Mars lil BEKEKDE LEIQ[HHHRS Wethouder A. J. Jongeleen betreurt de Mare-kwestie Belgen wonnen drielanden- biljarttournooi te A'dam S.V.L.V.-Stompw. Boys kan een spannend duel worden De komende competitie-Zondag Kees de Ruyter was zoek ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 DE LEID SE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 GEEN BENIJDENSWAARDIGE FUNCTIE, het wethouderschap van Open bare Werken in deze na-oorlogse tijd. Wethouder A. J. Jongeleen weet er van mee te praten. Verschillende malen is een storm van critiek op hem losgebroken, wanneer het niet vlot genoeg ging met de woningbouw in Lei den; de verantwoordelijkheid weegt zwaar. Dat bemerken we, wanneer we de wethouder spreken over de 500 woningen aan de Haagwcg, waarmede in Juli 1.1. een aanvang gemaakt zou zijn. „Dit is momenteel wel het grootste probleem", zegt hij ernstig. Technisch is het plan zo goed als klaar; mijn collega Van der Kwaak is nu bezig een oplossing te vinden om dit plan ook financieel mogelijk te maken. Wanneer we niet tot uitvoering zouden kun nen overgaan, vrees ik het ergste. Plannen zijn er genoeg: 110 woningen in de Meerburgerpolder, 300 in het plan Noord III, maar de financiën blijven vooralsnog het struikelblok. Ondanks alles geloof ik toch, dat wij aan het einde van dit jaar plm. 400 woningen rijker zijn dan op 1 Jan 1951." Andere zaken, die des wethouders aandacht vragen? We denken slechts aan het nieuwe station, waarvoor veel contact met de Spoorwegen nodig is, in verband met aanleg van rioleringen, nieuwe wegen, enz. Ovei; de bebou wing van het nieuwe Stationsplein is de heer Jongeleen optimistisch. „Er zijn al verschillende serieuze aanvragen. Bijzondere eisen stellen we niet, dat wil zeggen: er mogen zowel flats als hotels of winkelhuizen gebouwd worden, als het architectonisch maar verantwoord is en een aaneensluitend geheel verkregen wordt. Natuurlijk moet het hoogbouw zijn." En verder? We doen een willekeurige greep. Sportvelden? „We zijn bezig aan een nieuw plan in de Kikkerpolder, aan de Maredijk". Plantsoenen? „We doen ons uiterste best. Als die kwajongens met hun vingers er maar afbleven." Reinigingsdienst? „Het is een echte Leidse kwaal, om alle afval in de grachten te gooien, waardoor het werk zeer bemoeilijkt wordt." Huis vestingscommissie? „Het is een van de prettigste gebeurtenissen, wanneer er weer een aantal woningen klaar is en wij vele mensen gelukkig kunnen maken. Overigens zijn er nog veel trieste gevallen." Tenslotte de Mare! „Ik betreur deze hele kwestie. Als de Raad direct tot vernieuwing van bruggen besloten had, zouden we al aan de uitvoering bezig zijn. Straks zal het financiëel veel moeilijker zijn. Dit geldt trouwens ook voor demping. M'n voorspelling is wel uitgekomen, want de Alkemade- brug is reeds voor het verkeer gesloten en voor de Marebrug vrees ik het ergste. Bovendien wordt nu ook do vernieuwing van dc Turfmarktbrug (nodig in verband met Spoor wegwerken) uitgesteld, omdat in dit geval het verkeer over de Mare moet worden omgeleid. De Raad kan inderdaad tegen B. en W. zeggen: „Voer nu ons besluit tot demping uit. Maar of dat ver standig zou zijn?" De heer Jongeleen. die na de bevrijding wethouder werd, bevindt zich reeds lang op het politieke pad. Sedert 1924 is hij bestuurslid van de S.D.A.P. afd. Leiden, thans de Partij van de Arbeid, vele jaren als secretaris, daarna enkele jaren vice-voorzitter en sinds verleden jaar voorzitter Bovendien leeds 6 jaar voorzitter van het Gewestelijk Bestuur, lid van de Partij-raad en lid van de Prov. Sjtaten. „Neen, voor mij is de vrije tijdsbesteding geen probleem", zegt h.Ü lachend, wanneer hij ons ten afscheid hartelijk de hand schudt. (Foto: „De Leidse Courant*'). Nic. Boys. Zondag staat er voor het eerste elftal geen competitiewed strijd op het programma, want dan, brengen zij hun jaarlijkse bezoek aan Alem, waar een wedstrijd wordt ge-, speeld om een fantastisch grote be ker. In afwijking van voorgaande ja ren is er nu een echte uitgaansdag van gemaakt. Om kwart voor zes ver trekt de grote touringscar vanaf café Leliveld. Nadat om zes uur de H. Mis in Uithoorn is bijgewoond, zal een bezoek worden gebracht aan de Greb- beberg, de Pyramide van Austerlitz, de speeltuin enz. Om twee uur hoopt men in Alem te zijn. Na de wedstrijd en een koffiemaaltijd zal langs een andere weg dan de heenreis worden gereden om de tour zo attractief mo gelijk te maken. Naast bestuur en le den met hun dames kunnen ditmaal ook andere belangstellenden de reis meemaken. Het tweede elftal blijft thuis om Ona 8 te ontvangen. S.V.L.V. Het programma voor dit weekeinde luidt: SVLV 1Stomp- wijkse Boys 1 2.30 uur, scheidsrech ter J. van Weeren; SVLV 3ASC 5 2 uur, Rouwkoopterrein; SVLV Lisse 6 12 uur Rouwkoopterrein; SV LV AMeerburg A 12 uur, Elstlaan (J. v. d. Meer); Zaterdag: SVLV a VNL a, 3 uur, A. C. van Eijl; Docos c—SVLV c, 3 uur. De tientallen, waarmee de Leidse clubs L.S.G. I en Philidor I in de komende hoofdklasse competitie res pectievelijk in B2 en C3 zullen uit komen zijn thans bekend. Het L.S.G. I komt uit met: 1. C. B. van den Berg; 2. Prof. dr. W. van der Woude; 3. W G. Demmendal; 4 A. A. Idema; 5. W. H. van der Nat; 6. Prof. dr. J. Droste; 7. G. Bos scha; 8. mr. A. G. de Blecourt; 9. A. de Groot; 10. dr. P. C. van Arkel. Reserve: Th. van den Oord jr. De eerste wedstrijd is op 14 October te gen de N.R.S.V. in „De Doelen" al hier. Philidor I speelt op 7 October te Delft tegen D.S C. met de volgen de spelers: 1. A. Barkema; 2. D. v. Gelder; 3. W .F. Schüss; 4. J. Bey; 5. W. Wakka; 6. Jac. Galjaard; 7. H. Elemans; 8. P. J. Preenen; 9. A. Koevoet; 10. J. M. Volders. CHOCOLADE ve/UudcMyk; LEIDSE VOETBALBOND De strijd om de punten wordt morgen in alle regionen voortgezet. In Afdeling A slechts zes wedstrij den, aangezien voor EDO en GVAV geen wedstrijd is vastgesteld. AGOW en Ensch. Boys hebben lastige te genstanders, resp. in DWS en Go Ahead, maar de thuisclubs moeten toch in staat geacht worden te win nen. Ook met Haarlem, dat uit moet spelen tegen de Volewijckers, is dit het geval. Daardoor komen de drie leiders hun positie nog weer verste vigen. Van de leiders in 1 B heeft Wa- geningen thuis een lastige wedstrijd tegen Enschede, terwijl Ajax naar Achilles en RCH naar Sneek trekt. Het zou ons niet verwonderen als hier door enkele leidende clubs* een puntje verspeeld werd. BW, NAC en Feyenoord hebben in 1 C kans op nieuwe winst, terwijl in 1 D het verschil tussen de drie lei dende clubs, nl. VW, Limburgia en Emma, met hun tegenstanders, ver moedelijk niet zo groot zal zijn. In de 2e klasse B is het begin voor UVS verre van fraai geweest en morgen moeten de Leidenaars naar Gouda, dat met een 52 nederlaag is begonnen. Al evenmin fraai dus. We zijn benieuwd wat UVS nu zal doen. De opstelling van UVS tegen Gou da is als volgt: doel: v. d. Putten; achter: de Wolf, v. Grol; midden: Koolhaas, v. Leeuwen, Sloos; vóór: Kantebeen, Fasel, Hiensch, G. Devi- lee, v. d. Blom. In de 3e klasse B krijgt Blauw zwart een nieuwe kans op de pun ten. Zondag werd ondanks heel ma tig spel een 30 overwinning be haald. Tegen Rijswijk kan zeker ook een zege bevochten worden. RKAW heeft een lastige uitwed strijd tegen BMT, dat vorige week met een 30 overwinning op Rijs wijk begon, We dienen af te wachten wat de Dambewoners tegen de Ha genaars zullen uitrichten. Roodenburg ontvangst thuis Hoek van Holland, blijkens de uitslagen twee gelijkwaardige partijen. Willen de Leidse Hout-bewoners nog een woordje meespreken in de a.s. com petitie, dan dienen zij het bij die eerste nederlaag te laten en morgen te winnen. In de 3e klasse B speelt AJphen morgen tegen de topscorers van de eerste competitiedag, de Hagenaars WP. Dat zal, gezien de benauwde zege op Woerden, hard werken wor den voor de Rijnstreekbewoners. LFC kan morgen haar tweede wed strijd winnen, gezien de zware ne derlaag, welke Leonidas Zondag j.l. heeft geleden. Wassenaar ontvangt Westerkwar tier en kan winnen, terwijl Woerden een kans heeft tegen Laakkwartier. In de 4e klasse A speelt Warmun- da haar eerste thuiswedstrijd tegen THB. Hebben we het goed dan kan dit de eerste zege van de Warmon- ders worden. Teylingen zal er goed aan doen zich te herstellen van de Zondag ge leden nederlaag. Ons dunkt dat zij tegen Concordia daartoe in staat ge acht moeten worden. Een krachtmeting in deze klasse vindt plaats op het Lugdunum-sport- park, waar SJC te gast komt. Beide clubs hebben resp. reeds een 50 en een 40 overwinning geboekt en het zal dus een harde strijd worden. WSB krygt bezoek van Rouw koop en kan een fikse zege behalen, terwijl Lisse zich spoedig zal dienen te herstellen, om niet in de onderste regionen te blijven hangen. Wilhelmus tenslotte kan een nieu we zege boeken op Graaf Willem II. Meerburg heeft met Waddinxveen, Haastrecht, Stolwijk en Ammerstol de leiding in 4 E. Morgen staat de uitwedstrijd tegen Waddinxveen op het programma en we zijn benieuwd hoe de Rijnbewoners zich daar zul len houden. Alphia krijgt Haastrecht op be zoek, wat slechts bij veel inspanning zeker wel een puntje kan opleveren en van DSO verwachten we een overwinning op Moercapelle. Alphen. Alphen komt morgen in de volgende samenstelling tegen VVP uit: Britsemmer; Bouthoorn, Oosterman; v. Heijningen, M. Dijk man. A. Post; Groeneveld, R Tui- n en burg, Lentz, IJkema, M. Tuinen- burg. Eerste klasse A. Nog is de sterkte der verschillende elftallen niet scherp afgetekend. De eerste overwinningen en nederlagen van vorige week kunnen vergissin gen geweest zijn en het is gevaarlijk om hieraan conclusies te verbinden. Maar enig houvast geven de uitsla gen toch wel en in dat licht bezien geloven we, dat S.V.L.V. morgen weer een goede dag kan hebben, wanneer de Stompw. Boys op visite komen. De Stomp wij kers verloren vorige week in Roelofarendsveen en staan nu weer voor een zware opga ve, Misschien dat een gezonde riva liteit tussen beide clubs oorzaak wordt van een uiterste krachtinspan ning. In dat geval mogen we een spannende strijd verwachten. Ook de Alph. Boys verloren vorige week. Maar nu spelen zij thuis, het geen de kans op een overwinning iets groter maakt, al geloven wij niet, dat er veel krachtsverschil zal zijn tussen de Alphenaren en DOSR. Oranje Groen krijgt Foreholte op bezoek. Het is ons niet helemaal duidelijk waarom de Leidenaars vo rige week wonnen van LDWS. Was het eigen sterkte of zwakte van de vorig jaar zo gevreesde tegenstan der? In het eerste geval zullen de Voorhouters het zwaar te verduren krijgen, al geeft de Foreholte-over winning van verleden Zondag óns enig vertrouwen in de kracht der gasten. De Wet. Boys, die vorige week een bittere pil te slikken kregen in hun eerste wedstrijd als eerste klasser, krijgen ook nu weer een tegenstan der, die zeer gevaarlijk kan zijn. Het zal de Boys zelfs op eigen terrein niet meevallen tegen LDWS. Tweede klasse A. Altior komt morgen voor de eer ste maal in het strijdperk. KRV treedt als gastheer op en zal alle zei len moeten bijzetten om een enigs zins dragelijk resultaat te bereiken. Morskwartier is ons vorige week HYPOTHEKEN en voor alle andere zaken op het gebied ran on roerende goederen Bouw- en M akelaarsbedrijf v.d. Drift TAFELTENNIS. Treffers (R.A.'veen). Met de grootst mogelijke krachtsinspanning is Jan v. d. Zwet er in geslaagd om zijn plaats in het hoofdklasseteam te behouden. Jos. v. d. Meer won deze laatste ronde van W. v. d. Zwet en laatstgenoemde speler wist een ver rassende overwinning te behalen op Jan v. d. Zwet, zodat een beslissings wedstrijd tussen Jos. v. d. Meer en Jan v. d. Zwet nodig was. Dit bleek nog het zwaarst te zijn van de selec tie-wedstrijden, daar deze beslis singspartij ruim anderhalf uur in be slag nam en beide spelers zeer ver moeid de laatste partijen moesten spelen. Nadat Jan v. d. Zwet de eer ste partij, best of five, gewonnen had, speelde Jos v. d. Meer een zeer goede tweede partij en won over tuigd. Een derde partij was toen nog nodig om uiteindelijk de winnaar aan te wijzen. Hoewel Jan v. d. Zwet tot tweemaal toe wegens kramp de strijd moest staken wist hij toch de over winning uit het vuur te slepen en behoren deze onderlinge wedstrijden weer tot het verleden. Er is zeer sportief gespeeld in deze zware par tijen en de regelmatig trouwe sup porters van Treffers hebben van zeer goed tafeltennis kunnen genieten. De opstelling luidt dus: Hoofdklasse team: W. Heemskerk, N. Heemskerk en J. v. d. Zwet en het ïste klasteam: Jos v. d. Meer, Wil v. d. Zwet en Jac. Heemskerk. „Wilskracht" (N.hout). Tame lijk onopgemerkt zijn in de zaal van Café „De Zwaan" door de R.K. Ta feltennisvereniging „Wilskracht" de clubkampioensohappen verspeeld. Onopgemerkt, omdat de verwachte donateurs en verder publiek verstek lieten gaan. Te 8 uur opende de voorzitter. Een gedeelte van de kam pioenswedstrijden was reeds ge speeld in de trainingszaal, de finales evenwel waren bewaard voor deze avond. De uitslagen waren: Kam pioen 1951 dames: Mej. Ria van der Voort, die een medaille met inscrip tie ontving. Kampioen 1951 heren senioren: J. Puyk (met als extra ver- melding:ongeslagen kampioen) ont ving de wisselbeker en een medaille; 2. G. van Gijlswijk, 3. M. Bergman en J. v. d. Ploeg. Kampioen 1951 he ren-junioren: Dick den Elzen, die ook een medaille mocht ontvangen, 2e Jos Lootjestijn. meegevallen. Daarom geloven we, dat St. Bernardus het in de eerste wedstrijd zwaar zal krijgen, temeer daar het een uitwedstrijd betreft. Overigens achten wij een overwin ning van de Rijndijkers zeer goed mogelijk, VTL en Leidse Boys hebben beide hun eerste wedstrijd verloren. In de derby van morgen zal vermoedelijk weinig krachtsverschil te zien zijn, hetgeen ons een vooruitzicht moeilijk maakt. ZLCKagia kan voor de Leide naars, die vorige week zo royaal wonnen, weer winst betekenen, al mogen we hierop nog niet al te vast rekenen, omdat de kracht van Kagia nog volkomen onbekend is. Tweede klasse B. UDO krijgt morgen bezoek van VNL. Te oordelen naar de uitslagen van vorige week, mogen we geloven, dat de Leidenaars iets sterker zullen zijn dan de Oegstgeestenaren. Mis schien hebben de laatsten echter een slechte start gehad, die niet meer wgs dan een vergissing. Zo ja, dan is het morgen hun taak te bewijzen, dat het in Oegstgeest anders en be ter kan! VVOA ontvangt Lisse 3, een elf tal, dat vorig jaar geducht meedeed en vorige week goed gestart Oud Adese voetballers dienen wel het uiterste te geven om morgen iets te bereiken. AZL is gastheer van SJC 3 De uit slagen van vorige week geven te weinig houvast om er een kansbere kening uit te distileren. VOLLEYBAL R.K. VOLLEYBALCLUB „CYCLOON" Hier ter stede is nu officieel gericht de R.K. Volleybal Bond afd. Leiden. Ook „Cycloon" is hierbij aangesloten. Voor de afdeling heren is door de Bond een competitie sa mengesteld. Nadere berichten hier over volgen nog. LEIDSE VOLLEYBALLBOND VERGADERDE. De volleybal-beweging in Leiden en omgeving heeft het laatste jaar een plotselinge groei te zien gege ven en zo was het niet te verwon deren, dat er voor de jaarvergade ring van de Leidse Volleybalbond. gisteravond in café-restaurant „Royal" aan de Doezastraat gehou den, goede belangstelling bestond. Er waren elf van de vijftien vereni gingen vertegenwoordigd, maar de afwezigheid der ontbrekende vereni gingen zonder kennisgeving deed de voorzitter, de heer J. v. Egmond, niet prettig aan. In zijn openingswoord zeide de voorz. te hopen, dat de competitie half October zal kunnen draaien. De zaal in de Oosterstraat staat twee avonden ter beschikking en vrij ker komt daar nog een zaal aan de Mors weg bij. Over de medewerking dei- sloten verenigingen was de voorz. niet zo bijster te spreekn. De in schrijving voor de scheidsrechters- cursus was niet erg bemoedigend en daarom deed spr. een beroep op alle verenigingen het bestuur in zijn taak te helpen om te zorgen, dat de com petitie kan gaan draaien. De scheids- rechterscursus zal Donderdagavond te half acht beginnen in het Sted. Gymnasium. De identiteitskaarten voor de deelnemers(sters) aan de competitie moeten volgende week het bezit zijn van de secretaris. De competitie werd als volgt vastgesteld: 5.voor elke nieuwe vereniging als bondscontributie, 2 voor het eerste zestal en 1 voor elk volgend zestal, dat deelneemt aan de competitie, verder 2.50 voor senioren en 1.25 voor juniorleden. Het boetereglement en het wed strijdreglement werden na enige besprekingen onveranderd vastge steld. Wat de a.s. competitie betreft zei- de de voorz. het te betreuren, dat de Katholieke verenigingen in Lei den en omgeving niet aan de com petitie van de Leidse Volleybond deelnemen. (De Katholieke vereni gingen hebben haar eigen voor- sentiften en zij moeten zich richten Hoewel de kleine Dessart, die blijkbaar alleen maar kan hollen of stilstaan, op de derde dag van het drielandentournooi, waarmede de Nederlandse Biljartbond in Krasna- polsky te Amsterdam zijn 40-jarig bestaan viert, een veer liet door zijn beide partijen met moyennes van 0.455 (tegen dr. Kok) en 0.5858 te gen Siguret) te verliezen, nadat hij de vorige dag van Sweering met een gemiddelde van 1.219 en van Laga- che met 0.793 had gewonnen, heeft België zich nog voor het einde van de derde dag, met nog vier par tijen te spelen op de vierde en laatste dag reeds definitief van de over winning verzekerd. Met 22 match- punten uit 13 partijen zijn de Bel gen onbereikbaar geworden voor van de Pol c.s., die aan het einde van de derde dag met 12 punten uit 14 wed strijden een vrij oneervolle tweede plaats boven Frankrijk met 6 pun ten uit 13 wedstrijden als derde en laatste innemen. De Belgen hebben zich in dit tour. nooi waarlijk grandioos geweerd. Vingerhoedt, Gabriëls en van Hassel wonnen gisteren opnieuw alle par tijen, die zij speelden, zodat Dessart met zijn twee verloren partijen wat uit de toon viel. Met Vingerhoedt heeft Gabriëls zich nu reeds de sterkste speler van het tournooi ge toond. Hij sloeg Delforge, van de Pol en gisteravond ook de Ruyter, die aan een moyenne van 39.11 niet ge noeg had, in 9 beurten. Van de ka der spelers heeft Gabriëls het hoog ste algemeen moyenne gespeeld met tevens de hoogste serie en juist zoals vanmiddag Vingerhoedt Lagache wel zal verslaan, zal Gabriëls zijn laatste partij tegen Galmiche wel weten te winnen. Deze beide Belgen eouden dan ongeslagen (met vier gewonnen partijen) het tournooi beëindigen. Van Hassel heeft ook nog niet ver loren. Die zal vanmiddag een vuur proef moeten doorstaan in zijn laat ste partij tegen van de Pol. Bij Nederland zijn thans de Ruyter en dr. Kok uitgespeeld. Beiden won nen twee partijen en verloren er twee. Van de Pol kan vanmiddag het tournooi beëindigen met 3 gewonnen partijen, indien hij van Hassel ver slaat en Sweering kan „zijn eer red den" door een driebandenzege op Si guret. Verliest hij die partij, dan heeft hij het zoet der overwin ning in het geheel niet gesmaakt. Want nadat hij gedurende de eerste twee dagen van Dessart en Lagache verloor, zag hij zichgisteravond een zege ontglippen tegen de Belgische wereldkampioen Vingerhoedt, die Hij bawonderd«„de Nachtwacht" Kees de Ruyter uit Waalwijk, met van de Pol een van Euro pa's allersterkste biljart kader spelers, was gistermiddag zoek. In Krasnapolsky te Amsterdam werden de organisatoren van het drielandentournooi zenuw achtig. Kees moest om half twee spelen tegen de Fransman Delforge, maar tegen twee uur begon men in arren moede maar aan de tweede partij: Gal michevan Hassel, terwijl de eerste tafel leeg bleef. Intussen ging men bij de fa milie van de Waalwyker in Am sterdam, by wie Kees geduren de de vier dagen van dit tour nooi logeert, informeren wat er met hem aan de hand was. De familie zeide, dat Kees naar het Rijksmuseum was gegaan. Inderdaad trof Jac. Sweering daar de zoekgeraakte groot meester in het biljartspel aan. Hy zat op een bank, helemaal alleen, in diepe bewondering verzonken voor „de nachtwacht" van Rembrandt. Later bleek, dat op een voor lopig programma (inmiddels ge wijzigd) Kees eerst om half vier en niet om half twee zou spelen. Zo gebeurde het, dat op de middag van de derde dag het programma van het drielanden tournooi geheel in de war liep. De najaarsexamens voor het be halen van het diploma als zwemon derwijzer^) van de Kon. Ned. Zwembond zullen in de periode van 15 October tot 15 November 1951 in verschillende steden van ons land worden gehouden. Zij, die aan deze examens wen sen deel te nemen, dienen zich vóór 1 October a.s. te wenden tot het bu reau van de K.N.Z.B., Ger. Dou- straat 20, Utrecht. en achterstand van 823 na 22 beur ten, van 2223 in 37 beurten en van 2736 in 40 beurten in een voor sprong van 4240 wist om te zetten na 50 beurten. Het was Vingerhoedt's slechtste partij 0.833) en Sweering's beste (0.766), maar toch nog voldoen de voor een Belgische zege. De uitslagen zijn: Ankerkader 47/2: Galmiche (Fr.) 154 12 12.83 50 van Hassel (B.) 400 12 33,331 22 Delforge (Fr.) 133 10 13.30 58 de Ruyter (N.) 400 10 40.00 126 Galmiche Fr.) 210 16 13.12 51 van der Pol (N.) 400 16 25.00 154 Gabriëls (B.) 400 9 44.44 212 de Ruyter (N.) 352 9b 39.11 117 Drie banden: Lagache (Fr.) 50 72 0.694 4 dr. Kok (Ned.) 47 72 0.652 5 Dessart (B.) 48 82 0.585 4 Siguret (Fr.) 50 82 0.609 5 dr. Kok (N.) 50 90 0.555 6 Dessart (B.) 41 90 0.455 7 Sweering (N.) 46 60 0.766 7 Vingerhoedt (B.) 50 60 0.833 5 Stand na de derde dag: 1. en winnaar van het tournooi: België 22 matchpnt. uit 13 partijen. 2. Nederland 1214. 3. Frankijk 613. Beleefdheid. Mevrouw: „Lust je een stuk koek?" Landloper: „Jawel!" Mevrouw: „Kun je niet met twee woorden spreken?" Landloper: „Jawel, lieveling" Vrouwen onder elkaar. „Weet je, liefste, mijn man zegt, dat ik met dit hoedje op tien jaar jonger ben". „En hoe oud ben je?" „Dertig". „Neen, ik bedoel met die hoed?" Onkosten. Ex-patiënt: „Zeg dokter, wat betekent op die reke ning van mijn maagoperatie die post: Twintig gulden bijzondere on kosten?" Dokter: „Dat is mijn bril, die ik tijdens de operatie verlogen ben".! Tijdverdrijf. Een jong meisje en een oude vrijster stonden bij een tramhalte. „Wil je een sigaret ro ken?" vroeg het meisje. „Een sigaret roken in het open baar?", vroeg de oude vrijster ver baasd". Ik zou nog liever een man kussen". „Ik ook", antwoordde het meisje. „Maar neem dan een sigaret om het wachten wat te verkorten". Altijd wat. „Heb je mijn raad opgevolgd en ben je met open ra men gaan slapen om van die ver koudheid af te komen"? „Jawel". „En ben je de verkoudheid kwijt?" „Nog niet! Maar wel mijn polshor loge en portemonnaie." zeide de voorz., dat verwacht wordt, dat dertig teams aan de a.s. com petitie zullen deelnemen. De afwer king op de speelavonden zal even wel zeer vlot moeten geschieden om de competitie normaal te kunnen laten draaien en daarom deed spr. een beroep op alle verenigingen toch te zorgen, dat de wedstrijdzestallen op tijd aanwezig zijn. Er werden voorts leden aangewe zen voor kas-, pers en propaganda-, zaal- en technische commissie. Na een korte pauze werd de rond- nöfcr de Katholieke Volleybalbond. I vraag afgewerkt, waarna sommigen Sportred. L. Crt.). nog een poosje gezellig byeen ble- Wat de competitie verder betreft ven. Koude douche. Jongeman: „Mijn moeder was een bijzonder knappe vrouw". Meisje: „Dus u lijkt oip^uw vader?" Zwoeger. „Ik zou graag uw dochter willen trouwen!" „Bezit u voldoende geld, om haar te onderhouden?" „Ik bezit een ton!" „Is dat het resultaat van eerlijke arbeid?" „Ja zeker, mijn vader heeft er zijn hele leven voor geploeterd". Hij niet. Vrouw: „Het huwelijk wordt tegenwoordig veel te licht opgevat". Man: „Maar niet door mij, vrouw. Niet door mij!" Te laat. De amateur-toneelclub speelde een zeer dramatisch stuk, dat helaas haar kracht te boven ging. Het publiek zat zich kennelijk te vervelen. Op een gegeven moment kwam er een scène, waarin de hoofd rolvertolkster moest uitroepen: „Oh, waarom werd ik geboren?" „Voor dat gejammer koop je nu niets meer", riep een stem uit de zaal, „je moet het stuk nu toch uit spelen". Voorbij. „De zaak van de vrede is een moeilijke zaak", zei de rede naar. „Zou er een mens zijn, die niemand haat? Men heeft altijd wel iets tegen ons misdaan!" Een oude man stond op en zei: „Er is niemand, die ik haat!" „Dat is een wonder", vond de re denaar. „Kunt- u ons verklaren hoe dat mogelijk is?" „Zeker, zeker", zei het oude baas je, „al de lui, die ik niet kon uitstaan zijn al dood". Zoekers. „Waarom ben je eigen lijk nooit getrouwd", informeerde een jongeman by een oude vrijge zel. „Ach", anwoordde de man, „toen k jong was, zocht ik de ideale vrouw en ik vond haar toen ik veertig was" „Dan had u toch toen kunnen trouwen", vond de jongeling. „Inderdaad", antwoordde de vrij gezel, „mAar zy zocht de ideale man!".

Leidse Courant | 1951 | | pagina 10