T/m ZONDAGAVOND a.s. BOYD BACHMAN in AVIFAUNA Verhoging civiele lijst der Koningin Pastoor en klooster jubileren in goud en zilver Gaat Avifauna naar Amsterdam gedurende het winterseizoen? Claantuien aan fBim CEL DINSDAG 25 SEPTEMBER 193f Ot LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de bedragen, vastgesteld in de twee de afdeling van het tweede hoofd stuk der Grondwet. Aan de memorie van toelichting hierop is het volgende ontleend. Sedert 1938 zijn de bedragen, vast gesteld in de tweede afdeling van het tweede hoofdstuk der Grondwet, ongewijzigd gebleven. Inmiddels zijn de financiële lasten van het Konink lijk huis in aanzienlijke mate geste gen. Naar het oordeel der regering dient dan ook gebruik te worden gemaakt van de mogelijkheid, wijziging bij de wet voor te stellen van de bedra gen, voorkomende in de afdeling der Grondwet, die handelt over het inkomen der Kroon. In het vertrou wen, dat de Staten-Generaal in de gewijzigde omstandigheden grond zullen vinden aan deze wijziging me de te werken, meent de regering zich van verdere toelichting te mo gen onthouden. Voorgesteld wordt het in de Grond- DIRECTEUR POSTCHEQUE- EN GIRODIENST MET PENSIOEN. De directeur van de postchéque en girodienst, d» heer H. van der Linden zal deze maand zijn functie neerleg gen in verband met het bereiken der pensioengerechtigde leeftijd. De heer van der Linden zal Zaterdag 29 Sep tember in de morgenuren in kleine kring afscheid nemen. Des middags (van 15 tot 16 uur) zal voor belang stellenden in het gebouw Spaarne- plein 2 te 's Gravenhage gelegenheid bestaan de scheidende functionaris de hand te drukken. VAKOPLEIDING VOOR AMBTENAREN Binnenkort zal een vakopleiding worden geopend voor middelbare ambtenaren van de departementen. Het ligt in de bedoeling het opzet ten en uitvoeren van de opleiding over te laten aan het instituut voor bestuurswetenschappen. Volgens de begroting voor binnenlandse za ken zullen de kosten niet voor re kening van het Rijk komen, daar het instituut al subsidie krijgt. Onbezonnen taal van Djakarta Het Indonesische ministerie van Voorlichting heeft Zondagnacht in een op Nederland gericht radiocom mentaar een aanval gedaan op de Nederlandse regering. De radiocommentator noemde het verheugend, dat Nederland in prin cipe de uitnodiging om de overeen komsten van de R.T.C. te herzien, had aanvaard. Helaas moet echter de conolusie worden getrokken, zo zeidc hij, dat aan Nederlandse zijde geen reële wil bestaat om het Unie- verband zo spoedig mogelijk op te heffen. „Deze conclusie wordt versterkt door berichten uit Den Haag, dat Nederland voornemens is eerst een unieconferentie te houden alvorens officieel overleg te plegen in zake de Nederlands-Indonesische uniebetrek kingen. Het kabinet-Soekhnan kan dit standpunt moeilijk aanvaarden". Over de kwestie-Nieuw-Guinea zei de radiospreker, dat „de Nederland se regering er rekening mee dient te houden, dat haar hardnekkig standpunt ten aanzien van Irian, de Nederlands-Indonesische betrekkin gen in minder goede zin kan beïn vloeden". Intussen heeft dc oudminister van Buitenlandse Zaken, mr. Moh. Roem scherpe critiek geleverd op de Indo nesische politiek jegens Nederland. Hij wees er op, dat de Indonesische regering eist de unie te vervangen door een „normaail internationaal verdrag". Hij vroeg zich af of Indo nesië de bepalingen van dit nieuwe verdrag zou nakomen. De Indone sische politiek om de pacten met Nederland te annuleren zou Indone sië internationale goodwill kosten, zo meende de heer Roem. Bende-activiteit op Java Het militaire comando van West- Java deelt mede, dat Zondag om kwart over elf des avonds de kazer ne der genie-pioniers te Dajeuhko- lot (Java) beschoten is door een bende, waarvan de sterkte en lei ding niet bekend zijn. De beschie tingen werden des nachts herhaald van half vier tot vier uur en van half vijf tot kwart over vijf. De ben de rukte op uit Tjigade en uit Noord-Oostelijke richting van de Tjitarum, vermoedelijk om de hulp troepen, op weg naar Temburawi, te beletten ,hun doel te bereiken. Een bende van naar schatting vijfhonderd man, onder leiding van de kapiteins Bosch en Smit heeft volgens het communiqué Zondag-' avond van acht tot twaalf uur een aanval gedaan op Lamburawi. Om kwart over elf kwam een compagnie* uit Tjipari de aangeval lenen te hulp met het resultaat, dat de bende zich terugtrok, onderweg zenenveertig huizen en twee mos keeën in de as leggend. De aanval iheeft vele slachtoffers tengevolge gehad. wet vastgestelde bedrag van het in komen van de Koning te verhogen tot 1,500.000.en dat van de Prins-gemaal tot 900.000. Het jaar lijks bedrag, bestemd voor het on derhoud der paleizen, wordt verhoogd tot 350.000.(Deze bedragen wa ren tot nu toe resp. 1.000.000. 200.000.— en 100.000.— Red.). Naar de minister van Justie in zijn begroting 1952 mededeel*, bestaat het voornemen binnenkort een aan tal door prof. Meijers ingestelde vraagpunten over het nieuwe bur gerlijk wetboek voor te leggen aan de vaste commissie voor privaat, en strafrecht. Deze eerste reeks vraag punten heeft betrekking op het za- -kenrecht. Overwogen wordt bij het corps Rijkspolitie in de loop van het jaar 1952 enige vrouwelijke officieren aan te stellen, die op het gebied der kin derpolitie werkzaam zullen zijn. De aangekondigde verder uitbouw van het werk der kinderbescherming zal in 1952 worden voortgezet Over de reorganisatie van de voogdijraden kan worden medegedeeld, dat de daartoe strekkende voorstellen bin nenkort by de Kamer zullen worden ingediend, zodat kan worden ver wacht, dat die reorganisatie in het volgende jaar zo niet geheel, dan toch gedeeltelijk haar beslag zal kun nen krijgen. MEINEED UIT ANGST. De Amsterdamse Rechtbank heeft vanmorgen de gewezen Rotterdamse POD-ambtenaar van T. veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. Mr. L. H. Feitsma, offi cier van justitie, had veertien dagen geleden drie jaar zonder aftrek ge- eist. Van T. legde tijdens een proces in 1947 een meineed af als gevolg waarvan de Amsterdammer M. tot twee jaar gevangenisstraf wegens verduistering werd veroordeeld. Zo als de president bij de behandeling van de zaak had gezegd, was deze meineed gepleegd uit angst voor de wetenschap, die M. had omtrent het aandeel, dat van T. had gehad in de moord op de Rotterdamse illegale werkster Kitty ten Have. GODSDIENSTIGE BEZWAREN. De Rotterdamse- rechtbank ver oordeelde hedenmorgen de 72-jarige veehouder P. C. van O. uit Woer den conform de eis tot een geldboete van 15.subs 6 dagen hechtenis. Uit godsdienstige overwegingen wil de hij zich niet aansluiten bij de provinciale gezondheidsdienst in Zuid-Holland, waarbij hij aangeslo ten moet zijn, omdat hij twee koeien houdt. Te Rotterdam is aangehouden de achttien-jarige J. J. L., die op 18 Augustus te Middelburg aan de hem begeleidende politiemannen was ontsnapt door in een gracht te duiken. Tussen 30 Augustus en 14 September heeft hij te Rotterdam ingebroken in dertien noodwinkels. Zijn buit bestond voor het grootste deel uit geld en bedroeg ongeveer duizend gulden. Op ANWB-weg wijzers, die nieuw geplaatst of herschilderd worden, zullen in plaats van het gevleugelde wiel, dat thans bij alle wegwijzers de paal bekroont, vignetten met het ANWB-embleem worden bevestigd. De toeristenbond ANWB heeft dit besluit uit zuinigheidsoverwegingen genomen en is van het standpunt uitgegaan dat het gevleugelde wiel een te algemeen symbool is, zodat vervanging door het ANWB-embleem blauw met witte letters wen selijk was, daar de ANWB toch de bond is die de wegwijzers plaatst. Alle wegwijzers, die hiervoor in aan merking komen, zullen dus te zijner tyd het nieuwe embleem krijgen. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DE N.V. HEMA. 25 Jaar geleden werd opgericht de N.V. HEMA, thans in den lande ver tegenwoordigd door 25 filialen, die geleid worden van 'n Centrale uit, thans gehuisvest in de Ruysdaelstraat te Amsterdam. Daar is de inkoopor ganisatie gevestigd, van waar uit de inkopers naar binnen en buitenland uitzwermen en daar komen ook alle draden van verkoop-, administratie ve-, technische- en personeelsfuncties bij elkaar. Nog steeds beoogt dit bedrijf even als bij de oprichting in 1926 door toe passing van eenvoudige werkmetho des 'n voordelige schakel tussen voortbrenger en verbruiker te zijn. Eenvoud, degelijkheid en doelma tigheid blijven de werkmethodes van de Hema kenmerken. Uiteraard zijn de goederen overwegend afgestemd op de bescheiden beurs, maar daar naast kan gezegd worden, dat thans elke beurs er steeds iets van zyn ga ding vindt. In de komende dagen zal men de bewijzen daarvan in hbt bij zonder kunnen waarnemen, want op 28 September begint in alle filialen 'n zorgvuldig voorbereide jubileum- verkoopactie met prijzen aangepast aan de gedaalde markten der grond stoffen. Aan deze manifestaties, ook blijkend uit de decoraties in haar fi lialen, zal de Hema echter geen vie ring naar buiten koppelen. Recepties zullen er dus niet gehouden worden. Teneinde de bouw van een groot aantal woningen in de Voordijks- Hoornsepolder en de Bieslandse Bo- venpolder te Delft te kunnen reali seren heeft de gemeente Delft geld kunnen lenen van een aantal Delftse Industrieën. Deze lening betreft een totaal Bedrag van twee millioen gul den. NEDERLANDS-AUSTRALISCH LUCHTVAARTVERDRAG GETEKEND. Het luchtvaartverdrag tussen Ne derland en Australië, dat reeds was geparafeerd, is thans getekend. Voor de oorlog onderhielden de KLM en de KNILM samen de dienst op Australië, de KLM tot Batavia en de KNILM van Batavia af. PROFITEERT van onze BIJZONDERE AANBIEDINGEN WOLLEN DEKENS WOLLEN STOFFEN BREIWOL HE r l EIDSCHE V/OLLENDEKENHUIS Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg I BETER EN TOCH GOEDKOPER I (Advertentie). Feest bij Kruisheren te Zoeterwoude TI ET VIJF EN TWINTIGJARIG bestaan van het Klooster en Studie- *huis „Mater Dolorosa" te Zoeterwoude van de Kruisheren en het ge denken van de dag, dat de pastoor van de parochie van de H. Kruisver heffing, de zeereerw. heer G. J. Kla verweyden 50 jaar geleden zijn pro fessie deed in de Orde van de Kruisheren, tezamen één groots feest, was bepaald tot een zuiver kerkelijke viering. Maar deze uiting van vreugde en dankbaarheid zou een zeer verhe ven schoonheid krijgen, een kerke lijke plechtigheid deze heugelijke feiten volkomen waardig Met grote zorg was de kerk en het klooster versierd. De grote bogen boven het priesterkoor en de archi traven van de muurlijsten torsten een bloemenpracht van witte Chry santhen en fris groen en in de op gaande hoeken van de koepel prijk ten fraaie gele toefen, een versiering mooi wit-geel rond het altaar, dat omhuifd was door palmen en licht groene cibotium-varens Met de vele bouuetten en bloemstukken tezamen was deze versiering van de firma Th C. den Hollander uit Voorschoten in één woord schitterend. De Plechtige Hoogmis. Reeds voor de aanvang van de Plechtige Hoogmis was de kerk ge heel gevuld met belangstellenden en parochianen. De gouden jubilaris droeg de H. Mis van dankbaarheid op met ponti ficale assistentie van mgr dr. W, van Hees, Magister Generaal van de Orde van. de Kruisheren. Als diaken fungeerde de zeereerw heren P. Bakker, rector van College te Uden, oud-prior, als diaken de zeereerw. heer Th. Bik, rector van het gymnasium te Amersfoort, troon- diaken waren Prior Y. Snabel en de ken D. Bont. Pater H. de Gruyter In de hoofdstad ziet men er wel wat in Dezer dagen meldden wij het ge rucht, dat Avifauna voornemens zou zijn haar vogelschat voor de winter maanden over te brengen naar de Apollohal te Amsterdam. De heed G. v. d. Brink bevestigde ons heden de juistheid hiervan. In derdaad koestert de directie ernstige plannen in deze richting en er wordt tussen de directies van Avifauna en de Apollohal druk geconfereerd. Een acceptabel resultaat is evenwel nog niet verkregen. De overweging om het bedrijf gedurende de gehele win ter op gang te kunnen houden heb ben tot het plan geleid. In Alphen aan den Rijn verwacht de directie in de wintermaanden niet voldoende be langstelling om het park open te houden, terwijl het aantal bezoekers dat men gedurende de weekends verwacht niet voldoende wordt ge acht om op economisch verantwoorde wijze grote orkesten met naam en andere attractes te arrangeren, te meer niet omdat het Alphens ge meentebestuur, c.q. de raad niet toe schietelijk blijkt om voor de Zonda gen dans-vergunning te verlenen. Dit toch acht de directie van het eerste belang om de culturele afde ling van haar onderneming te kun nen financieren. Het gemeentebe stuur te Amsterdam daarentegen blijkt van zins te zijn alle mogelyke faciliteiten te verlenen, welke maar nodig zijn om Avifauna in al zijn om vang en met alle consequenties in de hoofdstad te exploiteren. Men ziet in de aanwezigheid van Avifauna, als vogel-expositie in permanente zin gedurende de winter een attractie meer om het vreemdelingen-verkeer aldaar te stimuleren. Anderzijds ont veinst men zich niet, dat er door een grote toeloop van belangstellen den, deze vogelexpositie, een aardig duitje aan belasting zal opbrengen. Behalve het Amsterdams gemeen tebestuur blijkt ook de vereniging van Hotel-exploitanten de overkomst van Avifauna te stimuleren. Dit is heel aannemelijk, omdat men hierin een welkome attractie ziet voor de gasten en elk verkeer ongetwijfeld ten goede kan komen aan deze tak van bedrijven. Het is inderdaad de bedoeling van de heer G. v. d. Brink om, indien de besprekingen gunstig uitvallen, zowel de vogels als de amusements-afdeling naar Amster dam over te brengen, met inventaris incluis, zomede een groot deel van haar plantenaanleg. Dan zal Avifauna te Alphen aan den Rijn met ingang van 1 November sluiten en het aan vankelijk plan om gedurende de win termaanden in de weekends de poor ten open te houden, gaat dan geheel van de baan. De heer van den Brink zou deze stap niet doen, als de me dewerking van het gemeentebestuur wat loyaler was. Sommigen mensen te Alphen aan den Rijn menen zich niet blind te mogen houden voor het gevaar, dat mogelijk in dit tijdelijk vertrek schuilt, n.l. dat „Avifauna" straks niet meer zal terugkeren naar haar bakermat, als het in de hoofdstad be ter zal bevallen. En wie zal dan de 100.000.vermakelijkheidsbelas ting in de gemeentekas storten?", zo vragen zij zich af. SCHOOLSCHAAKTOURNOOI BEGONNEN. In de kerkzaal van de Martha- Stichting aan de Raadhuisstraat wer den gisteravond de eerste twee ron den verspeeld van de onder auspiciën van de Alphense Schaakclub georga niseerde schoolschaakwedstrijden. Er wordt deelgenomen door een achttal zestallen. Het gaat om de burgemeester Schokking-beker, die in al zijn aanlokkelijkheid in de zaal stond te prijken. Het eerst werd de beker in 1949 gewonnen door Lyceum I, het tweede jaar kwam hij in het gezit van Lyceum II. Blijkens het re sultaat van hedenavond maakt de eerste weer een mooie kans om met de beker naar huis te gaan. Bij de officiële opening door de heer A. H. Hooijer, voorz. van A.S.C., waren o.m. tegenwoordig de heer J. Sonneveld, hoofd van de openbare mulo-school te Boskoop, de heer W. Zwikker, leraar aan de Chr. Tech nische school te Alphen a. d. Rijn, welke school voor het eerst mee- was ceremoniaris en de lagere func ties werden vervuld door de fraters Het fraterskoor zong in samen werking met een voor deze gelegen heid gevormd koor van parochianen onder leiding van pater C. Rooyak- kers, begeleid aan het orgel door pater G. Wouters. Uitgevoerd werd de Mis in hono- ram Sancte Eduardi Regis van L. Refici. Onder het Offertorium werd ge zongen „Memorare" van Alphons Diepenbrock en na de H. Mis Haec est praeclarum van Desmet. Voor de H Mis ging de nieuw ge vormde schola van fraters, parochie- zangers en knapen in toog en super- pli vanuit het klooster naar het koor naast het altars Daarna begeleidde een grote scha- speelt, de heer W. M. Offringa, adj. dir. van de Martha-Stichting, de heer G H. F. Mertens, hoofd van de jon- gens-afd. der M.S. en belangstellen den. De heer Hooijer bracht alle me dewerkenden dank, inzonderheid de directie van de M.S. en de heer M. Verburg (kampioen schaken Alphen a. d. Rijn) voor de organisatie van deze wedstrijden. Na loting kwamen de groepen als volgt tegen elkaar uit: Martha-Stich ting II—Chr. Techn. school; Lyceum IIMartha-Stichting III; Lyceum I Chr.-mulo; Openb. mulo, Boskoop Martha-Stichting I. Na tien minuten spelen had Sieb Bijlsma, als eerste, reeds een over winning geboekt. Het resultaat van de eerste ron de is: Martha-Stichting IIChr. Techn. school 33. De laatste wint door loting; Lyceum IIMartha- Stichting III 42; Lyceum IChr. Mulo 42; Openb. Mulo, Boskoop Martha-Stichting -I 33. Bij loting won Boskoop. De tweede ronde geeft het volgen de beeld: Lyceum IOpenb. Mulo, Boskoop 42; Chr. Techn. school Lyceum II 42. De verliezersronde: Chr. Mulo Matha-Stichting I 33. Eerste won bij loting. Martha-Stichting IIMartha- Stichting III 33. Eerste won bij lo ting. Op Maandag 1 October spelen Ly ceum I en Chr. Techn. school om de eerste en tweede plaats en het gaat er om wie van deze twee de beker zal bemachtigen. Om de derde en vierde plaats zullen strijden Openb. Mulo, Boskoop en Lyceum II; om de 5e en 6e plaats Chr. Mulo en Martha-Stich ting II; om de 7e en 8e plaats Mar tha-Stichting I en idem III. De beker wordt dan door de wet houder van onderwijs, de heer A. J. Dekker, officieel uitgereikt. Amateurs zingen een operette. Voor de eerste maal in zijn bijna zevenjarig bestaan zal het R.K. Ge mengd koor Sint Bonifacius o.l.v. zijn directeur de heer Chr. A. ,v d. Mark een operette uitvoeren. Het heeft hiertoe gekozen de Weense Operette „Der Rastelbinder" van Franz Léhar, bestaande uit een voorspel en twee acten. Hieraan verlenen welwillende medewerking de heren-solisten Hanz Krieg, bas- bariton, G. Kranenburg, tenor en de dames-solisten mevr. Anny Deke- ling, sopraan en Els Geerlings, so praan. Voorts zal een kinderkoor meezingen, terwijl het geheel, uit gevoerd in concertvorm, begeleid zal worden door orkest. Het geheel omvat 120 medewerkenden. Blijkens de advertentie in dit nummer vindt de uitvoering deze week Vrijdagavond plaats in het Paviljoen van Avifauna. Van paard gevallen. Gistermid dag is die 16-jarige leerling-smid, J, K., toen hij een paard, dat even te voren beslagen was, naai de eigenaar wilde brengen, in de Hofzichtstraat door tot nu toe ontbekende oorzaak van het paard gevallen De knaap, die bewusteloos bleef liggen liep ernsti ge 'hersenschudding op Dr. van Eek verleende geneeskundige hulp. De jongen is per auto naar zijn woning in de Toussaintstraat alhier gebracht en de toestand gaat vooruit. ONTVOERING VAN TANTE 29. Het was voor Ranus Romp een vreemde gewaarwording toen hij, ol half gewend aan het donker van het inwendige van de hooiberg, plotse ling in het helle licht zat. Wat was er gebeurd? De hele hooimassa met boer, Bim en Basli was door de be weging van het gevecht van de wagen geschoten en de boer lag met zijn twee onwillige speelkameraden mid den op de weg in een grote hoop hooi. Het paard reed stapvoets verder Ra nus Romp zag plotseling vol verba zing dat hij alleen op de weg zat. Onmiddellijk sprong hij op en vuur de het paard aan. „Als ik een beetje geluk heb, zitten ze er weer naast," lachte hy, hoewel enigszins moeilyk vanwege de slagen die zijn gezicht hadden getroffen. Er was nog iets niet in orde met hem. Toen hij zijn pruik had afgerukt, die het voornaamste onderdeel vormde van zijn vermom ming als tante, had zij een klein vierkant stukje vel van zijn voor hoofd mee afgenomen. Deze ver wonding bloedde nu en deed nogal pyn. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ENKELE BUIEN. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige wind uit Zuidelijke richtingen. Vannacht minder koud, overigens ongeveer de zelfde temperaturen. 28 Sept.? zon op 6.34 en onder 18.27; maan op 3.13 en onder 17.35 uur. re van priesters, fraters en koorkna pen de celebrant en de diakens plechtig naar het altaar, waarna een stoet van priesters de Magister Ge neraal naar de troon in het priester koor begeleidde. In het priesterkoor hadden o.m. plaats genomen mgr. J. Goemans, oud-Apostolisch Administrator van het Vicariaat Bandung, mgr. Th. Bekkers, oud-Nat. Directeur van de Pauselijke Genootschappen uit .Bij dorp" Voorschoten, Pater dr. H. van Rooijen, deken A. Homulle uit Lei den en vele pastoors van naburige parochies. Voorts waren o.m. aanwezig de edelachtb. heer H. J. J A. Smeets, burgemeester van Zoeterwoude, dr. W. A. J. M. J. Kortmann, en vele afgevaardigden van organisaties. Na het Evangelie hield de Magis ter Generaal een predikatie met de tekst van Sint Paulus „Niemand ont vangt de kroon, tenzij hij gestreden heeft". Mgr. sprak over het heerlijk feit, dat dit huis van gebed en weten schap nu al vijf en twintig jaar be staat en over de grote betekenis voor de confraters een huis te be zitten, waar de kloosterling steeds met God mag samenwonen onder een dak. Met hartelijke woorden sprak Mgr. de gouden jubilaris toe. Het is nu vijftig jaar geleden, dat u aan de kloosterpoort aanklopte en voor het altaar bad voor u zelf en voor ande ren als dienaar van Christus te mo gen werken en thans staat gij weder aan het altaar God te danken bij dit jubileum. Met vreugde 'spreek ik vandaag de eerste gef.ukwens voor u uit, de wens, dat God u nog vele jaren zal geven om vdort te wer ken. Het vervolg van de predikatie was nu gewijd aan de betekenis, de waarde en het geluk van het reli- gieuse leven, welke uiteenzetting mgr. besloot met een verzoek aan de gelovigen onder de H. Mis te bidden voor de priesters en de gou den jubilaris. Ontroerd zagen de gelovigen toe, hoe de Magister Generaal, de stich ter van het huis, thans gouden kruisheer, de gouden kroon op het hoofd zette en hem de gouden staf overhandigde. Bijna alle aanwezigen ontvingen uit handen van de jubilaris de H. Communie. De plechtigheden werden beëin digd door een door de schola en de priesters gezongen Te Deum. BOSKOOP Op het nippertje van verdrinkingsdood gered Maandagmorgen waren dat meende men althans de kinderen H. en v. V., beiden ruim twee jaar oud, achter de ouderlijke woning aan het spelen, toen het dochtertje van de heer H. in haar taaltje kwam vertellen, dat de andere peuter in de sloot lag. Hevig geschrokken stelde men een onderzoek in, doch het duurde enige tijd, voor de juiste plaats was ontdekt. Het gelukte de ontstelde moeder de kleine, welke reeds was gezonken en het bewust zijn had verloren op het droge te brengen. Door ijlings toegeschoten buren, dr. C. en diens echtgenote, werd terstond kunstmatige ademha ling toegepast, met het verheugen de resultaat dat de kleine weer te kenen van leven begon te geven. Dr. Jongeneel, die inmiddels was gearriveerd, kon geen nadelige ge volgen constateren. Dank zij het kordate optreden van het dochter tje van de heer H. is de kleine dus op het nippertje aan de verdrin kingsdood ontsnapt. AARLANDERVEEN Vermissing. Door dc caféhouder v. d. B., Dorpsstraat, is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een 4 meter lange loder. pijp. De po litie stelt een onderzoek in. ALKEMADE Raadsvergadering. Woensdag 26 Sept. des avonds te 8 uur komt de raad van Alkemade in een spoed eisende vergadering bijeen met op de agenda: Verhuring woning Zuid- Einde 93; Jeugdherberg tc Kaag, alsmede aanvulling art. 29 Ambte naren-reglement. Als voornaamste punt staat op de agenda wijziging gemeente-begroting 1951 in verband met verbouwing raadhuis. ZOETERWOUDE (H. R.) Aan het Bureau voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen slaagde de heer P. J. Tijssen Johz. voor het eindexamen landelijke molenaars cursus voor vakbekwaamheid e-- handelskennis in meng- en veevc ders.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2