Het nuttig laadvermogen van vrachtauto's Mais-voorraden branden in Zaandam (Zaaniuten aan Siim Hypnose onder nul DONDERDAG 2 AUGUSTUS Wt DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid de heer Kraaijvan- ger (KVP) betreffende de normen tot vaststelling van het nuttig laad vermogen van de vrachtautomobie- len heeft de minister van Verkeer en Waterstaat geantwoord, dat het bekend is dat in publicaties in som mige vakbladen uiting is gegeven aan ongerustheid, die in de kringen van het wegvervoer zou zijn gere zen over het feit, dat het laadver mogen, vermeld op de in het wegen verkeersreglement bedoelde ken tekenbewijzen voor vrachtauto's, soms lager is gesteld dan het tot dusverre op de vergunningsbewij- aen, afgegeven door het Ministerie van Waterstaat. Uit gegevens, ver kregen van de Rijksdienst voor het Wegverkeer en de uRijksverkeers- inspectie, mag intussen de conclu sie worden getrokken, dat de in die publicaties genoemde percentages van afwijking gemiddeld belangrijk te hoog zijn gesteld. Overigens is tot dusverre in geen enkel geval nog geen gebruik ge maakt van de in artikel 96 van het wegenverkeersreglement geopende mogelijkheid om bij de minister een bezwaarschrift in te dienen te gen het in een kentekenbewijs ver melde laadvermogen. Het is bekend, dat door de vracht- autofabrikanten nog geen interna tionale normen voor de vaststelling van het totaal beladen gewicht en de maximum asbelastingen van vrachtautochassis zijn aanvaard en dat daardoor inderdaad in sommige gevallen de desbetreffende opgaven van de fabrieken of van de verte genwoordigers daarvan in Neder land voor technisch gelijksoortige vrachtautochassis aanmerkelijk uit eenlopen. Hierover wordt thans in een UNO- bijeenkomst te Genève internatio naal overleg gehouden, waarbij evenals thans reeds in Nederland door de Rijksdienst voor het weg verkeer geschiedt wordt uitge gaan van de grondslag, dat de door de fabrieken volgens technische normen verstrekte gegevens bij de vaststelling van het laadvermogen van vrachtauto's niet mogen worden overschreden. De inrichting van de statistiek van de verkeersongvallen laat niet toe vast te stellen bij welk deel van deze ongevallen de .belading een rol heeft gespeeld. Het staat evenwel vast, dat de beremming van een voertuig door overbelading achter uitgaat en dat vooral bij zware vrachtauto's in de praktijk overbe lading spoedig tot onvoldoende be remming leidt, dit laatste acht de minister ontoelaatbaar. Uit de beantwoording zal duidelijk zijn, dat aan een opschorting van de thans gevolgde wijze vau vaststel ling van het laadvermogen voor vrachtauto's welke technisch te „Er zijn 3 dames voor U" Ontmoeting in de trein (Van onze correspondent) „Er zijn drie dames voor U", zo luidt de vriendelijke uitnodiging, die de treinreizigers op de trajecten van Amsterdam naar Dordrecht en Amersfoort deze maand gedrukt voor zich ontvangen, als ze argeloos in de coupé van de electrische hun krantje zitten te lezen, zich bezig houden met hun kruiswoord-puzzle of verveeld naar buiten kijken. Wat is het geval? Drie dames en hun leidster bewegen zich op be paalde uren door deze treinen en melden zich in de coupé's voor het laten zien van de modernste dames kapsels. Deze mannequins lanceren namelijk een home-permanent, dat op een gans nieuwe manier den vol ke wordt getoond. Wij hebben gisteren een kaartje gekocht om het nieuwe avontuur in eigen persoon te kunnen meemaken. Inderdaad was de afwisseling door deze merkwaardige demonstratie ons niet onwelkom en kennelijk ge noten zoveel anderen met ons mee Vooral waren het de dames in de trein, die maar niet konden uitge keken raken. Gelukkig, dat de man nequins telkens verder de compar timenten door moesten; want ook voor hen is tijd geld. Men zal na melijk begrijpen, dat die kapsel show niet zo maar voor de aardig heid alleen wordt gegeven. Er wor den namelijk bestellingen verwacht. En juist vanwege dit laatste konden we het gereserveerde gezicht van een onzer medereizigers begrijpen, die tersluiks kijkend naar zijn echtgenote dacht aan de aanslag op zijn portemonnaie. TOEGANGSWEG NAAR ELTEN KAN VERKEER NIET VERWERKEN. De weg van Doetinchem, via Beek naar de „gecorrigeerde" grensstrook om Elten, is vooral in de zomer maanden zeer druk geworden. Vele auto- en rijwieltoeristen maken van deze verbinding gebruik om een kijkje in dit nieuwe Nederlandse ge bied te nemen, terwijl een groot aan tal autobussen ook dagelijks deze route neemt. Het is de Toeristenbond A.N.W.B. echter gebleken, dat het deel van dit traject tussen Kilder en Loerbeek niet in staat is het drukke verkeer te verwerken. De weg is hier veel te smal en de gemeente Bergh is fi- nancieël niet in staat verbetering hierin te brengen. De A.N.W.B. heeft thans de steun van Gedepu teerde Staten van Gelderland ge vraagd, teneinde tot verbetering van deze weg te komen. verantwoorden is en welke is vast gesteld na overleg en in overeen stemming met het bedrijfsleven niet kan worden medegewerkt. Wel wordt overwogen om, in na der overleg met het bedrijfsleven, te geraken tot een overgangsrege ling voor vrachtauto's, voor welke voor de in het antwoord op vraag 1 bedoelde bekendmaking reeds een afwijkend laadvermogen op grond van de hoSergenoemde uitvoerings besluiten was vastgesteld. W.A.G.-WET GOEDGEKEURD. De Eerste Kamer heeft gister avond na een kort debat z.h.st. haar goedkeuring gehecht aan het wets ontwerp tot regeling van het goede renvervoer met vrachtauto's. De Groenten-uitvoer naar Duitsland WEER MOEILIJKHEDEN Tussen de Nederlandse autoritei ten en de tuinbouwverenigingen worden thans besprekingen gevoerd over de mogelijkheid tot voortzet ting van de groentenexport naar West-Duitsland. Alhoewel voor de eerste dagen de export nog verze kerd is, bestaat de mogelijkheid dat de Westduitse regering nieuwe eisen stelt wat betreft de termijn van crediet en de grootte der bedragen. Voorts hangt een en ander samen met de Duitse export. Juist iets om nu in huis te nemen mannen in Luis kunnen U op cforstige dagen soms verrassen met de vraag of er niets te drin ken is. Dan is het een hele voldoening voor een huis vrouw om dadelijk met een paar flesjes koel hier voor de dag te kunnen komen. Ook aan tafel kan juist nu een glas bier zo bijzonder welkom zijn. Denk er dus om straks een paar flesjes van De Gruyler mee te nemen. De Gruyler heeft heerlijk licht en donker bier in han dige pullen. Een pul kost maar 40 cent met cassabon. Er gaan twee reuze glazen uit Niet vergeten dus. bier in huis te nemen. WETHOUDERS VAN STEENBERGEN BLIJVEN IN IN FUNCTIE. De wethouders Delhez en Loos van Steenbergen, tegen wie door acht leden van de raad een motie van wantrouwen was ingediend, zullen aanblijven. In de zitting van gistermiddag hebben 6 van de 8 on dertekenaars der motie zich terug getrokken. (Volkskr.") Duizenden tonnen door het vuur aangetast Vanmorgen omstreeks zes uur is brand ontdekt in een drooginrichting voor mais op het terreinencomplex van de voormalige meelfabriek „De Vrede" aan het Noordzeekanaal te Zaandam. De drogerij is het eigen dom van de firma gebrs. Gort uit Nieuw-Vennep, die ook een opslag plaats voor mais op het complex heeft. Op het complex zijn de verschil lende gebouwen en opslagruimten in gebruik bij diverse Zaanse indus trieën. Een arbeider van de firma Gort, die werkzaam is in de opslagplaats, ontdekte vanmogen om half zes, dat een der z.g. karen, waarin mais wordt gedroogd, in brand stond. Hierin lagen zeven ton mais opge slagen, en op de zolder van dit vier verdiepingen hoge gebouw bevond zich nog 5 a 600 ton losse mais. De brandweer, die terstond werd geal armeerd, rukte uit met groot ma teriaal. Door de enorme rookont wikkeling was het voor de brand wacht niet doenlijk de vuurhaard te bereiken. Van vermindering van het vuur was dan ook geen sprake. Na vier VRAGEN UIT DE TWEEDE KAMER. De heer Weiter heeft zich met vragen tot minister Stikker gewend, waarin hij informeert of de minis ter heeft kennis genomen, van de zowel in als buiten Nederland ge voerde agitatie tegen het voorne men van Amerika om ten behoeve van de verdediging van West-Euro pa tegen de communistische drei ging tot een nauwere samenwer king met Spanje te geraken. Hij vraagt de minister aan Amerika te doen blijken, dat in Nederland ook kringen zijn, die deze agitatie met bezorgdheid gadeslaan. Voorts heeft de heer Weiter aan minister Stikker gevraagd of deze bekend is met het feit, dat in Ame rika door de Republiek Indonesia op ruime school een brochure wordt verspreid waarin op eenzijdige en vaak voor Nederland krenkende be woordingen propaganda wordt ge maakt voor de beweerde aanspraken van de R. I. op het Westelijk deel van Nieuw-Guinea. LICHTRECLAME EN ETALEGE- VERLICHTING WEER TOEGESTAAN. Mede met het oog op de veel zijdige belangen van het vreemde lingenverkeer heeft de Minister van Economische Zaken besloten de be perkende bepalingen met betrekking tot lichtreclame en etalageverlich ting op te heffen. De brandstoffenpositie is nog geenszins verbeterd, zodat het nood zakelijk blijft de uiterste zuinigheid te betrachten bij het gebruik van kolen, gas en electriciteit, zo zegt het Min. van Economische Zaken. Men dient er rekening mede te houden, dat in het najaar wederom beperkende maatregelen zullen moe ten worden getroffen. In het alge meen belang zal aan de handhaving hiervan streng de hand worden ge houden, aldus het ministerie. WEDSTRIJD IN LOZE PRAATJES Niet minder dan dertig standwer kers hebben Woensdag de Hilver- sumse markt opgeluisterd met een wedstrijd in loze praatjes. Een heuse jury kwam er aan te pas om de vaak kostelijke verhaaltjes te be kronen. uur lange bluspogingen breidde de brand zich zelfs nog uit naar de ach ter het gebouw gelegen silo. waarin de firma 7000 ton mais in opdracht van de regering heeft opgeslagen. Het personeel van de koel- en vries- inrichting „De Weegschaal", die eveneens in het gebouw is onderge bracht, verliet om half tien het door deze firma in gebruik zijnde gedeel te, omdat er gevaar voor uitbrei ding bestond. De geneeskunde- faculteit te Nijmegen De secretaris van curatoren der R.K. Universiteit deelt mede: Het voorlopig gebouw der medi sche faculteit zal 1 September ge reedkomen. Het bevat een college zaal, practicuumruimten alsmede re search- en technische afdelingen. Het onderwijs in de. medicijnen zal der halve in dezelfde maand kunnen aanvangen, de plechtige officiële ope ning zal geschieden op de dies van de universiteit, 17 October a.s. Het medisch onderwijs begint van onderen af aan, in 19511952 wordt dus alleen de stof van het eerste jaar onderwezen. Van jaar tot jaar schrijdt het onderwijs voort, zodat de uitbouw der faculteit gelijke tred zal houden met de voortgang der studie der eerste jaars 19511952; thans is tot aan het candidaatsexa- men (3 jaren studie) alles voltooid. SPEELCLUBS ZIJN ONWILLIG. Enige speelclubs in het land zijn van plan geen gevolg te geven aan de aanzegging van de zijde der Jus titie om het spel te staken. In een vergadering van de Crecle Privé van Hamdorf-Laren werd een parig besloten het spel niet te staken. Ook enige grote clubs in Den Haag en Scheveningen zetten het spel onverminderd voort.. Be stuursleden verklaren, dat het be zoek eer toe, dan af is genomen. Men moet het niet zó opvatten, dat we de Justitie of de Regering wil len trotseren, zo merkte de secreta ris van een Amusementsvereniging met ruim zesduizend leden op. Laat men dit alles bij de wet regelen. BIM EN MUGLI BASLI BELEVEN E€N AVONTUUR IN GNOENLANO BUITENLAND. De Amerikaanse autoriteiten hebben Woensdag de Hessische kroonjuwelen, die sinds 1946 bij de V.S. berusten, aan hun Duitse eige naars teruggegeven. De juwelen, meer dan 270 stuks, zijn uit Wash ington naar Frankfort verzonden. Amerikaanse militairen waren met de bewaking belast. Woensdag zijn zij aan de voormalige Hessische ko ninklijke familie overgedragen. Volgens een lid van de koninklijke familie, prins Philip van Hessen, zou slechts een „fractie"' van de kroon juwelen teruggegeven zijn. De Katholieke orde van St. Paul zal binnenkort in Japan een radio- uitzending beginnen „om de ideolo gische strijd tegen het communisme te winnen". Het station zal per dag 17 uur uitzenden. Bij Kimberley is een gele dia mant van ongeveer 511 karaat ge vonden. Bij hevige onweders in de pro vincie Luik zijn Dinsdag drie perso nen om het leven gekomen. 36. Steeds mee* wolkjes ontploften om het toestel heen. Af en toe klet terde een granaatscherf tegen Basli's gezondheidsmachine. De detective keek echter wezenloos voor zich, als of het tot de dagelijkse sleur hoort, om te worden beschoten in een ge zondheidsmachine achter een vlieg tuig boven Groenland. „Ze kunnen niet schieten zei IJso minachtend. Hij had beter zijn mond kunnen houden. Zijn woorden waren niet koud of er gebeurde iets onbeschrij felijks: Een voltreffer verwoestte Bim's toestel in een onderdeel van een seconde. Een oorverdovende slag klonk. Daarp gingen alle onderdelen van de machine en alle inzittenden ieder huns weegs. IJso werd door de kracht van de ontploffing als door een onzichtbare hand naar boven ge duwd voor hij begon te vallen; Bim schoot schuin omhoog als een cheru bijntje, dat de sterren wil begroeten; Basli viel doodzwaar en zonder par don naar beneden. Basli was dan ook het eerst op de begane grond. De ketel spleet open. Hopenlijk bracht de detective het er levend af! Daar ziet ge Bim en IJso statig zweven, lezer, Het wit van hun parachutes steekt af tegen het rood van de op gaande zon. Gemeenteraad Oegstgeest Vergoedingen voor de brandweer veroorzaakten lange discussies In de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering van Oegst geest is breedvoerig van gedachten gewisseld over het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de ver goedingen aan het personeel van de vrijwillige brandweer. Een deel van de leden vond de jaarvergoedingen althans voor de topfunctionarissen te hoog, ter wijl andere vroede vaderen de bedra gen, die bij brand werden voorge steld weer te laag vonden. De heer Blomsma (P.v.d.A.) open de de lij van sprekers met op te merken dat het hem ter ore was ge komen, dat men de vergoedingen in de kring der brandweer te laag vond. Voorts wilde spr. het voorstel aan vullen met een vergoeding voor be schadigde kleding en achtte de top salarissen te hoog. Hij vond de be staande bedragen voldoende. Ir. de Gruyter (V.V.D.) hield een warm pleidooi voor een hogere ver goeding voor de commandant en kon dan ook niet meegaan met de afwijzende houding van de commis sie 'van financiën. Hij was van me ning, dat de functie van comman dant een zware verantwoordelijk heid met zich meebrengt. Spr. zag in' de vrijwilligheid een element van opoffering en van arbeid en achtte het noodzakelijk, „dat. de ver goedingen een stoffelijke vorm moet zijn van de waardering van de bur gerij voor de brandweer. Hij vindt de uurlonen dan ook aan de lage kant. De heer van Kerkhof' (K.V.P.) acht de uurlonen juist en in over eenstemming met die van de vak arbeiders. De vrijwilligheid van de commandant vindt spr. maar twij felachtig, omdat deze functie ver bonden is aan die van Dir. van Ge meentewerken en acht het destijds bepaalde van 480.ruim vol doende. Alle lagere rangen wilde spr. eenzelfde bedrag van f 75.— geven. De fteer Kerkhof is boven dien van oordeel, dat de hoge func tionarissen figuurlijk wel het hoogst op de brandweerladder staan, doch dat letterlijk het lagere personeel dit doet. Overleg gepleegd De voorz. wees er op, dat er vol daan is aan de destijds in de raad geuite wens om overleg te plegen met de leden van dit vrijwilligers corps en dat uit de kring van de brandweer na deze bespreking - de voorgestelde bedragen zijn voort gekomen. De voorz. wees voorts op de verantwoordelijkheid en gebon denheid van de leiding en deelde mede, dat de nieuw gecreëerde func tie van onder-commandant in de praktijk noodzakelijk is gebleken. Voorts deed de voorz. de toezegging, die hij overigens heel normaal vindt, dat bij beschadiging van kleding deze zeker wordt vergoed tegen een reëel bedrag. Weth. Dijsselbloem (K.V.P.) wees nog op de risico's van de comman derende functionaris en op de nood zakelijke disciplinaire hiërarchie in een brandweercorps, ook al is dit1 vrijwillig. De heer van Mameren (P.v.d.A.) achtte de Zondagsvergoeding té laag,t terwijl de heer Blomsma nog voorstelde de vergoeding voor de brandmeester te verhogen tot 200. Tenslotte deed de voorz. nogmaals een dringend beroep op de raad het voorstel zoals het er staat over te nemen, omdat het geboren is uit ge meenschappelijk overleg. Het zal de goede corpsgeest, die er bij de Oegst. geester brandweer is bevorderen, indien wij doen wat ze vragen, te meer nu het gevraagde stellig bin nen de perken van het redelijke is gebleven. Het voorstel werd daarna zonder een enkele wijziging aangenomen, waarbij mr. Valentgoed (die lid is van, de commisie voor Financiën) geacht wilde worden te hebben te gengestemd. Bij de opening van de vergade ring deelde de voorz. mede, dat de heer Oosterom niet aanwezig was, Op een Woensdag te Bonn ge houden bijeenkomst hebben de West duitse rectores magnifici besloten het verbod op het houden van duels door studenten te handhaven. Op 5 Augustus zal van de Wal visbaai (Zuid-West-Afrika) een Franse expeditie vertrekken om in de Kalahari woestijn naar een „ver loren stad" te zoeken. omdat hij zich, in verband met zijn 50-jarig huwelijksfeest, had terug getrokken op de Veluwe. Spr. meen de te handelen in de geest van de overige raadsleden indien deze nes tor van de raad een gelukw'enstele- gram zou worden gezonden, waar eenieder het uiteraard eens mee was. Na een enkele wijziging in de no tulen deelden B. en W. mede dat van G. S. toestemming was verkre gen tot verlenging van de termijn van ontruiming van de onbewoon baar verklaarde woningen, doch dat op verdere medewerking van dit college niet moest worden gerekend. Onder de ingekomen stukken be vond zich een verzoek van de bewo ners van de Warmonderweg om verbreding van deze weg niet tot stand te brengen door onteigening van de voortuinen der huizen, waar op B. en W. voorstelde mede te de len, diat de verbreding van deze weg hun aandacht heeft, maar dat de plannen om daartoe te komen niet gaan in de richting van ont eigening der voortuinen. Wijziging uitbreidingsplan. Een voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan in de omgeving van de Celebesstraat werd conform be sloten, waardoor na opheffing van de bouwstop 42 woningen in twee woon lagen en 19 eengezinswoningen in uitvoering zullen kómen. Eveneens werd z.h.s. aangenomen het voorstel van B. en W. om de VEBO f 178.35 meer te geven dan is uitgetrokken in de begroitng en een voorstel om aan twee ontslagen gemeentearbeiders op arbeidsovereenkomst een klein pen sioen toe te kennen. Mevr. Kramers (P. v. d. A.) achtte het bedrag van 4.per week te laag en vroeg of deze mensen, indien ze te kort ko men by het Gem. Armbestuur moe ten aankloppen. Weth. Dijsselbloem deelde mede, dat verhoging van het pensioen geen effect zou sorteren, daar deze eventuele verhoging dan van andere uitkeringen zou worden afgetrokken. Hij moest mevr. Kra mers jammei genoeg bevestigend be antwoorden. Na een korte bespreking werd het voorstel van B. en W. om een onge vallenverzekering voor het brand weerpersoneel te sluiten eveneens z. h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur beklom mevr. Kramers haar stokpaardje en trachtte weder om een lans te breken voor een1 afde ling soci. baken. Als niet aan de orde zijnde, kwam dit niet in bespreking. Begroting sluitend gemaakt. Nu.de uitkering wegens onderne mingsbelasting met 40.000.is ver hoogd en de rioolwaterzuiveringsin stallatie dit jaar nog niet kan worden begonnen was het begrotingstekort ingekrompen tot 15.000.Ged. St. waren van mening dat de gemeente de begroting thans wel sluitend zou kunnen maken. Door wijzigingen in een zevental posten op de begroting is deze thans inderdaad sluitend ge maakt. Dit deed de heer Blomsma de op merking maken, dat hij bij de behan deling van de begroting reeds een waarschuwend woord had laten ho ren, terwijl het hem bevreemdde dat het nu in eens wel kan. Spr. vroeg voorts waarom om deze „voogdij" van G. S. gevraagd is. In scherpe bewoordingen antwoord de weth. Dijsselbloem, dat hier in het geheel geen sprake is van voogdij, doch dat 't de goedkeuring der begro ting door G. S. behelst, wat het recht van dit college is. Ir. de Gruyter vroeg terloops, of G. S. deze opdracht ook zouden heb ben gegeven als het tekort een ton zou bedragen, waarop de wethouder opmerkte, dat hierin juist de fout van de regering ligt, dat ze dit zeker niet zou gedaan hebben. De kleine gemeenten worden de dupe van de grote, die zich alles kunnen veroorlo ven. Weth. de Neef (Pr. Chr.) geeft aan de hand van cijfers het bewijs, dat de inkrimpingen zeer reëel zijn en zeide niet te begrijpen, dat de P. v. d. Ar tegen zou stemmen, zoals de heer Blomsma mededeelde. Zijn par tijgenote mevr. Kramers liet zich hoorbaar uit de mond vallen: „Dat begrijp ik ook niet". Hierna wordt het voorstel z.h.s. aangenomen, waarbij de heer Bloms ma geacht wilde worden te hebben tegengestemd. De heer van Nieuwkoop (Prot. Chr.) vond in het voorstel tot wijzi ging der legesverordening een on billijkheid om afwijzende beschik king, op een bouwaanvrage toch te laten betalen. Indien het hier force majeure betreft waaraan de aanvra ger niets kan doen vond de burge meester dit eveneens onredelijk en gaf de toezegging, dat een en ander dan niet in rekening zal worden ge bracht. SPORT WATERPOLO HET ENGELSE ZEVENTAL VOOR NEDERLAND Het Engelse waterpolozevental, dat Donderdag 9 Augustus op het eiland Jersey tegen het Nederlands zevental uitkomt, is als volgt samen gesteld: doel: Hardie (Otter SC); achter: Worsefi (Sutton and Cheam SC), J. Jones (Cheltenham) en Brand (Manchester SC); voor: Web ber (Weston Super Mare), Miller (Plaiston United) en Turner (Pen guin)'. Reserves: Bailey (Plaiston United) en P. Jones (Cheltenham). DAMMEN H.D.C.—ALPHEN a. d. RIJN. Ook de'laatste wedstrijden die gespeeld werden voor de bekercom petitie van de Hoornse Damclub te Alphen a. d. Rijn hadden een span nend verloop. In groep 1 gaat de strijd tussen Hk. de Vos, C. Ver boom en M. de Groot. Dit drietal heeft een ruime voorsprong op de andere deelnemers. Vrijdag a.s. kan de beslissing vallen, daar Hk. de Vos zijn laatste partij speelt tegen Hb. de Vos en C. Verboom eit M. de Groot tegen elkaar uitkomen. In groep II trekt vooral G. Bouw man de aandacht. Deze speler is een goede aanwist voor de a.s. compe titie van de L.D.D.B. De uitslagen van de laatste twee ronden zijn: groep I: Hk. de VosM. de Groot 1 1; Hb. de VosA. v. d. End 02; C. VerboomC. Looijenstein 20; E. MegchelseM. de Groot 02; Hk. de VosJ. Zaad 20; R. van Klave renC. Verboom 02; J. ZaadC. Looijenstein 02; Hk. de VosA. v. d. End 20; M. de GrootW. Baart 20. Groep II: G. BouwmanA. v. d. Vliet 20; Ph. SpekF. v. Doorn 02; A. de GrootR. de Leeuw 20; Ph. SpekG. Bouwman 02; J. PontA. de Groot 20; A. v. d. VlietA. Bijl 02; J. v. d. Linden R. de Leeuw 02; J. v. d. Linden G. Bouwman 02. POSTDUIVEN De Blauwband Com. (Sassenheim Lisse). Zaterdag 28 Juli, wed vlucht met jonge duiven vanaf Neuf- villes (B.) 190 km. In concours 73 duiven, deze werden aldaar gelost te 12 uur. Aankomst eerste duif 2 uur 52 min. 31 sec., snelheid 1132 meter per min., laatste duif 2 uur 58 min. 56 sec., snelheid 1065 m. per min. W. Buurman 1, 14, L. J. Drost 2, 3. 6, 10; H. v. Niekerk 4; G. B. Roodenburg 5. 7, 8, 13, L. de Rid der 9; P. C. Baartman 11, 17; H. J. Krom 12, 15, 18; C. v. d. Zwart 16. Het Oosten. Zaterdag 28 Juli hield deze vereniging een wedvlucht met jonge duiven vanaf Neufvilles, welke om 12 uur in vrijheid werden gesteld. De eerste duif bereikte zijn hok te 2.39.31 uur, snelheid 1163.45 m. per min., de laatste prijswinnende duif bereikte zijn hok te 2.50.54 uur, snelheid 1075,37 m. per min. Uit slag: J. Boekkooi 1, 2, 3, 6, 11, 13, 14. 18, 19, 23, 25, 27; D. Zwaan 4; W. v. Ommen 5; P. Groenendijk 7; W. Nag- tegaal 8, 28, 29; W. Ai ting 9; Tj. de Wit 10, 12, 21; Th. Houthof 15, 24; J. de Weerd 16. 17; A. Rooda 20; Jac. Marijs Jr. 22; J. Schipper 26; J. Prins 30. Tevens hield deze vereniging een wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux 896 km. De vogels werden Vrijdag 27 Juli des morgens te 6.30 uur in vrijheid gesteld met Z.W. wind. Zaterdag 28 Juli bereikte de eerste duif zijn hok 's morgens te 7.25.48 uur, snelheid 788.85 m. per min., de laatste prijswinnende duif 's middags 3.54.30 uur, snelheid 536.57 m. per min. De uitslag luidt: H. Kettenis 1, 6; W. v. Ommeren 2; J. de Weerd 3, 10; J. R. Smits 4, 11; J. Boekkooi 5, 8. 9, 12; F. Breedijk 7; P. Groenendijk 13, 15, 16, 19; A. Rooda 14; W. Nagtaegaal -17, 20; Th. Houthof 18. Ie kamp. fond J. de Weerd, 2e J. R. Smits, 3e J. Boekkooi. Kampioen duif fond J. de Weerd. Ie kampioen oude duiven J. de Weerd, 2e J. Boekkooi, 3e W. Nag- tegaal.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 6