NIEUWE H.A.V. BANK ONGEVALLEN - VERZEKERING Wim jansen candidaat Het overlijden van een patiënt te Zevenhoven tijdens de Minister Stikker terug uit Amerika £en Schildpad ap teió narcose 3k hen een ezel TELEVISIE De minister wil raadsbesluit niet ter vernietiging voordragen Burgerlijke Stand DONDERDAG 4 OCTOBER 1951 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Groot aantal vakgroepen opgeheven De Staatscourant van gisteren be vat een aantal beschikkingen van de minister van Economische Zaken, waarbij ingevolge de wet op de be drijfsorganisatie een groot aantal vakgroepen wordt opgeheven. Het betreft de vakgroepen „Kuiperij", „Doodkistenmakerij", „Kleinscheeps- bouw", „Rolluiken-markiezen- en zonneschermenbedrijf", „Houtwa ren", „Parket- en hardhoutvloeren bedrijf", „Borstelmakerij" en „Griend bies- en rietverwerkende bedrijven", de ondervakgroepen „Biezenmatten- makerijen en biezensorteerderijen" en de ondervakgroepen „Schoon maakbedrijven" en „Glazenwasse rijen", de tot de bedrijfsgroep „Bouw- en aardewerk ambachten" behorende vakgroepen „Pottenbak kerij" en „Aanverwante bedrijven", de vakgroepen „Kleine Nijverheid op verlichtingsgebied" en „Automo biel- en motorrijwielreparatiebe drijf" en de ondervakgroepen „Automobielreparatiebedrijf" en „Motorrijwielreparatiebedrijf" en de vakgroepen .Hoeden- en pettenma- kerij" en „Zeilmakerij en touw- slagerij" en de ondervakgroep v Zeilmakerij, dekkledenvervaardi- ging en scheepstuigerij" en ,Touw- slagery". KATH. VER. HOGER BEDRIJFS- PERSONEEL. Dank zij het initiatief van het lan delijk bestuur der Sint Adelbertver- eniging en in tegenwoordigheid van verschillende afgevaardigden uit alle delen van het land is te Utrecht op gericht de „Katholieke vereniging van hoger bedrijfspersoneel". De vestiging van een dergelijke Katholieke vereniging is belangrijk met het oog op de komende publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie. Zon der organisatie zal men niet mee kun nen spelen en niet mede verantwoor delijkheid kunnen dragen. HAAGSE RECHTBANK De officier van justitie bij de Haagse Rechtbank eiste hedenmor gen 4 maanden hechtenis tegen dok ter A. Lucardi uit Rijswijk, wegens het aan zijn schuld te wijten heb ben van de dood van een ander. Dokter Lucardi, vroeger arts te Zevenhoven, moest op 1 November 1950 met assistentie van zijn opvol ger dokter S. P. Visser het gebit tiekken van de heer M. Kalshoven uit Zevenhoven, tijdens welke be handeling de patiënt overleed. Dr. Hulst uit Leiden, die de sectie op het stoffelijk overschot verricht te vond een prop watten bij de in gang van het strottenhoofd. Ter zitting werd eerst vastgesteld, dat de gevolgde behandelingsmetho de niet die der Evipanslaap, maar de Gentotal was, tussen welke methoden een verschil bestaat. Bij het verhoor van verdachte bleek, dat dokter Lucardi dc pa tiënt onder narcose had gebracht, waarna dokter Visser de injectie spuit had overgenomen en de naald in de arm had gehouden, om zo no dig verdere narcotisering toe te pas sen. Toen de patiënt kreunde had dr. Visser verdere narcose toegediend tot de injectiespuit leeg was. Toen hij het hoofd van de patiënt bij de voortschrijdende behandeing wilde vasthouden, zag hij aan de gelaats kleur, dat er iets niet in orde was. Na de verontrustende verschijn selen had dr. Visser de mondholte schoongemaakt, doch niets anders aangetroffen dan een propje watten. Tijdens de kunstmatige ademhaling constateerde men vervolgens, dat de eerste zeven slagen lucht de longen bereikte en daarna niet meer. Dr. Visser, als getuige gehoord, verklaarde, dat het vanzelfsprekend was om de narcotisering voort te zetten als een patiënt kreunt. De beschuldiging in het vooron- SCHIEDAM ■"""'--fWiHBH (Advertentie). Een grotere militaire eenheid en mogelijk herstelbetalingen van Japan De Ned. Minister van Buitenland se Zaken, mr. D. U. Stikker, die Ne derland bij dc jongste conferenties te San Francisco en Ottawa verte genwoordigd heeft, is gisteren met de „Nieuw Amsterdam" in ons land teruggekeerd. In een onderhoud, dat hij de pers toestond, vertelde de minister over de beide conferenties, die door velen hier in het Vader land met gemengde gevoelens gevol gd zijn, tief oordeel kan vellen. Wat de toe lating van Griekenland en Turkije tot het Atlantic-Pact betreft, deelde de minister mede, dat het onjuist was te menen, dat Nederland tegen toelating van deze landen gekant was. Nederland huldigde echter de mening, dat gelijke rechten ook ge lijke plichten met zich meebrengen. Ten slotte sprak de minister nog met een paar woorden over de toe komstige Japanse herstelbetalingen. Japan zal hier voor alle landen een lijn trekken en er worden reeds voorbereidingen getroffen om klaar heid te brengen in het probleem van de persoonlijke schade van ex-geïn terneerde burgers en militairen. DE ROL DER KLEINE LANDEN. Volgens de minister was te San Francisco gebleken, dat de verhou ding tussen de grote mogendheden de laatste tijd niet erg verbetert. In Ottawa, waar de kleine lan den het niet ongewenst vonden om ook hun stem eens te laten ho ren, wilde men eerst overgaan tot de oprichting van een commissie van drie. Diverse voorstellen van de ver schillende landen brachten ten slot te een commissie van twaalf voor het voetlicht. Deze commissie, die volgens de minister geen blijvende is, zal een plan moeten ontwerpen over de afweermogelijkheden in W.- Europa en hoewel de W.-Europese economie hiervan kan torsen. De mi nister gaf als zijn persoonlijke me ning te kennen, dat het Atlantic- Pact te veel een militair pact is, ter wijl er te weinig aandacht wordt be steed aan de verhoudingen op so ciaal-, cultureel- en politiek gebied. Een door Nederland voorgestelde en gevormde commissie van 5 zal zich voornamelijk met deze aangelegen heden gaan bezighouden. De komen de vergadering van de Atlantische Raad. die vermoedelijk in de twee de helft van Nov. te Rome zal wor den gehouden, zal aldus verwacht de minister hoofdzakelijk de mo gelijkheden van een Europees Le ger bezien. Nederland zal dan inza ke het „Plan Pleven" een meer ac tievere houding dienen aan te ne men en haar rol van toeschouwer moeten laten varen. Het nut van de afgelopen conferenties is dat er mi litair gezien, langzaam een eenheid begint te komen. Perzic, Turkije en Japan. Perzië beschouwde de minister als een zeer ingewikkelde kwestie, waarover men moeilijk een objec- Een Zuid-Afrikaanse dokter was in 1948 uit Port Elizabeth naar het 1100 kilometer verder gelegen Johannesburg verhuisd. De dokter bezat een schildpad, die de verhuizing medemaakte. zijn naam was op haar schild vermeld. Korte tijd nadat de schildpad in haar nieuwe ver blijfplaats was aangekomen, werd zij vermist. Dinsdag is zij weer opgedoken in haar oude tuin in Port Elizabeth. Het dier is drie jaar onderweg geweest, waarbij het een kilometer per dag aflegde. dei'zoek geuit door dr. Lucardi, als zou spr. op een onbewaakt ogenblik de prop watten opzettelijk naar het strottenhoofd hebben geduwd, wees hij met klem van de hand. Op een vraag van de advocaat, mr. SchuurmanSteekhoven, of dr. Vis ser op dit moment dr. Lucardi als een volwaardig mens en medicus beschouwde, luidde het antwoord: „Neen". Dr. Nouhuijs, getuige deskundige zeide, dat er in de verdere narcoti sering niets abnormaals was en had de overtuiging, dat overdocering was uitgesloten. Dr. S. A. Klein, eveneens getuige deskundige, was van mening, dat de watten niet later in het keelgat geduwd konden zijn. Hij zelf had iets dergelijks bij twee overleden patiënten geprobeerd, waarbij de onmogelijkheid van een dergelijke handelwijze aan het licht kwam. De getuige a decharge, de mond- arts Kruit, geloofde, dat de narcose te snel was toegediend. De officier van justitie noemde de beschuldiging, welke dr. Lucardi te gen zijn opvolger had geuit, bescha mend. Bovendien was zij onge rijmd, omdat de verschijnselen al eerder waren geconstateerd. Wat hier gebeurd is, zo zeide de officier, werpt een blaam op dr. Lucardi en de medische wereld is er zeer door geschokt. Nadat een hechtenis van 4 maan den was geëist werd de uitspraak bepaald over 14 dagen. Onvoorzichtigheid Conform de eis werd een monteur uit Lisse door de Haagse Rechtbank veeroordeeld to»t twee jaar jeugdgcvangenissitraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor twee jaar. De veroordeelde had te Lisse op 2 September 1950 met een takelwagen een ongeluk veroor zaakt waarbij een voetganger be kneld raakte tussen de auto en een pui. hetgeen dodelijke gevolgen had Voorts stond verd. tegelijk terecht voor looddiefstallen. Churchill neemt het niet Dc Regering heelt haar belofte gebroken Winston Churchill, de leider van de Britse conservatieven, heeft Dins dag in een verkiezingsrede te Liver pool verklaard, dat de regering door haar besluit om de Britse technici uit Abadan terug te trekken de plechti ge beloften, die zij het parlement be gin Augustus gedaan had, gebroken had. Churchill zeide, zich geen en kel geval te kunnen herinneren, waarin staatslieden hun woord „op een dergelijke lompe manier' 'hadden gebroken, zonder ook maar een po ging te doen om hun handelwijze te rechtvaardigen. „Wij zijn van het slagveld gevlucht, nog vóór de on derhandelingen afgesloten waren. De vraag, of men onze rechten en onze onderdanen eventueel met dc wape nen zou moeten beschermen is thans achterhaald", aldus Churchill, die er aan toevoegde, dat dr. Mossadeq een grote overwinning Had behaald, ook al zou deze nadelige gevolgen voor het Perzische volk hebben. De con servatieven wezen elke verantwoor delijkheid voor het gebeurde af. PLAN-SCHUMAN De vergadering van het voorlopig bestuur van het plan-Schum'an, die op 19 Oct. in Den Haag zou worden gehouden, is uitgesteld zonder dat een andere datum is vastgesteld. Volgens de Franse politie was de atoomgeleerde Michel Georges, die 27 September onverwacht overleed, het slachtoffer van vergiftiging. Collega's van Georges verklaarden, dat hij de laatste tijd zeer nerveus was geweest. Leonard verscheen niet Dinsdagavond om vijf minuten over zes vier uur later dan de be doeling was is de „Volendam" van Rotterdam naar Canada vertrokken. Het schip heeft vier uur tevergeefs gewacht op een zoon van een der emigrantenfamilies, de 15-jarige Leo nard Daniël Prins uit Zwijndrecht, die blijkbaar niets voor zijn nieuw vaderland voelt. Maandag ging hij er trok was hij nog niet gevonden én langs de reling zagen wij Leonards moeder staan met een kindje op haar arm en zij zwaaide voor de laatste maal naar haar vaderland. „Wellicht loopt het avontuur goed af", was de verzuchting van een toeschouwer, „en mag zij het genoegen smaken, de ondeugende zoon spoedig bij haar in Canada te zien". Anders liep het met de 17-jarige Chr. Jongerhuis uit de Heer Da- nielstraat te Rotterdam. De jongen was de vorige week zonder iets te zeggen, per bromfiets vertrokken en sedertdien niet meer in de ouderlijke woning teruggekeerd. De vader waar schuwde de politie en vertelde, dat de jongen wellicht in de buurt van Hocnsbroek te vinden zou zijn, om dat hij daar een kennisje had wonen. Inderdaad slaagde de politie er Maan dagavond in, de jongen te Hoeens- broek aan te houden. Hij werd naar Rotterdam overgebracht, waar hij de nacht mocht doorbrengen op het hoofdbureau van politie. Dinsdag morgen heeft de politie Christiaan aan boord van de „Volendam" ge bracht, zodat hij met de familie de reis naar het nieuwe vaderland, waarnaar hij blijkbaar niet verlangt, kon aanvaarden. DAMESBEURS VAN DE DAMESKRONIEK „Ik ben een ezel!" zei Dins dagmiddag een ezel tot Min. Drees Tegelijkertijd werd de min.-president een enveloppe overhandigd, waarop nog eens bekend gemaakt werd, dat de brenger een ezel was. Nu was deze verzekering wellicht een beetje overbodig, want de man, die zich mondeling zowel als schriftelijk als dit koppige, maar tevens nuttige dier presenteerde, was geheel als ezel uitgedost," alleen liep hij op twee benen, i.p.v. op vier onderdanen. Nu zou het voor deze man ook erg vermoeiend zijn geweest, wan neer hij ook in de manier van lopen de ezel had moeten imi teren. want hij moest nog verder op. Ook onze zwoegende prof. Lieftinck werd een bezoek ge bracht en ook jiij kreeg een en veloppe. Cynische mensen zul len beweren, dat dit misschien het eerste is, dat hij nu eens ge kregen heeft, zonder met deur waarder en dwangbevelen te dreigen. Het visitekaartje, dat onze trouwe langoor afgaf, be vatte* nog meer, dan alleen „ik ben een ezel". Met koeien van letters stond er onder: „Ik ben tegen Benelux". We kunnen ons voorstellen, dat zowel dr. Drees als prof. Lieftinck nu ineens met een warm hart de Benelux zullen gaan stimuleren en als dat bereikt wordt, heeft de actie, die georganiseerd was door „Het Beneluxhuis" in Den Haag haar doel bereikt. Morgenavond de eerste A.V.R.O.- uitzending. Komt het zien en U zult er over mee praten. Reeds meer dan 67000 en thousiaste bezoekers (sters. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd. Casino: „De man in het zwart", 18 jaar. Luxor: „Alles draait om Eva", 18 jaar. Lido: „Geen plaats voor Jen ny", 18 jaar. Trianon: „Simson en Delila", 18 j. Rex. „In a lonely place", 18 j. De laatste postbestelling werd zenuwachtig afgewacht. Tot dan toe, waren Wim Jansen en „Het Orkest zonder Naam" met een duizelingwekkende vaart de andere candidaten voorbijgesneld. De laatste brieven moesten de doorslag geven. De postbode bracht gistermorgen meer stemmen, dan de vorige dagen te samen en na sortering bleek, dat Wim Jansen met een zeer grote voorsprong het naamloze orkest geslagen had. Waar blijven nu de mensen-die-het-weten-kunnen? Waar blijven ze nu, de zwartkijkers die met sombere blikken beweren, dat in deze eeuw slechts plaats is voor koele koude realisten? De afgelopen candidaatsverkiezing heeft weer eens zonneklaar aangetoond, dat de geest van Schubert en Schumann niet gestorven is, dat Beatrijs en Madame Butterfly nog voortleven en dat de romantiek door de mensen van de twintigste eeuw nog steeds met hoofdletters geschreven wordt. In de komende twee maanden zullen wij nog slechts een naam. een leuze kennen. Weg met de behoudende v. Tutte. Voor ons geen „Orkest zonder Naam" meer. Zelfs de gewone man, Merie en Kobus Kuch zijn uit de gratie. Wij willen slechts door één man geleid worden: Wim Jansen Voor hem trekken wij op ten strijde; meedogenloos, zoals het in een goe de verkiezingsstrijd betaamt. Wij zullen niet schromen v. Tutte een tote bel te noemen en de Gewone man te zeggen, dat hij met'zijn cynische kijk op het leven een dissonant vormt in onze partij van blijheid en romantiek. Van de Zilk tot Zoetermeer en van Wassenaar tot Roelofarendsveen zal nog slechts een leuze gelden: Wilt U de beste Huwelijkskansen Brengt dan uw stem uit op Wim Jansen! Onder de honderden abonné's, die hun stem uitbrachten op Wim, be vond zich ook mej. Greet Verdegaal, Wilhelminalaan 2, Sassenheim en na loting werd deze dame de winnaar van de uitgeloofde prijs. De dames- of herenvulpen (zij mag kiezen) zal zo spoedig mogelijk opgestuurd worden. KRO NUS. DE LANGE MARE WORDT TOCH GEDEMPT Dir. van Gemeentewerken heeft opdracht om plan en kostenraming uit te werken Zoals bekend, werd het in de Ge meenteraad van 26 Juni 1950 op voorstel van de heren C. J Woud stra en A. van Dijk genomen be sluit „tot demping van de Mare voor het gedeelte Haarlemmerstraat tot de Oude Vestgracht" door de burge meester met toepassing van artikel 76 der gemeentewet niet ten uitvoer gebracht en werd daarvan kennis gegeven aan Gedeputeerde Staten, met verzoek het besluit voor te dra gen voor vernietiging door de Kroon, Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. van Gedeputeerde Staten het volgende schrijven ontvangen: „Het b,esluit van de burgemeester Uwer gemeente om toepassing te ge ven aan artikel 76, 2e lid, der ge meentewet ten aanzien van het be sluit van de Raad Uwer gemeente d.d. 26 Juni 1950 tot demping van de Lange Mare en naar aanleiding van dit besluit ingewonnen advie zen hebben de Minister van Binnen landse Zaken aanleiding gegeven, de voorgestelde vernietiging ernstig te overwegen. Hoewel de minister van oordeel is, dat de burgemeester goe de gronden had om gebruik te ma ken van zijn bevoegdheid ingevolge artikel 76, 2e lid, der gemeentewet, meent hij de vernietiging van het De minister schrijft B en W. hier over o.m. het volgende: „Ook ik betreur het, dat door demping van de Lange Mare een karakteristiek historisch stadsbeeld ernstig zou worden verminkt, zulks temeer, nu daartegenover geen be lang van betekenis zou worden ge diend, aangezien ernstig moet wor den betwijfeld of de demping van dit water, welke ook niet past in het met het uitbreidingsplan samenhan gende verkeersschema voor de bin nenstad, een aanzienlijke verminde ring van de verkeersmoeilijkheden in dit deel der stad ten gevolge zou hebben." „Anderzijds moet echter wel wor den bedacht, dat het in een geval als het onderhavige alleen verantwoord is tot vernietiging over te gaan, wan neer overwegende redenen van his torische en aesthetische aard dit in grijpen wettigen." MIJNHARDTJES: sterke JL bestrijders van pijnen. TT* (Advertentie.) BINNENLANU. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernnard zullen a.s. Maandag de bataljons Johan Willem Friso, Limburgse Jagers en Oranje Gelder land, welke onderdelen te Amers foort gelegerd zijn, inspecteren. Na de inspectie zal door H.M. de Ko ningin aan ieder der bataljons een vaandel uitgereikt worden. De nieuwe burgemeester van Hengelo, mr. J. J. Lambooij, is gis termiddag officieel geïnstalleerd. Op het erekerkhof van het regi ment Stoottroepen te Leeuwen-Bene den, wordt op 14 Oct. a.s. een her denkingsplechtigheid gehouden. De Kota Inten, het troepen schip, dat in de laatste 8 jaren on geveer 125.000 passagiers vervoerd heeft, is weer in zijn „vooroorlogse" staat herbouwd en vaart als trans portvaartuig op de Holland-Amerika- lijn. Vier ministersvrouwen, t.w. de dames Drees, Van den Brink, Mans- holt en In 't Veld, benevens de echt genoten van de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, de dames Jonkman en Kortenhorst brachten hedenmorgen een bezoek aan de beurs voor mode en huishouding, „Femina 1951" in de Ahoyhallen te Rotterdam. De Amsterdamse taxichauffeurs besloten in een Dinsdagnacht gehou den vergadering geen medewerking te verlenen aan de plannen, die be ogen het wagenpark in te krimpen en de lonen te herzien. Na een reis van 2 maanden is de torpedoboot jager „Banckert" gis termorgen uit Nieuw Guinea te Den Helder aangekomen. Door het rijden over een steen, die voor zijn wiel kwam, raakte een Amsterdamse motorrijder de macht over het stuur kwijt. Gisternacht is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Een steen vloog gistermorgen te omstreeks half vijf door de ruit van een horlogerie te Amsterdam. Voor een waarde van ong. ƒ400, wordt er aan horloges vermist. Op heterdaad werden twee Bussemers en een inwoner van Hil versum betrapt, toen zij clandestien aan het slachten waren. De slach ting geschiedde zeer ondeskundig en het vlees, dat werd aangetroffen, bleek van zeer inferieure kwaliteit te zijn. De politie vermoedt, dat vele .agers bij deze slachtingen betrok- en zijn. Een aantal Urker vissers zal /rijdag a.s. naar Oostende vertrek ken, om daar scheep te gaan voor Argentinië, welk land hun tweede vaderland zal worden.. Te Almelo werd onder grote belangstelling en in bijzijn van tal rijke autoriteiten, onder wie zich be vond de Canadese Ambassadeur, een bevrijdingsmonument onthuld. De Katholieke inijnbeambten hebben bekend gemaakt, dat zij trots de gerezen moeilijkheden tussen de katholieke mijnwerkers, geen ver breking van samenwerking wensen. Ten behoeve van de nagelaten betrekkingen van gesneuvelde mili tairen in de oorlog '40'45, Indone sië en Korea, zullen de gezamenlijke militaire fondsen in het tijdvak van 8 t.m. 21 Oct. door het gehele land collecteren. BUITENLAND. Pater Lombardi S.J., de wereld beroemde Italiaanse prediker der liefde, is Maandag met zijn kruis tocht der Liefde in Brazilië begon nen. Zijn eerste spreekbeurt heeft hij te Recife gehouden voor leden van het Braziliaanse parlement. Krachtens een tussen Zwitser land en Brazilië gesloten overeen komst zullen ongeveer 20.000 Zwit serse gezinnen naar Brazilië emigre ren, waar zij in de landbouw tewerk gesteld worden. 500 gezinnen zijn reeds in Brazilië aangekomen. De Noorse staatsradio-omroep is van plan de volgende zomer met experimentele televisie-uitzendingen te beginnen. Een vroegere torpedobootjager van de Engelse marine, die thans voor oefeningen wordt gebruikt, is in het Kanaal in aanvaring geko men met het 6.997 ton metende Ita liaanse vrachtschip „Alceo". Drie opvarenden van het Britse schip zijn om het leven gekomen. Verder worden nog vier opvarenden ver mist. Een zich voor reclame-doelein den in de lucht bevindend hef- schroefvliegtuig vloog boven een voetbalveld in Zuid-Frankrijk, waar voetballers aan het oefenen waren. Bij het overvliegen werd de hef- schroef door de bal getroffen. Het hefschroefvliegtuig moest een nood landing maken. Door de Amerikaanse veilig heidspolitie te Salzburg zijn vier personen gearresteerd in verband met de ontdekking van een Tsjecho- slowaaks spionnagecomplot in Oos tenrijk. „Van zodanige redenen kan, naar o.m. blijkt uit de mij overgelegde bescheiden, i.e. niet worden gespro ken." „Aangezien voorts bij het hante ren van het wapen van vernieti ging wegens strijd met het algemeen belang in aangelegenheden, waarin de gemeentelijke autonomie in het geding is, de grootste terughoudend heid pleegt te worden betracht, kan ik geen vrijheid vinden dit besluit ter vernietiging voor te dragen." De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, (get.). L. A. Kesper,"Voorzitter, (getF. A. Helmstrijd, Griffier. In verband met het vorenstaande hebben B.. en W. de directeur van Gemeentewerken opdracht gegeven om voor de demping van de Lange Mare overeenkomstig het vorenver- melde door de gemeenteraad geno men besluit een plan met kostenra ming bij het college in te dienen en daarbij tevens van advies te dienen omtrent de vraag, welke wijzigin gen dit besluit brengt in het voorstel inzake de bouw van een nieuwe Mare-, Alkemade,- Touwers- en St. Nicolaasbrug. De daaruit voortvloeiende voorstel len zullen B. en W. aan de ge meenteraad voorleggen. ARCHAEOLOGISCHE LEZINGEN IN LEIDEN. In het Rijksmuseum van Oudhe den te Leiden, Rapenburg 28, zullen weer archaeologische lezingen gehou den worden. Het najaarsprogramma 1951 (avondlezingen aanvangend om acht uur) luidt: 30 October: dr. W. C. Braat, „De Franken in Neder land en het grafveld van Rhenen"; 13 November: dr B. H. Strieker, „De schrijfkunst bij de oude Egyptena- ren"; 27 November: dr. A. Merhita- rian (Brussel), „Peintures égyptien- nes de la XVIII, dynastie" (met ge kleurde lichtbeelden). 11 Decem- mer: dr. M. E. Mariën (Brussel), „De La-Tène-tijd in België". Zij, die één of meer lezingen wen sen bij te wonen, gelieven zich daar toe op te geven vóór 27 October a.s., hetzij schriftelijk bij de directie af door hun naam te tekenen op de daartoe bij de museumportier lig gende lijst. Inschrijvingen voor deze najaars lezingen 1951 zijn ook voor de voor- jaars-lezingen 1952 geldig. LEÏDSE UNiVERSITElT Geslaagd: Prop. examen godge leerdheid de heer G. A. Nieuwland Den Haag; cand. examen wis- en na. tuurkunde (I) de heer S. A. Manus Leiden; doet. examen Nederlands recht de dames J. Ch. J de Koning Den Haag, A, E. Crince-le Roy Naar dien idem heren: W. Kasten Leiden, W. K. van Hessen, Amsterdam. Geboren: Catharina Maria d. van T. Kranenburg en L Rademaker; Rosina Sylvia, d. van L. Lolkes de Beer en E. E van Egmond; John Ro bert, z. van H. J. Querreveld en C. G. Schouten; Mathilde Maria Elisa- betn, d. van J. H. M. Knaap en C W. Dijkmans; Pieternella Lientje, d. van D. Offerman en C. Bos. Teunis Pieter. z. van T. P. Kuijt en T J. Klinken berg, Jacoba. d. van H A Nijgh en A. van den Oever; Dirk Evert Jan, z. van G. H. Wolsheimer en G. J Mulder; Geertruida Wilhelmina Ma ria, d. van C. A.A. Castelein en W. M. van Rijn. Overleden: J. de Kievit man 55 jaar P. Raas. man 58 jaar; J Plugge, hsv. van Marijs 60 jaar, E. Vroom, wed. van Kruit 85 jaar; H. Noyen wed van Livingston 85 jaar; M. T. van Ulden wed. van Van Teylingen 81 jaar: D. M. Vermeulen man, 69 jaar: W. M. H. van Zeijl man 53 jaar J C. M Bos man zoon 3 jaar. Gehuwd: R Massink en W. H. Veen aèbxCMi73sksYèUItoè. .AatH

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2