graeiose hutspot^ BIOSCOPEN Raad koos leden voor de verschillende commissies ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Zaterdag 4 Augustus Dinsdag a.s. is er groot feest in het huisje Baatstraat 23, waarin het echtpaar Miercmct-Mielo het diaman ten huwelijksfeest gaat vieren. Zes tig jaar hebben man en vrouw lief en leed gedeeld „zonder enige strub beling", zoals de bruid het uitdruk te! De bruidegom is 81 jaar en heeft bijna een halve eeuw gewerkt o.p 'n dekenfabriek van Zuurdeeg en woont nu rustig met zijn 79-jarige vrouw. Samen wachten zij in spanning de feestelijkheden af, die hun vijftig kinderen en kleinkinderen op touw hebben gezet. Gisteren viel de 18-jarige J. B., wonend aan de Waardgracht, in de Van der Werffstraat van zijn fiets. Hij kon niet meer opstaan en toen de E.H.D. arriveerde, bleek, dat de jongeman zijn linkerbeen gebroken had. Vermoedelijk is dit enige we ken geleden al gebeurd, toen J. B. in de falbriek van T. en D. oen groentewagen tegen z'n been kreeg. Hij had daarna enige weken rust genomen. Tekort, zoals gisteren op onprettige wijze gebleken is.... wilt natuurlijk nog wel iets ho ren over de jongens van Docos in het zomerkamp te Vugt. Welnu, de junioren en adspiranten hebben geen kans meer op een kampioen schap. „Maar", zegt de kampkrant Vrouw gedood door wasmachine Te Aarle-Rixtel is gisteren de 24- jarige mevrouw Van ScaykVan Houten, terwijl zij de pas gekochte wasmachine wilde aansluiten, met de electrische stroom in aanraking ge komen en op slag gedood. Een on deugdelijke draad bleek de oorzaak van dit ongeval. MELKSLIJTERIJ GEBOYCOT. Het melkbureau heeft maatrege len genomen tegen een Amsterdams melkbedrijf met 16 man personeel dat zich niet stoorde aan de vacan- tieregeling voor de melkhandel en dat doorging met het bezorgen van melk. Eerst heeft men meldt de „Tel." getracht de onwillige tot andere gedachten te brengen. Toen dat geen succes opleverde hebben de grote standaardisatiebedrijven besloten het bewuste bedrijf gedurende de vacan- tie geen melk te leveren. Ook in de provincie is men solidair, want zowel in Apeldoorn als in Tcrschuur ving het Amsterdamse bedrijf dat zijn eigen "(veg wenst te gaan, bot. De verwachting is, dat het melk bedrijf nu wel aan de vacantierege- ling zal gaan meedoen. DE BILT GAAT HUIZEN VERKOPEN OM ANDERE TE KUNNEN BOUWEN. De gemeenteraad van De Bilt heeft besloten over te gaan tot de verkoop van een aantal gemeentewoningen aan de Konijnenlaan in het Tuindorp en op het Jodenkerkhof, Met de op brengst daarvan wil men de bouw van een complex woningen aan de Tuinstraat financieren. MEINEED EN UITLOKKING TOT MEINEED. De Vlaardingse recherche heeft vijf mannen gearresteerd. Drie van hen worden verdacht van meineed, twee van uitlokking tot. meineed. Deze meineedaffaire zou zich in 1947 hebben afgespeeld bij de be handeling van een civiele proce dure. van gisteren, „we hebben fijn ge voetbald en daar ging het toch maar om". Donderdagmiddag werden de athletiek-wedstrijden afgelast van wege het warme weer. In de plaats daarvan werden zwemwedstrijden gehouden en de Leids jongens kwa men als eersten uit de strijd te voorschijn!- Hedenmiddag om half drie komen zij weer in Leiden aan. Het R.K. Sted. Comité voor Va- cantiebezigheden vraagt ons de pa rochianen van de St. Petrus- en van de Hartebrugparochic er aan te her inneren, dat zij morgen in staat ge steld zullen worden een bijdrage te geven voor de vacantiebezigheden van onze R.K. Leidse Jeugd. Laat ons eerlijk zijn: wat dit comité doet voor de jeugd, verdient ieders hoog ste bewondering! Laat de huismoe ders maar eens spreken over de enor me verlichting, wanneer hun sprui ten drie weken lang bezig gehouden worden op een prettige en verant woorde wijze! Weet u wat dat vergt van de leidsters en leiders? „Een prima stel", vertelt ons mevr Neu- wahl. „werken uitstekend!" Ja,' dan moet men toch eigenlijk blij zijn iets te mogen geven om dit werk goed te laten verlopen Morgen is de daad aan de parochianen van de Harte- brug en St. Petrus! In „Duinrell" te Wassenaar viel de 11-jarige Bennie E. uit Leiden over de draad van een afrastering. Hij kreeg een diepe snijwond in zijn linkerknie en werd door dr. Baart de la Faille verbonden. Dolgraag zouden we iedere week- toon met schallende juichtonen wil len vertellen, dat er weer een enorm bedrag binnengekomen is voor het Lekke Dak van de Stichting voor Kath. Sociale Jeugdzorg (St. Fran- ciscus Liefdewerk), Nieuwe Rijn 52, Leiden, giro 230414. Maar he laas, deze week kan dat niet. Er kwam slechts ƒ64.50 binnen waar voor hartelijk dank aan de milde ge vers). Zouden de vacanties oorzaak zijn van deze „slechte" week? Kun nen de mensen in deze toch al zo dure tijd niets voor het Lekke Dak missen, omdat zij op vacantie gaan? Voor het inrichten van Uw woning HASSELMAN D 4 PANDER BREE5TRAAT 146 BOTERMARKT2I-22 TELEFOON 26662 E IDE"' Lid Financ. Instituut Zeer goed te begrijpen! Maar toch de mensen die al iets gegeven heb- mensen die al eens iets gegeven heb ben. Maar de duizenden, die nog steeds wachten, die het wel van plan aijn, maar nog steeds uitgesteld hebben een gbobiljetje te schrijven of een enveloppe met inhoud in de bus van Nieuwe Rijn 52 te stoppen. De „Rijnpost" wordt morgen ver kocht aan de kerkdeuren van Rijp- wetering en Meerburg, De baten zijn bestemd voor het zomerkamp van het St. Franciscus Liefdewerk. Als U wist hoe de jongens momenteel genieten in hun eigen huis te Noord- wijkerhout, dan kocht U zeker een „Rijnpost". Wat U meer geeft dan één kwartje, is bestemd voor het Lekke Dak. Maak er een gulden van! Bovendien worden exemplaren van de Rijnpost verkocht op de Eltax- bussen in Leiden, Gaarne zou de K. S.J. nog enige dames willen hebben om de nummers in de bussen te ver kopen. Wie a.s. Maandag of Dinsdag een ochtend of middag vrij heeft en deze beschikbaar wil stellen vooi? dit sympathieke werk, gelieve zich zo spoedig mogelijk aan te melden op Nieuwe Rijn 52. Tussen haakjes: de prijs-puzzle in de „Rijnpost" was heel moeilijk. Toch kwamen er veel goede oplossingen binnen. Na loting werd de enige en grote prijs: een week gratis verblijf in „Het Behou den Huys" te Noordwij kerhout, ge wonnen door de fam. A. J. Koppers, Van Baerlestraat 4 A, Leiden. Nota ris C. J. F. Dolk hield belangeloos toezicht op de trekking. STADSKOK. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris N. W. Holtkamp te Leiden: Het herenhuis, met garage en schuur te Oegstgeest Prins Hendriklaan 17, in bod 26.000 en het bouwterrein aldaar in bod 3.050.zijn niet verkocht. Het herenhuis te Leidén Hoge Rijn dijk 138 in bod 10.700.koper de heer J. C. G. Alkemade q.q. te Voor schoten 10.701. Burgerlijke Stand Geboren: Ida Francina, d. v. M. Bakker en F. C. Lezwijn; Theodorus Leo, z. v. N. Kroesemeijer en C. Langeveld; Cornelia Johanna Maria d. v. H. Brusche en M. Leurs; Hu- brecht Pieter, z. v. H. P. Moelker en J. A. Vooren; Alphonsus Maria, z. v. A. Elstgeest en S. A. van der Poel; Yvonne Maria Christina, d. v. H. J. Hendrikman en W. J. den Hollander; Catharina Petronella, d. v. P. van der Burg en H. J. Verhoog. Gehuwd: R. van Rees en G. M. Kohn. Overleden: J. Zaalberg, wed van Braxhoven, 81 j.; M. van Leeuwen, wed. van Pennings, 71 j. Van de Avondmuziek in de Hooglandse Kerk op Maandag 6 Augustus, 's avonds half negen, Or ganist: Piet Uiterlinden, luidt het programma: la. Prelude, fuga en Ciaconna, Joh. Pachelbel- b. Wie schön leuchtet der Morgenstern, id.; 2a Nun komm der Heiden Heiland, J. S. Bach; b. Toccata en fuga d kl t, id.; c, Ich ruf' zu Dir, Herr Jesu Christ, id,; 3. Adagio en allegro uit orgelconcert in Bes, G. F. Handel; 4. Koraal in1 a ki t No. 3, César Franck. Volgende Avondmuziek 20 Augustus a.s. Doktersdienst. A.s. Zondag 45 Aug. zal de dienst worden waarge nomen door de doktoren: Van Al phen, de Haan, de Jager, Simons, Kortman. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 Aug. tot Zaterdag 11 Aug. waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; de Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. IN DE LEIDSE BINNENLAND De verdachte brand op dat rus tige Haarlmese hofje aan de Ursula- straat is door de zeventigjarige be woonster zelf gesticht, vermoedelijk in een vlaag van verstandsverbijs tering. Zij legde een volledige be kentenis af. Voorlopig blijft zij in een ziekenhuis ter observatie. „Mariaoord" te Vught is ver kocht aan de broeders van O. L. Vrouw van Lourdes, te Dongen, die er een Juvenaar zullen openen. BUITENLAND In West-Berlijn is Vrijdag in 260 woningen van rechtsradicale personen huiszoeking gedaan. De politie doorzocht ook woningen van voormalige leden van de N.S.D.A.P. Ledenlijsten, aanvraagformulieren en propagandageschriften werden in beslag genomen. Het Amerikaanse bureau voor buitenlandse vermogens heeft 35.000 dojlar, die voor Edda Ciano, de doch ter van Mussolini en weduwe van de voormalige Italiaanse minister van buitenlandse zaken, op een Amerikaanse bank waren gestort, in beslag genomen. 380 vierkante kilometer van het district Darbhanga in de staat Bihar (Noord-India) staat onder water. Bovendien heerst er in het gebied een ernstig tekort aan levensmidde len. Het water van de rivier de Kosi stroomt door meer dan 200 dor pen. Een groep van twaalf onder zoekers zal Maandag beginnen met onderzoekingen in een grot ten Zuidwesten van Pau aan de Spaan se grens. Dit is een van de grootste en diepste tot nu toe ontdekte grot ten. Seismografen van de Fordham universiteit in New York hebben Donderdag en Vrijdagmorgen vroeg „tameijk ernstige" aardschokken geregistreerd. Het epicentrum ligt op ongeveer 3000 km van New York, doch men heeft niet kunnen bepalen in welke richting. In Londen wordt een tentoon stelling gehouden van tanks, mortie ren en ander oorlogstuig, dat op de Noordelijken in Korea is veroverd. - De kampioen van een schut tersvereniging in de omgeving van Verviers (België), André Rader - macker, daagde een andere plaatse lijke scherpschutter, Jean Kairis, uit om hem op een afstand van 100 meter in het zitvlak te raken. Een twaalftal personen waren er getuige van, dat Kairis doel trof, Rader- macker, die in een ziekenhuis werd opgenomen, is thans aan de beteren de hand. Laatste Berichten De namen der aangekomen ge wonden zijn: G. v. Akkeren, sold., uit Wagenin- gen; A. van Beek, korporaal, Put ten; K. Lindekamp, soldaat le kl., Hoogeveen; J. H. Pranger, soldaat, Workum; G. A. van Rooy, soldaat, Epe; A. Ruygrok, le luitenant, Lei den; A. J. van Santen, korporaal, Zwolle; H. P. Sonneville, soldaat, Rotterdam; F. J. F. M. Weijnban- ningh, 2e luitenant, Groenlo. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 Aug. Groente. Per 100 kg.: rode kool 4.109.40, rabar ber 59, kroten 1119, uien 12 21. peen 1129, aardappelen 6.90 10.90, andijvie 5—7.70, druiven 140148, snijbonen 20—48, stok- bonen 2354, pronkbonen 1526 stambonen 2047, doperwten 21— 46, postelein 513, appelen 747, pruimen 73138, tuinbonen 12 17, spinazie 511, tomaten A 16 47, augurken 1691, zilver uien Casino. „De grote Parade 1915" zou men met de beste wil ter we reld niet als een verzameling mees terwerkjes kunnen betitelen ondanks het feit, dat de grootste komiek van het filmdoek, Charlie Chaplin, van de eerste tot de laatste meter aan wezig is. Men moet deze serie filmpjes ook niet als zodanig wil len zien. Men ga haar bekijken als een stuk historie, als het begin van de ontwikkeling van een zeer groot acteur. De filmpjes dateren van 1915, het jaar waarin hij zelfstan dig wordt en met al de roekeloos- heidt van een onbedaarlijke geest drift op de voorgrond treedt. Men kan ze beschouwen als curiositeiten, maar men zal moeten toegeven, dat Chaplin reeds hierin een eigen fi guur had, dat hij cultiveerde met de acrobatische lenigheid, die hem, ook in zijn latere films, steeds bijbleef. En.... men kan nog hartelijk lachen om al de smijt- en gooiscè- nes, die steeds op een originele ma nier worden voorgedragen. Voor alle leeftijden. Rex neeft van de week „Het zwaard in de woestijn", een ver haal van Joodse vluchtelingen, die in Palestina trachten te komen. Zij raken in het binnenland verzeild en hebben veel te stel'.en met de Britse bewakingstroepen. Een meisje wordt gearresteerd en later weer bevrijd, kortom er zit span ning in. Deze film is toelaatbaar voor personen boven de 18 jaar In de matinée draait de komische film „Allemaal onzin", waarvan de titel genoeg zegt. Hier hebben alle leef tijden toegang. In Luxor wordt deze week een echtpaar herenigd. „Das doppelte Lottchen" is de geschiedenis van twee tweelingzusjes, die elkaar nooit gezien hebben, omdat de ouders scheidden en ieder een van de kin deren toegewezen kreeg. Na zeven jaar ontmoeten de meisjes elkaar in een vacantiekolonie en omdat ze zo sprekend op elkaar gelijken, gaan ze het verleden eens uitpluizen. Daarbij komen ze tot de ontdekking, dat ze zusjes zijn. Na de vacantie ruilen de meisjes van tehuis. De een gaat naar de vader en de ander naar de moeder. Aanvankelijk merkt nie mand iets van de verwisseling, maar als een van de twee ziek wordt en niet meer schrijft naar haar zusje komt de geschiedenis uit. Bij het ziekbed komen de ouders dan tot de ontdekking, dat ze toch maar beter bij elkaar kunnen blijven. Men moet niet verwachten, dat de uitwerking van dit gegeven op groot se wijze is geschied, „Das doppelte Lottchen" is een charmante film, die alleen een hart van steen niets kan doen. Het probleem „Kinderen van gescheiden ouders" komt nau welijks aan de orde. Het geheel is echter zeer onderhoudend en over goten met het aroma van Duitse sentimentaliteit. Voor 14 jaar en ouder. Lido heeft deze week Walt Dis ney op bezoek; nagenoeg het gehele programma uitgezonderd het We reldnieuws is gewijd aan de te kenkunst van Disneyy en zijn me dewerkers. Eerst zijn wij de gast van de studio, waarin de tekenfilms worden gemaakt, tezamen met Ro bert Beuchley, die Disney wil inte resseren voor een komisch verhaal van een draak, die niet vechten wil. Hij verdwaalt van het ene laborato rium in het andere en als hy ten slotte Disney vindt, krijgt hij zijn vondst al op de film te zien. Een malle draak, dat beest, waarmee op vermakelijke wijze „de draak gesto ken wordt". Na deze inleiding doet „Dombo" zijn intree, een klein olifantje met veel te grote flap-oren. De ooievaar brengt hem in de circustrein, die hijgend en puffend door .Florida kuiert, bij moeder olifant, die er wat blij mee is. Maar de andere dames olifanten steken de slurven bij el kaar en giechelen om zijn grote oren. Men moet ze zelfs over z'n kop vastbinden anders struikelt hij erover. Maar een muis, die z'n vriendje wordt, krijgt het lumineu ze idee om die oren te gebruiken als vleugels en zo wordt het kleine olifantje de sensatie van het circus, want hij kan vliegen. De weg naar de luchtvaart loopt in dit geval via de alcohol en de dronkemansdroom van de kleine Bombo allemaal zonderlinge zeepbel-olifanten is een van de aardigste gedeelten. De film is wat Amerikaans la waaierig, het tempo is druk en dc sfeer is niet zo gaaf als bijv. van Sneeuwv/itje, maar het is toch een leuke film, die er bij jong en oud ingaat als koek. Alle leeftijden. Trianon vertoont deze week een luchtig zomerprogramma in de vorm van een film van Abbott en Costello, de twee avontuurlijke komieken, die (geheel aangepast aan de tempera tuur van het ogenblik) verzeild ra ken in het Vreemdelingen Legioen en eindeloze zwerftochten maken door de barre Afrikaanse woestijn. Ze beleven de meest afgrijselijke avonturen ,en dat zij er ten slotte als overwinnaars uit te voorschijn komen, is moeilijk een verdienste te noemen. Natuurlijk ontmoeten ze op hun zwerftochten weer de nodige mooie vrouwen en de film eindigt met het traditionele kusje, wat de verbaasde Costello van een van die schonen in ontvangst mag nemen. Bezoekers boven 14 jaar (K.F.C.), die een paar uur hartelijk willen lachen, kunnen hun hart ophalen. 1219, per 100 stuks: komkom mers 824, bloemkool 821 me loenen 46103, salade 27.80. per ziken 2.9030,per 100 bos: kro ten 3.40—7.10, radijs 1.80—2.10, selderie 24.70, peen 1136. NOORDWIJKERHOUT, 3 Aug. „De Eendracht". Dubbele bonen van 33.50, snijbonen 2.703.70, doperwten 3.6Ö, tuinbonen 0.70 Alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug Groente. Kropsla 26.20, andij vie 57, bloemkool 824, bospeen 819, bretkpeen 1222 per 100; snijbonen I 2.402.90, snijbonen II 22.50, snijbonen III 2.en door gedraaid, snijbonen stek 1.001.20, dubbele stambonen 2.803.80, prin- sessebonen f 3.70—.40 Augurken: grof 5.205.70, bommen 100125, stippel 33 40 per 25 kg Bloemen. Liatris 212 cent, Flox 1217 cent, Aglaia 27 cent, Asters 414 cent, Colvillie 612 ct., Segetum 27 cent, Anjers 49 cent Dahlia's 515 cent, Gladiolen 1139 cent, Scabiosa 1025 cent Lelies- 30 37 cent, Statice 1213 cent. Chry santhen 27 cent per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 Aug Groente. Vroege aardappelen gro ten 10.8013.80, idem bonken 9.80 10.idem drielingen 10.2015.20 bospeen 1736, waspeen 918, dem grof 910. bloemkool* I 18 32, idem II 12.25—25 idem III 9—12, sla 6.808.50 rabarber 9.709.90, postelein 78.10 to maten 3744, petersedie 2.60 2.80, selderie 3.905,10 stambonen 4046, snijbonen f 3548, appelen 3637, blauwschokkers 1755, peulen 1718, zilveruien 1112, komkommers 921, kroten per 100 bos 5.506.kroten per 100 kg. 1213.10. tuinbonen 1018, toma ten 37—44. TER AAR, 3 Aug. Groente. Snij bonen 2.003.20, idem stek 1. stamprinsessen 3.104.30, idem B 2.402.70, stokprinsessen 3.90 4.60. witte pronkers 1.201.50, tuin bonen 65 cent, alles per 10 kg.; an dijvie 812 cent, waspeen 1417 cent idem B 1012 cent, uien 15 cent kro ten 1217 cent, aardappelen 811 cent idem kriel 7 cent, zuring 6 cent, postelein 4 cent, rode kool 6 cent zil veruien 27 cente idem B 710 cent, Gemeenteraad Lisse De gemeenteraad van Lisse kwam gisteravond in vergadering bijeen. Afwezig waren de heren Romijn, van Waveren en van Resteren. Het voorstel tot wijziging van de regeling met betrekking tot de con trole op de met geldelijk beheer en met de boekhouding belaste ambtena ren, alsmede het onderzoek naar de deugdelijkheid der rekeningen werd zonder bespreking aanvaard. Het voorstel inzake het vaststellen van een reglement voor de raadscom missie werd Ir/esproken en de heer van Leeuwen bracht verschillende punten omtrent de secretaris, de fi guur van plaatsvervangend lid der commissie en de geheimhouding der besprekingen in de commissie naar voren. De voorz. meende, dat deze punten zeer moeilijk waren te omschrijven, doch dat in de praktijk een en ander wel naar gebruik en instructie gere geld zal worden. Hierna werd het voorstel aangeno men. De heren van Leeuwen, Randsdorp, Steenwinkel, Verdegaal en van Wa veren werden benoemd tot leden van de commissie van Openbare Werken en de Grondcommissie, terwijl de he ren van Kesteren, van Leeuwen en Scholte benoemd werden tot leden van de in te stellen financiële com missie. Op suggestie van het lid de Vries werden de plaatsvervangende leden dezer commissie omgewisseld en werd de heer Romijn plaatsvervan gend lid van de .commissie Openbare Werken en Grondcommissie en de heer de Koning plaatsvervangend lid van de financiële Commissie. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd de verbindingsweg tussen Gladiolenstraat en Broekweg Irissenstraat genoemd. Zonder bespreking werd besloten tot toekenning van een vacantiebij- slag en verstrekking van een voor schot ad 5 pet. aan het gemeente- personeel, zulks in overeenstemming met de rijksregeling. Het voorstel om niet deel te ne men aan het garantiefonds van de Vereniging tot bevordering van de Agrarische belangen in de Rijnstreek werd na enige opmerkingen van de heer Mesman, aangenomen. De begrotingswijzigingen 1950 en 1951 werden na een uitvoerige be spreking, o.m. betreffende voorzie ningen en centrale verwarming der ambtswoning van de burgemeester, zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Besloten werd tot het aangaan van een geldlening groot 200.000.— voor de bouw van een 12-tal woningen ten behoeve van gerepatrieerden. Burg. mr. Th. M. J. de Graaf werd hierop benoemd tot commissa ris van de N.V. Electriciteitsbedrijf HillegomLisseSassenheim. Een crediet van 2370.werd ver leend voor het aanleggen van een toegangsstraat naar de school voor moeilijk lerende kinderen. Het voorstel inzake de salarissen van secretaris en ontvanger werd zonder bespreking aangenomen. De gemeente-rekening over 1949 werd aangeboden. Het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werd verhoogd en ge bracht op 2.000.000. Aan de heren B. Schaap en E. Luyk werd een perceel bouwterrein verkocht aan de Gladiolenstraat nabij de Hyacinthenstraat voor de bouw van een dubbel woonhuis. Alleen de heer de Vries maakte gebruik van de rondvraag om te in formeren naar het wachthuisje aan de Oranjelaan. De voorzitter zal hierover, nadere inlichtingen inwinnen. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Westkanaalweg naar Ter Aar af gesloten. In verband met noodza kelijke herstelwerkzaamheden we gens ernstige verzakkingen van de Westkanaalweg tussen de Schave- jaagsbrug en de Galgmachine is de ze weg van en naar Ter Aar voor alle verkeer tijdelijk afgesloten. Vanuit Alphen wordt het verkeer nu geleid over de Rijnbrug om via de nieuw aangelegde weg aan de Oost zijde van het Kanaal in Aardam weer op de oude weg te komen. In Aar- dam wordt het verkeer naar Alphen eveneens over deze weg geleid. Geboren: Maria G. Th., d. v. J. v. Egmond en G. A. Bijlemeer; Geertje z. v. N. Oostveen en L. Verboom; Jaco'bo, d. v. A. Hoogerdijk en G. J. Klijn; Eddij, z. v. E. v. d. Neut en M. Stapper; Cornelis, z. v. G. G. v. d. Kwaak en T. Couvée; Rudolf L. G., z. v. J. A. v. Middelkoop en C. A. Woudsma; Thomas G., z. v. A. v. d. Panne en K. M. A. L. Kerber; Gerard H., z. v. J. van Rijswijk en W. B. van Dijk. Ondertrouwd: Paul Stouthamer, 29 j. en Hillegonda Schotel, 32 j.; Johannes van Zundert, 20 j. en Aaltje v. d. Heide, 22 j.; Jacobus W. v. d. Vliet, 27 J. en Jannigje v. d. Laken, 24 j.; Pieter Zuidam,, 50 j. en Catharina J. v. d. Zwaard, 44 j.; Jacob Stuivenberg, 25 j. en Alida Sprokkerieft, 24 j.; Antonie C. Ro- senbrand, 22 j. en Pieternella M. v. Rijswijk, 23 j. Getrouwd: Barend den Hertog, 25 j. en Elizabeth J. van Haren, 20 j.; Eimrt Uithol, 25 j. en Gijsberdina van Oosterom, 21 j.; Pieter K. Baaij, 22 j. en Ellij van Zijp, 20 j.; Everar- dus Stapper, 29 j. en Wilhelmina v. Oudshoorn, 25 j. HAZERSWOUDE De heer G. Kaashoek is be noemd tot kassier van de Boeren leenbank te Benthuizen. DE KWAKEL Geboren: Johanna Jacoba d. van A. R. Verkerk en K. J. M. Ven- drik; Jacobus Robertus Maria z. van P. F. Könst en A. A. Brouwer; Ma ria Johanna Wilhelmina Arnolda Klazina d. van C. J. Zeldenthuis en J. K. M. Blom; Cornelia Maria Ig- natia d. van H. N. Buskermolen en J. B. Egberts. Ondertrouwd; M. W. Vaneman 31 j. en J. C. Sit vast 26 j. Gebuwd: A. J. Ghijsen 23 j. en E. W. Bolte 23 j. Overleden: A. Schijf 76 j., te Haarlem, NIEUWKOOP Nieuw jachtterrein. Op 15 Juli 1946 is de gemeente voor de prijs van 8500.eigenaresse geworden Zuideinde 34 en 36 met bijbehorende schuren en het achtergelegen land, alles tezamen groot 1.88.86 ha. Deze eigendommen werden ingebracht bij het ontginningsbedrijf voor de kosten van aankoop, vermeerderd met de transportkosten ad 525.De gehele aankoop geschiedde ter belegging van de overtollige middelen van het re servefonds van het bedrijf. Dit reservefonds is eensdeels door de onttrekking daaraan van de nade lige exploitatiesaldi over de jaren 1948 en 1949 behoorlijk geslonken, anderdeels zijn er kasmiddelen ge bruikt voor het doen van verschillen de kapitaalsuitgaven als aanschaf fing van een tractor, aankoop van stortterreinen e.d., met het gevolg, dat het bedrijfgeld in rekening-cou rant bij de gemeente moest opnemen. Het gehele pand heeft de gemeen te thans verkocht aan de heer dr. J. A. Klein Swormink, geneesheer-di recteur van het St. Ignatiuszieken- huis te Breda voor de som van 13.000.—. Dr. Klein Swormink bezit reeds on geveer 54 ha. rietland en water, aan grenzend gelegen achter deze boer derij, vormend een prachtig terrein voor eenden jacht en visserij en van echt Nieuwkoops natuurschoon. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de nieuwe eigenaar van het achtergelegen grasland, ter grootte van 1.25 ha. te beplanten met houtgewas en op het erf een garage te bouwen met daarvoor een brug. ROELOFARENDSVEEN Uitgaansdag ouden van dagen. Gistermorgen was het bij vele inwo ners boven de 65 jaar niet zo rustig als zij gewend zijn. Immers de ge wone alledaagse sleur werd doorbro ken met het zich reisvaardig maken voor de jaarlijkse uitgaansdag. Niet dat deze voorbereidingen een erg om vangrijk karakter behoefde te heb- van de boerderij, pl.^atselijk gemerkt ben, want door de talrijke bemoeie nissen van het comité was ervoor ge zorgd, dat het de oudjes op deze dag aan niets zou ontbreken. Om 10 uur werd vertrokken met drie grote auto bussen van de fa. Maarse Kroon en twee luxe auto's voorafgegaan door het escorte van de rijkspolitie. Via AalsmeerUithoornLoenen Utrecht ging het over Soestdijk langs het paleis van de Koningin naar de Bilt, waar in de mooie speeltuin „Het Kalfje" de lunch werd gebruikt. Hier moest dr. Muskens, die de oudjes vergezelde, nog eerste hulp verle nen aan een militair, die door een ongelukkige val zijn enkel had ge broken. Dit alles nam echter niet weg, dat de oudjes enkele gezellige uurtjes in deze mooie omgeving ver toefden. Via Baarn, Loenen en Bus- sum ging het naar Amsterdam, waar de gehele stad rijdende werd bezich tigd, en met luxe bootjes een rond vaart werd gemaakt door Amster dams grachten, het IJ en langs de Oranjesluizen. In de omgeving van de Amstel werd hierna het diner ge bruikt. Te 7 uur werd uit Amsterdam vertrokken en werd een rondrit ge maakt via Haarlem en Bloemendaal, door de bollenstreek, waarbij in Noordwijkerhout bij een oud-Veen- der n.l. hotel v. d. Geest de koffie werd gebruikt. Hier sprak de heer M. Niewint een woord van dank tot allen, die tot het welslagen van deze reis hadden mee gewerkt. Speciaal verzocht spr. re clame te maken voor de voetbalwed strijd op heden, Zaterdagavond, te 7 uur op het DOSR-terrein, tussen DOSR I en Rijpwetering I, opdat de nog ontbrekende gelden voor deze reis bijeen zouden komen. Te kwart ovar tien arriveerden de oudjes weer in hun woonstede, wel voldaan en dankbaar gestemd over de prachtige dag, die zij dit keer onder zulke uitzonderlijk gunstige weersomstandigheden mochten mede maken.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2