NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING In het vooruitzicht van snufjes op de najaarsbeurs Wat lezers schrijven STADSNIEUWS Laatste Berichten DINSDAG 21 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN TRANSPORTARBEIDERS HEBBEN NIEUW VAANDEL. Huldiging van jubilarissen. De pl. afd. van de R.K. Transport arbeidersbond „St. Bonifaicius" is in het bezit gesteld van 'n nieuwe vaan del. De overreiking geschiedde door de heer Q, Wortman, voorz. van de vaandel-commissie, tijdens een goed bezochte bijeenkomst in de Sint Jo- sephzaal. Behalve de parochie-gees telijkheid waren hierbij nog tegen woordig de oud-g.a. kapelaan J. W. Poel en de hoofdbestuurder de heer- Spanjaard, alsmede het dag. bestuur van de K.A.B. Nadat de heer Wort man dank had gebracht aan vele personen die aan de verkrijging van het vaandel hadden medegewerkt en heel in het bijzonder waarderend sprak jegens pater Winninghoff voor zijn adviserende bijstand, alsmede de katholieke middenstanders die ook het hunne hiertoe hadden bijgedra gen, werd het nieuwe vaandel ont huld. De deken wees na de wijding van het vaandel er in een korte toespraak op, dat niet alleen de Transportar beiders nu een nieuwe vaandel heb ben, maar dat ook de kerk is ver rijkt met deze zeer mooie aanwinst. Moge dit vaandel, dat een vergelij king met de andere glansrijk kan doorstaan, inspirerend werken, zo zei spr. Namens het hoofdbestuur sprak de heer Spanjaard woorden van gelukwens. Van deze gelegen heid maakte spreker tevens gebruik om de jubilerende leden J. Goedhart, H. Fakkeldij en Sijs in verband met hun 25-jarig lidmaatschap toe te spreken en aan hen het diploma uit te reiken en het insigne op de borst te spelden. Verder voerden nog het woord de heren A. F. Ruijssenaars, voorz. van de K.A.B., A. H. Brasker, H. Fakkeldij, die tevens een aanbe veling liet uitgaan om lid te worden van „Eerbied in Gods Huis" en de heer Zonderop sr. De g.a. kapelaan Verheul sprak over het vruchtbare werk van de Credo Pugno club en spoorde de le den aan hieraan deel te nemen. De voorz. van de pl. afd. de heer C. Zonderop jr. beantwoorde de sprekers, dankte voor het vaandel en betrok hierin allen die eraan hebben bijgedragen in welke vorm dan ook. Spr. richtte zich ook tot de jubilaris sen en bood mevr. Goedhart bloe men aan. Hengelwedstrijd „Ons Genoegen". Door de hengelaarsver, „Ons Ge noegen" is in de Rijn nabij het Zwaantje een hengelwedstrijd ge houden, waarvoor zoals steeds weer grote belangstelling bestond. De uit slag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1ste pr. C. van Leeuwen, 2e L. Jansen, 3e W. Lenting, 4e J. C. v, d. Hoek, 5e R. v. Egmond, 6e P. Dongelmans, 7e A. C. v. d. Hoek. 8e J. Bloos jr. 9e S. v. d. Hoek en 10 N. de Jong. De prijs voor de grootste vis gevangen door de niet prijswin naars viel ten deel aan J. Zondag. BODEGRAVEN Geboren: Anna Pieternella dr van W. Treur—Op 't Land; Nicolaas Ger- rardus zn van Niekerk—Kromwijk. Getrouwd: Huibert Kooy 25 jr en Geertje Blonk 21 jr; Dirk Kruissen 30 jr en Trijntje van Dijk 25 jr; Pie- ter de Kruif 24 jr en Elizabeth van Dommelen 23 jr. Overleden: Gerrit Versluis 73 jr; Wilhelmina Kouwenhoven 58 jr, echtgenote van G. Walraven. BOSKOOP Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Ondanks de vacantie werd de Augustusvergadering van de afd. goed bezocht. Voor de keuring van het materiaal werden tot juryle den benoemd de heren G. Huizer, H. Trimp en W. S. Venema. Het mate riaal bestond vrijwel geheel uit ro zen. Tengevolge .van het slechte weer van de afgelopen dagen was de collectie echter niet groot. De heer Anth. van Tol behaalde 4 pun ten; de heer A. M. Vermeulen 2 punten; de heer van Soest 3 punten; de heer C. Verboom 10 punten; de heer K. Verboom 5 punten; de heer L Konijn 5 punten. HAZERSWOUDE Geboren: Clasina Johanna Maria, d. van J. A. Sturkenboom en C. H. J. Koeleman. Ondertrouwd: J. M. van Koert 54 j. en M. M. van der Poel 44 j. Getrouwd: N. J. Verkleij en A. M. Kerkvliet. Overleden. J. van Oostrum, 69 j., weduwe van H. van Heiningen. DE KWAKEL Geboren: Gerrit z. v. J. Stevens en I. M. S. Kranenburg. Eduardus Franciscus z. v. J. A. A. Jongmans en C. J. van Heel. Melis z v. K. Borst en J. Catsburg. Antonie Hen drik z. v. B. van der Schaaff en C. Brunes. Alphons z. v '1 van Geest en G. Mulder. Johannes Hendrikus Maria z. v. J. Groeneveld en P. M. van der Schinkel. Johanna Alida d. v. P. Smit en T. van Vloten. Ge- rarda Helena Maria d. v J. Meyer en J. C. G. Kok. Ondertrouwd: Dirk Bernardus Schroder en Antje van 't Kruis. Adrianus Cornelis van Doorn en Hendrika Maria de Kuijer. Getrouwd- T. A. de Haar» en II. J. M. van Zaal. S. Heinen en J. Woi- zak C. Daalhuizen en J. G. ten Blink. Overleden: Cornelis Bartels 80 3. weduwnaar van H. v.-n Doorn. Geertruida van Soest 58 j. echtge note van W. A. Smit. NIEUWKOOP Voetbal Nieuwkoop I speelde een trainingswedstrijd tegen Alphia II. Wij zagen Nieuwkoop een geheel gewijzigd elftal in het veld brengen Aanvankelijk stonden de spelers nog wat onwennig tegenover elkaar, toch wisten zij tegen hun wat te zwakke tegenstanders hun meerder heid voor de rust in twee doelpun ten uit te drukken. Na de rust gaf het spel een heel ander beeld, de spelers raakten wat meer aan elkaar gewend en Alphia had weinig meer in te brengen wat uit de vier doel punten van Nieuwkoop duidelijk bleek. Einduitslag Nieuwkoop I Alphia H 60, Nieuwkoop IIAl phia III 52. TER AAR Geboren: Jacoba, d. van E. Kals- hoven en H. de Graaf; Joannes H. W., zn van H. C. Hessels en J. J. van Beek; Johannes C. P., zn van A. den Haan en H. v. Kessel; Veronica M. W., dr. van A. H. Egberts en C. M. A. Droogh; Augustinus H., zn van J. •H. van Zaal en M. C. v. d. Pijl. Jo hannes W., zn van J. P. Baak en W. Q. Borst; Theodora A. M., dr van J. J. Dobbe en J. C. Meijer. Ondertrouwd: M. C. v. Kempen 29 jr. en Th. P. A. Sassen, 22 jr; A. P. Bos 23 jr en J. KI. Hoogervorst 24 jr Getrouwd: G. Humme 21 j en J. Slof 23 jr. Overleden: H. Jansen 71 jr; G. Rem, 77 jr. ZOETERMEER DSO—RKAVV 6—7. De laatste nederlaagwedstrijd is in korfbalcij- fers geëindigd. In het begin zag het er hoopvol uit voor DSO. Na een half uur spelen had de thuisclub een 31 voorsprong. Bij de rust was de stand echter weer gelijk (3—3). Na de rust ging de strijd gelijk op. De eindstand werd 7—6 voor RKAVV, zodat de eerste prijs van de nederlaagwed strijd bij DHZ uit Rotterdam terecht kwam. Tonegido—DSO 3—1. Een geha vend DSO-elftal moest in Voorburg tegen Tonegido met 3—1 het onder spit delven en werd van verdere deelneming aan de wedstrijden om de Zilveren Burcht, uitgeschreven ROELOFARENDSVEEN Pastoor D. Schoenmaker de nieuwe herder van de parochie St. Petrus' Banden. door Wilhelmus, uitgeschakeld. Geboren: Johannes Adrianus Pe trus, z. van C. L. Rotteveel en C. J. T. Rotteveel Gerrit, z. van B. de Rui ter en M. Bregman. Ondertrouwd: J. C. Soeterbroek 28 j. en M. F. A. Hitters 26 j.; A. Noor- dam 26 j. en M. Paul 25 j.; S. Staayer 25 j. en M. E. Wierstra 20 j. Getrouwd: C. J. Kerkvliet 33 j. en E. M. Groene wegen 30 j.; J. v. Eeden Peterman 29 j. en T. Krijgsman 26 j.; C. v. d. Dool 25 j. en J. E. Verboom 24 j.; L. W. v. d. Bos 29 j. en A. La- mens 27 j. Overleden: F. Massee 90 j., weduw naar van A. v. d. Zon. ZWAMMERDAM Geboren: Hendrik, z. van Joh. van der Breggen en P. M. de Jong; Nico laas Gerardus Wilhelmus, z. van W. C. van Niekerk en W. G. Kromwijk. Ondertrouwd: J. Steenpoort 29 j. en W. Bloos 21 j. te Bodegraven. Gehuwd: Jac. de Bruin 28 j. en J. Eij kei boom 25 j. Overleden: Cornelis Tekens 44 j.; Edo Kwant 47 j. KATWIJK AAN DEN RIJN NOORDWIJKERHOUT Afscheid. Zoals reeds bericht gaat kapelaan van Gastelen de pa rochie Katwijk a. d. Rijn verlaten. Gelegenheid tot afscheid nemen van de kapelaan is Donderdagavond om half zeven in het Parochiehuis. KATWIJK Geboren: Eduard A. H. zn van J. J. Timmermans en N. van Als. Leen- dert K. zn van W. Schaap en G. O. van der Horst; Dirk zn van D. van der Plas en A. van Duyn. Lucas Eduard zn van J. van der Leen en L. J. van Loo. Jacoba N. d. van J. van der Plas en N. Plug; Gerrit zn van M. van der Bent en J. van Duyn. Ondertrouwd: G. van Rijn en L. van Duyn; M. Schouten en G. van der Plas; M. den Haan en J. C. van der Vijver; J. van Berkel en KI. v. Rijn; J Vooys en A. Brusee; J. Klinken berg en P. Barnhoorn. J. T. Corstens en J, A. Hus. DE ZILK Voor 't eindexamen Mulo A slaagden: G. v. d. Berg Wz, A. van Haaster Th.z., L. van Haaster H.z. en J. Warmerdam H.z. LEIDSCHENDAM Geboren: Adrianus Jacobus, z. van P. Jansen en J. L. A. van Wissen; Cornelis Arnoldus Maria, z. van C. J. van der Meer en A. J. C. Schilper- oord; Cornelis Jacobus Maria, z. van H. J. Valentijn en J. M. van Lochem; Maria Hendrika, d. van H. Olijhoek en H. A. M. de Jong; Henri Bernard Johan, z. van J. J. Dusselman en M. van Delft; Johannes Josef Eduard Maria, z. van L. P. J. M. Learbuch en G. de Langen; Elisabeth, d. van W. F. Blommesteijn en A. Grootveldt. Ondertrouwd: C. H. de Ruijter en C Groenevelt; P. Topsvoort en J. E. Hertveldt; G. J. Dobbe te Zoeter- woude en E. M. Th. Lexmand; J. W. de Jong te Zoeterwoude en H. J. P. Belt; J. Kromhout te Bloemendaal en W. M. van der Helm; A. van Borren- dan te den Haag en K. Keizer. Getrouwd: J. P, Polderman en J. M. van Oort; H. J. Streur te den Haag en S. L. van Minde; H. G. van Berkel en J. Verlangen; B. A. Boers te Vorburg en M. B. F. van Oosten. Overleden: H. Visser 74 jechtge noot van L. Brouwer. WARMOND Warmunda. In een aantrekkelij ke sportieve wedstrijd is Warmunda er in geslaagd om volledig revanche te nemen voor de indertijd geleden nederlaag in IJsselstein en met een 2—1 overwinning uitdrukking te ge ven aan haar meerderheid. Reeds kort na het beginsignaal maakte de VVIJ-midvoor dankbaar gebruik van een dekkingsfout in de Warm. ach terhoede en wist Rijnbeek van korte afstand kansloos te passeren (01). Toen een aardige combinatie tussen de gebroeders Meskers besloten werd met een goede pas aan G. Meskers was zijn broer Henk tijdig ter plaatse om de bal in doel te lopen (1—1). Na de thee nam Warmunda de lei ding, toen stopper Kemp van WIJ te rustig terug speelde op zijn kee per en midvoor Meskers eerder bij de bal was die hij daarna foutloos langs de keeper plaatste (21). Voordien had Warmunda 2 zich met 53 de meerdere getoond van VVSB 2. terwijl de A- en B-aspiran ten Zaterdag een aardig succes boek ten in Alphen, waar zij het adspi- ranten-tournooi wonnen met de na volgden uitslagen: Warmunda aSt Bernard us a 4—0; Alph. Boys a— Warmunda a 0—8; Warmunda b—St. Bernardus b 0—0; Alph. Boys b— Warmunda b 35. 25-Jarig professiefeest van broeder Othomarus Morgen viert broeder Othmarus van de Sint Bavo-Stichting zijn zil veren professiefeest. Broeder Othma rus (in de wereld L. van den Crom- menacker) is geboortig uit Gemert in N.-B. Eerst was hij bij de Congre gatie van de Broeders van Liefde uit Gent werkzaam als onderwijzer te Lummen in België, later werd hij overgeplaatst ngar „Sint Servatius" in Venray, alwaar hii op het secreta riaat werkzaam was. In Maart 1938 kwam de jubilaris naar Noordwijker- hout als assistent van de broeder- secretaris en is in deze functie nog steeds werkzaam. Op de jubileumdag zal in de kapel van de Sint Bova- Stichting 's morgens om 9 uur tot in tentie van de jubilaris een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedra gen Na deze H. Mis zal er gelegen heid zijn de broeder te feliciteren. Broeder Othmarus is jaren jeugd leider van de R.K. Voetbalvereniging „Sint Bavo" geweest. Op Zondag is hem ter ere een jubileum-voetbal- wedstrijd gespeeld tussen VVSB SJC-comb. tegen Foreholte I. De spe Iers van VVSB en SJC waren senio ren van de eerste elftallen van thans die in hun juniorentijd onder leiding van de jubilaris gevoetbald hebben. Met 85 wonnen de oud-pupillen van de jubilaris. VOORHOUT Geboren: Martinus W„ z. van M. v. Wieringen en W. J. den Dubbelden; Gemma W„ d. van J. G. v. d. Bos en E. E. v. Soldt; Johanna M. F., d. van J. Kortekaas en H. A. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. C. Noort 26 j. en E. D. Lubbert 24 j.: J. W. Turenhout 25 j. en P. A. Th. Berkhout 22 j.; J. J. v. d. Schrier 31 j. en A. Roskam 28 j. Getrouwd: G. J. Wowijs 24 j. en E. P. v. Werkhoven 20 j. Overleden: M. H. Pilgram 77 j.; A. v. d. Veer 83 j.. weduwe van Th. van Haestregt. VOORSCHOTEN Geschenk voor Zr. Lamboo. Door enkele moeders, tezamen met „Gezondheidszorg" is aan Zr. Lam boo een geschenk onder couvert overhandigd. Dit in verband met de zorg van Zr. Lamboo voor de duizend baby's. U nadert een opgebroken weg Wie geen richting aangeeft gaat in de richting van het ziekenhuis. Nieuwe vormen van eetserviezen, van kerkbanken en landbouw werktuigen. Ofschoon eerst over een maand de Najaarsbeurs zal worden geopend, hebben we toch reeds nu enkele snufjes achterhaald, die van 11 tot 20 September a.s. zeker met belang stelling zullen worden bekeken. Wie niet sterk is moet slim zijn; vandaar, dat enkele inzenders een collectieve stand zullen bezetten, uitgaande van de Federatie van ge bonden kunst. Het is met name de potterij Zaalberg te Leiderdorp, die hier met een gans nieuw product zal komen, namelijk met een eetservies in zwart-blauw met zuiver witte binnenkant. We hebben ons laten uitleggen, dat het pottenbakkers- ONWILLIG OF EIGENGEREID? Leiden, 20 Augustus. Indien u mocht gaan verhuizen bent u verplicht de adreswijziging te melden ten stadhuize en indien u verstandig bent, geeft u dit ook op aan de diverse belastingkanto ren. Meen nu echter niet, dat u hier mee iets bereikt want alle papieren welke betrekking hebben op de tijd, welke u nog in uw vorige woning doorbracht, zullen steevast op het oude adres bezorgd worden. Gezien de behoorlijke achterstand, waarme de de fiscus werkt, gebeurt dat nog al eens en zo overkwam het mij ook. Enkele maanden geleden verscheen er plotseling een deurwaarder bij mij met een dwangbevel betreffen de niet betaalde inkomstenbelasting. Bij onderzoek bleek nu, dat ik nooit een aanslag noen aanmaningen ont vangen had om de eenvoudige re den dat deze naar mijn oude adres verstuurd waren en van daaruit niet doorgezonden. Ik ging dus ge heel vrij uit en alle onkosten wer den mij kwijtgescholden. Maar nu Komt het: toen ik pogingen in het werk stelde om mijn adre«=verande- nng opgetekend te krijgen, opdat dergelijke vervelende geschiedenis sen zich niet zouden herhalen, werd mij medegedeeld, dat dit om technische redenen niet kon en men mij dus niet kon garanderen, dat het een en ander zich znu herhalen. En inderdaad, het neeft zich her haald; op een gegeven moment was ik zover, dat ik er zelf niet meer zeker var was waar ik nu eigenlijk woonde. Telkens was mijn gang weer belastingwaarts om te vertel len dat ik nooit pameren ontvan gen had, dat ik verhuisd was en tel kens weer werden mij de kosten kwijtgescholden. Deze week echter verscheen de deurwaarder weer na apatisch zijn gang van het oude naar het nieuwe adres gemaakt te hebben; thans had hij bij zich een dwangbevel voor 2.75 zijnde de (kwijtgescholden) kosten. In ver twijfeling heb ik dit bedrag maar betaald, omdat er geen enkele be lastingambtenaar meer ovei is aan wie ik niet heb trachten duidelijk te maken, dat ik verhuisd ben en nooit aanslagen ot aanmaningen ontvang en dus nergens van weet. Is er misschien iemand, die een oplossing aan de hand kan doen? In dank zal ik het aanvaarden Per soonlijk geloof ik, dai er nog maar twee mogelijkheden overblijven: óf elke week naar het belastingkantoor gaan en vragen of er nog papieren voor mij verzonden zijn óf. te- rugverhuizen naar mijn oude adres. A. KORENHOFF. NOGMAALS DE MARE Reeds enige avonden lees ik over het voor en tegen van het dempen van de Mare. Meneer dc redacteur, als inwoner van Leiden (geen gebo ren Leidenaar) mag ik eens een voorstel doen? Gooi al die ziektekiemenhouden- de, rottende broeinesten van ratten, muizen enz., grachten dicht. Leiden krijgt dan een pracht van een we gennet (zie Levendaal). Tevens is er de volksgezondheid mee gediend. Ruik op warme dagen het Rapen burg. Tevens wordt het verkeer op de Haarlemmerstraat ontlast Geachte Redactie Naar aanleiding van de brief van een bewoner van Leiden, welke gis teren werd gepubliceerd zou ik het volgende willen opmerken. Ik ben 15 jaar en zit nu in de hoog ste klas der TLK. Jongefe Mulo. In 3B. de klas waar ik vorig schooljaar zat,, werd ons meermalen op dc schoonheid van Leidens grachten ge wezen. De heer, die dat briefje in zond, en blijkbaar een voorstander van het dempen van alle Leidse grachten is, moet maar eens kijken naar het d-oor hem ten voorbeeld ge stelde Levendaal. Ik moet toegeven, het is een flinke brede verkeersweg, maar zie eens naar de huizen. Welk een afschuwe lijke verhouding bestaat er niet! Kleine huizen langs een veel te brede straat. Demp dan het Rapenburg (een van de mooiste grachten van Europa! en men schept dezelfde wanverhouding. Demp dan de Herengracht de Nieuwe of Oude Rijn en hetzelfde gebeurt. Het voorstel van die „Bewoner" van Leiden zou van alle kanten te genwerking ondervinden. En wat het verkeer op de Haar lemmerstraat betreft, dat kan zich ook ontlasten langs Apothekersdijk en Oude Vest. L M„ Leerling R.K. J. MULO. werk inderdaad zowel in kwaliteit als in vorm en kleur een merkwaar dige ontwikkeling doormaakt. Die ontwikkeling hangt nauw samen met de vernieuwing van interieur en woningbouw. In de federatie van ge bonden kunst streeft men naar eer lijke vormgeving en wil bijvoorbeeld het meubel of voorwerp volkomen instellen op de functie, die het in een bepaalde omgeving heeft Daar om worden eerlijke materialen toe gepast; wat waarlijk steen is, wil men niet laten gelijke op emaille of plastiek. Daarbij voorkomt men el ke versiering, die alleen ter verrij king moet dienen; de schoonheid moet aanwezig zijn in vorm, kleur en materiaal. Een andere ommekeer in meubi lair zal Seyffer's speciaal stoelen- fabriek uit Ede brengen. Hij zal na melijk kerkbanken tonen, waarvan men het knielbankje met een lichte beweging onder de voorgaande bank kan schuiven en waarbij het zitcom fort wordt verhoogd. De firma schijnt van haar vinding veel te ver wachten, vooral ook, omdat er in Protestanse kerken een groeiende beweging bestaat, de bezoekers ge legenheid tot knielen te geven. Men behoeft niet bevreesd te zijn voor hinderlijk geklap als men de kniel- bankjes wegschuift, want ze zijn voorzien van schuimrubber. Op gans ander gebied is men al evenzeer bedacht op verder gaande mechanisatie. De machinefabriek van Gebr, Douwen uit Horst zal een door haar gebouwde zelfrijdende spuitmachine demonstreren en een andere Limburgse firma, D. Kurst- jens uit Venlo Blerick zal een zich zelf heffende ploeg laten zien. Tenslotte zullen de Hevea-fabrie ken bij Arnhem de uitwerking van een Amerikaans patent vertonen, namelijk een kameelharen pantoffel, die is voorzien van sponsrubber zo len en rubberloopzolen. Men heeft ons bij voorbaat met een monster verzekerd, dat zo'n pantoffel de dracht zal veraangenomen; ze is ve derlicht, soepel en oersterk. Echt iets voor toepassing in de Brabantse fa brieken! Van honderden exposanten is reeds bekend, met welke artikelen ze ter Najaarsbeurze zullen komen. Het is ons daarbij opgevallen, dat de mees te snufjes van technische aard zijn, wat eigenlijk niet behoeft te verba zen, omdat we in September bij voorkeur een agrarische beurs kun nen tegemoet zien. Uiteraard moeten wc ons bepalen tot hetgeen we hoor den over deelname uit ons eigen verspreidingsgebied. Eveneens uit Leiderdorp is de Ned. Koperbuizenfabriek, die zoge naamde ribbenbuizen zal laten zien, ter toepassing in autokacheltjes. Voor de dames tenslotte zal het pret tig zijn te vernemen, dat de Chemi sche fabriek Andrélon uit Bodegra ven een watergolfversterker zal de monstreren, waarbij het gebruik van fixatief overbodig is gemaakt. Verder kunnen we de deelname aan deze komende Najaarsbeurs aankondigen van menige firma, die we reeds bij vorige gelegenheden hebben getroffen en.... beschreven. v. Oorschot. Pater J. E. M. J. (Silverius) van Swclm O.F.M., die als opvolger van pater Spruyt is benoemd tot kape laan aan de Hartebrugkerk heeft gis teren zijn taak hier ter stede aan vaard. Pater Van Swelm, die gebo ren werd in 1910, was laatstelijk ka pelaan te Oudewater. Pater Spruyt zal geruinïe tijd rust moeten houden. Zondag 2 September is de jaarlijkse bedevaart naar Heiloo van dc Derde Orde van Leiden en alle omliggende plaatsen. Het dagprogramma luidt: 7.30 Ver. trek per autobus Langebrug 6A, 10 uur Plechtige Hoogmis: 11.30 Pauze en lunch; 12.30 Heilig jaai- Aflaat- bezoelc aan de 2 kapellen; 2.30 Kapit tel op.de Kruisberg door onze plaats genoot de Z.E Pater Abel Duindam, o.f.m.; 3.15 Plechtig Sluitingslof met processie; 6.30 Aankomst in Leiden, Langebrug 6 A. Nog gelegenheid tot deelname. Aanmelden bij Evert Cas- telein, Langeburg 6 A, Tel 26954. De politie hier ter stede kreeg Donderdagmorgen aangifte, dat een vrouw in haar woning door een on bekende man was aangevallen en zwaar mishandeld. De man had onder voorwendsel, dat hij werkzaamheden moest ver richten in een onder dc woning ge legen gebouw, zich toegang ver schaft tot het woonhuis. Toen de vrouw, die hem te woord stond, zich even afwendde naar het raam, heeft hij haar overvallen en ernstig mis handeld. De vrouw sloeg alarm, waarop de onverlaat het hazenpad koos. De politie toog met de vrouw, die verschillende kwetsuren aan gelaat en hals had opgelopen, op onderzoek uit, maar alle nasporingen op bouw werken in de omgeving van het voorgevallene hadden geen succes. Zaterdag evenwel kwam een an der voorval de politie te hulp. Door een bouwondernemer werd n.l. aan gifte gedaan, dat een ontslagen knecht verdacht werd, dat hij een duimstok had meegenomen. De knecht, die timmerman was, was ontslagen omdat hy zo onregelmatig op het werk kwam. Dc man werd op het politiebureau ontboden en aan de tand gevoeld voor dc ver dwenen duimstok. Hij ontkende evenwel hardnekkig het ding ont vreemd te hebbenmaar tevens werd hij aan de tand gevoeld voor de bovengenoemde overval en ook .dit ontkende hij. De overvallen vrouw, waarmede hij geconfronteerd was, had hem evenwel pertinent her kend. Maar de politie gaf het niet op en bij een tweede verhoor viel hij door de mand, hij bekende dc overval met geweldpleging Van de duimstok wist hij evenwel niets. De aangehoudene is de 25-jarige C. de R. Hij zal ter beschikking wor den gesteld. Onze stadgenoot de heer A. Del fos slaagde te Den Haag voor het Staatsexamen M.O, Engels. HEVIGE COMMUNISTISCHE TEGENAANVAL IN KOREA. Communistische strijdkrachten zijn, na uitgebreide versterkingen te heb ben ontvangen, Dinsdag een tegen aanval begonnen, waarbij dc Zuid- Koreanen zijn verdreven van de stellingen, die laatstgenoemden bij een offensief in de afgelopen vier dagen hadden bezet. De communis tische aanvallers lieten zich niet weerhouden door hevige bombarde menten door artillerie, luchtmacht en vloot der verbondenen, welke zware verliezen onder hen veroorzaakten. VALSE BELASTINGAANGIFTE EN VERDUISTERING VAN EFFECTEN. De meervoudige kamer van de Utrechtse Rechtbank veroordeelde dc 48-jarige Utrechtse ingenieur E A. J. H. N. tot zeven maanden gevange nisstraf met aftrek. Er was een straf van negen maanden met aftrek tegen hem geëist. Hem was ten laste gelegd het doen van onjuiste belastingaan gifte ten aanzien van het buitenge woon navorderingsbesluit alsmede verduistering van 67 Amerikaanse effecten, welke aan N. als beheerder van het vermogen van de Biltse aan nemers F. in Februari 1946 aan hem waren toevertrouwd. Beide punten werden door de rechtbank als bewe zen geacht. In 1948 zou hij dc effec ten voor rond vijftig duizend hebben verkocht, waarvan vijfendertigdui zend gulden als aflossing word be steed van een gedeelte van zijn be lastingaanslag en de resterende vijf tien duizend gulden ten eigen bate werden aangewend. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Aug. Vette varkens. Aanvoer 274 varkens. Zware: 209 —215, lichte: 182—192, zeugen: 197 200. Handel vlot. ROTTERDAM, 21 Aug. Vee. Aanvoer 4436; vette koeien 750, gc- bruiksvee 1101, vette kalveren 150, graskalveren 445, nuchtere kalveren 326, varkens 290, biggen 533, paar den 163, veulens 105, schapen of lammeren 529, bokken 44; prijzen: vette koeien 2.602.80, 2.302.50, 1.952.20; vette kalveren 2.803.10, 2.502.70, 2.302.50, graskalvercn 350, 250, f 180. nuchtere kalve ren 60, 55, 50, biggen 60, 55, 45, slachtpaarden 2.05, 2.00, 1.95; schapen 130, 95, 80; lam meren 100, 80, 65; kalfkoeion 1000, 875, 750; melkkoeien 1000, 875, 750; varekoeien 700, 600, 540; vaarzen 700, 650, 550; pinken 500, 450, 370. Aanvoer vette koeien ruimer handel tam., prijshoudend, vette kal veren iets kleiner, willig, als vorige week; graskalveren ruim, slepend, vooral niet hoger; nuchtere kalve ren matig, traag, niet geheel prijs houdend; biggen groter, redelijk, iets stijver; slachtpaarden gewoon, lui, iets hoger; schapen flink, goed, ruim prijshoudend; lammeren flink, goed, ruim prijshoudend; kalfkoeicn matig, kalm, stabiel; melkkoeien matig, kalm, stabiel; varekoeicn als vorige week, traag, onveranderd; vaarzen iets korter, flauw, vooral niet hoger; bokken of geiten iets korter, flauw, vooral niet hoger. BODEGRAVEN, 21 Aug. Kaas. Aanvoer 196 partijen kaas le soort 2.22—2.30; 2e soort 2.162.21. Extra f 2.45. Handel matig. R'VEEN, 20 Aug. Bloemen. As ters 0.06—0.23, Gladiolen 0.05—0.20, Nieuw Europa 0..200.44, Scabiosa 0.150.19, Dahlia's 0.100.28, Zin nia's 0.040.11, Rayonanten wit 0.060.15, Rayonanten lila 0.05 0,16, Rayonanten geel 0.060.14, Golden Sweetheart 0.040.07. Pearl Sweetheart 0.030.06 Millersdijl 0.08—0.10, Arnhem 0.10—0.16. Groente. Aardbeien 0.82 per loosje, Kropsla I 5.1012.20, id. II 24.80, And vie 57, Aardappelen 10117, Tomaten A 3449, id. B 46—58, id. C 24—28. id. bonken 22 32 per 100 kg. Snijbonen 23.60, id. stek 11.10, Pronkbonen 1.20 1.65, Prinsebonen 3.604.50, Dubb. Stamboncn 2.403.80, Sp'kbonrn I.802.20 per 10 kg„ Augurken D II.20—11.50, id. E. 6.10, id CD 8.00 per 25 kg. TER AAR, 20 Aug. Groente. Kassnijbonen. 5.30—6.20. Snijbonen 2.904.10. Idem B. 2.002.9u Stam- princesscnboncn 2.002.90 Stok- princesscnbonen 3.705.30; Spekbo- nen 3.103.50; Witte pronkers 1.20 —2.00 ales per 10 kg. Andijvie 0.07 0.10. Groene kool 0.090.11. Uien 0.180.22, Kroten 0.10. Aardappelen 0.09—0.10. Postelein 0.07—0.12. Was- peen 0.160.30; idem B, 0.090.15; idem stek 0.07—0.10; Rode kool 0.08 0.10; Rabarber 0.04. Zilveruien 0,48. Sjalotten 0.07. Tomaten A. 0.47 —0.63. Idem B. 0.40—0.61; idem C. 0.37—0.43; idem CC. 0.19—0 29 Idem bonken 0.280.53. Idem ongesorteerd 0.340,50 alles per kg. Bloemkool 1. 0.38—0.59. Idem 2. 0.24—0.37; idem 3. 0.080.18. Komkommers 0.080.14; alles per stuk. Sla 0.050.11 p, stuk. Bospeen B. 0.14; idem stek 0.10 per bos. Augurken: Fijn 1.13. Fijn bas terd 0.63. Basterd 0.60. Grof A. 0.49 0.50. Grof 0.41. CD. 0.33. Idem afw. 0.11. E. 0.19 alles per-kg. Meloenen 0.68 per stuk. Bramen 0.380.41 por doosje.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3