VOORDELIGE WONINGEN Drie schattige meisjes en een vlotte jongeling DINSDAG 21 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 VOORBEREIDING VAN AANSLAGEN IN INDONESIË Het Indonesische ministerie van Godsdienst heeft verschillende rap porten ontvangen over pogingen van bepaalde zijde om aanslagen op mi nisters en verschillende hoge func tionarissen te organiseren. De secre taris-generaal van het ministerie van godsdienst. Mohammed Kafrawi, heeft dit op een persconferentie ver klaard in antwoord op vragen naar de juistheid van een verspreiding van vlugschriften door de Darul Is- lam. BENDE BESCHOOT TREIN IN INDONESIË Tussen Boger en Sukabumi werd Maandagochtend een trein door een bende van onbekende sterkte bescho ten. hierbij werden twee leden van het spoorwegpersoneel gedood. OOK EEN ZUIVERINGSACTIE TE SÊMARANG Ook te Semarang is blijkens be richten van de correspondent van Aneta een zuiveringsactie ingezet na de soortgelijke acties te Djakarta, Medan, Surabaja, enz. Ook hier ble ven mededelingen van officiële zijde uit. O.m. werd een inval gedaan in het afdelingskantoor van de Partai Komnvunis en in het gebouw Rakjat I Indonesia, waar de besturen van ve le vakverenigingen gevestigd zijn. KOREA-VRIJWILLIGERS ARRIVEREN OP SCHIPHOL Hedenavond om 20.55 wordt op Schiphol de KLM-Constellation ver wacht, die vijftig afgeloste Korea- vrijwilligers terugbrengt naar het vaderland. De vrijwilligers zullen namens de regering worden ontvan gen door de staatssecretaris H. C. W. Moorman, en namens de chef van generale staf door generaal-majoor J. R. H. La gas, inspecteur verkeers wezen. Zoals men zich zal herinneren, bracht dit vliegtuig vijftig militairen bestemd voor aflossing naar Biak op Nieuw Guinea en vervoerde het v;*i- daar weer vijftig vrijwilligers uit Nieuw Guinea voor het Nederlands detachement Ver. Naties naar Tokio. INVAL IN HAAGSE SPEELCLUB. Tien personen zijn gisteravond door de Haagse politie gearresteerd na een inval in een speelclub in de Piet Heinstraat. De arrestanten zouden vandaag worden verhoord. De offi cier van justitie zal daarna beslissen of zij in vrijheid kunnen worden gesteld. Tijdens de inval ontsnapte niemand der aanwezigen. Een grote roulette tafel, twee kleinere, fiches, de admi nistratie van dc club en een bedrag van ongeveer 700,werden in be slag genomen. Hieuw*. <Lïug, oufi de y/lel bij, Qaeifiwig. 't Begon aan de telefoon 3{,oxte BINNENLAND. Aan L. C. Brinkman is op zijn verzoek, met ingang van 1 October eervol ontslag verleend als burge meester der gemeenten Hekendorp, Lange Ruige Weide en Papekop. De heer J. H. C. van Renssen te Heerenveen, die voor dc CPN zitting heeft in de Provinciale Staten van Friesland, is geschrapt als lid van zijn partij en heeft in verband daar mee bedankt als statenlid. BUITENLAND Prinses Margaret van Engeland viert vandaag haar 21e verjaardag. Zij heeft een verjaardagstaart ge kregen van WA kg met een door snee van 1 m en een hoogte van 45 cm. In Noord-Baden heeft een Duit se bommenploeg een voorraad mi- nutie uit 1933 opgeblazen met het gevolg, dat tot ver in de omtrek pamfletten neerkwamen, die de Duitsers opwekten voor Hindenburg te stemmen. Het bleek, dat zich on der de granaten een aantal „propa- gandagranaten" bevonden, die in de dagen vóór Hitier veel werden ge bruikt. Meer dan 5.000 ballonnen met anti-communistische vlugschriften zyn Zondagavond bij de Beiers- Tsjechoslowaakse grens opgelaten in het kader van de door de Ameri kaanse beweging „kruistocht voor de vrijheid" georganiserde cam pagne, welke „winden van de vrij heid" is genoemd. In vier dagen hebben 9.825 ballonnen meer dan negen millioen vlugschriften naar Tsjecho-Slowakije gebracht. Het Amerikaanse departement van defensie neemt proeven met een nieuw geneesmiddel tegen malaria, primaquine geheten, waarvan men hoopt dat het veel efefetiever zal werken dan alle tot nog toe beken de middelen, Meer dan 5.000 arbeiders van 27 Britse electrische centralen doen het „langzaam-aan" en weigeren over te werken. 18 van de betrok ken centralen liggen in het gebied van Londen. De arbeiders eisen 10 loonsverhoging. Bij een brand, die Zondag in het stadion „Ngoya" te Tokio tijdens een honkbalwedstrijd woedde, zijn 3 personen om het leven gekomen. 400 personen werden gewond. De schrijfster Maria Viola is gisteren op 79-jarige leeftijd overle den. Maria Viola verwierf bekend heid door haar baanbrekend werk voor de katholieke letterkunde. Vooral haar publicaties in „Van on zen Tijd" gaven haar grote reputa tie. In de grote weg van Arnhem naar Doetinchcm ligt als een ernstig ver keersobstakel bij Doesburg de eeuwen-oude schipbrug. Vele malen per dag wordt het middenstuk uitgevaren om de scheepvaart over de rivier te laten passeren. Sinds het vorige jaar wordt hard gewerkt aan de bouw van een vaste brug over de rivier, die even ten Noorden van de schipbrug wordt gelegd. De onderbouw van de nieuwe brug is vrijwel gereed. De volgende maand zal dc overspanning worden ingevaren en op haar plaats gezet. De bovenste foto toont de nieuwe overspanning. De foto beneden toont de vier pijlers, waarop de nieuwe brug komt te rus ten. Aan de opritten, die tegelijkertijd een belangrijke verkeersverbete- ring zullen worden, wordt thans gewerkt. TE OECSTCF.EST en SASSENHEIM WEINIG KAPITAAL BENODIGD De N.V. Standaardbouw heeft (vanaf 1 October a.s. te betrekken) wederom enkele zeer voordelige woningen beschikbaar welke me» weinig kapitaal kunnen worden gekocht n.l. TE OEGSTGEEST: Drie kamerflats beneden f.12 250, boven f. 11.250 Landhuizen, hoekhuizen f.17 500. middenhuizen f. 17.000 TE SASSENHEIM: Mooie geriefelijke herenhuizen f, 1 2 500. Alles met inbegrip van de grond, terwijl voor ieder Vestigingsvergunning wordt gegarandeerd Betaling in overleg met koper. Hoge hypotheek beschikbaar Inlichtingen N.V. STANDAARDBOUW Zeestraat 71, 's Gravenhage - Tel. 18.23.66 (twee lijnen) Waarschuwing voor kampeerders Het is dringend nodig, dat leiders van verkennersgroeper. en andere kamjeergezelschappen, die een of andere streek in ons land toi vacan- tie-oord of speelterrein kiezen de deelnemers met klem wijzen op het grote gevaar, dat zij lopen v anneer zij de masten van hcogspannigslei- dingen in hun spel betickker- Deze waarschuwing is afkomstig van de provinciale Noord-Brabantse electriciteitsmaatschapij Ze doet dit, omdat vorige week onder Dongen een jongeman uit Schiedam, de 19- jarige J. L„ in een mast van de 50.000 voltlijn van deze maatschappij is geklommen. Het gebeurde tijdens spoorzoeken en de jongeman wilde de mast als uitkijkpost gebruiken, ofschoon borden waarschuwen te gen dreigend levensgevaar Ditmaal liep het nog betrekkelijk goed af. De jongeman bleef bewusteloos in de mast hangen en kwam er af met een verbrande voet. ®uc!" Een Hollandse herdershond, genaamd „Duc",' eigendom van de familie Brouwer te Bussum, was een maand geleden ge schonken aan iemand in Franc- ker (Friesland). De Fries had de hond achterop de fiets mee naar huis genomen. Dezer dagen stond Duc weer voor de woning van zijn baas in Bussum. Gedu rende drie weken had hij ge zworven om weer terug te ko men, waarbij hij het IJ-pont en de Amsterdamse drukte moet zijn gepasseerd. De familie Brouwer, die de hond had weg gedaan wegens de hoge honden belasting, heeft besloten Duc nu maar bij zich te houden. Van de lange voetreis van Franeker naar Bussum, een afstand van ongeveer 150 km, had de hond doorgelopen poten gekregen, maar hij wordt nu goed ver zorgd. In Londen wonen drie meisjes, die tegen hun pa en moe plegen te ver tellen, dat ze het ontzettend druk hebben. Zij zijn telefoniste. Eens in drie maanden blijven ze een paar weken thuis, omdat ze overspannen zijn en dan begint het zwoegen weer. Op erg drukke dagen bellen ze kappers op, om een afspraakje te maken voor een permanent wave. Maar ze gaan er niet naar toe, dat is het leuke er van. In drie maan den maakten ze tweehonderd af spraakjes en toen begon het een beetje te vervelen. „We moeten het eens in het groot proberen", zei er een. Ze belden prompt een groot res taurant op en bestelden drie diners. Dat was eens iets anders dan dié kappers. Na twee maanden waren ze zo ver, dat hét driehonderdste diner besteld werd. Op die jubileum dag kwam er een charmante jonge man aan de telefoon. Hij deed 'erg vriendelijk en maakte leuke opmer- kingen. De jongedames zaten te kir- ren aan het toestel. „Wat een leukerd!", vonden ze. En de jongeman vond het ook wel leuk. „Weet je, wat we moesten doen", zei hij, „we gaan vanavond naar de bioscoop en na afloop een cola drinken. „Wilt u er rekening mee houden", zei het meisje, dat de telefoon be diende, „wat we met zijn drieën I zijn". „Nou, ik heb vriendjes genoeg", antwoordde de jongeman. „Bijna" even leuk als ik". Was dat even een pretje. In hun Zondagse jurken stonden de meisjes 's avonds op een pleintje te wachten. „Daar komt een leuke jongen aan", zei Marietje. „mijn hoofd er af als hij het niet is." Op slag begonnen de meisjes te giechelen; dat doen ze altijd als er leuke jongens in de buurt zijn. Maar het was toch de jongen niet, waarop ze wachtten. Dat duurde nog tien minuten langer, maar hij was de moeite van het wachten zeer zeker waard. Hij had zo'n leuk ge zicht en zo'n grappige slag in zijn blonde haren. En vlot dat hij was! „Hallo lui", zei hij op een toon, of hij de meisjes al drie jaar kende, „wachten jullie al lang?" „Oh nee", logen de meisjes, „we kwamen net aan". „Jullie zijn me ook mooie kippe tjes", vervolgde de charmeur, „iede re dag aan de telefoon hangen en mijn baas maar diners klaar maken, voor niets". „Maar als we dat niet gedaan I hadden, zouden we jou nooit ont- j moet hebben", zei de jongste met een van tranen verstikte stem. j Dat moest de jongeman toegeven. I Een tijdje bleven ze zo staan keu- I velen en toen vroeg een der meis jes: „Zeg, waar blijven je vriendjes I nou?" Daar komen ze net aan, luidde het antwoord. En op dat moment kwa men er twee potige politie-agenten de hoek om. „Dit zijn ze", schi-eeuwde de jon geman. „Die ellendelingen bellen nu iedere dag op!" De meisjes begonnen te huilen, want ze waren bevreesd voor de po litie-agenten en teleurgesteld in een leuke, vlotte jongen. Gemeenteraad Alkemade Klachten over ergerlijke toestanden op het Kaageiland Maandagavond kwam de raad van Alkemade bijeen in een vergadering, waarin naast een niet belangrijke agenda toch enkele zeer belangrij ke punten werden aangesneden. Nadat allereerst een reeks door G. S. goedgekeurde raadsbesluiten de hamer passeerde, werd goedge keurd, dat B. en W. de raad zullen vertegenwoordigen op de op 4 Oct. a.s te houden vergadering, waarop de bij G. S. ingediende bezwaren te gen het raadsbesluit tot vaststelling van een partiële herziening van het uitbreidingsplan te Kaag worden behandeld. Aan L. J. v. d. Hoorn te Nieuwe- Wetcring werd een vergoeding toe gekend van 9.per maand voor reiskosten per autobus voor een kind, dat het buitengewoon lager onderwijs te Leiden moet bezoeken. Aan Th. J. v. d. Voort te Rijpwete- ring voor een gelijkelijk geval 3.50 per maand. Aan het Chr. Lyceum te Alphen a d. Rijn werd een subsidie toege kend groot 103,18, voor het be zoek van een 4-tal leerlingen uit de gemeente aan deze onderwijsinrich ting gedurende 1950. Voorts werden B. en W. gemach tigd om te beoordelen of een bij drage ad 7.50 per geval bij be roepskeuzevoorlichting van het Kath Paedagogisch Beroepskeuzebureau in het Bisdom Haarlem zal worden toegekend. Aan het Comité Bloemencorso te Aalsmeer werd een bedrag van ƒ25 voor beschikbaarstelling van een prijs gegeven. Overeenkomstig voorstel B. en W. werd tot Opheffing besloten van de gemeenschappelijke regeling inzake toelating van leerlingen tot de open bare scholen te Leiden, omreden dit door de jongste wijziging der L.O.- wet geheel is ondervangen. Aan de Woningbouwvereniging „Alkemade" werd een renteloos voorschot van 1155.78 verstrekt tot dekking van het ongedekte ver lies over het exploitatiejaar 1949- !950. Aan de R.K. School te Rijpwe- tering werd 3054,50 beschikbaar gesteld voor aanschaffing meubilair en diverse voorzieningen. De raad gaf toestemming om het plein voor de nieuwe kerk het pas toor Onel-plein te noemen. Straatverlichting bij nieuwe kerk Goedgekeurd werd het voorstel tot het verlenen van een crediet ad f 2538.voor uitbreiding van de straatverlichting bij de nieuwe kerk. De heer v. d. Bijl maakte hierbij de opmerking, dat het noodzakelijk is dat hier verlichting komt, maar vond het bedrag onredelijk hoog en is van mening, dat men voor deze gelden wel 115 m goudkabel neer kan leggen. De voorz. zegde toe, een specifi catie der kosten bij de Lichtfabrie ken te Leiden te zullen vragen. Door een aanvaring van de „Meer brug" te Nieuwe Wetering was een zeer grote reparatie gevergd van ruim 24.000. Enkele vernieuwin gen, welke niet door de aanvaring noodzakelijk waren geworden en dus niet door verzekering werden gedekt, kwam de gemee op 4473,52 te staan, waarvooi vijzi- ging gemeentebegroting 1951 werd goedgekeurd. Hierna las de voorz. een ingekomen schrijven voor van het plaatselijk comité tot deelname aan het bloemencorso te Aalsmeer, waarvoor een bijdrage gevraagd werd aan de gemeente in de te ma ken kosten. De heer C. de Jong in formeerde of hierbij wel voldoende belangen voor Roelofarendsveen in het spel waren. Wethouder v. Poel repliceerde, dat elk corso recla me is voor bloemen en elke produ cent van bloemen daarbij belang Gisteren hebben ze voor de recht bank gestaan. De rechter vond er niets leuks aan, om .mensen op te bellen en je niet aan de afspraken te houden. „Alle drie vijftig gulden betalen", zei hij. En dat deden de meisjes. De jongeman kreeg van zijn baas een gratificatie van honderd gulden. Misschien zal hij daar eens heerlijk van uitgaan. Het lijkt ons sportief, als hij de meisjes in dat uitgaan be trekt. Tenslotte waren ze toch wel aardig! WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL BEWOLKING Veel bewolking maar geen regen van betekenis. Meest ma tige wind tussen Zuid en Zuid west. Weinig verandering in temperatuur. 22 Aug.: zon op 5.33 en onder 19.52; maan op 21.20 en onder 12.27 uur. Inr. de Hr. J, R. te Utrecht ontv. 1 fl. TIP heeft, ongeacht eventuele rivaliteit tussen de veilingen onderling. De heer v. d. Bijl vond het niet juist om steeds bij de overheid aan te klop pen; dit behoort aan het particulier initiatief overgelaten te worden. Tenslotte maakte de voorz. een voorstel n.a.v een geopperde idee van de heer Hogenboom om tot 150.garant te zijn in de kos ten, waarbij alleen de heer v. d. Bijl aantekende tegen te zSjn. Rondvraag In de rondvraag bepleitte de heer Verstege straatverlichting in de Prins Bernhardlaan te Kaag. de voorz. vernemen of er mogelijk heden zijn dat dit binnen niet al te lange tijd zal gebeuren. De voorz. zeide hieraan reeds eer der gewerkt te hebben. Dit zou ech ter inhouden annexatie van een ge deelte van de gemeente Woubrugge n.l. het ten Zuiden van Roelofarends veen liggende gedeelte met als grens het water n.l. Paddegat en Wijde Aa. Hierover was alreeds geen over eenstemming te bereiken. De heer Hogenboom stelde voorts de vraag, dat, mocht het zover eens komen, zou dit dan niet te kostbaar zijn voor de gemeente. De voorz. zeide aan- vankelijk gedacht te hebben aan voorz. zegde onderzoek toe. De "efr een pont-verbinding. Voor een vas- v. d. Bijl bepleitte in een volgende begroting de post op te nemen voor een afdoende bestrating en verlich ting in het Zuid-Einde van Roelof arendsveen. Voorts zeide de heer v. d. Bijl een zeer onaangename kwestie te moe ten aanroeren. Voorheen waren er reeds moeilijkheden geweest met een restaurant in de Kaag. Nu was hem ter ore gekomen, dat iets der gelijks is voorgekomen in het res taurant „Kompas", en dit zijn fei ten, die meer dan ergerlijk zijn. Ik geneer mij, dat ik als lid zitting heb in de raad van een gemeente, waar dergelijke voorvallen kunnen plaats heben, zo zeide spr. De voorz. antwoordde eerst het politie-rapport te moeten afwachten alvorens hierop in te kunnen gaan De heer Hogenboom bracht de noodzaak van een kortere verbin ding van Roelofarendsveen via het Zuid-Einde met het midden van het land ter sprake. In verschillende or ganisaties zoals Veiling, L.T.B. en Boerenleenbank, aldus de heer Ho genboom, is dit isolement van Roe lofarendsveen reeds ter sprake ge weest. Gaarne zou spr. daarom van te brug zouden Rijk en Provincie wel bijdragen, mits aangetoond zou kunnen worden dat belangrijke fi- nantiële voordelen zouden worden verkregen, hetgeen de voorz. echter, wat dit laatste betrof, in twijfel trok. De heer v. d. Velden informeerde of er in deze gemeente alreeds iets was gedaan betreffende luchtbescher ming voor de burgerlijke bevolking, indien dit eens noodzakelijk zou moeten zijn. De voorz. zeide dat hiervoor niet voldoende belangstel ling te verkrijgen was en hij dien aangaande ook niets concreets kon mededelen. Voorts vroeg de heer v. d Velden of niets gedaan kon wor den tegen bevuiling van water met name de Ringvaart aan het West- Einde, door b.v. de omwonende be- .woners te verplichten deel te ne men in de Reinigingsdienst. De voorz. zeide dat men nu niet ver plicht was maar met de komende nieuwe politieverordening wel. De heer v. d. Bijl noemde als oplossing een schuit met zand neerlegen bij de brugopening bij garage Schouten, als het poldergemaal dan 2 dagen maalde was de Ringvaart schoon ge zogen. Hierna sluiting. Molen van Veender- en Lykerpolder te Alkemade in gebruik genomen Zaterdag erzamclden «ich diverse autoriteiten en genodigden rond de molen no. 1 van de Veender en Lij- kerpolder om de ingebruikstelling daarvan bij te wonen. Aanwezig waren o.a. het polderbe stuur met dc heer J Straathof, voorz en de heer Van Dommelen, secr., de heer De Koning namens de Hollandse Molen, de neer Bicker-Caarten na mens de Provinciale Molencommis sie, de heren De Ridder en Van der Halm namens de Pvov Waterstaat, verder de heer Dekker als adviseur, de heren Spaan uit Hoofddorp en De Gelder uit Oegstgeest en de heer Van der Geest uit Oud-Ade als uitvoerder. De heer Dekker zette de geschie denis van de gerestaureerde molen uiteen: In Mei 1950 besloot de ingelanden vergadering van de Drooggemaakte Veender en Lijkerpolder tot de res tauratie van de molen no 1 en de verbetering daarvan, omdat de vijzel van de molen versleten was en de capaciteit niet volooende bleek voor een behoorlijke ontwatering. Waterstaatkundig behoort de pol der tot de ongunstigste, omdat de opvoerhoogte groot en de waterber ging klein u- zodat in natte perioden in korte tijd ernstig waterbezwaaï kan ontstaan Op advies van de heer Dekker,.mo lenbouwer, werd besloten tot de aan schaffing van een nieuwe vijzel van het beproefde fabrikaat Spaans en tevens tot verdieping van de lagering in het polderwater, omdat de vulling van de vijzel zou verbeteren en even tueel peilverlaging in de naaste toe komst mogelijk zou zijn. Teneinde tegemoet te komen aan de zwaardere belasting, die deze ver dieping voor de windmolen zou mee brengen, werd besloten tot verbete ring van de wiekvorm. opdat ook van het grote aantal uren met zwakke wind gebruik zou kunnen worden gemaakt. In verband met de loopzandbodem ter plaatse, heeft de verdieping van de waterloop aan de polderzijde enige- moeilijk opgeleverd In de loop van de afgelopen maanden, waarin de restauratie on der leiding van de heer Dekker ge schiedde zijn echter goede res"i»a- ten bereikt, hetgeen nu, na enige dagen proefmalen, reeds kon wor den vastgesteld. De nieuwe Spaanse vijzel is ge heel electrisch gelast, gemetaliseerd tegen verroesting en op rollagers gemonteerd. De tasting is met 0.50 m verbeterd en het gemiddelde wa- terverzet bedraagt 32 m3 per mi nuut bij een opvoerhoogte van 4.50 Het molenmakerswerk is uitge voerd door de heer J. de Gelder te Oegstgeest en bestond uit het ver diepen van de waterloop en het ver beteren van de wiek/vorm. Nu de originele Dekkerwieken in deze dure tijd te kostbaar zijn, heeft de heer Dekker een minder kostbare wiekvorm ontworpen die niettemin reeds grote voordelen biedt boven de Oud-Hollandse. Bij de z.g. Dekker-spleetwieken zijn de windborden gehandhaafd hoewel met gewijzigde invalshoek; de tweehoek, die voor goede molen wieken kenmerkend is, is bij deze nieuwe wiekvorm zeer opvallend en bevorderd in hoge mate de trek kracht in de staart; de ongunstige hoek achter de windborden en vóór de molenroede is met gestroomlijn de bebording in ellipsvorm afge rond en geeft aan de luchtstroom aan de zuigzijde der wieken een goede geleiding, waardoor het ont staan van schadelijke wervelingen wordt vermeden. De molenzeilen zijn met 0.40 m. versmald, dat betekent 20 M2 min der zeil op de molen, maar ondanks dat is het vermogen van de molen aanzienlijk gestegen. Terwijl molen no. 2 een wind kracht nodig heeft van minstens 7 m. per seconde, kan molen no. 1 nu bij 5 m. per sec. reeds behoorlijk water leveren. Over eerstgenoemde windsnelheid beschikken wij gemid deld slechts voor 25 pet. van de tijd: over 5 een windsnelheid van 5 m. per sec. echter 50 pet-, zodat de ge restaureerde molen 2 1/2 maal zo veel te gebruiken is als zijn buur man. De Veender en Lijkerpolder heeft dus een krachtige en economische bemaling gekregen. Het polderbe stuur betuigde day ook zijn volle tevredenheid over de behaalde re sultaten en dankte allen, die daar toe hadden bijgedragen, en mocht de gelukwensen van diverse autoritei ten in ontvangst nemen. Geboren: Antje, d van J. Los en A. Maat; Johannes L., z. van L. van Es en C. A. van Zoen: Anthonius M„ z. van G. H. van Veen en M. van Hameren; Nicolaas P. z van F. A v. d. Ploeg en M. C. Mol; Elisabe'h G. H., d. van J. L. Kolk en A. M. Heems kerk; Harry C. G., z. van G. J. I de Bruyn en C Menkel: Ludovica L M., d. van A. A Straver en E G. Wisse; Hyronimus J M., z. van P W. v. d. Geest en M W. M. Vrijburg; Maria E„ d. van Th Vermei.j en J. A. van Schie; Cornelia B. A. Md van C. L. Hogenboom en J. M Vermij; Catha- rina M. d. van H. C. Hoogenboom en J. A. M. Hassing; Janna P., d. van G. J van Heek en J. van Houten. Ondertrouwd: W P J Vinken en L. C. van Rhoon; Th. van Leijden en Th. M. van Leeuwen: M A. van Dam en M M. Warmerdam; S. L. W J. Adema en P. B. J. Bakker. Gehuwd: J R. Olijerhoek en E P. G. Verdel; G Ja van Berkel en J C. de Jong; C J Buskermolen en J. M. Vork; J. J. Verhaar en A W. Th v. d. Voort. Overleden: oud 53 jaar. C. C. H. Vostermans,

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2