Het allerbeste vee komt volgende week op de Vebo „ARS AEMULA NATURAE" expxneeni in „2e iHartebrug-ouden van dagen hebben een eigen sociëteit KOLEN Een indrukwekkende film over een groot probleem ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bijna duizend dieren Leiden heeft een T.B.C.-vrije primeur WIET WORDT THANS WEL ALGEMEEN ERKEND, dat de Leidse Vebo niet zomaar een liefhebberij is van enige enthousiastelingen, maar dat met het jaarlijks organiseren van een grote tentoonstelling een wezenlijk belang wordt gediend. Zestien jaar zijn verstreken sedert de eerste tentoonstelling werd gehouden en iedere ingewijde weet hoeveel er in die tijd veranderd is rond Leiden op het gebied van de veefokkerij, mede dank zij de stimulerende invloed van de Vebo. Wat Leidens wijde omgeving thans aan kwaliteitsvee kan presteren, mag vergeleken worden met het allerbeste, dat elders in ons land Gro ningen en Friesland inbegrepen wordt gepresteerd. Wanneer men in dit licht de komende tentoonstelling wil zien, dan is het niet overdre ven te bewenen, dat Leiden volgende week weer voor grote dagen staat. Niet alleen voor de agrariërs uit de omliggende dorpen, maar voor de gehele bevolking, die in velerlei opzicht van dit streven naar kwaliteit gediend wordt! tentoonstelling hoog wordt aange slagen! Vrijdag van 10 tot 6 en van 8 tot 10. De organisatoren verwachten voor deze bijzondere tentoonstelling, waaraan meer aandacht wordt be steed dan ooit het geval was, een zeer grote belangstelling. Het programma. Donderdagmorgen vangt de keu ring aan om half negen. Om negen uur worden de bezoekers toegela ten en om 12 uur volgt de officiële opening in ,,'t Schuttershof", voor heen „Amicitia", Steenstr. 2, welke door burgemeester jhr. mr. F. H. v. Kinschot verricht zal worden. Om half twee zullen de bekroonde die ren defileren voor de genodigden, die om twee uur naar de Kaasten toonstelling gaan (met 't Glippertje!) en daarna in „Het Gulden Vlies" de lunch zullen gebruiken. Vrijdag zijn défilé, tentoonstelling-bezoek en lunch een uur eerder gesteld. Ook nu weer heeft het Vebo- bestuur een groot aantal pry zen mogen ontvangen, waaronder twee Interessante kaastentoonstelling De komende tentoonstelling is weer een mijlpaal in de Vebo- geschiedenis. Werd het vorig jaar de eis gesteld, dat alle stieren en het jong vee TBC-vrij moesten zijn, thans moet ook het fokvee aan deze eis voldoen. Leiden heeft hiermede de primeur van de eerste geheel TBC-vrije veetentoonstelling in Ne derland. Wie had dat 16 jaar geleden kunnen denken? Natuurlijk is deze strenge bepa ling een rem op het aantal inzendin gen. Maar het pleit voor de kwaliteit van onze rundveestapel rond Leiden, dat er toch ruim 500 stuks rundvee verwacht worden. Het aantal indi vidueel ingeschreven blaarkoppen 'bedraagt 294, waaronder 70 stieren (o.a. de Nederlandse kampioen Gus- taaf) en 110 melkkoeien. Het zwart bont veeslag wordt vertegenwoor digd door 133 stuks, waaronder het aantal stieren niet groot is, omdat de K.I. rond Leiden reeds algemene ingang gevonden heeft. Daarnaast worden er ruim 100 varkens verwacht in 51 hokken, bijna 150 schapen, 45 geiten, 75 paarden (waaronder zes kroon- merries) en 75 vette koeien, zo dat er in totaal bijna 1000 dieren te zien zullen zijn. Kaas-tentoonstelling. In tegenstelling met verleden jaar zal de tentoonstelling thans weer op het Veemarktterrein gehou den worden. A.s. Donderdag is het de dag voor fokvee en kleinvee, een wedstrijd in het beoordelen van fok vee inbegrepen, en Vrijdag komen de paarden met het slachtvee aan de beurt. Bovendien zal er beide dagen een zuivel-tentoonstelling worden gehouden in het Waagge bouw. Er worden meer dan 100 kaas- inzjendingen verwacht, uiteraard voor het merendeel Goudse kaas. De allerbeste echte boerenkaas, die Hol land over de hele wereld beroemd gemaakt heeft, zal niet alleen ten toongesteld, maar ook gemaakt wor den. Er worden namelijk, demonstra ties gegeven in het kaasmaken en de Voedingsraad zal kaasgerechten ser veren aan belangstellende bezoe kers. Enige reclame-stónds zullen deze tentoonstelling completeren. Om behalve de boerenbevolking van buiten ook de Leidenaars gele genheid te geven deze tentoonstel ling te bezichtigen, zal het Waag gebouw ook a.s. Zaterdag van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uur geopend zyn. Donderdag zyn de uren van 1 tot 6 en van 8 tot 10; medailles van de Minister van Land bouw, die slechts beschikbaar ge steld worden voor grote tentoon stellingen. Een bewijs, dat de Vebo- (Foto: „De Leidse Courant"). SPOEDIG OOK IN ANDERE PAROCHIES De tentoonstelling, die het aloude Leidse schildersgenootschap Ars Aemula Naturae op het ogenblik in de Lakenhal houdt, toont aan, dat hier allerminst voor oudersdoms- kwalen gevreesd behoeft te worden. Uit het geëxposeerde werk blijkt, vooral als men gaat vergelijken met vorige jaren dat er ernstig wordt gestreefd naar technische en artistieke ontwikkeling en dat men er over een behoorlijke dosis zelf- critiek beschikt. Vele leden hebben zich bezonnen op de geestelijke en artistieke inhoud van hun werk; zij hebben hun techniek vervolmaakt resp. zich losgemaakt van een ma nier en de vrijheid van uitdruk kingswijze gezocht, die kenmerkend is voor de ware kunstenaar. Daar mee zijn de meesten toch zichzeif niet ontrouw geworden, integendeel. Wij denken hier bijv. aan de veran dering, die het werk van Lucas Ver koren onderging, de sfeer, die zijn twee stillevens op deze tentoonstel ling kenmerkt. Met Piet Herfst is iets dergelijks gebeurd in zijn por- voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel.20114 We schreven laatst, dat er binnen kort gouden dagen zouden aanbre ken voor de Leidse ouden van dagen, omdat er voor hen op drie plaatsen in de stad sociëteiten geopend zullen worden. We wisten toen nog niet, dat die gouden dagen van de katholieke ouden van dagen in de Hartebrug- parochie reeds enige maanden gele den zijn aangebroken, sedert in Juni voor ben een sociëteit geopend werd in de Romanuszaal achter de Harte- brugkerk. Eenmaal in de veertien dagen komt daar een aantal dames en heren, die de 60 jaar gepasseerd zijn, op Donderdag een gezellige mid dag doorbrengen. Dat het inslaat De toekomst van Utc kind wordt veilig gesteld door het idetli- seren van Uw bij onze Bank lopende kapitaalverzekering. Een idtaalrtntewordt bijgesloten tegen een lage premie! Inlichtingen bij de: NATIONALE LEVENSVERZEKEBING-BANK N.V. Schiektde 130, ROTTERDAM, Tel. 82700 eq hur vertegenwoordiger» (Advertentie). wordt wel bewezen door de stijgende belangstelling voor deze sociëteit. Een aantal van 25 a 30 bezoekers per middag is niet zeldzaam. Het initiatief hiervan is uitgegaan van het Katholieke Sociaal Centrum, dat bij pastoor Lohuis een zeer wel willend oor vond. Er werd een da mes-comité bijeengeroepen en reeds na enkele weken brachten de eerste bezoekers hun vrienden en kennissen mee. Het wordt de mensen wel zeer ge makkelijk gemaakt. Men behoeft zich niet van te voren aan te melden. En kosten zijn er niet aan verbonden. Wie binnenkomt is welkom. Hij of zij vindt er een gezellige stemming onder de kruisjassende dames en he ren. De dames van het comité gaan weldoende rond met thee en koek, terwijl een ander aan de piano zit en populaire liedjes speelt, die door iedereen worden meegezongen. Soms wordt er ook gedamd of een spelle tje domino gespeeld; er zijn ook da mes, die een breiwerkje meenemen. Kortom, iedereen doet waar hij of zij zin in heeft. Vandaar dat het er zo gezellig is! Ook de andere parochies. Natuurlijk is dit niet onopgemerkt gebleven in andere delen van de stad en al spoedig werd gevraagd: krijgen wy ook zoiets in onze parochie? Ge lukkig kunnen wij thans mededelen, (Advertentie). dat de voorbereidingen in volle gang zijn. Binnenkort wordt een dergelij ke sociëteit voor R.K. ouden van da gen in de St. Petrusparochie geopend, in de Vroolijcke Ark, Lange Pieters- kerkkoorsteeg. In de St. Leonardus- parochie zal vermoedelijk een zaaltje in het Parochiehuis beschikbaar ge steld worden en ook in de dekenale parochie zijn de onderhandelingen gaande. Spoedig zullen nadere berich ten volgen. Het ligt zelfs in het voor nemen om in alle parochies iedere week een sociëteitsmiddag te houden. De ervaring in de Hartebrug-parochie heeft geleerd, dat men eenmaal in de twee weken wel wat weinig vindt. Dat laat zich begrijpen, omdat het er zo reuze gezellig is. Er wordt een vriendenband gelegd tussen de ouden van dagen. Wanneer iemand van hen jarig is, krijgt hij een ansichtkaart thuis gestuurd en wie onverhoopt ziek wordt, kan op bezoek rekenen. Er staan zelfs bijzondere feestelijkhe- den op het programma, zoals met j Sinterklaas. De Hartebrug-ouden van dagen hebben hiervoor een eigen spaarpotje, waarin meestal het ge wonnen kaartgeld terecht komt. Inderdaad, voor deze ouden van dagen zijn de gouden dagen reeds aangebroken. Voor hen in de andere parochies zal het hopelijk spoedig ook zo zijn. tretstudie: een zó klare karakteris tiek zagen wij nog niet van deze verfijnde vertolker van de drome rige schoonheid der bloemen. Een derde sprekend voorbeeld is de heer P. J. J. van Weerlee, die naast twee academisch-goede stillevens een der de inzond, dat getuigt van eigen op vattingen over kleur, compositie en inhoud. Anderen toonden zich ern stig gegrepen door de levensfactor „Arbeid", zoals Theo van Looy en W. F. Tegelaar. Zij zijn nog niet aan de meeslepende vertolking toe, maar hun streven is te eerlijk om niet ge signaleerd te worden als een ver heugend verschijnsel. Het zou te ver voeren alle expo santen bij name te noemen. Er zijn bekenden onder en minder beken den, beroepsmensen en amateurs, die zoals de burgemeester in zijn openingswoord zei hier verheu gend eendrachtig samenwerken. Wat is trouwens het verschil tussen beroepskunstenaars en amateurs in onze tijd? Terecht wees de burgemeester er op, dat de jury voor deze tentoon stelling een fijnere zeef was dan voor particuliere tentoonstellingen het geval pleegt te zijn. Het ging er •hier imers óók om de naam van het museum de Lakenhal hoog te hou den. Voor de opening in de Grote Pers van de Lakenhal bestond gistermid dag veel belangstelling. Vermelden wij nog, dat de pre- mieprent voor leden en donateurs van Ars werd vervaardigd door mevr. Marri OosterholtVersteeg. En wensen wij verder iedere artis- tiek-geïnteresseerde Leidenaar toe de gelegenheid te vinden om deze Leidse kunstuiting op hoog peil te bezoeken. De 52 inzendingen in Schottenzaal zijn het aankijken waarachtig wel waard! B. v. L. ZUSTER TERESIA'S ZILVEREN GELOFTEN „God heeft de mensen nodig" DE HOOGMIS IN DE PETRUS PAROCHIE Daar de Hoogmis, die gezongen wordt door de kleine zangertjes van de Cöte d'Azur, morgen om 12 uur gesteld is, zal te half elf een gelezen H. Mis worden opgedragen. De an dere stille H.H. Missen zijn als ge woonlijk te 6.45, 8 en 9.15 uur. Met deftige letters staat het in oude acten vermeld: „In droge en natte verfwaren, lakken en vernis sen". Dat is de zaak, die op 18 Sep tember 1876 werd opgericht door de heer A. van Borselen in het thans nog bestaande pand Hooigracht 64. Het was nog in de tijd, dat dergelij ke zaken zelf hun verf maakten, wrijvend tussen een steen en een marmeren plaat, later malend in een handmolen en nog later electrisch. Maar dat is voorbij. Tegenwoordig zyn het alleen nog maar de grote fa brieken, die verf maken. De fa. van Borselen beperkt zich tot de verkoop, uiteraard practisch alleen aan par ticulieren. Hoe het vroeger ging kan de heer A, Dirkse zich nog heel goed her inneren, maar hij is dan ook al 49 jaar in het vak! De oprichter over leed in 1902. Zijn zoon, die ook A. van Borselen heette werkte toen reeds in het bedrijf en nam in dat jaar de leiding over. Hij gaf de win kel een moderner aanzien en nam in 1921 de heer A. Dirkse, die reeds se dert 1902 in de zaak werkte, als com pagnon op. Toen de heer van Bor selen in 1939 overleed, na ook op kerkelijk terrein zeer actief geweest te zijn, zette de heer Dirkse het be- dryf voort. De laatste nam 5 jaar geleden de heer P. F. Musscher, die reeds sedert 1915 ln deze zaak werk te, als compagnon op. Gezamenlijk zetten zy de traditie voort van een solide firma, die in heel Leiden ge durende driekwart eeuw een goede naam verkregen heeft. Het feest wordt a.s. Dinsdag zeer bescheiden gevierd met oen receptie van 3 tot 5 uur op Hooigracht 64. DE GRENS WERD NIET OVERSCHREDEN Het kon niet anders of de Franse film „Dleu a besoin des hommes" (God heeft de mensen nodig) moest een hevige reactie teweeg brengen bij sceptici, die in deze indrukwek kende verfilming van „Un rectcur de l'He de Sein", de roman van Henri Queffelec, een aanval zagen op het priesterschap en op de leer der sacramenten. Want zelfs de wel willende toeschouwer ontkomt niet aan een ogenblik van aarzeling of het verhaal in feite geen heilig schennis is. De gelovige mens zal even aanstoot nemen aan de vrij moedigheid, waarmede deze film omspringt met zaken, die een katho liek heilig zjjn. Maar aan het einde zal dezelfde gelovige toch moeten beamen, dat deze film een goede po ging is om door te dringen in de essentie van een levende geloofs overtuiging. Het verhaal speelt zich af op het kleine, woeste eilandje Sein aan de kust van Bretagne, ongeveer een eeuw geleden. De barbaarse bewo ners leven van visvangst en strand vonderij. Zij aarzelen zelfs niet om God te bidden, dat Hij vaol schepen op hun rotsen te pletter zal laten slaan en om vuren te branden langs de kust, zodat de schepen misleid worden. De pastoor van dit arme, ruwe volk waarschuwt tevergeefs en verlaat tenslotte het eiland. Zonder herder achtergebleven wil len de bewoners toch hun godsdienst plichten te vervulen en zij dringen er bij de koster op aan, dat hij voor bidt in de kerk. Aarzelend geeft hij hieraan gevolg. Het blijft niet bij bidden en zingen; de koster gaat zelfs preken. Steeds meer gaan de mensen in hem hun herder zien. Een vrouw in barensnood, die voor haar leven vreest, belijdt de koster haar ontucht en eist van hem de absolutie. Een jonge man, die zijn krankzinnige moeder vermoord heeft, wil by de koster biechten. En ten slotte dwingt men zelfs de koster, die heen en weer geslingerd wordt tussen vrees en ijdelheid, het Heilig Misoffer op te dragen. De jnan voelt echter, dat Jhij te ver gaat, maar een pastoor op het vaste land, aan wie de koster vraagt 'naar het eiland te komen, weigert de her der te worden van deze verlaten kudde. Dan worden er hosties ge bakken en begint de koster zich te oefenen in het opdragen van de H. Mis. Juist als hij aan de Consecratie woorden „Hoe est enimgeko men is, stapt de aanvankelijk wei gerende pastoor van het vasteland toch aan wal, vergezeld van een aantal gendarmes. Juist dit laatste maakt de mensen argwanend ten opzichte van hun nieuwe herder en zij blijven in de koster, die gaarne afstand deed van z(jn tijdelijke taak, hun pastoor zien. Tenslotte pleegt de moeder-moor denaar zelfmoord en de nieuwe pas toor weigert zyn stoffelijk overschot in gewijde aarde te begTaven. Dan rest de vissers niets anders dan, on der leiding van de koster, het lijk op een plechtige zeilvaart aan de gol ven toe te vertrouwen. In volle zee te keren naar het eiland en zich aan l ma's in de „internationale zóne" een ,de nieuwe herder te onderwerpen, j minder gunstig einde hebben. Hetgeen geschiedt en allen begeven I Boven 14 jaar. zich naar de H. Mis. Rex „piratenbloed" heet de film, Op marukwekkende wyze wordtweike deze week in Rex draait. In de toeschouwer geconfronteerd met i derdaad gaat het over piraten en in elementaire problemen van geloot eerste plaats over een piraten-ka- en priesterschap. Heel licht zoudenpitein, die later weer optreedt als de makers tot profanatie vervallen qG nobele stichter van een Zeemans zijn, maar Jean Delanna, die o.a. fonds. Daarnaast is er een zangeresje ook „La Symphonie pastorie" ge- uit Boston, dat als verstekelinge aan maakt heeft, wist zeer juist tot hoe- boord was van het schip, dat door de ver hij gaan kon. De grens heeft hij piratenkapitein werd buitgemaakt, wel bereikt, niet overschreden. Dit j en later aan de wal opnieuw met de moge ook blijken uit het. feit, dat voormalige piraat in aanraking komt. „Dieu a besoin des hommes" de jaar- i Hetgeen natuurlijk op een verbinte- lijkse onderscheiding verwierf van nis uitloopt. Een avontuurlijke film het Internationaal Katholiek Film- j voor 18-jarigen. bureau. Voorop staat, dat deze film een Engelse naam yan de eerlijke ooging is om een geweldig i e. °P ogenblik in dit thea- probleem met eerbied te benaderen, 5ftarai" 15 'JDe vr°UW "\k7estie Sok al wordt er geen duidelijke op- IS gere"' Jmïal,?nnPn„iet^r want dé X e"dTdé tholiek zaï moeil.jk kunnen aan- d de wsaar2e^ter en vaarden dat de echte meuwe P^' a;s de p^itie de recoiStructie van de toor het geluk aanlijn a.jde - s 2aak in" acène 2et 2iet men zich ge_ De film vereist in lede, geval een leideIijk het gei,ele leven van de duidelijk inzicht in de essentie van het geloof, om deze door de geloofs vorm van dit barbaarse volk heen te kunnen zien. De katholieke film keuring besloot dan ook deze film voor te behouden voor volwasse nen. vrouw afspelen. Daarbij blijkt, dat geen twee mensen een derde op de zelfde wijze zien. Haar buurvrouw ziet de waarzegster als een beschaaf- dee welopgevoede vrouw; haar zus ter echted ziet in haar een verlopen sujet. Een zeeman beschouwde haar Hoe men ook over de inhoud mo- als de vrouw zijner dromen, een ge denken, het zal voor iedereen I oude man, die aan de overkant een vaststaan, dat „Dieu a besoin —des winkeltje drijft, dacht met haar zijn hommes", een groots filmwerk voortreffelijk van fotografie, boeiend van inhoud, geladen van spanning. Pierre Fresnay, die reeds bekend was om zijn prachtige vertolking van Monsieur Vincent, speelt meester lijk de koster-rol en de achter grond tan het woeste eiland geeft aan deze film een dramatisch effect, dat niet nalaat diepe indruk te ma ken. Luxor. In de film „Vier in en jeep" wordt een indruk gegeven van de weinig benijdenswaardige toestand, waarin dat gedeelte van Wenen ver keert, wat men gewoonlijk aanduidt met de „internationale zóne". Hier patrouilleren jeeps, die volgens de voorschriften bemland moeten zijn met een Rus, een Amerikaan, een Fransman en een Engelsman. Iedere maand krijgt een andere nationaliteit het commando en de keren, dat een Rus de lakens uitdeelt, gaan meestal samen met onaangenaamheden. In deze film wordt verteld over een vrouw, wier man uit Russische krijgsgevangenschap is gevlucht. Zy wordt lastig gevallen met huiszoe kingen door de Russen, waaraan de afgevaardigden van de Westerse we reld noodgedwongen moeten deelne men. Als de voortvluchtge echtgenoot Wenen weet te bereiken, is de men senjacht helemaal niet meer van de lucht. Men krijgt een beeld van de zon derlinge mentaliteit der Russische soldaten door een conflict tussen een Amerikaan en een knechtje van Sta lin over de kwestie van het echtpaar. In deze film loopt de geschiedenis goed af. Voor de bioscoopbezoeker is dat misschien prettig, hoewel hij zich beveelt de koster alle mensen terug zal afvragen hoeveel werkelijke dra- oude dag door te brengen.... Een vrouw in verschillende creates te brengen was de taak, die Anthony Asquith als regisseur grote eisen stelde, maar niet alleen de vrouw, die de hoofdrol speelt, ook de optre dende getuigen worden in verschil lende karakters uitgebeeld. Jean Kent speelt de hoofdrol van de vermoorde Astra, en het is een rol. die het uiterste vraagt van haar talent en aanpassingsvermogen. Dirk Bogarde, die in „De Blauwe Lamp" furore maakte, is één van de vele mannen in Astra's leven; John Mac Callum en Charles Victor zijn twee andere heren, die onder de bekoring van de waarzegster geraken, en aan de politie van de gebeurtenissen, waarin zij betrokken zijn geraakt, ge heel afwijkende versies geven. Her- mione Baddeley, Engeland's gevierde karakterspeelster, voelt zich volko men thuis in de rol van de roddelen de, bemoeizieke buurvrouw. Regisseur Asquith heeft in deze film een ideaal onderwerp gevonden om zijn cineastenhart te laten spre ken. Wel zelden ziet men tegenwoor dig een speelfilm, die zo weinig „ver filmd toneel" is. De psychologische en emotionele conflicten, die in de film worden uitgewerkt, bieden tal van mogelijkheden tot heftig drama tische, maar volkomen filmische scè nes, zodat de liefhebber van film kunst aan zijn trekken komt, terwijl de film voor de minder veeleisende, die zich met een spannend verhaal tevreden stelt, een van de sterkste „thrillers" van het jaar vormt, met zijn spannend politieonderzoek en zijn ongedachte ontknoping. De film is alleen voor volwassenen. De 2e operatiezusters van het St Elisabeth-Ziekenhuis, zuster Teresia viert Maandag a.s. haar zilveren pro- fessiefeest. De jubilarresse is geboor tig uit Oosterhout en trad op 1 Maart 1924 in. Op 17 Sept. 1926 legde zij de Geloften af. Zuster Te resia heeft alle patiënten en hoe- velen zijn er dat reeds niet! het gedwongen bezoek aan de operatie kamer verlicht en zo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Zaterdag 22 Sep tember van 34 uur houdt zij re ceptie in het Ziekenhuis. ZILVEREN PROFESSIEFEEST ZR. CLOTILDE In de St. Margarita van Cortona Stichting wordt eveneens een zilve ren professie gevierd. Daar is het de eerw. Zuster Clotilde, die haar zilveren feest mag herdenken. Zr. Clotilde, in Goiida geboren, op 23 Nov. 1900, trad op 3 Maart 1924 in het klooster der Zusters Franciscanes sen te Breda en werd 17 September 1926 geprofest. Om het diploma zie kenverpleging te halen, kwam zij na haar professie in het St. Elisabeth- Ziekenhuis, waar zij „bleef hangen" totdat in 1924 de Margarita van Cor tona Stichting aan de Haagweg in de zorg der zusters van de Hooigracht werd betrokken. Daar heeft Zr Clotilde sindsdien onafgebroken dus reeds 17 jaar lang als hoofd van de afdeling meisjes- en kinderverzorging een zeer verantwoordelijke taak gedra gen onder dikwijls zeer moeilijke omstandigheden. Velen zijn haar daarvoor veel dank verschuldigd. Het feest zal Donderdag a.s. in Huize Elisabeth en de Margarita van Cortona Stichting worden gevierd, waarbij er des müddags van half 4 tot 4 uur gelegenheid tot gelukwen sen bestaat. Tentoonstelling van paramenten Vele katholieken zullen vermoede lijk nog nooit gehoord hebben van de Vereniging van Altijddurende Aanbidding tot Steun aan Arme Kerken (in Nederland) en de Mis sie. Toch bestaat deze vereniging in Leiden al vele tientallen jaren. We kelijks komt een clubje dames bijeen om paramenten te vervaardigen, die hun weg vinden naar de vele arme kerken in Nederland en zelfs over zee. Wanneer de vereniging over enige contanten beschikt, worden ook andere zaken geschonken, zoals wiei ook vaten, enz. Om dit mooie werk eens onder de aandacht van> Leidens Katholieken te brengen ,zal op Zondag 24 Sept. a.s. na de Hoogmis een tentoonstel ling geopend worden in de zaal van de Hartebrug-parochie, Haarlemmer straat 106. De gehele dag zullen daar prachtige werkstukken te zien zijn, die de ijverig^ dames in hun vrije tijd gemaakt hebben: kasuifels, su- perpli's enz. Prachtige staaltjes van vakkundig handwerk zal men er kunnen bewonderen.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2