Gouden heer Christiaanse in het centrum van Sanders' eeuwfeest Eenvoudig en hartelijk gevierd Tentoonstelling L.K.C. geopend De techniek gaat verder en wij zullen mee moeten Het feest van 3 October MAANDAG 1 OCTOBER 1951 DE LEIDSE CDU RANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 HONDERD JAAR LEIDSE ZEEP Een reis naar Zwitserland De huidige tijdsomstandig heden zijn cr niet naar om op grootse wijze feest te vieren. Van dit standpunt is de n.V. Koninklijke Zeep-, Eau de Cooigne- Cn Parfu- meriecnfabriek v.h. Sanders en Co. te Leiden uitgegaan, toen Zaterdag 1.1. herdacht werd, dat Nicolaas San ders als eenvoudig apotheker op 29 Sept. 1851 de grondslag legde voor dit grote bedrijf. Daar het eeuwfeest echter samenviel met het gouden ju bileum van de heer j. a. Chris tiaanse, adjunct-directeur, heeft de directie deze bijzóndere dag toch niet onopgemerkt voorbij willen la ten gaan. En de eenvoud van dit feest heeft geen afbreuk gedaan aan de vreugdevolle stemming, die Za terdagmorgen in een der fabrieks hallen heerste, toen om half elf het voltallig personeel rond directie en jubilaris bijeenkwam. Het was dc directeur, de heer P. de Gooyer, die speciaaldc gouden jubilaris hartelijk verwelkomde, evenals dr. Holst Weber, commissa ris, en de gepensionneerden, die ook een aandeel geleverd hebben in de groei en bloei van dit bedrijf. Spr. gaf een kort overzicht over de afgelopen 100 jaar (zie ons blad van Vrijdag 1.1.) en was fcr trots op, dat Sanders in herboren levenskracht is toegerust met een uitstekende outil lage en de ijzeren wil, om de moei lijkheden, die de komende eeuw on getwijfeld brengen zal, te overwin nen. Spr. dankte allen, die ieder op zijn eigen plaats Sanders heb ben groot gemaakt, en stelde de per soneelsleden, die minstens één jaar bij de N.V. in dienst zijn, een gra tificatie in het vooruitzicht. Zich richtend tot de heer Chris tiaanse, herinnerde de heer De Gooyer aan de bijzondere plaats, die de jubilaris inneemt in het bedrijf, dat mede door hem tot zo'n grote ontwikkeling is gekomen. Spr. prees de bijzondere vitaliteit en de grote werklust van de gouden jubilaris, die onder alle omstandigheden zijn hu mor weet te bewaren. Vergezeld van hartelijke dankwoorden voor de steeds betoonde trouw en toewijding, werd aan de heer Christiaanse een reis naar Zwitserland aangeboden. Do heer De Gooyer voegde nog een persoonlijk geschenk hieraan toe. Moed, beleid en trouw. De mede-directeur, de heer P. A. dc Jong, die eveneens zeer veel waardering had voor de manier waarop de jubilaris zijn taak steeds verricht, schetste de moed, het be leid en de trouw van de heer Chris tiaanse, wiens naam met gouden letters geschrven zal blijven in de honderdjarige geschiedenis van San ders. Mede namens mevr. De Jong bood spr. eveneens een geschenk aan. Daarna beklom de heer C. Ver- we ij, procuratiehouder van de N.V., het spreekgestoelte en bood namens het gehele personeel hartelijke ge lukwensen aan de directie aan. Ziclr vervolgens tot de heer Christiaanse wendend, wees spr. er op, dat de ju bilaris zich niet beperkte tot, bet werken in stoffige folianten, "doch zich geheel heeft gegeven aan het bedrijf, dat hem lief geworden is. Bovendien heeft de heer Christiaanse kwaliteiten, die hem ook buiten de Sanders-kring tot een gewaardeerd stadgenoot hebben gemaakt. Zijn prachtige lezingen met lichtbeelden over gemaakte reizen zijn hiervan slechts één voorbeeld. Namens het gezamenlijke personeel bood de heer Verweij een radio met bijbehorende tafel aan. Het kantoorpersoneel voegde hieraan nog een bloemstuk toe. De heer Engel vertolkte gevoe personeel. De laatste schetste de ju bilaris als een gelukkig mens, die an deren gelukkig maakt en die zeer veel heeft gedaan voor de culturele verheffing van zijn medemens. De heer van Leeuwen tenslotte sprak namens de gepensionneerden en wees op het contact, dat de heer Van links naar rechts: de beer De Gooyer, de heer Christiaanse, mevr. De Jong en de heer De Jong. (Foto: N. v. d. Horst). Christiaanse reeds lange tijd geleden lussen het personeel legde. De laatste spreker was de jubilaris zelf, die uitvoerig dankte voor alle hulde, welke hem op deze gouden jubeldag door zo velen was gebracht. GEM. AANKONDIGING SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOCALITEITEN OP 3 OCTOBER 1951. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslocaliteiten in de nacht van 3 op 4 October a.s., tot 1 uur 's nachts. sluiting gemeentelijke bureaux. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen te* algemene kennis, dat de gemeente-seertarie en de ove rige bureaux der gemeentelijke dien sten en bedrijven, behoudens het hierna vermelde, op Woensdag 3 Oc- taber a.s. de gehele dag gesloten zul len zijn. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal op die dag geopend zijn van 10 tot 12 uur voorm. He* Bureau van de Burgerlijke Stand van 9 tot 9.30 uur voorm. ge opend zijn voor het doen van aangif ten van geboorten en overlijden 8202 De opening van de tentoonstelling, die het Leids Kunst Centrum in de Boerhaavezalen houdt, geschiedde Zaterdagmiddag geheel in de stijl van samenwerking der kunsten. De con certzaal was opgeluisterd door hand- geweven kleden van Ria van Oerle- van Gorp en de jonge pianist Henk Briër bracht werken van Bach, Brahms en Chopin ten gehore. Namens de tentoonstellingscom missie werden de talrijke aanwezigen welkom geheten door mevr. Lucia Steinbach. Hierna vertolkte Henk Briër de Prélude en fuga in fis kl. t. van J. S. Bach. Wethouder J. C. van Schaik vertelde het auditorium iets van het streven van het L.K.C. en wees erop, dat in de afgelopen twee jaar wel niet alle idealen, maar toch al veel is bereikt, ook al is dit niet altijd zo direct zichtbaar. Er is on derling contact tussen kunstenaars van verschillende richting ontstaan en er valt inderdaad een opleving waar te nemen. De wethouder bestreed daarbij het Maandag 1 October. U zult het helemaal niet belang rijk vinden, beste lezer, lieve lezeres, dat Stadskok vandaag in feeststem ming verkeert. Want U weet na tuurlijk niet, dat hij vandaag de 2e verjaardag viert van zijn veel-ge- smade en een enkele keer gewaar deerde Leidse Hutspot-rubriek! Hoe snel vliegt de tijd langs ons heen. Weet U het nog, de allereerste keer? Hoeveel gebroken benen en gekneus de ribben zullen in die Jwee jaar door onze Hutspot gestampt zijn? Hoeveel hartelijke woorden van trouw, toewijding en vakbekwaam heid, gesproken tijdens de viering van talrijke jubilea? Als Stadskok alle enveloppen-met-inhoud kreeg, die in zijn rubriek vermeld gewor den zijn, zou hij een-twee-drie de benen nemen en ergens op Corsica in de zon of onder een palmboom gaan zitten. En dan maar wilde vij gen eten! Maar goed, we vieren dus feest vandaag. Neen, er is geen re ceptie en er wordt niet getracteerd. minderwaardigheidsgevoel, dat de Leidenaars op het gebied van de kunst eigen is, ook de kunstenaars zelf, en prees de drang tot gestage vernieuwing onder hen, daarbij mevr. Van Essens gobelin als sprekend voorbeeld in het licht der belang stelling plaatsend. Spr. zegde toe er voor te zullen zorgen, dat de uitwisselingstentoon stelling te Gent ook werken van bij het L.K.C. aangesloten kunstenaars zal omvatten, en hoopte, dat het Leidse publiek er zijn kunstaanko pen in Leiden zal doen. De Leidse kunstenaars staan immers inderdaad op Nederlands peil! Hierna bracht Henk Briët nog de Rhapsodie Op. 79 No. 2 van Brams en (uitstekend!) de Fantasie in f kl. t. Op. 59 van Cho pin ten gehore. In de tentoonstel lingszaal werden de gasten verver singen aangeboden. VOOR ALLES Camera's B Tassen Statieven Albums R Ontwikkelen I Afdrukken I Vergroten I Reproducties "ofoj- ciné Rn UUOLPSLRG .tyl.nlc. Ibreestr LEioen-tt k OP FOTOGEBIED I Filmprojectie H Foto-reportages B Diaprojectie Smalfilm opnamen I Foto-projectie B Kinderopnamen a. huis I Geluids-filmvoorstelling Technische opnamen. Rudwedstrijd: Raadt gratl» n de 3 Octob er-optocht plaats vond, waarvan een 5 meter lange panoramafoto aan onze gevel Is bevestigd ste bijeenkomst van het nieuwe sei zoen wel een zeer zware kluif voor gezet, in de vorm van een lezing over „De Overheid en de Techniek", door dr. mr. Sens, gemeente-secretaris van Heerlen, die in een langdurige en zeer interessant betoog een tipje van de sluier oplichtte, welke over een reeds lang bestaand, maar niet algemeen besproken en doordacht probleem hangt. Een groot aantal leden kwam gis termorgen eerst bijeen in de kapel van de zusters Carmeiietessen aan de Oude Vest, om het H. Misoffer bij te wonen, dat werd opgedragen door pater Wolfram ,O.Cap. Na het Evangelie hield deze een korte toe spraak over beroepsmoraal en schet ste de houding, dis de ambtenaar tegenover zijn medemens moet inne men. In de foyer van het Clubhuis aan Mare wachtte dc leden nadien een uitstekend verzorgd ontbijt, waar aan ook dr. W. Dijsselbloem, direc teur van het Arka-buroau, en de he ren J. A. M. van Oyen en P. Feiten, namens het Leidse K.A.B.-bestuur aanzaten. Technische evolutie. Dr. Sens schetste in ruwe lijnen enige evoluties, die zich in de laat ste honderd jaar hebben voltrokken, met als gevolg een aantal vaak stormachtige tegenstellingen, o.a. op sociaal en economisch terrein. Men ziet hierin ook de tegenstelling tussen geest en stof, waarvan de op lossing voor ons Christenen eigen lijk zeer eenvoudig moest zijn, om dat de mens naar Goddelijke op dracht de aarde aan zich moet onderwerpen. Maar de menselijke geest heeft zich verlaagd, is een slaaf geworden van machine, mammon en materie. Op het gebied van de tech niek heeft de mens zich wel het meest verraden. De fout hiervan ligt niet in de techniek, maar in de mensen, die haar niet goed gebrui ken. Een technocratisch onderzoek heeft uitgewezen, dat bij algehele toepas sing van de natuurkundige wetten een capaciteit verkregen zou wor den, die bij hogere lonen toch meer winst zou opleveren en minder on kosten. Deze verschuiving van capa citeit van mens en dier naar machi- ne heeft reeds enorme gevolgen lens van de vertegenwoordigers en voor de samenleving gehad, die wij de heer Hendriks van het fabrieks- zen op de divergenties tussen alles Interessante rede van dr. Sens: Leidse Arka opende winterseizoen De afdeling Leiden van de Alge-wat groeit en nog groeien gaat ener- mene Katholieke Ambtenarenver- zijds en de rustige overheid, die al- cniging heeft haar leden op de eer-1 les op de oude voet laat voortgaan, anderzijds. De wetenschap dwingt tot specialisatie, nu we wat Ilui- zinga noemt gekomen zijn aan de grens van ons denkvermogen. Daar tegenover staat een overheid, met een organisme en methodes, die een eeuw oud zijn. Ondeskundige regeerders. Wat heeft de overheid nu te doen? Zijn zij, die de overheid uitmaken, wel op de juiste plaats? En is hun methode goed? Spr. was van me ning, dat ondeskundigheid van de regeerders o.a. verminderd zou kun nen worden, wanneer ook voor de Tweede Kamer getrapte verkiezin gen gehouden zouden worden, waar bij de gekozenen door een extra zeef gaan. Bovendien zou ieder departe ment door deskundige bestuurscom missies bijgestaan moeten worden. Er zijn mensen die hun gezin niet goed kunnen besturen; het Bur gerlijk Wetboek bevat voor zulke gevallen alle middelen tot ingrij pen. Maar wat de huishouding van Rijk, Provincie en Gemeente be treft, vindt de wetgever, dat ieder een daartoe wel in staat is. Er wor den te weinig eisen gesteld aan al gemene en culturele ontwikkeling, aan deskundigheid en verantwoor delijkheidsbesef. In plaats daarvan kent men het systeem van politie ke partijen, die hun eigen mensen naar voren schuiven, iets dat vol komen in strijd is met onze ethiek. Mensen, die afgevaardigd worden door een bepaalde groep, kunnen niet anders dan eenzijdig zijn; zij missen het open oog voor een brede visie. Ons Parlement is alleen afge stemd op groepsbelangen. Wij moeten mee. Er zal iets moeten wijken, óf deze 19e eeuwse instelling óf de technische vooruitgang. Het was voor spr. geen vraag wat winnen zal: de techniek. Men zal tot andere vormen moeten komen, met behoud van de demo cratie. De overheid zal zich slechts door het algemeen belang moeten laten leiden, ook al zouden daarop botsingen volgen met bepaalde ka pitalistische belangen, die door tech nische uitvindingen geschaad kun nen worden. De tijden veranderen, wij moeten me. We zullen de problemen, die met de technische ontwikkeling in ver band staan, moeten aankunnen en, aan de top moeten mensen staan, die naar eer en geweten, vervuld van so ciaal gevoel en zich bewust van hun grote verantwoordelijkheid, de grote problemen van onze steeds techni scher wordende maatschappij aandur ven en doorzien, aldus besloot dr. Sens. Culturele feestavond. Mr. H. J. Dirks, voorzitter van de afdeling, die ook 's morgens de bij eenkomst leidde, mocht gisteravond in de grote zaal van het Clubhuis een uitgebreide Arka-familie begroe ten, groter dan hij ooit gezien had. Spr. wees op de groei van de Leid se afdeling, die thans ruim 200 leden telt (terwijl het aantal ambtenaren afneemt!), schetste het interessante winterprogramma, dat nu geopend is, en benadrukte nogmaals de nood zaak van een hechte organisatie, die niet bestemd is om door moeite en opofferingen resultaten te verkrij gen voor hen die aan de kant blijven staan. Na een uitstekende muzikale in leiding door het Arka-ensemble, o.l.v. de heer W J. Kriek, dat o.a. „Die Kleine Nachtmusik" van Mozart voortreffelijk weergaf, was 't woord aan Henk Zoutendijk, die eerst het begrip „poppenkast" zijn juiste waar de gaf en vervolgens de aanwezigen liet genieten van het spel „Van den vos Reinaerde". Dit Middeleeuwse dierenepos is iedereen bekend. Des alniettemin boeiden spel, voordracht en mimiek (ook poppen kunnen mi misch zijn!) zózeer, dat een volle zaak bijna ademloos luisterde. We schreven reeds eerder over Henk Zoutendijk en zijn poppenkast. On ze goede indruk van toen werd gis teravond opnieuw bevestigd. Even eens door zijn bekende spelletje „Klucht van de dood", dat onder zijn grappige dronkesmans-tafereeltjes een moraaltje verborg voor iedereen. Het was inmiddels half twaalf ge worden. De stoelen gingen aan de kant en met wat men een .gezellig samenzijn" noemt, werd deze uitste kende avond, die op een cultureel zeer verantwoord peil stond, met hartelijke dankwoorden door de voorzitter gesloten. prof. dr. a. g. brom naar amerika Prof. dr. A. G. Brom, hoogleraar in dc Thorax-chirurgie aan de Uni versiteit te Leiden, zal 5 October a.s. per s.s. Nieuw Amsterdam, op uitnodiging der Rockefeller Founda tion, naar de Verenigde Staten ver trekken. Hij zal daar verschillende klinieken bezoeken en spreekbeur ten vervullen over onderwerpen op het gebied der Thorax-chirurgie. Wilt U iets weten? De Geneeskundige Gezondheids dienst te Leiden is gevestigd op Nieuwe Mare 13A, Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Franciscus Gijs- bertus Maria, z. v. G. H. A. Lange- zaal en A. Plezier; Roeloffiena, d. v. J. Kuivenhoven en G. Kikkert; Bea trix, d. v. L. Menijn en M. Rotte veel; Maria Johanna, d. v. G. Bol en M. J. Oudshoorn; Petrus Huiber- tus, z. v. J. Struik en P. Bokhorst; Gerritje Alida Francisca, d. v. A. du Prie en G. Hermsen; Rudolf Henri, z. v. J. H. Fabcr en M. C. N. C. Jol- mers. Gehuwd: F. Dijkstra en A. A. Crommelin. Overleden: J. Slager, man, 45 j. Het enige is, dat Stadskok zich voor zijn rubriek weer een nieuwe „kop" heeft laten aanmeten. Onze vriend Joop was weer zo goed zijn teken talent in dienst van de Hutspot te stellen. U ziet zelf het resultaat. Het eerste bericht in het derde jaar geldt de ons zo sympathieke „Vroolijcke Arke" van het Sint Fran- cisoa Romanawerk in de Lange Pie- terskerkkoorsteeg. Het bestuur heeft een loterij georganiseerd en nu wil len wij U alvast waarschuwen, dat de hele stad bezaaid is met meisjes, die U op alle mogelijke plaatsen en op alle onmogelijke uren loten on der de neus zullen duwen. Met de bedoeling dat U er een of meer koopt. Natuurlijk doet U dat. Wie zou op de vooravond van 3 October zoiets kunnen weigeren? Een prach tige bromfiets dient als hoofdprijs! Vervolgens moet U weten, dat Za terdagmiddag het grote tuinfeest ge vierd is in de speeltuin „Ons Eiland", waar de grote, zelfgebouwde schom mel (zie ons blad van Donderdag 1.1.) officieel in gebruik genomen werd. De heer P. Philippo. waarnemend voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, sprak waar derende woorden over het actieve bestuur, dat deze tuin zo'n prachtige verzameling kostelijke speel werktui gen gegeven heeft. Wethouder J. C. van Schaik kwam ook een kijkje ne men. Of hij van de hoge glijbaan ge gleden is, meldt onze berichtgever niet.... Tevens werd het Kabouter huisje voor de kleuters geopend. En 's avonds was er feest voor de oude ren, die minstens even enthousiast als de kinderen van de glijbaan gle den. We hoorden nog, dat half No vember een bazaar gehouden zal worden, uit de opbrengst waarvan men een deugdelijke grondbedekking hoopt aan te brengen, Op Woensdag 10 October zal in de grote cursuszaal van het Acad. Zie kenhuis een propaganda-filmavond worden gegeven door het Ned. Roo- de Kruis, afd. Leiden. Er zal gele genheid zijn tot aanmelding als adspirantlid van het Roode Kruis- corps. Op de Haarlemmerstraat staat een winkel, waar men heerlijke dranken verkoopt, u begrijpt ons wel. Wel nu, gisteravond is een etalge-ruit van deze winkel gesneuveld, omdat enige stoeiende kerels blijkbaar hun evenwicht verloren. De fa. K. boft overigens nog, want van de geëta leerde artikelen is niets beschadigd, noch gestolen! Het succes van de Groente- en Fruitmarkt, die sedert enige maan den in Leiden wordt gehouden, is blijkbaar zó groot, dat men besloten heeft de markt niet alleen op Woens dagmiddag, maar ook in de ochtend uren te houden. De mogelijkheid be staat, dat t.z.t. aan deze markt nog meer uitbreiding gegeven zal wor den, wat betreft de te verkopen ar tikelen. De bepaling blijft echter van kracht, dat alleen Leidse markt kooplieden er een standplaats kun nen krijgen. Dee Visclub „Zaalberg" heeft de dobbers weer eens uitgegooid. Maar de vangst in de Ringvaart te Nieu we Wetering was niet wat je noemt. Er kwamen slechts 17 vissen aan de oppervlakte, die bij elkaar 1.250 kg. wogen. De uitslag was: 1. J. Beek man, 2. Jac. Schouten, 3. van Hoof, 4 W. H. Philippo, 5. A. v. d. Burg. Wanneer U werkelijk 3 October wilt vieren, zult U enige zaken eerst goed moeten weten. Op de eerste plaats, dat tijdens de Taptoe van morgenavond het nieuwe carillon van de Stadhuistoren door burge meester Van Kinschot officieel in gebruik gesteld zal worden. Dat ge beurt ongeveer om kwart voor acht, wanneer de kop van de stoet het Stadhuisplein heeft bereikt. Op dat moment, wanneer het carillon gaat spelen, moeten alle muziekcorpsen, padvindersbands, enz. die in de Tap toe meelopen, zwijgen. Doodstil. Want iedereen moet horen hoe de nieuwe klokken zullen klinken. Dat die muziekcorpsen enz. in de omge ving van het Stadhuisplein zullen zwijgen, ,is vanzelfsprekend. Maar WASSENAAR belangrijke verbetering in de rijksweg den haag- WASSENAAR De ANWB deelt mede, dat op 9 October a.s. een belangrijke verbete ring aan de beruchte rijksweg Den HaagWassenaar zal worden aanbe steed. Het betreft hier het wegge deelte gelegen ter hoogte van de Lange Kerkdam te Wassenaar De verkeersmoeilijkheden worden hier, evenals trouwens op de gehele rijks weg Den HaagWassenaar één der drukste wegen van ons land veroorzaakt door het linksafslaand verkeer, aldus de ANWB. Tussen de beide rijbanen, die reeds vroeger door verkeersheuvels waren gescheiden, zal opnieuw een ver hoogde afscheiding worden aange bracht, die wordt voorzien van de nodige opstelstroken voor linksaf slaand verkeer. In de uitmonding van de Lange Kerkdam komt een druppelvormige verkeergeleider te liggen. De grote middenheuvel zal zo ver doorlopen, dat linksafslaan voor het verkeer komende uit Den Haag en bestemd voor het dorp Wassenaar bij De Deyl slechts mo gelijk zal zijn bij de Lange Kerk dam en niet nreer eveneens bij de van Zuylen van Nijeveldstraat. Een weggedeelte van ongeveer 700 meter is bij deze werkzaamheden betrok ken. ook de andere, die op dat moment misschien iets verder zijn, b.v. op Aalmarkt, Apothekersdijk of Haar lemmerstraat, dienen hun geblaas en getrommel te staken. Het 3 October- bestuur doet een dringend beroep op alle muzikanten, om mee te werken aan de stilte omstreeks kwart voor acht. Wat die Taptoe betreft, moet ook nog verteld worden, dat alle junio ren en asspiranten van Docos mee lopen. De jongens moeten (in club- costuum) verzamelen op de hoek Oude RijnHooglandse Kerksteeg (om half zeven reeds!) waar zij bij de fa. A. W. v. d. Poel en Zn hun overkleding, jassen e.d. in bewaring kunnen geven. Ook de Bataven doen natuurlijk mee! Hun kleedgelegenheid be vindt zich op Garenmarkt 36. Aan de voorzijde is echter geen toegang voor rijwielen. Iedereen wordt daar om verzocht zich te vervoegen aan de ingang Korevaerstraat, naast de Korevaergarage. Onnodig te zeggen, dat allen in hun Bataven-trainings pak verschijnen moeten, om half zeven op de Garenmarkt, zodat men om zeven uur op de Kaasmarkt kan zyn, waar de Kath. Jeugdraad alle kath. verenigingen bijeen zal bin den. De R.K. gymver. „Sportief" blijft ook niet achter. De leden worden om kwart voor zeven in de Romanus- zaal achter de Hartebrug verwacht. Wist u al, dat de Stadhuistoren op de Taptoe-avond in floodlight ba den zal? De feestverlichting heeft Vrijdagavond al proefgebrand. Het was prachtig! En tenslotte dient u te weten, dat in de optocht van 3 October weer een paukenpaard mee zal rijden. Het vroegere paukenpaard van het 6e R.V.A. is door de bezetter gestolen, maar de pauken zijn gebleven. Nu heeft het bestuur ontdekt, dat iemand van de Rijvereniging Konin gin Tmma uit Wassenaar een pau kenpaard kan berijden. Hij komt Woensdag en zal door 6 trompetters te paard begeleid worden, achter de gouden koets. STADSKOK.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2