Peltenburg 90 jarige ir. G. L. Driessen vóór demping van de Mare HASSEIMAN PANDER I HET RADIO DANSORKEST „DE WITTE KRAAIEN' St. Elisabeth Ziekenhuis DINSDAG 2 OCTOBER 1951 DE LEID SE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 1 Oud-directeur van Gemeentewerken te Leiden is nog steeds zeer actjef werkzaam Zaterdag a.s. zal ir. G. L. Driessen, oud-directeur van Gemeentewerken te Leiden, zijn 90ste verjaardag vie ren. Ter gelegenheid daarvan was hij hedenmorgen zo vriendelijk ons even te ontvangen in het Gemeente archief aan de Boisotkade, om iets uit zijn lange leven te vertellen. De heer Driessen werd op 6 Octo ber 1361 te Leiden geboren als zoon van de dircteur van de Katoenfa- briek aan de Herengracht. Een jaar later brandde het ouderlijk huis af en de familie verhuisde naar Bree- straat 126, in welk gebouw thans het café-restaurant „Het Gulden Vlies" gevestigd is. Nadat de heer Driessen te Lei den de H.B.S. had afgelopen, ging hij in Delft studeren voor civiel-in- genieur en trad in 1884 bij de ge meente Amsterdam in dienst, o.m. voor de bouw van de Vecht-waterlei ding. Zes jaar later werd hij be noemd tot ingenieur v. d. Water staat in Ned. Indië. Gedurende 10 jaar was de heer Driessen hoofdza kelijk werkzaam bij de irrigatie en kwam toen naar zijn geboortestad terug, waar hem in tijdelijke dienst van de gemeente zeer bij zonder werk wachtte: de bouw van het Openbaar Slachthuis en van de inrichting .Rhijngeest". In 1901 werd de toenmalige direc teur van Gemeentewerken, de heer De Vries Broekman, benoemd tot hoogleraar in Delft. Het was toen reeds vanzelfsprekend, dat ir. Dries sen zijn opvolger zou worden. Het geen dan ook geschiedde. Tot 1927, dus 26 jaar, was ir. Driessen direc teur van Gemeentewrken te Leiden en in die jaren heeft hij de stad op vele plaatsen van uiterlijk zien ver anderen. Onder zijn leiding werden vele scholen en bruggen gebouwd, twee zweminrichtingen (waarvan die aan de Hoge Rijndijk inmiddels ver dwenen is), diverse gebouwen van „Endegeest" enz. Het toenemende verkeer ging steeds meer eisen stel len, zodat o.a. het Kort Rapenburg gedempt moest worden. „Toen ik eenmaal met pensioen was gegaan, werd ook het Leven daal gedempt", vertelt de heer Dries sen ons. „Het is nu eenmaal niet te gen te houden. En ik geloof vast, dat de Lange Mare binnenkort ook volgen zal. Het wordt in ieder geval hoog tijd, dat het gebeuren gaat. Het verkeer dwingt de gemeente daartoe. Och ja, het is wel een aar dig grachtje, maar wat 't zwaarste is moet ook het zwaarste wegen. De Haarlemmerstraat zal aanmerkelijk ontlast worden, wanneer de Mare eenmaal dicht is, ook al denkt men nu, dat er geen druk verkeer zal ont staan op de gedempte gracht, die tenslotte toch zeer belangrijk is voor de verbinding Haarlemmerstraat- Oude Vest. Wanneer men de gele genheid schept, komt het verkeer vanzelf. Zie maar eens naar 't Gan getje. Vroeger was daar practisch geen verkeer. En nu? Het is nota- bene een van de belangrijkste ver keersaders in de stad geworden. Zo zal het met de gedempte Mare ook gaan". Geschiedenis van Leiden. Men moet uit het feit, dat de heer Driessen voorstander is van Mare- Demping niet opmaken, dat hij geen open oog zou hebben voor de histo rische waarde van Leiden. Reeds vele jaren is hij een zeer verdienste lijk lid van de Vereniging „Oud Lei den". En sedert zijn pensionnering in 1927 heeft hij zich met grote ijver op zijn hobby geworpen- geschiede nis en topografie van Leiden. Ver schillende artikelen verschenen van zijn hand in het Leidse Jaarboekje en hij gaf een boekje uit over de Leidse straatnamen. Hij adviseert het gemeentebestuur op het gebied van nieuwe straatnamen en nog da gelijks kan men de heer Driessen op het Gemeente-archief vinden, waar hij naar hartelust kan werken aan zijn liefhebberijen. Het vele werk, dat ir. Driessen voor stad en land verricht heeft, vond officieel waardering van de Kroon, toen hij in 1927 benoemd werd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Bovendien werd hem de erepenning van de gemeen te Leiden aangeboden. Hoewel reed op hoge leeftijd, is de heer Driessen nog zeer vitaal en hopenlijk zal hem ook in de nog ko mende jaren kracht gegeven wor den om voor Leiden te blijven bete kenen wat hij sedert zijn pensionne ring gebleven is! In wat eens zijn ouderlijke wo ning was, „Het Gulden Vlies" zal de jarige a.s. Zaterdagmiddag van 3.30 tot 5 uur recipiëren. Het is wel ze ker, dat zeer velen deze gelegen heid niet ongebruikt voor voorbij zullen laten gaan! Neemt dan de Hollandse sfeer met V mede. Wij bieden U een speciaal gemaakte geheel uitneem- EETKAMER bestaande uit: dressoir, ronde tafel en 6 atoelen, bekleed met degelijke stof, uitgevoerd in eikenhout. verpakt in kist f 768.50 ZITKAMER bestaande uit: 4 gemakkelijke fauteuils, 1 tafel, uitgevoerd in mahoniehout, bekleed met degelijke stof. verpakt in kist f785.- BREESTRAATW6 BOTERMARKT 21 -22 TELEFOON 26662 .LEIDEN, Lid Financ.-Instiluut (Advertentie.) Dinsdag 2 October. Zo, de grote dag staat voor de deur. U begrijpt hoezeer Stads- kok in feestemming is! En met hem reeds de hele stad. Overal waar men komt, zijn de laatste voorbereidin gen voor het feest merkbaar. Op de Jan van Houtkade waren monteurs hedenmorgen bezig met het aan brengen van schijnwerpers, die he denavond tijdens de taptoe het (wel iswaar niet al te fraaie) 3 October- monument(je) zullen verlichten. Op het Stadhuisplein prijkt reeds de mo numentale lantaarn. Pas nu kan men de artistieke vorm daarvan goed zien, omdat de schutting thans weggenomen is. Alle groentewinkels hebben peen en uien voor de ramen liggen. Alle slagers hebben grote voorraden klapstuk ingeslagen. De haring is reeds met tonnen vol de stad binnengebracht en de bakkers hebben het extra druk om al het wittebrood te bakken, dat op het feest van morgen gegeten zal wor den. Op het Schuttersveld heerst een enorme drukte. Meer dan 105 attracties, de ene nog mooier en fan tastischer dan de andere, zijn reeds of worden thans opgebouwd. En over al op straat lopen de Leidenaars met opvallend opgewekte gezichten rond. Want morgen is het feest! Tralala! We moeten nog even vermelden, dat de R.K. Gym. ver. Groen Wit he denavond ook in de Taptoe meeloopt. De leden moeten om zeven uuf (in uniform natuurlijk) aanwezig zijn bij de Burcht. U kunt het geloven of niet, maar nog voordat het eigenlijke feest be gonnen is, denkt Stadskok al weer aan de dag er na, aan Donderdag, de eerste Donderdag van de maand, die feest of geen feest, steeds een zeer belangrijke Donderdag is omdat dan vele dames tussen half drie en vijf uur verwacht worden in dc Vroo- lfjcke Arke, Lange Pieterskerkkoor- steeg. Daar vergadert dan de Vereni ging „Sancta Veronica"' (tot steun aan stille armen) en het bestuur hoopt, dat velen hur- klaargemaakte werk stukken komen inleveren en nieuw ■materiaal komen halen Laten de da- GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL. Op Woensdag 3 October a.s. zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaatsen. 8280 Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Woensdag worden bediend, zal nu plaats vinden op Zaterdag 6 Oct. e.k. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. mes, ondanks de feestvreugde, die hen morgen ongetwijfeld overvallen zal, dit niet vergeten! Nog oen damesbericht. De Ned. Kath. Vrouwenbeweging, afd. Vrou wengilde, Leiden, gaat op Dinsdag 9 October weei actief worden. Er wordt begonnen met een recollectie dag in huize Duinzicht, onder leiding van pater Caiasanctius, O.Cap. De dag begint met een H. Mis om negen uur, waarna ontbijt, conferentie, lunch, meditatie en sluitingslof (half vier). Als we nu even onze aandacht rich ten op de Avondtekenschool van de R. K. Volksbond in Leiden, Paul Krugerstraat 37, dan doen wij dat om U te vertellen, wat daar gisteravond voorgevallen is, nadat de leerlingen verdwenen waren. Plotseling kwam hele bestuur binnen en voorzitter J. A. M. v. Oyen hield een hartelijke i-oes^raak to. de heer H. P. J. de Rooij, die 25 jaar geleden als leraar vaktekenen zijn intrede deed op deze school. Ook de directeur, de heei P. J. J. van Weerlee, sprak hartelijke woorden, evenals rector R. Berne- feld, die de jubilaris hoog prees. Een prachtige vulpen met bijbehorend vulpotlood werd hem aangeboden en mevrouw de Rooij ontving een bou- que* bloemen. In zijn dankwoord wees de jublaris op de pret tige verstandhouding, die hij steeds met het bestuur en onder de collega's had aangetroffen En toen., tja, U begrijpt het een schoollokaal is maar een schoollokaal, waarin zich alleen 'n waterkraan bevindt. Daar om werd de. gezelligheid verplaatst naar café „De Valk" aan de Stations weg, waar de vrolijkheid tot laat in de avond voortduurde. Er was gisteren nog een jubileum. Zuster E. Evelein herdacht, dat zij 25 jaar geleden in dienst trad bij het Groene Kruis te Leiden. Daarom vond gistermiddag een huldiginj plaats in het Federatiehuis aan het Gerecht. Onder de vele sprekers bevond zich ook burgemeester K. v, Diepeningen van Leiderdorp, die namens de Provinciale afdeling van het Groene Kruis aan de jubileren de zuster de zilveren medaille aan bood. Behalve het 3 Octoberfeest ligt ook een gróte kaartavond van de K.A.B. Hartebrug-parochie in het vooruitzicht! De leden worden ver zocht zich vroegtijdig op te geven voor deze avond, die op 12 October a.s. in het Gebouw voor Chr. Belan gen, Oude Vest 236, gehouden wordt. Op dezelfde avond van 12 Octo ber gaat de Ned. Bond van Tuin- bouwstudieclubs van Oud-leerlingen van de Tuinbouwcursussen, afd Leiden en Omstreken, (wat is een naam?) een filmavond houden in „Het Gulden Vlies". Aanvang half v-rctt oen film over de Kon. Mij. de Shell. En de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, dep. Leiden, houdt op Dinsdag 16 October de eerste koffie maaltijd van dit seizoen. Als spreker zal optreden dr. F. A. de Graaff, par ticulier secretaris van Z.D.H. Prins Bernhard, die iets vertellen zal over de Zuid-Amerikaanse reis, die de Prins enige maanden geleden heeft gemaakt. Gisterochtend heeft de comman dant van de Leidse Brandweer, de heer S. W. Hagedoorn voor het front van de troep medegedeeld, dat de hoofdbrandwachts, de heren J. v. d. Broek en J. v. d. Kraan, zijn bevorderd tot onderbrandmeester. De commandant, die beiden met de ze bevordering geluk wenste, hoop te, dat de samenwerking in het corps zou zon blijven en dat alle manschappen zich zouden beijveren om het corps een toonbeeld te doen zijn van correctheid en actief optre den. Hetgeen wij evenzeer hopen, zij het dan, dat het „actief optre den" niet het blussen van branden betekenen zal STADSKOK. De feestelijkheden van drie Octo ber werden gisteravond hoewel niet officieel ingezet met een zanguitvoering door de Christelijke Zangvereniging „Ex Animo". De Pie terskerk was goed gevuld, toen ds. J van der Wiel en herdenkingsre de uitsprak. Dc muzikale omlijsting van deze wijdingsstonde werd verzorgd door het Chr. Gem. Koor „Ex Animo" on der leiding van Herman de Wolf en de organist Leo Mens. „Ey Animo" bewees ook deze avond weer, dat zij haar goede naam ten volle verdient. Zij deed zich vanavond horen in: „Hoe groot O Heer" (Valerius), in 'n meerstemmige bewerking van Psalm 9: „Ik zal met al mijn hart de Heer., in „O Nederland let op U saeck" (Valerius) en tenslotte in de 3 Oc tober hymne van Fr. Kücken. Alle werken werden op beheerste smaak volle wijze ten gehore gebracht. Vooral de klankverhouding tussen de verschillende partijen en de nuance ring vielen zeer te loven. De organist Leo Mens gaf behalve inleidend en besluitend orgelspel tij dens deze wijdingsstonde een uitvoe ring van drie delen uit de „Suite Gothique" van L. Boëllnrann, n.l. Choral, Menuet en Finale. Hiervan schonken de twee eerste delen het meeste voldoening. 3 October zon op 6.42, onder 18.15: maan op 9.57 en onder 18.38 uur. Gistermiddag tussen twee uur en half drie hoeft een nog onbekende dader op de abonnementen-afdeling van „De Leidse Courant", Papen gracht 32, Leiden, kans gezien een geldkistje open te breken en daaruit een bedrag van 1.500 gulden te ont vreemden. Toevallig was er op dat ogenblik niemand in het kantoor aan wezig. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd. Tot op heden heeft het onderzoek echter nog geen resul taten opgeleverd. Op het geldkistje werden geen vingeafdrukken gevon den Het staat voor de Politie echter wel vast, dat er geen enkel verband moet worden gezocht tussen deze diefstal en de inbraak in het Belas tingkantoor, waar in de nacht van Donderdag op Vrijdag 1.1. (zoals be kend) een bedrag van 53.000. wera ontvreemd. BEGRAFENIS A. H. DROS. Gistermiddag vond op de begraaf plaats „Rhijnhoff" de teraardebestel ling plaats van de heer A. H. Dros, die sedert 1907 directeur was van de C.V. Tiememan en Dros. Onder de belangstellenden bevonden zich o.a. burg. jhr. F. II. v. Kinschot, commissaris van politie R. J- Meyer, burg. mr. W. J. Woldringh van der Hoop van Katwijk en andere bekende personen. Aan de groeve werd door verschil lende personen het woord gevoerd, die de verdiensten va:i de overlede ne schetsten. De heer B. Dros uit Amsterdam dankte voor de belang stelling. Burgerlijke Stand Geboren: Willy d. v. J. J. Barend- se en W. J. Landesbergen; Wille- mijntje d. v. J. Riethoven en W. Ra- vensbergen; Elisabeth M. d ,v. J. A. Voskuil en G. M. van Veen; Marian nc d. v. Th. P. Stikvoort en J. W. v. Benten; Otto z. v. J. Kriens en E. S. de Bie; Helena d. v. C. Springer en C van Tongeren; Lambertus A. J. z. v. L. A. Schrier cn A. M. Zwetsloot; Johannes H. z. v. H. J. A van Vianen en A M. Plankes; Elisabeth J. d. v. J. H. B03 en J. M. v. d. Berg; Corne lls Th. z. v. C. Rusman en J C. Hout- hoff; Maria d. v. C. van der Wal en Nierop' en B. M. J. van der Reep; A. Vermeer; Petrus G. F. z. v. A. I. Johan B. z. v. J. Cramer en N. Pas- schier; Gerard W. z. v. G. Jongejan en W. Anker; Aagje d. v. H. Rijns- burger <?n A. Weij; Guurtje A. d. van van Delft cn M. C. de Best; Dirk E. z. v. E. Ruiter cn A. Noord-hoek; Hu- brecht z. v. H. de Kooker en I. Faas; Jan D. J. z. v. J. Harkes en A. Ver bree; Hendrik J. L. z. v. W. v. d Vlekkert en M. Vooijs; Evert z. v. M. A. Dekker cn M. Luiken; Emme- rensje d. v. S. Vos en J. M. Muller: Klaske d. v. J. N. Pool en E. Harte- veld. Overleden: W. E. M. Michielsen wed van: Veerburg 78 jaar. Getrouwd: P. Neuteboom en E. M. Haasbeek; W. Doeve en C. M. van Beukering: Th. van StockunT en M. C. Rinkel; V. Rosier en E. Boomsma. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond, Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND DROOG. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Overwegend ma tige wind tussen Oost cn Noord- Oost. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Laatste Berichten HET ONWILLIGE EMIGRANTJE Dc 15-jarige L. D. Prins, die van daag met zijn moeder en zes broer tjes en zusjes naar Canada zou ver trekken, is nog steeds niet terecht. Zijn moeder is met de overige kin deren bij de ligplaats van de „Volen- dam" gearriveerd en zal, zo zcide zij, in elk geval scheep gaan. Wordt de jongen gevonden, nadat de „Volen- dam" is vertrokken, dan zal hij waarschijnlijk met de volgende boot op 24 October naar Canada worden gezonden. De moeder is voor de tweede keer getrouwd en haar tweede man, de heer Lemmens, zit reeds in Canada. Drie van de kinderen zijn uit haar eerste huwelijk. De vader van de jongen, de heer Prins, was ontzet uit de ouderlijke macht. AGENT WAS LOODDIEVEN TE SLIM AF. De politie van het bureau Mosplein te Amsterdam is er na enkele dagen speuren in geslaagd een viertal lood dieven en een heler te arresteren. Vrijdag jl. stonden drie jonge man nen bij een bushalte in Tuindorp— Oostzaan met twee oude jutezakken. Een passerend agent van politic ver trouwde de mannen niet en vroeg hen hem te laten zien, wat zij in de zakken hadden. De jongens sloegen op dc vlucht en de agent was ge noodzaakt van zijn pistool gebruik te maken. Twee van hen kreeg hij te pakken, de derde ontvluchtte in de polder. In dc weggeworpen zakken bleek een flinke partij lood te zijn, afkom stig van de Zonnewegschool in Tuin dorp—Oostzaan. De derde man kon later worden gevonden en na een uitgebreid onder zoek. waarbij meer lood- en zinkdicf- stallen aan het licht kwamen, wer den nog een vierde dief en de heler geairesteerd. Morgen zullen alle vijf zich voor de Amsterdamse Politierechter moeten verantwoorden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Oct. Vette varkens. Aanvoer 248 stuks. Prijzen: zware 2.24—2.28, lichte 2.10—2.15 en zeugen 2.002.12 per kg. levend ge wicht. Handel vlot, afloop minder. LEIDEN, 1 Oct. Groente. Per 100 kg.: rode kool 8.70—14, savoye kool 7.90—11, groene kool 6—12, boe renkool f 5. rapen 7.308 prei 815, kroten 8—16, kroten ge kookt 16—21, uien 1—25, peen 821. spruiten 12—27, andijvie f 5 6.70, druiven 7282. snijbonen 3672, stokboncn f 5068. pronk- bonen 1638, stambonen f 4661, witlof 2051, postelein 813, ap pelen 16—26, winterpeen 6—12, spinazie f 6—26, tomaten A f 12—41, per 100 stuks: komkommers 821, bloemkool 828, meloenen 1061 salade 27, knolselderie 68. per 100 bos: pieterselie f 1.902.80, sel derie 2—3.70. bleekselderie 26—32 en peen 823. BODEGRAVEN, 2 Oct. Kaas. Aanvoer 197 partijen kaas. Prijzen: lste soort 2 302.37, 2s soort 2.24 2.29, extra tot f 2.55 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 2 Oct Vee. Aan. voer: 5156 totaal waarvan 1000 vette koeien, 1676 gebruiksvee, 150 vette kalveren, 391 graskalvcren, 411 nuch tere kalveren. 334 varkens, 382 big gen 195 paarden, 46 veulens, 479 scha pen, 92 bokken of geiten, Prijzen: vette koeien 2.352,65, 2.152.25 en 1.852.05, vette kalveren 2.75 kg. levend gewicht; graakalveren —2 95, 2.50—2.65 en 2 25—2.45 per 300225180, nuchtere kalveren 60—56—52; biggen 60—55—45, slachtpaarden 1.95, 1.90 en 1.85 per kg. slachtgewioht; schapen 140 11090, lammeren 1109075; kalfkoeien en melkkoeien f 975—875 —750; varekoeien f 675600540; vaarzen 675625530; pinken ƒ475 425—350 per stuk; Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden overleed zacht en kalm en geheel overgegeven aan de H. Wil van God onze innig geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Behuwd zuster en Tante Mevr. MARIA THERESIA VAN ULDEN Weduwe van de Heer CORNELIS PETRUS VAN TEYLINGEN in de gezegende ouder dom van bijna 82 jaar. Uit aller naam, J. VAN TEYLINGEN. Leiden, 1 October 1951. Ziilsingel 81. De H.H. Uitvaartdien sten worden gehouden Vrijdag 5 October a.s. in de Parochiekerk van O. L. Vr Hemelvaart en St. Jozef te 8.15 en 9 uur. waarvan de gezon gen H, Mis van Requiem te 9 uur, waarna de be grafenis vanuit de kerk te half elf op de R. K. Begraafplaats „Zijl poort". Rozenkransgebed Dins dag-. Woensdag- en Donderdagavond te half acht ten sterfhui- ze. 8289 Met grote vreugde en dank aan God werden wij ver blijd met de geboorte van een Dochtertje en Zusje NELLEKE welke bij het H. Doopsel de namen ontving CORNELIA JOZEPHA PETRONELLA A. M. STOLWIJK M. H. STOLWIJK— BOERE Piet Ceesje Riet Marianne Herman Hazerswoude, 1 Oct. 1951. Het Ziekenfondsspreekuur van F. J. MASTENBROEK ARTS. zal met ingang van 2 Oct. 1951 gehouden worden op Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmorgen van 89 uur. op Papengracht 26. in samenwerking met S. A. DE GRAAFF. Arts. Maandag. Woensdag en Vrijdag. Oude Singel 76. "2* Dagelijks inschrijving voor de nieuwe cursus voor alle instrumenten. In strumenten in bruikleen of in eigendom, zonder voor uitbetaling. Accordeons 10.per maand. Gitaren 5.per maand. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5. Tel. 24358. Ook Onze Televisie Rasterzender voor directe reparaties buiten de zendtjjden om, hebben wjj reeds lang in gebruik Gisterenavond kon men het apparaat van 7 tot 11 uur in de dtalage in werking zien. "Wjj hebben in televisie toestellen div. keuze. Ook het bedrijfsleven, Cató Rest. „Rojal" betrekt reeds onze apparaten. IntereBsanten ontvangen wjj gaarne om de uitzendingen vanuit Lopik gratis bjj te wonen in onze toonzaal Breestraat 109, ons Televisie Station a. d. Burggravenlaan en i. d. Mey r. Streelkerkstraat spolon a.s. Woansdag 3 October op onze Dansmiddag 4-7 uur. Entree II. 1.50 en Dansavond 8-11 uur. Entree 11.1.50 n hat St. Antonlus Clubhuis, Mare 43, Leiden DANSSCHOOL HENNY BOES SPECIAALSCHOOL Regentessel. 41, Tal. 25439 VOOR R.K. JONGELUI S* Te huur aangeboden voor tijdelijk gemeubileerd Herenhuis op prima stand te Leiden. Br. onder no. 222 bur. van dit blad. Op Woensdag 3 en Donderdag 4 October houden de H.H Doktoren GEEN SPREEKUUR Op genoemde dagen zijn ook de poliklinieken gesloten. 3* Biedt zich aan net R.K. Meisje, 22 jaar, v. d. en n.. of voor de dag. liefst in ge zin met kinderen. Brieven agent L. Crt. te Leimuiden onder no. 8299. 2T Twee R. K. Meisjes bie den zich aan als hulp in de huishouding. W. v. d. Ploeg, Kerkstraat no. 37, te Hoogmade. 3300 fSf Openlijk dank aan God o voorspraak van het H. art van Maria en Anto- nius voor verhoord gebed. <2T Oude Mahonie stoelen en ronde tafels, alsook ouderwets Frans ameuble ment. als canapé, kastje fauteuils, stoelen enz. tc koop gevraagd. Beschadigd geen bezwaar. Br. onder no. 8277 bur. van dit blad. S* Woningruih Aangeb. ruim bovenhuis, vriie op gang. 7 kamers in Leiden 6.50 per week voor wo ning in Oegstgeest huur pl.m. 30.per maand. Br. onder no. 221 bureau van dit blad. If Bcrini motoren - Bcrini motoren. De ideale ri.i- wielmotorcn. Prijs losse motor 239 00. Met spe ciaal rijwiel f 399.00. Rij wiel- en Motorhandel van Zijp. Haarlemmerstraat 295 Leiden. 7115 3? Te koop aaneeboden zonder vooruitbetaling (ge makkelijke condities), ka chels. haarden, radio s. rij wielen. wasmachines, bea- stellen. keukenuitzetten, meubelen. kinderwagens, stofzuigers, wandelwagens, gasfornuizen wringers. Vraagt reizieersbezoek. Br. onder no. 220 bureau van dit blad. 2T Huisnaaister. Gevraagd een goede huisnaaister, bekend met alle voorko mende werkzaamheden. In gezin met kinderen. 1 x per 14 dagen, 4.— per dag. Br. onder no. 8288 bureau van dit blad. Te koop: een in prima staat zijnde emaille kachel geschikt voor grote kamer of zaal. Te bevragen Ha zerswoude, Rijndijk 38. 3? Rijwielen. Te koop pri ma Dames- en zwaar mo del Herenrijwiel, com pleet met lamp en een jongenjrlfwiel merk Fon- gers en meisjes rijwiel, leeftijd 8 jaar Levendaal 47. hoek Oranjeboomstraat Leiden. 219 jrlo den zilveren, en verzilver den artikelen. Het adres oor alle reparaties en uur werken, Steenstraat 16, Tel 26834 LOONSTATEN S et. per stok VERZAMELLOONSTATEN 12 cl. per Btuk Verkrijgbaar N.V. De Loidsche Courant - Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3