Pas op 1 Augustus 1952 gaan de treinen over hoog spoor rijden Ji Enige vertraging in Leidse Spoorwegwerken Nog dit jaar wordt aan de hulpviaduct-bouw begonnen 't Glippertje heeft meer dan 15.000 klanten gehad Wat moet de middenstander doen als zijn omzet daalt? Kath. Paedagogische school te Leiden WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 onineti dat de vrouw, die „schoonheidsmidde len" gebruikt, eruit ziet als een gelakte pop. Niet alle mannen, mevrouw, maar vele. En praat hun niet over een schoonheidssalon Toch hebben die mannen in zekere zin gelijk. Want zij bedoelen eigenlijk te zeggen, dat het overdrevone schaadt En daarmee is iedere schoonheidsspe cialist het eens. Trouwens, niemand onder hen zal beweren werkelijk schoonheid te kunnen scheppen en de tovenaar te zijn, die het lelijke eendje opeens in een sierlijke zwaan kan veranderen. Maar u laat toch ook uw likdoorns niet zitten en u poetst toch ook uw tanden? Waarom dan erop tegen, dat een ontsierende wrat wordt verwijderd of een te sterke beharing? En als uw gezicht de sporen toont van vermoeid heid, dan is het niet alleen zaak die vermoeidheid to overwinnen, maar ook de deprimerende invloed, die van uw afgetobd uiterlijk uitgaat. Een verzorgd, fris gezicht werkt overal, waar het zich vertoont, als een zonnestraal. En is het niet heerlijk zo'n zonnestraal to zijn? Wat de malce-up betreft: die mag eveneens slechts corrigerend werken. Wie er anders over denkt, loopt licht gevaar werkelijk een gelakte pop te lijken. En daarvoor zal iedere schoon heidsspecialist u waarschuwen. Ook KYNOLOGENCLUB RXJNUVND. Zondag werd te Breda een Inter nationale hondententoonstelling ge houden, waarvoor verschillende le den van de K.V. Rijnland honden hadden ingeschreven. De Duitse Dog „Mennold" van de heer W. Mastenbroekult Wassenaar herhaalde het kampioenschap en werd op één na beste van de dog- achtigen. „Sara van Klein Vossen- burg", de kleine Gorkshire terrier van Mevr. C. Tulleners Boers uit Leidschendam, kreeg eveneens de kampioenschapsprijs. De staal-grijze Schotse terrier „Henco" van Mevr. Smits van den Broek uit Leiden werd kampioen cn beste zelfgefokte laagbenige terrier. De Uelst Corge's van de heer Fisher uit Wassenaar werden beiden kampioen in hun ras terwijl de Bedliagton terrier reserve kampioen werd. Verder werden re serve kampioen een jonge boxer van de heer D. Jongh uit Oegstgeest en een fox terrier van mej. v. d. Kas- teele uit Wassenaar. Verder behaalden de volgende honden de kwalificatie „uitmuntend heid" een boxer van de heer D. de mej. v. d. Kasteele, Wassenaar, wel- Jongh, Oegstgeest, twee foxjes van ke tezamen met de reserve kampioen op é'n na de beste inzending in de groepsklasse werden; een Yorkshire terrier van mevr. Tulleners Boers uit Leidschendam, een chow-chow van mevr. NaberSpaanderman uit Leiden en een dwerg pincher van de heer Rijnbende uit Sassenheim (tevens kampioen). Een Cork Spaniek van de heer Alofs uit Wassenaar en een Schnau- zer van de heer v. Nd. Boer, Wasse naar behaalden de kwalificatie „zeer goed" TE7AT REEDS LANG GEVREESD WERD, is nu zekerheid geworden: pas op 1 Aug. 1952 zullen de treinen over de hoge spoordijk rij den. In de allereerste opzet stond de datum van 1 Jan. 1952 genoemd, maar het is practisch onmogelijk om midden in de winter een dergelijke verandering door te voeren. Daarom werd de datum al spoedig verscho ven naar 1 Mei 1952, bij het ingaan van de zomer-dienstregeling. Stag natie in de zandaanvoer vertraagde het werk echter, zodat het volgens de thans mogelijke berekeningen 1 Aug. 1952 worden zal voordat de treinen de oude spoorbaan*.zullen verlaten om op enkel spoor over de nieuw aangelegde spoordijk te gaan rijden. Op dat ogenblik moet dan ook het nieuwe-stationsgebouw klaar zijn. Men verwacht echter, dat dit reeds op 1 Mei a.s. het geval zal zijn. Stationsbouw vordert goed Er komt steeds meer tekening in de spoorwegwerken! De nieuwe spoorbaan, vijf meter hoog, strekt zich thans bijna onafgebroken uit over een lengte van 5 km, vanaf de Warmonder Lee tot even voor de Vink. Niet overal kon de dijk direct op de juiste breedte gebracht wor den, omdat de nieuwe baan gedeel telijk op de plaats van de oude baan geprojecteerd is. Wanneer de trei nen hoog rijden en de oude baan. geen dienst meer doet, kan de dijk op bedoelde plaatsen op de juiste breedte gebracht worden. Dat hoog-rijden brengt met zich mee, dat de zeven „kunstwerken" dan gereed moeten zijn, althans ge deeltelijk, zodat er een trein over heen kan rijden. Het duidelijkst is dit te zien bij de Rijnsburgerweg, waar de tunnel in drie delen ge bouwd wordt. Het westelijke deel, aan de kant van Oegstgeest, is klaar. Aan het oostelijk deel wordt ge werkt. De middenmoot kan pas ge bouwd worden wanneer de trein hoog rijdt over het westelijk deel. Behalve de reeds lange tijd gele den klaar gekomen tunnel aan de Eroekweg, zijn nu ook de tunnels aan de Gevangenlaan, Morsweg en Gordelweg in ruwbouw gereed. Zij worden momenteel door zand-aan- vullingen met de hoge dijk verbon den. Ten Noorden van de Stinksloot is men het verst gevorderd. Waar schijnlijk wordt nog dit jaar begon nen met het leggen van de sporen, waarna dan spoedig de electrische masten gesteld worden, gevolgd door het aanbrengen van het seinwezen. Binnen enige weken wordt ook be gonnen aan het verder ophogen van de sporen naar de Gasfabriek, zodat Deze foto werd genomen vanal de 22 meter hoge toren, waarvan het beton-skelet reeds klaar is. Men ziet hoe de huidige spoorbaan voorbij de Rijnsburgerweg-overgang tussen twee tunnelstukken ligt. Het recht se stuk (Oegsgeest-zijde) is klaar; aan het linkse wordt gewerkt. Waar nu nog de sporen liggen, zal na 1 Aug. 1952 de middenmoot gebouwd worden. Achter het stuk aan de Oe-gstgeestse zijde ziet men de nieu we spoordijk (nog niet op de juiste breedte) waarover op 1 Aug. 1952 de treinen zullen rijden. Op de plaats vóór dit stuk, ter hoogte van de huidige overweg, zal binnenkort begonnen worden met het bouwen van een hulpviaduct. deze aftakking na 1 Aug. 1952 spoe dig kan worden aangesloten. De duiker bij de Stinksloot is ook al klaar. De hulpbruggen, die on der de sporen gelegd werden, wor den dezer dagen tijdens twee nachten van grote inspanning weer weggenomen. Het kunstwerk aan de Haarlem mer Trekvaart is pas gedeeltelijk gereed. Het maken van een duiker onder de Haarlemmerweg moet wachten tot de Gemeente alle lei dingen en kabels overgebracht heeft uit de overweg naar de kabelkoker. Om straks in sneller tempo dit werk te kunnen afmaken, zal met ingang van 1 October as. de Haar lemmer Trekvaart gedurende twee maanden voor alle scheepvaart ge stremd zijn. Keren we thans terug tot de Rijns- burgerweg-tunnel. Wanneer de trei nen eenmaal hoog gaan rijden, is de gehele tunnel nog niet klaar, omdat de plaats van de middenmoot tot op het laatste ogenblik gebruikt wordt door de lage, oude baan. Het ver keer kan op 1 Aug. 1952 dus nog geen gebruik maken van de tunnel en moet vooralsnog over de oude overweg heen. Maar de trein moet hoog rijden! Dit is alleen mogelijk, wanneer op de plaats van de huidi ge overweg een hulpviaduct gebouwd wordt. Met de bouw hiervan zal nog dit jaar begonnen worden. In Febr. 1952 hoopt men hiermee klaar te zijn. Natuurlijk zal het verkeer van deze bouw enige last ondervinden, maar de Spoorwegen durven op de grootst mogelijke medewerking van het publiek te rekenen! Het hulpviaduct krijgt drie ko kers, waarvan de eerste, gezien van af het station, bestemd zal zijn voor voetgangers. In de tweede koker, voor het verkeer van Oegstgeest naar Leiden, komen twee tramspo ren en doorde derde koker zal het verkeer van Leiden naar Oegstgeest. geleid worden. Dit hulpviaduct komt aan de Oegstgeestse zijde van de huidige spoorbaan. Al is het hulpviaduct op 1 Febr. a.s. klaar, dan nog blijft de spoor bomen-misère bestaan. Pas als op 1 Aug. 1952 de treinen hoog rijden, zal aan deze beruchte narigheid een einde komen. Nog ruim tien maan den dus. Moed houden maar! Ondertussen vordert ook de bouw van het nieuwe station. De rijwiel- ke'der onder het voorste gedeelte van dit gebouw is klaar; aan de tweede kelder, die onder de straks aan te leggen hoge spoorbaan komt, wordt gewerkt. De perrontunnels, die het publiek van het stationsge bouw, onder de hoge baan door naar de perrons zullen voeren, zyn practisch gereed. Duidelijk kan men aan de Terweeweg zien hoe het in de toekomst worden zal. De toren, die dienst zal doen als schoorsteen van het station is wat het beton-skelet betreft, ook klaar. Thans wordt binnenin de schoor steen gebouwd. Ondertussen is men ook reeds begonnen aan de bouw van de grote hal, die voor het eigen lijke stationsgebouw komt te lig gen. Een aantal betonnen kolommen, waarop het dak komt te rusten, geeft reeds enig idee van de komen de situatie. Hartelijke samenwerking noodzakelijk om Leiden voor vreemdelingen aantrekkelijker te maken Nu het vacantie-seizoen ten einde is, mist men ,,'t Glippertje" in dc Leidse straten. Het imitatie-stoom- treintje is weliswaar nog niet op stal gezet, maar de dagelijkse uur-ritten zijn afgelopen. Er wordt in de ko mende dagen alleen nog gereden voor enkele verenigingen, gezel schappen en speciale gelegenheden, zoals de a.s. Vebo-tentoonstelling van a.s. Donderdag en Vrijdag. De tijd is nu gekomen om een balans op te maken. Het zal de meeste Leidenaars wel duidelijk geworden zijn, dat 't Glip pertje een groot succes geweest is. Gedurende drie maanden werden niet minder dan 800 ritten gemaakt met in totaal 15.000 betalende rei zigers, waarvan de helft kinderen. Hierbij zijn niet inbegrepen de ex tra ritten voor verenigingen, scho len e.d. De adressering van de Glippertje- ansichtkaarten wees uit, dat het pu bliek voor 60 uit niet-Leidenaars bestond, waarvan 20 buitenlan ders uit alle mogelijke landen. De heer J. v. d. Meer, exploitant van 't Glippertje, heeft in dit eerste seizoen veel leerzame ervaringen opgedaan. Op de eerste plaats, dat regendagen bijzonder geschikt zijn voor dit tochtje door oud-Leiden omdat de badgasten uit Katwijk en Noordwijk bij slecht weer naar de stad komen en bovendien, omdat de Leidenaars zelf hun stad niet verla ten wanneer het regent. Bovendien, dat de belangstelling zó groot is, dat de exploitatie het volgend jaar we derom lonend zal zijn. Er wordt zelfs een tweede Glippertje bijgebouwd, zodat er elk half uur één kan ver trekken. Dit laatste is, vooral be langrijk op de drukste uren- 's mid dags van 3 tot 4 stonden de liefheb bers in dichte rijen te wachten! De route zal enige wijzigingen on dergaan. Men hoopt het volgend jaar rondom molen „De Valk" te mogen rijden en op verschillende punten zullen de reizigers afgezet kunnen worden, o,a. bij do Pieterskerk en de Burcht, om met de volgende trein weer mee te gaan. Zij kunnen dan onder leiding van een gids genoem de bezienswaardigheden bezichtigen. Er zijn nog meer plannen. Indien toestemming wordt gegeven, zal aan de Beestenmarkt een miniatuur-sta tionnetje in oud-Hollandse stijl ver rijzen, waarin men het wachten kan verkorten met het kopen van typisch Leidse souvenirs. Mogelijk zullen ook op dc zomeravonden ritten ge reden worden en de gratis consump tie-na-afloop blijft gehandhaafd, om dat gebleken is, dat 60% van dc volwassenen en bijna 100 van dc kinderen hiervan gebruik gemaakt heeft. Toen 't Glippertje voor de eerste maal zijn kronkelende weg door oud-Leiden zocht, hebben wij dit idee van harte toegejuicht. Vooral omdat het hier een particulier ini tiatief gold, dat, behalve mogelijke voordelen voor de exploitant, in ieder geval het vreemdelingen-be zoek aan Leiden zou stimuleren. Er werd een daad gesteld, nadat cr talloze malen en door velen was ge sproken over het attractief maken van Leiden voor tourlsten. Nu het eerste schaap over de dam is, zullen er wel meerdere volgen. Naar verluidt zouden er reeds plan nen bestaan om het volgend jaar met een boot rondvaarten door de Leidse grachten te maken. En mis schien broeit er nog wel meer! Hoe het ook zij, wc hopen in ieder ge val, dat de verschillende belang hebbenden in hartelijke samenwer king hun plannen zullen uitvoeren. Slechts wanneer de verschillende attracties tot een passend geheel worden samengevoegd, eventueel onder auspiciën van het V.V.V., kan Leiden werkelijk aantrekkelijk ge maakt worden voor vreemdelingen! Leiden heeft de tourist veel te bieden. En dat kost niets; het staat er allemaal reeds, al eeuwen lang. Het gaat er slechts om de mensen het bezoeken van de bezienswaar digheden gemakkelijk te maken en caaromheen iets te bedenken, dat de touristcn ontspanning biedt, in welke vorm dan ook. Mogelijk kan een hechte samenwerking tot stand De tunnel aan de Lage Morsweg is thans gereed. Vrachtwagens rijden zand aan, om dit viaduct op de hoge spoordijk aan te sluiten. Binnen enige weken reeds wordt deze tun nel, die drie kokers heeft, in gebruik genomen. Maar de spoorbomen blijven natuurlijk tot 1 Aug. 1952, wan neer de tremen hoog gaan rijden. Ook aan de Gevangenlaan ziet men een dergelijke tunnel, evenals aan de Gordelweg, alhoewel de laatste ietwat zinloos aandoet, omdat er nog geen Gordelweg is (Foto's: „De Leidse Courant") Leidse N.R.K.M. opende het seizoen bij dalende omzetten". Spr. releveer de het verloop sedert 1945, toen het Nederlandse volk alles tegelijk nodig had, waarvoor een grote import noodzakelijk was. De Regering wilde het prijspeil laag houden en subsi dieerde vele artikelen. Langzaam werden de subsidies verminderd, resp. ingetrokken. Het gevolg was een aanzienlijke prijsstijging, di de winkelier noodzaakte grotere kapita len investeren. Dit nieuwe bedrijfs kapitaal moest uit de winst komen. Het gevolg was een gebrek aan liqui diteit. Toen kwam Korea. De vraag steeg enorm en ook de prijzen vlogen de hoogte in. De winkeliers sloegen grote voorraden in. Daarna vermin derde de vraag vrij plotseling. De bruto-winst daalde en de onkosten stegen nog meer, o,a. van sociale las ten, lonen en huren. Het rendement verminderde belangrijk. Bepaald overweldigend was de be langstelling niet, toen Maandag in „In den Vergulden Turk" het verga der-seizoen van de Ned. R.K. Mid- denstandbond, afd. Leiden, geopend werd. Toch was de voorzitter, dc heer J. C. J. Lambermont, niet ontevreden. Want alle begin is moeilijk; ongetwij feld zal de belangstelling der leden in de komende maanden nog stijgen. Eigenlijk werd het seizoen reeds gistermorgen geopend, toen de leden in de kapel van het St. Elisabeth- Ziekenhuis een H. Mis bijwoonden, opgedragen door de geestelijk advi seur, rector F. Bernefeld, De rector hield een korte toespraak en wees er de middenstanders op, dat zij midden in de wereld geplaatst zijn om mee te helpen deze wereld in Christus te vernieuwen. Na zijn welkomstwoord, o.a. aan rector Bernefeld, wees de voorzitter er op, dat het bestuur in de voorbije zomermaanden niet stilgezeten heeft. Het werk in de diverse commissies ging door en er werd een winterpro- gramma samengesteld. Wijzend op de steeds moeilijker omstandigheden, waarin de middenstander verkeert, benadrukte de heer Lambermont de noodzaak van een hechte organisatie. Toen Korea kwam. De heer Scheltema, directeur van het Economisch Instituut voor de Middenstand, hield een interessante causerie over „Algemene onkosten in verhouding tot bruto winstmarge Vermindering van omzet. In verband met militaire uitgaven moet Nederland bezuinigen op de import en ook op de consumptie. Dit betekent voor de winkelier een ver mindering van omzet, waarvan het gevolg is: meer concurrentie! Wie thans nog zijn omzet op peil wil hou den, kan dit practisch alleen doen ten nadele van zijn collega. Een con currerende prijsverlaging betekent echter niet altijd een vermeerdering van de omzet. De middenstander moet nuchter blijven en zijn verant woordelijkheid begrijpen ten opzich te van zijn gezin. Hier ligt een taak voor de organisaties. Zij dienen hun leden te overtuigen van de noodzaak van een behoorlijke winstmarge in plaats van een concurrentie-tofc-en- met. Bij het ambacht liggen de omstan digheden vaak nog moeilijker, om dat men veelal niet gewend is be hoorlijke prijscalculaties te maken. En wat nu? Bij de jacht naar een grotere om zet kan de winkelier twee wegen volgen: concurrentie of vergroting van de service. In het eerste geval zal bij prijsverlaging het bruto winstpercentage dalen, terwijl de onkosten hoog blijven. Het resultaat moet een economische teruggang zijn, vooral in de kleinere zaken. Natuurlijk komen er dan klachten. Maar hoe moet de Regering de winstmarge bepalen? Rekenend met een gemiddelde? Of rekening hou dend met de kleintjes? Vergroting van de service bete kent klanten trekken en houden. Maar ook grotere onkosten. Ook hierbij zullen de kleine zaken het moeilijk krijgen. Wat moet de middenstander nu doen? Op de eerste plaats zo effi cient mogelijk gaan werken. Boven dien zich specialiseren in een aan tal artikelen, die rechtstreeks onder zijn branche behoren. De rest moet hij afstoten. Maar vooral moet hij zorgen zijn liquiditeit op peil te houden. De heer Scheltema verduidelijkte zijn betoog met vele statistische gegevens van een aantal bedrijven over 1950 en kreeg na de pauze vele interessante vragen te beantwoor den, die er op wezen hoezeer de aanwezigen zich voor dit actuele probleem interesseerden. komen met verschillende ontspan ningscentra buiten de stad. zoals Avifauna, het Wassenaarse Dieren park, de meren en de badplaatsen. Het V.V V. overweegt reeds een ge zamenlijke folder over Leiden en omgeving uit te geven. Daarnaast zou er ook op andere wijze geza menlijke propaganda gemaakt kun nen worden. Het zijn slechts enige suggesties, die wellicht voor wijzigingen cn aanvullingen vatbaar zij». Onze be doeling is alleen maar te wijzen op de noodzaak van samenwerking In deze kwestie, opdat de stad werke lijk die belangstelling van vreemde lingen zal krijgen, welke zij uit hoofde van haar roemrijke geschie denis en haar historische monumen ten verdient! Grote belangstelling Na maandenlange voorbereiding, waarbij vaak moeizaam werk verzet moest worden, is het eindelijk zo ver, dat dc Kath. Paedagogische School te Leiden binnenkort offi cieel kan worden geopend. Er bleek een verheugende belangstelling te zijn, want reeds gaven zich bijna 100 cursisten op! Zoals bekend, stelt deze school zich ten doel verloofden en jongge huwden voor te bereiden op hun verantwoordelijke taak als opvoe ders van hun kinderen. Men kan dit weliswaar niet leren uit boekjes, evenmin als op een cursus. Maar wel kunnen er wijze lessen gegeven worden, die van nut zullen blijken te zijn, wanneer zich in dc practijk moeilijkheden voordoen. Niet genoeg kan er de nadruk op gelegd wor den, dat kinder-opvoeding een uiter mate verantwoordelijk werk is, waarvoor een degelijke voorberei ding niet als luxe, maar als nood zaak gezien moet worden. Vele verloofden en jongehuwden hebben dit ingezien. Zij zullen in de komende winter van de bekende paedagoge, dr. Sis Heystcr, veel nuttige lessen ontvangen. Bovendien zal dokter Fr. Wydicks enige me dische lessen geven en prof. A. Ham- merstein uit Warmond is bereid ge vonden het godsdienstige deel van de opvoeding te behandelen. Deze drie docenten zullen samen in 20 lessen een zeer interessante stof op populaire wijze behandelen. De eerste les wordt Regevcn op Woensdag 17 October, 's avonds van kwart over acht tot half tien in de gezellige foyer van het Clubhuis, Mare 43. Wie zich alsnog wil aan melden maar dan moet het spoe dig gebeuren! kan terecht bij het secretariaat van He Kath. Paedago gische School, Apothckcrsdijk 30, Leiden. „MEEUWEN BOVEN SORRENTO". K. en O. is het toneelseizocn be gonnen met uitbundige vrolijkheid, wat geen verbazing zal wekken als men weet. dat Cor Ruijs met zijn ge zelschap de gast was. „Meeuwen boven Sorrento" is een geschiedenis, die zich afspeelt op een verlaten marineversterking uit dc vo rige oorlog. Men is er aan het expe rimenteren met een nieuw wapen en hiervoor zijn vijf vrijwilligers ge vraagd uit de gewone mntrozenklas- se. De belevenissen van deze jongens, die niet precies weten, wat er boven hun hoofden hangt, wordt verteld met een lach en een traan. Cor Ruijs heeft dit stuk echter op zijn manier aangepakt, zodat er van de traan weinig overblijft, terwijl dc lach soms zeer geforceerd op de voorgrond wordt geschoven. Het stuk op zich is moeilijk te beoordelen. Practisch alles draait om Cor Ruijs. die naar hartelust improviseert en het publiek kostelijk weet bezig te houden. Hij heeft slechts een stuk nodig om te weten, waar hij beginnen en eindigen moet. Alles, wat Haar tussen ligt, weet hij op zijn eigen manier te versieren. Wij zijn er van overtuigd, dat de K. en O.'crs zich op deze eerste toneel avond goed geamuseerd hebben in het enigszins rauwe matrozenmilieu. OEGSTGEEST RIJKSPOLITIE ACHTERHAALT INBREKEND ECHTPAAR Er was in de nacht van 7 op 8 September ingebroken in het kan toor en de cantine van het bloemcn- veilinggebouw „Flora" to Rijnsburg. waar enkele ruiten werden verbro ken cn oen grote hoeveelheid choco lade, koeken, sigarenaanstekers cn enige vulpennen werden ontvreemd. Wat de politie nog vond, waren en kele vingerafdrukken, die echter voldoende waren om te ontdekken wie er bij die diefstal betrokken was geweest. Dit bleek te zijn een zekere J. K, uit Rijnsburg, maar toen de politie hem wilde arresteren, bleek hij voortvluchtig, tezamen met zijn jonge vrouw. Er werd nu een uitge breid onderzoek ingesteld in loge menten, slaaphuizen e.d., doch het was niet hier, dat men het echtpaar ontdekte, maar welbij een ha ringtentje aan de Haarlemmcrtrek- vaart, alwaar de dader en zijn echt genote in alle gemoedsrust een Hol landse Nieuwe stonden te verorbe ren. Het echtpaar werd gearresteerd en men bleek hier een goede vangst gedaan te hebben, want niet alleen bleek dit echtpaar gezamenlijk dc inbraak te Rijnsburg gepleegd te hebben, doch er kwam bij nader ver hoor nog veel meer voor de dag, o.a. diefstal van een Solex en een dames rijwiel te Noordwijk, verscheidene diefstallen van lood bij tuinders te Oegstgeest en een zestal inbraken in villa's te Wassenaar, waarbij o.a. ra diotoestellen, kledingstukken, foto- en filmtoestellen en diverse andere oederen waren buitgemaakt. Naar eze goederen zal nog een onder zoek worden ingesteld en het „heb berige" echtpaar zal voor de Offi cier van Justitie worden geleid.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3