Father L. v. cL Bergh vierde zijn 40-jarig priesterfeest te Alphen K. A.B. te Zoeterwoude-Leiderdorp vierde haar 35-jarig bestaan 1 November 1876 1 November 1951 J. PLANJE MAANDAG 24 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EEK5I1S BLAD PAGINA 3 Zondagmorgen herdacht Father Leonardus van den Bergh van de Congregatie van Sint-Joseph te Mill Hill, in de parochie van de H. Boni- facius te Alphen aan den Rijn op eenvoudige maar treffende wijze zijn veertigjarig priesterfeest. Father van den Bergh, die te Al phen aan den Rijn is geboren, heeft ruim 35 jaren van zijn priesterleven doorgebracht in de Missie op Sera- wak (Borneo). Daar heeft hij gear beid voor het zieleheil van de meest primitieve bevolking van Benatang, Mukah, Sibu, Kapit en Dalat. Hij heeft daar de gewoonten van de Da- jakkers door en door leren kennen en ook door zijn uitgebreide talen kennis betekende Father van den Bergh voor de missie een grote steun. Mede door de steun van zijn uitgebreide familie, vriendenkring en van zijn mede-parochianen bij wie hij steeds in hoog aanzien heeft gestaan, was h.j er in geslaagd in de genoemde gebieden kerken, scholen en enkele ziekenhuizen te Stichten. Door zijn verbanning naar een con centratiekamp in de oorlogsjaren te Kuching op Serawak, waar zijn ge zondheidstoestand er niet beter op werd, gevolgd door sterke vermin dering van zijn gezichtsvermogen, kwam er een einde aan zijn vrucht baar missiearbeid. Nu verblijft Fa ther van den Bergh sinds enkele ja ren bij zijn zwager, de heer J. Ro- zestraten, te Aarlanderveen. Kerkelijke viering. Zondagmorgen om half negen droeg de jubilaris in de geheel ge vulde kerk te Alphen aan den Rijn een plechtige Hoogmis op. Hierbij werd hij geassisteerd door zijn beide neven pater Libentius Rozestraten O.F.M., als diaken en pater Urbanus Rozestraten O.E.S.A., sub-diaken. De Dr. W v. Wermeskerken viert 40 jarig jubileum Maandag 1 October zal het veertig jaren geleden zijn, dat dr. W. van Wermeskerkeh zich te Alphen aan den Rijn als arts vestigde in de prak tijk van zijn voorganger wijlen dr. W. v. d. Sluis. Tevoren had dr. v. Wermeskerken reeds enige tijd de pïaktijk waafge- nomen in verband met het verblijf van zijn voorganger om gezondheids redenen in Zwitserland. De jubilaris, die de oudste gevestigde praktijk in deze gemeente heeft, geniet aller achting. Zijn praktijk, die hij door zich zelf steeds op de hoogte te hou den van de vooruitgang in de genees kunde. fris houdt, oefent hij nog da gelijks voor een belangrijk deel zelf uit, al bedient hij zich sedert enige jaren van de hulp van een assistent. Behalve een geneesheer voor licha melijke kwalen is hij de vaderlijke vriend van de minder gesitueerden, de goede kameraad van de tobberds, de opbeurende makker van hen, die in nood verkeren. Veel zullen deze ongeëvenaarde kwaliteiten van de jubilaris ertoe bij dragen, dat zijn feest op 1 October des namiddags 3 uur in het Nutsge- bouw te Alphen aan den Rijn hem en zijn gezin tot een onvergetelijke dag zal worden gemaakt. Vermeldenswaard is, dat een van zijn zoons tandarts is te Alphen aan den Rijn een andere zoon hartspecialist in Den Haag en een van zijn dochters kinderarts is te Utrecht, voorbeelden welke ongetwijfeld zijn gevolgd door de liefde, die de vader zelf voor dit mooie en verheven beroep steeds aan de dag lest. De moeilijkheden van de oorlogstijd zijn ook het gezin van dr van Wermeskerken niet gespaard ge bleven. Hij zelf toch werd als goed vaderlander ruim een half jaar als gijzelaar in Haaren ingesloten, waar hij, getuige de vele waardering, die hij mocht ontvangen, zich ook heeft gegeven voor de genezing van de zie ke mens. Van links naar rechts zittend de heer Jac. Rozestraten, Father An- toon Mulder, oud-pastoor te Muk- kah, de jubilaris Father Leonardus van den Bergh, deken L. H. Nieu- wenhuizen van Alphen aan den Rijn. Staande v.l.n.r. Pater Urbanus Rozestraten E.O.S.A. en Libentius Rozestraten O.F.M., beiden neven van de Jubilaris. Foto Lux, Alphen. sfchola cantorum zong o.l.v. Dom Andreas Winninghoff de gregoriaan se gezangen, terwijl de vaste gezan gen beurtelings met het volk wer den uitgevoerd. De heer Jac. van Leeuwen Szn., begeleidde op het orgel. Tegen de gewoonte in bij zulk een gelegenheid gehuldigd te wor den, beklom de jubilaris zelf de kan sel om God Lof en dank te bren gen voor zijn uitverkiezing en om allen te danken, die hem door ge bed en materiële bijstand in staat hebben gesteld zijn taak te volbren gen. Hij vertelde veel over zijn ge liefde missie en over de missie in het algemeen. In het priesterkoor merkten wij o.m. op Father Antoon Mulder uit Oldenzaal, oud-pastoor van de jubi laris in Mukkah, alsmede deken L. H. Nieuwenhuizen en de parochie- kapelaans. Vele familieleden en vrienden uit Aarlanderveen woon den de H. Mis bij. Receptie. Om half twaalf recipieerde de mis sionaris in de Sint-Josephzaal. Zeer velen kwamen hem persoonlijk ge lukwensen, velen deden dit in de vorm van telegrammen, brieven en geschenken. De deken sprak bij deze gelegen heid enkele complimenteuse woor den. Het was voor spr. een genoe gen, nu hij hier als pastoor en de ken fungeert, de jubilaris, als pries terzoon van de parochie te mogen ge lukwensen, temeer omdat de deken reeds vele jaren voorheen contact met de missionaris heeft gehad. De deken was nl., toen hij leraar was aan het seminarie Hageveld, tevens secretaris van het Broederschap van de H. Geest. In die functie heeft hij de annalen van de Congregatie ge ordend en Father van den Bergh le verde onder het pseudoniem „Fa ther Trekvogel" in vele artikelen gegevens over de praclijk van de missie op Borneo. De deken dankte hiervoor nogmaals en benadrukte het grote belang, dat de jubilaris hiermede heeft gediend. Doordat de viering van liet zilve ren priesterfeest van Father van den Bergh wegens zijn aanwezig heid in de missie niet in zijn ge boorteplaats kon worden gevierd, ■hebben velen deze gelegenheid aan gegrepen om van hun waardering en dank jegens de missionaris te getuigen. Zo heeft men dan deze dag voor hem en zijn familie tot een onvergetelijk feest gemaakt. Aanrijdingen. Het afgelopen weekend is te Alphen aan den Rijn niet zonder verkeersongelukken ge bleven. Zaterdagmiddag werd in de Hooft- straat op de hoek Bloemstraat om streeks 18.30 uur de wielrijder J. B., die werd ingehaald door de motor rijder C. O., aangereden op het mo ment dat deze links de straat wilde oversteken. De wielrijder bekwam ontvellingen en wonden aan hoofd en linkerhand. Weinig materiële schade. Een uiur later werd op dezelfde plaats en onder dezelfde omstandig heden de 48-jarige mevr. E. B. V. aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer B. J. v. d. N. uit Hiilegom. Zij werd gegrepen door het rechter voorwiel van de auto en enige meters meegesleurd. Dr. W. v. Wermerkerken verleende eerste hulp. Het slachtoffer had haar linker schoudergewricht beschadigd. Per auto is zij naar haar woning vervoerd. Haar rijwiel is groten deels vernield. Zondagavond omstreeks 21.10 vond op de hoek van BoetseTaerstr. Raadhuisstraat een botsing plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door J. B. uit Nieuwpoort en de motor rijder J. S. uit Zrwammerdam. De duorijdster, mevr. de Wed. F. de W. uit Hazerswoude bekwam een ge compliceerde breuk in haar been. De doktoren P. en St. verleenden eerste hulp waarna zij per zieken auto naar het Academisch Zieken- te Leiden werd vervoerd. Aan de voertuigen ontstond wat materiële schade. Alphense Bridge Club. De stand in de beker-competitie is: Hoofd klasse: 1. Harting—de Vries 121.43, 2. Koren—Oskam 103.97, 3. Kuyff— van Zanten 103.17, 4. SmitVerwe gen 102.38, 5. Carsjensv. Oortl 97.62, 6. mevr. Falkemav. d. Lin de 93.65, 7. ArlmanZijerveld 89.68, 8. echtpaar Hooyer 88.09. Klasse IA: 1. van Heyningende Vos 126.27, 2. BahlmannJansen 106.79, 3. Kromhout—Smit 104.76, 4. v. d. HorstWalraven '100.08, 5. Meirikvan Winkel Sr. 97.90, 6. BroekmanOttens 96.07, 7. van Beest Volbeda 86.86, 8. echtpaar van Wijk 81.27. Klasse IB: 1. echtpaar van Beek 111.5, 2. Noordenbos—Zijerveld 109, 3. Rozestratenvan Winkel Jr. 106, 4. v. .d AkkerVisser 95, 5. de Jong Leeuwenhoek 79.5, 6. v. d. Lee- den—mevr. Smit 49. (1 wedstrijd minder). Klasse II: 1. v. d. BosKnaapen 118,5, 2. SeppenZijerveld 115.5, 3. Driehuisvan Engelen 115, 4. v. d. Helmden Hertog 113.5, 5. echtpaar Starrenburg 102, 6. van Brummen Kromhout 98.5, 7. de Graafvan Sprang 97, 8. HouwelingTuyn 94.5, 9./10. dames de Roon Hertogsvan Zijp en de Heyvan Wanrooy 89.5, 11. MeyerOudshoorn 86.5, 12. Sluysden Uyl 80. BODEGRAVEN Op de nationale Roode Kruis-wed- strijden te Den Bosch hebben de help sters van het Roode Kruis uit Bode graven de eerste prijs, een wisselbe ker, weten te winden. De helpers uit deze plaats gingen met een tweede prijs naar huis. In de wedstrijd voor commandanten was ds tweede plaats voor de heren; de dames zagen haar leidster een vijfde prijs in ontvangst nemen. Esto vergaderde. De voetbalver eniging Esto hield haar jaarvergade ring in het parochiehuis Uit het jaar verslag bleek, dat het ledental mo menteel ruim honderd bedraagt. Na enkele mededelingen door de voor zitter was het woord aan de g. a., kap. de Greef, die een warm pleidooi hield voor sportiviteit, waarbij hij enkele voorbeelden uit de praktijk aanhaal de, en een suggestie gaf om door 't be leggen van contactavonden de saam horigheid te bevorderen. Na de pauze kwam de verkiezing van leden der elftalcommissie aan de orde. Dez commissie werd uitgebreid met de heer F. de Wit. Ook de aftre dende bestuursleden werd herkozen. Bij de rondvraag werden sommige zaken wat te sensationeel voorgesteld en de voorzitter moest alle zeilen bij zetten om de goede sfeer te bewa ren. HAZERSWOUDE (H. R.) Parochiehuis bestaat 5 jaar. Het eerste lustrum van het Parochiehuis „St. Joris", is op prachtige wijze her dacht. Het welbekende gezelschap „Brockino" heeft deze avond met muziek, toneel en zang enz. tot een onvergetelijke gemaakt. Dat het voor de parochie „St. Mi- chaël" zeer nuttig is een parochiehuis te bezitten is in deze vijf jaren wel bewezen. Het verslag, voorgelezen door pastoor Koene, bracht aan het licht, dat 700 avonden het parochie huis bezet is geweest door verenigin gen of bruiloftgasten. Door verschil lende verenigingen werden bij dit eerste lustrum bloemstukken aange boden. Met een triduum, geleid door kape laan H. Stoelinga uit Leiden, die hierin behandelde „Christus de Hoek steen van het gezin'' werd de viering van het 35-jarig bestaan van de K. A. B. afd. ZoeterwoudeLeider dorp begonnen. Zondagmorgen werd deze driedaag se oefening besloten met een H. Mis uit dankbaarheid met algemene H. Communie. In zijn preek wees kape laan Stoelinga nog eens bijzonder op de noodzakelijkheid van het gebed, vooral op het dagelijks bidden van de Rozenkrans in de gezinnen. Feestelijk ontbijt. Daarna verenigden allen zich aan een feestelijk ontbijt in de grote zaal van het parochiehuis, waar de voor zitter, de heer Goddijn, op een een voudige maat zo welgemeende wijze, de leden met hunne vrouwen en meisjes welkom heette en aanspoor de tot samenwerking, door goed voor elkaar te zijn, in het gezin en het openbare leven. In de feestelijke stemming, welke mevr. Wand muzikale luister bijzette, werden goede wense gesproken en een bloemenmand aangeboden door de heer Haverkorn als verte genwoordiger van de K.A.B, afd. Lei den, waarna nog gesproken werd door de heer Blom namens de Kath. Actie, door dt g. a., kapelaan Wesse- ling en door de bondssecretaris, de heer L. A. Weeber, die namens het Diocesaan bestuur, naast de beste wensen en dt aanbieding van een en veloppe met inhoud, wees op de grote taak, welke de standsorganisatie te vervullen heeft op geestelijk en maat schappelijk gebied. Het was hem ook een genoegen op deze feestelijke morgen aan de heer J. van der Hulst het diploma met speldje voor 25 jarig lidmaatschap te mogen uitreiken. De voorzitter dankte allen die aan dit eerste gedeelte van dit feest had. den medegewerkt en verwachte allen weer op de feestavond. Gezellige avond. Ook voor de gezellige avond was grote belangstelling, o. a. van de heren geestelijken en enkele geno digden. Het was een rijk gevarieerd programma wat er geboden werd. Het strijkje onder leiding van mevr. Wand zorgde weer voor goede mu ziek en zang, waarbij ook een jodel- zangeres met zeer veel succes mocht optreden. Door bijzondere omstandigheden was het gelukt, de Rotterdamse tenor S. van Trirum op deze avond te la ten optreden Gezongen werd „Ave Maria" van Grunou, „Ledisu Damo- ree" van Domzetti, Aria uit „Martha" van Flutow en Aria uit „La Bohè me" van Puccini. Dit evenement voor de Hoge Rijndijk vond grote waarde ring. Het vrolijke gedeelte werd verzorgd door de goochelaar „Averdi" die er in slaagde, vooral door de vlugheid met het kaartspel de gehele zaal bezig te houden. Roelofarendsveen overtrof zichzelf met fraaie chrysantententoonstelling Als er een artikel in de tuinbouw is, dat reclame behoeft, dan zijn het de bloemen. Meer en meer is dit de laatste jaren in vakkringen doorgc drongen, en met alle ten dienste staande middelen wordt de lof van de bloem in den lande verkondigd. In de na-oorlogse jaren begint Roe lofarendsveen e. o. om het kweken van kwaliteitsblyoemen meer en meer bekendheid te genieten, en ont waakt bij de kweker, ook al zijn de finantiële resultaten niet altijd even redig, een grotere liefde tot dit vak. Gisteren werd in Roelofarendsveen een speciale chrysantententoonstel ling gehouden, waarop velen de over tuiging gekregen zullen hebben, dat men hier in dit opzicht niets meer achter staat. Dit is des te verheugen der omreden de prachtige inzendin gen grotendeels door de jongere kwekers verzorgd waren. Al zal de strijd ook moeilijk zijn deze expositie heeft wel bewezen, dat voor het bloemenvak in Roelofarendsveen nog vele toekomstmogelijkheden liggen. Het zou ons te ver voeren deze ex positie in zijn geheel te bespreken, wij willen daarom volstaan met de vermelding dat de kwaliteitsbloemen die hier te zien waren, alle critiek konden weerstaan, en de hoogste lof verkregen van de alleszins vakbe kwame jury, welke bij monde van de heer W. Serton uit Vleuten de prijs winnaars bekend maakte. Vooraf had de heer A. H. Verdel, voorz. van de kernclub het doel van deze tentoon stelling uiteengezet. Hierna verkreeg de voorz. van de veiling, de heer Th. W. Schrama het woord, om de ten toonstelling officieel te openen. Ver der werd het woord nog gevoerd door pastoor Schoenmaker, de burgemees ter J. M. H. L. Hoynck van Papen- drecht en de heer Baars van het hoofdbestuur van de L. T. B. De bekroningen: Verplichte inzendingen: le pr. Ant. v. d. Wereld 40 p.; 2e pr Leo Caste- lein 39 p.; 3e pr. Leo Krijger 38.5 p.; 4e pr. P. Bikker 35 p.; 5e pr. A. H. Verdel 32 p.; 5e pr. Koos Bakker 32 punten. Beste Millersdale Leo Castelein. Vrije inzendingen: Beste Pulling: met lof van de jury A. H. Verdel. Beste Rayonant - Rose: G. Huig- sloot. Beste middelgrote: le pr. P. v. d. Kamp (Mary Mona), 2e pr. J. Pouw I (Minerva), 3e pr. G. Huigsloot (Per- Hoogste onderscheiding met van de jury: P. v. d. Kamp. Eervolle vermelding: J. Pouw R. Broesterhuizen. Getuigschrift van cultuur: A. H. Verdel met Edith Alston en Twello's Roem; G. Huigsloot met van Scntens Glory; P. v. d Kamp met Micholi, Arnhem en Beryl; C. J. de Bruin met Lady Electra; D. Hoogen- boom met Utopia; C. J. v. d. Meer met Electra. Groep Cacteeën en vetplanten: Eer. volle vermelding en lof van de Jury: H. J. Wesselman. Eervolle vermel ding voor Kalanchoë: G. Th. Deters. Eervolle vermelding van cyclamen J. van der Meet; Eervolle vermelding voor Dahlia's C. Kuipers. Te Utrecht slaagde voor het vak-diploma heren-coupeur de heer G van Rijn Frz. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Hersenschudding De motorrijder v. d. P. uit Haarlem reed in de Wee- resteinstraat in de richting van die stad achter 'n auto. Deze moest plot seling remmen. Gevolg was, dat de motorrijder van achteren tegen de auto opreed, over de weg slingerde en terecht kwam op de motorkap van een personenauto, die uit tegen overgestelde richting kwam. De mo tor werd weinig beschadigd. De be rijder kreeg een hersenschudding en een wond aan de slaap. Hij werd per ambulance naar zijn woning ver voerd. LISSE HERSTELWERK AAN DE KERK VAN DE HH. ENGELBEWAARDERS Het kerkbestuur van de Engelbe waardersparochie aan de Beekbrug is er eindelijk toe over kunnen gaan de noodzakelijke reparatie aan de verwarmingskelder der kerk, die voortdurend onder water stond, te laten verrichten. Tevens zal de door geroeste- verwarmingsinstallatic door een nieuwe vervangen worden. Het werk zal uitgevoerd worden door de firma Boerlage uit Amsterdam. NIEUWE DISTRICTSAALMOEZENIER VAN K.A J. EN L.T.J. In de vacature van districtsaol- moezenier van K-A.J. en L.T.J., ont- fection). staan door het vertrek van kapelaan Beste Troschrysant: Gebr. Bakker: I J. Dekkers naar Rotterdam, heeft Precose Supreme. mgr. Huibers voorzien door de be- Beste groepen: I noeming van kapelaan P. Hubers, Ook wel met groot succes, doch naar onze smaak minder geschikt voor deze avond was het optreden van de toneelvereniging „Liefde voor To neel", met de opvoering van de klucht „Een Bok geschoten". Omstreeks middernacht dankte de geestelijk adviseur, kapelaan Wesse- ling, allen voor hun medewerking en vooral voor de wyze, waarop dit 35- jarig bestaan was gevierd. Dinsdagavond. Opgemaakt 10 uur). WISSELEN© WEER. Aanvankelijk toenemende be wolking gevolg door enige re gen, later weer nu en dan op klaringen, maar ook kans op verspreide buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verandering in temperatuur. 27 Sept.: zon op 6.32 en onder 18.29; maan op 1.57 en onder 17.23 uur. KATWIJK 1 November a.i. zal het 75 jaar geleden zijn dat de Heer EEN ZAAK BEGON IN MANUFACTUREN. Deze zaak is uitgegroeid tot flinke zaken in Katwijk, Voorschoten, Rijswijk, Valkenburg en Hiilegom. Wij meenden dat deze datum niet onopgemerkt moet voorbijgaan en willen als dank aan de talrijke cliënten een „verwarmde" verrassing aanbieden. Van heden af stellen wij iedere cliënt in de gelegenheid, zijn kolenhok gratis aan te vullen. Let dus van heden af op de slagzin: Gratis kolen in de haard, Zijn de bonnen van Planje waard, Als U voor 50 ets. besteed, Ligt Uw bonnetje gereed. FIRMA PLANJE (Advertentie). kapelaan van de Engelbewaarders parochie. Toneelseizoen begonnen. De R.K. gem. toneelvereniging „Nut en Genoegen" gaf in het K.A.B.-gebouw haar eerste uitvoering, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de bouw van de nieuwe kerk. De heer van Kesteren sprak een kort welkomstwoord, waarna opge voerd werd „Twee zusjes bij elkaar", een romantisch spel in 3 bedrijven door Jac. Ballings. De verschillende verwikkelingen in het spel werden op sublieme wijze vertolkt door de spelers. Het geheel was echt romantisch, omdat de 2 ge zusters verliefd waren op dezelfde man. De aanwezigen hebben zich met het spel goed vermaakt, terwijl de bouwpastoor gezien de grote opkomst er wel bij zal varen. Aquarium-tentoonstelling. Za terdagmiddag is de aquarium-ten- toonstelling, welke gehouden wordt in de zaak van de heer Tiasing aan de Hereweg, begonnen. Deze tentoon stelling heeft een bijzonder karakter, omdat men uitsluitend sub-tropische visjes te zien krijgt. De uiteenzetting, welke gegeven wordt over de leef wijze enz. is bijzonder interessant. LEIDSCHENDAM Stichting Sportpark. Reeds lan ge tyd wordt hier uitgezien naar een aan de eisen des tijds voldoend sportpark. Het opstellen van plannen kon geen doorgang vinden, omdat nog niet vaststond hoe het wegen plan rond de gemeente zou uitvallen. Thans is daaromtrent zekerheid ver kregen en nu zullen B. en W. bin nen de kortst mogelijke tyd met plannen komen voor de stichting van een groot sportpark dat zal voldoen aan de eisen, welke gesteld worden aan een gemeente van circa 30.000 inwoners. De desbetreffende plannen zijn reeds in een vergevorderd stadium, zodat in de raadsvergadering van volgende maand het grote voorstel aan de orde zal komen. Raadsvergadering. De gemeen teraad is ter vergadering bijeengeroe pen tegen a.s. Woensdagavond 8 uur. Onder de te behandelen stukken komt een voorstel voor om aan ar chitect Kropholler advies te vragen voor de in de nabije toekomst nodig geoordeelde uitbreiding van het raad. huis. SASSENHEIM Uitreiking eretekenen. Op Za terdag 29 Sept. a.s. zal er in de grote zaal van het KSA-gebouw door de diverse Thuisfronten en de Niwin een avond worden aangeboden aan alle jongens, die in Indonesië hun plicht hebben volbracht. De burge meester zal op deze avond de ver leende eretekenen met oorkonden uitreiken. VOORSCHOTEN Fietsendief op pad. Bij dc po litie is aangifte gedaan van diefstal van een tweetal rijwielen. Het eer ste werd gestolen bij de garagehou der v. V. aan de Krom kade; het andere bij de heer J- aan de Leidse weg. De politie speurt naar de dader. Geslipt. Gistermiddag om om streeks half een stak de heer P. v. O. uit de Schoolstraat de straat over om zich naar zijn woning te bege ven. Hij slipte daarbij met zijn fiets in de tramrails en kwam met een smak op de grond terecht. Enkele leden van dc E.H.B.O. en even la ter dr. C. Kuypers kwamen ter hulp. Men constateerde een hersenschud ding. WASSENAAR NOG EEN ARRESTATIE IN INBRAKENCOMPLOT. Op verzoek van de commissaris van politie werd door de politie te Lei den aangehouden en naar Wassenaar overgebracht de 22-jarige schilder B., die zich in vereniging met J. K. uit Rijnsburg (deze laatste werd reeds eerder met zijn echtgenote terzake van diverse inbraken aangehouden) per Kg te Wassenaar aan een inbraak had schuldig gemaakt. Door de recherche werden in het huis van verdachte inbeslaggenomen een electrische naaimachine, bene vens diverse andere goederen afkom stig van inbraken door B. in vereni ging met K. te Noordwijk en Wasse naar gepleegd. Zes reserve-politiekorpsen hielden schietwedstrijden. De beste schut ters van de korpsen reserve-politie uit Rotterdam, Delft, Vlaardingcn, Gouda, Den Haag en Wassenaar kwa men Zaterdagmiddag bijeen op de fraai gelegen schietbaan van de Was- scnaarse Politic bij dc Klip. Zij had den gevolg gegeven aan de uitnodi ging van de Wasscnaarsc reserve-por litiemannen om eikaars krachten te komen meten bij het pistoolschieten. Er werd door in totaal 11 vijftallen gestreden om de korpsprijzen, ter wijl er ook prijzen waren beschik baar gesteld voor do persoonlijke prestaties van de schutters. Wat de korpswedstrijd betreft de eerste prijs, dc C. Lugthart-wis- selbekcr werd gewonnen door Gouda I dat in totaal 226 punten behaalde. Rotterdam I kwam op de tweede plaats met 222 punten-en de derde prijs was voor Wassenaar I met 220 punten.-Enkele andere uitslagen wa ren: Den Haag II 219 pnt., Den Haag I 217 pnt., Wassenaar II 204 pnt., Delft I en Gouda II elk 193 pnt. Wat de persoonlijke prestotics be treft won de heer Pulle uit Den Haag met 75 pnt. de eerste prijs. De twee de en derde prijs werden na loting toegekend aan resp. dc heren K. Will uit Wassenaar en Kortsmit uit Rot terdam, beiden eveneens met 75 pnt. Drie schutters behaalde 74 pnt. en bezetten de 4e t.m. dc öo plaats resp. v. d. Draay uit Gouda, v. d. Loede uit Delft en M. A. v. d. Wolf uit Wasse naar. De beste prestatie bij dc geno digden werd behaald door Lt. ter Zee I. v. d. Kregten met 49 pnt. Hoofdin specteur C. H. M. Wolf reikte na af loop de prijzen uit. Laatste Berichten VANAF 12 NOVEMBER: VERKORTE RADIO-ZENDTIJD. Zoals reeds werd aangekondigd, zullen ook dit najaar speruren wor den ingevoerd om tot beperkt ge bruik van electrische stroom te kun nen komen. Daaronder zal ook het radio-programma gedurende de win termaanden vallen. Naar we vernemen, zal deze be perking bij de vier grote omroepen beginnen op Maandag 12 November a.s. en zich uitstrekken tot enkele uren op werkdagen, evenals verle den jaar in de ochtend en in het namiddag^programma. MGR. IIANSSEN NAAR AUSTRALIË. Naar wij vernemen, zaf mgr. dr. A. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond, reeds over enkele weken zijn voorgenomen reis naar Austra lië beginnen. Men weet, dat Z.H. Exc. in opdracht van het Episcopaat enkele omigratievraagstukken zal bestuderen. ROTTERDAM, 24 Sept Vee. Aan voer totaal 1427 stuks, waarvan 1075 vette koeien, 352 varkens. Prijzen: vette koeien 2.50—2.70, 2.20-2.40 2.00—2.10; varkens 2.16, f 2.12 en 2.09 per kg. levens gewicht, vette koeien aanvoer groot, handel zeei kalm, prijzen ics lager; varkens aan voer als vorige weck, handel vlot af loop slecht, prijzen aanvankelijk ge middeld als vorige week TER AAR 22 Sept. Groente - Augurken: Fijn 1. 1.49, idem 2. 1.27 idem 3 0.82; Fijn basterd 0.71; Bas terd 0.70; Grof A 0-70; Grof 0.53; CE 0.43, E 0.13; CD X 0.24; E X 0.08; CE met stippel 0.11; E met stippel allei

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3