Schooljeugd van Lisse leverde sportieve strijd in het Sportpark Alle leerlingen geslaagd voor diploma bloembinden De befaamde wielerronde werd door donderbui overvallen Raad van Leimuiden vergaderde HERFST- EN WINTERMODE DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ónder stralend zomerweer werd de gemeentelijke schoolsportdag in het Lisser Sportpark gehouden. Weth. A. Tibboel, voorz. van het comité, opende de dag met een toe spraak tot de deelnemende jongens en meisjes ten getale van bijna 600. Hij deelde o.a. mede. dat burgemees ter de Graaf, voorzitter van het ere- comité, verhinderd was aanwezig te zijn. Voorts riep hij alle kinderen, genodigden en ouders een hartelijk welkom toe en hoopte, dat op spor tieve wijze om de prijzen gestreden zou worden. Tevens sprak hij de be lofte uit, dat dit sportevenement een jaarlijks terugkerende gebeurtenis zou worden. Hierna namen de wedstrijden een aanvang. Tegelijkertijd werden er drie onderdelen verwerkt: terwijl de meisjes el'kaar bekampten in de kastie-wedstrijden, hielden de jon gens een krachtmeting op de loop nummers (80 M. en hindernisbaan). In de morgenuren werd alles in een zeer vlot tempo afgewerkt en om 12 uur, volgens het tijdschema, waren de ochtendwedstrijden geëindigd. 's Middags om twee uur werd er een begin gemaakt met de finales, Helaas ging dit in een minder vlot tempo, daar de meeste kinderen niet steeds achter de afrastering bleven. Jammer genoeg kon de volleybal demonstratie geen doorgang vinden, daar de regen dit verhinderde. Om 4 uur precies kon de heer A. Tibboel de prijzen uitreiken. De prijswin naars zijn: Meisjes: L.S. 60 M.: 1. Sientje van Beek; 2. Rika de Vogel. U.L.O. 60 M. 1. Mia Dahlkamp; 2. Jopie Polderman. L.S. Estafette 4x60 D.: 1. R.K. Huishoudschool. U.L.O. Estafette 4x60 M.: 1. St. Dominicus Savio School. L.S. Hindernisbaan: 1. Ned. Her vormde School. U.L.O. Hindernisbaan: 1. Ned. Hervormde School. L.S. Kastie: 1. St. Agathaschool. U.L.O. Kastie: 1. Ned. Hervormde School. Jongens: L.S. 60 M. 1. Alfons Bruynen; 2- Jaap Elfering. U.L.O. 80 M. 1. Gerrit Diepering; 2. Frans Arrachart. L.S. Estafette 4x80 M. 1. St. Joseph school. U.L.O. Estafette 4x80 M. 1. Ned. Hervormde school. L.S. Hindernisbaan 1. St. Joseph- school. U.L.O. Hindernisbaan: 1. St. Doirri- nicus Savio school. L.S. Kastie: 1. St. Wilhelmusschool U.L.O. Kastie: 1. St. Dominicus Sa vio school Het comité is grote dankbaarheid verschuldigd voor de buitengewone medewerking, die het mocht onder vinden van de afd. Openbare Wer ken, die het transport van het beno digde materiaal verzorgde; de gym nastiekverenigingen, die haar mate riaal ter beschikking stelden, de heer Beugelsdijk, die gratis zijn geluids installatie uitleende; ook de juryle den en het aanwezige onderwijzende personeel komen een woord van dank toe, evenals de EHBO, die ge lukkig weinig te doen kreeg. De diverse schoolbesturen stelden door een bijdrage het comité in staat, de kinderen enkele versnape ringen aan te bieden. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Gisteravond werd in de Orangerie van de Hortus Botanicus de examen uitslag bekend gemaakt van de twee jarige cursus Bloembinden en -schik ken, georganiseerd door de Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden. De heer J. H. Smit, secreta ris van de Cursus-commissie, kon tot zijn vreugde mededelen, dat alle candidaten geslaagd waren, welk mooie resultaat zowel aan de good will van de leerlingen als aan de ijver van de leraar is te danken. Overigens mag dit diploma niet het einde zijn, doch slechts een be gin. De geslaagde cursisten zijn nog geen bloembinders, maar wel zullen zij nu in staat zijn het diploma Aals meer te gaan behalen. De heer Smit bracht tenslotte dank aan de heer W. Bos, die met zeer veel tact de cursus heeft geleid. Oranjefeesten in Noordwijkerhout WARMOND Tweede dag van de Oranjefeesten Ook de tweede dag van de War- mondse feesten kan als buitenge woon geslaagd beschouwd worden. De dag werd geopend met het tra ditionele tobbetje steken en als steeds bestond hiervoor zt>er veel belangstelling. Er werd rijkelijk met water gesproeid zeer tot vermaak van de honderden omstanders. Na een spannende strijd werd de uitslag vastgesteld als volgt: 1. A. de Nie; 2. C. van Kampen; 3. A. Schrijvers; 4. C. Meskers. Het boegsprietlopen voor meisjes had tot resultaat: 1. Truus Vergeer; 2. Betsie Hoek; 3. Nelly van der Drift; 4. Bep Mulder. Voor jongens was deze uitslag: 1. Chr. Konven; 2. W. Meskers; 3. F. Beugelsdijk; 4. C. Guldemond. Ook thans werden weer door de burgemeester de prijzen onder een toepasselijk woord uitgereikt. Na de middag trokken zeer velen naar de grasbaan achter Boschhoeve waar de kortebaandraverij werd ge houden. Voor deze harddraverij wa ren 13 paarden ingeschreven en er werd 'n felle strijd gestreden. Voor al de kampritten waren zeer inte ressant en er viel van goede sport te genieten. De uitslag was als volgt. Ie prijs 500.Miss A, eigenaar H. Bosselaar, berijder J. van Leeu wen; 2e prijs (ƒ200.O. Nelly Zo- ra eigenaar en berijder J. Wagenaar; 3e prijs 100.O Marijke eige naar Gebr. Knijnenburg, berijder A. Knijnenburg; -4e prijs (f50.Al- louez, eigenaar J. de Vlieger, berij der J. van Ham. Als steeds was ook nu de toto aanwezig, die een omzet noteerde van ruim ƒ3600.- Warmonders werd van deze toto weinig gebruik gemaakt want deze willen liever de paardensport nog zien los van elk gewin en uitsluitend uit een oogpunt van sport, een zeer te waarderen opvatting. Ook hier werden de prijzen uitgereikt door de burgemeester. Na afloop van de draverij trok men weer in groten getale naar het feestterrein, waar de avond in grote doch gepaste vro lijkheid werd doorgebracht. War mond kan weer terugzien op een paar prettige en aangename dagen waarvoor de commissie, die zich heeft belast met het organiseren van deze feestelijkheden een woord van bijzondere dank toekom't. Aquariumvereniging Heden werd ten huize van de heer K. Ho- gervorst een Aquarium vereniging opgericht welke de naam zal dragen van „Warmondse Aquariumvereni ging (W.A.V.) Reeds tijdens de eer ste bijeenkomst gaven zich dertig leden op. Het secretariaat is geves tigd bij de heer H. W. Scljraal, Nor- remeerstraat 2. HILLEGOM Brand Door het slaan van de "lam in een braadpan ontstond brand in de keuken van perceel Pastoorslaan 65. De schade aan ma teriaal en aan het pand is aanzien lijk. De gemeentelijke zweminrich ting wordt Zaterdag gesloten. Auto te water Op de Bartebrug wilde de chauffeur van 'n bestel auto links afslaan om het erf van een der woningen op te rijden. De bestuurder van een hem achterop rijdende luxe-wagen zag het signaal niet en reed op de bestelauto in, die daardoor in d* sloot terecht kwam. De tweede dag van de Oranje feesten te Noordwijkerhout is om half negen ingezet met de kinder feesten, die in de straten en op de schoolpleinen werden gehouden. De kinderen werden rijkelijk ge- tracteerd en de spelen verliepen best. Velen gingen met een mooie prijs naar huis. Hulde en dank onderwijzend personeel, geleiders en geleidsters, die zich uitgesloofd heb ben 'om de kinderen een prettig feest te bezorgen. Om 9 uur had bij het feestterrein het Tonknuppelen plaats. Er waren 69 deelnemers. De eerste prijs werd behaald door J. Duivenvoorde; de 2e N. Zuiderduin; de 3e P. Duiven voorde. 's Middags om 2 uur had de wieler wedstrijd plaats voor personen van 30 j. en ouder. Het was een mooie aanblik ook de ouderen aan de start in sportcostuum te zien aantreden. Er moest een traject van plm 17 km (8 ronden) worden verreden. De 2e, 4e, 6e en 8e ronde waren geklasseerd voor de extra premie, het Baloko herenrijwiel. Nadat opperwachb meester Been met zijn motorzijspan voorgereden was sprak de heer B, Verschoor enkele woorden via de microfoon tot de z.g. veteranen. Hij zeide verheugd te zijn, dat zovele huisvaders zich van de sporttieve zijde lieten zien. Met een vrolijke lach op hun gezicht werd na het startsein de course aangevangen, welke een zeer sportieve strijd te zien gaf. De veteranen hielden zich best, want met een snelheid van ruim 29 km per uur werden de 17 km verreden. Voor velen is dit een goede prestatie! De uitslag was als volgt: Het he renrijwiel werd in de wacht gesleept door Q. Looijstijn, die zich in de eer ste helft van de wedstrijd los kon maken van het peleton en zijn voor sprong tot het einde kon behouden. Daar Looijestein tegelijk winnaar van de ronde was ging de eerste prijs volgens het reglement naar de heer H. Broekhoef, die 2e was, de 2e prijs viel J. van der Linden ten deel, de 3e C. Koster. Het publiek dat in groten getale langs het gehele traject aanwezig was, leefde met de wedstrijd mee, hetgeen wel bleek uit het aantal pre mies, dat door hen beschikbaar werd gesteld. Na afloop van de wedstrijd bood de -ere-voorzitter van de O.V., de burgemeester, de winnaar van de ronde een prachtig bouquet bloemen aan en feliticiteerde hem met de geleverde prestatie. Nadat de winnaar een ererondje gereden had, traden de deelnemers aan de ronde van Noordwijkemoul Door "de" i v00r het forum. I Niet minder dan 53 deelnemers uit de gehele bollenstreek, waaron der de kampioenen van Noordwijk, Voorhout en Lisse, namen aan de ronde deel. Alvorens het startsein werd gege ven sprak de heer B. Verschoor de renners toe, waarbij hij de di verse prestaties van de verschillende personen die aan de ronde deelna men, naar voren bracht. Tot zijn spijt deelde hij mede, dat de win naar van de beide laatste ronden, UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN OEFENENDE WIELRENNER ONDER AUTO Gistermorgen reed Harry Pieter- sen vast een paar oefenrondjes, om in de namiddag mee te kunnen rij den in de officiële wedstrijd „de Ronde van Noorden". Op de Prol kade raakte hij net het achterspat bord van een auto en schoof dien tengevolge onderuit. Met flinke sniiwonden bleef hij liggen. Na door enige leden van de R.K.E.H.B.O. verbonden te zijn, werd hij per zie kenauto naar de dokter vervoerd. Aldaar werden zijn wonden ge hecht, waarna hij naar huis kon worden vervoerd. KOUDEKERK Geboren: Zwaantje Hermina d. van Klaas Dissel en Hendrikje Lan ge jans Ondertrouwd: Jacoty Bijsterbosch 29 j. en Jacoba van Seventer 27 j.; Leonardus Joh. L. Gordijn 24 j. en Evarina H. van Wetten 29 j. de heer H. Bouwmeestei, wegens omstandigheden niet aan de wed strijd kon deelnemen. Hij stak de deelnemende Noordwijkerhouters een riem onder het hart en wenste allen een sportieve wei-trijd toe waarop zij met veel gencpgcn zou den terugzien. Nadat de deelnemers in de opge stelde volgorde door de politie op open terrein waren gebracht begot de strijd. Na enkele ronden lagen de sterk- sten reeds aan de koD en het pu bliek kon genieten van eer echte zware course, welke spor'ieJ werd verreden. Jammer was het, dat in de 15e ronde het onweer losbrak en de reger met stromen neerviel, zodat de renners uit elkaar werden geslagen en door de gladheid van de weg ve len hun tempo moesten verminde ren. De einduitslag gaf een geheel ander beeld te zien dan vóór de 15e ronde. De winnaar van de ronde werd de heer B. Kors, Noordw.hout, 2e was C. Plasmeijer, Voorhout, 3e A Vink, Noordwijk, 4e A van Wetten, Noord wijkerhout. De extra premie, herenrijwiel, viel ten deel aan de heer van de Oever te Lisse die 16 van de 30 te behalen punten bekwam. De burgemeester feliciteerde de winnaar van de ronde t-n bood hem een bouquet bloemen aan. Ook de winnaar van het rijwiel mocht van De heer Bos op zijn beurt dankte bestuur en leerlingen. Zijn verwach tingen waren nog overtroffen, waar uit wel blijkt, dat de cursisten meest kwekers liefde voor hun vak hebben. Nadat de heer J. van Duyvenbode namens de cursisten hartelijke dank woorden gesproken had, was er ge legenheid de prachtige werkstukken te bezichtigen. De tijd van het jaar bracht mee, dat er veel gewerkt was met dahlia's. Onwillekeurig trokken wc toen een vergelijking met de dahlia-keuring, die Zaterdag 1.1. in „Oosterkwartier" gehouden werd. Alle respect voor wat amateurs daar bereikt hadden, maar hetgeen gis teravond in de Orangerie te zien was, stond een klasse hoger. Daar uit sprak het vakmanschap. Als piècc de milieu zagen we een kano, met rode dahlia's versierd. Voorts een bruidsbouquet, reclamestukjes ïr. bloemomlijsting, een schilderij in lijst, voorstellend een stilleven in een rand van beukenblad. Alles met zorgzame en vakkundige hand tot aantrekkelijke werkstukken ge maakt. Voor genoemd diploma Bloem schikken en -binden slaagden: mej. A. v. d. Berg, mevr. C. v. d. Berg de Kier, Noordwijkerhout; H. v. d. Bos, Rijnsburg; J. v. Duyvenbode, Noordwijk aan Zee; J. v Egmond, J. N. M. Grotendorst, Voorschoten; H. de Koning, Leiden; T. Ouwer- sloot, Voorschoten; C. Sormani, Lei den; H. C. v. Tongeren, Warmond; Jac. v. d. Vijver, Rijnsburg. Bovendien werd Maandagavond I.1. de cursus Materialenkennis ge sloten, die door de heer J. Verman de in de school Boominarkt gegeven werd. Voor dit examen slaagden: G C. v. d. Berg, Voorhout; R. W. Bouthoorn, Alphen a. d. Rijn; P. C. v. d. Bos, Noordwük-binnen; G. A. Jasperse, Leiden; J. Puyk, Noord wijkerhout; A. v. d. Starren, Voor hout; J. Timmermans, Leiderdorp; G. Verkerk, Alphen a. d. Rijn; S. Vliem, Sassenheim; G. M Vromans, Zoeterwoude; D. J. M. v. d. Wey- den, Leiden; W. T. H. Zandvliet, Oegstgeest. ROELOFARENDSVEEN Treiters (R'veen). Door drie on verwachte nederlagen van Jan v. d. Zwet is het thans nog niet bekend hoe het hoofdklasse-team samenge steld moet worden. Hedenavond worden de laatste partijen gespeeld. Nic. Heemskerk stelde zich veilig door drie partijen te winnen en de stand is nu: N. Heemskerk, 11 gew.; Jan v. d. Zwet 7 gew.; Jos v d. Meer 6 gew. en Wil v. d. Zwet 3 gew. Al leen Jos v. d. Meer en Jan v. d. Zwet kunnen nu nog gelijk eindigen waar door dan onmiddellijk hedenavond I ook de beslissingspartij gespeeld uf ^^,f,^ü«r+VarL, O.V. felicitaties I wordt. De wedstrijden vangen aan uur precies. in ontvangst nemen. De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burg. Bakhui zen. De heer H. J. A. Bouwman uil Franeker is benoemd tot hoofd van de Techn. Dienst. Van de Wassenaarse Polder is de mededeling ontvangen, dat de no dige besluiten inzake de openstel ling van de weg naar Vriesekoop zijn genomen. Naar aanleiding van een verzoek van het Tuinderscomité te Aalsmeer om een bedrag voor de inkoop van brandstoffen voor de tuinders, deelt de voorz. mede, dat B. en W. afwij zend tegenover dit verzoek staan B. en W. zouden liever een zekere garantie willen geven. In de ge meente Haarlemmermeer heeft men ook een dergelijke garantiebepaling. De raad gaat hiermede accoord. Bouw van rijwielbergplaals De voorz. deelt mede, dat de in specteur van het lager onderwijs ac coord gaat met de voorgenomen bouw van een rijwielbergplaats. De benodigde gelden kunnen op de be groting uitgetrokken worden. Mis schien bestaat ook de mogelijkheid, dat het R.K. kerk- of schoolbestuur de gelden aan de gemeente leent. Op deze wijze zou de zaak geregeld kunnen worden. Besloten wordt afwijzend te be schikken op het verzoek van de heer D. Visser te Apeldoorn om vermin dering van straatbelasting voor het jaar 1951. De raad neemt nog geen besluit naar aanleiding van het adres van de dir. hoofding. van de Wederop bouw inzake de onbewoonbaar ver klaring van twee woningen aan de Nokweg. Als er nog een mogelijk heid tot verbetering is, dan moet men de eigenaar in de gelegenheid stellen de nodige verbetering aan te brengen. Aan het Christelijk Lyceum te Al phen a. d. Rijn wordt over het jaar 1950 een bijdrage in het exploitatie tekort toegekend van 56,28. Besloten wordt te trachten het crediet bij de Bank v. Nederlandse Gemeenten voor de maanden Octo ber t/m December op gevoerd te krijgen tot 120.000.—. Subsidie voor de Vebo De voorz. leest een schrijven voor van de Vebo te Leiden, waarin ver zocht wordt een garantie te verle nen van 2Vz cent per inwoners in een eventueel nadelig slot der ten toonstelling. De voorz. deelt mede, dat B. en W. niet met een voorstel komen, omdat zij de mening toege daan zijn, dat het bij de Vebo wel wat zuiniger kan. De heer Vonk zegt, dat de zuinig heid dit jaar in acht genomen zal worden. De Vebo werkt voor het be lang van de boeren. Het is een sti mulans voor de gehele streek. De heer Beuk vindt, dat waar men iets doet voor de middenstand de tuinders en de landbouw niet uit gesloten mag worden. Hij stelt voor garant te blijven voor een bedrag van 1 Vi cent per inwoner. Na enige discussie wordt het voor stel van de heer Buickx om een ga rantie te verlenen van 1 lA cent per inwoner met alg. stemmen aange nomen. Besloten wordt bovendien ten bedrag van 25.beschikbaar te stellen voor de aankoop van een medaille. De voorz. deelt mede, dat bekend is geworden de beschikking op het beroep van de wed. C. v. Beijeren Damman. Het bedrag der schade loosstelling is van 11840 gebracht op 11940. Op voorstel van B. en W. besluit de raad de controleregeling der ge meentegelden ook van toepasing te verklaren op het personeel belast met de inning der bruggelden. In de begroting 1950 worden en kele wijzigingen aangebracht. Besloten wordt een perceel riet land groot 1819 centiaren te verko pen aan de heer G. Buskermolen voor 450. De voorz. deelt mede, dat het een stukje rietland is, dat langs de He renweg ligt. Voor de gemeente heeft het geen betekenis. De kantonrechter te Rotterdam deed hedenmorgen uitspraak in de zaak tegen de voetbalprijsvraag 10 uit Den Haag. De aanlegger, de 48-jarige W. van der Loos uit Den Haag werd ver oordeeld tot een hechtenis van drie weken, de 50-jarige journalist-uitge ver C. H. Geudeker uit Amsterdam tot een boete van 250.subsidiair twee weken, alsmede een voorwaar delijke hechtenis van een maand met een proeftijd van twee jaar en de 38-jarige M. A. van der Ark uit Loos duinen. de door de ambtenaar O.M. genoemde ..keizer der voetbalpools" tot drie weken hechtenis. De 46-jarige vertegenwoordiger W. de Jong uit Krommenie, die ook in de zaak van de „Sportfavoriet" te recht heeft gestaan, werd veroor deeld tot een hechtenis van twee weken en de 47-jarige J. B. B. de Charon de Saint Germain uit den Haag, die f 45.000 gefourneerd zou hebben, tot een geldboete van 3500 subsidiair twee weken hechtenis en een voorwaardelijke hechtenis van WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL KOELER Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen- of onweersbuien, ge paard gaande met flinke wind stoten uit Zuid tot Zuidwest. Later opklaringen en krachtige tot matige Zuidwestelijke wind. Veel koeler. 14 Sept.: zon op 6.11 en onder 19.00; maan op 18.37 en onder 4.31 uur. een maand met een proeftijd van wtee jaar. Twee der verdachten werden van rechtsvervolging ontslagen en de overigen werden veroordeeld tot geldboete variërend van 3500.tot 30.subsidiair twee weken hech tenis en een voorwaardelijke hechte nis van een maand met een proeftijd van twee jaar. MODESNUFJES Show van lijn en kleur voor een uitverkocht huis De seizoenwisseling voltrekt zich nu eenmaal niet alleen in de natuur, ook de mode is daaraan onherroe pelijk onderworpen en de modehui zen zijn vanzelfsprekend de natuur altijd een slag voor. Immers, wat zou er van het herfstseizoen in de mode terechtkomen, indien dit niet het geval was. 't Is waar, de modeshow, welke de N.V. Vroom en Dreesmann gis ter- en hedenmiddag gaf van de nieuwe mode voor herfst en winter, kwam allerminst te laat, want de zomerse temperatuur, waarvan we heden mogen profiteren, doet de ge dachte aan herfstkleding gelukkig nog even op de achtergrond blijven, maar intussen hebben de dames kunnen zien wat het nieuwe seizoen gaat brengen. Een modeshow is blijkbaar steeds een bijzonder gebeuren in het da mes-bestaan, want iedere keer op nieuw is de belangstelling ervoor groeiende. De belangstelling was gisteren zo groot, dat alle dames ter nauwernood een plaatsje konden vinden en er was toch een behoor lijke ruimte gereserveerd. En dat terwijl de belangstelling hier nog zo eenzijdig is, d.w.z. de show alleen door dames bezocht wordt en niet ook door de heren der schep ping, die uiteindelijk gelijk me vrouw Hans Smit in haar gezellige causerie rond de show deed uitko men toch geheel alleen de mode- toon aangeven. Maar bovendien zou zij gaarne de mannen op een damesmodeshow en in de win kels zien, omdat zij over het alge meen een veel betere kijk op de kleding der vrouw hebben dan do vrouw zelf cn tenslotte, omdat zij over het algemeen meer doortastend heid tonen dan de dames. Of het in de oude Sleutelstad ooit nog eens zover zal komen? Hoe het zij, de show, welke V. en D. gistermiddag te aanschouwen gaf, mocht er wezen. De dames waren er opgetogen over; dat kon men be merken aan het herhaaldelijk op- klaterend applaus, wanneer een „in slaand" model voor het forum kwam. Wat de mode voor het a s. seizoen betreft, kunnen we in het algemeen dit zeggen, dat er, wat de prijzen betreft, terdege rekening wordt ge houden met de tijdsomstandigheden, m.a.w. dat zij zijn aangepast aan de huidige draagkracht van het pu bliek. In verhouding zijn de prijzen zelfs lager dan het vorig seizoen, wanneer men de kwaliteit der wol len stoffen bij die van vroeger ver gelijkt. Daarbij komt tevens, dat het product van de Ned. confectie-indus- trie van degelijk gehalte is. De Ame rikanen, die op het ogenblik veel confectie uit Nederland betrekken zeggen niet voor niets: „Nobody can beat Dutch!" De nieuwe modelijn brengt thans modellen met veel glooiender schou derlijn, lager ingezette mouwen, doorgaans van groter omvang, smal lere heupen, langere rokken en min der asymmetrie dan verleden jaar het geval was. Vooral de vroegere schouder- cn hcupvullingen schij nen in de ban te zijn. De jassen zijn veel wijder en langer, hetgeen door de langere rok natuurlijk vanzelf sprekend is. In een fleurige afwisseling traden mannequins naar voren, nu eens met mantels, dan weer met costuums ja ponnen, deux pieces cn trois pieces, de een zov/el als de ander luisterend naar allerlei schoonklinkende narrten. In dames japonnen domineren thans zwart, grijs en yersey en vooral in deux pieces is er veel yersey. Grote kragen, opstaand naar de hals zijn en vogue, knopen vormen groten deels de hele garnering. Bijzonder aardig zijn ditmaal de Bleyle-modellen. die het ietwat stij ve idee van vroeger geheel hebben losgelaten. Een nieuwe kleur is die van Nes café en een geheel nieuwe stof za gen wc in het Franse wol moiré, en een nieuw fancy kamgaren. Zo is er op elke modeshow wat nieuws te beleven, maar de show en de daarbij gegeven voorlichting die nen ook om de dames het gevoel voor kleurencombinaties hij te bren gen. Want daaraan ontbreekt nog wel eens wat in de practijk. zodat men de allerzonderlingste combina ties soms gedragen ziet. De dames kwamen natuurlijk ogen te kort om al het voorgedragene naar waarde te schatten. Dat kwam ook wel duidelijk naar voren bij do toiletten van Demi Soir cn bij de 'avondtoiletten. In grijs cn zwart waren hier zeer aparte mo dellen te zien. waarin de afdeling Gregoire een belangrijk aandeel had. Tot slot een fraai bruidstoilet met keurige bruidsmeisjes.af! Zeer veel aandacht op deze show werd ook besteed aan de collectie Little Lady, waarbij voor do op groeiende meisjes heel veel goeds te zien werd gegeven. Zo was er veel te bewonderen op deze eerste seizoen-show cn liet ge heel was vervat in een muzikale om lijsting van het ensemble Géza Klss Aan het slot woorden van waar dering on bloemen voor mevr. Hans Smit voor de wijze, waarop zij deze show had gesecondeerd dooV een voortreffelijke voorlichting. MARKTBERICHTEN GOUDA, 13 September. Kaas. Aangevoerd 272 partijen. Prijzen: Tc kwal. met rijksmerk 2.22—2.32, 2e kwal. met rijksmerk 2.14—2.21, en extra zware tot 2.50 per kg. Han del flauw. TER AAR, 12 September. Groente. Kassnijbonen 7.80—9.50. snijbo nen 3.20—5 90, idem B 2.00—2.80. idem stek 1.stamprinsessen 4.60 —5.10, idem stek 2 80—3.60, stok- prinsessen 5.30—C.30, spekbonen 2.40—3.50. idem B 1.40—2.00, wit te pronkers 1.202.40 alles per 10 kg.; groene kool 5—11 cent, rode kool 48 cent; witte kool 4 cent, sav. kool 1115 cent, waspeen 15 cent, idem B 610 cent, idem stek 2 cent. uien 6 cent, postelein 412 cent, andijvie 3 6 cent, kroten 711 cent, spinazie 1718 cent, rabarber 5 cent, aardap pelen 7 cent alles por kg.; tomaten A 2432 cent. idem B 2533 cent, id. C 16—22 cent idem CC 16—20 cent; idem bonken 20—33 cent, idem afw. 2022 cent. idem ongesorteerd 20 cent alles per 10 kg., bloemkool I 24 —30 cent, idem II 13 -24 cent, idem III 812 cent, komkommers 8—16 cent, sla I 510 cento idem II 2 -4 cent alles per stuk; bosprei 8 cent, bospeen 1725 cent, idem B 14 cent, selderij 1 cent. peterselie 1 cent alles per bos. Augurken: A I 1.401.42, idem II 1.02, idem III 73 cent, fijn basterd 80 cent. hasterd 76 cent, grof A 63 cent, grof 55 cent, CD 43—45 ct. E 17 cent, CD met stippel 27 cent, E met stippel 12 cent alles per kg., drui len 3442 cent per half kg., meloe nen 30 cent per stuk, perziken 12 ct. per stuk. Bloemen: Dab* as 21 cent, idem pompoen 16 cent, Asters 6 cent VEUR, 12 Sept. Groente. Torna- ten 3.00- 4 60, bloemkool 15—33, sla 4.009.60, komkommers 17 27, stomboncn 56—64. snijbonen f 5565, stokbonen 60—77, pronk- boncn 3541, perziken 1718, prei 1014, druiven 85—89, me loenen 3042. bospeen 2026, bleekselderij f 10—15. X Meisje gevraagd voor Maandag en Vrijdag of al leen Vrijdag. G. van Rui ten. Noordkade 12 te Roe- lofarendsveen. 3956 X Net handig meisje ge vraagd, liefst boven de 18 jaar v. d. of d. en n. Zich aan te melden tussen 7 en uur. Mevr. Groenewegen. J. Blokstraat 8, Leiden. X Aangeboden: 4 splin ternieuwe stoelen en twee armstoelen Gotisch m. of tafel. Te bevragen bij J. Boter. Utr. Veer 9, Tele foon 30120. 3952 X Pension aangeboden. desgewenst met huiselijk verkeer aan net persoon. Br. onder no. 3954 bureau van dit blad. *2* Trapnaaimachines (sa- lonkast) te kooD aangebo den, merk Pfaff. Weinig gebruikt. Herenstraat 23. Na 6 uur. 3959 X Gevraagd ongehuwde werkster voor de Dinsdag en Vrijdagmorgen. Mevr. van ThielBantzinger. Ho ge Rijndijk 165. 3951 *2* Biedt zich aan net R.K. Meisje voor vier dagen of de hele week H. J. Colijn, Westeinde 18. Roelofarends veen. 3956 X Pension aangeboden voor een heer Centrum stad, geen beroeps. met huiselijk verkeer. Br. onder no. 3961 bureau van dit bl. X Lage prijzen betalen in Landbouwhuis. Let op adres. Geld sparen. Stal- staken, rampels. kocket- ting. koeriemen, stormlan taarns, voeremmers, paar dendekken, bitten, zwepen, bietenmachine, kruiwagens laarzen, klompen, ijzerwa ren. Spek-, was- en spoe- lingkuipen. hooimanaen. M. Beerenfenger. Nw. Bees tenmarkt 19, Tel. 23151. *2* Gevraagd in klein dok tersgezin (zonder praktijk drukte aan huis) een orvn. ren dagdienstbode, v. g. g. v. niet onder de 20 jaar. Meer hulp aanwezig. Aan melden na 7.30 uur. Van Waning, Rijnsburgcrweg no. 96. 7595 X Te koop gevraagd ge bruikte. goed onderhouden Damesfiets, liefst merkrij- wiel. Br. met prijsopgave onder no. 7617 bureau van dit blad. X Tc koop mooie huiska- meretoclen zonder gebre ken 65.theemeubel tje 10, theekast f 6. vier stoelen met twee fauteuils rood pluche f 75.3 grote kamers vloerzeil f 25 per kamer, groot gespijkerd vloerkleed 75. grote ka mer gebloemd vloerkleed 65.Hedenavond kook kachels. F. v. d. Pluym. Janvossensteeg 51. 3953 X Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor verkre gen gunst na het bidden van de Noveen der drie Weesgegroeten. 3950 X Twee matrozen zoeken voor de avonduren een studeerkamer legen billijk tarief. Voorschoten of om geving. Br. onder no. 7625 bureau van dit blad. X Tc koop Huis, schuur en trekkas met verwar ming (geen tussenpersoon) Br. onder letter K aan R. Paauw, Kantoorboekhan del. Roelofarendsveen. X Onbegrijpelijkzo'n kwaliteit elansverf. Glans- verf voor 3.45 per kg., per kg. f 1.75 in 32 mooie kleuren. Prima re sultaat gegarandeerd. Neemt proef. Het Emaille- huis. Haarlemmerstraat 165B. Leiden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3