Elly v. Gijn weer naar pleegouders BIOSCOPEN In de uraniummijnen ZATERDAG 28 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT ET TE BLAD PAGINA 3 £eidenaaxii eoopat&cen in ttuatmCië Australiërs vragen zich af, waar Leiden ligt (Van onze correspondent in Australië) „Een collectie van Hollandse bor den vasen enz. van Delft. De enige fabriek in de wereld, welke dit blauw kan maken, in de Porseleyne Flesch uit Delft, welke zonder on derbreking fabriceert sinds 1645. Deze kunst en haar geheimen zijn in één familie bewaard gebleven, en door de jaren overgeleverd van vader op zoon. Landschapschilde rijen en etsen van de Hollandse meester C. de Windt uit Leiden zijn eraan toegevoegd." Het is een „Loca paper" voor Pa ramatta en de Hill-districten, welke bovenstaande mededeling bevatte, als introductie voor de Holland- en misschien nog meer speciaal Leidse- show, welke was ingericht in de etalage's van het grote warenhuis der Murray Bros in de Church Street te Paramatta. Deze show maakte deel uit van een speciale expositie in verband met het 75 jarig jubileum dezer fir ma. Het was een Leidenaar die deze show mogelijk maakte, nl. Piet Hen driks. (Mr. Hendrich vertaalde het blad!) De heer Hendriks heeft een baan in een kappersbedrijf in Paramatta. Van kappers niets dan goeds, maar zij komen nu eenmaal met ieder hoofd van de bevolking in contact. Onder die hoofden bevond zich in Paramatta dat van één-u der leiden de figuren bij de Murray Bros, en langs die weg werd het contact ge legd tussen de Leidenaar en Para- mattenaar, hetgeen dan geleid heeft tot de expositie van de Hollandse kunst. Een niet onbelangrijk deel hier van werd gevormd door de prach tige Delfts blauwe borden en vazen, waarvan Hendriks geen afstand had kunnen doen bij zijn vertrek uit Holland. Goede Hollandse landschappen van de hand van de Leidse schilder C. v. d. Windt gaven niet alleen een beeld van ons land, doch ook van hetgeen op kunst gebied wordt ge presteerd. Behalve landschappen, zag ik er ook een fraaie tuil bloemen weer gegeven. De met de hand vervaardigde Friese klok daterend uit 1750, dat zeker een erfstuk in de familie Hen driks is, zal men niet gemakkelijk elders in Australië aantreffen! Bijzondere vermelding in het blad ontving ook het doosje sigaretten, dat tijdens de bevrijdingsdagen van 1940 bij Leiden was gedropt als sou- venier naar Australische berekening 15 pond had opgebracht. Voorts kon men enkele voedsel pakketten uit de Meidagen zien; een tinen thee-servies van plm. 400 jaar geleden enz. Waarom Hendriks dat zo imaar afstond? „Het is toch wel een aardige re clame voor Leiden en Holland.", zo vertelde hij. Inderdaad, want het is merkwaar dig hoe weinig in het algemeen de Australiërs weten van hetgeen buiten hun land gepresteerd wordt. Velen weten nauwelijks waar Holland ligt, laat staan dat zij iets van onze cultuur weten. Deze week verscheen in Australië een periodiek, dat door Hongaarse immigranten wordt uitgegeven in de Engelse taal, teneinde de Austra liërs iets te vertellen over de Hon gaarse kunst. Het is daarom goed, dat nu hier zo veel tienduizenden Nederlanders in dit land ztfn, ook de Nederlandse prestaties op verschillend gebied ruimer aandacht ontvangt. Dezer dagen sprak ik iemand af komstig uit Oegstgeest, die de kans krijgt voor een van deAustralische omroepstations op te treden in het wekelijkse programma, waaraan uit sluitend dilettanten medewerken. De man was blij, niet zozeer voor zich zelf, dan wel meer om hierdoor de Nederlandse naam door Australië te laten weerklinken. Vanwege de Pers-afdeling van het Consulaat, worden vaak films over ons land vertoond, terwijl de Pers attaché, de heer v. d. Laan, her haaldelijk wordt uitgenodigd tot houden van lezingen in bijeenkom- ECONOMISCHE POLITIE RECHTER Ondermaatse vis. In schilder achtige klederdracht verscheen een visvrouw voor de Haagse economi sche politierechter. Zij was bij een controle van de C.C.D. gesnapt bij het verkopen van ondermaatse vis op de Leidse markt. Het was een partijtje schol geweest, waarvan niet alle exemplaren de vereiste 23 centimeter lengte hadden. Er zaten een paar kleinere door heen, zei verdachte, maar wat kun je daar aan doen? De off. van jus titie wilde er in zijn requisitoir wel rekening mee houden dat eigenlijk de vissen op zee reeds uitgezocht hadden moeten worden. Hij eiste dan ook een lage boete, n.l. 20. of 10 dagen. De economische poli tierechter veroordeelde verd. con form. Hij zat met de bloemen. De zoon van een schipper uit Lisse had tulpen en narcissen gekweekt met de bedoeling om deze langs de weg te verkopen. De zoon was echter geëmigreerd en liet de bloemen aan zijn vader. Deze bloemen waren echter zonder vergunning geteeld en nu moest de schipper terecht staan voor de Econ. politierechter in Den Haag. Verd. betoogde dat van verkoop niets is gekomen. Hij had er dus geen geldelijk voordeel van gehad. De off. van justitie requi- reerde 30.boete subs. 10 dagen; de politierechter deed er vijf gul den af. sten van Australiërs. Het kan slechts medewerken om een goede reputatie voor de Neder landse immigranten te versterken. Er wordt helaas hier soms teveel in denigrerende zin over de immigran ten in het algemeen gesproken. Dezer dagen ontdekte men dat in Sydney als schoenpoetser werkzaam is, de 45 jarige professor in de phi losophic Anton Bruckner uit Praag, neef van de befaamde componist. Hij had vijf jaar in de Nazi-con centratiekampen doorgebracht. Tij dens zijn werkzaamheden als schoenpoetser in een fabriek, had Bruckner iets aan zijn oog gekregen waardoor hem 75.als compen satie werd toegekend. Zo vindt men onder de imigran- ten verschillende figuren, die tot de ontwikkeling van Australië veel zouden kunnen bijdragen, indien zij hierdoor in de gelegenheid werden gesteld. Mogelijk dat langzaam aan de in vloed van de immigranten zich zal kunnen laten gelden en dit land op hoger cultureel plan brengen. De kleine Leidse expositie, kan er een steentje toe bij hebben gedra gen! De Nederlandse zanger Justus Bonn, die zich thans in Australië gaat vestigen, heeft met enkele con certen die hij gaf, een goodwill ver leend, die waardering heeft ontvan gen in de Australische pers. Zo zijn de Nederlanders hier op de goede weg, om niet slechts hun aandeel te leveren in de arbeid voor het land, doch ook aan de cultu rele ontwikkeling van Australië. Gisteravond is brand uitgebroken in een boerderij te Landsmeer. Het vuur is vermoedelijk ontstaan in de hooiberg. Snel ging ook de volle er naast gelegen schuur in vlammen op. Het vuur sloeg over op de koestal. Ook deze brandde geheel uit. Met man en macht bestreed de vrijwilli ge brandweer van Landsmeer de vuui-zee en kon de aan de straatkant gelegen huizen behouden. Toen de laaiende vlammenzee een naastgelegen houten woonhuis aan tastte, konden de brandweerlieden het huis redden. Naar wij van emittente vernemen, is de emissie van 4% obligatiën ten bedrage van 5.000.000, in stukken van 1000, ten laste van de provin cie Zuid-Holland geen succes ge weest; de inschrijvingen daarop zul len ten volle worden toegewezen. NIEUWE WALVISVAARDER? De Nederlandse Mij. voor Wal visvaart overweegt ernstig de bouw van een nieuwe walvisvaar der. Het is de bedoeling, dat dit schip de „Willem Barendsz" zal gaan vervangen. De „Willem Barendsz" zal dan als transportschip worden gebruikt. Onderhandelingen worden gevoerd voor de bouw van een schip van ca. 44.000 ton, te bouwen Elly van Gijn, het meisje, dat en kele jaren geleden in een Duits zie kenhuis werd gevonden en daarna door de familie E. H. van Breemen in Zandvoort als pleegkind is aan genomen, is weer bij haar pleeg ouders terug. Verleden jaar is zij door de Haag se kinderpolitie aan haar moeder in Den Haag teruggegeven, toen deze ontdekt had, dat haar dochtertje zich in Zandvoort bevond. De pleegouders betwistten, dat het meis je Elly van Gijn was en meenden derhalve dat het kind hun ten on rechte was ontnomen. In hoogste instantie heeft de Hoge Raad ech ter het verzoek om vast te stellen, dat het kind niet Elly van Gijn is, niet-ontvankelijk verklaard, zodat de identiteit van het meisje nog steeds niet vaststaat. Intussen heeft de Haagse Voogdij raad geconstateerd, dat het kind bij de moeder geen behoorlijke behan deling genoot. De Voogdijraad heeft daarin naar de secretaris ons mede deelde, aanleiding gevonden de of ficier van Justitie te vragen het meisje weer bij de pleegouders te doen brengen. De officier van Jus titie heeft dit verzoek ingewilligd. De vader van Elly, die van zyn vrouw gescheiden is, heeft inmid- des de rechtbank verzocht voogdij te mogen uitoefenen. Indien dit wordt toegestaan zal er echter geen verandering in de situatie komen, aangezien de vader er mee accoord gaat, dat Elly in Zandvoort blijft. „Trouw". Wilt U iets weten? Vraag: Is er een R.K. kerk in Wolfheze? Antwoord: Neen, Wolfheze behoort gemeentelijk bij Renkum. Wij weten niet, of de Katholieken bij Renkum dan wel bij Oosterbeek horen; dat kunt u het best daar ter plaatse in formeren, Tijden van H.H. Missen kunnen we niet opgeven. Vraag: Route van Wijk aan Zee naar Haarlemmermeer, stoomgemaal De Lijnden; hoeveel km? Antwoord: Wijk aan Zee, Velzen, Santpoort, Haarlem, dan richting Amsterdam, ter hoogte van Haar- lemmerliede, dat links van bü een Nederlandse werf. Over de spoorbaan ligt, rechtsaf naar De financiële regeling is nog niets de- - - - - - - -- - finitiefs bepaald. Zodoende is de op dracht nog niet verstrekt. 3$ióxun->cat ool< in het Hollandse polderland De beroepsvisser C. Schreuder uit Giessen-Nieuwkerk in de Alblasser- waard heeft dezer dagen in een door hem gezette palingfuik een dode bisam- of muskusrat gevonden. Bij de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen, die direct van de vondst in kennis is gesteld meldt de Telegraaf heerst nu gro te bezorgdheid over het feit, dat het deze gevaarlijke knager blijkbaar toch gelukt is om via onze grote ri vieren het Nederlandse polderland binnen te dringen en daar een gevaar voor de dijken te vormen. Het is n.l. niet denkbeeldig, dat dijken of an dere waterkeringen gaan verzakken, wanneer de bisamrat (een nachtdier) daar begint haar beruchte lange ho len te graven. De bedreiging van ons polderland wordt des te ernstiger, omdat de bi- samratten er een ideaal levensmilieu in vinden; zich daar niet alleen uit stekend kunnen vermeerderen, doch door de gesteldheid van het land ook moeilijk zijn te vangen. Hoewel men in de na-oorlogse jaren reeds een rat gevangen had in Heusden, hoopte men toch, dat de beesten niet boven de grote rivieren zouden komen en vooral, dat zij uit de Biesbósch, waar zij 'n ideaal woon oord vinden, zouden wegblijven. Deze hoop is door de vangst te Giessen-Nieuwkerk wel niet geheel de bodem ingeslagen, maar men is niettemin bevreesd, dat het nu gevon den exemplaar juist via de Biesbósch in de Alblasserwaard is geraakt. In de Biesbósch is het bijna onmogelijk om de ratten te ontdekken en uit te roeien. Lijnden; afstand 30 km. Wat uw andere vraag betreft, daarmede komen we op het gebied van de reclame. U kunt naar het Acad. Ziekenhuis gaan, waar men u, indien nodig, wel een dergelijk apparaat zal aanbevelen. Tevens kunt u daar wel een adres bekomen. Vraag: Route van Hazerswoude Rijndijk naar Handel, HandelVal kenburg, ValkenburgWell, Well Beek, BeekEde, EdeHazerswou de, WellLichtenvoorde en Lich tenvoordeEde; hoeveel km.? Antwoord: Hazerswoude, Boskoop Gouda, Schoonhoven, Gorinchum, Woensdag 18 Juli is uit een be stelauto tussen Amsterdam en Amersfoort een pakket ontvreemd, afgezonden door de Kon. Pharma- ceutische fabrieken Brocades Sthee- man te Amsterdam aan de stichting Zon en Schild te Amersfoort. Het pakket houdt o.m. in zware vergif ten, o.a. 100 ampullen Sulfas/Atro- pin, 200 ampullen Repositol, 1000 poeders Pulv Folio Digitalis a 75 mgr., 1000 tabletten idem 50 mgr. Verder bevinden zich nog in het pakket 4 pakjes Dixtropus, 100 manformonf rage's van 1000 een heden, 2 flessen Succus Rhoeados, 1000 gr. Sal Ems Fact, 3 poederver- stuivers en 5 kg. Aceton. Indien de pakketjes worden ge vonden, wordt gevraagd ze niet te openen, maar onmiddelijk de po litie te Amersfoort van de vondst in kennis te stellen. IN DE LEIDSE Casino. De ene dwaze situatie volgt onmiddellijk de andere op in „De mooiste tijd van je leven*' en hiermede is direct het genre gete kend. Het is een dolle verzameling grappen en geestigheden geworden waarin een loopje genomen wordt met alles, waarmede een Engelsman kan spotten. Tot zelfs de eigen film maatschappij moet er aan geloven. De woordspelingen en quasi-sophis- men zijn legio in aantal Zij verlenen aan deze film mét de humor dat tintje, dat nodig is, om van een film een „vacantie-film" te maken, waar bij het (zomer)-weer geen rol speelt. Voor alle leeftijden. Trianon heeft ook een echte vacan tie-film „Het meisje uit Artis", een genoegelijk verhaal van iemand, die burgemeester van een Amerikaans stadje wil worden en daarvoor de hulp nodig heeft van de machtigste partij in de stad. U weet, hoe dat met /Vierikaanse verkiezingen gaat; er wordt veel beloofd, er wordt veel propaganda gemaakt en de dollars spelen een grote rol. Maar hier zijn nog extra verwikkelingen doordat de candidaat in contact komt met de dochter van een dierentuin-directeur Vader en dochter zyn erg gesteld op dieren en hebben thuis een hele me nagerie. Wie daar niet aan gewend is maakt rare situaties mee, tot groot vermaak van de toeschouwers. Een echte film om een vacantiedag op te vullen. Voor alle leeftijden. Rex heeft de gezellige film „Onder moeders vleugels". De vier dochters van de familie March blijven echter niet onder moeders vleugels, maar nemen allen hun vlucht in de wereld, uitgezonderd één, de jongste, die komt te overlijden. Hoe de' meisjes hun weg uit het ouderlijke huis vin den is de inhoud van deze film. Voor alle leeftijden. Lido. „Minderjarig meisje ver mist" is een Engelse film van een meisje, dat verdacht van een moord gevlucht is uit het huis. waar zij wordt opgevoed, dat wil zeggen bij haar oom en haar tante, 't Is een zonderling stel mensen daar bij elkaar en even zonderling is de opvoeding, die zij het nichtje geven. Nu is zij op de vlucht, geholpen door een man, die de klappen van de zweep kent, de zweep van Scotland Yard. waarbij hij vele jaren met suc ces in dienst is geweest. Er heerst spanning rond dit verhaal, van begin tot einde, ook al bevredigt deze span ning niet in alle opzichten. Een heel leger van achtervolgers zet de ene hinderlaag na de andere op, om de beide vluchtelingen te .vangen en na vele mislukte pogingen komt de ont knoping in een dramatisch einde, waarbij de rol van de zo welwillend poserende voogden in het ware licht komt te staan. Een film met voortref felijk spel van Trevor Howard en Jean Simons. Een film, die voor 14 jaar gelCeurd is, maar waaraan kin deren van 1415 jaar niets hebben. Luxor vertoont deze week „De muurbloem van het leger", een film, die even tijd nodig heeft om op gang te komen, maar d ti ook in vlot. tempo allerlei komische voorvallen opdient. Een zekere Bill Kluggs is de eerste uit zijn stadje, die zich aan meldt als oorlogsvrijwilliger na de aanval van de Janpen op Pearl Har bour. Hij is de héld van de dag. maar het kost hem rr^le. om dat ook te blijven. Want na zijn opleiding wordt hij instructeur in zijn eigen plaats, zodat hij nog thuis rondhangt als buurtgenoten met sterke frontverha- len een weekje verlof komen door brengen. Eindelijk krijgt hij echter zijn kans. Door toevallige omstandig heden komt Bill in Frankrijk terecht, waar de verzetsbeweging hem een film geeft over de V 2. Hiermede keert hü naar zijn hoofdkwartier in Engeland terug. De generaals erken nen de verdienste van Bill, maar door misverstanden, die in verband staan met dienstgeheim komt de held in een psychiatrische inrichting terecht. Uiteindelijk krijgt hij de eer, die hem toekomt en de bewoners van zijn stadje, die eerst niets meer van hem moesten hebben, brengen hem met de muziek voorop naar het vliegtuig voor Washington, waar de president met een onderscheiding op de jonge held wacht Een zeer amusante film, die geschikt is voor alle leeftijden.. Woudrichem, Giesen, Neerandel, Opandel, Drongelen, Waalwijk, Vlij men, Den Bosch, Berlicum, Hees- wijk, Veghel, Erp, Boekei, Handel; afstand 135 km. Handel, Gemert, Deume, Meyel, Roggel Naelen. Roermond, Sittard, Schimmert, Wijnantsrade, Valken burg; afstand 100 km. Zelfde route terug naar Roermond Swalmen, Reuven, Tegelen, Venlo, Velden, Arcen, Well, afstand 82 km. Well, Afferden, Gennep, Mook, Groesbeek, Beek; afstand 38 km. Beek, Nijmegen, Oosterhot, Slijk, Ewijk, Andelst, Zetten, Wagenin gen, Bennekem, Ede; afstand 33 km. Ede, De Klomp, Renswoude, Zeist, Utrecht, Woerden, Bodegra ven, Alphen aan den Rijn, Hazers woude; afstand 80 km. Well, Gennep, Mook, Nijmegen, Doornemburg, Zevenaar, Doetin- chem, Varsseveld, Lichtenvoorde, afstand 100 km. Lichtenvoorde, Zieuwent, Tolhut, Zelhem, Laagkeppel, Doesburg, De Steeg, Arnhem, Ede, enz. als boven afstand 155 km. Vraag: Route Zoeterwoude naar Lutte; hoeveel kim.? Antwoord: Zoeterwoude, Alphen, Woerden, Utrecht, Amersfoort, Voorthuizen, Apeldoorn, Teuge. De venter, Holten, Markeloo, Goor, Delden, Hengelo, Oldenzaal, Lutte, afstand 194 km. Vraag: Route Leiden Hoorn, hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Oud Ade, Roe lofaren dsveen, Oude Wetering, Lei- muiden, Amstelveen, Amsterdam, Buiksloot, Schouw, Purmerend, Oosthuizen, Scharwoude, Hoorn, afstand 78 km. Vraag: Route Leiden—Ede. Antwoord: Deze route vindt u vanzelf in bovenstaande antwoor den (EdeHazerswoude). Vraag: Route HazerswoudeBox tel; hoeveel km? Antwoord: Hazerswoude, Boskoop, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Hou ten, Schalkwijk, Culemborg, Zalt- Bommel, Den Bosch, Vught, Boxtel; afstand 112 km. Wat telt een mensenleven? De „Stem van Amerika" heeft een uitzending gewijd aan de omstan digheden, waaronder wordt gewerkt in de Saksische uraniummijnen in de omstreken van Zwickau bij de Tsjechoslowaakse grens, die door de Russen worden geëxploiteerd en waar onlangs 10 mijnwerkers de dood hebben gevonden en 15 wer den gewond. Volgens een ooggetuige zijn de schachten ongeveer 180 meter diep en moeten de arbeiders er in afda len langs houten ladders, die in de winter met ijs bedekt en zo glad zijn, dat tal van ongevallen voor komen. Het vorige jaar zouden 80 arbeiders dood zijn gevallen en nog meer zouden het slachtoffer zijn geworden van het instorten van ondergrondse gangen. Het erts wordt aan de opper vlakte gebracht in manden, gewone zakken en rugzakken. Elke der uit 10 man bestaande brigades moet per werktijd 5 a 8 zware lasten erts van ongeveer 50 kilogram naar boven brengen. De genen, die gewone zakken gebrui ken, moeten er 15 a 20 elk met een gewicht van 20 tot 30 pond voor hun rekening nemen en zij, die rugzakken hebben, moeten 25 tot 30 rugzakken met een gewicht van ongeveer 25 kilogram elk naar bo ven brengen. Het erts wordt verpakt in kisten met het opschrift: „machine-onder delen" en gaat per spoor naar Frei burg ten Noordoosten van Chem nitz ,waar het door Sowj et-deskun digen wordt gesorteerd. Het beate erts gaat per vliegtuig naar Lenin grad voor de Russische atoompro jecten. Elke dag vertrekken op zjjn minst 25 wagons met erts van Frohnau naar Freiburg, Laatste Berichten Bezoek van de Korwngm aan de Vijfherenlendefi VANDAAG WEER VERDEK. Het koninklijk paar, dat de nacht in Gorinchem doorbracht, begaf zich Zaterdagmorgen met de „Piet Hein" van Gorinchem naar Hardinxveld, waar een bezoek gebracht werd aan het Lingegemaal, „Mr. Dr. G. Kolff", een der modernste watergemalen in ons land. De Koningin vertrok vervolgens via Schelluinen naar Nieuwpoort aan de Lek en Prins Bernhard reed naar Papendrecht om een bezoek te brengen aan de maatschappij voor vliegtuigbouw „Aviolanda". Twee oudo Hardinxveldse vissers boden Koningin Juliana paling aan. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Juli. Groente. Per 100 kg: rode kool 1015, groene kool 8, rabarber 58. kroten 13, uien 13, peen 1728, aardappelen 1113, andijvie 512, druiven 124150, snijbonen 2059, stok- bonen 47, stambonen 3242, dop erwten 2464, peulen 1456. postelein f 8.pruimen 69112, tuinbonen 1627, spinazie 67, Tomaten A 1660, Augurken f 7 88; per 100 stuks: komkommers 8 22, bloemkool 838, meloenen 5992, salade 24.20, perziken 226; per 100 bos: kroten 46, selderie 34, peen 2081. VEUR, 28 Juli. Groente. Bloem kool 1842, komkommers 2026, kromme komkommers 2025, rode kool 45, sla 24.30, andijvie 815, postelein 6—13, bospeen 4048, kroten 8093, stambo nen 5055, tuinbonen 2024, sel derie 3.tomaten 6067, meloe nen 6097. NOORDWIJKERHOUT. 27 Juli. De Eendracht. Dubbele bonen ƒ3.403.80; blauwe schokkers ƒ5. Doperwten 2.402.90, Tuinbonen 1.401.70 alles per 10 kg.; Aard beien 1.802.40, zwarte bessen 2.50 per slof, Aardappelen 0.13 per k.g. KATKIJK AAN DEN RIJN. 27 Juli. Groente. Vroege aardappe len groten 9.2014.40, idem drie- 'lingen 7.6013.20, idem kriel 6 9.20, bospeen 2442, waspeen ƒ13 —37, bloemkool I 14—54, idem II 825, kroten 2425, tuinbonen 1326, herenbonen 3052, snij bonen 3953, aalbessen rood 40 —52, zilveruien per 100 bos 5354, tomaten f 821, sla-uien 711, rijs- doperwten 3759, boskroten 5 11. peterselie 2.40—3.40 sla 1.00— 5.30, stokdoperwten 2546, selderie 5.508.50, zilveruien per 100 kg. 34.10, bonenkruid 4.304.70, zwart aalbessen 1.001.02, andijvie 0.90—1.00. ROELOFARENDSVEEN. 27 Juli. Groente. Aardbeien 28—50 cent per half pond; kropsla 2.003.80, andijvie j 7<12, bospeen 2236, aardappelen 1115, bloemkool 8 34 pen 100, snijbonen I 3.704.40, idem II 3 2C—3.90, idem stek 1.50 2.50, dubbele stambonen f 2.904.00 princessebonen 4.505.40. tuinbo nen 1.50 per 10 kg., Augurken: grof 4.404.90, bommen 4.70 en stip pel 2.903.60 per 25 kg Bloemen. Alstroemeria 818 cent, Segetum 58 cent. Anjers 40 80 cent, Aglaia 411 cent, Liatris 3 18 cent, Colvillie 616 cent, Zinia 824 cent, Gladiolen 2032 cent, Flox 1521 cent. Asters 1222 cent, Asp. Plumovis 10—37 cent, Dahlia's 918 cent, Scabiosa 1831 cent, Ro zen 1560 cent. Jieiefaontjeó PERSONEEL Z Er wordt gevraagd voor direct flink Dagmeis je, Voorschoten „Vliet en Wegen", bij tramhalte: Kniplaan, tel. 670. 6131 Z Flinke Werkster ge vraagd te Voorschoten. Br. onder letter W.w. Boekh. Volkens, Voorschoten, 6132 Z Wegens ziekte terstond gevraagd Halfwas of Leer ling. Bakkerij P. v. Vel zen, Rijpwetering. 6137 Z Een R. K. Meisje biedt zich aan vóór 2 dagen per week als werkster, liefst omgeving Ter Aar. Br. on der 6146 aan J. v. d. Pijl Langeraarseweg no. 232 te Langeraar. Z R. K, Dienstbode ge vraagd voor dag of dag en nacht. J. Hoogeveen, Hoog- made. 6167 Z Net meisje gevraagd voor 5 dagen per week van 93 uur. Hogewoerd 56. 2 maal bellen. 6166 Z Steno-typiste biedt zich aan. Diploma's: Mulo-di ploma A, middenstands diploma, steno en typen. Leeftijd 21 jaar. Br. onder no 6170 bureau v. d. blad AANGEBODEN Z Attentie. Wij repare ren gebroken porceleinea Saksische groepen, antie ke borden beelden, kristal, ivoor, koper, brons enz Schoonmaken en vernissen V2B schilderijen reparatie Persische kleden. Brem- mer. Haarlemmerstraat 99. ingang Goe-G-erritsteeg 1. Tel. 22791. Z Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. r.ieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteee 3. Z Houtwormen, motten en andere insecten in Uw meubelen of in uw woon huis worden door ons ra dicaal verdelgd volgens de nieuwste Amerikaanse me thode. Moderne Gaskamer. Kleine's Chemische Fa briek Lammenschansweg 10. Leiden Tel. 25738. Z Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek. Rente vanaf 3y Fin., Bel. en Ass Ktr. „Otto Sassonheim, Hoofdstraat 77, tel. 7488 na uur 732JL Z Antieke doeken. Een sieraad voor uw schoor steen 62.50. Zeer aparte schemerlampen, kristallen kronen, hoekkast, antiek kastje, kisten in verschil lende prijzen. Doofpotten. Haardstellen Ketels, Wand lusters. Theestoven. Muus- se, Hooigracht 59. telefoon no. 23264. 3379 Z Alt op de Mare heeft 2de h. Nelson Damesrijwiel met verlichting 45.2de h. herenrijwielen f 110. 42.50, 30.—. Rood sport- rijv/iel met 3 versn. naaf en verlichting 190.—, z. Heren Nelson g. a. n 165.—. Z Tourmotorrijwiel Zünd- app. 600 c.c. '40, 4 cylinder als nieuw. Grunerielaan 27 Oegstgeest (Kerkbuurt). 3301 Z Invalidewagens. AL'e modellen invaJidewagena o.a. wandel-, huiskamer-, zelfbeweegbare en motor wagens Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 06 88. Tel. 22962. Leiden. Z Mooi weer kunnen wij niet leveren; wel feestmut- sen. toeters, goochel-trucs, gummi maskers, voor drachten, bruiloftsliede ren. lampions, guirlanders en 1001 scherts- en sehatcr- artikelen. Natuurlijk De Volle Neef, Diefsteeg 19. Z Te koop: 2 fauteuils. 4 stoelen 55.losse stoe len 2.50. 4 moderne pracht stoelen 35.da- mes-, heren- jongens- en meisjesrijwielen 25.en 35.2e persoons bed- stel 35.—. 1 pers. f 25,—. ledikanten 9.spiegel 12.50, kasten, tafels enz. Hooigracht 55 (Geen win kelhuis). 3376 Z Zit-Slaapkamer. Op mooie stand (Prof.wijk) wordt aangeboden zit- slaapkamer en kabinet voor dame of heer, b. b. h. h. Br. onder no. 3394 bu reau van dit blad. Z Rashonden. Goudgele Boxer Terrier. Ariedale Terrier, Tropische Vogels. Hengelsport artikelen. Scheren en Trimmen. Ras honden te koop gevraagd. Teunissen Levendaal 28 Tel. 22053 Leiden. 3396 kleden, spuiten elke kleur. Uw oude v/agen als nieuw terug. Bel 26545 of zend briefkaart en wij komen vrijblijvend bü Lange- zaal. Stille RUn 7. 6135 Z Te koop aangeboden i. g. s. z. wieg (geheel com pleet) en kinderwagen. Gevraagd autostep (op luchtbanden). J. D. Blok- huys. Ie Binnenvestgracht 33a, bü Morspoort. 3387 Z Te koop aangeboden 2 snelwegers en snümachi- ne. Matze. Morsstraat 50. Z Badgeijsers. gasforn., kleden enz. Als nieuwe badgeijsers. gasfornuizen, kleden, Perzische kleden, tafels, clubfauteuils, gas- radiatoren, linnenkesten, tin en koperwerk, nacht kastjes. schrijfmachines, radio's, enz. Nieuwe Rijn 60 bü hoek Hooigracht, te lefoon 22150, 3395 Z Alt op de Mare heeft een zeldzaam koopje: Vic toria demonstratie-motor, gemonteerd op R. S.-rij wiel met verlichting 350.. motor is ook los te koop. Sachsmotor 74 c.c. 65. Z Visserij-artikelen. Pa lingfuiken, 1- en 2 vleugel, zeeltpuiten. schakels of wargarens, kleine gebben en kruisnetten. fuikenrot ting, dobberkatoen, beue en dobberhaken. cachou, Tanol. fuikenlüntjes netten naalden, vissersgaren enz. L. J. den Holder, Janvos- sensteek 7577 Telefoon no. 26901. 3389 Z Tc koop ren prima bak fiets, in goede staat zijnde. Brieven onder no. 6149 aan het bureau van dit blad. Z Te koop: solide dames-, heren-, jongens- en meis- jesrijwielen 25 en 35. 2 fauteuils 4 stoelen 55.—, losse stoelen 2.50. 2 pers. 3-delig kapok bedstel 35. één pers. f 25.—. ledikan ten 9.vloerkleed 15, dienstbodenkast 15. huis). GEVRAAGD Z Net meisje vraagt enig naaiwerk aan huis. Diplo ma aanwezig. Er. onder letter R. aan de agent J. v. Steijn. Weipoort 9. Zoe terwoude. 6140

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3