BEKWAAM METAALDRAAIER G. S. willen het salaris van de ontvanger een klasse verlagen ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Gemeenteraad Hillegom De Raad hield Vrijdagavond te 8 uur een spoedeisende vergadering. Afwezig de heer Stokman. De voorz. drukte zijn spijt uit, dat hij in deze extra-drukke seizoentij d de heren nog bijeen moet roepen, doch het kon niet anders. Besloten wordt een geldlening aan te gaan, groot f 337.894, met de Postchèque- en girodienst, tegen 4 pet. rente met een looptijd van 50 jaar. De gemeentelijke schuld wordt hierdoor gedeeltelijk geconsolideerd Voorgesteld wordt het raadsbesluit van 19 December 1950, inzake kas geldleningen te wijzigen en dit te verhogen van f 1.500.000 tot maxi maal /2.800.000. Vermoedelijk aldus de voorzitter, is dit bedrag niet meer geheel nodig, 't Voorstel wordt met algemene stemmen aangeno men. Inzake de bezoldiging van de ge meenteontvanger wensen Ged. Sta te verlagen. Hierover wordt de me ning van de Raad gevraagd. De voorz. deelt mee, dat B. en W. ten de gemeente Hillegom in klasse verontwaardigd en ontstemd zijn over dit voorstel van G. Staten. De hr. Vermeer begrijpt niet, dat Ged. Staten zelf niet aanvoelen, dat dit zonder motivering een degradatie van de gemeente is. In feite is het beneden de waardigheid van de Raad er over te spreken. Spr. wijst op de grote financiële verantwoor delijkheid van de functionaris en diens veelomvattende werkzaamhe den. Wat Ged. Staten willen, is in strijd met de eer van Hillegom; we moeten er ons met klem tegen ver zetten. De hr. Loerakker zegt dat er geen enkele reden wordt aangegeven waarom deze ezelstrap wordt toege diend terwijl vorig jaar de salaris sen van burgemeester en secretaris vervroegd een klasse verhoogd zijn. De hr. van Lierop sluit zich vol komen aan bij hetgeen de heren Vermeer en Loerakker naar voren brachten. De voorz. zegt dat B. en W. geen enkele motivering is aan gevoerd. We worden achteruit ge steld bij andere gemeenten. Wat ge vraagd wordt is zeer onjuist. We moesten zelfs in een hogere klasse worden ingedeeld. Spr. onderschrijft de argumenten door de heer Loe rakker aangegeven. De functionaris zelf staat er geheel buiten. We zul len andere gemeenten van ons standpunt verwittigen; de redactie daarvan wordt aan B. en W. overge laten.. Hierna wordt van dit punt afge stapt. De bekende duurtetoeslagen LEIDERDORP GEMEENTERAAD Gisteravond kwamen de vroede vaderen van Leiderdorp bijeen. Wet houder van Winkel was afwezig we gens een hem overkomen ongeval. Besloten werd hem namens de raad van harte beterschap toe te wensen. Bij de ingekomen stukken waren berichten van de Bank voor Ned. Ge meenten dat de kasgeldleningen ad 170.000.en 50.000.opnieuw werden verlengd resp. tot 15 Novem ber en 1 October a.s. Voorts hadden Ged. Staten mede gedeeld dat voor de verbetering van de bediening en seinverlichting der Leiderdorpse brug 38.500.mocht I worden uitgetrokken en voor het rijwielpad LeiderdorpOfwegen 11.500.Ged. Staten werden be reid gevonden in deze kapitaalsuit gaven een bijzondere uitkering uit het gemeentefonds te bevorderen, resp. groot ongeveer 3350.en 1000.—. Voor de financiering van de bouw van 18 woningen in het Patrimo niumpark had de gemeente in 1949 bij de Bank voor Ned. Gemeenten een lening gesloten van 11.250. tegen 3 pet. De totale stichtingskos- ten hebben bedragen 200.538,15. Thans werd een nieuwe geldlening aangegaan bij de Bank van 89.200. tegen 4 pet. Deze lening wordt onder dezelfde voorwaarden verstrekt aan de woningstichting Patrimonium die ook voor de eerste lening 4 pet. be taalt. Het rentevoordeel van de eer ste lening wordt gedeeltelijk gestort in het risicofonds en gedeeltelijk ge reserveerd voor bijzondere voorzie ningen in het belang der volkshuis vesting. Aan het Chr. Lyceum te Alphen aan den Rijn werd een subsidie ver strekt van 28.14 per leerling uit Lei derdorp, in het exploitatietekort over 1950. De legesverordening werd z.h.s. gewijzigd in verband met de ver hoogde tarieven van het instituut Stad- en Landschap van Zuid-Hol land, welke berekend worden bij de beoordeling van bouwaanvragen. Bij de rondvraag informeerde de heer Los naar de herstelling van het wegdek van de Doesbrug. De gedeel telijke herstelling doet het wegdek op een lappendeken gelijken. Wet houder Snel antwoordde dat op de begroting dit jaar geen gelden waren uitgetrokken voor algehele vernieu wing van het brugdek, waarvoor on geveer 2000nodig is. Momenteel wordt het dek hersteld met materiaal afkomstig van de gesloopte brug in de Berkenkade. Hierna sluiting. Geboren: Albert, z. van C. J. Kurijs en L. Bronwasser; Masje, d. van D. van der Zwan en J. den Her tog; Theodora Christine, d. van C. van der Pluym en J. A. M. Rasser. Ondetrouwd: L. Otto 55 j. en H. de Bruijn; S. J. Pret 26 j. en J. G. A. van Winkel 26 j.; A. Th. van Wa- veren 26 j. en M. Jansen 20 j.; A. Crama 33 j. en J. Blansjaar 24 j.; W. van Drile 27 j. en E. Wolff 25 j.; G. J. van Bellen 25 j. en J. E. Hensing '3 j. te Oegstgeest. Gehuwd: L. Otto en H. de Bruijn. Overleden: W. van Tongeren 63 j. van 5 pet. en 5 1/4 pet. worden respectievelijk met ingang van 1 Jan. en 1 Sept. 1950 aan de secreta ris en aan de ontvanger toegekend. De bezoldiging van de ambtena ren van de Burg. Stand oven- de vol trekking van huwelijken wordt vast gesteld op ƒ2.25 per huwelijk (was 1.81.) Toegevoegd wordt het aangaan van een vaste geldlening groot 75.000, looptijd 15 jaar. Ten gunste van de woningbouw. Hiertoe wordt besloten. KATWIJK GEMEENTERAAD (Vervolg) Het terrein van „Quick Boys". 1 Januari a.s. eindigt de huur van de voetbalterreinen in het „Witte Hek" aan de Katwijkse Voetbalver. „Quick Boys". In afwachting van de totstandkoming van het sportvelden- complex in bet plan „Nieuw Zuid" behoeft het volgens B. en W. geen bezwaar te zijn de huidige terreinen aan „Quick Boys'* voorlopig te ver huren tot 1959 omdat de huur door beide partijen ten allen tijde kan worden opgezeg met een opzegtermijn van 6 maanden, reden waarom B en W. thans voorstellen deze terreinen groot 2.74.82 H.A. aan .Quick Buys" te verhuren voor 350— per jaar te betalen in 2 termijnen, 8 Januari en 8 Juli. Aldus wordt besloten, nadat de raad tot aller tevredenheid had vernomen dat „Quick Boys" B. en W. steeds bereid zullen vinden gewenste medewerking te verlenen. Dit laat ste was vooral van belang omreden ..Quick Boys' zeer hoge kosten moet maken aan het terrein en de afzetting en op korte termijn, een half jaar, de huur kan worden opgezegd. Gemeenterekening 1949. De Gemeenterekening over 1949 is door de her^n H. A. Dijksman, W van Eijk en W. Kulk nagezien De com missie stelt voor tot voorlouige vast stelling over te gaan, de gewone dienst met een inkomstencijfer van 2.404.036.84, de uitg. 2.450 014.61, nadelig saldo f 45.977.77 De kapitaal- dienst in inkomsten 10 274.481.18, de uitgaven 9.982.796.06, batig saldo 291.685.12. Aldus wordt besloten. De verhoging der kolenprijzen ma ken, evenals elders, ook hier verho ging van de gas- en electriciteitsprij- zen noodzakelijk. Art 1 van de ver ordening op de gasprijs zal nu luiden: voor de eerste verbruikte 10 M3 per maand 2.10; voor het verbruik daarboven 0.15 per M3 of: vooi de eerste verbruikte 10 M3. per maand 2.70, voor het verbruik daarboven 0.12 per M3. Het tarief voor elec- triciteit zal tot dezelfde verhouding als de gasprijs verhoogd worden Het tarief voor duinwater zal worden verlaagd. Het watertarief zal voor de gewone verbruiker inplaats van 0.33 thans 0.30 per M3. wor den. Voor grootverbruikers is een bijzonder tarief aangelegd, bijv. iemand die 7000 M3 gebruikt zal hiervoor moeten betalen f 0.15 per M3. ('t Is voor niets!!) De helling in de Hoogstraat. Onlangs heeft zich 'n ongeval met do delijke afloop voorgedaan op de Hoogstraat wegens de sterke heUing daar ter plaatse. Dit is voor B. en W. aanleiding geworden eer. voorstel te doen om het verkeer met bespannen wagens tussen de Loggerstraat en de Havenstraat te verbieden voor de richting naar de Havenstraat. Het bleek dat vele raadsleden het hiermede niet eens waren. Na vrij lange discussies werd het voorstel op verzoek van de heer Pronk in stem ming gebracht en werd het voorstel van B en W. met 109 stemmen ver worpen. De verordening op de heffing van Havengeld wordt in die geest gewij zigd dat bijv schepen, die ter repa ratie komen bijv. naar de Machinere- paratiewei'kplaats van Gebr, de Mol vrijstelling van havengeld krijgen Dit zal naar het oordeel van B. en W tot gevolg kunnen hebben dat meer schepen voor dit doel naar Katwijk aan den Rijn komen. De heer Dijk man had nogal bezwaar tegen 't ver gunning geven voor ligging van woonschepen daar ter plaatse, maar het voorstel werd aangenomen. Vergoeding bijzondere scholen. Dan wordt vastgesteld de vergoe ding over 15P2 ingevolge art. 55bis le lid van de L O. wet 1920 ten behoe ve van de biizondere scholen voor G L. O.. V G. L. O. en UL O. Voor het gewoon L O normaal 24.en voor leerlingen geplaatst in een bruikleenschool c a bruikleen lokaal 21.— b. voor het voortgezet gewoon lager onderwijs 26.50 en c voor het uitgebreid lager onderwijs 37.50 en c.q 33.— per leerling. De vergoedingen voor 1952 inge volge art. 34 4e lid van het Besluit Buitengewoon lager onderwijs 1949 worden als volgt vastgesteld: a. voor de Ds. de Liefdeschool (school voor zwakzinnige kinderen) 78 50 per leerling: b. voor de Leidse Buiten school (school voor ziekelijke kinde ren 27.75 oer leerling, en c. voor de ooenluchtschool van het Rotterdams Zeehospitium (school voor kinderen, iijdende aan tuberculose) 35.— per leerling. KATWIJK AAN DEN RIJN Jubileum Het alom bekende ca fé „De Kroon" in dé Kerkstraat 23, gaat jubileren. En in hevige mate Heren n.l. is het 60 jaar geleden dat de zaak werd gesticht door wijlen de heer H. Fennes. waarna het in 1939 door de zoon H. A. Fennes werd overgeno men. Wij twijfelen er niet aan of het zal heden in de Kerkstraat wel bij zonder druk zijn. KATWIJK AAN ZEE Strandfeesten. De door V.V.V. georganiseerde strandfeesten wer den voortgezet reeds des morgens te 9 uur met een hoepelwedstrijd voor jongens van 9 en 10 jaar. Vervol gens balschuiven voor meisjes, dan een poppenkastvertoning voor kin deren van 313 jaar, levende krui wagenrace, vlaggetje steken, geblin- doekt paardmennen voor dames en heren boven 30 jaar, tobbetje varen, enz. Des avonds was er een grote lampionoptocht met medewerking van U.N.I. Met een geluidswagen waarvoor het verzamelpunt op het parkeerterrein was. Stond het er in de morgen allesbehalve gunstig voor met het weer. Later viel het nog erg mee zodat de feesten als ge slaagd beschouwd mogen worden. Zaterdag en de volgende week wor den de strandfeesten voortgezet. NOORDWIJK Kortebaandraverij. Woensdag 15 Augustus zal wederom op de Kon. Wilhelmina Boulevard de jaar lijkse kortebaan-course worden ge houden, waarbij tevens om het kam pioenschap van Zuid-Holland zal worden gereden. Mede door dit feit zullen de beste paarden voor de kortebaan aan deze course deelne men. De inschrijving lu' lt ais volgt: Johanna N., Noordloper, Jonker Ax- kit, Manda O., Lyaurqus. Edelman, Limbus, Netha O., Johannes Monte Carlo O.. Lord Quetteville. Oranje Nasau, O. Marijke, Eduard Andille, George Wilkes, Miss A, Leatare A, Nuni Brewer, Allouez, Guy Hanover, Lares A, Lion, Otella en Koning Axkit. Inbraak. In de nacht van Don derdag op Vrijdag is döor onge- wente bezoekers een bezoek ge bracht in de werkplaats van de rij wielhersteller C. Met medeneming van een Solex en een nieuwe da mesfiets zijn de ongenode gasten weer vertrokken. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Wielerwedstrijd. Vrijdag 17 Augustus zal er een wielerwedstrijd worden georgeniseerd onder auspi ciën van de Stichting Noord wijk. Er hebben zich reeds een aantal deel nemers voor deze wedstrijd gemeld, terwijl ook uit het buitenland deel nemers aan de start zullen verschij nen. De start en finish is op de Kon, Wilhelmina Boulevard, De route loopt over Oude Zeeweg, Pluis ter Duinstraat, Duinweg en Quarles v. Uffordstraat. NOORD WIJKERHOUT V.V.S.B.-NIEUWS. Zilveren Bavobal-tournooi. Zondag a.s. gaat dan voor VVSB de bal weer rollen met de traditio nele opening van het nieuwe seizoen met het tournooi om de Bavo-bal De ze wedstrijden moeten dit jaar voor VVSB als serieuze oefenwedstrijden beschouwd worden, daar behalve Zondag, alleen nog Zondag 26 Augus tus in Eindhoven gespeeld wordt en Zondag 2 September (dus niet 9 September) de competitie al begint. Het programma voor het zilveren Bavo-bal tournooi is als volgt: 12 uur SJC—Oranje-Zwart; 1.15 uur VVSB Concordia; 2.30 uur Verliezersron de; 3.45 uur Winnrarsronde. Postduivenvereniging. Uitslag van de wedvlucht met oude en jon ge duiven vanaf Maastricht op Zon dag 5 Aug. 1.1. Afstand plm. 177 km. In concours 350 duiven van de con courscombinatie Noordwijkerhout, Noordwijk, Voorhout. Gelost te 9.50 uur met W.-wind. Aankomst le duif 12.14.20 uur. Snelheid 1231.2? m. per minuut. Uitslag van de Noordwijker- houtse duiven: K. Nulkes 1; A. Franch 2, 3, 58, 60; C. v. d. Berg 4; N. Jan Pav. 5, 9, 12, 13, 19; J. Duyn- dam 10, 17; J. en R. Broekhof 11, 18, 45, Br. Kok, 31, 35; J. en C Broek hof 33, 44, 50; G. C. Rottevee' 41, 42; Geb. Meeuwenoord 46, W. Duijndam STOMPWIJK Kleedtent St. Boys. Morgen zal de nieuwe kleedtent, door de leden zelf gebouwd, officieel worden ge opend. Ter gelegenheid van de ope ning zijn de elftallen van D.SX). (Zoetermeer) R.K. A.V.V. en S.V.L. V. uitgenodigd te komen spelen. Om 1 uur de wedstrijd St. Boys S.V.L.V., 3 uur DSORKAVV. Tribune is op het terrein aanwezig. VOORSCHOTEN Med. Zondagsdienst Voor spoed gevallen wordt waargenomen door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 527. WASSENAAR Feestprogramma K.W.V. De Koningin Wilhelminavereniging heeft haar plannen voor het tradi tionele Wassenaarse feest op 18, 22 en 23 Augusus a.s. gereed. Zaterdag middag 18 Augustus zal een sport middag worden gehouden op het Blauw Zwart terrein aan de Kat wijkse weg. Er zullen athletiekwed strijden plaats hebben. Op Woens dag 22 Augustus worden des mor gens de kinderspelen gehouden. Als nieuw programmapunt is er een ver- keersspel voor de Wassenaarse jeugd onder leiding van de Wasse naarse verkeerspolitie. 's-Middags organiseerd de Wassenaarse motor- er de Wassenaarse estafetteloop en clubbehendigheidswedstrijden. is een hardloopwedstrijd voor de niet- leden van de athletiekverenigingen terwijl ook een gecostumeerde voet balwedstrijd zal worden gespeeld. De Woensdag wordt besloten met "n z.g. hosconcert door Exelsior. Don derdag 23 Augustus zullen de diver se ringrijderijen worden gehouden. 's-Middags is er het jaarlijkse bloe mencorso terwijl ook gymnastiekde- monstraties zullen worden gehou den in samenwerking tussen Blauw Zwart afdeling Gymnastiek en de Chr. Gymnastiekvereniging Irene. Donderdagavond zal er een concert worden gegeven door Accordeon vereniging D.V.S. Zowel Woensdag en Donderdag zal er op het terrein HYPOTHIKIN en voor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen 3ouw-tn Makelaarsbedrijl v.d. Drift aan de Berkheistraat kermis wor den gehouden. Medische dienst. De artsen J. C. de Neef, van Heekerenstraat 7, tel. 4018 en E. M. de Haan, Lange Kerkdam 56, tel. 2501. Apothekers- dienst: Apotheek O. A. Singelenberg Rijksstraatweg 729, tel. 9141. Geboren: Adji M. K. d. v. A. S. A. A. P. A. PraboeA. Adji kroon prins van Koetei; Eugenie A. C. d. v. N W EisenA. C. v. Dusseldorp; Elisabeth A. M. v. J. W. D. van DunW. M. v. Deursen; Jacob L. 7. v. c. L. v. StratenG. v. Egmond; Paulus A. M. z. v. Streep A J. G. Peelen H. P.; Gert z. v. F. de Vries G. Matena; Maria A. J. d. v. J. P. Eollei.J. Theunissen. Overleden: A. T. Ebbingc 32 j. e. v. D. M. J. Lasonder; Jacob v. d. Zee, 68 j e. v. Offerhaus R. H.; J. P. Koller e. v. van Zon W. P. L. 79 j. ZOETERMEER KOMKOMMERS EN BIJEN Na vele vergaderingen van de tuin ders- en imkersorganisaties en de contactcommissies was alles op dood spoor gelopen. Er was niets bereikt, tenminste niet concreets. Ten einde raad is er nu een paar dagen een hoofdassistent uit Wageningen ge weest, die de situatie rustig heeft bestudeerd. De voornaamste kom- kommerbedrijven heeft hij, evenals de veilingen in deze omtrek, bezocht en toen bleek, dat Zoetermeer nage noeg de enige aanvoerder was van „Zaadkoppen". Ook de schade heeft •hij opgenomen en is hij vervolgens gaan onderhandelen nvet de contact commissie van de tuinders en met die van de imkers. Resultaten zijn nog niet bekend, maar als de voorte kenen niet bedriegen, zullen binnen kort wel de „vredesvoorstellen" aan genomen worden. Voor beide par tijen is het van groot belang, dat deze kwestie in goede harmonie wordt opgelost. Ongeval Bij werkzaamheden aan de riolering in de Molenstraat, had een arbeider het ongeluk, door het afbrokkelen van de zijkanten, in de ongeveer 3 meter diepe sleuf te vallen. Met een gebroken been werd hij naar het St. F.lisabethgast- huis te Delft overgebracht. Demonstratie met zuurstofapparaat Het bestuur van de afd. Zoeter meer van het Ned. Rode Kruis heeft voor de leden van R.K. EHBO een demonstratie gegeven met een zuur stofapparaat. De belangstelling voor deze belangrijke demonstratie was vrij matig. De heer Vis uit Zoeter meer demonstreerde met het toestel en legde daarna de werking en de betekenis ervan uit. Daarna kregen alle aanwezigen de gelegenheid om met het toestel te werken. Ook de kunstmatige ademhaling werd nog b'ehandeld en toegepast. Na afloop van de practische toepassingen voor de EHBO-ers sprak pastoor Voor ham over de geestelijke hulp bij een EHBO geval. Spr. zette het grote nut uiteen van de geestelijke hulp in noodgevallen. Zoals de ziel ver staat boven het lichaam, zo staat ook de geestelijke hulp ver boven de licha melijke hulp. Doktersdienst Dokter de Bruyn zal a.s. Zondag de doktersdienst waarnemen, terwijl Zr Rooy de wijk zal waarnemen voor de beide Kruis verenigingen. Gelovigen maakten Novarice tot een bedevaartplaats. Een Tsjecho-Slo waaks priester, die uit een concentratiekamp in Tsjecho-Slowakye over de grens is gevlucht, heeft aan een correspon dent van de Internationale Nieuws dienst medegedeeld, dat de aarts- bisschop van Praag, Mgr. Jozef Be- ran, uit het klooster te Novarice, waar hij door de communistische regering gevangen werd gehouden, naar een andere plaats is overge bracht. De nieuwe verblijfplaats van de gevangen aartsbisschop is niet bekend. De reden, waarom Mgr. Bcran uit Novarice is verwijderd, moet waar schijnlijk gezocht worden in het feit, dat Novarice een bedevaart plaats begon te worden, waar de ge lovigen voor de bevrijding van de aartsbisschop kwamen bidden. Volgens deze priester, die uit het concentratiekamp kon ontsnappen, omdat hij daar werd verpleegd in het ziekenhuis, zijn zo goed als alle klooster in Tsjeeho-Slowakije ge sloten en is het merendeel van de priesters gearresteerd. Hy zelf ver toefde in een kamp tezamen met nog 600 andere priesters. Van hun ver blijf uit konden zij dagelijks kloos terzusters aan het werk zien op de omliggende akkers. Zij droegen nog hun kloosterkleed, doch werden door met mitrailleurs bewapende soldaten bewaakt. KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel.20114 Laatste Berichten DE GASPERI KRIJGT VERTROUWENSVOTUM IN KAMER Na de Senaat heeft Donderdag ook de Italiaanse Kamer van afgevaar digden haar vertrouwen in de rege ring de Gasperi uitgesproken. De stemmenverhouding van 291 voor. 175 tegen en 42 onthoudingen tc weten de sociaal-democraten en dc liberalen, die de Gasperi's uitno diging om aan do regering deel te nemen hebben afgeslagen. FOSTER DULLES BEREIDT NIEUW ONTWERP-VREDES- VERDRAG MET JAPAN VO^R Het verluidt in diplomatieke krin gen te Washington dat John Foster Dulles, Trumans republikeinse raad gever voor aangelegenheden betref fende het Verre Oosten, bezig is met het opstellen van een nieuw ontwerp-vredesverdrag met Japan, dat in enkele belangrijke punten van het eerste ontwerp zou afwijken. De V.S. zouden opnieuw pogen een compromis-oplossing te vinden voor de uiteenlopende meningen WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur.). ALWEER EEN DEPRESSIE. Vanavond en vannacht zwaar bewolkt met enige regen, hoofd, zakelijk in de Zuidelijke provin cies. Morgen overdag wisselend bewolkt en plaatselijk buien. Tijdelijk zwakke veranderlijke, overigens matige wind uit Wes telijke richtingen. Aanhoudend koel weer. 12 Aug.: zon op 5.17 en onder 20.12; maan op 17.18 en onder 23.45 uur 13 Aug.: zon op 5.19 en onder 20.10; maan op 18.25 en onder 0.uur. van ongeveer een dozijn regerin gen, dat te Washington kenbaar heeft gemakt ontevreden te zijn met het huidige ontwerp, dat door Engeland en de V.S. is opgesteld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Aug. Groente. Per 100 kg.: rode kool 7.50—11.30, groe. ne kool 9.6011.50, rabarber 59, kroten 1517, uien 2021, peen 3441, aaidappelen 811. andij vie 5-V7.50. druiven 90136, snij bonen 37—43. stokbonen 46—49, pronkbonen 17—29, doperwten 18 41, postelein 1115, appelen 10 38, peren f 1338, pruimen 40 83. tuinbonen 2342, spinazie f 6— 11, tomaten A 12—43; per 100 stuks: komkommers 8—14. bloemkool f 8 —45, meloenen 3060, salade 2 7.20, perziken 2—35; per 100 bos: kroten 3.706.pieterselie 23, selderie 3.80—6 90. per 100 kgzil- ver-ueien 27—28. prei 9.40. per 100 bos peen 2835. Augurken 670 per 25 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Aug. Groente. Bloemkool I 25— 49, bloemkool II 832. waspcen I 2643, idem II 1840, bospeen 2548, snijbonen 2143, appelen 1028. Herebonen 2934, kro ten per 100 bos f 1518, kroten per 100 kg. 7—7.10, sla 3.50—6.10, tuinbonen 1013, sla-uien 718, tomaten f 2426, doperwten 52.80 53.10, selderie 4.30—7.80, peterse lie 2.703.60, komkommers 8 8.20, postelein 78.10, eerstelingen groten 12.101440, idem bor.ken 10.40—11.70 ROELOFARENDSVEEN, 10 Aug. Groente. Kropsla 26.10, andij vie 59, bloemkool 835, kroten 4—5, tomaten A 27—34, tomaten B 3036. tomaten C 2226, toma ten bonken 2428, aardappelen 1112 per 100; snijbonen 2—2.80, snijbonen stek 11 20, dubbele stambonen 2.203.40, princcssebo- ncn 2.804.60, pronkbonen f 1.20 1.45 per 10 kg.; Augurken D 6—6.30, Augurken F. f 2.502 55, Augurken CD 4.70—4.80 per 25 kg. Bloemen. Asters 2—20 cent, Violieren 38 cent, Dahlia's 14—32 cent, Segetum 37 cent, Gladiolen 1226 cent, Nieuw Europa 36—54 cent. Zinnia 39 cent. Flox 12—17 cent, Asp. Plumosis 10—37 cent, Lia- tris 48 cent, Scabiosa 30—34 cent per bos; Lelies: White Excelsior 10 cent per kelk; Rayonanten: wit 515 cent, geel 5—15 cent, en lila 5—12 cent; Chrysanthen: kleurbl. geplozen 2.5—7 cent per stuk. Ned. Maatschappij voor Havenwerken te Warmond vraagt voor direct Melden op het werk te Warmond. Jietefaontjea PERSONEEL 2* In gezin van volwasse nen, voor direct gevraagd een zelfstandig meisje, kunnende koken. Rijnkade no. 14. 3532 Z Gevraagd voor 1 Sept. een net meisje of juffrouw voor dag en nacht, als huln in de huishouding, zelfst. kunn. werken, goed loon en verval. Lorentzkade 52. Z Huishoudster. Gevr. bij bejaard echtpaar, waar van de vrouw hulpbehoe vend is een nette R. K. Huishoudster van middel bare leeftijd. In dorp om geving Leiden. Br. onder no. 6626 bureau van dit bl. *2* Gevraagd een net R.K meisje voor dag en nacht met huisel. verkeer. Adres C. G. Juffer mans. Haarlem mervaart 20. Oegstgeest. Z Terstond gevraagd een R. K. Meisje Dl.m. 14 jaar, voor licht huishoudelijk werk. Grotere hulp aanwe zig. L. Clemens, Juliana- laan 1, De Kaag. 6624 Z Dienstbode R. K. biedt zich aan voor dag en nacht Br. onder no. 3493 bureau van dit blad. Z Biedt zich aan R. K. meisje voor 2 of meer da- (;en per week. Br. onder etter M aan Kantoorboek handel R. Paauw, Noord einde 3. Roelofarendsveen. Z B. z. a. voor direct een net R K. meisje als hulp in de huishouding, liefst meerd. hulp aanw. en met huisel. verkeer. Br. te rich ten aan Pr. Hendf.str 69. Alphen a. d. Rijn. 6616 Z R- K. Meisje biedt zich aan voor 4 of 6 dagen per week. G. H. van Haas trecht. Noordeinde 81 te Roelofarendsveen. 6621 AANGEBODEN Z Studiepiano in goed staat aangeboden. Tevens een pracht Haard, zo goed als nieuw. Br. ondej no. 3506 bureau van dit blad. Z Slaapkamer- en Eetka mer ameublement, 2 cra- peauds en 4 stoelen, vloer bedekking en traplopers te bevragen Kloksteeg 1. Z Te koop: een wringer, een theeservies (onge bruikt) en een winterman- Z Te koop: een prima electrische wasmachine bij A. Jansen, Oud-Adeselaan 16 Rijpwctering 6616 Z Kodak 8 m.m. projec tor met nieuwe lamp 110 v. 150.Br. onder no. 3533 bureau van dit blad. Z Motoren: 1 Nieuw Hud son 350 c.c.; 1 Ardie 98 c.c.; 1 motorzadel; 1 racemag neet en carburator: 1 toe- renteller voor Diesel: 1 stofzuiger 220 volt; specia le Telescoopveren voorra dig. Koningstraat no. 35. Leiden. 3535 Z Tc koop: 2 mod. club fauteuils 4 stoelen f 65. vloerkleed 25.twee persoons 3-delig bedstel 25, Eén persoons 25. cocosloper 16.5 m. lang 37.50, solide Dames- en Herenrijwielen f 25 en ƒ35 ledikanten 9. nachtkast jes 3, spiegel f 7.50. Hooi gracht 55. (Geen winkel huis). 3529 W0NINGRUIL Z Woningruil. Aangebo den: huis omtrek St. Jozef kerk, bev. 4 kamers, 2 al- coven. 2 W. C.. keuken en tuintje. Gevraagd: huis, minstens 4 kamer en kabi net. Br. onder no. 3523 bu reau van dit blad. GEVRAAGD Z Wie kan nette jonge man helpen, oud 23 jaar, aan een betrekking in een levcnsmiddelenbedriif. Ook in bezit van rijbewijs A. Br. aan J. J. v. d. Hoorn, Oostkanaalwcg no. 19, Ter- Aar. 6597 Z Bijwerk gevraagd. Boekhouding, administra tie of typewerk. Br. onder no. 3531 bureau van dit bl. Z Zit-slaapkamer ge vraagd met pension. Inclu sief verv/arming. Br. met prijsopgaaf ondei' no. 3525 bureau van dit blad. Z Oude Couranten te koop gevraagd. 15 cent per kilo. Nieuwste type Phi lips ivoor scheerapparaat te koop 19.50 Tevens pak kisten te koop. Nova Noordeindc 43. tel. 22915 Leiden. 3524 DIVERSEN Z Openlijk dank aan God voor verhoord gebed op voorspraak van de H. Maagd bij het houden der Noveen van de Drie Wees gegroeten. 3526 Z Zaal met parketvoer voor bruiloften en partijen met gebruik van vrije keu ken, servies enz. Alle com- sumpties kunnen worden mede gebracht. Toneeltje en piano aanwezig. Billijke zaalhuur. A. de Groot. Plantage 2. Tel. 26820 Be spreek vroegtijdig. 3536 Z Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken, be kleden, sruiten.elke kleur Uw oude kinderwagen komt als nieuw terug. Bel 26545 of briefkaart IÉ Z Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek. Rente vanaf 3J4 Fin., Bel. en Ass Ktr. „Otto Sassenheim, Hoofdstraat 77. tel. 7488 na 6 uur 7329. Z Trouwen. Verloven. Ruime keuze in geschen ken Eiken hoekkast, pri ma staat, bureaustoel, ma honie fautuiltjes, zeer apar te schemerlampen, doof potten. theestoven, haard stellen. grote ketels voor schouw, antieke doeken. Muusse. Hooigracht no. 59 telefoon 23264. 3522 o.a. wandel-, huiskamer-. nenten bij Marcel. Dc al lernieuwste machines. Een maal bezocht, vaste cliënt. Z Autorijschool - Citax- bcdrijf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal, snelle opleiding rijbewijs, motorics en ver- Marks, Morsstraat no, 60a Tel. 26584. Parkstraat 5a. Telef 22513. Z Auto-financiering. Wij helpen U op de vlugste en meest discrete wijze bij de aanschaffing van uw auto. Sinds 1934 het vertrouwde adres Fin. Kant.. „Archi pel". Bomeostraat 16 Den Haag, telef. 550167 3191 Z Visserij-artikelen. Pa- lmgfuiken. kleine gebben en kruisnetten schakels, vissersgaren. nettennaal- den, fuikenrotting, nylon- fuikengaren. beug- en dobberhaken cachou, fui- kenlijnties, loodsim enz. L. J. den Holder. Janvossen- steee 75-77 Tel. 26901 Z Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, r.ieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3. TT Attentie. Wii repare ren gebroken oorceleinen, Saksische groenen, antie ke borden beelden kristal, ivoor koper brons enz. Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brem- mev Haarlemmerstraat 99. :neanc Goe-Gerritstecg 1. Tel 22791 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters) De priis bedraagt 150. uilsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3