TALEN Evaatje Bioscopen UIT DE OMGEVING ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Weer wapperden de vlaggen van de huizen te Roelofarendsveen, maar nu als uiting van een geheel andere vreugde dan de voorgaande dagen. Daarom zag men ook, dat de drie kleur getooid was met de pauselijke wimpel, ten teken, dat de feestvreug de een meer kerkelijk karakter droeg. Pastoor Th. Schoenmaker, de pas benoemde herder van de parochie St. Petrus Banden, deed zijn intrede in zijn nieuwe parochie. De paro chianen hadden besloten hun nieuwe pastoor op feestelijke en hartelijke wijze te begroeten. Helaas werkte het weer niet mee. Juist toen de pas toor, vergezeld van de beide kape laans der parochie C. Berkhout en W. Wortel aan de Noordhoek arri veerde, begon de regen in stromen neer te vallen. Toch viel de plechtig heid niet helemaal in het water, 4 Toespraak van de burgemeester. Aan de parochiegrens luisterde de pastoor naar de hartelijke woorden van burgem. J. M. H. L. Hoyinck van Papendrecht, die namens het gemeentebestuur een officieel wel komstwoord sprak. Na de vele gees telijke hoogtepunten, die wij de laat ste tijd hebben mogen beleven, al dus de burgemeester, is thans aan mij de eer U als nieuw hoofd van de parochie Roelofarendsveen te mogen begroeten. Uw parochianen hebben zich opgemaakt om U een hartelijk welkom toe te roepen, en als gij de mentaliteit van uw parochianen hebt ieren kennen, zult gij dankbaar zijn, hier te mogen werken. Na toegezegd te hebben dat pastoor waar nodig en mogelijk steeds op een loyale samen werking met het gemeentebestuur zal kunnen rekenen, besloot burge meester met de wens, dat de pastoor vele jaren tot heil van de parochie Roelofarendsveen zal mogen werken. Met enkele woorden bracht pastoor dank voor dit welkomstwoord en zegde ook van zijn kant toe zijn best te zulen doen tot een prettige samen werking. Na de begroeting van het voltallig kerk- en armbestuur, namen allen in de gereedstaande auto's plaats en voorafgegaan door „Liefde voor Har monie", bruidjes, jeugd- en sport verenigingen in frisse sportkleding, maakte pastoor zijn eerste rondrit door de parochie. Niettegenstaande de neerstromende regen, klonken de tonen van de harmonie en het ge beier van de kerkklokken zeer fees telijk. Langs de route trotseerden de' parochianen het hemelwater om hun nieuwe pastoor toe te wuiven. Intocht in de kerk. Bij aankomst aan de kerk ging de pastoor door een haag van met bloe men getooide bruidjes en welpen, die hem ook naar het altaar begeleid de. Intussen besteeg kap. Berkhout ALPHEN AAN DEN RIJN Raadsvergadering. Op Maan dagavond a.s. te 8.30 uur is een openbare vergadering van de ge meenteraad vastgesteld. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot subsidie verlening over 1951 aan de Vebo te Leiden; wijziging verordening staan geld woonwagens; benoeming leden en plaatsvervangende leden commis sie van advies woonruimtewet 1947; een geldlening groot f 84.000,— met de N.V. Bank voor Ned. gemeenten t.b.v. woningen te Aarlanderveen; voorstel inzake verhoging van het gastarief; voorstellen tot verlenen van credieten voor de water- en lichtbedrijven en daarmede verband houdende begrotingswijzigingen. Begin van brand. In de Avada- rij wielfabriek van de heer M. van Dam, aan de Gouwsluiseweg ontstond gistermiddag een begin van brand. Mien was bezig met een apparaat de schoorsteen van de lakinriching schoon te maken, toen de aange koekte lak ging branden. Met een blus-apparaat gelukte het de even fel oplaaiende vlammen te doven. De gealarmeerde brandweer maakte zich bij aankomst nog verdienstelijk bij het verder reinigen van de schoor steen. De schade was gering. Zondagsdienst. De Zondags dienst der huisartsen wordt waai'ge- nomen door dr. A. J. Zwartendijk, Stationsstraat 5, Telef. 2472. NIEUWVEEN Oranjefeesten. De jaarlijkse Oranjefeesten zullen gehouden wor den op 7 en 8 September. Het sport veld van Nic. Boys aan de W. P. Speelmanweg zal als feestterrein fungeren. Vrijdagavond om 6 uur wordt de ronde van Nieuwveen ge houden voor amateurwielrenners. Voorts zijn er diverse vermakelijkhe den. De feesten worden Zaterdag avond besloten met een prachtig vuurwerk. ROELOFARENDSVEEN Demonstratie Luchtvaartclub Aals meer. Indien de weersomstandig heden niet te ongunstig zijn, zal door de Aalsmeerse Luchtvaartclub Zon dagmiddag te 3 uur op het DBSA- terrein een demonstratie gegeven worden. Deze demonstratie wordt geheel gratis gegeven en is bedoeld als reclame-object voor het a.s. Aals meerse Bloemencorso in het Olym pisch stadion te Amsterdam, waar aan ook door Roelofarendsveen deel genomen wordt. Er zal gevlogen worden met modelvliegtuigen, uit gerust met een Dieselmotor inh. 2 cc. en een toerental draaiende van 8 tot 9000 toeren per minuut. Zeer zeker zal het de moeite waard zijn deze demonstratie bij te wonen, te meer daar dit voor Roelofarends veen e.o. een omgekende gebeurte nis is. de preekstoel om namens de paro chie de pastoor een welkom toe te spreken. De kapelaan feliciteerde de pastoor met diens benoeming in deze door vele pastoors begeerde parochie. Toch zal U hier geen gemakkelijke taak wachten. Want al zullen vele der problemen anders liggen als in een stadsparochie, het zal toch een moeilijke taak zijn, om deze paro chie te besturen zoals pastoor Onel dit 25 jaar gedaan heeft. De mensen met hun grote gezinnen komen met vele van hun moeilijkheden bij hun pastoor. Pastoor is in de gezinnen gezien en heeft daar zelfs een eigen plaats. Met al hun moeilijkheden leunen zij als het ware tegen hun pastoor. Spr. hoopte dat ook de nieu we pastoor open zal staan voor de moeilijkheden van zijn parochianen, nen. De installatie. Vervolgens las deken L. Nieuwen- huizen de benoemingsbrief voor en installeerde de pastoor als herder van de parochie St. Petrus Banden. Hierna sprak de deken zijn geluk wens uit aan pastoor met diens be noeming in deze parochie, welke be kend staat als een juweel, niet al leen in het dekenaat, maar in het gehele bisdom. Spr, wekte voorts de talrijke gelovigen op, om in alles hun pastoor onderdanig te zijn en hem bij zijn moeilijke taak ter zijde te staan. De deken ging vervolgens LEIMUIDEN RKSV Odi. Nu de vacantie op de soholen geëindigd is, gaat ook de gymnastiekvereniging a.s. Dinsdag weer draaien. Zonodig worden ver schillende jeugdledjen naar een ho gere afdeling verplaatst, dus dan is er ook een mooie gelegenheid voor nieuiwe leden om toe te treden tot deze vereniging. Inlichtingen over contributie enz. worden altijd ver strekt op de oefenuren en bij de be stuursleden. Vakkennis. Het 2e en laatste examen van de Stichting Vakoplei ding voor de bakkerij werd met goed gevolg afgelegd door de heer N. C. Beuk C. P. zn. RIJNSATERWOUDE Kortebaan draverijen. De Grote Nationale Kortebaan Draverijen zijn v/eer achter de rug en de organise rende vereniging „Rijnsatetwoude Vooruitmag tevreden zijn over dit sportevenement. De zware regenbuien die des morgens het gehele program, ma in de war dreigden te sturen ein digden tegen de middag, zodat nog een behoorlijk aantal liefhebbers naar de Ixian trok, die zelfs nog in goede conditie was. Misschien kan ook Rijn- saterwoude door de tijd wel ge plaatst worden op de lijst van po pulaire draverijen, maar dan wordt ook van haar verlangt dat zij regel matig met de course terugkomt en met de best<? paarden aan de start, zoals deze middag. Om elf uur had de loting plaats in café de Boer. Van de 27 ingeschreven paarden verschenen er 19. Voor dt aanvang sprak de voor zitter de heer Odijk een geestige en sportieve inleiding en even na 2 uur viel het eerste startschot Vanaf het begin werd een hevige strijd gele verd, en de liefhebbers hebben kun nen genieten van een mooie course Hoewel de omzet van de totalisator niet groot was. 1658 50 werd toch door enkele personen een flink be drag gewonnen Ongeveer 6 uur werd de finale verreden tussen Miss A en O Nelly Zora, die zeer aantrekkelijk was en eindigde in het voordeel van de tweede. In de consumptietent werd Casino. „The gay lady". Een jong meisje wordt gegrepen door de sfeer van music-halls en befandt via een voorstelling door amateurs op de planken van het beroepstoneel. Zij treedt op in een music-hall en in een operette en fungeert ook nog als vriendin van een ballon-vaarder om vervolgens in de armen te val len van een lord, die haar behaLve een rijk leventje ook de titel van markiezin als huwelijkscadeau pre senteert. Het verhaal is al even louche en onbenullig als de vele lords, die hun verveelde en verve lende gelaatstrekken tot in de treu- re aan het publiek vertonen. Een film zonder inhoud en met gemis aan vakkennis gemaakt. Voor 18 jaar. Rex heeft een humoristische film op haar programma van deze week, n.l. „Nachtdienst in Parijs". Het is een verhaal van twee Parijse poli- tie-agenten, ,die dienst hebben in de Kerstnacht en allerlei wonderlijke avonturen beleven. Een amusante film, voor 14 jaar. Luxor heeft de kostelijke film „Louise-Lotte" weer eens met een week geprolongeerd. Het is werke lijk niet te verwonderen. Toegang boven 14 jaar. Lido. Paul Muni, die de hoofd rol vervult in de indrukwekkende film „Het leven van Emile Zola", heeft in deze film wel zijn uitzon derlijk talent als filmspeler aan de dag gelegd. Reeds in zijn jeugd open baarde zich zijn talent voor acteren, met het gevolg, dat hij reeds op 11- jarige leeftijd een belangrijke rol kreeg te vervullen, de rol van een oude man. Na een wisselvallige loop baan kwam hij in 1929 naar Holly wood, hetgeen voor hem het begin van wereldvermaardheid betékende. In verschillende films heeft hij nu zyn grote talenten doen genieten, (Foto: N. J. v. d. Horst) de plichten na van de parochieher der en memoreerde de vele verdien sten van pastoor Onel, die gewaakt had, om het geloof hier te bewaren en alles in het werk stelde om dit tot nog grotere bloei te brengen. De deken wenste de-pastoor toe. dat hij vele jaren in deze parochie onder Gods Zegen zal mogen werken en een waardig herder zal zijn voor de hem toevertrouwde parochianen. Met een Lof, door pastoor Schoen maker gecelebreerd, werd de plech tigheid besloten. hierna door de heer Odijk de uitslag bekend genaakt en de prijzen uitge reikt, in het bijzijn /an het hoofdbe stuur. De uitslag was als volgt: le prijs 500.— O Nelly Zora, eig en pikeur J. Wagenaar. 2e pry's 200.— Miss A. eig H. G. F. Bosselaar. pi keur J. van Leeuwen Jr.; 3e prijs 100.Over Again eig E. Van Lier pikeur W. H. Geersen. De 4e prijs van 50.werd gedeeld tussen Allouez en Mary Reynolds eig en pikeurs resp. J. de Vlieger, Mevr. A. Bauma de Groot en J. Ham, Geersen. De eigenaars en pikeurs uitte na afloop hun volle tevredenheid over het ver loop van de cours en de toestand van de baan. Tot laat in de avond heerste er op verschillende plaatsen van het dorp een feestelijke stemming. C0RRESP. CONVERS. (Nederl., Frans, Duits, Engels, Spaans) Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 (Ingez. Med.) STADSNIEUWS TREIN GING TE HARD DOOR DE WISSEL. De trein, die 's avonds tegen vijf uur in Leiden arriveert uit de rich ting Den Haag, had gisteravond een beetje teveel haast. De bestuurder vergat om voldoende af te remmen voor hij het stationsemplacement binnenreed. De trein ging daardoor te hard over de wissel, maar vloog gelukkig niet uit de rails De reizi gers werden danig door elkaar ge rammeld, terwijl verschillende rui ten het begaven. De glasscherven veroorzaakten enkele kleine verwon dingen. Een reiziger klemde zijn hand tussen een plotseling dicht slaande deur en brak een vinger. o.m, in „De Goede Aarde" waarin hij de rol van de Chinese boer ver tolkt. Paul Muni mag gerekend worden tot hen, die zich het meest intensief voorbereiden. Uren en dagen lang lezen, onderzoeken en experimente ren zijn nodig, teneinde zich de wij ze van lopen, praten, ja zelfs van het denken van het karakter dat hij uitbeeldt, volkomen eigen te maken. In de rol van Emile Zola blijkt dat overigens duidelijk genoeg. De wijze, waarop hij in het tegen hem gerichte proces met' zijn „J'acuse' de gang van zaken volgt, is eenvou dig van meesterlijke allure. „Het leven van Emile Zola" is een indrukwekkende film geworden, vooral omdat daarin voornamelijk het proces-Dreifus ten voeten uit wordt getekend. Wy kunnen aller minst de werken van Zola aanbeve len, doch hier wordt zijn leven en zijn aandeel in de vrijmaking van Dreyfus voor het voetlicht gebracht op een wyze, die ieders bewondering zal trekken. In deze film krijgt Zola zijn toeschouwers en zijn gehoor op zijn hand. Van louter aesthetisch standpunt bezien, bezit het werk Zola schitterende kwaliteiten van imaginatie en visionaire beelding. Een rijke scheppingsgave en een in tense vitaliteit maken hem tot een verdediger van recht en rechtvaar digheid op een wijze als men slechts zelden zal zien, maar zijn onverhuld realisme en zijn vele geestelijke en morele tekorten maakt zyn werk tot een gevaar voor velen, zodat al zijn werken op de Index staan. In deze film merkt men daarvan natuurlijk niets, maar juist daarom willen we deze film ook beschouwen geheel los van het oeuvre van Zola. Men kan waardering hebben voor de ze film zonder het werk van Zola als zodanig te willen aanbevelen. Daarom achten we het gewenst deze film voor volwassenen voor te be houden. Trianon: Programma door de K. F. C. ontoelaatbaar verklaard. PROF. DR. K. FOKKEMA. Tot bijzonder hoogleraar voor de Friese leerstoel aan de universiteit te Leiden, die uitgaat van de Friese Provinciale Onderwijsraad, is be noemd prof. dr. K. Fokkema, hoogle raar aan de vrije universiteit te Am sterdam, die tot nu toe als privaat docent aan de Leidse universiteit de Friese taal doceerde. De heer Fokkema werd 5 Maart 1898 te Leeuwarden geboren. Hij stu deerde aan de kweekschool aldaar voor onderwijzer en na met goed ge volg het eindexamen te hebben af gelegd werd hij benoemd tot onder wijzer aan de Chr. Kweekschool te Leeuwarden op 5 Mei 1916, welke functie hij ruim vier jaar vervulde. In die tijd deed hij staatsexamen en op 1 Oct. 1920 werd hij benoemd tot leraar aan de Chr. H.B.S. te Alphen en op 1 Sept. 1941 aan de Chr. H.B.S. (thans Lyceum) hier ter stede. Op 16 Juni 1948 volgde zijn benoeming tot privaat-docent aan de Leidse univer siteit in de Friese taal, op 1 Sept. 1949 tot buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Prof. Fokkema zal zijn leraarsambt aan het Chr. Lyceum alhier blijven voortzetten. S. F. L. Wij vernemen, dat met ingang van 1 Sept. de weleerw. Pater Sal- vinus Duynstee zijn eervol ontslag heeft gekregen als Directeur van het „S. F. L." in verband met een a.s. benoeming eldors. Tot zijn opvolger is benoemd de weleerw. Pater Wil- librord Evers o.f.m. tot nu toe as sistent in hetzelfde werk. Reisclub „St. Leonardus" De reisclub „St. Leonardus" orga niseert Zondag 9 Sept. een fietstocht naar de druivenkassen in het West- land. Gegadigden kunnen zich mel den morgen Zondag tussen 11 uur cn half 1 in 't Parochiehuis Haag- weg. De Derde Orde gaat morgen. Zon dag 2 Sept. ter bedevaart naar „O. L. Vr. ter Nood". HEROPENING DANSSCHOOL" EVERT CASTELEIN Zondag a.s. wordt na een grondige restauratie de Dansschool Evert Castelein heropend. De twee zalen cn de foyer Hooglandse Kcrkgracht 48 zijn in een nieuw gewaad gesto ken en ademen een warme huiselij ke sfeer. De buitengevel werd opnieuw op getrokken door de firma Lindenhof, de firma Duindam verzorgde op kunstzinnige wijze het schilderwerk. Nieuwe ventilatoren en de herziene versterkingsinstallaties verzorgde de firma Schouten. Bruinzeel uit Zaan dam had de parketvloeren in han den. De firma Zwart zorgde voor 'n nieuwe Engelse sanitaire installa tie, de verwarming ('t nieuwe Vro- ling systeem) berust bij de firma Ver- stege uit Noordwijk, terwijl de firma van Berge Henegouwen zorgde voor enkele honderden nieuwe zwarte schijven. Laatstgenoemde firma zal binnen enkele weken het nieuwste snufje op het gebied van wire-recor der demonstreren als novum in een dansschool. Deze heropening valt samen met het 20-jarig bestaan van Dansschool Evert Castelein, dat op 29 Augustus werd gevierd. Evert Castelein, internationaal ge schoold in Londen en Parijs, geeft nu 20 jaar dansonderwijs aan de ka tholieke jongelui van Leiden en omgeving, gesteund door mevrouw Castelein en de laatste 12]^ jaar door de dansleraar Martin Visser. Gedra gen door het vertrouwen, op de al lereerste plaats van de ouders en daarnaast van de jongelui is de school uitgegroeid tot een van de grootste en best ingerichte scholen van onze stad, ja zelfs van het gehe le land. Zij wenst haar principe getrouw: de katholieke jongelui te bieden het beste verantwoorde dansonderwijs en dansamusement, dat mogelijk is. Aan de ouders^ die altijd welkom zijn biedt zij de grootst mogelijke zekerheid van katholiek milieu. Het komende seizoen, buiten Lei den reeds aangevangen en in Leiden Zondag aanvangend, zal staan in een feestelijke sfeer. Woensdagavond werd het geopend nvet een bijzondere avond op de dansclub te Noordwijkerhout in Ho tel v. d. Geest. Gisterenavond werd het feest gevierd in huiselijke kring waaraan de gehele staf met echtge noten deelnamen. Met een grandioos bal voor de leerlingen en oud-leerlingen wordt besloten op de ire Zondag na Pasen in alle zalen van de Stadsgehoorzaal, waarvoor 5 dansorkesten zijn uitge nodigd als een waardig besluit van het 4e lustrum. In het fascistisch bestuurde Ar gentinië staan grote dingen te ge beuren. De regeringsperiode van de dictator Peron loopt een dezer da gen ten einde, maar op het moment, dat Peron zich bescnoiden wilde te rugtrekken, blee.; hij zo geliefd bij het volk, dat hij (met tranen in de ogen) de last van een nieuwe rege ringsperiode op de schouders retvM. Zo is het gegaan met Hitier, zo gaat het met Stalin en Franco en waarom zou de geschiedenis in Ar gentine anders verlopen? Nu is er in Argentinië echter een pikante aardigheid aan de verlen ging van Perons regeringsperiode verbonden. Zoals uit de afgelopen regerings periode van deze oud-kolonel is ge bleken, fungeert deze min of meer als marionet en het grote figuur in het Argentijnse staatsbestuur is de lieftallige Eva Peron, zyn ecthgeno- te. Deze vroegere filmactrice weet door haar charme de buitenstaander te verblinden en deze kan zich dan ook maar moeilijk voorstellen, dat een zo bekoorlijke verschijning, onderdrukking zou toelaten. Eva dreigde bij de volgende re geringsperiode meer In het open baar de touwtjes in handen te zul len nemen, want „het volk" wilde haar wel vice-presidente maken. Helaas Eva moest weigeren. Met vrouwelijke bescheidenheid voert Eva de bezwaren, die aan een verkiezing van haar verbenden zyn, voor het voetlicht. Een van de moeilijkheden is, dat Evaatje pas 29 jaar is (we kunnen ons voorstellen, hoe Eva gebloosd heeft bij deze confidentie) en dat de Argentijnse „grondwet" ran het vice- pres'dentschap een minimumleef tijd van 30 jaar stelt. Nu vertelt de nuchtere geschie denis, hoe Eva in 1944 een politieke actie op touw zette, die in 1945 be kroond werd met haar huwelijk cn het presidentschap van Peron. En de zelfde dorre geschiedenis vertelt voorts, dat Eva in 1944 26 jaar oud was. Naast de vele merkwaardige begrippen, die Argentinië heeft, schijnt daar dus ook een nieuw re kensysteem ingevoerd te zijn. Bartjes is verlaten en 26 plus 7 is 29 geworden. NOORDWIJK EEN AUTO VOL VERRASSINGEN Gisterenmiddag te ongeveer 5 uur kwam tijdens een fiks regenbuitje een kleine gesloten bestelwagen de Kon. Wilhelmina Boulevard afrijden in de richting Oude Zepweg. Op de kromming voor het Palacc-plcin heeft de dame, die achter het stuur zat, waarschijnlijk de bocht wat kort genomen, waardoor de lading van binnen naar één kant is gescho ven en het wagentje kantelde. Met verschrikte gezichten kropen de be stuurster en een naast haar gezeten heer door het portierraampje onge deerd naar buiten. Hierbij bleef het echter niet, want de toegeschoten bewoners uit deze omgeving zagen tot hun grote verbazing echtereen- volgens nog 10 lieftallige jongeda mes, getooid met rugzakken, gui taars en mandolines, uit het zelfde portierraampje naar buiterr kruipen. Wonderlijk is dat op enkele schaaf- wondjes na, alle inzittenden er met de schrik vanaf kwamen. Nadat de heer v. Kan de gewonde dames ver bonden had en de auto, die enkele kleine beschadigingen had opgelo pen weer was opgeknapt, kon de on gewone lading weer instappen om de voorgenomen reis naar Hengelo voort te zetten. Ernstige val. Gisteravond reed de 18-jarige C. v. E. met enige vrien den per fiets op de Looster weg onder de gemeente Voorhout. Om een kuil in de weg te ontwijken reed hij op een gegeven ogenblik iets naar liet midden van deze smalle weg, juist toen een grote vrachtwagen naderde. Het gevolg was, dat hij met de bumper van deze wagen in aan raking kwam en enige tientallen meters werd meegesleurd. Hij be kwam hierbij een grote vleeswond aan z^jn been. NOORD WIJKERHOUT Vrijwillige brandweer. Donder dagavond zijn de leden van de Vrij willige Brandweer dezer gemeente in een nieuw uitruk-uniform gesto ken. In het bijzijn van de heer Jansen, instructeur van de Brandweerinspec tie te Utrecht, presenteerde de com mandant, de heer F. H. Stikkel- broeck, het geheel in nieuw water dicht uniform geklede corps aan de burgemeester. Déze feliciteerde in een korte toespraak de manschap pen met de nieuwe aanwinst en sprak de hoop uit, dat deze kleding zou mogen meehelpen tot een effectvolle bestrijding van eventuele branden. Hierna vertrok het corps met een der brandweerauto's naar het terrein van de St. Bavo-stichting, alwaar de wekelijkse cursus voor het brand weerpersoneel wordt gegeven. OEGSTGEEST Recherchewerk bekroond Vori ge week Vrijdagmorgen kwam een jongeman bij de fa. v. d. V. aan de Rijnsburgerweg met een zwaar be laden fiets het erf oprijden, depo neerde fiets en lading tegen een schuur en verdween door het veld. De gehele dag bleef het achtergela- tene zo staan en eerst des avonds mengde men de politie in de zaak, daar nog steeds niemand was geko men om het op te halen. Het bleek dat de lading van het rijwiel be stond uit een divankleed, waarin een viertal costuums, die bij nader on derzoek afkomstig bleken te zijn van inbraak en die toebehoorden aan de fam. v. d. B. aan de Rijnzicht- weg die met vacantie waren. Een inspectie van het huis beves tigde de inbraak. Het achtergelaten rijwiel vormde een aanknopingspunt waarop de politie ging speuren naar de eigenaar hiervan, die spoedig ge- gevonden was. tenminste wat zijn naam betrof, want de betrokken per soon bleek niet zo gemakkelijk te vinden. Het spoor leidde via Den Haag naar Middelburg, waar ten slotte de bewuste persoon kon wor- aangehouden. Het was de 20-jarige M v. M.. die sedert kort was ontsla gen uit de jeugdgevangenis en nu opnieuw zyn slag had proberen te slaan, doch blijkbaar in de mening had verkeerd, dat hij gevolgd werd en zich toen maar van het gestolen goed had ontdaan. Hij werd overge bracht naar Oegstgeest voor verhoor. Volgens hem was er nog een hem onbekende mededader bij betrokken geweest, waarnaar een onderzoek wordt ingesteld. VOORSCHOTEN Opcnluchtconcert ging niet door! Zoals in ons blad aangekondigd, lag het in de bedoeling van de harmonie „St. Laurentius" om gisteravond bij gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina een concert te geven in de Voorstraat. Dit conecrt kon echter geen doorgang vinden om dat de „verplaatsbare" muziektent elders in gebruik was! Het bestuur van „St. Laurentius" werd met dit feit* in kennis gesteld Donderdagmiddag, zodat het bestuur nog net met de meeste spoed de mu zikanten kon waarschuwen. Menig in gezetene, van dit feit onkundig, moet gisteravond wel een gevoel gehad hebben van „beetgenomen" te zijn. Wij vragen ons af, of een dergelijke gang van zaken nodig was. WARMOND Volks- cn kinderfeesten. De tra ditionele kinder- cn volksfeesten zul len dit jaar gehouden worden op Dinsdag 11 cn Woensdag 12 Septem ber. Op 11 Sept. om halfnegen muzi kale rondgang door het dorp, waarna de kinderspelen gehouden zullen v/orden in de Dorpsstraat. Om half 10 ringsteken met paard en tilbury. Om 2 uur ringsteken op de fiets voor dames van 17 jaar cn ouder, terwijl tezelfder tijd ook het stoeltje verwis selen voor dames van 17 jaar en ouder, gehouden wordt. Woensdag, 12 Sept.: om 9 uur tob betjesteken voor mannen van 17 jaar cn ouder. Verder om 9 uur boegspriet lopen voor meisjes van 15 en 16 jaar, daarna hetzelfde voor jongens van 15 en 16 jaar. Om 2 uur nam. Korte- baandraverij op do grasbaan op het voormalig voetbalterrein aan de He renweg. Verder zullen op De Baan diverse attracties opgesteld staan, waar jong en oud zich kunnen amuseren. ZOETERMEER De 2-daagse trip van de L.T.J. Een flinke groep van de L.T.J., afd. Zoetermeer heeft een bezoek ge bracht aan de jubileumtentoonstel ling van de L.L.T.B. te Roermond. Deze tentoonstelling overtrof alle verwachting. Het was werkelijk groots opgezet en de dag was tekort om alles eens nauwkeurig te kunnen bekijken. Vooral de avondverlichting was geweldig. De nacht werd in Roermond doorgebracht en de vol gende morgen vroeg ging het met de trein naar het Zuiden, waar Valken burg op het programma stond. Daar werden eerst dc catacomben bezocht onder leiding tan een deskundige gids, die van de verschillende merk waardigheden tekst en uitleg gaf. 's Middags splitste het gezelschap zich in tweeën. De heren bezochten het stikstofbindingsbedrijf der Staatsmij nen, welke oen oppervlakc beslaat van ongeveer 300 H.A., de dames brachten een bezoek aan enkele be zienswaardigheden tc Valkenburg o.a. dc Cauberg, het rotspark en het openluchttheater, 's Avonds half elf was het gezelschap weer in Zoeter meer terug. Allen waren zeer vol daan over dit tweedaagse bezoek aan Limburg. Behoudens een enkel buitje was het weer beide dagen zeer goed. Plannen zyn reeds gemaakt, om het volgende jaar weer een dergelijk uit stapje tc maken. R.K. Bibliotheek. Zondag 2 Sep tember zal dc bibliotheek gesloten zijn. Op Zaterdag 1 September zal de bibliotheek geopend zijn vanaf 4 uur tot het Lof. Laatste Berichten PRIJSVERLAGING VOOR ZEEP. Naar wij vernemen zal als gevolg van het vervallen van de omzetbelas ting op huishoudzeep, zelfwerkende wasmiddelen en zeeppoeder de prijs voor de genoemde artikelen met in gang van 3 September in het alge meen worden verlaagd met 1 4 ct. Dc winstmarges voor de kleinhandel zullen tegelijkertijd een verbetering ondergaan. Anderzijds zal evenwel met ingang van 3 September a.s. de prijs van toi letzeep in het algemeen worden ver hoogd met 2 a 5 cent. De nog aanwe zige voorraden moeten tegen de nieuwe prijzen worden verkocht. MARKTBERICHTEN KATWIJK A. D. RUN, 31 Aug. Groente. Bloemkool I f 1645; idem II f 8—22; herebonen f 40 01: Bospeen f 1635; Snijbonen f 35 53; Appelen f 527; Postelein f 8.10—9.10; Waspeen A f 25—41; Waspeen II f 2429.10; Uien f 11 13; Tomaten f 24—40; Peterselie f 2.10—3.10; Selderie f 4.40—5.70; Sla f 25.60; Pronkboncn f 2638; Meloenen f 2135; Komkommers f 88.10; Radijs f 33.50; Andijvie f 1011; Groene kool f 1820,10; Kroten f 1114 per 100 kg Eigen heimers groten f 1010.40; Eigen heimers Drielingen f 7 108.30; Breekpecn f 77,10. NOORDWIJKERHOUT, 31 Aug. Groente. Dubbele bonen f 3.00 5.80; Snijbonen f 3.204.70.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3