Kath. Voorhout verwelkomt zijn nieuwe parochieherder Bezorgdheid in Voorburg over de „Blauwe tram'' ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA J Geweldige belangstelling in een vlaggend dorp Begunstigd door stralend zomer weer deed pastoor Bresser gister avond zijn „Blijde Incomste" in de parochie van de H. Bartholomeus te Voorhout. In een keurig versierde auto. die in een bloemencorso geen slecht figuur geslagen zou hebben, kwam de nieuwe herder, vergezeld van de beide kapelaans, uit de richting Den Haag Voorhout binnen gereden, waar aan de grens der parochie halt werd gehoudien. Hier stonden de autoriteiten, waar onder burgemeester en wethouders, de gemeente-secretaris, de heren van het kerk- en armbestuur, de heren doktoren H. Bots en A. Bots Jr., de rector van Huize St. Agnes, de Weleerw. heer Redeker van de BNS en een plaatsvervanger voor broe der overste en een deputatie van het zangkoor. Na kennismaking zette de stoet zich in beweging, en begon de tocht door het met vlaggen versierde dorp, waar alle parochianen zich langs de weg hadden geschaard. Bij de Engelse laan, sloot de mu ziek zich bij de stoet aan, evenals de jeugdverenigingen met hun fleu rige banieren. Onder het ge-beier der klokken werd een rondgang gemaakt door het dorp. Op het kerkplein stonden bruidjes opgesteld, allen voorzien van gele gladiolen. Toen de nieuwe herder daar was uitgestapt, werd hij toe gesproken door burgemeester drs. C. N. de Graaff die in een kernach- Begrafenis G. K. Spierenburg. Onder enorme belangstelling heeft de begrafenis plaats gehad van de heer G. K. Spierenburg. Toen de stoet de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente nadrede, merkten wij daar reeds op, het voltallige col lege van B, en W„ alle gemeente ambtenaren, het gehele personeel der firma Colyn, de heer P. A. van Reisen, voorz. van de afd. v Bloem bollencultuur, benevens enige be stuursleden, vertegenwoordigers van vele Zeevaart Mij en Expeditie fir ma's, mr. G. F. v, Berckel burge meester van Noordwijk, vele colle ga's en vrienden. De baar was gedekt door een 8-tal kransen waaronder een van de leden der gemeenteraad en gemeentepersoneel, directeur en personeel van ,,Copex" en vele an dere zakenrelaties. Op verzoek der familie werd al leen gesproken door Dominé Beker, die de overledene schetste als een man van grote plichtsbetrachting, diep geloof, en onverzettelijke wils kracht. Tot de familie sprak hij woorden van troost bij dit grote ver lies. Geboren: Cornelis Th. G„ zn van C. W. Borst en M. A. Schelvis; Eli sabeth M. M., dr van G. C. P. Prins en J. S. Hoogeveen. Ondertrouwd: G. J. Wowijs, 24 jr (Sassenheim) en E. P. v. Werkho ven 20 jr; J, Kamps, 27 jr en J. J. v. d. Meer, 25 jr; J. C. Noort 26 jr (Sas senheim) en E. D. Lubbert 24 jr. Getrouwd: A. C. v. d. Hoef en W. van Dam; G. Dannijs en M. Spieren burg; C. Romeijn en T. Havenaar. Overleden: A. J. J. van Dam. wed. van J. M. Jansen, 73 jr; G. C. van Wouw, 12 jr; G. K. Spierenburg, man 51 jr. (Foto's: N. J. v. d. Horst) tige speech namens alle parochia nen een hartelijk welkom toeriep aan de pastoor. U komt, aldus spre ker, bij een kudde schapen, die zo pas hun beminde herder hebben verloren. Deze kudde verheugt zich, in U nu weer hun nieuwe herder te mogen begroeten, en hoopt in U een ware vader te zullen hebben. Ik ben er van overtuigd dat allen tijdens het Lof de goede God zullen danken voor Uw benoeming en Hem zullen vragen, dat Hij U sterkte zal geven om de kudde te leiden, met vaderlijke hand, in goede ba- nen. Zij vragen uw zorg en roepen j U een hartelijk welkom toe. I Hierna werd de pastoor, vooraf gaan door een grote schare bruidjes en de jeugdverenigingen de kerk binnengeleid, waar een plechtig Lof werd gecelebreerd met assistentie van rector v. Buuren, de weleerw. heer Redeker en kapelaan Kerst- holt. Vooraf werd een welkomstlied gezongen en onder het Lof sprak de waarnemend pastoor, kapelaan Koenekoop een welkomstwoord. HILLEGOM Mutatie. In de plaats van m>\ dr. J. Versteeg is tot lid van het College van Commissarissen der N.Z.H.V.M. door de aandeelhouders gekozen de heer T. M. H. van Wa veren. Kees van Grootveld t Op 72- jarige leeftijd overleed de heer C. van Grootveld. Bij het Gemeente lijk Gas- en Waterbedrijf had rui tot z'n pensioengerechtigde leeftijd een vooraanstaande positie, doch daarnaast nam de thans overledene tot het einde van z'n leven een voor aanstaande plaats in in het plaatse lijk organisatieleven, bijzonder bij de Bond van Overheidspersoneel. i Voor 't practykdiploma typen slaagde: C. van Dongen; voor Cos turnière: A. Jansen, Cl. Stroomber- gen, A. Warmerdam. Voor opleiding lingerie: C. v. d. Linden, N. v. J. Loo, L. van Nobelen, J Peetoom, T. Peetoom, B. Philippi, A. van Roe den, C. v. Rooden, A. Tromp, A. Wassenaar, Cl. Weijers, N. Weijers A. v. Werkhoven, T. Jonkman en B. Cornelissen. NOORDWIJKERHOUT VERGADERING VAN DE NOORDZIJDER POLDER. In café „De Nachtegaal" had Vrij dagavond een druk bezochte verga dering plaats van de stemgerechtig de ingelanden van de Noordzijder- polder. De voorz., de heer E. J. Hoger- vorst herinnerde in zijn openings woord er aan, dat het in de vorige vergadering genomen besluit om een vergadering te beleggen met steenfabrikanten en eigenaren- grootgrondbezitters in de Noordzij- derpolder, niet kon doorgaan om dat het onmogelijk was contact met genoemde heren te krijgen. De vergadering bleek voorname lijk belegd te zijn, om van de inge landen de machtiging te krijgen 500 te voteren voor het instellen van een enquête onder de ingelan den. De voorz. deelde in dit ver band mede, dat van Ged. St. be richt was binnengekomen, dat ce eigenaren zelf een aanvraag tot af- zanding bij dit college moeten in dienen. De voorzitter zette verder uiteen, Wagen met hooi in Voorhout door de trein gegrepen Voerman kwam met de schrik vrij de trein. Het paard werd in de naast- bijgelegen sloot geslingerd totaal verminkt en was op slag dood. De cabine van de trein was ingedeukt en de motor ontzet, zodat de trein niet meer op eigen kracht verder kon, en naar Noordwijkerhout ge sleept moest worden, waar hij op dood spoor werd gezet en de passa giers over konden stappen. De bestuurder en conducteur, die het ongeluk zagen aankomen, kon den zien nog juist in veiligheid stel len. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken Toen de veehouder C. v. d L. met een voer hooi de spoorlijn moest passeren weigerde plotseling het paard, midden op de rails, om verder te gaan, op het moment, dat de per sonentrein van 8.25 uit Leiden naar Haarlem in aantocht was. Op het laatste moment sprong v. d. P. van de wagen, wat maar geluk kig was, want met een vaart van 100 km vloog de trein op de wagen. De gevolgen waren ontzettend. De wa gen w?rd van achteren gegrepen en totaal vernield. De dissel van de wa gen kwam terecht in de beugels van dat een plan tot in cultuur bren gen van woeste gronden en het be ter bruikbaar maken van bestaande gronden door middel van omspui- ting, afzanding en nivellering van de polder tot stand gebracht kan worden door te beginnen met het instellen van een enquête. Om tot een dergelijk plan te komen is ech ter niet zo eenvoudig, hiervoor moe ten vele werken worden uitgevoerd en dat kost millioenen guldens. Vele stemmen uit de vergadering gingen op om eerst met een plan voor dc dag te komen met een daarbij behe rende begroting en dan een enquête in te stellen. Het zal niet eenvoudig zijn om te zijner tijd het plan uit te voeren, de gronden in de polder verschillen onderling zeer veel wat de constructie betreft Aan de vol tooiing van het plan zit nog dit vraagstuk vast: Wat zal ieder moe ten betalen? En dit kan alleen op gelost worden door deskundigen zo als ingenieurs e.d. Van het reconstrueren van de polder kwam men op het z.g. „Me- renplan" neer. Dc voorz. zeide van mening te zijn, dat het voornemen om een groot meer te scheppen ten behoeve van de zandwinning voor de steenfabriek van de baan is. Volgens anderen staat dit merenplan nog terdege op de agenda en was er nog geen sprake van niet door gaan van dit plan. Hierna zette de heer Vergouwen van de Tuinbouwschool te Voorhout de toestand van de polder zeer dui delijk uiteen en deze gaf aan wat er zou moeten gebeuren Hij verzocht de vergadering geheel achter het bestuur te staan. De vergadering kon echter met de zienswijze van spreker niet acccord gaan en ver weet het bestuur, dat het geen spoed achter de zaak heeft gezet. De secr. van de polder, de heer Oostdam, nam hierop het woord en I zette op duidelijke wijze uiteen, wat j het bestuur in het verleden gedaan I had en waarom eerst het voorstel om de enquête gehouden moet wer den. Hierna werd over het voorstel om de enqête te houden gestemd 25 waren er voor, 11 tegen en 3 blanco. Men moet echter niet den ken, dat de stemming een beeld geeft van de persoonlijke meningen van de ingelanden aangezien een grootgrondbezitter wel 18 stemmen kon uitbrengen en de kleinen maar één „De Duinklievers", N.wJiout. Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven vanaf Roermond op Zondag 29 Juli 1951. Afstand plm. 158 km. Gelost te 8.30 uur met Z.O. wind. Uitslag K. Nulkes 1, 4; J. en C. Broekhof 2, 3; St. Jan Pav. 5, 14, 15; G. Rotteveel 6, 25; J. van den Berg 7; St. Pieter Pav. 8, 9; J. Mens 10, 11; J. Duyndam 12, 18, 19; I. L. Su- megi 13; A. Franck 16. 17, 21, 30; P. Duivenvoorde Az. 20; W. Duyn dam 22; Br. Kok 23, 26; Gebr. Meeu wenoord 24, 29; B. Ooms 27; Jac. en R. Broekhof 28. LEIDSCHENDAM R.K. Handbal voor dames. De in het clubblad aangekondigde leden bijeenkomst en spelregelavond wordt wegens vacantie een week uitgesteld Deze bijeenkomst zal nu plaats heb ben op Maandag 13 Augustus. Geboren: Joanna Petronela Ma ria d. van A. A. M. van der Helm en M. J. van der Meer; Antonius Johannes Lambertus Marie z. van H. P. H. Juten en Y. P. M. Touw; Arnoldus Petrus Martinus z. van M. Th. Turkenburg en C. J. W. van der Kroft; Gerardus Franciscus z. van J. P. M. Vogels en C. H. M. van Dijk; Teunis Gerrit z. van J. E. H. den Neisel en Ohr. H. Andeweg; Elisa beth Margaretha d. van A. J. Ense en M. M. W. Lexmond; Johanna Adriana d. van J. de Jong en A. C. van Balgooi. Ondertrouwd: Bertus A. Boers te Voorburg en Maria G. P. van Oos ten. Getrouwd: Nicolaas Brand en Geertruida M. Kusters; Hugo Drij ver en Magdalena J. Muller; Willi- brordus Breetveld en Margaretha M. Hofland. Overleden: Corstiaan Oudshoorn 81 j., wedn. van Th. Turkenburg; Gerrit Post 81 j., echtg van Adria na Bons (Hulp en Heil). LISSE Geboren: Jacqueline Petronella Maria d. van J- M. M. Smits en A. C. L. M. van Riel. Ondertrouwd: Nicolaas Pieter Dool 54 j. en Trijntje Gerritsen 47 j.; Leendert Jacobus Fortrie 39 j., te Leiden, en Gerritje Cornelia Ver- meij 39 j. Overleden: Cornelis de Koning 78 j., echtg. van H. van Dijk; Elisa beth van der Maarl 73 j., wed. van C. Nieuwenhuis. DE ZILK Kinder- en Volksspelen. De feestcomissde heeft de jaarlijkse feestdagen vastgesteld op 29 en 30 Aug.. Een beroep wordt gedaan op de burgerij voor geldelijke bijdrage Het aantal kinderen was vorig jaar 560 en is met enkele tientallen ver meerderd. Om mooie prijzen te kun nen uitloven en de kinderen te kun nen onthalen is er veel nodig; doch 't komt er wel weer. Naar pastoor Nijsten. Op Zon dag 12 dezer gaan de Zilkervoetbal- lers naar Gude Schild op Texel om een bezoek te brengen aan pastoor Nijsten, de voormalige ijverige g.a. van van Nerpen, te Zilk. toen deze daar kapelaan was. er zullen wed strijden gespeeld worden tegen een senioren en junioren elftal. Bleekneusjes uit Den Haag De oud-kapelaan van Dijk staat thans in een Haagse parochiekerk. Binnenkorf komen 60 kinderen uit die parochie naar hier voor een 14 daagse vacantie zij worden bij parochianen liefderijk ondergebracht. Daarna komt er nog andere uit het Haagje. Padvinder naar het ziekenhuis. Doordat een groep padvinders, fiet sende aan de Zilkerduinweg en tpe- De heer G. Snip (P.v.d.A.) heeft in de raadsvergadering van Voor burg een interpellatie gehouden over de „Blauwe Tram". Spr. vroeg aan het college van B. en W. of het hun bekend is dat onder het publiek en het personeel van de „Blauwe" grote onzekerheid en ongerustheid bestaat omtrent het voortbestaan van de lijn Voorburg—Scheveningen. Daar de belangen van het Voorburgse rei zend publiek alsook de belangen van het personeel ten nauwste bij deze aangelegenheid zijn betrokken en de besprekingen omtrent de ophef fing van bedoelde lijn aan de open baarheid zijn onttrokken drong spr. er bij B. en W. op aan dat geen wij ziging in de bestaande toestand zal worden gebracht, alvorens de Voor burgse ingezetenen gelegenheid heb ben gekregen hun mening hierover kenbaar te maken. De burgemeester gaf toe, dat om trent deze aangelegenheid reeds on derhandelingen zijn gevoerd, doch in een vertrouwelijke sfeer. Niette min zullen de desbetreffende ge meenteraden en het publiek te gele gener tijd nog ruimschoots de gele genheid krijgen hun opvattingen kenbaar te maken. De burgemeester zeide, dat hoewel de „Blauwe Tram" enerzijds belang rijke voordelen aan de teizigers biedt, anderzijds ook grote bezwaren oplevert, waaronder die van aethe- tische aard en uit het oogpunt van verkeersveiligheid. Door vervanging van de tram door buslijnen (gedacht wordt aan doortrekking van de bus lijnen N en L der Haagse Tramweg Mij) en ontsluiting van de Veen- en Binkhorstpolder zullen ook andere delen van de gemeente in belang rijke mate worden gediend. Alge hele verbanning van de Blauwe Tram", dus ook de interlocale ver binding met Leiden zal eerst kunnen geschieden over een aantal jaren, nadat dc wegbrcedte voldoende ca paciteit biedt voor intensiever bus- verkeer. Hoewel de HTM en de NZ HVM in beginsel reeds overeen stemming hebben bereikt, verwacht te de burgemeester op korte termijn nog geen practische resultaten, daar verwezenlijking van de besproken plannen aanzienlijke kapitaalsinves tering door de gemeente Den Haag tot gevolg heeft. terend op papieren toeters, een hen achteroprijdende auto niet hoorde, werd een hunner aangereden. Daal de patiënt klaagde over inwendige pijn. werd hij op last van een passe rende dokter naar het ziekenhuis vervoerd. WASSENAAR R.K. LLO-school. Alle leerlingen van de R.K. ULO-school in de Kerk straat hebben met goed gevolg het eindexamen afgelegd. De namen van de geslaagden zijn de dames R. l'Ami R. Boer, A. v. d- Holst, T. Kanters, I. Konst, A. v. d. Plas, M Remmers waal, J. v. Schaik, H. Schiferli en L. Vanhee en de heren J. Aalbers, A. Bik, F. Bresser, F. Kathman, L. Meershoek, A. Slats, P. Slats, A. v. Steen en P. van Gestel. Van de fiets gevallen. Op het 'rijwielpad aan de Lange Kerkdam raakte gisteravond J. L. uit Wasse naar, toen hij al rijdende de dyna mo van zijn fiets wilde aanzetten, de macht over het stuur kwijt. Hij viel en geraakte buiten be wustzijn. Op advies van dr. Baart de la Faille is de gewonde naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Medische dienst. Dokter A. A. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en dokter G. F. Louwerse. Sophialaan 3 tel. 8726. ZOETERMEER Motor- en autoclub. Gisteravond om 7 uur werd bij v. Faassen gestart voor de 'knobbelrit Er bestond zeer veel belangstelling vor deze attractie en steeds meer leden melden zich bij het bestuur. Omstreeks half tien kwam de laatste deelnemer binnen en zodra de personen v. d. controle posten binnen waren werd de uitslag vastgesteld. Er werden 7 prijzen be schikbaar gesteld. Dc navolgende personen behaalden de bij hun naam WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). AFNEMEND BUIïg Aanvankelijk nog veel bewol king met/mkele buien, morgen overdag echter enkele opklarin gen en afnemend buiïg. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en West. Vrij warm maar minder drukkend dan van daag. 5 Aug.: zon op 5.06 en onder 20.25; maan op 7.46 en onder 21.18 uur. 6 Aug.: zon op 5.08 en onder 20.23; maan op 9.02 en onder 21.28 uur. vermelde punten en prijzen, te we ten; le prijs M. Turkenburg uit Hille- gom met 293 punten. Aangezien deze deelnemer geen lid was van de club werd aan hem een beker aangeboden, welke was beschikbaar gesteld door het bestuur. De 2e prijs werd toege kend aan C. Booncvaas uit Wad- dinxveen met 264 punten. Deze ge lukkige deelnemer kwam daardoor in het bezit van de wisselbeker wel ke was aangeboden door „Ons Ge noegen". 3e pr. (tak.) A. v. Rijs Zoe- termeer met 252 punten; 4e prijs A. Klos Zoetermeer met 247 punten (plak); 5e prijs J. v. Wensvcen uit Bleiswijk met 244 punten (plak); 6e J. de Dreu uit Bleiswijk met 241 pnt. (eveneens een plak). J. Sten,'pa, die het eerst binnen was behaalde de laatste prijs met 235 punten (kaart van Nederland). De namen van de winnaars zullen in de prijzen worden gegraveerd en de prijzen zullen op de eerstvolgende bijeenkomst wor den uitgereikt. Doktersdienst. A.s. Zondag neemt) Dr. Vegtr de doktersdienst waar en Zr. A. Rooy zal voor de wijkverple ging zorgen. U nadert een oversteekplaats voor voetgangers. Blijft thuis. Als u de verkeersregels niet kentl &elefiaantjeó PERSONEEL Z Gevraagd een aanko mende Smidsknecht bij G. Grimbergen. Koestraat 28, Rijnsburg. 6353 Z Net R. K. Meisje. 14 i biedt zich aan voor de morgenuren in de huishou ding Voorschoten of om geving. Br. onder no. 6351 bur. v. d. blad. 3? Biedt zich aan net R.K. meisje, leeftijd 19 jaar. Br. onder no. 6354 aan agent L. Crt. P. Wortman Rijp- we tering Z R. K. Dagmeisje biedt zich aan, leeftijd 25 jaar, Br. aan C. M. v. Velzen, Schenkelweg 34, Zoeter- woude. 6361 Z Jonge hulp gevraagd voor centrale verwarming. A. E. v. d. Voet en Zoon. Morsweg 21. Leiden. Z R. K. Huishoudster b. z. a. leeftijd 40 jaar. Br. aan v. Zevenbergenlaan 104 Voorburg. Z Gevraagd tegen 1 Sep tember a.s. een R. K. meis je, eerlijk en plichtgetrouw zelfstandig kunnende wer ken en koken. Liefst dag en nacht. Klein gezin. Br. onder no. 3455 bureau van dit blad. Z Gevraagd in gezin zon der kinderen, Hulp in de Huishouding v. d. en n., kunnende koken. Aanm. Gr. Haesebroekseweg 51. Wassenaar K 1751-9019. Z Gevraagd een net aan komend R. K meisje met Sept. voor dag of dag en nacht, bij J. G. v. d. Krogt Vlietweg 28 Zoeterwoude. Z R. K. Huishoudster, b. z. a.. ongeveer 40 jaar, v. g. g. v. Brieven onder no. 6320 bureau van dit blad. Z Net R. K. Dienstmeisje biedt zich aan voor dag en nacht liefst in klein ge zin. Omgeving Leiden. Br. onder no. 3440 bureau van dit blad. Z R. K. Bakkersleerling of halfwas terstond gevr. Casper's Bakkerij, Stomp- wük. 6311 Z Huisverzorgster. B. z. a. flinke juffrouw 55 iaar oud (goed en degelijk karakter) voor verzorging van moederloos gezin. Br. onder no. 3452 bureau van dit blad. Z Terstond gevraagd net R. K. Meisje voor dag of dag en nacht van g. g. v. Br. onder no. 3454 bureau van dit blad. AANGEBODEN Z Aangeboden voor heer of dame een zit-slaapka- mer of zit- en slaapkamer met pension. Br. onder no. 3451 bureau van dit blad. Z Te koop aangeboden een trekkas 75 M2. Tevens 150 m. smalspoor. 60 c.m. en een partij verwarmings- pijpen en ketel. WYNlA, Lijsterstraat 15. tel. 25962. F Te koop aangeboden Ford Truck '31. in goe de staat. Herenweg no. 51, Noordwijk, Tel. 2738. 3458 Z Kunt U een beetje piano spelen maar toch niet vlot, moderne Engelse Wals cn Foxtrot Volg dan de nieuwe Amerikaanse piano-cursus. Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5 Tel 24358. Les or alle in strumenten. Z Damesfiets. Wegens plaatsgebrek ter pvername aangeboden een in goede staat zijnde Damesfiets m. torpedo, terugtraprem, kop lamp. enz. compleet z. g. a. n. Te bevragen Zater dag na 6 uur. Prinsenstraat no. 65a. 3457 Z Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek. Rente vanaf 3 y3 Fin., Bel. cn Ass Ktr. „Otto Sassenheim, Hoofdstraat 77. tel. 7488 na 6 uur 7329, Z Te koop: 2 pers. hout ledikant met onderlagen 15.2 pers opklapbed 20.bidstoel eiken met kruis 12.50 boekenkast je 5.—. mahonie houten linnenkast 35.droog- rek 10.Een hele par tij aardewerk, knappe kin derwagen 12.50, F. v. d. Pluym, Janvossensteeg 51. Z Gasfornuis, kolenfor- nuis. bad en geijser, Mc- chelsch dressoir Meehel- sche stoelen eiken buffet ovale eiken tafel, 2 pers. spiraal, divan op singels, Mech. bank eiken linnen kast prima klasse, Philips radio. W. F. Kooreman. N. Rijn 9. t. o. V. en D. Tele foon 23261. 3425 Z Te koop: pracht 3-delig twee persoons kapok bed- stel 35.—. 1 pers. 25.—. ledikanten 9.moderne handnaaimachine f 75. Dames- en Herenrijwielen 25 en 35. prima kijker 40 4 moderne stoelen 25 keukentafel 7.50 enz. Hooigracht 55. (Geen winkelhuis).3423 Z Berkel's vleessnijmachi- ne, snelweger, Nat. kasre gister ter overname, Eloc- trische Hobo Berkel kof fiemolen nat geëikte snel weger. Berkel's vleessnij machine no. 8 kasregister, wegens opheffing zaak. Al les in zeer goede staat (als nieuw). Br. onder no. 3426 bureau van dit blad. Z Te koop: 2 persoons 3- delig bedstel 25.1 per soons 17.50, ledikanten 9.grote eiken spiegel 11.handnaaimachine 37.50 dames- en heren- rijwielen 25 en 35. prachtki.jker f 40.vier moderne stoelen 25. Hooigracht 55 (Geen win kelhuis). 3453 Z Te koop aangeboden Woonark, tegen elk aanne melijk bod bev. gang met W. C. en keuken, kamer slaapkamer en bergruimte. Br. onder no. 3449 bureau van dit blad. Jongensrijwiel in goe de staat zijnde, zeer sterk met Dunlopbanden v. leeftijd 9—11 iaar. Prijs f 37.50. Adres Magdalena- Moonstraat 50. 3445 Z Voetbehandeling, thans in ieders bereik. Volledige voetbehandeling 1.25. Bij U thuis 1.50. Bij abonne ment (5 x) resp. 5 en 6.25. Manicure massage, pedicure. Steunzolen naar maat. J. M. Heiin Jr. Haag- weg 216. Tel. 20554. Behan deling volgens afspraak. Z Gratis pension aange boden te Noordwijk a. Zee voor meisje, dat genegen is gedurende de vacantie met de kinderen naar strand en duin te gaan. Br. onder no 3462 bureau van dit blad. Z Te koop: nieuw kinder- ledikantje f 15,pracht wandelwagen 30. 2 fau teuils 20. 2 stel overgor dijnen 10 per stel. groot vloerkleed 22.50. grote brede loper 10.thee meubel 10.theekast 6 F. v. d. Pluym. Janvossen steeg 51. 3448 W0NINGRUÏL Z Ter ruil aangeboden groot Herenhuis, 11 ka mers. Centrum stad. in ruil voor huisje met tuin 4 ka mers. Br. onder no. 3442 bureau van dit blad. GEVRAAGD Z Tc koop gevraagd een in goede staat zijnde neren- fiets, liefst merlcfiets. Br. onder no. 3463 bureau van dit blad. Z Gevraagd Sierteeltver gunning A. Tuinb. Teelt- veng. punt 4. c.v. N. Bakker Hzn. te Roelofarendsveen, tel. K 1713—487. 6363 Z Te huur gevraagd door jong echtpaar met 2 kin deren étage of kamers met keuken of gebruik daarvan Br. onder no 3450 bureau van dit blad. DIVERSEN Z Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor verkre gen gunst, na het houden van een noveen der drie Weesgegroeten. 3446 Z Auto-financiering. Wij helpen U op de vlugste en meest discrete wijze bij de aanschaffing van uw auto. Sinds 1934 het vertrouwde adres Fin. Kant.. „Archi pel". Borneostraat 16. Den Haag. telef. 550167. 3191 Z Zoeterwoude. Water en land. Vindt U bij Slinger land. Roeibotenverhuur. Niet duur. Speeltuin een genot; je lacht jeeen aap! Noorda 5. 3439 Z Houtwormen, motten en andere insecten in Uw meubelen of in uw woon huis worden door ons ra dicaal verdelgd volgens de nieuwste Amerikaanse me thode. Moderne Gaskamer. Kleine's Chemische Fa briek Lammenschansweg 10. Leiden Tel. 25738. Z Autorijschool - Citax- bedrijf. Gediplomeerd in structeur. Goedgekeurd les materiaal, snelle opleiding rijbewijs, motorles en ver keerswet inbegr. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 26584. Parkstraat 5a. Telef 22513. Z Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek Donkersteeg 3. Z Attentie. Wli repare ren gebroken porceleinen. Saksische groepen, antie ke borden beelden, kristal, ivoor, koper, brons enz Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brom mer Haarlemmerstraat 99. ingang Goe-Gerrititeeg 1. Tel. 22791. 2* Alt op de Mare heeft 2de h. Nelson herenriiwicl 165.Victoria demon stratie hulpmotor op R. S. rij v/iel 350.Motor los 275.Verder nog enkele 2de h. Herenrijwielen f 30. en hoger. Sachs 74 cc. 3460 Z Rashonden. Gele Boxers lerriers. Pinchertje, Tro pische Vogels, Pouwstaar- ten. Nonnen. Meeuwtjes. Hengelsportartikelen, sche ren. trimmen. Rashonden te koop gevraagd. Teunis- sen. Levendaal 28. telefoon 22053. Leiden. 3461 Z Aquarium „Erkoso" luchtpompen, enorm veel lucht gevend, 22.— Cell, filterbakjes voor kleine aquaria, cell, broed kamers, vangklokken. vuilhevels. thermometers, uitstromers luchtslang. slangklammcn. cell. buis. filternorit glas watten enz. L. J. den Hol der. Janvossensteeg 75-77, Telefoon 26901. 3456 Z Goedkoop Serviesgoed! Porseleinen theepotten 98 cent, alle maten zelfde prij zen. koffiepotten groot mo del 1.49, kinderkopjes met oor 19 cent. brood- schaal 1.49, grote aard.- schaal 98 cent. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, No va Noordeindo 43 cent. 3427 Z Dames fauteuiltjes ma honie met damast bekle ding. antiek kastje, veel bergruimte 125.—. Ge beeldhouwde stoel, kristal len kronen. 2 armstoelen eiken prima bekleding, an tieke doek 62.50. zeer aparte geschenken. Mous se. Hooigracht 59, telefoon no. 23264. 3447 Z Pluimveeliefhebbers!! verlangt U beste winter- legsters? Koopt nu! Eicrep prijzen bewegen zich in stijgende lijn graanprijzen gedaald. Hennen nu nog zeer voordelig leverbaar! Prima afstamming en kwa liteit gegarandeerd. Alle ingeënt. Valk Boumanweg 26a Tel. 25590. 3432 Pannen-pri.jzen-oorfog! Lxtra zware kwaliteit emaillc. 20 c.m. doorsnede van 6.85 voor 3.75. 22 cm. van 7.60 voor 4.49, 24 c.m. van 8.80 voor 4.98. 26 cm van 10.20 voor 5.98. I.V.A. Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43. 3427 Z Muziekliefhebbers! Vrolijke platen ook de nieuwste, vanaf 0.35. Mooie koffereramofoons vanaf 25.Philips ra dio's vanaf 25.—, accor deons pianoklavier 40. Motoren, lampen. veren, radio-onderdelen Janvos sensteeg no. 41 Leiden. Z Vacantletijd! Speel- tuintijd! Ouders, komt met uw kinderen naar Speel tuin en roeigelegenheid .Klein Giethoorn", voorh. van Meurs, Hazerswoude. Deze biedt U een fijne en goedkope vacantiedag. Toe gang in alle vermakelijk heden is vrij, doch al leen verplichte consump tie. 6310 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 150. uitsluitend tegen contante betaling

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3