PIECK RIJWIELEN Regen op bestelling Koopjes Flinke Loopjongen Adverteert in dit blad VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Amerikaanse regenmakers veranderen woestijnen in vruchtbaar land NOG niet zo lang geleden moet er aan het K.N.M.I. in de Bilt een groot pakket gezonden zijn, dat zodanig met lakstempels verzegeld was dat het de nieuwsgierigheid van alle medewerkers prikkelde. Toen de di recteur het pak in hun bijzijn opende, bleek de inhoud uit proppen pa pier en lege dozen te bestaan, zodat men wel aan een ongepaste grap moest denken. Maar tenslotte vond men, deugdelijk in papier gewikkeld, een mysterieus voorwerp: een oude pet! Niemand begreep iets van deze krankzinnige zending totdat men binnen in dit afgedankte hoofddeksel een briefje vond. Het bevatte de woorden: „om mee naar het weer te gooien!" Naar alle waarschijnlijkheid was het pak afkomstig van een gedu peerde vacantieganger.^die zich door de Bilt niet geheel naar wens be diend achtte. In ons goede land schijnen veel mensen te menen, dat het meteorologisch instituut in de Bilt eigenlijk tot taak heeft voor zonnig droog weer te zorgen. In andere landen, en met name in de westelijke gebieden van de Verenigde Staten, verlangt men van de weerkundige instituten bovenal regen. Maar het blijkt, dat men in Amerika verder is dan in de Bilt, men bepaalt zich daar n.l. niet tot het voorspellen van het weer, maar men weet het ook te beïnvloeden! Dat dit geen Amerikaanse humbug gen, die dan stuk voor stuk tot is, moge blijken uit het feit, dat een serieus tijdschrift als ,,The Econo mist", aan deze kwestie een artikel van drie kolommen wijdde onder de titel: „Weer op bestelling". Men kan uit dit artikel vernemen, dat een wetenschappelijke medewerker van de General Electric Company een jaar of vier geleden ontdekte, dat, indien men droog ijs vanuit een vliegtuig liet neervallen op over drijvende wolken, deze tot sneeuw konden worden gemaakt. De neerslag in Amerika komt vrij wel steeds uit „onderkoelde" wolken, ver beneden het vreispunt, maar waarbij de druppels waaruit ze be staan, nog steeds vloeibaar zijn Vol trekt zich het proces langs natuur lij ze weg, dan bevriezen deze drup pels rondom microscopische ijskris tallen stofdeeltjes of andere natuur lijke kernen, vormen zich tot sneeuw vlokken, die vervolgens vallen en, bij warm weer, smelten tot regen. Als de temperatuur tot 40 graden beneden nul daalt, dan bevriezen de waterdruppels echter spontaan tot ijskristallen. Door droge stukjes ijs in de wolken te werpen verlaagt men de temperatuur rondom deze stukjes ijs tot beneden de veertig graden, waarop ijskristallen zich door de hele wolk verspreiden. In 1947 ontdekte een andere em ployé van de General Electric Company een nieuwe methode om de natuur bij het regenmaken te hulp te komen. Hij „entte" de wol ken met zilverjodide kristallen, die zozeer op de ijskristallen gelijken, dat ze de wolken als 't ware mislei den en hetzelfde proces bewerken zonder dat een zo lage temperatuur vereist is. Bovendien smelten of verdampen de zilverjodide kristal len niet. Ze blijven net zo lang werkzaam tot ze een sneeuwvlok om zich heen vormen, die dan weer daalt en als een regendruppel de aarde bereikt. De nieuwe methode was veel voor deliger. Men had geen vliegtuigen no dig. Want zilver-jodide kristallen kan men bij wijze van rook uit draagbare generatoren laten opstijgen. Stelt men deze generatoren op ter plaatse waar de wind de wolken heendrijft, dan kan men 30 quadrillioen kristallen per minuut in de lucht doen opstij- sneeuwvlokken en vervolgens tot re gendruppels worden. Men heeft gedurende deze zomer bovengenoemde methodes reeds toe gepast om de in New York elk jaar optredende waterschaarste te bestrij den. En met succes! In de westelijke gebieden van de Verenigde Staten echter, waar slechts 30 pCt. van de gemiddelde regenval neerkomt en waar 40 pCt. van het hele gebied permanent lijdt onder watertekort, scheen het wel dat men er een droom tot werkelijkheid maakte. Men heeft thans reeds vastgesteld, dat men door de wolken met zilver-jodine kristallen tc „enten", de regenval met minstens 50 pCt. zal kunnen ver meerderen. Wat het maximum zal kunnen zijn, weet op dit moment nog geen mens. Maar men is er wel reeds zeker van, dat in de droge, regenarme stre ken binnen afzienbare tijd dezelfde landbouwmethoden zullen kunnen worden toegepast als in de vrucht bare en vochtige streken en voorts dat de watervoorziening ten behoeve van de irrigatiewerken rijker en be ter verzekerd zal zijn. De in Pasadena in Californië op gerichte grote maatschappij, de Water Resources Development Corporation ^W.R.D.C.) is haar zegenrijke werk begonnen. Aan het hoofd van deze maat schappij staat de uit de oorlog be kende weerkundige dr. Irving Knick. Hij geeft de plaatsen aan waar, naar zijn weerverwachtingen, een tekort aan regen zal zijn, en waar dus de W.R.D.C. in actie moet komen. Hij geeft vanuit Pasadena aan zijn mede werkers de tijding door als er naar de droge gebieden wolken op weg zijn, bij welke het de moeite loont ze met zilver-jodine kristallen te enten en waar de rook-generators derhal ve kunnen worden in werking ge steld. Sinds de W.R.D.C. haar werk zaamheden begon dat was in Maart dit jaar behaalde ze overal succes. De sleutel voor dit succes is ge legen in de opeenvolgende golven van hoge luchtdruk, die uit het Noor den van de Stille Oceaan op gere gelde tijden over de westelijke sta ten worden gedreven, waar ze boven het vasteland warme, vochtige lucht ontmoeten. Waar deze ontmoetingen plaats vinden is er kans op regen en de mannen van dr. Kriek plaatsen hun zilver-jodine rook-generators zó danig, dat hun werking de hoeveel heid regen, die toch zou vallen, enorm vermeerdert. STEEDS VERRASSENDER MOGELIJKHEDEN. Het nieuwe middel toegepast in een woestijngebied van Nieuw Mexi co leverde zulke verbluffende resul- tat enop, dat een vlieger kon rappor teren, dat zich over een afstand van 100 mijl een groene strook aftekende, dwars door het vroeger zo grauwe woestijngebied. Een opmerkelijk con tract werd afgesloten met de Na vajo Indianen, die zich wilden verze keren tegen een fiasco van hun re- gendansen! Men bleek ook reeds in staat hagel- en onweersbuien te voorkomen door de wolken voortijdig te doen ontlasten; op deze wijze red de men bijvoorbeeld de perenoogst in Oregon. De U. S. Forest Service, dat is het staatsbosbeheer in de Verenigde Staten, laat op dit mo ment uitgebreide proeven nemen om de wouden te behoeden voor brand door de bliksem veroorzaakt, even eens door de wolken te ontladen vóór het onweer optreedt. De deskundigen verwachten, dat de staat regelend zal ingrijpen, om juridische conflic ten te voorkomen, want zo wordt geklaagd door deze regenmakerij haalt men het water uit de wolken en neemt men de weergoden de dis tributie uit de hand. Dr. Kriek ver klaart deze klachten niet gerecht vaardigd, want men kan nooit meer dan hoogstens 1 pCt. van de totale aanwezige hoeveelheid regenwater doen neerkomen. Dr. Irving Langmuir, de leidende weerkundige van de General Electric Company, verklaarde dezer dagen, dat naar zijn mening de controle over het weer en de regenval binnen af zienbare tijd op internationale basis zal moeten worden geregeld. „De verandering van woestijnen in groe ne velden is van ouds-her een onbe reikbare droom der mensen geweest", verklaarde dr. Langmuir. En hij voegde er bij: „Deze droom wordt nu werkelijkheid". LEIMUIDEN I het afscheid plaats van kapelaan Afscheid Kapelaan Bakkum. In J. A. Huiberts. de St. Jozefschool was gisteravond gelegenheid om afscheid te nemen van kapelaan A. Bakkum die van daag is vertrokken naar de St. Anna- parochie in Amstelveen. Na een kort woord van pastoor Speer sprak na mens de K.A.V.V mej. J. A. v. d. Drift enkele woorden van dankbaar heid, welke vergezeld gingen van een stoffelijke blijk van waardering De KA.B.-voorziter, de heer Broek huizen, legde de nadruk op de zorg van de kinderen, waaraan de schei dende kapelaan zijn veile aandacht besteed had. Namens vak- en stands organisaties, parochiële verenigingen en parochianen werd het woord "ge voerd door de heer J. v. Veen. Spr. kenmerkte dit afscheid niet als een droevig afscheid. Immers de kape laan vertrekt naar 'n mooie en nieu we parochie in dezelfde omgeving. De waardevolle predikaties en op wekkingen tijdens de talrijke verga deringen en bijeenkomsten hadden aldus spreker grote waardering ge vonden. Met een woord van oprech te dank namens de gehele parochie besloot de middënstandsvoorzitter zijn toespraak en overhandigde de kapelaan een couvert met inhoud. De heer Buykx sprak namens het Kerkbestuur enige hartelijke woor den. Hierna dankte pastoor Speet de kapelaan voor de prettige samen werking in de geestelijke verzorging van deze parochie. Onder de indruk richtte kapelaan Bakkum zich nu tot de aanwezigen. Allereerst dankte hij zijn eerste pastoor voor de pret tige omgang. Ook ging een waarde rend woord uit naar alle parochia nen voor de steun die hy hier in die drie jaren had mogen ontvangen, gelijks in zijn K. Misoffer zijn oud De kapelaan verzekerde, dat hij da- parochianen zou herdenken, en vroeg ook haar gebed voor zijn priester lijke arbeid. Hierna nam ieder per soonlijk afscheid van kapelaan Bak kum. Oranjefeesten gaan niet door. In een vergadering van het Oranje Co mité werd om bijzondere omstandig heden besloten de feesten die gehou den zouden worden op 5 en 6 Sep tember niet te laten doorgaan. OUD-ADE Voor het examen coupeuse slaagde te Amstelveen Annie de Haas Chr.d. ZOETERWOUDE Afscheid van kapelaan Huiberts. Onder auspiciën van de R.K. Propagandaclub „St. Paulus" vond gisteravond in het Parochiehuis De voorzitten de heer J. Over- devest Nz., opende de bijeenkomst en sprak de scheidende kapelaan hartelijk toe. Spr. memoreerde in 't kort al het werk voor de parochie gedaan en wenste de kapelaan in zijn nieuwe standplaats Gods onmis bare zegen over zijn werk toe. Ten slotte dankte spr. hem voor de gro te steun aan de R.K. Propaganda club gegeven. Vervolgens spraken de vertegen woordigers van de 3 standsorgani saties n.l. LTB, KAB en de Hanze. De St. Jansfanfare zorgde voor de nodige afwisseling en liet enige pittige marsen horen, waarna de di recteur, de heer van Veen, enige woorden van dank en afscheid sprak. Vervolgens nam de voorzitter' van deze avond het woord en las een brief voor var. deken Bont, die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn en zijn kapelaan langs deze weg har telijk dankte voor het vele werk in de parochie verricht en voor zijn prettige omgang op de pastorie. Hierna reikte de voorz., namens de stands- en jeugdorganisaties en alle verenigingen de afscheidsca deau over nl. een blitzapparaat voor een fototoestel en een enveloppe met inhoud. De sportvereniging ,,St. aJnliet bij monde van de heer L. J. v. d. Geest erkentelijkheid blijken voor het werk van de scheidende gees telijke adviseur. De heer P. Onderwater Cz. dank te namens de K.A.J.. Namens de L. T.B. sprak de heer J. Paardekooper Az. en namens „Sancta Lucia" de heer P. de Vogel, die een en ander in een gedicht had omgezet en dit voorlas. Namens de R.K. schoolbesturen en de schoolgaande jeugd sprak de heer J. Schouten over het godsdien stig onderwijs op de scholen. Nim mer hebben wij, aldus spr., een ka pelaan gehad, die de jeugd zo goed begreep en zo kon boeien tijdens de les. Door de zeer aantrekkelijke vorm van lesgeven is het meerma len voorgekomen, aldus spr., dat de jongens na de godsdienstles on der elkaar nog zaten na te praten over het onderwerp. Aan het einde van de avond sprak de kapelaan een afscheidswoord tot organisaties, verenigingen en paro chianen. Hij dankte allen hartelijk voor de vele blijken van belangstel ling bij zy'n vertrek uit Zoeter- woude. De St. Jansfanfare besloot met enige vrolijke klanken. STADSNIEUWS INSIGNE-UITREIKING KRAAMCENTRUM. Gisterenavond vond in de boven zaal van „De Harmonie" de insigne uitreiking plaats aan de onlangs ge slaagde kraamverzorgsters. Na het openingswoord van de voorzitter, dokter Bazuin, ontvingen de navol gende kraamverzorgsters het insigne. Van het Wit-Gele Kruis de dames: Toos Broeken, Nelly van der Meer, Corrie Mourits, Annie van Rooden, Riek van Schagen. Van het Groene Kruis de dames: Janke Boonstra, Ina Klinkenberg, Cathrien Mieremet. De voorzitter wees er op, dat dit de laatste feestavond was van de Stichting „Het Kraamcentrum". daar in December a.s. de beide Kruisver enigingen dit werk afzonderlijk zul len voortzetten, zodat het Kraamcen trum zich zal splitsen in twee afzon derlijke Kraamcentra en wel een van het Wit-Gele-Kruis en een van het Groene Kruis. De arts-docent dokter Hofmann, van het Acad. ziekenhuis, zeide in zijn afscheidswoord, dat de verworven kennis voortdurend moet worden op gefrist, zodat het zeer gewenst is dat de jaarlijks te houden herhalingscur sus door allen gevolgd wordt. Na de insigne-uitreiking volgde het feestelijk gedeelte, dat met recht fees telijk genoemd kon worden, voortref felijk verzorgd al het werd door de declamator Joop Koevoets uit Leiden met voordrachten en schimmenspelen, bij welke laatste de begaafde pianiste Nel van Buitenen uit Voorburg op geestige wijze improviseerde. In zijn slotwoord dankte de voor zitter, doker Bazuin, de leidster-do cente van het Wit-Gele Kruis, zr. M. van Vorst, voor de toewijding en het enthousiasme waarmede zij deze avond had georganiseerd. Gisteravond vond in café-restau rant „Het Gulden Vlies" de uitrei king plaats van de diploma's aan de leerlingen in de typografie, die dit jaar met goed gevolg het eindexa men hebben gedaan. Voor het diploma jonggezel zijn geslaagd: Zetters: E. P. van Veen, A. Ver hoog, H. Neuteboom, H. van den Boogaard, J. W. Dubbelden, allen Leiden, M. C. Hoekstra, Sassenheim, H. J. v Dam, J. van Berkel, beiden Noord wij kerh out, N. B. Berkel, Noord wijk, B. Mastenbroek, Lisse, J. B. J. A. Hilders, Leiderdorp, L. Dubbelaar, Katwijk aan Zee. Drukkers; C. A. H. Spiering, F. Pijnaker, H. M. Goosen, J. C Thijs- sen, allen Leiden, M. Wijsman, Oegst- geest, P. de Groot, Voorschoten. J. Braam, J. C. Goedemans, beiden Lisse. Er waren 26 candidaten waarvan er 20 geslaagd zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Reinerus z. van H. G. de Groot en A. Bleeker; Carl Eduard Reinhard Maria z van E. J. M. Kne- lange en J. Rozenbroek; Clara d. van G. J. van der Lippe en J. C. van Poelgeest; Christiaan z. van M. de Moedt en D. Boon; Harry z. van H. Willemse en A. Plokker; Anneke Irene d. van W. Nieuwdorp en J. G. de Konink. Overleden: J. A. Duffels m. 75 j.; S. van Weesel huisvr. van Lefeber, 71 j.; D. van Rijn m. 59 j.; P. Segaar m. 43 j. Laatste Berichten BOODSCHAP DER COMMUNIS TISCHE BEVELHEBBERS AAN GENERAAL RIDGWAY Radio-Peking heeft Vrijdagochtend de tekst van een in het Engels ge stelde boodschap der communistische bevelhebbers in Korea aan generaal Ridgway omgeroepen, waarin wordt verklaard dat „strijdkrachten der verbondenen opzettelijk hebben ge poogd de delegatie der communisten te Kaesong te vermoorden", hetgeen zou zijn geschied „enige uren voor dat de besprekingen werd afgebro ken" In de boodschap wordt gezegd dat „deze poging der verbondenen van tevoren was beraamd"' en dat zij „een verraderlijke, meedogenloos en schaamteloos bedreven gruweldaad" (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplage). KANUNNIK DESSAIN OVERLEDEN De Belgische voetbalbond heeft een zwaar verlies geleden door het heengaan van zijn voorzitter kanun nik Dessain, die heden is overleden. Verleden week had zijn gezond heid, als gevolg van een hartaanval al reden tot ongerustheid gegeven,, maar daarna waren gunstiger berich ten binnengekomen, tot grote vreug de van alle Belgische sportliefheb bers en van de vele vrienden van de kanunik in het buitenland. Vanmid dag kwam eohter de smartelijke tij ding dat de voorzitter van de Bel gische sportwereld, aan een nieuwe hartaanval is overleden. PREMIE VOOR WONINGVERBETERING Door enige particulieren is weder om een bedrag aan de gemeente Rotterdam beschikbaar gesteld, waaruit op beperkte schaal premies kunnen worden verleend, om in slechte toestand verkerende wonin gen zodanig tc verbeteren, dat onbe woonbaarheid daarvan in de naaste toekomst zal worden voorkomen. Voor werkzaamheden aan de funde ring van panden zal echter goen premie worden verleend, evenmin als aan N.V.'s, stichtingen, firma's, maatschappijen en verenigingen of aan kapitaalkrachtige particulieren. De premie door de gemeente toe te kennen, zal 50 pet. bedragen van de verbeteringskosten, met dien ver stande, dat geen premie wordt toe gekend, voorzover de kosten per te verbeteren woning meer dan f 2800 of minder dan ƒ201 bedragen. Te Tel Aviv is een fabriek ge heel in vlammen opgegaan. De brand ontstond door een ontploffing. De lijken van vier arbeiders zijn ge borgen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Aug. Vee. Aanvoer 5 Fokstieren; 10 Slachtstieren; 60 Kalf en Melkkoeien ƒ6509.50.—, handel stug; 119 Varekoeien e.a. 550 850.—, handel stug; 220 Vette Koeien 7501030.per kg. schoon gew. 2.202.80, handel goed; 10 Pinken 275400.handel traag; 20 Gras kalveren 130240.handel traag; 35 Vette kalveren; 43 .Nuchtere slachtkalveren 3565.handel zeer traag; 5 Fokkalveren ƒ7090. handel zeer traag; 100 Vette schapen 90-120.—handel slepend; 691 Wei- desdiapén 105—140.handel goed; WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS KOELER. Vanavond en vannacht veel be wolking en tijdelijk enige regen. Morgen overdag wisselend be wolkt en overwegend droog weer. Matige en nu en dan vrij krachtige wind tussen Zuid en West. Iets koeler dan vandaag. 25 Aug.; zon op 5.38 en onder 19.45; maan op 22.42 en onder 16.09 uur. 1000 Vette lammeren 85100. handel goed; 26 Zeugen; 517 Schram men ƒ60110.handel vlug; 646 Biggen 4060, handel stug; 1 Paard; 2 Veulens; 24 Bokken en geiten 15 45.handel mat. Totaal aanvoer 3524 stuks. 24 Aug. Kaas. Goudse kaas extra 245.aanvoer 79 partijen, handel Goudse goed; Goudse kaas le srt. 225—232 idem 2e srt. 218 224.Leidse kaas le srt. ƒ208 211,aanvoer 7 partijen.handel lui. Totaal aanvoer 86 partijen. ROELOFARENDSVEEN, 23 Aug. Groente. Kropsla 2.0014.50, an dijvie 5.006.00, tomaten 33.00 72.00 per 100 kg; snijbonen 2.00— 4.60, idem stek 1.001.40, dubb. stnmbonen 3.104.60, prinsebonen 4.405.40, pronkbonen 1.201.65 p. 10 kg; augurken C. 10.90. idem D. 10.7011.40, idem D A. 10.80, idem E 4.70, idem C.D. 6.30—6.70 p. 25 kg. TER AAR, 23 Aug. Groente. Augurken: fijn mooi 1.37, fijn 1.03, fijn basterd 0.66—0.71, basterd 0.56, grof A. 0.45, grof 0.42, CD. 0.31, idem met stippel 0.20, E. 0.20, idem met stippel 0.04. F0NGERS: SIMPLEX MAXWELL HORMAN: S.A.: De GROOTSTE keuze in merkrijwiolen togen de LAAGSTE prijzen. Hieronder een greep uit onze grote sortering Origineel, vanaf f. 1 28.00 Sport met remnaaf 160.00 met trommelremmen 170.00 Damessportrjjwiel 145.00 Engels, vanaf. 163.95 Engels, vanaf. 159.75 Keuze uit Tour-, Sport-, Race- en Hulp motorrijwielen in vele kleuren. BETALING OOK IN OVERLEG. Grote sortering onderdelen tegen de laagste prijzen. LET WEL: GEEN FOUTBANDEN impels met het nieuwe Wapen van Leiden. nieuw en actueel 1.0.75 (ijwlel- en WA KJ 71 IP Motorhandel V MIV JL\J HAARLEMMERSTRAAT 295 LEIDEN voor de Zaterdag Halfwol, mt. 2.. 1 7n Wol met nylon maat 4 2,55 Kleine stijging p. maat. Sol. kwal. v.af3^05 Jongensbroek Khaki vanaf 4,95 Dameshandschoen Nappa, beige bruin en zwart.7,45 Uni katoen 5 45 Fraaie popeline Uni tinten 0 90 Hoofddoeken Effen wol 10 kleuren 3 75 Toiletzeep div. parfums 15 ct Nylon wandelkous pr. pasvorm 4 9Q ïrote sortering in voordelige sokken, ankiets, tricotages en huishoudgoederen. En vergeet niet, dat UW OUDE OVERALL nog steeds 4 GULDEN WAARD IS. HAARLEMMERSTRAAT 228 leeftijd 1719 jaar. IEMCO N.V., Nieuwe Rijn 32. Morgen op de markt voor halve prijs. Vele kleuren kop en schotels, ontbijtborden, broodscha len. vleesschalen, juskom- men, botervloten, borrel glazen. bowlglazen, kof fiepotten, theepotten, melkkannen, suikerpotten. siervazen, sierpotten, bloemhangers. - „Deko", voor N.V. Hollants. flinke maat 65,—. Giezen, Maresingel 56, Tel. 25596. 3667 Zaterdag weer koopjes halen bij Kloos op de markt. Hoogstraat, r. t o. Maartense. Interlock Hem den 1.98, Interlock korte pantalons f 1,98, Interlock lange pantalons 3,98 Al onze goederen zijn eerste soort en geen weeffouten. tg? Gevraagd een bakkers leerling bij H. G. v. d. Hoeven, Brood- en Ban ketbakkerij, Vrouwenweg 53. Zoeterwoude. tg? Hondenbrood 80 ct. p. kg., met extra vlees 1.05 per kg. Vlees voor Hon den, Voermout en alle hondenartikelcn. Vlieland. Nieuwe Riin 50, t/o 't Gangetje. 3952 Te koop: gebr. dames- èn Herenrijwielen in pr. staat. W. v. d. Wiel. Ko ningstraat 2. Tel. 21778. Zaterdagmorgen 9 uur begint dexe bijzondere reclame aanbieding PRACHT DEKENS 150 z ZOO 180 x 220 1 persoons 2 porsoonH 18.95 24.55 PRIMA LEIDSE DEKENS 100 Wol pracht dessin» 1 persoons 2 persoons 150 x 200 175 x 230 39.50 52.50 FLANELLEN LAKENS 1 persoons gekleurd 2 persoons wit 2 persoons wit 7.90 9.98 19.95 1 Persoons MATRAS f26,75 MIDZA- BONNKN VOOR ONZE 10 DAAGSE BED EVA ARTS REIS NAAR LOURDES VERTREK 3 SEPT. Reissom f. 225— Nog enkele plaatsen beschikbaar Alles inbegrepen. 4 dagen naar de Rijn Standplaats Köningswintcr Vertrek 10 Sept. I'rjjs I. 90.— p. p. Met volledige verzorging Fantastisch Bloemencorso te Zundertl Overtreft alle corso's in Europa Op Zondag 2 Sept. Prjji f. 6.75 p. p. Vertrek 10.30 uur TEVENS KEUZE UIT DIVKRBK DAGTOCHTEN TOURINGCAR- BEDRIJF Noordwljk, Tel. 2545 Te koop 4 stoelen met 2 armfauteuils 35.2-p. bed met hoofdpeluw ƒ15, stalen ijskastje ƒ30, 2-pers. hoofdpeluws en kussens, heel mooi; 4 stoe len met 2 fauteuils 55. 4 armfauteuils 5.— per st. Hedenavond een hele partii meubelen. F. v. d. Pluym. Janvossensteeg 51. 3? 1-pers. stalen slaapka mers 100,— 2-pers. sta len slaapkamers, opklap- bedden, ledikanten, divan bedden, schuiftafels eiken en old-finish, dressoirs, ameublementen, hang- en legkasten. P. J. H. van dei Pluym Zoon. Hogewoerd 41. Leiden, Tel. K 1710 21266.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3