De toestand bij het Alphens gasbedrijf Fokvee- en Kaasdag te Alphen aan den Rijn Geslaagde Oranjefeesten te Noordwijk Oranjefeest te Zoetermeer VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 SINDS JAREN EEN SLEPENDE KWESTIE De gang van zaken, zoals we die gisteren gemeld hebben bij de Wa ter- en Lichthedrijven, stond gisteren uiteraard in het centrum der belang stelling. De AIphen.se brug zou er door op de achtergrond geraken. Uiteraard wag de verrassing heel groot voor het personeel der bedrü- ven, toen het college van B. en W. in hun midden kwam en burgemees ter Witschey een beroep op hen deed, om in deze critieke dagen alle krachten ten dienste van de gemeen te in te spannen. Voorop dient gesteld, dat men nu hier niet meer moet gaan fantaseren, dan gepubliceerd is. Aangenomen kan worden dat een serieus onderzoek ingesteld zal worden, of er beleids fouten gemaakt zijn. In de benoemde waarnemend directeur beschikt men over een persoon, met 47 jaren er varing. Van zijn oordeel zal het af hangen, of het gasbedrijf Alphen zal blijven bestaan of dat aansluiting ge zocht zal worden bij Leiden. Uiter aard krijgt de raad. na prae-advies van B. en W., straks over de rappor ten te beslissen. Een moeilijke opdracht, temeer, omdat men veelal niet terzake kun dig is. Daarom konden de zaken ook lopen, als gemeld. Men kan zich met zorg afvragen: gaan de zaken wel goed en bepaalde vermoedens heb ben. Maar men moet zieh uiteinde lijk gewonnen geven aan de rap porten van de mensen van het vak. Totdat de twijfel zo groot wordt, dat men het niet langer aandurft, zoals hier. Een voorbeeld. We hebben voor ons het verslag van de raadsvergade ring van 13 Oct. 1948. Een gasprijs- verhoging van 2 cent komt aan de orde. Het zit de raad niet lekker. Burgemeester Schokking geeft toe, dat Alphen bij de hoogste gaat be horen. Het is jammer, aldus spr., maar we hebben het de laatste jaren nu eenmaal niet getroffen met de gasfabriek. Nee, dat bleek ook verder 27 Dec. 1947 besloot de raad gelden beschik baar te stellen voor de bouw van een nieuwe kameroven voor het gas bedrijf. Er was haast bij. Ir. F. A. Kempkers, die toen nog slechts en kele maanden in dienst was, kon in deze zaak nog geen advies geven, maar als adviseur was opgetreden. Ir. Voogd van de Gasstichting. Ir Kempkers kwam echter tot an dere conclusies en in de vergadering van 13 Oct. '48 was er dan een voor stel, de bouw van een kameroven te annuleren en gelden beschikbaar te stellen voor het bouwen van een re tortoven Dat was het meest in het belang der gemeente. De raad verklaarde zich node ac- coord temeer, daar, omdat de be trokken firma reeds begonnen was 00.000 rouwkoop Wataald moest worden voor de kameroven. De gewenste verbetering bleef uit. Het werd met het gasbedrijf steeds slechter. Er werden voorzieningen getroffen, zonder dat de raad er in gekend werd. Er zijn meer aankopen gedaan, die later miskopen bleken (een laadmachine, die nog steeds niet gebruikt wordt!) en door dat alles is steeds meer de vraag gerezen: „hebben we de rechte mensen op de rechte plaats?" Door het kloeke besluit van B. en W., zal deze vraag nu op de kortst mogelijke termijn beslist worden, mogelijke termijn beslist worden, opdat Alphen aan den Rijn verlost worde van een financieel blok aan het been. ROELOFARENDSVEEN De Veense deelname aan bloemen- oorso Aalsmeer In aansluiting op onB bericht van Maandag brengen wij nog onder de aandacht, dat de Veense praalwagen in het bloerrren- corso Aalsmeer Zondagmiddag a.s. te 3 uur een rondgang door het dorp zal maken en hierna voor belang stellenden in het veilinggebouw te bezichtigen zal zijn. Voorts zij nog medegedeeld, dat zij die een kaart hebben voor het stadion te Amster dam waar Zaterdagmiddag in aan sluiting op het bloemencorso een bloemenspel gespeeld zal worden, op eigen gelegenheid de reis naar Am sterdam zullen moeten maken. RESULTATEN VAN HET WICHELROEDE-ONDERZOEK IN AVIFAUNA. In Juni werd door het Eerste Ned. bureau voor wichelroede-onderzoek tegen gezondheidsschadende bodem invloeden onderzoekingen gedaan in het vogelpark Avifauna te Alphen aan de Rijn, Daarbij werd o.l.v. de heer J. G. Mieremet op tal van plaat sen, waar zich de vogels bevonden dc aanwezigheid van meer of min der sterke „aardstralen" vastgesteld. In enige gevallen was die aanwezig heid ter plaatse voor de ornitholoog van het vogelpark zeer merkwaardig, omdat zich juist daar niet te verkla ren afwijkingen of eigenaardigheden in het leven der vogels hadden voor gedaan. Door de heer Mieremet werd vervolgens een afschermtoe- stel, een z.g. povernitoestel aange bracht. Alhoewel de resultaten eerst later bekend kunnen zijn b.v. in enige gevallen bij het leggen van de eieren en het broeden deelt de ornitholoog, de heer J. H. Noordzij mede, dat de voorlopig controleerba re resultaten uitstekend zijn De vogels in de magische volière maakten tot op de dag van het on derzoek van twee van de zeven vak ken geen gebruik, hetgeen men maar niet Kon verklaren. Juist onder deze vakken werd nu door de wichelroe de-deskundige een aarduitstraling vastgesteld. Onmiddellijk na plaat sing van het afschermtoestel, zo deelt de heer Noordzij thans mede, maken de vogels wel van beide vak ken gebruik. De verdere resultaten zal hij in de toekomst mededelen. HAZERSWOUDE Dodelijk ongeval Hedenmorgen omstreeks 7 uur ge beurde op dc weg Nagelezuidvaart in de Noordoostpolder een dodelijk on geval. De 27-jarige wielrijder A. J. Kaptein, wonende aan de Rijndijk te Hazerswoudc en werkzaam in de Noordoostpolder, begaf zich per rij wiel naar zijn werk. In zijn hand had hij een onderdeel van een landbouw machine. Toen van achter hem een vrachtauto naderde wilde de man naar rechts uitwijken, maar het on derdeel, dat hij droeg, werd door de auto gegrepen, waardoor de man op- ij werd getrokken en onder het acn- 'erwiel terecht kwam. Hij was opslag ood. Het slachtoffer is ongehuwd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Plot»ellng «verleden. Terwijl Mevr. de B., de in aanbouw zijnde woningen aan de Geerelaan stond te bekijken, werd zij plotseling on wel. Direct werd zij per taxi naar haar woning gebracht. Dokter Meist die spoedig ter plaatse was, consta teerde een zonnesteek en tevens een beroerte. Enige uren daarna is zij overleden. DE VEEKEURING. Onder zeer goede weersomstandig heden werd gistermorgen op het ijsclubterrein alhier de jaarlijkse fokveedag gehouden van de Fok- en Contrólevereniging Alphen aan den Rijn en omgeving te Alphen aan den R(jn en „Steeds Beter" te Aarlander- veen. Ook dit jaar werd een groot aantal fokdieren ingezonden, De kwaliteit van het vee was bevredi gend. De jury bestond uit de heren d, Goot, inspecteur van het N. R.S. te Wassenaar en de heer W. van Santen, eveneens te Wasenaar en J. de Jong, hoofd van de Chr. Land bouwschool te Aplhen aan den Rijn en J. Langeveld te Lisse. Deze he ren behandelden het zwajtblaar vee. Voor de zwart-bont dieren fungeer den als jury de heren H. Oosterveld, inspecteur N.R.S. te Overschie, Joh. C. Wesseling te Zoeterwoude. terwijl als arbiter voor beide groepen de heer ir. P. Verhoeven, Rijks veeteelt consulent te Den Haag fungeerde, In de zwartblaar-klasse werden eerste prijzen behaald door C. van Zwieten, J. van Dorp te Hazerswou- de; Jac Los. W. H. v. d. Hulst, C. Voets, Jac. Rijlaarsdam. L. van Gaa ien, M. Visser, gebr, van der Meer. M. van Galen te Hazerswoude, A. G. v. d. Hulst en A. F. de Wit. In de zwart-bonten-klasse: H. S. Kroft, J. Verduyn, W. v. d Waal, wed. J, Th. Verkley en Jac Boere, (waar geen woonplaats vermeld, is deze Alphen aan den Rijn). DE KAASDAG. In het ijsclubgebouw werd gister morgen een kaasdag georganiseerd, uitgaande van de Kaasdagcommissie van de landbouworganisaties. De ju ry bestond uit de heren J v d. Gie- sen, H. v. d. Werke en Jongeneel, al len uit Bodegraven keurmeesters voor de handel en M. Verdoold, ass. bij het zuivelconsulentschap te Stol wijk, K. Adema, techn. ambt. van het kaascontrole station, 's-Graven- hage en ir. A. Schroder, Rijkszui- velconsulent te Gouda, die optraden voor de voorlichtingsdienst, terwijl algemeen arbiter was de heer ir Brinkman, adj. ingenieur bij het rijkszuivelconsulentsehap te Gouda. Er werden 66 kazen gekeurd. 30 in de le soort, 25 in de 2e soort en 11 st. in de 3e soort. Het gemiddeld aan tal behaalde punten bedraagt 82,3. De algemene indruk is vrij goed. Drie medailles werden beschikbaar ge steld door de kaasdagcommissie, 3 door „De Producent", terwijl er nog twee eervolle vermeldingen zijn ver worven. De le prijs, (med kaasd. comm.) werd behaald door de heer Jac. P. Boere, Alphen aan den Rijn, met 98 pnt., de 2e prijs door Adr, den Hertog CJzn., Alphen a. d. Rijn (med. „Producent") met 96 pnt., de 2b pr. (Producent) door L. Vergeer Gzn,, Alphen a. d. Rijn met 96 pnt., de 2c pr. (Producent) C. W. Broek Bzn., Alphen a. d. Rijn met 96 pnt., de 2d pr. (kaasd. comm.) door W. de Jong, Aarlanderveen, 96 pnt. de 3e pr. (kaasd. med.) Gebrs, G. J. en A. G. v. d. Meer, Alphen a. d. Rijn, 05 pnt. De eervolle vermeldin gen zijn toegekend aan de heren J. van Zwieten Mzn., Alphen a d. Rijn en J, Rijlaarsdanm, Alphen a d, Rijn K.A.V. ging uit Twee en dertig van de KAV zijn gisteren een dagje dagje uit geweest. Om kwart over acht vertrokken zij van het St. Joris- plein en gingen via Woerden en Utrecht naar de Grebbeberg. Bij Rhenen werd genoten van bos en heide. Na een bezoek aan de be leden van de KAV zijn gisteren een diner in Scherponzeel. Een zeer vol daan gezelschap keerde 's avonds huiswaarts. DE KWAKEL VOLKSFEESTEN. Heden werden begunstigd door mooi zomerweer de volksfeesten ver der voortgezet. Om 10 uur werd een wedstrijd ge houden in hardlopen voor jongens beneden de 18 jaar. De 1ste prijs was voor Tom van Zanten, 2. Piet Ver hoef, 3. Gerard Hoogenboom. Hardlopen voor ouderen: 1. Piet du Pau, 2. M. Plasmeijer, 3. H. de Jong. Ringrijden op de fiets: 1. Bert van Egmond, 2. Siem Meijer, 3, G. Busker- molen. Hardlopen meisjes: 1. Miep van Eg- mond, 2. Fie van Rijn, 3. Annie van Egmond. Hoedhaken: 1. Nico van Vliet, 2. Cor van Tol, 3. Dirk Meijer, 4. Evert de Jong. Blindenpaard sturen: 1. Barrie van Rijn en NI. van Rijn, 2. Riet Schel- (Advertentie). ling en Th. van Veen, 3. Rie van Rijn en P. Zevenhoven. Zaklopen voor dames: 1, Trien van Veen, 2. Greet Wijfjes, 3. Aggie Lam- mers. Voor tonknuppelen was de belang stelling zo groot, dat 7 personen een prijs behaalde en wel S. Meijer, K. Verlaan, M, Voorn, D. Meijer, J. v. Veen, J. Voorn, W. Verlaan. Onder grote belangstelling had Dinsdagavond de voetbalwedstrijd plaats tussen KDO I en Oud-KDO, welke gewonnen werd door KDO I met 62. BEGRAFENIS C. M. VAN ZAAL Kinder, en volksspelen, op het wei land van de heer vn de Marei, in gang Molenlaan. Te drie uur Ring- rijderij op rijwiel voor dames en heren in de van Tetsstraat. 17 September 7 uur n.m.: Zeep kistenrace op de van de Endelaan. 18 September 2 uur: Grote korte- baan draverij met totalisator op de van de Endelaan. De organiserende vereniging zou het zeer op prijs stellen als op Dins dagmiddag 18 Sept. de werkgevers hun personeel vrij zouden geven, de scholen gesloten zouden zijn en de inwoners van Hillegom door te vlag» gen zouden bijdragen tot verhoging van de feestsfeer in onze gemeente. LEIDSCHENDAM In ruim gevallen. - De tuinarbei- der A. v. d. H. is, doordat het dek- luik kantelde, in het ruim van een schip gevallen. Met inwendige kneu zingen is hij naar het ziekenhuis St. Antoniushoeve overgebracht. LISSE Het gas wordt weer duurder. Hoewel nog slechts enkele maanden geleden de gasprijs verhoogd werd, zag de commissie zich genoodzaakt opnieuw met een voorstel bij B. en W. te komen om de gasprijs weder - Gistermorgen vond de uitvaart j om met 1 cent per M3 te verhogen. en begrafenis plaats van de Maan dag op zo tragische wijze om het leven gekomen C. M. van Zaal Mnz. Dat de heer van der Zaal een ge ziene figuur in de Kiwakel was, bleek wel uit de grote belangstel ling. Voorop in de stoet werd het omfloerste vaandel van de pl. afd. L.T.B. medegedragen waarvan de overledene bestuurslid was. Daar achter volgde het personeel van de overledene met een zestal kran sen o.a, van de afdeling L.T.B. en K.V.P., van de Ned. vereniging van Chrysantenkwekers, van het perso neel en een krans van de gezame- lijke kermis exploitanten. Na de uit vaartdienst werd het stoffelijk over schot op het R.K. kerkhof begraven. Aan het graf werd niet gesproken. Een schadepost. Wegens de ker mis, welke op de Drechtdijk gehou den wordt, is het verkeer omgelegd. Een vrachtauto reed eerst door een stopbord en zwenkte bij het tweede stopbord het kermisterrein op en raakte het zeil van de viskraam van du Pau, hetwelk geheel open scheur de. De politie maakte proces-verbaal op tegen de onvoorzichtige autobe stuurder. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). DROOG WEER. Aanvankelijk zwaar bewolkt, maar morgen- overdag plaatse lijk opklaringen. Droog weer. zwakke tot matige Noordelijke wind. Gematigde temperatuur. 8 Sept.: zon op 6.01 en onder 19.14; maan op 15.06 en onder 21.39 uur. uit het feit, dat een bedrag van 200.werd uitgegeven aan ballen! Na het officiële gedeelte van de vergadering was er een gezellig sa menzijn, waarbij de muziek werd verzorgd door de Rhythm Club uit Voorschoten. BOSKOOP „Het Ding" in de Gouwe. Het gebeurde nu niet aan het Zand voort- se strand, doch in de Gouwe te Bos- I koop. Daar wordt sedert enige dagen door twee Leidenaars met speciale apparaten gevist naar oud ijzer en dergelijke voor hen waardevolle voorwerpen. Toen zij gevorderd wa ren tot nabij de hefbrug kwam be halve de gebruikelijke voorwerpen ook een zware ijzeren kist naar bo ven. Zou dit het zoveel bezongen „DrNG" zijn? Voorzichtig werd de kist op de wal gebracht. Dit was maar goed want bij opening bleek de inhoud te bestaan uit enige hon derden patronen. De vinders namen het zekere voor het onzekere en ga ven vap hun vondst kennis aan de politie, die de kist in veiligheid ■bracht. HOOGMADE Fancy-fair. Na de grootse en langdurige voorbereidingen zal a.s. Zaterdagavond om half zeven een fancy-fair geopend worden. Als de voortekenen niet bedriegen zal deze de stoutste verwachtingen overtref fen, want wat is n.l. de inzet de kleuterschool! Reeds lang zweeft dit woord op ieders lippen in de parochie, doch nu kan getoond worden, dat men het niet bij woorden wil laten maar da den wil laten zien. Welnu er is volop gelegenheid in de zaal van de heer van der Ploeg, omgetoverd in een gezellige bazar- stemming, om van vele attracties te genieten. Er is gezorgd voor elck wat wils, zodat jong en oud zich kunnen amuseren. Bezorg u een avond om nooit te vergeten! Entree vrü- HOOGMADE Bibliotheek Belangstellenden worden er op attent gemaakt, dat de bibliotheek (het gebouwtje naast de kerk) geopend is: elke Woensdag avond van half 8 tot 8 u. Zaterdags middags van 3 tot 5 uur en van 7 tot 8 uur. Voor de mensen die veraf wonen Zondags na de Hoogmis tot 12 uur. De Kroningsfeesten georganiseerd door de Oranjevereniging Noord- wijk-binncn zijn dit jaar wel op bij zonder goede wijze geslaagd. Het weer was uniek, de deelname aan de goed georganiseerde volks spelen groot, terwijl de publieke be langstelling alle verwachting qver- trof. Het traditionele ringrijden met paard en wagen en per fiets stond in de voormiddag op de voorgrond; van de versiering was dit jaar veel werk gemaakt waardoor de attrac tie van deze spelen ten zeerste wordt verhoogd, Iii de namiddag was wel het grote evenement „De Ronde van Noordwijk" op tour-fietsen. Hieraan namen deel 64 renners, welke een uiterst sportieve strijd hebben gele verd over een parcours van 37 km in 30 ronden, waarvan de duizenden toeschouwers wel genoten hebben. Te half vijf had op „Offem" de krachtprestatie plaats van het touw trekken, waaraan maar liefst 17 ploe gen deelnamen, het behoeft geen be toog dat hierbij fel „getrokken" werd. En een feest in Noordwijk zonder tobbetje steken is haast niet denk baar Op de mooie zomeravond van Woensdag kwam het er op geen nat pak op aan en die werden onder gro- VOORSCHOTEN Auto door tram gegrepen Gistermiddag om 17.00 uur is op de Haagweg onder Voorschoten een vrachtauto van de firma van der Lans uit Sassenheim in botsing gekomen met een tramwagen van de H.T.M. De bestuurder van dc vrachtauto, de heer van der Lans, wilde de tram rails oversteken en liet een tram uit de richting Leiden passeren. Waar schijnlijk heeft hij de naderende tram uit Den Haag niet gezien en werd juist op'de trambaan aangereden. Hij werd uit de auto geslingerd en ern stig gewond. Zijn vader, die eveneens in de cabine zat, kreeg een shock. Trambestuurder Noordover uit Was senaar kreeg lichte verwondingen. De tramwagen en de auto werden beschadigd. Tentoonstelling van planten. Volgende week Vrijdag zal de jaar lijkse tentoonstelling van de in het voorjaar aan de schoolkinderen uit gereikte plantjes weer plaats hebben in het Gebouw voor Christelijke Be langen aan de Wijngaardenlaan. Evenals vorige jaar zullen ter op luistering verschillende inzendingen van de plaatselijke kwekers en bloemisten te bewonderen zijn, ter wijl ook nu weer de Aquarium vereni ging „Het Siervisje" met een mooie collectie siervissen aanwezig zal zijn. Dit jaar komt er echter een nieuwe attractie bij. De met de organisatie belaste commissie stelt n.l. gaarne de gelegenheid open aan alle inwoners der gemeente om bijzondere planten en/of mooie exemplaren van het gang bare sortiment ter opluistering in te zenden. Inzendingen hiervoor kunnen afge geven worden op Donderdag 13 Sep tember van 16.00 tot 20.00 uur en op Vrijdag 14 September van 9.00 tot 12.00 uur. Goede verzorging door vakkundig personeel is gewaarborgd te hilariteit ruimschoots uitgedeeld onder de bijna 150 deelnemers(sters) De uitslagen der volksspelen zijn als volgt: Tobbetje steken: 1. Leo v. d. Put, 2. Dora Steenvoorden, 3, Koos Krol, 4, J. C. v. d. Linden, 5. Piet Hoek. Ringrijderij paard en wagen:. Ver siering: 1. A. W. v. d. Holst, 2. P. Ruigrok, 3. J. Landman, 4. Jac. Hoo- geveen, 5. Arie v. d. Holst, Ringsteken: 1. Jac. Hoogeveen Mej. R. van Stein; 2. P, Ruigrok mej. L. Ruigrok; 3. A. W. v. d. Holst mevr. v. d. Holst; 4. Q. Caspers mevr, Caspers; 5. Leo Meijermej, 1. Steen voorden. Ringrijden Fiets. Versiering: 1. Gré v. d. Holst, 2 Ada de Ridder, 3. Rein Bierman, 4. Paul Christiaanse, 5. Anneke Gravendaal. Ringsteken: 1. A. Turnhout, 2. An nie Alkemède, 3. Annie v. d. Berg, 4 Bep Caspers, 5. mej. Wijsman. Naar de trein: 1. Dirk Brouwer, 2. Leo Alkemade, 3. Leo Vliet Vlieland, 4. Nico Hermans, 5. Plet Vink. Ronde van Noordwijk: 1. A. P. Vink. Magneetfiets; 2. D. Hoogeveen met 12 premie's; 3. C. v. Duin; 4. Jac. Waal met 2 premie's; 5. P. C. Steenvoorden met 5 premie's; 6. Joh. Th. v. d. Meer met 2 premie's; 7. J. A. v. d Berg; 8. P. Vink Schietwedstrijd: 1. C. Tissing 9 Wisselbeker; 2. D. Luschen 96 p A. J, v d. Zalm 96 p.; 4. K. Pas- schier 95 p.; 5. Joh. Vink 94 p. Touwtrekken: Winnaarsronde: 1 Ploeg Groenenwoud; 2. ploeg v. Kes teren; 3 ploeg v. Wieringen; 4. ploeg Barnhoorn; 5. ploeg Rietmeijer. Verliezersronde: 1. Ploeg P. v. Meer; 2. ploeg P.T.T.; 3. ploeg Huize Offem; 4. ploeg Heemskerk. Wasophangen: 1. Gerda de Ridder; 2. Nelly Bouwhuis; 3. Greta Riet- meyer; 4. Ria Lindhout; 5. Betsy v. Kesteren. Langzaam fietsen: 1. Wim x Holst: 2 Jan Steenvoorden: 3. A. Bierman; 4. Th. Ruigrok; 5. P. Steen voorden. Gehoord het advies van de gascom- missie stellen B. en W. de raad voor hiertoe noodgedwongen over te gaan daar de kolenprijzen weer dermate opgelopen zijn, dat een verhoging van de gasprijs niet kan uitblijven. Zwemdiploma. Het zwemdiplo ma A behaalden de jongedames G. de Meulder en I. Tromp, terwijl het zwemdiploma B werd verworven door mej., W. Steenwinkel. Aanrijding. Mej. H. uit Sassen heim weifelde met het oversteken van de rijksweg nabij de 3e Poel laan. Door deze weifeling werd zij aangereden door een auto. Met een lichte hersenschudding werd zij naar huis vervoerd. WASSENAAR Collecte voor de kankerbestrijding De collecte voor de kankerbestrij ding, die de vorige week in deze ge meente werd gehouden, heeft een bedrag van ongeveer 1970 opge bracht. „Midzomernaohtdroom" uitgesteld De opvoeringen van Shakespeare's toneelspel „Midzomernachtdroom" door de R.K. Jongeren, die gehouden zouden worden a.s. Zondag en a.s. Dinsdagavond, kunnen niet doorgaan in verband met ziekte van een der hoofdrolspeelsters. De uitvoeringen zijn uitgesteld tot 7 en 8 October a.s. Jaarvergadering The Swallows. i het R.K. Verenigingsgebouw werd de jaarlijkse alg. vergadering gehouden van de R.K. Tafeltennis vereniging The Swallows. Het be stuur werd als volgt samengesteld. Voorz. H. J. Knijnenburg, secretaris Wilting, wedstrijd secr. W. M. Laurey, penn. A. Gelauff, alg. com missaris J. Gelauff en tweede com missaris H. Barten. Er werd voorts gesproken over de clubkleding en de a.s. competitie. Dat het in het afgelopen jaar in de vereniging aan activiteit niet heeft ontbroken moge alleen al blijken Laatste Berichten VULKAANUITBARSTING OP AMBRYN. Op het eiland Ambryn (Nieuwe He- briden) in het Zuid-Westen van de Stille Oceaan is een vulkaan tot uit barsting gekomen, aldus meldt de Australische radio. In berichten uit Noumea (Nieuw Caledonië) wordt gezegd, dat over een groot gebied lava stroomt en het eiland in een rookwolk is gehuld. Tweeduizend bewoners van het eiland worden naar nabijgelegen eilanden overgebracht en de bijna vieduizend nog op het eiland aan wezige inwoners worden door de Franse autoriteiten ter plaatse ver zorgd. In een officieel telegram aan het Franse bestuur in Noumea wordt ge zegd, dat de meeste plantages op het eiland zijn vernield, aldus de radio. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Sept. Vee. Aanvoer: Totaal 3071 stuks: waarvan 9 fokstie ren. 15 slachtstieren. 60 kalf- en melk koeien, 105 varekoeien e.a., 230 vette koeien, 25 vaarzen, 15 pinken, 18 gfaskalveren, 33 vette kalveren, 50 nuchtere slachtkalveren, 591 vette schapen, 200 weideschapen, 700 vette lammeren, 39 zeugen, 387 schrammen 536 biggen, 7 paarden, 6 veulens en 40 bokken of geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 620980, varekoeien e.a. 000—800, vette koeien 740— 1000 2.002.75 per kg levend ge- wichtt, vaarzen f 30—550 graskalve ren 190—290, nuchtere slachtkalve ren 5005, vette schapen 9/120, weideschapen 7090, vette lamme ren 8010, handel kalm; schram men 60105, biggen f 4055, veu lens 250400, bokken of geiten 15 35, handel matig. Kaas. Aangevoerd 79 partijen Goudse en 5 partijen Leidse kaas. Totaal 84 partijen. Prijzen: extra Goudse kaas 2.54, le soort 2.28— 2.35, 2de soort f 2.20—2,27 en le soort Leidse kaas f 2.06—2.18 per kg. Han del lui. Eerste dag was voor de schooljeugd Auto zakte door steiger Een schipper uit Aalsmeer voer de haven in met z'n 35-tons motorschip. „Hoop doet leven" om zand te ha len. Hij meerde onder de zandstijger bij de verlengde Prins Hendrikstraat Toen een met zand geladen auto uit Lisse de steiger op reed en de wa gen zich daar middenop bevond, be zweek de steiger en stortte krakend ineen. Een gedeelte van de steiger en ook de vrachtauto kwamen op 't motor- sohip dat daardoor zonk. De schipper kon zich redden door op de wal te springen. De vraohtauto hing tussen wal en schip, waardoor de chauffeur M. uit Sassenheim het vege lijf kon redden. Met een lier heeft men de wrak stukken van de steiger en de auto kunnen weghalen. Dc gezonken boot vormt 'n obstakel voor het Haven- verkeer :getracht zal worden, de Najaarsfeesten. De traditionele Najaarsfeesten worden dit jaar ge houden op 15 tot en met 18 Sept. Het programma luidt: 15 Sept. 2 uur: Opening groot Lunapark met vele bijzondere attracties op het oude remiseterrein aan de Hoofdstraat. Om 8 uur gistermorgen werd be gonnen met het uitdelen der ballon nen bij de heer Groenheyde aan de Stationsstraat. Om 9 uur stonden ruim 900 kinderen keurig opgesteld in de Julianalaan om naar het feest terrein te marcheren, dat de vorige dag met behulp van onderwijs- en gemeentepersoneel keurig in orde was gebracht. Om kwart over 9 trok de fleurige stoet met dansende bal lonnen langs de Dorpsstraat naar het feestterrein, voorafgegaan door het fanfarekorps „Kunst en Vriend schap". De belangstelling van het publiek was tijdens de kinderspelen enorm groot. Op het feestterrein stelden de kinderen zich op voor de geluidswagen en nadat het muziek corps het sein gaf voor het Wilhel mus zongen allen uit volle borst het volkslied mede. Daarna gingen de honderden ballonnen de lucht in. Het volgende telegram werd aan de Koningin gezonden; „De school jeugd van Zoetermeer in feestvreug de bijeen ter herdenking van de 3e verjaardag Uwer Majesteits Troons bestijging betuigt U hulde en trouw en bidt Uw Majesteit en de Konink lijke familie Gods Zegen toe". Daar na werd begonnen met de kinder spelen. De volgende kinderen wisten een prijs te bemachtigen; Jongens van 6 jaar: 1, L. v. d. Vlist, 2. Henk Klos, 3. G. Adegeest, 4. J. Tetteroo, 5. L. Klootwijk, 6. J- Koot. Meisjes van 6 jaar: 1. G. v. d. Goes, 2. R. Schellingerhout, 3. H. v, d. Bosch, 4. R. Brinkers, 5. J. v. d. Spek, 6. H. Duinisveld. Jongens van 7 jaar: 1. G. Brussc, 2. B. Noorlander, 3. P Opstal, 4. A. v. Haastert, 5. S. Kuiper. Meisjes van 7 jaar: 1. H. Pelle, 2. A. v. d. Linden, 3. A. Zonderop, 4. J. Dorst, 5. R de Wilde, 6. T. v. d. Burg. Jongens van 8 jaar: 1. M. Pieterse, 2. H. Roos, 3. M. Verhoog, 4. B. Haak, 5. N. v. d. Sman, 6. K. Hoorn, 7. W Sluiter. Meisjes van 8 jaar; 1. S. Hermus, 2. N. Westerman, 3. T. Schellinger hout, 4. W. Smit, 5. N. Reeuwijk, 6 T. Kerkhoven. Jongens van 9 jaar: 1. K. Jansen, 2. A. v. Mullem, 3. J. Waltman, 4. D v. Duyvenbode, 5. F. v. d. Wees 6. L. Westerman. Meisjes van 9 jaar: 1. T. v. d. Vel den, 2. L. den Elzen, 3. L. Vonk, J Gouweleeuw, 5. C Fischer, 6. Vollebregt. Jongens 10 jaar: 1. J. Smits, 2. L. Klos, 3. L. v. d. Goes, 4. D. Bakker, 5. T. Muilwijk, 6. A. Hoogduin, 7. D Mets. Meisjes 10 jaar: 1. E. Verbeek, 2. L. van Item, 3. N. Middelkoop, 4. L. Ammerlaan, 5. A. de Kooter, 6. I. Kneppers Jongens 11 jaar: 1. G. Jongerius, 2 H. van Elk, 3. P. Erdtman, 4. B. Koren, 5. C. Scholten. Meisjes 11 jaar; 1. A. Bolleboom, 2. R. Rienties, 3. A. Kerkhoven, 4. M v. d. Helm, 5. S. Lagerwaard, 6. J. Buitendijk. Jongens 12 jaar: 1. G. Bolleboom, 2 C. Versloot, 3. B. Middelkoop. Meisjes 12 jaar: 1. A. Dassen, 2. L. v d. Burg, 3. L. v. d, Helm, 4. R. v. d Linde. Jongens 13 en 14 jaar: 1. D. Vol lebregt en G. Luiten, 2. J. Romijn en H. Wooming, 3. H. Buurman. Meisjes 13 en 14 jaar: 1. A. Rien ties, 2 J. v. Zetten, 3. J. Luchtig heid, 4. M. Kühlman. Onder de belangstellenden merk ten we op burgemeester Vernède en diens echtgenote, die vol belang stelling de spelen van de Zoeter- meerse jeugd gadesloegen. Ook ka pelaan Schut en het gehele Oranje comité was vertegenwoordigd. De kinderen der kleuterscholen werden op de diverse scholen getracteerd. Na afloop van de spelen kwamen leidsters en leiders en het kinder comité in de consumptietent bijeen. De voorzitter dankte allen voor hun medewerking en het vlotte verloop van deze geslaagde morgen. Een bij zonder woord van dank werd gericht tot de heer Hitters, hoofd der R.K. Jongensschool, die thans voor de laatste keer zijn medewerking heeft verleend zulks in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Ook de heer Van Vliet zullen wij moeten missen, aangezien hij is benoemd tot hoofd van de la gere landbouwschool te Zoeter woude, doch de voorzitter hoopte dat de heer Van Vliet, zolang hij nog in Zoetermeer woonachtig is, zitting zal blijven nemen in het co mité. Deze toezegging werd door Van Vliet gedaan. Voorts werd door de heer Van 't Hoff een hartelijk dankwoord gesproken tot de voor zitter voor de vele werkzaamheden door hem in deze verricht. Ook een dankwoord voor de bedrijven zoals Nutricia, Brinkers, Gebr. v. d. Spek en Noorden, die door hun giften in belangrijke mate hebben bijgedra gen tot het welslagen van deze kin derfeesten.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2