e/fs? Vrouwelijke Kantoorkracbt NIEUWS UIT DE OMGEVING BIOSCOPEN ZATERDAG 6 OCTOBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Opzienbarende genezing te Rome Met enig vertoon is thans te Ro me een genezing bekend geworden, welke in de morgen van 8 Septem ber in een van de buitenwijken van de Italiaanse hoofdstad heeft plaats gevonden. Elena Assunta Pesci, 47 jaar oud en moeder van vijf kinderen, was sedert drie jaren bedlegerig wegens een kankerge zwel aan de maag. Teneinde op voorspraak van de H. Maagd gene zing te verkrijgen, heeft zij, in het begin van haar ziekte, tot twee maal toe een pelgrimstocht naar het genade-oord van de H. Maagd van de Goddelijke Liefde, op 12 km. af stand van Rome, ondernomen. Op 10 Februari van dit jaar ver klaarde Pesci in de slaap een ver schijning te hebben gehad van een jong, zeer schoon meisje, dat haar zeiae, dat de vrouw op voorspraak van de H. Maagd genezen zou. Zij zelf zou in de maand Maart terug keren. Ofschoon de verschijning zich werkelijk in die maand herhaald heeft, verergerde de ziektetoestand, zodat de zieke in de eerste dagen van de maand September van de laatste H.H. Sacramenten van de Stervenden is voorzien. In de nacht van 7 op 8 September echter is het kleine meisje de zieke voor de derde maal verschenen, de zieke aan sporend op te staan; het kind hielp de zieke vrouw bij haar pogingen. Nadat Pesci eenmaal het bed had verlaten, is de verschijning verdwe nen, doch de zieke kon lopen. Zij begaf zich naar de keuken om wat voedsel te nuttigen. Haar krachten hebben zich in verloop van enkele uren zo hersteld, dat de zie ke zich nog dezelfde dag volkomen genezen voelde. Deze ongewone genezing is vastge legd in een rapport van een be roemde Romeinse specialist in dc kankerziekten, die de zieke ook van te voren onderzocht en behandeld had. „Het geval Terese Neumann" Meer dan ooit te voren wellicht staat thans het wonderlijke leven van Terese Neumann, de gestigmati seerde van Konnersreuth, in de be langstelling. Een groep Duitse theo logen staat op het punt een groot werk ter verdediging van Terese Neumann uit te geven. Dit werk zal een reactie zijn tegen het opzienba rende boek van zekere Hilda Graeff, die op zogenaamd wetenschappelij ke gronden meende het hele geval als hysterie te moeten afwyzen.. Zoals bekend is handhaaft het ker kelijke gezag zijn houding van afzij digheid volkomen. De theologen echter, die tegen- bisdom Regensburg, waarin Kon nersreuth ligt, en het nabuurbis dom Eichstatt, zullen aan de hand van eigen onderzoekingen en obser- over de publicaties van Hilda Graeff weerleggen. Het is hun groot ste grief tegen dit afbrekende- boek, dat noch Hilda Graeff noch de schrij vers, die zij aanhaalt, het geval Te rese Neumann wetenschappelijk hebben bestudeerd. Slechts eenmaal en dan nog maar een paar minuten heeft de schrijfster Terese gezien. Nooit is zy bij de extase tegen woordig geweest. De theologen echter, die tegenover Graeff hun oorleel over „Het fjeval Terese Neuman" zullen stel en, zijn allen reeds jaren lang met de verschijnselen in Konnersreuth vertrouwd. Zij kennen Terese Neu mann persoonlijk en zijn vele jaren lang niet alleen van haar persoonlijk leven, maar ook van haar extases ge tuige geweest. SLUITING H. JAAR TE FATTMA. Naar eerst thans officieel werd bekend gemaakt zal de H. Vader op Zaterdag 13 October a.s. de gelo vigen, die te Fatima bijeen zijn voor de plechtige sluiting van het H. Jaar, via de radio toespreken. In deze radioboodschap zal de H. Va der zich richten tot de gehele we reld, die deelachtig werd aan de ge naden van het H. Jaar. Het is om dank te brengen voor die genaden, dat vertegenwoordigers van alle volkeren naar Fatima zijn gekomen om aanwezig te zijn bij de plechtige sluiting van dit historische feit. ALLE SEMINARIES IN HONGARIJE GESLOTEN. De Hongaarse regering heeft, naar verluidt, een decreet gepubli ceerd, waarbij de slutting van alle theologische semnaries wordt be volen. Tot op heden waren nog slechts de seminaries van de aarts bisdommen Eger, Esztergom en Ka- locsa voor priesterstudenten toegan kelijk. GODSDIENSTPOLITIEK VAN JOEGO-SLAVIë NIET VERBETERD De Amerikaanse minister van Bui' tenlandse Zaken heeft met betrek king tot de hulpverlening aan Joe- go-Slavië onlangs verklaard, „dat de rechten van de mens in Joego slavië de laatste tijd wel wat beter werden in acht genomen, doch dat er wat betreft de godsdienstvrijheid nog geen verbeteringen waren te be speuren". De feiten wijzen uit, dat er eerder van verslechtering dan van verbete ring sprake is. In de bisdommen Marburg en Laibach werden de laat ste dagen weer verscheidene pries ters in de gevangenis geworpen of tot geldboeten veroordeeld, omdat zij in de kerken godsdienstonder richt zouden hebben gegeven bui ten de godsdienstoefeningen. Landverdeling in Italië Doorkruist door rode agitatie De eerstvolgende drie weken zijn voor de Italiaanse boeren zeer be langrijk, want dan zal er opnieuw grond worden verdeeld onder vijf duizend boeren, die geen eigen land bezitten. Dat gebeurt krachtens een reeds lang bestaand programma, waarvan de uitvoering aanzienlijk wordt bespoedigd door de door de communisten op touw gezette bezet ting van landgoederen door arme boeren. De eerste afbraak van de grote landgoederen is een jaar geleden be gonnen, toen een oppervlakte van 6000 hectare door de regering ont eigend land werd verdeeld onder duizend boerengezinnen, die nooit tevoren de grond weike zij bewerk ten, in eigendom hadden gehad. Door de nieuwe toewijzingen komt de verdeelde oppervlakte op 26.000 hec tare, verdeeld onder 6000 gezinnen. Dat is pas een begin. De wet voor ziet in de verdeling van een tiende gedeelte van de Italiaanse bodem, waardoor meer dan 100.000 boeren gezinnen gezamenlijk ongev. 600.000 hectare grond in eigendom zullen verkrijgen. De landhonger is echter zo groot, dat er nog voortdurend demonstra ties voorkomen. De machtige com munistische partij heeft in de afge lopen veertien dagen opnieuw de boeren opgezweept tot het in bezit nemen van tal van landgoederen rondom Rome. De boeren zetten er overal bordjes neer met de tekst „dit land is van ons". De eerstkomende verdeling van land geschiedt in Calabrië. Dan ko men aan de beurt een langerekte strook langs de Westkust tussen Rome en Livorno, een klein gebied in de Abruzzen, en een groot deel van Apulië. Daarna wordt er land verdeeld op Sicilië (het gehele eiland is daailby betrokken), op Sardinië, in de Po-delta en enige stukken langs de kust tussen Napels en Salerno. Einde 1952 moet de onteigening haar beslag hebben gekregen en in 1955 moet de gehele verdeling achter de rug zijn. Telei. 22444 (Advertentie). vraagt voor de afdeling Export vlot kunnende typen, stenografie-diploma strekt tot aanbeveling. Bekendheid met Frans, Duits en Engels wordt absoluut geëist. Schriftelijke sollicitaties: Vestestraat, Leiden. Nieuw plan-Stikker? Te Washington verluidt dat mr. D. U. Stikker, dc Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken van oordeel is, dat waarschijnlijk 20 kan worden bespaard op de herbe wapeningsuitgaven van de landen van West-Europa indien de defen siebegrotingen met zakelijk inzicht worden opgesteld. AMERIKAANS SCHIP BRAK IN TWEEEN. Het Amerikaanse vrachtschip „Sou thern lies" is gisteren in zware zee en tijdens een orkaan onverwacht in tweeën gebroken. Van de 24 op varenden zijn er vermoedelijk 18 omgekomen. De Amerikaanse kust wacht redde zeven opvarenden. Een van hen overleed later. Gestrand op de Mont Blanc Mislukt waagstuk Een Pipervliegtuig heeft gisteren een propeller en andere reserve-on derdelen per parachute neergelaten voor Georges Zehr, een Zwitsers amateur-vlieger die gistermorgen met een Piper-vliegtuig op 4300 meter hoogte op de Mont-Blanc is geland. Zehr, die vergezeld was van een Zwitsers journalist, was de eerste sedert dertig jaar, die er in geslaagd is, met een vliegtuig op de Mont- Blanc te landen. Maar het vliegtuigje is bij de landing met de neus in de sneeuw gestoten, waarbij de schroef zwaar werd beschadigd. De twee Zwitsers schreven in grote letters in de sneeuw: „Schroef bescha digd", waarop een ander vliegtuig met reserve-onderdelen opsteeg om hen te helpen. Maar deze hulp is waarschijnlijk te laat gekomen, want door een rukwind sloeg het vlieg tuigje over de kop, waardoor het zo zwaar werd beschadigd, dat het als verloren moet worden beschouwd. Zehr kon er na een moei ne af daling in slagen, de bewoonde wereld te bereiken, op weg naar Genève, doch zijn metgezel, Jean-Paul Darm- stader, was te uitgeput om de zware tocht te maken en is in een berghut achtergebleven, in afwachting van hulp. Slechts een keer is het iemand voordien gelukt op de Mont-Blanc te landen. Frangois Durafour, de derde man die in Zwitserland een vliegbre vet haalde. Op 30 Juli 1921 landde hy op de Mont Blanc, maar vertelde na zyn terugkeer het nooit meer te zullen doen. De vlucht, die Zehr gemaakt heeft, wekte levendige belangstelling in Al- pinistische leringen in verband met de mogelijkheid vliegtuigen te ge bruiken voor reddingswerk bij berg- ongelukken. Moeilijkheden in textielindustrie Kortere werktijden Door de stijging der katoenprijzen op de wereldmarkt, is de concurren- tiemogelijkheid voor vele Neder landse textiel-exportmaatschappijen dermate gedaald, dat vele bedrijven zich genoodzaakt hebben gezien hun productie in belangrijke mate te ver lagen. Verschillende spinnerijen in de Twentse textielindustrie zijn overgegaan tot een ingrijpende ver korting van de werktijden; er zijn fabrieken, waar nog slechts 24 uur per week gewerkt wordt. Andere fabrieken hebben een 4-daagse werk week ingesteld. Gisteren geslaagde televisie-uitzending De AVRO begon Vrijdagavond, als eerste der omroepverenigingen, zijn eerste televisie-uitzending. De directeur verscheen op het scherm, vertelde over de pionierstijd van de radio en toonde ter vergelijking de oudste microfoons en ontvangtoe stellen met daarnaast het aller nieuwste, bij de televisie gebruikt microfoontje, dat niet groter is dan een vingerhoed. Beeld en geluid waren goed, al was het eerste niet geheel zonder vlekjes. Vervolgens kwam een bui tenlands overzicht, met behulp van foto's, filmshots, een kaart en een aardbol. In de rubriek „televizier" werden enkele flimpjes vertoond, o.a. over de Drie Octoberfeesten in Leiden. Ook de sport was in deze rubriek vertegenwoordigd. Reporter Dick van Ryn bracht Fanny Blankers Koen en Piet Kraak in een kort in terview op het scherm. Na een filmpje over het Nationaal Park de Hoge Veluwe, werd het eerste deel van het programma be sloten met een causerie van dr. A. F. J Portielje. Deze had een Bra ziliaanse reuzenpad als medewerker medegebracht, waarover hij het een en ander vertelde. Tot slot zette hij de pad op het hoofd van de omroep- ster Netty Rosenfelt, die onder deze hoofdbedekking een bepaald grieze lig gezicht zette. Na de korte pauze volgde het meer luchtige gedeelte. Chiel de Boer en de zijnen brachten wat ca baret, waarna een schimmenspel van Chiel de Boer volgde. Het laatste woord en beeld in deze uitzending had het KNMI uit de Bilt; namelijk het weerbericht, dat elke veertien dagen in het pro gramma van de Televisiestichting zal worden opgenomen. Onbewaakte overweg eist twee doden Op een onbewaakte overweg nabij Oudesluis tussen Schagen en Anna Paulowna is vanmorgen de trein van 5.20 uur uit Alkmaar naar Den Hel der in aanrijding gekomen met een vrachtauto uit Aalsmeer. De twee inzittenden van de auto werden ge dood. Daar de spoorbaan door de aanrij ding versperd is, wordt het verkeer tussen Schagen en Den Helder tij delijk met autobussen onderhouden. Wilde jacht op smokkelauto Na een wilde jacht door het Bel gische plaatsje Arendonck bij de Belgisch-Nederlandse grens zijn Belgische douanen er in geslaagd een uit Nederland komende vracht auto aan te houden. In de auto wer den negen levende kalveren aan getroffen. De vrachtauto, waarvan de zijden met pantserplaten waren versterkt, reed door de grens versperring heen. De bestuurder gooide spijkers op de weg om te pogen de achtervolgende auto's' van de douane tot staan te brengen. Verscheidene autobussen kregen op de met spijkers bedekte wegen oponthoud door lekke banden. De rijkspolitie te Aarle Rixtel vond gistermorgen de arrestant S. W. te Aarle Rixtel dood in de cel. De man was de vorige dag gearres teerd, verdacht van diefstal van een fiets. Hij had zich in de cel van het leven beroofd. GEEN AUDIËNTIE. ZJH. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 9 Oct. en Woensdag 10 Oct. geen audiëntie verlenen. DR. A. F. PHILIPS ERNSTIG ZIEK. De raad van bestuur van de N.V. Philips heeft aan het personeel me degedeeld, dat de gezondheidstoe stand van dr. A. F. Philips op het ogenblik reden geeft tot ernstige be zorgdheid. OUDEN VAN DAGEN VRAGEN PENSIOEN VOOR ALLE NEDERLANDERS. Een deputatie van de Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen heefl hedenmorgen aan de voorzitter var beide Kamers der Staten-Generaal een adres aangeboden, waarin wordl aangedrongen op de invoering vat een pensioen voor alle Nederland se onderdanen. Het adres, dat onder- tekend is door de voorzitter, de heei P. C. Trouwborst en door de secre taris, de heer C. Meijer, beiden tt Rotterdam, vraagt de invoering var een wet, volgens welke zowel man nen als vrouwen in de leeftijd van 1( tot 95 jaar, ongeacht welke positit men heeft, verplicht zullen zyn eer premie te betalen van 4 pet. van het loon om voor pensioen in aanmer king te komen. Voorgesteld wordt dit pensioen 80 pet. van het loon tt doen bedragen en op 55-jarige leef tijd te laten ingaan. Bij de uitvoering der )vet zouden vooral de belan hebbenden zoveel mogelijk moeten worden ingeschakeld In het adres wordt het voorstel uitvoerig toege licht. STOMP WIJK OPENING CONSULTATIEBUREAU Eindelijk, na 15 jaar wachten, werd Donderdagmiddag 2 uur een consultatiebureau geopend door Het Wit Gele Kruis, afd. Stompwijk. Door afwezigheid van de voorz. heette secr. v. Maren alle genodig den hartelijk welkom, bijzonder pas toor J- D. Sistermans, kap. v. Veen, burg. Banning, dr Munck en dr Kortroann. dr Perquin kon niet aan wezig zijn daar hij plotseling naar een patient geroepen was. Ook de moeders met de babies kregen een apart woordje ter opwekking en pro paganda, maar vooral ook om de zeer hoge kosten ƒ1.000.te hel pen bestrijden. Denk aan het busje. Pastoor Sistermans verrichtte daarna de opening van het keurig ingerichte lokaal van het jeugdhuis, waar de babies in practische boxen de inspectie kunnen afwachten. Hij onderstreepte nogmaals het grote belang van een consultatiebureau en sprak de hoop uit, dat dit bureau zou werken in aller belang en dat het mosterdzaadje een grote boom mocht worden. Dr. Munck leider van het bureau dankte alle sprekers voor de goede wensen, maar het mooiste is toch. zei hij, als de moeders mijn raad op volgen. Burgemeester Banning, die ver wonderd was dat er in Stompwijk nog geen consultatiebureau was be loofde stellig zijn medewerking en steun te willen geven bij een subsi die aanvraag. Het is nu Stompwijk begint zonder subsidie toch een pres tatie, op eigen kosten een dergelijke bureau te stichten. Na de opening werd thee geser veerd aan de genodigden en bleef men nog even bij elkaar voor een korte bespreking. VOORSCHOTEN D.E.S. Het tweede tiental van D.E.S. behaalde een fraai resultaat door de uit-wedstrijd tegen Lusto I te Rijnsaterwoude met niet minder dan 173 te winnen.- A.s. Maandag 8 October bindt D. E S. met het eerste en het tweede tiental de strijd aan tegen „Kijk Uit" uit Oude Wetering. De onderlinge wedstrijden van D.E.S. hebben een aanvang genomen. Besloten werd dat promotiedegra datie wedstrijden zullen worden ge speeld. Hiervoor zullen de vijf hoogst geplaatsten van het tweede tiental spelen tegen de vijf laagst geplaat sten van de eerste tiental. Hetzelfde zal gelden voor het 3e tiental, indien dit nodig en mogelijk is. Uitslagen le klasse: G. Oostergo K. Ju 11; B. van BemmelenA. Tempelman 02; W. H. Oudshoorn G. Oudshoom 11; J. Overduin van Egmond 11. 2e klasse: G. WeggenW. H. J. 4 1Uw ■utno t y'argvaaaa Ju 1—1; S. H. ZitmanA. C. Bins 02; J. OosteromH. v. d. Velden 02. 3e klasse: J. M. de BruynJ. Simons 02; G. vay KuykH. Hem mes 11; R. D. ThierryD. J. E. Tit 2—0; G. van Kuyk—W. J. v. d. Graaf 20. De medische dienst wordt ge durende dit weekeinde waargeno men door dr. H. Althuis, Leidseweg 179. Tel. 527. IN DE LEIDSE Trianon. „Simson en Delila" is weer een van de grootse films van Cecil de Mille, groots van styl en van regie. Het gegeven is ontleend aan het Bijbelverhaal, hetgeen niet wil zeggen, dat de film het verhaal van de Bijbel heeft vastgelegd, of de sfeer van de Bijbel heeft trachten te benaderen. Integendeel wat Cecil de Mille ons voorzet is een Amerikaan se Samson en 'n in Hollywood-stijl opgepoetste Delila, terwijl de liefdes affaire tussen beiden een uitermate groot en danig uitgesponnen deel uit maakt van de historie. Daardoor wordt de figuur van Samson in een geheel andere sfeer geplaatst, een sfeer welke aan de heiligheid van en de eerbied voor het Bijbelverhaal niet ten goede komt, hetgeen voor de K.F.C. aanleiding is geweest, de leeftijdsgrens hoger te stellen dan de Rijkskeuring deed en voorbehoud te maken voor volwassenen. Aanvaardt men evenwel het genre en erkent men het recht van de re gie om een eigen visie op het ver haal ten beste te geven, dan moet men toegeven, dat de film inder daad vele grootse en imponerende momenten heeft. Het menselijke ka rakter in het verzet van de Da- nieten tegen de Filistijnse onderdruk kers komt er tot uiting en de felle haat van Samson tegen alles wat Filistijn is wordt menselijk verklaar baar. De Mille is bekend om zijn massa-regie en in dit opzicht kan hij ook in deze film alle registers van zyn talent opentrekken. Het hoogtepunt is de bijeenkomst in de tempel van Dagon en de ineenstor ting van het fantastische gebouw tot één grote puinhoop. Er is veel „show" in deze film, maar dan toch show met een grootse allure. In Luxor gaat deze week de film „Alles draait om Eva". Die Eva is een op het eerste gezicht lieftallig en bescheiden meisje, dat later een intrigante blijkt te zijn. Het filmverhaal geeft een blik ach ter de schermen van het toneelleven in de V.S. en laat vooral uitkomen de jaloezie tussen de aankomende en gearriveerde sterren. Talent al leen blijkt niet voldoende te zijn. Je moet een paar invloedryke manne tjes achter je hebben en de boel in de maling nemen, om op de plan ken iets te bereiken. Eva is op dat terrein bijzonder handig. Ze weet iedereen voor zich te winnen en daarna haar slag te slaan. Haar opkomst veroorzaakt de no dige conflicten tussen regisseurs, to neelschrijvers en half hysterische sterren. Men heeft kans gezien, om WASSENAAR DIEFSTAL UIT KERK. Uit de Parochiekerk van De Goe de Herder aan de £toeplaan werd een ëlectrodynamische microfoon ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. R.K. Jongeren spelen „Midzomer- nachtdroom". De toneelgroep van de R.K. Jongeren geeft Zaterdag, Zondag en Maandagavond a.s. in het R.K. Verenigingsgebouw in de Kerk straat een drietal opvoeringen van Shakespeares toneelspel „Midzomer- nachtdroom"-. Het stuk zal worden opgevoerd onder regie van de heer Jos Molenkamp. De balletten staan onder leiding van Marion René. De R.K. Jongeren, een toneelgroep, die is gevormd uit de Katholieke Jongemannenbeweging en de Jonge Vrouwengemeenschap heeft on geveer een half jaar ernstig aan de voorbereiding van dit toneelspel ge werkt. Er is met toewijding en en thousiasme gestudeerd. De volgende week Vrijdag 12 Oc tober wordt des avonds 8 uur een opvoering van Midzomernachtdroom gegeven in Leiden in het Antonius- clubhuis aan de Mare. Dit weekend wende men zich voor medische hulp in spoedgeval len tot de artsen Jac. J. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676 en H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075. Apotheek De Burcht heeft tot en met volgende week Zaterdagmor gen doorlopend dienst. Overleden: Pieter Hoogstraten, 85 jr, wednr van C. Köne (Beemster) Doüwe Douwes, 73 jr wednr van H. C. de Vries; Rutger Adolf de Groot, 86 jr man van A, M. M. Westenber ger; Eva Josephine Isaacson, 72 jr, wed. van J. Nieuwenhuisen Ondertrouwd: A. Wentink en C. Messemaker; R. van 't Slot en C. H. van Veen; A. L. Kuik (Nieuwer Am- stel) en J. S, Peiger. Getrouwd: P. J. J. Kruisheer en M. J. Oosterveer; W. Donders en D. C. Beltker; A. M. J. van Huijstee en C. M. Conijn; A. G. Oonk en J. Zeg waard; R. Westerduin en M. E. Hoog- teyling. ZOETERMEER Komt U binnen! Gistermiddag omstreeks 3.30 uur kwam een trac tor van de heer B. met als aanhang een wagen beladen met riet uit de Stationsstraat de Dorpsstraat inry- den. Bij de hoek aan de Stations straat brak de wagen met riet plot seling los met het gevolg dat deze terecht kwam in de etalage van het meubelmagazijn van de fa. J. Moers. De ruit werd totaal vernield Een op de vracht meerijdende persoon wist bijtijds van de wagen te springen. De politie nam de zaak in onderzoek. Puzzlerit M.A.C. Met prachtig najaarsweer startten gisteren 22 deelnemers motorrijders en automo bilisten voor een ca. 60 K.M. lange puzzlerit in midden Zuid-Holland, welke werd georganiseerd door de Zogtermeerse Motor- en Automo bielclub. De start had plaats om 20.15 uur en om ca. 21.45 uur kon de eer ste deelnemer aan de finish, Ca fé „Ons Genoegen" verwacht wor den. De leerzame rit had een prettig verloop. Alle deelnemers zijn aan de finish aangekomen, hoewel het aantal strafpunten varieerde van 6 tot 500. De uitslag luidt als volgt: 1. P. de Dreu, Bleiswijk; 2. D. Groen heyde Czn, Zoetermeer; 3. G. J. Vo- fels, Leidschendam; 4. A. C Post, 'ijnacker; 5. A. v, Hilton, Zoeter- materiaal gerecruteerd werd uit ac-1 meer; P. Koetsier, Boskoop en 7. J. met dit gegeven een rolprent te fa briceren, die niet bepaald groots, maar zeker onderhoudend is. Boven 18 jaar. Casino. De gebeurtenissen, die „De man in het zwart" op zijn reke ning geschreven worden, zijn in een vlot tempo verteld. Het is e^n ver dienste in deze Engelse film, dat er niet teveel gesproken wordt en dat de aandacht hoofdzakelijk gewijd werd aan actie. Door een goede op eenvolging van de scènes krijgt deze film zowel wat spanning als wat handeling betreft, het aanzien van een „thriller", hetgeen te meer te waarderen valt omdat het spelers- teurs, die in de filmwereld zo goed als onbekend zijn. „De man in het zwart" komt in de publieke belangstelling te staan, wan neer er een moord bedreven wordt. Een toneelactrice is de enige, die en kele inlichtingen kan verschaffen. Doordat de moordenaar de fout maakt, haar te achtervolgen, komt de politie hem op het spoor. Na een spannende jacht, waarbij nog enke len het leven moeten laten, wordt hij gegrepen. Boven 18 jaar. Lido. De film „Geen plaats voor Jenny" geeft een kyk op de tragiek van de echtscheiding, die voor de kinderen meestal ontzettende gevol gen heeft. We zien hier de geschiedenis weer gegeven van een klein gezin, waar van vader en moeder zijn geschei den. Natuurlijk is het kind, een enig meisje, daarvan de dupe en na vele verwikkelingen is het uiteindelijk ge volg, dat het meisje zich zowel van de vader, die voogd is, als van de moeder afkeert, zodat zij inplaats van de zo nodige koesterende be scherming in de nabijheid van vader en mbeder een leven krijgt, waarin de haat de boventoon voert. Heel de tragiek van het echtscheidingswee wordt in dit kind uitgedragen en maar al te weinig wordt daarmede door betrokkenen rekening gehou den Een film voor 18 jaar en ouder. In een doorlopende voorstelling wordt voor boksliefhebbers een ver toning gegeven van de wedstrijd Su gar Rey en Randy Turpin. Rex. „Een vreemde ontmoeting" is een film van geheimzinnige mis daad in de romantische stad Holly wood. Het gaat om een moord en om de vraag of de verdachte schuldig was. Een film met de nodige span ning. Boven 18 jaar. N. Woldendorp, Zoetermeer. L.T.B.-vergaderde. Voor het in dienen van voorstellen voor de vak groepen was zowel voor de akker bouw, als voor de weidebouw en de tuinbouw weinig belangstelling, het geen geen slecht teken is. Met de be doeling van het hoofdbestuur om al le districtvoorzitters in het hoofd bestuur zitting te doen nemen kon de vergadering accoord gaan. Naar de verschillende vergaderingen die voor de onderscheidene vakgroepen de komende weken gehouden zullen worden werden de volgende perso nen afgevaardigd. Voor akkerbouw, Jac. Vollebregt; voor tuinbouw, J A. Adegeest; en voor de veehouderij de heer J. de Groot. Aan de orde kwam toen de reis- en verblijfkosten en de verletkosten van de afgevaar digden, zij moeten dit zelf bekosti gen, Dit moest niet nodig zijn, maar moest door allen gedragen worden daar zij toch in het belang van allen naar deze vergadering gaan. De voorzitter meende echter dat dit een moeilijkheid blijft, daar het vorige jaar de contributie met ƒ1,werd verhoogd om de reiskosten iueraan verbonden te bestrijden, hetgeen tot gevolg had, dat 2 leden bedankten Aan de orde kwam ook de oogst- dankdag. Deze zou evenals vorige ja ren met de andere standsorganisa- tie's worden gevierd. Op Zondag 18 November zal de oogstdankdag ge vierd worden met een plechtige Hoogmis. Om de jaarvergadering dit jaar eens aanlokkelijk te maken zal in Januari, zoals vroeger op de oogst dankdag gebeurde, deze vergadering begonnen worden met een ontbijt en ook zou getracht worden om een spreker te krijgen op deze dag. Daar na kwam ter sprake de oprichting van een Boerenleenbank. Er moesten 40 adhaesie betuigingen worden ge tekend om een begin te kunnen ma ken.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2