Kraanwagen dregde te vergeefs Heertje loste raadsel op Discussie over een reclamebord nam ruim een uur in beslag NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 AMSTERDAMS AVONTUUR Hijgend kwam de autohandelaar Woensdagavond het politiebureau te Amsterdam binnen rennen. „Mijn auto is in de Herengracht gereden", ver telde hij opgewonden, „ik denk, dat de handrem losgeschoten is". De politie rukte in gezelschap van haar kraanwagen uit en men begon te dreggen, op het punt, dat de handelaar aangeduid had. Nu is een auto doorgaans niet zo klein, dat men uren nodig heeft om hem te vinden en nadat de kraanwagen een paar uur bezig geweest was, zonder ook maar iets tegen te komen, dat in de verste verte op een auto geleek, bekeek men de nog immer opgewonden autohandelaar eens met gemengde gevoelens, waarna men de kraanwagen liet inrukken. De autohandelaar had een beroerde nacht. Voortdurend zag hij het mo ment voor zich, dat de auto in het water verdween en mocht hij soms een ogenblik aan zijn eigen verstand zijn gaan twijfelen, dan zorgde de ledige plaats in de garage wel voor de opheffing van deze twijfels. De volgende dag was nauwelijks aangebroken, of de handelaar huurde voor eigen rekening een kraanwagen en het dreggen begon opnieuw. Men vond van alles: oude fietsen, zakken afval en vooral veel modder; de auto bleef echter onvindbaar. De actie had inmiddels niet over publieke belang stelling te klagen. Hele drommen mensen sloegen het toneel met interesse gade en de meest lugubere verhalen deden de ronde. Totdat plotseling een klein heertje op de autohandelaar af kwam en vroeg, waarnaar hij feitelijk aan het zoeken was. „Naar mijn auto, die hier in het water gereden is" schreeuwde de ge tergde man. „Man", zei het heertje, „je bent wel op een rare manier abuis. Die kar van je is in de Prinsengracht geduveld. Ik heb het gisteren zelf gezien". De ogen van onze autovisser werden zo groot als theeschoteltjes, maar toen hij even over de uitspraak nadacht, werd zijn blik onzeker: Het ver schil tussen de Prinsengracht en Herengracht is per slot van rekening maar een blokje. Autohandelaar, kraanwagen, heertje en de hele schare belangstellenden togen Prinsengrachtswaarts en werkelijk vond de grijper van de kraan na enkele minuten de auto. Even later kon de autohandelaar een voorlopige raming van de schade gaan opmaken. Zeepost kan worden verzonden naar Indonesië met de Sibajak (uiter lijk verzenden 8 October), naar Nieuw-Guinea met de Blitar (18 October), naar de Antillen met de Willemstad (2 October), naar Suri name met de Helicon (25 Septem ber), naar Canada met de Veendam (26 September) en naar Australië via Engeland (22 September). Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau is benoemd D. M. van Dooremalen te Warmond (broeder Tarcisius), algemeen overste van de broeders-congregatie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten. BUITENLAND De Nederlandse schipper J. v. Staveren van het Rotterdamse schip „Damco 4" is in het Rijn-Herne- kanaal bij Gelsenkirchen verdronken Op Newfoundland is een vlieg tuig van een mijnbouwmaatsohappij neergestort'. Alle inzittenden kwa men op het leven. Onder hen bevond zich de voornaamste geoloog van de maatschappij. Al Capone, de beruchte bende leider. heeft een broer, die dezer dagen ook al veroordeeld is wegens „belastingfraude". Maar tevens bleek dat er nog een tweede broer bestaat, die al jaren onder een schuilnaam' als vrederechter optreedt in een stadje in de staat Nebraska en daar met twee revolvers in z'n gordel met e gemeenteraad van Hazers- I met algemene stemmen herbenoemd woude kwam gisteravond onder de heren: A. A. de Jong, A. Demoed, Prof. Lieftinck terug Van devaluatie geen sprake „Een devaluatie van de gulden is bij onze besprekingen zelfs niet ter sprake gekomen". Dit antwoordde prof. Lieftinck vanochtend bij zijn aankomst op Schophol aan een ANP verslaggever op de vraag of er eni ge grond van juistheid heeft gescho len in de recente devaluatiegeruohten De minister van Financiën heeft in Washington de jaarvergaderingen van het Intern. Monetair Fonds en de Wereldbank bijgewoond en in Ottawa de Nato-conferentie. ,.Ik heb elke gelegenheid aange grepen de Amerikaanse autoriteiten te wijzen op onze precaire finan- cieël-economische positie, die de laatste tijd wel een wending ten gunste heeft genomen maar uiter aard nog zeer aantastbaar is" Prof. Lieftinck zeide, dat zowel de Amerikaanse instanties in Den Haag als in Washington volkomen op de hoogte zijn van het Nederlandse standpunt, dat ons land thans de grens van ons financieël economisch kunnen heeft bereikt. In Ottawa zo zeide de minister bewoog de conferentie zioh, afge zien van een aantal vraagstukken van internationaal politieke aard, in hoofdzaak op het terrein van de mi litaire behoeften en de financiële, respectievelijk sociaal-economische mogelijkheden. Vier punten kwamen daarbij met name ter sprake, te weten: de be groting van de gezamenlijke inspan ning, de vraag hoe dit het snelst en meest efficient kan gebeuren, waar de sociaal-psychologische grenzen liggen, die daarbij in acht moeten worden genomen en ten slotte: hoe de last het meest billijk verdeeld kan dient te worden. Prof. Lieftinck zeide, dat bij de behandeling van deze vragen belang rijke vorderingen worden geconsta teerd. BEKNELD TEGEN STOOTBLOK Gistermiddag is op de loslijn van de Nederlandse Spoorwegen voor de veiling te Kapelle-Biezelinge de 53- jarige fruitkweker C. H. die tijdelijk bij de veiling wei'kzaam was tussen een stootblok en een goederenwagon bekneld geraakt en onmiddellijk ge dood. Het slachtoffer begaf zich op zeker moment tussen de wagen en het blok. juist toen een rangecrloco- motief enige andere wagen opduwde De collega's van de verongelukte wisten niet, dat de man zich juist voor het stootblok bevond en gaven de rangeerder het sein, dat alles vei lig was. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. De officier van justitie van de ar rondissementsrechtbank te Zutphen, eiste hedenmorgen tegen de beruch te inbreker Manus Oly voor diens in braken en diefstallen in Hattem en Heerden, een gevangenisstraf van vijf jaren met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. De behandeling van de zaak trok zeer veel belangstelling. Nadat reeds in 1941 in besloten kring besloten werd een monument op te richten voor de gesneuvelde Jagers en Grenadiers en voor de uit voering daarvan een commissie in het leven werd geroepen, is een de zer dagen het plan werkelijkheid ge worden. Van de ingezonden ontwer pen, werd dat van de Haagse beeld houwer Dirk Bus aanvaard. De ont hulling van het gedenkteken, dat ge plaatst zal worden aan de Hofweg te 's-Gravenhage, in het gazon tegen het gebouw van de Tweede Kamer, zal Zaterdag 6 October geschieden door generaal H. G. Winkelman te 11.00 uur. De Koninklijke militaire kapel zal hierbij haar medewerking verlenen. Des middags zullen oud- grenadiers en jagers voor het monu ment defileren. Gegadigden voor dit défilé kunnen zich opgeven bij de heer A. Heinen, Paul Krugerlaan 254 te Den Haag. Het monument is bedoeld als aan- ALPHEN AAN DEN RIJN JUBILEUM J. L. DE VISSER. Onder grote belangstelling vond Donderdagmiddag de huldiging plaats van de heer J. L. de Visser, commies- titulair bij de Rijksbelastingdienst te Alphen aan den Rijn, in veroand met zijn 25-jarig ambtsjubileum. Van dit tijdvak heeft de jubilaris ruim 15 ja ren te Alphen aan den Rijn gewerkt. Er waren bijzondere omstandigheden, welke ertoe hebben geleid, dat dit feit op een wijze werd herdacht, die weinig deed denken aan enige amb telijke vormelijkhéid. Voor dit doel werd het gebouw „Concordia" benut, dat op fraaie wijze was versierd, toen de jubilaris met zijn echtgenote en kinderen de zaal betrad. Hier voerde het eerst de ontvan ger der belasttingen, de heer A. Klootwijk het woord, die met veel lof de goede hoedanigheden van de jubilaris in het licht stelde en zijn trouwe plichtsvervulling naar voren bracht. Spr. overhandigde de z.g. ambtelijke gratificatie onder couvert. Vervolgens sprak de heer Ch. Ban nier, inspecteur van de belastingen enkele complimenteuse woorden, waarna een geschenk van alle amb tenaren werd aangeboden Mevr. de Visser ontving bloemen. Ook de oud-ontvanger, de heer K. v. d. Veen, die vanuit zijn huidige standplaats was overgekomen, was de jubilaris niet vergeten Spr. liet in prettige bewoordingen de voorbije perioden de revue passeren, waarbij de lof-trompet op ruime schaal werd gehanteerd. Na dit min of meer officiële gedeel te van de herdenking, sprak de jubi- krachtige hand orde bewaart, laris een kort dankwoord. De collega s verzorgden gedurende de gehele middag een non-stoppro gramma met een gezellige elk wat wils repertoire. K. A. J. K.A.J. ving Donderdag avond in de Sint-Josephzaal de ge zellige vrije ontspanningsavond aan. Er was redelijke belangstelling Van de diverse spelen werd een druk ge bruik gemaakt. Het aantal en soort der spelen is uitgebreid. Vooral nieuwe aanwinsten genoten een grote belangstelling. De aalmoezenier, ka pelaan E. G. Duym, maakte van deze gelegenheid tevens gebruik om de deelname aan de godsdienstcursus voor 18-jarigen te stimuleren. De ko mende winter zullen ook wedstrijd spelen worden georganiseerd. Óm hierbij een redelijke kans op suc ces te hebben wordt aangeraden deze ontspanningsavonden geregeld te be. zoeken. Schoolwedstrijden. Deze worden gehouden op Maandag 24 Sept. Maandag 1 October a.s. van 79 uur in het gebouw van de Martha-stich- ting (Raadhuisstraat). De wisselbeker zal op 1 Oct. worden uitgereikt door de wethouder van onderwijs, de heer A. J. Dekker Deelnemende zestallen zijn Martha- stichting I en II, Avondschool Mar- tha-stichting, Chr. Technische School Chr. Mulo-school, Lyceum I en II, alle Alphen aan den Rijn; openbare Mulo-sohool Boskoop. De beker is momenteel in het bezit van het tweede zestal van het Lyceum dat het vorige jaar door een betere bordgemiddeïde de titel veroverde op Lyceum I. Dit keer is de strijd geheel open, daar de speelsterkte van verschillen de zestallen omhoog is gegaan. Geboren: Femmigje Brechtje, d. van Engebert Schimmel en Brechtje Lex: Teunis, zo. van Leendert v. d. Sluijs en Hendrika Koldewijn; Petrus Jacobus, z. van Antonius van Gils en Johanna J. Zevenhoven; Maria Cornelia Theresia, d. van Jan Stig- ter en Theodora G. van Egmond; Lam bertus Cornelis. z. van Reinard J. Pijpers en Apolonia Koenekoop; Jo hanna Hendrika Regina, d. van Gerrit J. Wiersma en Willemina C. Uitten- bogaard. Huwelyken: J. van der Linden, 33 jaar en A. Heinen 40 jaar; J. van Egmond 25 jaar en J. M. Redegeld 25 jaar; C. Verboom 21 jaar en Charlot te Mijs 20 jaar; J. van Dam 29 jaar en J. C. de Geus 23 jaar; C. Dirk zwager 23 jaar en W. Meerveld 21 j Overleden: Geertruida G. Arijsze 85 jaar, wei van G. Verkerk; Wil- helmina van Luinen 70 jaar wed. van J. Kok. ALKEMADE Redster beloond. Aan mej. Maria van der Meer, is een bedrag van 25.uitgekeerd wegens het redden van een kindje. Dit bedrag is ver strekt door het Carnegiefonds. BOSKOOP Gemeenteraad Hazerswoude denken voor de militairen van de beide regimenten die in de Meida gen sneuvelden, als wel voor die le den, die tydens het verzet, in Indië of Korea in dienst van het vader land zyn gevallen. In een daartoe bijeengeroepen le denvergadering, werd Woensdag avond opgericht een afd. Boskoop var het Wit-Gele Kruis. Na een uiteen zetting door de voorz. van het voor lopig comité van oprichting over het doel, de mogelijkheden en de nood zakelijkheid van een zelfstandige afd. werd overgegaan tot de verkiezing van een bestuur. Hiervoor bleken meerdere stemmingen nodig. Het eindresultaat was, dat in het bestuur zitting hebben, de dames mevrouw Van Vliet en Van Rijn en de heren A. van der Ploeg, A. J. Straver en A. C. Groenendijk. Dit bestuur ziet zich dus voor de taak gesteld^ de le den welke zich destijds hebben op gegeven, te bezoeken en zo mogelijk nog meerdere leden te werven. Wan neer de nieuv/e afdeling een gezonde financiële basis wil hebben, moeten zij minstens 220 leden tellen. Wordt dit aantal groter, dan bestaat de mo gelijkheid misschien de contributie te verlagen, omdat de kosten dan over een groter aantal kan worden omgeslagen. De daad is dus nu aan Katholiek Boskoop om een eigen Kruis-vereniging in stand te houden. HAZERSWOUDE (Gr.) Verkennerij bouwt eigen onderko men. De verkennerij in onze pa rochie heeft nog geen eigen clubhuis. Dat is natuurlijk niet wat je noemt. Ze moesten een eigen dak boven hun hoofd hebben en na rijp beraad zijn ze besloten hun eigen onderkomen te bouwen. Daaraan is reeds begonnen. Om de bouv/kosten te betalen wordt er deze keer geen beroep gedaan op uw beurs, maar bewaar het oude pa pier zuinig en geef het iedere Zater dag prompt mee, wanneerde ver kenners daarom komen vragen. KOUDEKERK Aanbesteding. Op het raadhuis is gisteren aanbesteed het: a. verbete ren van en verbreden van een ge deelte van de Lage Rijndijk, vanaf de bebouwing tegenover W J. Jonge- neel, Hoogewaard 62 en gaande in Oostelijke richting tot voor de gara ge naast perceel Hoogewaard 78; b. verbeteren en verbreden van een ge deelte van de Lage Rijndijk, vanaf perceel Hoogewaard 105 en gaande in Oostelijke richting tot voor perceel Hogewaard 102. Er waren 8 inschrijvers. Hoogste was Gebr. Schouls, Leiderdorp voor 22.509, laagste A. Leenheer, Koude kerk voor 18.700.—. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. LEIMUIDEN Brandweer. Wegens het vertrek van de heer Bijls, hoofd van de Tech nische Dienst, is tot waarnemend commandant van de brandweer be noemd de heer H. W. v. d. Hoorn. Bij ontstentenis van deze zal als zoda nig optredend de heer L. A. v. Zon. De ambtenaar der P.T.T. J. C. v. Velzen is in gelijke functie over geplaatst naar Noordwij kerhout. NIEUWKOOP Voetbal. Zondag a.s. heeft het eerste elftal rust. Het tweede elftal gaat een wedstrijd spelen te Woerden tegen VEP II en Nieuwkoop III zal eveneens te Woerden spelen tegen Woerden IV. De junioren B voetballen Zaterdagmiddag tegen VEP jun. B. Zuster Wit-Gele Kruis. Met in gang van 1 October a.s. is benoemd tot wijkverpleegster van het Wit Gele Kruis Zuster A. E. Meyer te Amster dam. Zuster Meyer zal zich vestigen te Nieuwkoop en de wijken bedienen van de afdelingen van het Wit-Gele Kruis te Aarlanderveen, Nieuwkoop en Noorden. Per de zelfde datum is eervol ont slag verleend aan Zuster M. Bollen, die sinds 19 Maart in bovengenoem de wijken heeft gewerkt. voorzitterschap van burg. L. J. den Hollander in openbare vergadering bijeen. Met kennisgeving waren af wezig de heren: L. M. den Boer en van Klaveren. Een aantal stukken werden voor kennisgeving aangenomen, w.o. een circulaire van Ged. St., waarin wordt medegedeeld, dat de benodig de goedkeuring van woningbouw- piannen niet zal worden gegeven, zolang niet vaststaat, dat de uitvoe ring d.m.v. een vaste lening kan worden gefinancierd; een schrijven van de hoofd-ingenieur-directeur van Wederopbouw, bevattende de mededeling, dat de onteigening van enige percelen grond en water van de heer J. J. van Vliet, plaats kan hebben overeenkomstig de weder- opbouwwet. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten, evenals vorige jaren, voor 1951 f 50,sub sidie te verlenen aan de Vebo, om dat de raad de gemeente niet wil binden aan een vaste jaarlijkse bij drage. Vervolgens komt in behandeling het beroepschrift van de heer J. A. D. Alierbach, tegen de beslissing van B. en W. inzake de afwijzing van zijn verzoek tot het behouden van een aangebracht reclamebord. Bij de bespreking van dit punt, die ongeveer een uur duurt, komen de tongen van de raadsleden los. De rij van sprekers wordt geopend door de heer Kouwenhoven, die een lans breekt voor het behoud van het bord, ook al zijn de afmetingen groter dan in de verordening tot wering van ontsierende recamle is aangegeven. Nagenoeg alile leden van de raad geven hun zienswijze weer, waarna de voorz. antwoordt, dat bij het vaststellen van de veror dening is gezegd, dat ten aanzien van de bestaande borden de nodige soepelheid zal worden betracht, ten aanzien van de nieuw aan t.e bren gen borden zoals in het onder havige geval zal de verordening toegepast moeten worden. Nadat over het voorstel nog geruime tijd wordt gediscussieerd wordt het voor stel van B. en W. om het bezwaar schrift af te wijzen met 6 tegen 3 stemmen aangenomen. Mej. G. de Bruin verzoekt om verhoging van haar uitpad op de Torenstraat zulks op kosten van de gemeente, opdat het pad weer nor maal aansluit op de openbare weg. De raad wijst het verzoek af, omdat dergelijke kosten ten laste van de eigenaars behoren te komen. Het verzoek van de heer C. Ver kerk om vergoeding van de reiskos ten ingevolge artikel 13 der lager- onderwijsweet 1920 voor een kind, dat de school voor buitengewoon lager onderwijs bezoekt te Alphen aan den Rijn wordt ingewilligd. Benoeming commissieleden. Voor de advies-commissie kamer dorp worden herbenoemd de heren: J. J. van Vliet, C. Matze, P. A. Fase en A. Verweij, terwijl in de vacature van de heer W. Slootweg met alge mene stemmen wordt benoemd de heer H. van Wieringen. De voorz. brengt de heer Slootweg, die tevens voorzitter van de adviescommissie was hartelijk dank voor het moei lijke en vaak ondankbare werk, dat hij in de afgelopen jaren voor de Hazerswoudse gemeenschap heeft verricht. Voor de kamer Rijndijk worden de Boer, G. v. Ommering, H. H. Straver. Bij de behandeling van het voor stel om de aan de Gerelaan gebouw woningen in eigen beheer te exploiteren en onderhands te verhu ren wordt de vergadering geschorst. N heropening wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. be sloten. De huur der woningen is voorlopig vastgesteld op 6,per week inclusief waterleiding. De vleeswarenfabriek Hazerswoude aan de Rijndijk verzoekt om verla ging van het keurloon voor uit het buitenland ingevoerd vlees. De bil lijkheid van het verzoek inziende wordt aldus besloten. De gemeente-rekening 1950, als mede de rekening van het waterlei dingbedrijf 1950 worden overeen komstig het bepaalde in de gemeen te-wet aangeboden. Tot leden van de commissie van onderzoek der rekeningen worden benoemd de heren M. J. Ravens- •berg, C. v. Klaveren en P. J. Riet veld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot ophef fing van de gemeenschappelijke re geling met de gemeente Leiden in zake de toelating van leerlingen uit deze gemeente tot de openbare scholen voor uitgebreid lager onder wijs, omdat door de wijzigingen van de lager onderwijswet 1920 derge lijke regelingen hun waarde groten deels hebben verloren. Uitbreidingsplan. Tenslotte wordt na een uitvoerige toelichting van de voorzitter vastge steld het ontwerp partiële p an van uitbreiding regelende de bestem ming in onderdelen van gronden, gelegen langs de Rijndijk, nabij de Koudekerkse brug. Het plan biedt door zijn opzet gelegenheid tot ver dere uitbreiding zowel on Oostelijke als in zuidwestelijke richting. Het plan omvat 70 woningen, n.l. enkele rijen arbeiders woningen in streek- bouw met aan de noord- en west rand enige middenstandswoningen. De gekozen oplossing vindt haar WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). TAMELIJK ZONNIG. Koude nacht met hier en daar ochtendnevel. Morgen overdag tamelijk zonnig met iets hogere temperaturen. Zwakke tot mati ge wind, hoofdzakelijk tussen Zuid en Oost. 22 Sept.: zon oj 6.24 en onder 18.41; maan op 21.22 en onder 14.57 uur. En dan nog dit Als het over wol gaat, kan Echf al on alles, behalve één ding: het kan eenmaal bedorven wol niet weer her stellen. Was dus vanaf de eerste keer regelmatig in Echfalon. Echfalon doet het precies goed, want Echfalon is speciaal alkalivrij voor wol. oorzaak voornamelijk in de econo mische overweging dat het bouwen op sloten kan worden vermeden. Op de westpunt is ruimte gelaten voor het stichten van een of ander groot gebouw, voorzien van enige par keergelegenheid. De gemeente-begroting, dienst 1951 wordt gewijzigd, waarna tij diens de rondvraag de heer Kouwen hoven vraagt of het niet aanbeve ling verdient bij de automatisering van de telefoon bij de desbetreffen de instantie te vragen een telefoon cel bij de Gemeneweg te plaatsen (op het dorp). De heren Ravensbergen en Kaas hoek vragen aandacht voor de ver lichting resp. in de Loete en de West zij deweg, terwijl de heer Rietveld in formeert naar de verbetering van de Voorweg. De voorzitter antwoordt dat de verlichting de nodige aan dacht heeft, terwijl het de bedoeling is de Voorweg het volgend voorjaar onder handen te nemen. Hierop wordt de vergadering op nieuw geschorts en na heropening gesloten. ROELOFARENDSVEEN Zaterdagmiddag opening Chrysan- thententoonstelling. Zoals reeds eerder is vermeld wordt onder auspi ciën van de Kernclub een Chrysan- thententoonstelling georganiseerd, welke op Zaterdagmiddag te half drie officieel zal worden opengesteld. Het initiatief tot deze tentoonstelling is genomen door een groep jonge kwe kers. Dit valt niet te verwonderen, want meer en meer gaat men zich in Roelofarendsveen specialiseren op de chrysanthenteelt. Niet minder dan 250 vazen van de beste variëteiten en kwaliteiten zullen in het veilingsge bouw zijn te bewonderen, waarvoor een uiterst bekwame jury de prijzen zal toekennen. Naast deze chrysan then zullen ook vele andere bloemen en planten worden uitgestald zijn. „Utile Dulci". Dinsdagavond hield de schaakvereniging „Utile Dulci" haar eerste clubavond in het nieuwe seizoen. De speelavonden zul len echter in het vervolg wederom op Donderdagavond zijn. Nieuwe le den zijn nog steeds welkom en kun nen zich tot 4 Oct. zowel bij de le den als op de clubavonden op Don derdagavond opgeven. Schaaklief hebbers mogen gerust eerst een kijk je komen nemen op de clubavonden in de bibliotheekzaal van de Pancra- tiuszaal. De uitslagen van de 1ste ronde van de onderlinge competitie zijn: L. KoppelaarJ. v. d. Meer 1 0; W. OomenP. Seip 01; H. Bak kerJ. J, v. d. Meer 10; A. P. van PeltTh. Olijerhoek 01; L. Klein Jac. v. d. Meer xx. ZOETERWOUDE DIAMANTEN KLOOSTERFEEST. Pater Adolphus Cap., in de wereld J. C. Blom, hoopt op 4 Oct. a.s. zijn diamanten professiefeest te vieren. De jubilaris werd te Aarlanderveen op 13 Maart 1873 geboren en trad op 4 October 1891, na eerst 4 jaar op het klein-seminarie Hageveld gestudeerd te hebben in de orde van de Capucij. nen en werd op 17 December 1898 tot priester gewijd. Het gouden pries terfeest werd in 1948 gevierd. NOORDWIJK Plechtige uitvaart van pastoor J .Janssen Hedenmorgen had in de stemmige kapel van Huize St. Jeroen de plech tige uitvaart plaats van pastoor Jans sen. welk een achttal jaren de gees telijke belangen van de inwoners van Huize St. Jeroen heeft behar tigd. Bij de plechtige Lauden was deken Brinkman agens geassisteerd door de parochiekapelaans den Hartog en v d. Spek. In het priesterkoor hadden plaats genomen oud-deken J. H. W. Bors- boom, kap. Verhaar, pastoor Dieppe uit Zandvoort en pater Booms O.F.M. In de kape. waren aanwezig de re genten van het huis, familieleden van de overledene en inwonenden van Huize „St. Jeroen". De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door deken Brink man met dezelfde assistentie als bij de Lauden. Het zusterkoortje onder leiding van de organist, de heer C Roodenrijs, zong de Requiemmis. Na de H. Mis werd de overledene door de zusters uitgeleide gedaan waarna de stoet zich naar de R. K. Begraafplaats begaf, waar pastoor Janssen in het priestergraf werd bij gezet Deken Brinkman verrichtte de absoute. LEIDSGHENDAM In de tram overleden Gistermorgen begaf de heer van der L. inspecteur bij het departe ment zich haastig naar de blauwe tram aan de halte Koningin Juliana- laan. Kort nadat de tram de halte had verlaten werd de heer L. door een hartverlamming getroffen, met gevolg dat de dood vrijwel onmid dellijk intrad. WASSENAAR INBRAKEN OPGEHELDERD. Dezer dagen heeft de recherche de hand weten te leggen op de dader van de grote inbraak op 5 September j.l. op de Wassenaarseweg en op de daders van een grote serie kleinere diefstallen. Bij de inbraak op 5 September werd uit een woning op de Wasse naarseweg. waarvan de bewoners af wezig waren een grote hoeveelheid uiteenlopende voorwerpen ont vreemd. De inbraak gebeurde op klaarlichte dag. Al dadelijk koester de de recherche verdenkingen tegen een lorrenkoopman, vermoedelijk uit Den Haag, die zich op de dag van de inbraak op de Wassenaarseweg had opgehouden. Na dagenlang speuren het signalement van de vermoedelijke dader was bekend met medewer king van de Haagse recherche, ont dekte men bij een onderzoek in de woning van de lorrenkoopman H. in Den Haag en bij diens aanstaande vrouw een gedeelte van de gestolen goederen. H. werd aangehouden en ter beschikking gesteld van de Justi tie. Naar de nog vermiste goederen wordt een onderzoek ingesteld. Ongeveer tegelijkertijd werd in Oegstgeest door de Rijkspolitie aan gehouden het echtpaar K. hij 23, zij 20 jaar dat in deze gemeente een inbraak had gepleegd. Uit het on derzoek bleek, dat zij zich ook in Wassenaar aan inbraken hadden schuldig gemaakt. Het echtpaar be kende in Wassenaar niet minder dan 8 diefstallen door middel van braak, inklimming en insluiping gepleegd te hebben en bovendien 2 diefstallen van wasgoed. Het echtpaar, dat woont te Rijns burg, leefde van de opbrengst van diefstallen. Zij zullen morgen voor de Justitie worden geleid. Ook de heler, een zekere de W. uit Leiden is gearresteerd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Sept. Vee. Aanvoer 12 fokstieren, 10 slachtstieren, 50 kalf en melkkoeien, 160 varekoeien e.a., 260 vette koeien, 25 vaarzen, 35 pin ken, 61 graskalveren, 36 vette kalve ren, 33 nuchtere kalveren, 787 vette schapen, 200 weideschapen, 550 vette lammeren, 19 zeugen, 314 schram men, 850 biggen, 11 paarden, 11 veu lens en 26 nokken of geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 660980, va rekoeien e.a. 550760 vette koeien 750—980. 2.20—2.75 per kg le vend gewicht, vaarzen 500800. pinken 320520, graskalveren 200 340, nuchtere slachtkalveren 45 60, handel stroef; vette schapen 90 135, weideschapen 7595, en vette lammeren f 80—115, handel vrij goed; schrammen t 5590, en biggen 35 50, handel flauw, veulens 230 450 en bokken of geiten 1520 per stuk handel matig. Kaas. Aangevoerd 94 partijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas, to taal 100 partijen. Prijzen: Goudse zware 2.242.30 en le soort f 2.31 2 38, en Leidse kaas 2.132.22 per kg. Handel flauw. Profiteer hier van Wollen Shawls Diverse kleuren 1.98 Kinder Trainingsboeken zware kwaliteit blauw en bruin 4.76 met stijging per m. Interlock Damesbemdjes koopje 2.25 Flanel Dames Nachthemd 9.45 Geborduurde Lakens 2 persoons 12.80 Flanel Dames pyama's 10.95 Midzab^unen GANGETJE 4, LEIDEN

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2