waar bij de virtuositeit van de leden dui delijk aan het licht trad. Fantasio, in zijn symphonie in D grote fiets pomp, liet ons zien dat zelfs in een doodgewone fietspomp muziek zit. Peter Piekos voerde het gehele ge zelschap door zijn imitaties per trein naar Hilversum, waar een bezoek werd gebracht aan de KRO-studio en hij ons enkele radiofiguren voor ogen toverde. In een muzikaal aller lei loonde Fantasio, dat uit e k on derdeel van een fiets, spatbord, ket tingrad, stuur, zadel, ja zelfs uit het frame muziek te halen is, waarna Ton Cup de dames jalours maakte door uit een lege opgerolde courant de fraaiste doeken te voorschijn te halen. Als laatste nummer voor de pauze werd een volledige opera van Bob Bleyenburg uitgevoerd. Een pro pagandistisch woord, gesproken door de heer Hermans mocht op een avond als deze natuurlijk niet ontbreken. Na de pauze werden ter gelegenheid van het jubileumjaar meerdere suc cesnummers ten gehore gebracht, waarbij door Peter Piekos en Fan tasio voor de humoristische voor dracht werd gezorgd. Een aardig in termezzo vormde de aanbieding van een prachtige vaas met chrysanten namens de Katho ieke Vrouwenbe weging, als blijk van waardering voor het gebodene van deze avond en de vele avonden via de radio. De wijze waarop Ger zijn dank betuig de verwekte nogal hilariteit en be wees, dat hij zich niet uit het veld liet slaan. Vervolgens liet Ger de Roos alle aanwezigen aan het pro gramma medewerken, aangezien hij het omroepkoor niet had kunnen meebrengen. Na nog wat kolder door Fantasio en Peter Piekos kwam de finale, onder het motto „Laat bloe men Uw tolk zijn" waarbij Ton Cup in korte tijd het toneel veranderde in een bloementuin, door de nodige bouquetten uit een lege bus te tove ren. ERNSTIG ONGEVAL. Een knecht van bode Goedhart stond gistermiddag boven op een vrachtauto. De chauffeur had hier geen erg in en startte de wagen. Door de schok viel de knecht van de auto en moest met ernstige inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Gouda worden overgebracht. Grote 2 persoons SATINET DEKENS, prima vulling. DUBBELE WARMTE Want als U 50 ets. besteedt, ligt Uw bonnetje gereed GRATIS stoken in de haard, zijn de bonnen van PLANJE waard Voorschoten, Katwijk, Valkenburg, Hillegom, Rijswijk KATWIJK AAN DEN RIJN K.D.C.-nieuws. De Katwijkse damclub KDC speelde haar 3e com petitiewedstrijd tegen HDC I uit Hoorn. Na eén spannende wedstrijd werd de voorlopige uitslag 63 in het voordeel van HDC I, 3 partijen werden afgebroken. Het tweede tiental speelde met 5 spelers tegen LDV III uit Leiden. Zij verloren met 119. LEIDSCHENDAM Tentoonstelling eigen werk. De Nederl. Kath. Vrouwenbeweging afd K.A.V. houdt op Dinsdag 11, Woens dag 17 en Donderdag 18 dezer een tentoonstelling van door de leden vervaardigde handwerken o.a. baby- kleding, gehaakte kleden en bed spreien enz. enz. Al deze prachtige voorwerpen zul len tijdens de tentoonstelling worden verloot. Verder zijn er nog verschil lende attracties aanwezig zoals sjoel bak, grabbelton enz. De tentoonstel ling is geopend op Dinsdag tussen 19.3022 uur en op Woensdag en Donderdag tussen 1422 uur. Uitbreiding St. Caecilia. Zoals wij enige tijd geleden reeds meldden zal de instrumentale bezetting van de harmonie St. Caecilia, onderdeel van de K.A.B. belangrijk worden uit gebreid. De daarvoor benodigde gel den zijn spontaan door de bevolking bijeengebracht. De instrumenten zijn inmiddels gearriveerd waardoor St. Caecilia een bezetting zal krijgen van 40 spelers. Het nieuwe instrumenten- stel bestaat uit twee bassen, twee ba ritons, 3 trombones, 3 trompetten, 4 pistons, 3 tuba's, 3 stellen hoorns, 9 klarinetten, alt-saxaphoon, 1 bari- ton-saxaphoon, 4 parade trommen en 1 orkesttrom. Op Woensdag 24 dezer zal de burgemeester, die voorzitter is van het instrumentenfonds, de nieu we aanwinst aan de harmonie over dragen. Postduivenver. De Vriendschap. -Resultaten van het afgelopen sei zoen: Kampioenschap Vitesse: 1. Gebr. Nieuwenbroek; kampioen schap Midfond: 1. Gebr. Nieuwen broek; kampioenschap jonge duiven: Scheffers; kampioenschap na-vlucht: G. Alblas; aantekening Vitesse: Ge broeders Nieuwenbroek; aanteke ning Midfond: Gebr. Nieuwenbroek; aantekening Fond: 3, Scheffers; aantekening na-vlucht: G. Alblas; kampioen generaal: 1. Gebr Nieu wenbroek, 2. G. van Heiningen; be kerkampioen: Gebr. Nieuwenbroek. LISSE (de Engel) Donateurs „Herwonnen Levens kracht". Vergenoegd opende de heer C. Lamboo, de voorz. van Herw. Levenskracht de donateurs avond. Hij gaf een interessant over zicht van het succesvol werk der ver. en maakte van de gelegenheid gebruik openlijk dank te zeggen aan de leden, donateurs en bijzon dere helpers. Een vraag aan het be stuur van de Tuinbouwschool om de duizenden bloemen, ingezameld voor de Sacramentsprocessie van net sanatorium te Bilthoven in het koel huis op te mogen slaan, daar ze an ders uitgebloeid bij de zieken zou den aankomen, werd direct ingewil ligd. De opbrengst van de jaarlijks terugkerende speldjesdag, die dreig de te minderen, was dank zij de mo derne reclame, tot stand gebracht door de welwillende medewerking van de heren Beugelsdi.ik en van Zeist, niet meer of minder dan 466.30. Het „Goede Week-olfer" dat het bestuur nauwe''jks durfde te vragen bracht boven ieders ver wachting 759 op. Het aantal itden van 300 na de oorlog, was dit jaar gestegen tot 1035. Aldus kwam er veel geld binnen, maar de huisver- pleging, verzorging van en in het sanatorium te Bilthoven en het in richten en onderhoud van het rust oord „Zonnehaard" voor rustoehoe- vende moeders, verslinden kapitalen. Niet alleen geld en bloemen werden ingezameld, maar het sanatorium had ook een vraag gedaan om bol len en Lisse alleen al,, oracht 200 manden op. Geen wonder, dat bij zo'n mede werking de voorzitter blij gestemd was. Vol vertrouwen kordigde hij tenslotte een verloting aan en ook hierin werd htf niet teleurgesteld, daar er ruim 800 lootjes geplaatst werden en idem zoveel kwartjes het laadje inrolden. Toen gaf hij de Na succesvolle opvoering ook in Leiden, Antonfuselubhuis, Mare 43 MIOZOMERNACHTDROOM van W. Shakespeare (Nederlandse vertaling) Vrijdag 12 Oct. aanvang 8 uur precies door de Toneelgroep „R.K. Jongeren van Wassenaar", onder leiding van Jos Molenkamp. BALETTEN door MARION RENÈ Kaartverkoop en plaatsbespreken Donderdag- en Vrijdagmiddag van 25 uur a.s. zaal en zover voorradig 's avonds aan de zaal. Telefonisch be spreken Leiden no. 31626 en Wasse naar K 1751—13608. 8543 Rangen a 2.1.50 en 1. (Advertentie.) avond over aan het cabaretgezel schap van J. v. Ostade, dat het pu bliek aangenaam bezig wist te hou den. NOORD WIJKERHOUT Toneeluitvoering voor Kon. Wil- helminafonds. De gam. toneelver. had voor de uitvoering t.b.v. de kan kerbestrijding gekozen het blijspel „Voor één dag dame". Een vrij tal rijk publiek was hiervoor Dinsdag avond naar de zaal van hotel v. d. Geest gekomen en ODI heeft dit publiek danig laten lachen. Een vrij gezel, die het er goed van neemt, doch voor zijn inkomsten nog af hankelijk is van zijn voogd en daar om maar een verkwistende vrouw heeft gephantaseerd, is natuurlijk al een aardig begin. Maar als die voogd op bezoek komt en hij om de tuin ge leid moet worden, dan wordt het al erger. Als dan meerdere echtgeno ten op de proppen komen wordt het een complete klucht. Natuurlijk was er de ontknoping en het happy end. ODI legde het er gelukkig niet te dik op, zodat alles bij elkaar de avond niet té dol werd. De burg. sprak als ere-voorzitter van de pl. afd. van het Kon. Wilhel- minafonds een kort openingswoord, waarin hij het grote belang van ac tieve steun aan de kankerbestrij ding naar voren bracht. Uitvoeriger werd dit belang nog geschetst door de heer van der Leeuw, propagan dist voor genoemd fonds, die tevens vertelde hoe het geld van het Wil- helminafonds wordt besteed. K.A.V. jaarvergadering. In café „De Zwaan" hield de K.A.V. haar jaarvergadering. Medegedeeld werd, dat in het winterseizoen een opvoe dingscursus zal worden gehouden, welke cursus deze avond zal wor den ingeleid. Hierna werd het K.A.V.-lied ge zongen, waarna de secr. een verslag uitbracht over het afgelopen jaar. De penn. bracht een financieel ver slag uit. Hieruit bleek dat de baten 618.61 en de lasten 423.54 be droegen, zodat er een bntig slot is van 195.07. De voorzitter deelde daarna mede, dat op 18 October het éénjarig be staan zal gevierd wo'den met een H. Mis, waarin alle leden verwacht worden. Op Christus Koningfeest zal wederom een speldjesdag worden gehouden ten bate van de vereni ging. Tot bestuurslid werd benoemd mevr. v. d. Holst. Hierna volgden nog enige mede delingen over de bedevaart naar Heilo en naar St. Jeroen in Noord- wijk, waarna een pauze werd ge houden. Na de pauze hield mevr. v. d. Bosch de inleiding over de opvoe dingscursus. Na afloop werd een verloting gehouden van werkstuk ken (kleertjes en kleedjes) door de leden zelf vervaardigd, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. SASSENHEIM K.A.B. Na opening door voorz. Kortekaas, werd de overleden oud- voorz. Franken herdacht en voor z'n zielerust gebeden. Hierna spoorde voorz. allen aan zich steeds meer te ontwikkelen door zich op te geven voor div. cur sussen en door het lezen van vak bladen. Vooral op politiek gebied bestaat er bitter weinig belangstel ling. Hij deelde mede, dat er een emigratie-avond komt, waarop voor lichting zal worden gegeven door de emigratiedienst. Het winterpro- gram zal o.a. zijn: 11. 12, 13 Nov. viering van het Patroonsfeest met toneelavonden. 20. Nov. Emigratie avond, in samenwerking met de Raad v. Overleg. 25 Nov Filmavond voor de jeugd van 14 tot 17 jaar. 11 Dec. ontwikkelingsavond over „Het gezin". 28 Dec. Kinderfeest. 8 Jan. jaarvergadering 13 Jan. jeugdavond -voor jeugd van 17 tot 25 jaar. 5 Febr. kaartavond. 4 Maart ontwikke- lingsavond met als onderwerp „Een Horde of een Orde" In April feest v. d. Arbeid. Bij de rondvraag werd er op aan gedrongen een actie te voeren, dat gedurende de winter elke K.A.B 'er minstens één keer per week op een werkdag de H. Mis zal bijwonen. WARMOND K.A.B. Onder voorzitterschap van de heer S, v. Rijn, kwam de K. A.B. in hotel de Stad Rome bijeen voor de eerste vergadering van het winterseizoen. Na goedkeuring van de notulen, maakte de voorz. het winterprogramma bekend, dat o.a. een serie lezingen bevat over: „Wij en het gezin", „Wij en de Kerk" en „Wij en de maatschappij". Ook zijn in dit programma enkele feestver- gaderingen opgenomen, terwijl aan- dere zaken ook de nodige aandacht is besteed. Al met al een program ma, dat er mag zijn en het bestuur vertrouwt er op, dat de leden van de geboden gelegenheid, om wat die per in de hedendaagse stromingen in te kunnen gaan, een dankbaar ge bruik zullen maken. Hij betreurde het, dat op deze bijeenkomst zo wei nigen waren opgekomen, temeer daar de eerste lezing van de genoem- Mr. Huysman sprak voor de Expogé Voor de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd, afd. Leiden, sprak Maandagavond in „Het Gulden Vlies" mr. C. F. H. H. Huysman, referen daris bij het Ministerie van Justitie, over „Kinderen, die geen ouders hebben, die hen goede nacht zeggen Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer L. Questroo, die speciaal mr. H. R. Goudsmit, secre taris van de Voogdijraad, en mej. mr. M. J. Zeelenberg, inspectrice van de Kinderpolitie, verwelkomde, behandelde mr. Huysman aan de hand van vele voorbeelden uit zijn lange practijk, het grote kinderleed, dat geleden wordt door kindei-en, die uit de ouderlijke macht onttrokken zijn. Spr. zette uiteen in welke ge vallen ontheffing en ontzetting toe gepast wordt en schetste de grootse taak van een voogd, die vaak door liefdevolle toewijding in staat is zijn pupil op het rechte pad te houden, resp. terug te brengen. Onzegbaar groot is het kinderleed, dat geleden wordt, wanneer ouders hoe dan ook niet aan hun ver plichtingen als opvoeders voldoen. Zo goed mogelijk echter trachten instelingen van Voogdijverenigin gen en particuliere gezinnen het ver waarloosde kind toch in de sfeer te brengen, die nodig is voor een goede opvoeding. Daarvoor zijn mensen nodig, veel mensen, goede mensen. Mensen, die iets kunnen begrijpen van dit kinderleed en die van het eigen gezinsgeluk iets willen mee delen aan kinderen zonder ouders, die hen goede nacht zeggen. Niet alles wat mr. Huysman gister avond op sobere, onopgesmukte, maar vaak ontroerende wijze ver telde, is voor publicatie in de pers geschikt. Ergerlijke voorbeelden, waarvan vele mensen het bestaan niet eens kunnen vermoeden, toon den aan hoe groot dit kinderleed is en hoe noodzakelijk het is, dat kin dervrienden zich ontfermen over de verwaarloosde jeugd. De vele leden de serie, Wij en het gezin, gehouden zou worden. Vervolgens nam de heer G. de Vos het woord om met zijn lezing aan te vangen. Op eenvoudige doch boeiende wijze schetste spreker de moeilijkheden, die er verbonden zijn, aan de opvoeding van de hedendaag se jeugd, die een sterke leiding no dig heeft. Zij moet doordrongen worden van de grote waarde van een hecht en bloeiend verenigings leven, dat een onmisbare steun be tekent voor de verdere vorming van goede katholieke arbeiders. Tegen het einde van de vergade ring werd de nieuwe g. a. kap, Stie- ger met een enkel kort woord door de voorzitter in zijn nieuwe functie als G. A. aan de leden werd voorge steld. Aanbesteding:. Door B. en W. is in Hotel de Zon gistermorgen aan besteed het maken van riolerings- en bestratingswerken voor de aan leg va n een straat. Ingeschreven werd als volgt: J de Klerk, Dor drecht 7896.Th. Kret, Noord- wijk 9688.Gebr. Streefkerk, Ameide 10100.—; Gebr. Stuifzand te Leiden 8795.W. Stigter, Am- merstol f 8777.N.V. Zelhabo, Amsterdam 16700.J. Slinter, Voorschoten f 7875.Gebr. Schel vis, Heemstede f 9360.H J. Struijck, Rijpwetering 9600.—; G. Woudenberg, Slikkerveer 12550. J. Kooiman, Voorschoten f 9150 J Jansen, Voorschoten 8820.; Fa. Lampert, Haarlem 9399.N.V. Priori, Wassenaar f 8972.Gebr. Ketting, Rotterdam f 8300.Th. van Goosen, Hoogmade 10503 De gunning is aangehouden. Geboren: Helena G. N. d. van Th. J. Leenen en G. van Seggelen; Sophia Cornelia d. van W. P. v. Rijn en H. C. Warmerdam; Paulus J. M. 7. van Th Verwoerd en A. M Kemp- horst; Saartje d. van A. Verbree en C. van Leeuwen. Gehuwd: J. P. van Essen 25 j. en A. P. van Es 22 j. Overleden: Wilhelmina Michiel- sen wed. van D. Verburg, 78 j.; Ma ria W. Duivenkamp 86 j.; P. M. Paanakker, wedn. van J. Th. Cleu- ters, 92 j. WASSENAAR Tuinbouwvereniging Wassenaar en Omstr. Gisteravond werd in het Wapen van Leiden een vergadering gehouden van de Tuinbouwver. Was senaar en omstr. Bij de ingek stuk ken was een mededeling van het Hoofdbestuur, dat voor de door de afd. Wassenaar te organiseren tuinen- keuring een medaille wordt beschik baar gesteld. De voorz., de heer P. Zegwaard, herinnerde aan het 35-jarig Jubileum van het lid, de heer A. v. d. Schans, bij welke gelegenheid de jubilaris een Kon. onderscheiding ten deel viel. In de plaats van de heer Zegwaard werd tot voorz. van de cursuscom missie gekozen de heer C. Moriën. Van het ter keuring ingezonden werk werd een inzending van de heer Zegwaard in de afdeling appels en peren, met 30 punten en een eer ste prijs beloond. Ook de heer Ruiten beek behaalde met zijn inzending bloeiende heestertakken een eerste prijs (27 pnt.). Aan een met heester- takken opgemaakte mand van de heer Glasbergen werden 9 pnt. toe gekend. Besproken werd de op Zaterdag 13 October a.s. te houden excursie naar het Zuiderpark te Den Haag. De heer D van Barneveld bracht vervolgens als secretaris van de cursuscommis sie verslag uit over het cursuswerk. Op 13 November a.s. zal voor de ver. komen spreken de heer H. J. Wig man over een tocht van Buitenzorg naar de bergtuin Tjibodas en de top pen van de bergen Gedeh en Pange- rangs op Java. luisterden in onafgebroken spanning naar dit boeiende brok realiteit, dat diepe indruk maakte Na afloop wer den vele vragen gesteld, waarop mr. Huysman uitvoerige antwoorden gaf. GEMENGD STOKEN De veelvuldige publicaties in dc pers over de moeilijkheden op het gebied van de huisbrandvoorziening staan/ nu de winter in aantocht is, in het middelpunt van de belang stelling. In de meeste gevallen wordt vol staan met de vermelding van di/ moeilijkheden en wordt geen ant woordt gegeven op de voor de hand liggende vraag van het publiek: „Wat moeien wij deze winter nu in onze haard, haardkachel of kachel stoken?" De organisaties van handelaren in verwarmings- en kookapparaten hebben gerr/eend op deze vraag een antwoord te moeten geven in de bro chure „Gemengd Stoken". In deze brochure, gratis verkrijg baar bij de haarden- en kachelhan- del (voor handelaren bij de Stich ting „De Schouw", Stationsweg 43 te Leiden), wordt, nu de anthraciet steeds schaarser en voor velen ook te duur wordt, uiteengezet dat door kleine stookwijzigingen even goede en meestentijds ook goedkopere re sultaten met de haard te bereiken zijn. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). DE REIS VAN PRINSES ELIZABETH EN PHILIP. Langs de 240 km. lange weg, welke prinses Elizabeth en haar echtge noot, de hertog van Edinburgh, per trein van Montreal naar Quebec af leggen werden zij overal begroet door juichende Canadezen, die zich bij de stations en op andere geschikte pun ten langs de spoorweg hadden ver zameld. Overal werd, vooral door kinderen, met Britse vlaggen ge zwaaid. De prinses en haar gemaal brach ten de nacht door in de uit tien wa gons bestaande speciale trein, welke voor het grootste gedeelte van de reis hun tehuis zal vormen. Het bezoek van vijf weken aan Canada en Washington begint offi cieel met de aankomst op heden tc Quebec. DE TREINBOTSING OP HET STATION TE AMSTERDAM. Nader vernemen wij van dc ge neeskundige dienst en de politie, dat twee personen licht gewond zijn bij de treinbotsing op het Centraal Sta tion te Amsterdam. Een 57-jarige heer werd het topje van de linker wijsvinger afgelcneld en een 36-ja- rige dame heeft haar rechterpink afgekneld. Na in het Binnengasthuis te zijn verbonden hebben beiden hun weg vervolgd. De trein, No. 1418, die om 8.55 uur uit Uitgeest was vertrokken en om 9.25 uur op het 4e perron moest bin nenkomen, is twee minuten tevoren op 2 aldaar rangerende wagons ge reden. De schade zou nogal meevallen. Dc bestuurder van de trein uit Uit geest werd niet gewond, wel werd het voorste balcon ingedeukt. Ook de achterste der twee wagons werd beschadigd. JOZEF BAHR BIJ AUTO-ONGEVAL GEDOOD. De conferencier Jozef Bahr is van morgen vroeg bij een auto-ongeluk in Andernach bij Koblenz om het le ven gekomen. Zijn vrouw is met een schedelbreuk cn enkele gebroken ribben in het ziekenhuis te Koblenz opgenomen. Jozef Bahr, die de leeftijd van 58 jaar bereikte, was met zijn echtge note in zijn auto van een vacantie- verblljf in Zwitserland op terugreis naar Nederland. In Andernach kwam zijn auto in botsing met een grote vrachtauto. Jozef Bahr was Wener van geboorte en woonde sinds 1933 in ons land. Hij heeft vooral bekendheid gekregen als sneldich ter. Vroeger trad hij veel op in de revue's van Rudolf Nelson. ANTI-BRITSE DEMONSTRATIE IN EGYPTE. Dc anti-Britse betogingen in Alex andria zijn in heftigheid toegenomen. De politiebewaking van het Britse Consulaat-Generaal is aanmerkelijk versterkt. Ook het Franse Consulaat- Generaal en het Amerikaanse Con sulaat worden streng bewaakt. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 8 October. Bloemen. Asp. Plumovis 0.17 0.37, Asters 0.04—0.14, Herfctasters 0.05—0.12, Chascity 0.12—0.26, Wen dy 0.08—0.18, Prccose 0.12—0.28, Bc- rijl 0.220.30, Samaria 0.180.28, Shirley 0.110.22, Anemonen 0.14 0.17, Cyclamen 0.220.26, Perfection 0.07—0.13, Pulling 0.05—0.16, Alston 0.050,13, Rayonanten 0.050.17, Middelgrote 0.03—0.12, Anjers 0.10— 0.11. Groente. Aardbeien I 0.580.94. per 2 ons, Aardbeien II 0.240.52 p. 2 ons. Meloenen 5.0018.00, Tomaten A 43.00—58.00, Tomaten B 48.00— 59.00, Tomaten C 28.0047.00, Toma ten CC 14.0022.00, Platglastomaten 18.00—44.00, Kropsla I 4.80—9.50, Kropsla H 2.006.20, Andijvie 5.00— 6.00, Uien 10.00—16.00, Bloemkool 8.00—22.00 per 100; Snijbonen 3.20— 4.00, Kassni;' onen 5.706.60, Stek 3.20—3.80, Dubb. Stamtoncn 4.70- 5.30 per 10 kg.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3