NIEUWS UIT DE OMGEVING Leidse koperdief voerde grote onbekende ten tonele STADSNIEUWS Laatste Berichten ffiatntnetuueipet ótoxt ap fiuió DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 HAZERSWOUDE JONGETJE AANGEREDEN Gistermiddag reed het elf-jarig zoontje van de veehouder W. J. Ver- beij mee achter op een vrachtauto van de expediteur D. F.. Toen de auto de woning van de jongen was genaderd, sprong de knaap van de wagen af. Door een uit tegenover gestelde richting komende perso nen-auto werd hij aangereden. De knaap bleef op do weg liggen. Di rect werd dokter Meijst gewaar schuwd, die spoedig ter plaatse was en bij de jongen een bloeduitstor ting en een gebroken linkerbeen constateerde. Na door genoemde dokter te zijn verbonden, is hij per ziekenauto vergebracht naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden. Geboren: Maria E. J. d. v. W. J. van Velsen en J. I. J. de Jong. Ondertrouwd: L A. v. d. Heuvel en D. v. Aalst; P. Mets en L. M. Ver kerk; P. S. Hoogervorst en E. H. He ijker. Getrouwd: W. Vroeg rijk en C. P. van Velsen; M. Velaema en T. A. Lust. KOUDEKERK VERDUISTERDE AUTO VERKOCHT IN KOUDEKERK. „Een grote deugniet en min of meer een internationale oplichter", aldus betitelde cie off. van justitie de kantoorbediende J. K., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die voor de Haagse rechtbank terecht stend. K. was na het uitzitten van een straf naar mevr. H. in Winters wijk gegaan en had daar de groeten gebracht van mijnheer H., die ge vangen zat. Hij was meteen maar een weekje blijven logeren. Op zekere dag had hij de auto van mevr. H. nodig om naar de kapper en de trein te gaan. Mevr. H. gaf hem de wagen mee, maar zag K. niet weerom. Later bleek, dat K. naar Koudekerk a. d. Rijn gereden was en daar de auto voor 1200 had verkocht. Ter zitting gaf verd. toe geweten te hebben, dat er beslag op de wa gen was gelegd, doch dit was voor hem geen bezwaar geweest om te verkopen. Hij hield echter vol dat de verkoop was afgesproken met mevr. H. uitspraak doen. De off. van justitie eiste tegen K.. die reeds diverse malen wegens op lichterij en verduistering was ver oordeeld, een gevangenisstraf van acht maanden m.a. en terbeschik kingstelling van de regering. De raadsman, maakte er bezwaar tegen toen de officier verzocht een wijzi ging in de dagvaarding aan te bren gen en daarin subs, te vermelden verduistering van 1200,De recht, bank verwierp het verzoek van de officief, waarna mr. Goldens tot ont slag. van rechtvervolging concludeer de omdat de tenlastegelegde verduis- ering van een auto z.i. niet bewezen was. De rechtbank zal 28 Augustuc Bij de heer C. N. van Wijk Lagewaard, is een geval van pseudo vogelpest geconstateerd. Geboren: Adrianus z. v. J. Ber- voets en A. v. Amsterdam; Petrus Th. C. z. v. J. M. A. de Heij en A. J. Bezuijen. Getrouwd:: P J. de Ligny en A. van Wageningen. ROELOFARENDSVFEN Oplichting. Zondag j.l. werd door een' inwoonster uit Den Haag oplichting gepleegd van goederen. De vrouw, een zekere V. werd Maandagmorgen in haar woning te Den Haag door de Rijkspolitie van R'veer. aangehouden en overgebracht naar het Bureau van Pol. te 's-Gra- venhage. De vrouw legde een volle dige bekentenis af, terwijl de on rechtmatig verkregen goederen in beslag konden worden genomen. Te gen haar werd proces-verbaal op gemaakt. KATWIJK Sport Zaterdagmiddag a.s. te 5 uur zal de Sportvereniging „Kat wijk" een jubileumwedstrijd laten spelen ter gelegenheid van haar 12J-3 jarig bestaan. De wedstrijd zal ge speeld worden op het terrein van „Katwijk" tussen Quick Boys I en Blauw Zwart I (Wassenaar) en-het zal gaan om de beker die door de heer Schrama hiervoor is- beschik baar gesteld. Geboren: Jan L. z. v. L. Schuite maker en G. Vlieland; Flores z. v. C. P. Varkevisser en P. v. Dijk; Cor nelia d. v. J. Nygh en D. v. Dijk; Jan z. v. L. Knetch en W. v. Leeu wen; Petronella H. d. v. P. Groen en H. Ouwehand; Margaretha M. d. v. C. Gutter en A. v. Strien; Gijsbert z. v. J. Zuyderduyn en M. Verweij. Ondertrouwd: W. v. Duyn en J. G. Schuitemaker; J. Heemskerk en M. M. de Bleker; G. Verdoes en S. Kuyt; J. Kuyt en A. v. d. Plas; P. v. Duyvenbode en D. Bronsema. Getrouwd: M. v. Beelen en W. Remmers waal; J. R. Bloot en A. Vijfhuizen; W. de Mol en J. A. A. Bloot; M. R. W. de Vos en E. J. Evers. Overleden: J. v. Duyn 84 jaar, wdn. van A. v. Beelen; K. Plug 4 weken; M. v. Duyn 75 jaar weduwe van H. Varkevisser. LISSE Viswedstrijd Het viscollege „Vroeg Present" heeft een zeer ge slaagd viswedstrijd gehouden in een van de wateren nabij Nieuwe Wete ring. De uitslagen van deze geani- meerkde wedstrijd zijn: 1. J. Giliams, 2. G. v. Diest. 3. J. v. d. Laan, 4. G. J. van Es. 5. G. 't Hort. 6. A. van Briemen. 7. A. Philippo, 8. C. J- Slobe, 9. W. C. van Es, 10. G. van Diemen. De prijzen bestonden uit huishou delijke artikelen en de heren C. van Diest en J. Giliams verwierven een extra prijs resp. wegens de grootste voorn en grootste blei. NOORDWIJK KORTEBAANDRAVERIJ VAN DE VER „PRINSES IRENE" Begunstigd door fraai weer heeft gisteren de harddraverijvereniging „Prinses Irene" haar 6e course ver reden op de mooie baan aan de Ko ningin Wilhelmina Boulevard. De grote belangstelling voor dit jaarlijks evenement wijst er wel op, dat zowel de Noordwijkers als de talrijke gasten deze course op prijs stellen. Door de aanwezigheid van de favorieten van de Kortebaan is er een prachtige strijd geleverd in de meest sportieve zin, waarbij Miss A. de hoofdprijs en et kampioenschap van Zuid-Holland in de wacht wist te slepen. Ailer aandacht trok ook de vosruim Alluez van Jan de Clieger welke als goede derde eindigde. Reeds in de eerste omloop werd hevige strijd geleverd, waardoor meerdere kampritten nodig waren. In de tweede omloop werden ge plaatst: O. Marijke. Nanda O, Eduard Anville, Lion, Lataere A, Allouez, Miss A, Oranje Nassau en Larns S. In deze omloop kwamen twee kamp- ritten voor tussen Lataere A en Al louez. welke door Allouez werd ge wonnen en tussen Miss A en Nanda O, waarbij Miss A favoriet was. In de derde omloop werden alzo ge plaatst, Larus S. O. Marijke, Miss A,. Eduard Auville en Allouez, waarin O. Marijke en Miss A beide ritten wonnen en zich in de finale plaat sten, terwijl Allouez door het stil staande nummer in de finale uit kwam. Als eerste kwam nu Allouez tegen O. Marijke waarbij na een kamprit in het voordeel van O. Ma rijke werd beslist. Miss A. bleek fa voriet te zijn tegen Eduard Anville, zodat Miss A en O Marijke in de be slissende ronde kwamen om de le en 2e prijs, welke slechts met een klein verschil gewonnen werd door Miss A. De uitslag der course was als volgt 1. Miss A, eigenaar Bosselaar, berij der J. v. Leeuwen; 2. O Marijke, eig. gebr. Knijnenburg, ber. H. ten Ha gen; 3. Allouez, eig. J. de Vlieger, ber. J. de Vlieger; 4. Eduard Anville eig. P. Koster, ber. P. Koster; 5. La- rys S. eig. P. J. Ruiter, ber. J Ham. De toto keerde uit: le omloop Miss A. winn. 2.80 plaats 1.70, Allouez pl. 2.50, O. Marijke pl. 2.20 2e Omloop Miss A winn. 2.60 plaats 1.90, O Ma rijke pl. 1.90, Allouez pl. 2.70. Derde omloop Miss A winn. 1,70, pl. 1.40, O Marijke pl. 2.—. De toto omzet bedroeg f 9060. OEGSTGEEST Priesterfeest van pastoor Looyaard Daar het feest van Maria ten He melopneming de eigenlijke herden kingsdag is van de priesterwijding van pastoor Looyaard, droeg de pas toor op deze dag in de parochiekerk en plechtige Hoogmis op, daarbij ge assisteerd door de oud-kapelaans prof. v. d. Boog en kapelaan C. Eeken. De Sohola Cantorum ver zorgde hierbij de Gregoriaanse ge zangen en het zangkoor voerde de Mis van Refice uit. Des namiddags celebreerde de jubilaris een plechtig danklof met assistentie van de oud-kapelaans S. Steur en A. Umans,, terwijl op het priesterkoor deken Homulle, deken Jacobs uit Beverwijk en talrijke oud-kapelaans hadden plaats geno men. Des avonds had de lang verbeide lampiontocht der kinderen plaats, waaraan medewerking werd ver leend door de Harmonie „Triumph" onder leiding van de heer P. Baart, alsmede door een tambourcorps uit Sassenheim. Talrijke kinderen na men hieraan deel, doch even talrijk waren de volwassenen, die getuige wilde zijn van dit schouwspel. Vóór de pastorie werd door de ganse stoet gedefileerd voor de pastoor, deken Homulle en alle oud-kape laans. Onder groot enthourriasmf en gejuich ging na de serenade van „Triumph" de pastoor op de schou ders en weerklonk een spontaan ..Lang zal hij leven". En dit welge meende slot van de feestelijkheden zal er zeker toe hebben bijgedragen, de afgelopen dagen voor pastoor Looyaard tot een onvergetelijke her innering te doen blijven. Gezinsweekend De R.K. Bond voor het Gezin is onlangs in alle stilte aan het werk gegaan cn wil di rect haar activiteit naar buiten ten toon spreiden. Zij doet dit ook al meteen op grote schaal, want op 25 en 26 Augustus a.s. wordt een Ge zinsweekend georganiseerd met een zeer aantrekkelijk programma. Voor de Zaterdag omvat dat o.m. een kin dermiddag met kinderspelen, poppen kast. goochelen en nog veel meer, terwijl op Zondag een Gezinsten toon stelling op stapel staat benevens gen groots opgezet buitenprogramma met ruitersport-, volksdans en verken nersdemonstraties. Nadere medede lingen hieromtrent zullen nog volgen terwijl ieder gezin dezer dagen bij zonderheden aangaande dit gezins weekend zal ontvangen. Houdt ech ter deze dagen alvast voor Uzelf en uw kinderen vrjj. VOORSCHOTEN 1000 BABY'S. Eén dezer dagen was voor mejuf frouw A. C. Lamboo, -kraamverpleeg ster ter plaatse een zeer bijzondere dag, een jubileumdag. Want zuster Anna, onder welke naam zij in de gemeente beter bekend is, is bij vele ingezetenen van onze gemeente in de ruim 20 jaren van haar practijk een huisvriendin geworden en vooral in die gezinnen, waar een nieuwe we reldburger of burgeres het' levens licht mocht aanschouwen. Op alle uren van de dag en van de nacht wordt haar hulp ingeroepen cn steeds is zij weer bereid om met een opge ruimd humeur de tocht naar de uiterste hoeken van de gemeente te ondernemen, om daar 1 aar taak van kraamverpleegster te vervullen en het blijft nooit bij één bezoek, want ook daarna hebben moeder en kind haar hulp nog nodig. Uit de aard van haar beroep heeft zij reeds vele zui gelingen in haar ar—en gehad, maar de geboorte van een kind bij de fa milie Romijn op „Ter Horst" was dit keer voor zu~ter Anna wel een bijzondere gebeurtenis, want dit was de duizendste baby, waarbij haar hulp ingeroepen werd. Moge het zuster Anna gegeven zijn, om nog vele jaren haar taak van hulpvaardigheid ten dienste van moeder en kind te verrichten! WEDEROM ERNSTIGE AANRIJDING NABIJ „HET HAAGSE SCHOUW". Wederom had Dinsdagavond om streeks 8 uur een ernstige aanrijding plaats op het kruispunt Rijndijk ValkenburgsewegHaagweg. Uit de richting Leiden kwam een auto be stuurd door J. de W. uit Hazers- woude, die de Valkenburgseweg op moest. Vanaf de brug van het Haag- sche Schouw naderde de motorrijder A. K. uit 's Gravenhage met als duo- passagiere z(jn echtgenote. De auto bestuurder verleende aan deze mo torrijder geen voorrang en reed hem aan. De motorrijder cn zijn echtge note kwamen te vallen. Een juist passerende geneesheer en de heer J. v. d. Assem verleenden de eerste hulp. Beide slachtoffers hadden ver schillende hoofdwonden en een her senschudding en werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Later op de avond zijn de heer en mevrouw K. naar hun woning vervoerd. Het motorrijwiel werd totaal vernield. Personalia. Voor het examen acte handenarbeid zijn te 's Graven hage geslaagd de dames H. J. W. Wesselo en M. Smits, beiden alhier. Damvereniging D.E.S. De uit slagen van de zomerwedstrijden lui den als volgt: W. v. d. GraafG. Oudshoorn 02; D. J. E. TitL. Hemmes 20; A. C. BinsG. Weg gen 02; W. H. OudshoornA. Tempelman 2—0; J. de Best—G. van Kuyk 02; B. v. BemmelenJ. Si mons 20; H. v. d. VeldenJ. van BemmelenS. v. d. Meij 02; A. TempelmanD. J. E. Tit 20; J. Oosterom—L. Hemmes 2—0; W. H. OudshoornG. v. Kuyk 20: J. M. de BruynL. Hemrres 20; J. Oos teromH. v. d. Velden 02. „De Zdaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Ciney. Afstand 208,73 km. Gelost om 6 uur 30 min. Eerste 9.12,45, snelheid 12^2,53 rn laatste 9.27,46. Uitsla.-.; V. L. Pier lot 1, 5, 21, 22; M Wol! winkel 2, 10, 12, 15; H. Schoo 3. Fi Hendrxs 4, 23; A. W. Querreveld 6, 7; A, de Graaf 8, 19; K. I. Wa-.'dorp 9 1), 13, 20. WASSENAAR Ondertrouwd: A. C. Honders en P. Tichelaar; H. J. Hassig en C. G. Drqgnat Doevfe; C. Wassenaar en H. H. Dalhuijsen. Getrouwd P. G. Spigt en A. H. M. van Leeuwen; L. A. G. Kortekaas en A. J. M. v. d. Kleij; R. Jilderda en C. Hermsen; J. W. Noorduyn— R. Jansen Eijken Sluijters; A. J. FortanierC. Hunger. ZOETERMEER Verfraaiing Fatima-kapel. De Bisschoppelijke goedkeuring is ver kregen om gebrandschilderd glas aan te brengen in de Fatima-kapel. Tevens zal worden begonnen met de beschildering van de kapel zodra de benodigde gelden bijeen zijn. Kinderfeest op 6 September. Het comité „Kinderfeesten" heeft vergaderd en gezien de financiële toestand zal het feest ook dit jaar weer slagen, dank zij de steun van „Nutricia" „Brinkers Fabrieken", Gebr. v. d. Spek en de heer Bakker. Alle deelnemende kinderen ontvan gen een luchtballon. Hieraan zijn weer prijzen verbonden voor die ballonnen, die de grootste afstand afleggen. Vervolgens krijgen alle kinderen, die aan het feest deelne men. een cadeautje en de winnaars van de verschillende spelen ontvan gen een extra prijs. Op het feestter rein worden aan allen versnaperin gen aangeboden. De opstelling van de optocht n^ar het feestterrein zal nog nader worden bekend gemaakt. De kinderen van de Christelijke Na tionale school, welke aan het feest wensen deel te nemen kunnen zich aanmelden van 27 tot en met 30 Augustus a.s. aan onderstaande adressen: J. Lamens Pzn., Dorps straat 176, E. v. d. Burg Stations straat 15, C. J. A. Moers, Sttions- straat 11, J. G. v. Vliet, Stations straat 71, Th. Lexmond, Molenstraat 2 en G. Graafland, Bleiswijkseweg Gewoonlijk heeft de Haagse recht bank niet veel tijd nodig om dc te genwoordig veelvuldig voorkomende metaaldiefstallen te berechten, doch het geval van een Leidse koopman vormde hierop een uitzondering. Dit kwam omdat de man. aan wie dief stal-bedreiging en mishandeling ten laste was gelegd, het oude ver haaltje van „de grote onbekende" ten tonele voerde. Deze zou 't koper gestolen hebben en hij zou de heler zijn. Tussen het Utrechtse Jaagpad en de Hoge Rijndijk staat een loods en daaruit vermiste de eigenaar kope ren radiatorelementen. Hij waar schuwde de politie en ging 's avonds in de loods met twee rechercheurs op de loer zitten. Op 'n gegeven moment stak een hoofd half boven een der raampjes uit. Het gezicht verdween onmiddellijk. De eigenaar van het koper rende naar buiten, trof een man bij het hek aan met een sleutel die op de radiatorelementcn paste. De man liet zich niet zo maar over meesteren. Hij vocht verwoed cn beet een aan de rechercheurs, die ondertussen ook ter plaatse waren, in het gezicht en lichaam. Tegen dc andere rechercheur, die hij met de steeksleutel probeerdo te slaan, riep hij „Ga weg of ik sla je de hersens in". De man wist zich los te rukken cn te vluchten, doch hij werd later gearresteerd op een signalement van een in de buurt wonende juffrouw die hem wel vaker ter plaatse had gezien. Eerst legde hij een bekentenis af, doch later voerde hij aan dat een ander de diefstal had gepleegd. Hij zou de vorige malen bij het hek de radiatorelementen hebben overgeno men. De naam van de dief wilde hij niet noemen. Ditmaal had hij zijn vriend hard zien komen teruglopen. Deze had de sleutel weggeworpen en geschreeuwd dat er onraad was. Verd. had de sleutel opgeraapt om dat hij geen sporen wilde achterla ten. Van het gevecht wist hij niets meer. De eigenaar van het koper beweer de ter zitting pertinent, dat hij in de man het gezicht herkend had dat boven het raampje uitkwam, doch de beide rechercheurs konden dit niet beamen. Ook het jasje van verd. zou door de eigenaar herkend zijn, doch dit jasje was inmiddels gewassen en kon niet meer als be wijsstuk dienen. De off. van justitie meende dat 70. Voor de kinderen van de Kath. en dc Openb. school wordt alles ge regeld in schoolverband. Nadere ge gevens volgens nog in dit blad. Ongeval. Tijdens het spelen had het 10-jarig zoontje van J. B. aan de J.L. v. Rijweg het ongeluk van het 6 meter hoge dak van de woning te vallen. Met een schedel basis-fractuur moest het knaapje naar St. Antoniushovc worden ver voerd. De Witpen (Zoelcrmeer). Con cours vanaf Ciny, afstand 200 km Ge lost om 6.30 uur. Aankomst lê duif 9—456, snelheid 1289.6, laatste duif 9.26.42, snelheid 1130.5 Uitslag: le A. L. J Houtman; 2. G. Henneken; 3, 9, 13 en 15; A. C. Switzar 4 en 17; N. C. v. d. Goes; 5 J. N. v. d. Sman 6 en 7; Th. van Geijlswijk 8, 10, 10a en 16. :ësTTr 1 ;,u.lEO,spij 16 Geboren. Maria J., d. van A. Lu- teyn en J. Schalk; Hendrika, d. van H. W Koning en W. C dc Jong; He lena D., d. van G. v. d. Wees en J. Flisijn. Ondertrouwd: P. J. v d Heiden 27 jaar en K. C Havenaar 19 jaar. Getrouwd: M. J. Bolleboom 24 jaar en G. J. H. Rientles 22 jaar; A. C. v. d. Enden 28 jaar en J. J van Eerden 22 jaar. verd. zijn troeven uitspeelde nadat hij eerst gezien had hoever de po litie en de rechter-commissaris het met het onderzoek brachten. Hij vond het verwee*- van verd. zeer onwaarschijnlijk en eiste wegens diefstal, bedreiging tegen het leven en mishandeling twee jaar gevange nisstraf. Mej. mr. L. Jacobs, dc raads vrouwe trachtte aannemelijk te ma ken dat 'iet verhaal van verd. waar was. hoewel dit op de strafmaat weinig af of toe zou doen. De rechtbank zal 28 Augustus uit spraak doen. POLITIERECHTER. Koperdraad gestolen ten nadele van P.T.T. Een Leidse matrassen maker moest thans voor de Haagse Politierechter verschijnen wegens een diefstal die hij op 31 Juli 1950 te Koudekerk a. d. Rijn gepleegd had. Bij een opslagplaats had B. al daar koperdraad weggenomen ten nadele van de P.T.T. Bij dc eerste behandeling van dc zaak had verd. beweerd eerst toestemming te heb ben gevraagd, daarom was de zaak destijds aangehouden. Ook nu hield verd. vol. dat hij aan een dame had gevraagd of hij het draad mee mocht mocht nemen. De dame had gezegd „Het is van de P.T.T., maar wat mij betreft mag je het meenemen". Verd. moest nu echter toegeven dat het hem wel duidelijk was geweest dat deze dame niets over het draad te zeggen had. Verd. was reeds herhaaldelijk ver oordeeld cn o.m. ter beschikking van de regering gesteld. Hij was vermin derd toerekeningsvatbaar. Mede met het oog op al deze omstandigheden veroordeelde de politierechter verd. conform de eis van de off. van jus titie tot ƒ40,— boete subs. 20 dagen on vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Arbeiders stalen lood bij hun pa troon. Een vormer cn een zand- vormer hadden samen bij de fabriek waar zij werkten een bar lood weg genomen. Beide Leidenaars moesten hiervoor thans verantwoording af leggen bij de Haagse politierechter. Zij erkenden het ten laste gelegde, met dien verstande dat B. het lood reeds bij de fabriekspoort had klaar {(elegd. Later hadden zij samen het ood meegenomen, in vier stukken gezaagd en voor f 44,— verkocht. K. was reeds diverse malen ver oordeeld, B. had een blanco straf register. Tegen B. eiste de off. van justitie wegens diefstal 40,subs. 25 dagen cn vier maanden voor waardelijk, terwijl dc off. ondanks het strafregister ook voor K. dit maal nog wilde volstaan met een boete en een voorwaardelijke straf. De eis tegen K. luidde 50,subs. 30 dagen cn zes maanden voorwaar delijk wegens heling. Overeenkom stig deze eisen werden de verd. ver oordeeld. Het lood was verkocht aan een koopman, doch deze had het onmid dellijk weer doorverkocht aan een andere koopman. De eerste koopman was niet verschenen. Bij verstek werd hij tot vier maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens heling. Dc tweede koopman kwam er beter af, want hij werd wegens schuld- heling veroordeeld tot 75,— subs. 30 dagen. Deze Koopman had nog een nagenoeg blanco strafregister, terwijl dc eerste reeds zevenmaal veroordeeld was. EEN FILM OVER BRUEGHEL. De opnamen voor de film „Peter Brueghel door een Weense film maatschappij zijn gereed gekomen. Deze in kleuren opgenomen rolprent behandelt Brueghels werken, die zich in het kunsthistorisch museum te Wenen bevinden. De film zal verder in Amsterdam worden klaar gemaakt. Zij komt uit in drie ver sies: Frans, Nederlands en Duits. De première gaat in October in Salzburg tijdens het congres van de culture film. STICHTING KOELTECHNISCH ONDERWIJS. Op initiatief van de Nederl. Vereni ging voor Koeltechniek hebben een aantal organisaties op koeltechnisch gebied de Stichting Koeltechnisch Onderwijs (S K. O.) opgericht. De nieuwe Stichting zal zich bezig houden met het organiseren van de vakopleiding van lager en middelbaar koeltechniscn personeel, speciaal ook krachtens hot leerling-stelsel. Inlichtingen verstrekt het Secreta riaat der Stichting dat voorlopig is gevestigd: Pasteurstraat 1, Leiden. De Maatschappij voor Toonkunst heeft voor het komende seizoen de volgende concerten vastgesteld, wel ke allen in de Leidse Schouwburg gehouden zullen worden: Ensemble Philips (oude instrumenten) met werken van Bach e.a.; Liederen- avond Laurens Bogtman met Felix de Nobel, o.a. dc Wintcrreise van Schubert; Trio Hengeveld (piano), Theo Olof (viool) en Carel v. Leeu wen Boomkamp (cello). Op de jeugdconcerten zullen zich doen horen: het Trio Ketting (pia no), Stotijn (hobo) cn Feltkamp (fluit); het R'dams Philh. Orkest en de pianist Cor de Groot. Vice-admiraal Turner Joy, de lei der van dc delegatie der V. N., had Woensdag het voorstel voor een sub commissie gedaan. Op de 26ste bij eenkomst te Kacsong, die vandaag is gehouden, hebben dc Noordelijken zijn voorstel aanvaard, doch voor gesteld, dat de sub-eommissic zou bestaan uit twee gedelegeerden van elke partij, in plaats van een gede legeerde, zoals door admiraal Joy was geopperd. Hiertoe is thans besloten. Vrijdagmorgen zal dc sub-commis sie haar eerste vergadering houden. MARKTBERICHTEN GOUDA, 16 Aug. Kaas. Aange voerd 300 partijen Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2.17—2.25, 2e kwal. idem f 2.082.13, extra zware kwal. tot 2.44 per kg. Dc handel was goed. WOERDEN. 15 Aug Kaas. Aan voer 170 partijen: Prijzen: le soort 2.15—2.23 2e soort f 2.07—2.13, zware tot f 2.39 per kg. Handel ma- 'IR TER AAR, 15 Aug.: Groente. Kassnijboncn 4.50. snijbonen 2.50 —3.90. idem B f 2.00—2.40, Idem stek f 1.00—1.40; stamprinccssen 3.70— Idem B 2.60—3.00, stokprinccssen 3.704.40, witte pronkers 1.80 1.70, spekbonen f 2.102.90 alles por 10 kg.; v/aspcen 2031 cent, idem B 1517 cent. idem stek 48 cent. groene kool 16 cent, rode kool 5—7 cent. rabarber 810 cent, kroten 5 13 cent, postelein 614 cent, andij vie 810 cent, aardappelen 811 ct., zilver-uien 28—31 cent uien 23—24 cent, tomaten A 35—46 cent, idem B 3544 cent, idem C 333.5 cent, idem CC 2028 cent, idom honken 1731 cent. idem ongesorteerd 18—22 cent, alles per kg.: bloemkool I 47- -44 cent Idem II 2126 cent, idem III 15—18 vent, idem stek 25 cente komkom mers 8—10 cent. idem stek 2 cent per stuk. sla I 5.00—8.00 idem II f 2.50 3.50 per 100 stuks, stoofsla f 0.55 1.00 nor kist. bos-pcen 19—32 cent. idem B 12—17 cent, bos kroten 34 cent. peterselie 1 cent alles per bos, Augurken: A f 1,23. idem B 61 cent. Idem C 5557 cent. idem DA 4647 cent idom D 44 cent. idem CD 27—28 cent, idem E 17 cent alles per kg., Bloomen: Goudsbloemen 1 cent. Dui zendschonen 4 cent, Gladiolen 1610 "ent per bos. Meer wellevendheid, grotere verkeersveiligheid. Verbond voor Veilig Verkeer EEN BOMMENWERPER B-50 van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten stortte kort na het vertrek van het vliegveld Seattle neer. De machine kwam op een huis terecht en vloog in brand. Negen personen werden gedood en twaalf liepen verwondingen op. Men vreest echter dat het aantal slachtoffers hoger zal zijn Op de foto zien we de brandende resten van het vliegtuig. Brandweerlieden zijn bezig het vuur te bestrijden.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3