Na 3 dagen verdedigend terugtrekken gaan de „Blauwen" tot de aanval over Opruimingsverkopen brachten geen omzetstijging Griep en mondzeer onder militairen Ucademiepxyó iwm fkittóienaaxó 3Coxte Ofaf Pastoor Koekhoven bouwde er zijn derde kerk DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Het leger oefent in Duitsland MEN LEERT VEEL EN GEEFT ZICH VOLKOMEN (Van een speciale A.NP.-correspondent) |"\E EERSTE DRIE DAGEN van de manoeuvre zitten er nu op. De troe pen van „Blauwland", waaronder ook de Nederlandse bataljons behoren, hebben zich in deze drie dagen geoefend in het verdedigen, terugtrekken en weder innemen van de verlaten stellingen. De komen de dagen zullen ze zelf tot de nan val over moeten gaan. Het eerste deel van de oefening is geslaagd te noemen, al zijn er wel vele fouten en onvolmaaktheden aan het licht gekomen. De eerste dag werkte b.v. de verbindingsdienst uitermate stroef; dat dit tijdens de gevechten een ernstige handicap vormde, behoeft geen betoog. Goed materiaal, maar natuurlijk kan het beter Het materiaal waarmede de Ne derlandse soldaat vecht is goed, vol gens de Amerikaanse adviseur, ko lonel Hawkins. Dat er op dit punt nog wensen zijn acht hij zeer be grijpelijk. „Heeft u ooit zo zeide hij een vrouw ontmoet, die niet vond, dat zij nog best een hoedje of een nieuw jurkje kon gebruiken? Wel, zo is het ook met een militair. rucht verwezen naar de plaats waar het thuis hoorde. Wij willen met dit alles niet zeggen, dat in het Neder landse kamp de stemming nerveus zou zijn, integendeel. In de com mandopost, goedverscholen onder de dennenbomen was zelfs op het hoog tepunt van de strijd om Döverden slechts met moeite te realiseren, dat er een schijnorlog woedde, maar zo flegmatisch als onze Engelse vrien den de zaak opvatten waren de Ne derlandse stafofficieren ook niet. Geef hem de beste spullen, die er Dat zou trouwens in strijd zijn met ua -oi Tiioncon" onze voiksaarci en het is een van de goede eigenschappen van de Neder' zijn en hij zal nog beter wensen" Twee hoofdkwartieren Rechts van de Nederlandse ve chtseenheid zit de zevende Britse Pantserdivisie: een eenheid, die het embleem van de „Woestijnrat" voert en onder Montgomery in Afrika en Italië gevochten heeft. Wij brachten er Zondagmiddag een bezoek, althans bij het hoofd kwartier van de „Riflebrigade", (de infanteriebrigade) een onderdeel van deze pantserdivisie. Het gaat er bij deze ervaren woestijnratten iets rustiger, beter gezegd misschien, iets soepeler toe dan bij de Nederlan ders. Maar een groot deel van de of ficieren en de onderofficieren heeft dan ook werkelijk oorlogservaring, iets dat niet van de Nederlandse of ficieren en onderofficiren gezegd kan worden. Gezellig gezeten op een makkelijke opvouwbare stoel met voor zich een goede kaart van het strijdtoneel en links een blikje siga retten en rechts een glas whiskey leidde de waarnemend commandant van deze brigade de operaties van de tanks en de infanterie pelotons per radio, terwijl de commandant zelf in een jeep ter plaatse de za ken bekeek. Zelfs toen de vijand op korte afstand was gekomen en de vliegtuigen van beide partijen met wilde duikvluchten de gevechten trachtten te beïnvloeden, was er al leen maar rust en kalmte in dit hoofdkwartier. De geruchten en ver onderstellingen, omtrent doorge broken Rode Deense tanks en an dere verontrustende zaken, werden met zorg getest en als de „check up" geen bevestiging gaf werd het ge- Aetherklanken HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gramofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Tussen twee plaatjes gezegd. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gra- mofoonmuziek. (9.309.35 Water standen). 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gramofoon- muziek. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Lichte mu ziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Amusementsmuziek. 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Politiq- kapel. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Gesproken portret: Jean Valtin. 14.15 Strijksextet. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zie ken. 16.05 Voor de jeugd. 17.30 Pia noduo. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. L. Co.omans de Ruiter: „Na tuuronderzoek in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Amusements muziek. 19.00 „Het kan ook anders", causerie. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 „Op de korrel"; causerie. 20.15 Promenade-orkest en solist. 20.45 „Dokter Holl", hoorspel. 22.05 Gra mofoonmuziek. 22.15 Joods program ma. 22.45 „Slaap", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.20 Orgel spel. 23.4024.00 Gramofoonmuziek. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gramofoonrnu- ziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 So praan en piano. 11.50 Gramofoon muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Instrumentaal septet. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.15 Vaudeville salonorkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Concertgebouworkest. 16.00 Gramofoonmuziek. 16.15 Voor de jeugd. 17.20 Gramofoonmuziek. 17.30 Strijkkwartet. 18.00 Gemengd koor. 18.30 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „De oude S.S.R. in een nieuwe tijd", cau serie. 19.30 Gramofoonmuziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Om roeporkest. 21.00 „Vijftien jaren predikant bij een Nederlandse kolo nie in Brazilië", causerie. 21.20 Me- landse soldaten, dat zij zich geven voor wat zij waard zijn. De aanval ingezet Ondertussen ontwikkelt zich de veldslag .volgens de plannen". Het terrein is vlak en met bosgroepen van dennenbomen begroeid. Het leent zich uitstekend voor troepen bewegingen en camouflage-acties. In afwachting tot een tegenoffen sief oefent de „Rode" partij druk uit op de rechter vleugel van de „Blauwen", ten Zuiden van Soltau. Gisteravond begon de „Blauwe par tij" een tegenaanval ten Zuiden van Aller. De zware Britse tanks van het type „Centurion" alsmede de straal jagers van het type Vampire" en „Meteor" waren zeer actief. De ge hele dag werden troepen te land door de vliegtuigen „aangevallen" Het hoofddoel van de oefening be staat er in vertrouwd te geraken met de leiding van grote troepen concentraties en pantsereenheden en de piloten op te leiden tactisch in samenwerking met de troepen te land te strijden. „Bei uns in der Wehrmacht" Een heel aparte groep bij de oefe ning „Counterthrust" vormen afde lingen \un de thans ongeveer twin tigduizend man tellende GSO, de „German Service Organisation". De ze in groene en zwarte uniformen geklede Duitsers verrichtten hulp diensten in het Britse leger. D< „Groenen" zijn chauffeurs of fun geren als verkeersagent in het om vangrijke kazernecomplex, de oude „Prinz Heinrich Kaserne", waarin thans vele belangrijke diensten voer de oefening „Counterthrust" zijn ondergebracht. De chauffeurs rijden voornamelijk de ruim twee honderd waarnemers en journalisten, die de oefening bijwonen over het opera tieterrein. De „Zwarten" maken deel uit van de z.g „Arbeitskompag- nieën". Het is hun taak om de ope rerende troepen op de voet te vol gen en aangerichte schade te her stellen. Er wordt heel wat bescha digd, vooral door het gemanoeuvreer van de zware Engelse „Centurion" tanks en de Amerikaanse M. 206- tanks, zodat zij de handen vol heb ben. Zij blijken echter altijd nog wel tijd over te hebben voor criti- sche beschouwingen over de ma noeuvres. Sommige geallieerde mi litairen kunnen het evenwel niet goed hebben, daar deze beschou wingen meestal aanvangen met: „Bei uns in der Wehrmacht". Geen grote mogelijkheden Wanneer legeronderdelen van ze ven verschillende landen voor de eerste maal gezamenlijk oefenen, dan kunnen fouten niet uitblijven. Gedurende de eerste drie dagen van deze oefening hebben zich dan ook tal van onvolkomenheden voorge daan. Er ontstonden misverstanden door taalmoeilijkheden en de ver zorging met munitie, benzine, veld post en levensmiddelen was niet steeds ideaal. Deze onvolkomenhe den, die zich in werkelijkheid even eens zullen voordoen, hebben ech ter tot dusverre het goede verloop van de oefening niet in gevaar kun nen brengen. Zij werden integen deel vrijwel opgeheven door de ijver van de troepen om zo goed mogelijk voor de dag te komen en door de goede verstandhouding tus sen de gezamenlijk opererende on derdelen. Het is thans reeds duide lijk geworden, dat de oefening be langrijke winstpunten zal opleve ren. Als één ervan noemt men op het hoofdkwartier het besef, dat men van elkaar kan leren. Het is verder voor de onderlinge verstand houding zeer bevorderlijk gebleken, dat men elkaar op deze oefening ontmoet en leert waarderen. Textiel-, schoenen- aardewerk- en meubelwinkels zagen verkoop dalen Blijkens mededeling van het Eco nomisch Instituut voor de Midden stand vertoonden de omzetten in tal van takken van detailhandel en ambacht van Juni ap Juli j.l. enige teruggang. Voor een belangrijk deel moet deze omzetdaling worden toe geschreven aan de omstandigheid, dat in Juli een Zaterdag minder voorkwam dan in de voorafgaande maand. In e»en aantal branches wer den in Juli opruimingsverkopen gehouden. Hoewel vele detail listen over de behaalde resul taten niet ontevreden waren, kon toch niet worden geconsta teerd, dat de geboekte omzet stijging van grote omvang was, zulks ondanks het feit, of wel licht beter, doordat soms be langrijke prijsverlagingen plaats vonden. Den deel van het pu bliek schijnt te verwachten, dat de prijzen nog verder zullen inzakken en dit heeft tot gevolg, dat ten aanzien van de aanko pen van verschillende artikelen nog een zekere terughoudend heid wordt in acht genomen. De onzekere internationale ver houdingen doien evenwel niet verwachten, aldus het bovenge noemde instituut, dat binnen korte tijd prijsdalingen van grote betekenis zullen optreden. In de levensmiddelensector was de omzetdaling van Juni op Juli jl. het sterkst in het slagersibedrijf na melijk 13 In het kruideniers- bedrijf en in het bakkersbedrijf be droeg deze omzetvermindering resp. 8 en 7 De detailhandel in aard appelen, groenten en fruit en die in zuivelproducten zagen de omzet te ruglopen met circa 5 In het kruideniersbedrijf en het slagersbedrijf bereikten de omzet ten niet het niveau van de overeen waren dan die in de voorafgaande maand. Ten opzichte van Juli 1950 kon het omzetverloop in deze takken van detailhandel in Juli jl. geenszins bevrediging schenken. In de detail handel in meubelen en aanverwante artikelen en die in textiel gaven de geldomzetten namelijk een terug gang te zien van 18 en 17 Geringer was de daling van de om zetten in de detailhandel in schoei sel (14%) en in glas, aardewerk, porcelein en huishoudelijke artike len (10%). De Nederlandse militairen worden enigszins gehandicapt door een klei ne, onschuldige epidemie, meldt het Alg. Dgbl. In de eerste plaats is het weer plotseling omgeslagen zodat de jongens in het veld gedurende de nacht van Zondag op Maandag stort vloeden regen te verwerken hebben gekregen met alle nare gevolgen van dien. Daarnaast is bij sommige mi litairen een aandoening van de slijm vliezen geconstateerd. De oorzaak is een samenloop van ongunstige om standigheden. Vaak wassen de solda ten hun etensblik en bestek in on voldoend gereinigd water en dit ge voegd bij het feit dat in deze streek veel mond- en klauwzeer voorkomt heeft de ziekte, die niet ernstig maar wel zeer pijnlijk is, veroorzaakt. On middellijk zijn 700 ampullen met ge neesmiddelen uit Nederland gezon den om de ziekte te bestrijden. Ern stige zieken zijn er gelukkig maar weinig onder de 7000 Nederlanders. In totaal zijn vijf militairen opgeno men in het Engelse hospitaal in Hannover. Drie hiervan zijn ziek, de beide anderen zijn slachtoffers van een ongeluk. Een van hen is een of ficier, die uit een jeep is gevallen en daardoor een hersenschudding heeft gekregen, de andere, een sol daat, heeft een been gebroken. Geen van deze vijf patiënten verkeert in levensgevaar. GEEN BELANGSTELLING VOOR „WIENER OPERNSTUDIO" De Haagse Academie voor Beeldende Kunsten zal voortaan leder jaar een academieprijs toekennen aan zeven Nederlandse kunstenaars, die naar het oordeel van de leerlingen in dat jaar de beste prestaties hebben ge leerd in hun zak. Zaterdagavond werd door de voorzitter van de Stich ting „De Academieprijs", de heer Schultema voor het eerst deze prijs uitgereikt. We zien hier v.l.n r, Paul Steenbergen, de heer Schultema; Georgette Hagedoorn; Cor Ruys, Fie Carselsen, Nelly Wagenaar en Jaap Stotijn. Het Weense opera- en operette ge zelschap de .Wiener Opemstudio" dat twee weken geléden in ons land aankwam voor een tournee, welke de gehele maand September zou du ren, heeft zich genoodzaakt gezien deze tournee voortijdig af te breken en naar Oostenrijk terug te reizen. Oorzaak van dit vroegtijdig vertrek zijn de geringe recettes, welke ge durende de eerste werd geboekt. BINNENLAND. Nabij het station Delft aan de A-btswoudseweg is op de spoorlijn de 55-jarige A. Zuijderduin, eerste ploegbaas bij de Nederlandse Spoor wegen door een trein aangereden. De man was op slag dood. De achterstand in de africhting van blindegeleidehonden is thans 1 geheel ingelopen. In Nederland be- voorstellingen j hoeft geen enkele blinde meer lang een geleidehond te wachten. (Voor nadere inlichtingen wende men zich tot Burg. de Raetsingel 23d, Dordrecht). De 22-jarige N. dc Jong uit Nieuiwenhagen is met zijn kano op de Maas te Maastricht omgeslagen en verdronken. Men is er tot nu toe nog niet in geslaagd het stoffelijk overschot te vinden. BUITENLAND. Maandag is te Saigon bekend ge maakt, dat een Frans marincvaar- tuig in zee, op ongeveer 110 kilome ter ten Zuiden van Saigon, in de lucht is gevlogen. 68 soldaten en ma rinemannen worden vermist, terwijl 56 anderen ernstig zijn gewond. Alphens Spiegel Historiaal IN 1876 WERD JACOBUS KOEKHOVEN PASTOOR VAN ALPHEN. Hij was kapelaan geweest in de Haarlemmermeerpolder tot 1860. Daar was toen alleen nog maar een noodkerk; eerste in 1862 werden er twee pa rochies opgericht. Daarna was hij kapelaan te Delft in de Sint Hippolytus en te Goes. Tot de laatste parochie behoorde het gehele oostelijke deel van het eiland Zuid-Beveland met de dorpen Hansweert, Ierseke, Ril- land-Bath enz. Al deze dorpen moesten door de geestelijken van Goes bediend worden; het was feitelijk een missiegebied van uitgestrektheid met vaak onbegaanbare wegen. Vooral toen zich in Hansweert steeds meer katholieken gingen vestigen, werd die toestand vrijwel onhoud baar en daarom besloot de pastoorvan Goes in Hansweert een kerkje te krijgen. Hij stuurde wat bedelbrieven aan Belgische grondbezitters, die daar vele eigendommen hadden en dat had succes; giften kwamen bin nen, zodat besloten werd in Hansweert een oud gebouwtje te huren en h<*t tot kerkje te laten inrichten. En voortaan ging kapelaan Koekho ven zo nu en dan daar de H. Mis lezen, catechismus geven, dopen en ander geestelijk werk doen. Van tijd tot tijd ging hij ook wel naar Rit- land-Bath en Krabbedijke, waar enkele verspreide katholieken woonden en met hen te bezoeken waren dan dagen gemoeid; het werden echte missietochten, waarbij ook honger en dorst niet ontbraken. Maar dat werk was juist een kolfje naar zijn hand voor Koekhoven. Op de duur leed de parochie Goes er onder, dat de kapelaan voortdurend op missietocht was; er werd daar een tweede kapelaan benoemd en Koek hoven kreeg van de bisschop de op dracht de stichting van een parochie te Hansweert voor te bereiden. Hij deed het met succes, zodat weldra tot die stichting kan worden overgegaan. Toen werd kapelaan Koekhoven verplaatst naar Delfshaven. De Rotterdamse Binnenweg. Sedert Juli 1950 zijn in de voren- Daar was de bevolking, sinds het bedoelde vier branches belangrijke prijsstijgingen opgetreden en het ligt voor de hand dat de daling van de hoeveelheidsomzetten nog ster ker is geweest dan uit de verminde ring van de geldomzette» blijkt. In dien in deze branches niet binnen afzienbare tijd een herstel van de hoeveelheidsomzetten intreedt, zul len vooral in de kleinere bedrijven de ondernemers ter wille van de li quiditeitspositie hun inkopen moe ten verminderen. Wat de genotsmiddelensector be treft valt de sterke omzetdaling in de detailhandel in alcoholhoudende en alcoholvrije dranken op. Ondanks het feit, dat de verhoging der ac cijnzen, belangrijke prijsstijgingen heeft veroorzaakt, waren de geldom zetten in Juli j.l. in deze branche niet minder dan 49 lager dan die in Juni van het lopende jaar en 29 beneden het peil van die in Juli 1950. Mogelijk zal in de komende maan den enig herstel intreden, maar het heeft er toch alle schijn van, dat de accijr«verhoging een drastische be- midden van die eeuw flink toegeno men en buiten de oude kom van het plaatsje was zo langzamerhand een nieuw Delfshaven ontstaan, dicht bij de grens van het toenmalige Rotter dam. In dit deel woonden omstreeks die tijd al een duizend katholieken, die tot de parochie van Delfshaven be hoorden, maar daar zelden of nooit in d« kerk kwamen. Want dc Bin nenweg was nog maar een pad tus sen de weilanden waar vele zoge naamde koeienhekken de passage nu niet bepaald gemakkelijk maakten voor eventuele kerkgangers. En in de winter was het onbegaanbaar en moest men de omweg langs de West zeedijk maken om in de kerk te ko men. Van een eigenlijke zielzorg voor deze parochianen kon dus practisch geen sprake zijn. De pastoor van Delfshaven begreep dat er wat ge daan moest worden en er werd een commissie benoemd om tot de stich ting van een kerk in dat gedeelte te kunnen komen. Maar dat was zo een voudig niet; de bevolking van dat deel was uitgesproken arm en kon zelf voor de bouw van een kerk wei nig of niets bijdragen. Een tocht langs de huizen van de meer gegoe de Rotterdammers bracht vier mil le op. Toen kreeg de pastoor hulp; Jaco bus Koekhoven werd zijn tweede ka pelaan en deze pionier en missiona ris van Zuid-Beveland, vond op nieuw een hem geschikt terrein voor zijn pioniersgeest; weer een soort missiegebied, waar hij op uit kon trekken. Bovendien trok hij pre kend en bedelend het bisdom aoor voor de nieuwe kerk. En in de week gaf hij catechismus aan de kinderen op een zolderkamertje in een van de straten daarvoor gehuurd. Ook nu had zijn werk succes en al in Maart 1869 kon het houten nood- kerkje aan de Kruiskade worden in gezegend. Dit deel van Delfshaven werd bij die gelegenheid door de bis schop tot zelfstandige parochie ver heven en kapelaan Koekhoven werd er dc eerste pastoor. Eerst zijn op volger bouwde er de eigenlijke kerk, die in 1881 werd geconsacreerd. Want in 1876 was pastoor Koekho ven naar Alphen gegaan. Daar werd in 1885 een door de bekende architect Margry ontworpen kerk gebouwd, welke in 1886 door de bisschop werd geconsacreerd. Pastoor Koekhoven overleed te Alphen op 2 Februari 1903 en zijn opvolger, die tevens tot deken van het dekenaat Alphen werd benoemd, was Gerardus Antonius Augustinus Loots, die eerst enige ja ren leraar aan het seminarie Hage- veld en daarna regent van de kweek school in Hoorn was geweest. Hij stierf op 16 Juli 1906. Zijn opvolger was Gerardus Stephanus Koopman, die geen onbekende in het dekenaat was. Want hij was kapelaan geweest te Roelofarendsveen en pastoor te Oude Wetering; in 1900 werd hij be noemd tot pastoor en deken van Schagen en vandaar kwam hij nnar Alphen, waar hij op 24 Augustus 1913 overleed. De volgende pastoor was Joannes Michael Hellegers, in 1891 priester gewijd. Hij was kapelaan te Rotter dam in de Weeshuizen en te Dordrecht en werd in 1806 leraar aan het seminarie Hageveld. In 1908 kwam zijn pastoraat te 's Hcercn- hoek. Hij stierf te Alphen op 11 Oc tober 1938. Wel nagenoeg geen stad of dorp in Nederland, dat niet zijn oorlogs slachtoffers kent. Alphen kent zijn deken en pastoor als zodanig. Wnnt deken de Korte werd het slachtoffer van de tyrannie van de bezetter en eindigde zijn leven in een concentra tiekamp. De schaarse berichten over zijn verblijf en zijn dood daar mel den ons dat hij manmoedig zijn kruis heeft gedragen en anderen gesticht en gesterkt heeft. Zacharias de Korte werd priester ge wijd in 1918, enkele maanden voor het einde van de eerste wereldoor log. Zijn kapelaansjarcn werden doorgebracht in Oude Tonge, Volen- dam en Haarlem in dc Sint Liduina- parochie. In 1925 werd hij benoemd tot professor aan het groot-semina rie te Warmond, waar hij liturgie doceerde. In 1938 volgde zijn benoe ming tot deken en pastoor van Al phen. Tot zijn opvolger werd, na de oor log, benoemd de huidige doken, Leo H. M. Nieuwenhuizen, die in 1891 werd geboren en in 1915 priester werd gewijd; daarna kapelaan was te Nootdorp en Oudorp; leraar werd aan het Seminarie Hageveld en in 1934 pastoor te Akersloot, om in 1939 pastoor te worden van Wognum en deken van het dekenaat Wervershoof. Vermelden we ten slotte nog, dat het Sint Josephgesticht te Alphen sinds 1889 wordt bediend door de zusters van de Congregatie van St. Joseph, welke conggregatie in 1878 te Amersfoort werd gesticht. komstige maand in 1950 en in deze: perking van hel gebruik van gedis- branches trad een omzetdaling op van resp. 12 en 6 In de overige vermelde branches werden de Juli- omzetten van 1950 overtroffen, het geen evenwel voor een belangrijk deel op rekening komt van prijsstij gingen. tilleerd en likeuren zal bewerkstel ligen. Voor de betroken detaillisten zal dit belangrijke consequenties met zich kunnen brengen ten aan zien van de rentabiliteit hunner On dernemingen. De opruimingen jn Juli vonden plaats in enkele branches in duur zame consumptiegoederen. In de detailhandel in textiel, in schoeisel en in glas, aardewerk, porcelein en huishoudelijke artikelen werd ten - opzichte van Juni een omzetstijging! resp. 7 en 1 tropole Orkest en solisten. 21.501 eenoteerd van resp. 19, 13 en 8%. I In het banketbakkersbedrijf werd Harpensemble. 22.10 Klein orkest. I Teleurstellend was het omzetver-1 van Juni op Juli een geringe omzet- vccaal ensemble en orgel 22.45, .oop in de detailhandel in meubelen stijging genoteerd, terwijl dc Juli- Avondo verden king 23.00 Nieuws, en aanverwante artikelen, in welke I omzetten van 1950 werden over- 5 Instrumentaal septet. 23.35— branche de geldomzetten 7% lager I troffen met 4 I De omzetten in tabaksfabrikaten en in parfumerieën, cosmetische en toiletartikelen liepen ten opzichte van Juni terug met resp. 5 en ft en ten opzichte van Juli 1950 met rjibrfryjij+e *.7w Huys Lange r oode.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 7