De tijd is voorbij van vlot verkopen Minister Mulderije opende nieuw „Harreveld" Nederlands militaire inspanning Galante jongeman ranselde vrouw met traproede af Zeister briefschrijver voor de rechtbank Klaar voor de start Herenhuis Te koop ATERDAG 8 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 AAN DE VOORAVOND JAARBEURS „Kon de Voorjaarsbeurs worden geprojecteerd tegen de achtergrond van de maatregelen, die op het gebied van de Defensie werden geno men, thans moet het thema elders worden gevonden. Het beste kan dit thema worden weergegeven door de formule „de vloed komt op de ba kens moeten worden verzet". Want na een tijd van vlot verkopen zijn wrijvingsverschijnselen opgetreden, die tot een scherpe prijzenoorlog hebben geleid." Aldus mr. J Milius, directeur van de Kon. Ned. Jaarbeurs te Utrecht, in zijn rede voor de binnen- en buitenlandse pers, gisteren te Utrecht uitgesproken ter inleiding van de 57ste Jaarbeurs, die op Dins dag 11 September wordt geopend. KOSTEN MOETEN LAGER. De economische situatie, zo stelde de heer Milius vast, maakt een ver laging van de kosten voor het mid- denstandsbedrijf noodzakelijk, het geen o,m. kan worden bereikt door middel van grotere rationalisatie. Daarenboven zal- aan maatregelen tot verlichting van de belastingdruk moeten worden gedacht. Wat de positie van Nederland in de wereldhandel betreft, treden in het bijzonder de betalingsmoeilijk heden in dé Europese Betalings Unie op de voorgrond. Uitvoerig schetste mr. Milius de consequenties, die hieraan verbonden zijn, waarbij hij naar voren bracht, dat naar zijn me ning nimmer moet worden vergeten, dat een eventuele beperking van de invoer voor tal van sectoren van ons economische leven van nadelige in vloed zal kunnen zijn. Om het in dustrialisatie-proces zo veel moge lijk te activeren in verband met de behoefte aan werkgelegenheid voor de snel toenemende bevolking moet pas in de allerlaatste instantie aan invoerbeperking worden gedacht. Ons land, zo ging mr. Milius ver der, heeft op te hoge voet geleefd en consumptiebeperking zal niet ach terwege kunnen blijven. We zullen de tering naar de nering moeten zet ten. Aangezien driekwart van onze uit voer is gericht op Europese landen bijna in copra verdronken Tot zijn middel weggezakt in de copra en met boven zich een steeds groter wordende laag van dezelfde substantie, heeft de 53-jarige A. Schermer uit Wormer de angst van zijn leven doorstaan in Wessanens Oliefabrieken te Wormerveer. De heer S. stond bovenaan een kaar, waarin uit kokers steeds meer co pra werd gestort, die aan de onder zijde via z.g. sluizen verder wordt getransporteerd. Op een gegeven moment stapte S. boven op de copra, niet vermoeden de dat er tussen boven- en onder laag een ruimte bestond van onge veer vier meter. Even later lag hij onder in de kaar, zonder dat hij aanvankelijk kans zag, zich daaruit omhoog te werken. Toen ook zijn hulpgeschreeuw zonder resultaat bleef, gaf zijn doodsangst hem ten slotte blijkbaar zo'n bovenmense lijke kracht, dat hij zich via binten toch in veiligheid kon brengen. De emotie had de heer S. zo. aangegre pen, dat hij met een auto naar huis moest worden vervoerd. 200 „GEZAKTE" WIELRIJDERS IN DEN HAAG. Op het Lange Voorhout te 's-Gra- en Duitsland een scherpe concurren tiestrijd voert, zal wat de uitvoer betreft naar andere mogelijkheden moeten worden omgezien. Daarbij moet vooral worden gedacht aan Ca nada, Latijns-Amerika, Afrika en Zuid-Azië. Ook kan aan Pakistan en India worden gedacht. Kinderverlamming te Delft Gedurende de afgelopen dagen zijn te Delft drie gevallen van kin derverlamming ontdekt. Gisteroch tend kwam er nog een patiënt bij. Twee van de gevallen zijn van ern stige aard. Vorige week werd bovendien een meisje uit Delft, dat deelnam aan een sportkamp in Ommen, door de ziekte getroffen. Zij is gister nacht in een ziekenhuis te Zwolle overleden. Dit noodlottige geval zo a geheel los staan van de andere vier, een aar.tal dat anders in een geheel jaar pleegt voor te komen Dit jaar wa ren er geen gevallen van kinderver lamming voorgekomen en van de zij de van de G.G.D. verzekerde men, dat. er geen reden tot ongerustheid behoeft te bestaan. (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). Waar jongens gesterkt worden tot man Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de vakschool „Harre veld" te Lichtenvoorde, en de her bouw en restauratic van deze school die in Januari 1948 door een hevige brand werd vernield, sprak de mi nister van justitie, mr H. Mulderije heden een openingsrede uit. Hierin zeide de minister o.m. dat „Harreveld" niet alleen maar een ge renommeerde vakschool is, waar, dag in dag uit, uit het enig juiste begin sel van geloof en liefde resultaten worden bereikt, welke tot grote ver heugenis en dankbaarheid stemmen, maar Harreveld ook een begrip is geworden. Een begrip identiek aan het begrip „kinderbescherming" zelf. „Wie Harreveld uitspreekt" aldus spreker, „denkt aan alles, waartoe een goede kinderbescherming kan voeren, aan een jongen die gehavend is door milieu, verwaarloosd in de maatschappij, waarin door oorzaken van allerlei aard voor hem de juiste aanpassing niet te veiVezenlijken was en dan na jaren van individuele beïnvloeding, na jaren van onbaat zuchtige liefde en toewijding, na ja ren van begrip en verdraagzaamheid een jongen die de aanpassing mach tig is geworden, die de maatschappij aan kan en straks een rr.'an, die ge sterkt is dogr hetzelfde geloof en de zelfde liefde, welke hij hier dagelijks ondervond en die verlangt al dat goede uit te dragen in de maatschap pij. De Broeders van de Congregatie van O.L.Vr. van Zeven Smarten voeden vele jongens op, die. zoals dat heet, „aan de regering zijn toe vertrouwd." Ik ben oprecht verheugd dat ik thans in de gelegenheid ben hier namens de regering openlijk mijn dank te betuigen voor de wijze, waarop de broeders deze zware taak van de regering uitvoeren. En mijn dank mag zich niet enkel beperken tot de broeders en leken hier werk zaam, maar deze gaat evenzeer uit naar de Centrale Vereniging voor Kinderbescherming in het Aartsbis dom Utrecht en het Bisdom Haarlem. dewerkers zowel broeders als leken verdienen voor dit bijzondere werk een woord van bijzondere lof". Zo zeide mr Mulderije en hij besloot zijn openingswoord met de wens dat er zegen zou mogen rusten op het werk dat in Harreveld wordt ver richt. Crotere xekerhetd «oor Uic gejfin! Idealiseer Uw bij oyze Bank lopénde kapitaalverzekering door het bijsluiten van een jaarlijkse rente tegen een lage premie. Ome vertegenwoordigers en wij geven gaarne vrijblijvend inlichtingen. NATIONALE LEVENSVERZEKERING BANK N.V. Schiekade 130, ROTTERDAM, Tel. 82700 Volgens minister Lieftinck is de grens bereikt Minister Lieftinck is te New York netaire Fonds en de Wereldbank te Washington bij te wonen. Aan de pers verklaarde minister Lieftinck volgens Reuter: „Waar het om gaat KINDJE BEKNELD ONDER SLAGBOOM. Donderdagmiddag is de 3-jarige Piet Ummels bekneld geraakt bij htt ophalen van de slagboom van de Lange Brug. In zeer zorgwekkende toestand is het knaapje naar de Ma- riastichting vervoerd. De brug was open geweest om een schip door te laten. Toen de brug wachter uit het huisje naar buiten kwam, bemerkte hij het ventje, dat op onverklaarbare wijze bekneld was geraakt onder de slagboom. „N. v .d D. BURENRUZIE TE ROTTERDAM TROTS het algemene verlangen naar vrede, schijnen de mensen onder ling het dikwijls maar zeer moeilijk tot een peil van verdraagzaamheid te kunnen brengen. Een voorbeeld van ergerlijke tweedracht demon streerde zich weer eens een dezer da gen op het Hofmanplein te Rotter dam, waar twee families een complete veldslag geleverd hebben. Slachtoffer ernstig gewond Het boterde al sinds geruime tijd niet tussen de families L. en G., die tezamen een pand bewoonden en door een nog niet bekende oorzaak, kreeg de sleepbootkapitein G. Don derdagavond een verschil van me ning met de echagenote van L., die bij zijn thuiskomst voor de deur zat. Zeer spoedig bleken woorden niet meer doorslaggevend genoeg te zijn en ging de kapitein tot daden over. Hij sleurde de vrouw de gang in en begon haar daar af te rantselen. Dit ging uiteraard met het nodige le- waai gepaard en hierop kwam de echtgenote van de kapitein aanlo pen, die haar man een handje hielp. Ook zoonlief kwam op het lawaai te voorschijn en wist met een ont roerende ridderlijkheid niets beters te doen, dan een traproede te nemen en onder luide aanmoedigingen van aangevallen vrouw hier mede op het hoofd te slaan. Op de hulpkreten van de vrouw, En ongetwijfeld met allen verheug ik mij erover, dat de voorzitter dezer I kw?m haar echtgenoot aanrennen vereniging, mr Tellegen, thans deze I en werc* een formele veldslag, feestelijke bijeenkomst weer kan bij- Buren hebben tenslotte de vech- v/onen" aldus de minister. tenden gescheiden. De vrouw bleek bleek echter dermate ernstig mis- Spreker memoreerde vervolgens i lianc*eld. dat zij in een ziekenhuis venhage waar in verband met de J de brand die in 1948 een groot ge- j moest worden ougenomen, waar men Veilig-Verkeers-Actie iedere dag j deelte van de school verwoestte. De tientallen „fietsproeven worden af- jongens die in het huis verblijven gelegd, zijn er verhoudingsgewijs j hebben zelf een belangrijk aandeel I maar weinigen geweest, die met sue- gehad in de opbouw van „Harreveld" ces zulk een ..test doorstonden. De minister prees de energie waar- Van de ruim 500 „geexamineerde" mede dit alles tot stand is gebracht, wielrijders zakten er 200. „Dfe eerwaarde overste en zijn me-1 (Advertentie) HOOFDPUNT 'ofdpijnpoederi. Dooi 45 c de toestand ernstig inzag. Eerst na het toepassen van bloedtransfusie, kon zij gisteren door de politie verhoord worden. Het oorlogszuchtige echtpaar is tezamen met zijn gelantè zoon door de politie in arrest gesteld. is de verdeling van de financiële last onzer militaire inspanningen, die eerlijk en billijk zou moeten ge schieden naar ieders draagkracht". Op de vraag, welk land zijn aandeel zou kunnen leveren, antwoordde de minister: „Mijns inziens hebben wij ons deel reeds betaald. Wij hebben onze militaire begroting, die een derde van ons jaarlijks inkomen be loopt, geweldig verhoogd. Op de vraag of Nederland nog meer kon doen, antwoordde de minister: „Neen, mijns inziens is dat de grens" DAHLIATENTOONSTELLING IN BUSSUM. Onder grote belangstelling van ve le vooraanstaande personen uit tuin- bouwkringen uit het gehele land is gistermiddag de driedaagse Neder landse Dahliakeuring en tentoonstel ling in gebouw Concordia te Bussum geopend. Na een inleidend woord van de voorzitter en erelid van de Neder landse Dahliavereniging, de heer J, F. Chr. Dix, opende burgemeester J. C. Haspels van Bussum de ten toonstelling. Er zijn ongeveer vijftig inzendingen met nieuwe variëteiten, dit jaar gewonnen. De voornaamste ereprijzen werden als volgt toege kend: Firma K. Maarse Dzn. Jr. Aalsmeer; firma D. Bruidegom Baarn; firma W. Topsvoort, Aals meer. De wisselbeker van de Ned. Da hliavereniging kwam in bezit van de firma D. Bruidegom te Baarn met de Tarpo. Dc wisselbeker voor de beste buitenlandse aanwinst: firma Brui degom Baarn met Cardinal. De wis- selbeker voor de beste pomponda hlia: firma Maarse met Select. ONTOEREKENINGSVATBAAR VERKLAARD ^^ERSCHEIDENE INWONERS van Zeist en omgeving ontvangen nu reeds lange tijd minder vriendelijke briefkaarten van de 51-jarige Zeisternaar J. N., die „vecht met de wapens die hij heeft", zoals hy het zelf noemde. Ook aan een zekere van Dijk schrijft hij met grote regel maat briefkaarten, waarop hij deze kwalificeert als „misdadiger en dief". Van Dijk diende een klacht in. Gistermiddagstond de afzender voor het Amsterdams gerechtshof in hoger beroep terecht. „Ik schrijf die kaarten, omdat van Dijk indetdaad een dief en een mis dadiger is", riep hij uit. „De politie wil niet eens proces-verbaal opmaken over die poging tot doodslag. De bur gemeester staat onder de wet, niet waar? Ik heb hem geschreven of ik een baantje kon krijgen bij de distri- butiedienst, jaren geleden. Ik heb een goede hand van schrijven. ,Dat zien we op de briefaarten". ,Maar ik krijg eenvoudig geen ant woord van de burgemeester". „Gisteren heb ik er nog een aan Van Dijk afgestuurd". „Maar u stuurt ze ook aan andere mensen". „Ja, ik schrijf iedereen over wat ik tegen hem heb". „Meent u, dat die Van Dijk u 850.— schuldig is?" „Ja, Edelachtbare. Hij wil me 12.betalen aLs ik een kwitantie teken, maar dat doe ik niet". In een psychiatrisch rapport werd verdachte niet toerekeningsvatbaar „U moogt op deze wijze de mensen I genoemd en dus als niet verantwoor- niet beledigen", zei de president. I delijk voor zijn daden beschouwd. „Gaat u er nog steeds mee door?" I De procureur-generaal achtte der- WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). OOSTELIJKE WIND. Voor de Noordelijke helft van het land: droog weer met nu en dan opklaringen. Voor de Zui delijke helft van het land: over het algemeen veel bewolking en overwegend droog. Matige wind tussen Noord-Oost en Zuid-Oost. Dezelfde of iets ho gere temperaturen. 9 Sept.: zon op 6.03 en onder 19.11; maan op 16.16 en onder 22.39 uur. 10 Sept.: zon op 6.04 en onder 19.09; maan op 17.08 en onder 23.58 uur. halve de verdachte in Maart §.1. door dc Utrechtse politierechter opgeleg de maatregel de juiste en eiste be vestiging van dit vonnis: Ontslag van rechtsvervolging en ter beschikking stelling van de regering om van ha rentwege te worden verpleegd. „U bent niet van plan met die schrijverij uit te scheiden?" vroeg de president hem tenslotte. Het ant woord luidde ontkennend. „De procureur-generaal wil het vo rige vonnis bevestigd zien. Wat zegt u daarop?" „Dan ga ik in cassatie, Edelacht bare". „Dat moet u dan later maar doen. Eerst moet u de uitspraak van het hof verwachten". Die zal volgen op 21 September a.s. om 10 uur. Voor de meervoudige Economische Kamer van de rechtbank te Alkmaar heeft terecht gestaan M. B., bollen- handelaar te Anna Paulowna, wegens het frauduleus invullen van papie ren. Hij poogde op die manier een par tij bloembollen en zaden uit te voe ren tot een bedrag van 18.000. Daarbij waren partijen zaden niet opgegeven, doch tussen de zending bollen verstopt. De eis luidde een on voorwaardelijke gevangenisstraf van 4 maanden met verbeurdverklaring van de gehele zending. De zaak werd aangehouden tot 1 September. HAAGSE RECHTBANK INBRAKEN IN SERIE Wegens een brutale reeks dief stallen moest een Leidse magazijnbe diende terecht staan voor dc Haagse Rechtbank. Hij was in dc nacht van 26 op 27 Februari jjl. door een raam naar binnen geklommen bij het St. Liduinahuis aan de Zoetcrwoudse singel. Dc buit bestond uit ƒ151. voor het merendeel spaargelden van verpleegde meisjes. Kort na dien brak hij in bij het gebouw van het Centraal Bureau van Internationaal Jeugdvcrkeci cn hier verdween hij met twee geldkisten, waarin spaar bankboekjes en los geld ter waarde van 100.alsmede ccn damesry- wicl. Op 12 Maart stal hij vervolgens uit een perceel ccn actentas met breiwol. Eindelijk liep hij tegen de lamp en wel op het dak van de Zui- denkerk. Reods eerder was zijn zaak voor- geweest, doch toen was do uitspraak aangehouden voor het inwinnen van een psychiatrisch rapport. In dit rapport nu werd hy als sterk ver minderd toerekenvaftbaar aange merkt. Verd, had reeds veel veroor delingen achter de rug. Hij was ter beschikking van dc regering gesteld, doch wist te ontvluchten uit het ge sticht en had toen de serie feiten be gaan. Destijds had de off. van justi tie een jaar en zes maanden gevan genisstraf geëist, doch met het oog op de conclusie van het rapport werd deze eis thans gewijzigd in een jaar gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering De rechtbank zal op 20 September a.s. uitspraak doen. zijn onze cursussen, die de VOLGENDE week beginnen: MIDDENSTANDSEXAMEN (1952 of 1953) ASSOCIATIE-EXAMENS (Boekhouden ex. Dec. '51 Juni of Dec. '52). (M. B. A. Ex Juni of Dec. '52). (Ned. Handelseorresp ex. Deo. '51 of Juni '52). (Engelse Handelseorresp. ex. Dec. '51 of Juni '52. (Franse Handelseorresp. ex. Juni '52) IN HET CURSUSJAAR 1950—1951 SLAAGDEN: 88 onzer eandidaten of 81 VRAAG VANDAAG nog inlichtingen over de studie waarvoor U interesse heeft. Onderwijs-lnstituut „BI.E.fl.B." o.l.v. M. van der Horst OUDE RIJN 158 - LEIDEN - TELEFOON K 1710-22203 SetefeontjeA PERSONEEL 2 R. K. Boerenknecht, terstond gevraagd, goed kunnende melken, bij N. J. Koot. Loeteweg 38, Hazers- woude (Dorp). 7469 2 Gevraagd voor zo spoe dig mogelijk net eerlijk R. K. Meisje voor dag en nacht, zelfst. kunn. werken Huiselijk verkeer en goed loon. Br. onder no. 7484 bur. van dit blad. 2 Nette R. K. Werkster biedt zich aan voor Woens dag of Donderdag. Br. on der no. 3391 bureau van dit blad. 2 Jongedame, reeds als zodanig werkzaam, zag zich gaarne geplaatst in modemagazijn in Leiden of omgeving. Br. onder no. 3884 bureau van dit blad. 2 Gevraagd een aanko mende Boerenknecht g. k. m. bij P. van Boheemen, Dr. van Noortstraat no. 75. Stompwijk. 3892 2 Gevraagd tegen circa 15 October een eerlijk R.K. net meisje in klein gezin, goede behandeling en be hoorlijk loon. Br. onder no 3889 bur. van dit blad. 2 R- K. Huishoudster b. z. a. in moederloos gezin. Br. mej. A. Voorn, Willem Botsstraat 3, Voorhout. 2 R. K. Banketbakkers- leerling, reeds enigszins ge vorderd, leeftijd 18 jaar. zag zich gaarne geplaatst in een banketbakkerij in Leiden of omgeving. Br. onder no. 3890 bureau van dit blad. "21 Net R. K. Meisje biedt zich aan voor 5 dagen in de week van 8 tot 3 uur, omgeving Leiden Oegst- geest. Brieven onder no. 3910 bur. v. d. blad. binnenkort geheel ontruimd. PLANTSOEN 51 bev.: 9 kamers, gr. keuken, bergplaatsen, voortuin en achteruitgang Nadere inlichtingen geeft het makelaarskantoor v. d. DRIFT. Oude Vest 29, Telefoon 20513. 7501 21 Net R. K. eerlijk meisje biedt zich aan voor d. en n., 23 jaar, liefst met hui selijk verkeer in omgeving Warmond. Brieven onder no. 3913 aan het bureau van dit blad. 2 R. K. Meisje biedt zich aan als hulp in de huishou ding voor de dag of d. en n., met huiselijk verkeer, liefst Roelofarendsveen of omgeving. Br. onder letter D aan R. Paauw. Kantoor boekhandel. Roelofarends veen. 3905 AANGEBODEN 21 Kunt U een beetje üiano spelen maar toch niet vlot. moderne Engelse Wals en Foxtrot Volg dan de nieuwe Amerikaanse Diano-cursus. Muziekschool Zwaag. Kor e vaarstra at 5 Tel 24358. Les ot alle in strumenten. 2 Te koop een Tandem in prima staat met Mosqui to motor C. v. d. Ploeg, Hubrechtstraat 15. Leider dorp. 3896 2 Damesbureautje, oud mahonie 47 50. grote col lectie zeer apparte sche merlampen, adres voor lampekappen maken, eiken hoekkast, doofpotten, bloem potten in alle maten, eiken armfauteuils, prima bekle ding 37.50, Muusse, Hooi gracht 59. tel. 23264. 3888 Te koop aangeboden kinderwagen, crème, laag model, Rhijngeesterstraat- weg 94a, Oegstgeest. 3893 2 Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek. Rente vanaf 3 jFin. Bel. en Ass Ktr. ,.Otto Sassenheim, Hoofdstraat 77 tel. 7488 na 6 uur 7329. Haarden, kachels, bad- geijsers. Prima gebruikte haarden. kachels, bad en keukengeijsers, tafels, kasten, kapokmatrassen, kasten, fauteuils, pracht gasfornuizen enz. Inkoop, verkoop. Tel. 22150, Nieu we Rijn 60 bij hoek Hooi gracht. 3911 2 Berini te koop, wegens aanschaffing van Motor fiets. L. P. v. d Geer. Lam- meschansweg 74. 3908 2 Te koop: Duitse kruis. snarige piano. In goede staat. Te zien: Decimastraat no. 38. 3915 2 Te koop solied Solex rijwiel 195.—, vloerkleed 17.50. pracht haardka chel 45.—. 2 persoons 3- delig kapok bedstel 35 1 pers. 25. kookkachels f 17.50, dames- en heren- rijwielen 17.50 en 25. eiken buffet 35. ledikan ten 9. Hooigracht no 55 (Geen winkelhuis). 3897 2 Piano aangeboden we gens plaatsgebrek. Zeer billijke prijs. Voldersgracht 45, Leiden. 3914 2 Kachels. Maakt nu zelf uw kachels. Vuurspecie 25 cent p. kg. vuurstenen, roosters, pijpen ellebogen, enz. haarden, kachels, uit- scnuiftafels, dressoirs, ameublementen, divanbed den. ledikanten, matrassen eiken litsjumeaux spiralen 75.Koopt inboedels Pluym en Zoon, Hogewoerd Leiden. 3902 W0NIMGRUIL 2Woningruil Den Haag- Leiden. Aangeboden mo dern benedenhuis: 2 ka mers en suite. 2 kleinere kamers 1 m. v. wastafel, keuken, tuin. veel berg ruimte. Huur 8.50 per week water inbegr. voor woning te Leiden. Br on der no. 3904 bureau van dit blad. TE HUUR 2? Solex verhuur, al-risk verzekerd. Ook tandems met motor. T. v. d. Sluis, Zeemanlaan 39. Tel. 26281. GEVRAAGD 2 Wie wil helpen? Jong paar dat v/enst te trouwen zoekt sinds geruime tijd naar woongelegenheid. Br. onder no. 3909 bureau van dit blad. 2 Gevraagd Sierteelt-ver gunning A. Tuinbouw teelt vergunning punt 4. c.v. N. Bakker Hzn.. Roelofarends veen Tel. 487-K 1713. 7483 2 Huis gevraagd voor zelfbew. Liefst vrijstaand met garage of schuur. On verschillig waar. Redelijke prijs. Br. met omschrijving onder no. 3869 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Net R. K. Meisje. 18 j., zoekt een dito vriendin in Leiden. Zondags vrij. Br. onder no. 3912 bureau van dit blad. 3912 2* Een lekker vers eitje bij uw ontbijt verveelt nooit. Gemengd Kippen voer le soort 50 cent per kg. (5 kg. gelijk) Vraagt gratis voederschema en eierenlijst. Vlieland's Zaad. handel. Nieuwe Rijn 50 t.o. 't GéüJgetjc tel. 20824. 2 Opleidingsschool voor schoonheidsspecialist (e) manicure, pedicure' (alge hele voetverzorging). Op leiding voor vakgroep-exa men. Aanvang der nieuwe cursussen 24 cn 26 Septem ber a.s. Inschrijving dage lijks 912 en 2—4 uur, Oude Rijn 2a, h. Donker- steeg tel. 24208. 3877 2 Mode Vakschool. Leert zelf uw kleding tekenen, knippen, naaien, eenvoudi ge methode. Club- en Pri- vélessen. Inlichtingen da gelijks. behalve Zaterdag. Knippen, pasklaar maken van dameskleding. Patro nen naar maat. M. E. A. Epskamp. Plantsoen 11. 3754. 2 Engels. In beginners- clubje van 4, en in gevor- derdenclubje van 4 elk 1 plaats vrij. 5.—. p. mnd„ 2 uur per week. waarvan 1 uur door Eng. dame. Aanm. Lage Rijndijk 55. 2 Koper. Lood. Roodko per onvertind 3.p. kg. Roodkoperdraad, Roodko per vertind 2.75 p. kg.; Brons f 2.10 p. kg; Zwaar- geelkoper 1.50 p. kg. Al les contant en afgehaald Magazijn Brederodestraat 46. Tesselschadestraat 35a, Leiden Tel. 24662 bij de L. Morsweg. 3903 2 Complete meubilering en stoffering (ook gedeel telijk) tegen billijke beta- lingscondities, slechs 25 contant. Eigen financiering en strikte geheimhouding. Br. onder no. 3900 bureau van dit blad. 2 Goed dansen leren ƒ15 en U verdient 10 als u zich voor 8 Sept. nog laat inschrijven. Na 8 Septem ber cursusprijs 25.—. Vijf gezellige clubs vangen aan 2 a.s. Zaterdag. 2 a.s. Zon dagmiddag. 1 Dinsdagavond Dansschool H J. Visser, Plantage 7. Leiden. 3899 2 Visserij-artikelen. Pa lingfuiken. klein model. 2 vleugel met zink- en drijf- want. Vissersgaren, fui kenrotting. cachou, Tanol, fuikenlijntjes, beughaken. dobberhaken, schakels met en zonder spiegelmazen, fleur- en dreghaken. L. J. den Holder. Janvossenst. 75-77 Tel. 26901. 3898 2 Zelfs het Nijlpaard in Artis zou zich vermaken met die mooie sortering feesthoedjes, guirlandes, toeters, voordrachten, brui loftsliederen. neuzen, goo cheltrucs, fop- en scherts- artikelen van Dc Volle Neef. Diefsteeg 19. 3906 2 Autorijschool - Citax- bedrijf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal snelle opleiding rijbewijs, motorles en ver keerswet inbegr. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks. Morsstraat no. 60a Tel. 26584. Parkstraat 5a, Telef 22513. 2 Schilder- en Teken- Academie „Ars Aemula Naturae". Aangifte van nieuwe leden en inlichtin gen: Mevr. van Essen. Ra penburg 114 Tel. 21649. N. Spijker. Gangetje 1, Te lefoon 23659. 3804 <2 Granaathulzen, zink. Granaathulzen 2.50 d. kg Zink 1.60 p. kg.. Lood' f 1.35 p. kg., Aluminium zuigers 1.50 p. kg., Alu minium 1.50 p. kg. Alles contant afgehaald. Maga zijn Brederostraat 46, Tes selschadestraat 35a, Leiden Tel. 24662 bij de Lage Morsweg. 3908 2 Last van muizen? Het enige afdoende middel is een kat. Vier vrolijke kat jes dol on Felix' Katten brood gratis beschikbaar: Dorpsstr. 224, Hazersw. 2 Kousenreparaties. Klaar terwijl U wacht De Haas. stoffen- en dames mode-magazijn, Haarlem merstraat 80—82. 7435 Auto-financiering. Wij helpen U op de vlugste en meest discrete wijze bij de aanschaffing van uw auto. Sinds 1934 het vertrouwde adres Fin. Kant.. „Archi pel". Borneostraat 16. Den Haag. telef. 550167. 2 Invalidewagens. Al'e modellen invalidewagcns o.a. wandel- huiskamer- zelfbewcegbare en motor wagens Carrierhuis Gebr Huisman. Hogewoerd 66- 68. Tel. 22962. Leiden. 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkerstee? 3. ke borden beelden. ivoor, koper, brons enz- Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brem- mer. Haarlemmerstraat 99. ingang Goe-Gerritsteeg 1 Tel. 22791.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3