shagmDE! W Zieken in Lourdes vonden stralend zomerweer Dat reisje ging niet door De plaats in van Nederland Europa MAANDAG 23 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bisschop van Haarlem droeg pontificale Hoogmis op PERST Vrijdagmiddag laat is de witte ziekentrein van de 51ste Na- tionale Bedevaart naar Lourdes met meer dan een uur vertraging op de plaats van bestemming aang ekomen. Reeds snel na het over schrijden van de Franse grens was namelijk de keukenwagen, waar in voedsel, medicamenten en dra nken klaargemaakt worden, warm gelopen, zodat deze door een andere moest worden vervangen. Met het in- en uitladen gingen enige uren verloren. Toen dan ook de rose en oranje treinen arriveerden met de overige pelgrims, was het uitdra gen van de zieken nog in volle ga ng. Ondanks de geweldige hitte Lourdes beleefde de heetste dag v an het jaar verliep het vervoer der zieken onder leiding van prof. Dirksen en dr. Dijkstra, zeer vlot en was de stemming onder de zie ke pelgrims voorbeeldig. tevoren van alel zieken persoonlijk men de Nederlandes voor de eerste Mgr. Huibers, die met dezelfde trein was meegekbmen, had kort tevoren van alle zieken persoonlijk afscheid genomen. Al deze zieken maken het gelukkig goed. De groet aan Maria bij de grot. Zaterdagmorgen om 10 uur kwa men de Nederlanders voor de eerste groet aan Maria bij de grot bijeen. Nadat Mgr. Ingendael, de deken van Maastricht, en kanunnik van de basiliek van O.L. Vrouw van Lour des, de pelgrims dringend had aan gespoord de bedevaart in een echte geest van gebed en boete te hou den, besteeg de statige figuur van Haarlems kerkvorst de kansel. Met als tekst „Salve Regina Mater Mi- sericordiae'' zette de bisschop uit een hoe de dogma's van Maria's goddelijk moederschap, van haar onbevlekte ontvangenis en van haar opneming in de hemel noodzakelijk ook voeren tot haar koningin zijn van het gehele rijk van Christus. Juist als Koningin des Hemels is Zij ook de Moeder van Barmhartig heid. De bisschop eindigde met een dringend beroep op de Moeder Gods om heilige priesters en om een geest van gebed en boete onder de menens, opdat de grote intentie van het H. Jaar, vrede tussen de mensen en de volkeren, verwezen lijkt mogen worden. Preek van pastoor H. Drost. Zaterdagmiddag om drie uur kwamen de Nederlanders in de Ro- saire opnieuw bijeen voor een korte namiddagoefening, waarbij pastoor H. Drost Maria afschilderde als de Atoomdeskundige mag Engeland niet uit De Britse regering heeft een in Engeland werkende atoomdeskundi ge, die op het punt stond op een „vriendschapsreis" naar Moskou te vertrekken, verboden het land te verlaten. Bovendien is een ambte naar van het Britse ministerie van buitenlandse zaken in zijn functie geschorst. Tenslotte is aan de douane op alle Britse vliegvelden en in alle havens een lijst verstrekt, waarop twaalf namen voorkomen van men sen, die niet naar het buitenland mogen vertrekken. Een en ander is het resultaat van onderzoekingen door de Britse veiligheidspolitie na het verdwijnen van Burgess en Mac Lean, die beiden in diplomatieke dienst waren. Dit is de eerste maal in de Britse geschiedenis, dat aan mensen, die niet op de lijst van gezochte misda digers voorkomen, belet wordt het land te verlaten. De atoomdeskundi ge, die zijn reis nJar Moskou op het laatste moment moest laten verval len, is dr. Eric Henry Stoneley Bur- hop, een veertigjarige Australische natuurkundige, lector voor atoom energie aan de universiteit van Lon den. In zijn functie van vice-voorzitter van de vereniging EngelandRus land zou hij in gezelschap van ne gentien anderen merendeels links-gerichte intellectuelen voor drie weken naar Moskou reizen en daar o.a. op een collectieve boerde rij werken. Het Foreign Office oordeelde het echter „niet in het nationale belang, dat deze heer in deze periode naar Moskou reist". Dr. Burhop werkte gedurende de oorlog aan het atoom project in Amerika. De negentien nderen zijn Zaterdagochtend zon der moeilijkheden te ondervinden via Brussel en Praag naar Moskou vertrokken. Vrouwe, in wie de synthese wordt gevonden van macht en van liefde. Ook wij moeten deze synthese in de wereld vinden door een terug keer naar Gods plan' met deze we reld, hetgeen het herstel van de vrede met zich mede zal brengen. Het grote drama van deze tijd is, dat velen zich van God losscheuren. Wat ons Maria in Christus heeft ge schonken, moeten wij door Maria behouden, vooral door de ware Christelijke geest terug te brengen in de maatschappij en in het gezin. Pontificale H. Mis door Mgr. Huibers. Zondagmorgen om acht uur droeg Mgr. Huibers in de Rosaire, de on derste der drie kerken van Lourdes, een pontificale Hoogmis op, geassis teerd door Mgr. Dr. Th. van der Bom uit Etten als presbyter-assis- tens, pastoor J. de Mooy en pastoor H. Eras uit Vught als troondiakens, rector Stieger en kapelaan Wiege- rinck als diaken en sub-diaken. Tij dens deze H. Mis naderden alle pelgrims ter H. Tafel. Het was een indrukwekkend ogenblik, toen Mgr. Mutsaarts, geassisteerd door twee priesters, aan de vele honderden de H. Communie uitreikte. Lourdes het wereld-hospitaal. De grote Sacramentsprocessie, die Iedere middag om precies vijf uur uittrekt, is ook in de afgelopen da gen weer een van de hoogtepunten van de bedevaart geweest. Zondag middag werd de Sacramentsproces sie onderbroken door een fikse regenbui, die na dagen van grote hitte enige verkoeling bracht, maar toch ook de luister van de processie iets verminderde. Wat vooral dit jaar opviel waren de oranje mantels cn de witte sluiers, die de Neder landse meisjes-congreganisten dit jaar voor het eerst droegen en die een zonnig blijde groet brachten over de Esplanade. Het is vooral bij de Sacraments processie, dat Lourdes de indruk wekt een wereld-hospitaal te zijn, waar alle leed der wereld schijnt te zijn samengestroomd. Zo waren daar de zieken met hun veelsoor tige vormen van leed en lijden, maar een leed, dat niet afstoot, dat niet weerzinwekkend is, omda'. het gelaat van iedere zieke, ondanks alle pijn een vreugde afspiegelt en een vertrouwen, die onbegrijpelijk schijnen voor een ieder, die voor het eerst het waarlijk grote wonder van Lourdes aanschouwt. Want het is dan, dat de zegenende Christus opnieuw rondgaat omringd door de bisschoppen van Haarlem en Den Bosch, van Glasgow, Italië, Frankrijk en België om allen ge nezing te schenken. Misschien niet van lichamelijke kwalen en pijnen, maar wel van wanhoop, moedeloos heid en teleurstelling en waarbij Hij de lijdenden blij maakt, omdat zij met Christus mogen medelijden en mogen aanvullen wat aan Zijn lijden ontbreekt ten bate van het gehele Mystieke Lichaam der Hei lige Kerk. Congres Jongeren K.V.P Te Sittard werd Zaterdag en Zondag het congres gehouden van de jongerenorganisatie in de KVP. Zaterdagmiddag opende voorzit ter Hans Pollman dit congres. Hij verwelkomde vertegenwoordigers uit België, West Duitsland, 't Saarge- bied en Noorwegen. Drs. Bogaers hield een inleiding over „de huidige economische poli tiek". Nadat dr. A. M. Schreurs Zon dagmorgen een inleiding gehouden had over „de waarden van meer eenvoud en meer arbeid, sociaal psychologisch gezien", hield prof. dr. H. Brugmans in de slotzitting een rede over ,,de plaats van Neder land in Europa". Spreker zei dat Nederland een zeer belangrijke taak te vervullen heeft in Europa. Spe ciaal wat de Europese Federatie betreft. Men zal geheel Europa niet in een slag gefedereerd zien. De eerste kern is aanwezig. Wij moeten meedoen zoals we dat gedaan heb ben bij het plan-Schuman. Wat het militaire gedeelte betreft zijn we in Melkprijs blijft gehandhaafd De Minister van Landbouw heeft de georganiseerde landbouw in ons land in een motiverend schrijven medegedeeld, dat de regering de ga- rantiemelkprijs voor de boer voor het jaar November 19501951 hand- haafd op 17 y2 cent per kg. melk van 3.5 pet. vet. Onder de huidige omstandigheden ziet de regering evenmin aanlei ding de voor de producent vastge stelde prijzen der akkerbouwproduc ten tarwe, koolzaad, suiker (bieten) en voor haver en gerst, voor zover daarvoor een innameregeiing geldt, te wijzigen. Een „bloemen-strooier" in Haarlem Het jaarlijkse bloemencorso, ter gelegenheid van het Haarlemse bloe- menfeest, trekt ieder jaar meer be langstelling, niet allen van de zijde van deelnemers, maar ook van het publiek. Zaterdagmiddag stonden weer ve le duizenden langs de straten in het centrum en in het Noordelijk deel van de stad, om versierde auto's, fietsen en carriers te zien voorbij trekken. De bloemenkoningin had op een praalwagen, die de stoet opende, plaats genomen. De brui- loftsgangers van de West-Friese bruiloft zaten in versierde sjezen, een speelwagen en een barouchette. Bij de vrachtauto's kwam de Haarlemse brandweer uit met haar nieuwste brandspuiten en de ge meentereiniging met een sneeuw ploeg en zandstrooier. De strooier werkte thans niet om gladde wegen van zand te voorzien, maar strooi de bloemen. Een attractie was „Godfried van ballon", welke herin nerde aan de mislukte ballonvaart van Godfried Bomans op 30 April boven de duinen van Zandvoort. Ook reden in het corso mee een arreslede, een wagen met studeren de jongelui, met leden van speel tuinverenigingen en met leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel". Met een vuurwerk is het bloemen- feest gesloten. gebreke gebleven door slechts een waarnemer te zenden waar een af gevaardigde gestuurd kon worden, aldus spr. Koninklijke familie in Londen Het koninklijk paar en de prinses sen Beatrix en Irene zijn Zaterdag voor een kort verblijf in Engeland aangekomen. Z. K. H. en prinses Beatrix vertrokken om 2 uur Zater dagmiddag met een regerings-Dakota van Soesterberg. Na aankomst te Lon den vloog het toestel terug om H. M. en prinses Irene naar Engeland te brengen. De Koningin zal reeds vandaag te rugkeren; de Prins en de prinsessen blijven tot Donderdag in Londen. AMBTENAAR BLEEK BRUTA'AL OPLICHTER. De provinciale ambtenaar J. de B., die dezer dagen is gearresteerd we gens oplichting, blijkt wel op zeer brutale wijze te werk te zijn gegaan. In totaal zou hij zich met zijn op lichtingen en flessetrekkerijen een bedrag van ongeveer 30.000 gulden wederrechtelijk hebben toegeëigend. Hij kocht o.m. een villa voor 14000 gulden zonder ooit een cent te beta len. Wel wist hij er nog twee hypo theken op te verkrijgen van 11.200 Frankrijk heeft thans de leiding i en 4000 gulden. De B was onlangs genomen, nu Engeland afzijdig is voor de tweede maal getrouwd en gebleven. Met de kolen en het j zjjn njeUwe. echtgenote verraste hij staal zijn we er, daarna zal er een 'met taj van kostbare geschenken, die internationaal leger komen. Als het leger uit de nationale in de interna tionale sfeer betrokken wordt brengt dit grote veranderingen mee, omdat dan geen land meer zijn eigen budget kan bepalen en dan zal als logisch gevolg in de ver dere toekomst de Europese munt eenheid volgen, zo meende spr. Iedere observator echter die we sturen in plaats van een deelnemer is een slag in het gezicht van de Europese federale eenheid. Neder land aarzelt nog, is nog bang omdat het meent dat deze gedachte niet leeft in het volk. Spreker hoopte, dat de gedachte aan een federaal Europa steeds meer zal groeien in ons land en dat zij een begeerte zal worden. Aan het slot werd de spreker stormachtig toegejuicht. MEUBELMAKER VERHUURDE BEDRIJFSRUIMTE TWEEMAAL. De 37-jarige meubelmaker W. J. B. uit Rotterdam werd conform de eis door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek, door te brengen in een bijzondere straf gevangenis, en een voorwaardelijke ter beschiKki.ngstelling van de re gering met een proeftijd van drie jaar. Hij zou een van de gemeente ge huurde bedrijfsruimte zonder het recht van onderverhuur aan enke le andere peso .en hebben verhuurd, die dan de inventaris moesten over nemen. Op deze manier had hij een bedrag van 1300 losgekregen. hij echter nooit betaalde. Ook schafte hij zich voor de woning duur meubi lair aan, tafelzilver, enz., alles zonder te betalen. Wanneer een schuldeiser eens wat te lastig werd, verkocht hij het een en ander, meestal voor belachelijk lage prijzen. Meubelen, die 1300 gulden moesten kosten, gin gen bijvoorbeeld voor 300 gulden van de hand. Bij zijn aankopen schermde De B. met zijn banksaldo, maar dit bestond niet. In het algemeen schijnt bij hem de lust te hebben voorgeze ten om voor een welgesteld man te worden aangezien. Alg. Dgbl.). GEEN KORTE WERKDAG IN SIGARENINDUSTRIE. Van 4 Augustus af zal het niet meer zijn toegestaan dat de arbeiders in de sigarenindustrie korter dan 48 uur per week werken en daardoor voor overbruggingssteun in aanmer king komen. Vergunningen tot kor ter werken die voor 4 Augustus af lopen, mogen niet meer worden ver lengd en vergunningen met latere af loopdata moeten worden ingetrokken. Aldus een besluit van de minister van Sociale Zaken. De minister staat op het standpunt aldus de „Volkskrant" dat de bijzondere regeling, in verband met de moeilijkheden in de sigarenindus trie, in 1950 getroffen, een tijdelijk karakter heeft gedragen en dat die regeling per 1 October 1950 is be ëindigd. Deze beslissing van het ministerie heeft de sigarenfabrikanten genood zaakt onmiddellijk na te gaan welke consequenties bovengenoemd besluit Bestrijding van rundvee-tuberculose is krachtdadig ingezet Met het gereedmaken van de werkzaamheden, welke noodzakelijk waren om de extra heffing van 55 cent per 100 kg. melk, afgeleverd door veehouders, van wie de rund veebeslagen met tuberculose be smet zijn te bewerkstelligen, zijn de gezondheidsdiensten voor dieren ge reed gekomen. Het bedrijfschap voor zuivel is daardoor in staat ge weest om deze extra heffing op 15 Juli 1951 te doen ingaan. Met het ingaan van deze heffing is het t.b.c. bestrijdingsplan geheel in werking getreden, aldus deelt men ons van de zijde van de stich ting voor de landbouw mede. Per 20 Mei 1951 werd de heffing ingesteld van 25 cent per 100 kg. melk, welke van alle afgeleverde melk wordt geheven. De hieruit verkregen gelden zullen met een gelijk bedrag, dat door de overheid wordt verstrekt, een fonds vormen waaruit het laten afslacthen van reageerders wordt gefinancierd. De per 15 Juli ingegane extra heffing van 55 cent per 100 kg. melk zal weer in zjjn geheel aan de desbe treffende veehouders worden terug betaald, wanneer zij hun rundvee beslagen op tijd hebben vrij ge maakt. De tijdstippen waarop de rundveebeslagen vry van tubercu lose moeten zijn, zijn afhannelijk van het reactiepercentage, dat bij het onderzoek op tuberculose in 1950-1951 werd vastgesteld. Deze tijdstippen zijn in de verschillende provincies niet geheel gelijk, zodat de 'belanghebbenden wordt aangera den zich voor inlichtingen omtrent dit tijdstip te wenden tot de ge zondheidsdienst voor dieren, waar bij zij zijn aangesloten. Wanneer er onverhoopt veehou ders zijn. die hun runaveebeslag niet op tijd vrij van tuberculose hebben gemaakt, vervallen de door hen aan extra heffing opgebrachte gelden aan de gezondheidsdienst, waarbij zij zijn aangesloten, die deze gelden ten behoeve van de t.b.c. bestrijding op nog nader te Bij de politie in Laren meldde zich de 15-jarige F. A. de S. uit Rot terdam met de mededeling, dat hij tweeduizend gulden van zijn baas had gestolen. Hij had dit bedrag van de firma J. L. K. naar het Zee kantoor moeten brengen. In plaats daarvan was hij op de trein naar Utrecht gestapt. Daar had hij zich een polshorloge, een dolkmes, een luchtpistool en andere begerens waardigheden aangeschaft. Hij was doorgereisd naar Amersfoort, waar hij voor bijna f 250.de mooiste fiets kocht, die hij vinden kon Op dit vehikel reed hij naar Laren, waar zijn geweten begon te spre kenMet nog ruim f 1680.op zak besloot hij dit korte avontuur in het politiebureau. De jongen is naar Rotterdam overgebracht. „N v.d.D." voor hun fabrieken meebrengt. Ge tracht zal worden om in een bespre king op 23 Juli heden in het genoem de besluit verandering te doen bren gen of te proberen de datum van Augustus te doen verschuiven tot een zodanig tijdstip, dat de sigaren- industrie zich hierop kan instellen. WEERSVERWACHTING Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur. KOEL WEER Aanvankelijk zwaar bewolkt met vanavond en vannacht plaatselijk nog enkele buien. Morgen wisselend bewolkt, droog en koel. Matige en af en toe vrij krachtige wind tussen Noord en West. 24 Juli: zon op 4.48, zon onder 20.44; maan op 22-47 en onder 12.12 uur. Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRA, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramo- foonmuziek. 'VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 en 8.45 Gramofoon- muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 en 10.30 Gramofoonmu ziek.. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Cello en piano. 11.30 „De Race", hoorspel. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra mofoonmuziek. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Gramofoonmuziek. 15.20 „Paul Vlaanderen en het Madison Myste rie", hoorspel. 16.00 Gramofoonmu ziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kin derkoor. 1720 Gramofoonmuziek. 17.35 Jazzmuziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospal. 18.30 Musettemuziek. 19.00 „Paris vous parle". 19.05 Zang. 19.15 Dansmuziek. 19.45 „Ouders en kinderen tegenover de fiscus", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualitei ten. 20.15 Omroeporkest. 21.00 „De A.ntwoord-man". 21.15 Orkestcon cert. 21.45 Gramofoonmuziek (met toelichting). 22.15 Exquise muziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofonmu- ziek. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.000 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gramofoonmu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgi sche kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gramofoonmuz. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtba ken", causerie. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 1.30 Gra mofoonmuziek. 12.30 Angelus. 12.03 Gramofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gra mofoonmuziek. 12.55 Amusements muziek. 14.00 Lichte muziek. 14.53 Gramofoonmuziek. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 7.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: drs. E. Nord- lohne: „De bovenwindse eilanden". 18.00 Gramofoonmuziek. 18 10 Film muziek. 18.30 Orgelspel. 18.45 Ronde van Frankrijk. 18.54 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actua liteiten. 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville programma. 19.52 Poli tiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 „Fidelio", opera (Holland Festival). 22.35 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. Sluiting Vlle Eeuwfeest H. Scapulier van Carmel Mgr P. Giobbe droeg de Pontificale Hoogmis op te Hazerswoude (Gr.) Gisteren, onder het Octaaf van het grote uitzonderingen en dat vele pa feest van O. L. Vr. van de Berg Car mei, had in de parochie van de H. Bernardus de pl. sluiting plaats van het Vlle Eeuwfeest van het H. Sca pulier van de Carmel. Voor deze gelegenheid werd Zijne Hoogwaardige Excellentie mgr. Paolo Giobbe, pauselijk Internuntius in den Haag. bereid gevonden, om een pon tificale H. Mis op te dragen. In feestelijke stoet van welpen, verkenners en bruidjes werd de hoge kerkelijke waardigheidsbekleder af gehaald aan de Nieuw-Groenendijker brug en naar de pastorie begeleid, waar de geestelijkheid gereed stond, om de plechtige intocht in de kerk te houden. Het zo innige gregoriaanse „Ecce Sacerdos magnus" bracht de gelovigen in een vrome stemming voor de feestelijke viering van het Hoogheilig Offer. De eigen grego riaanse gezangen van de H. Mis van O. L. Vr. van de Berg Carmel werden als blijde en vrome gebeden door de Schola Cantorum gezongen en brach ten telkens weer die intieme gewijde stemming van kinderlijke liefde voor de Carmelmoeder. De Missa Ss. Tri- nitatis van Kuipers met haar sublie me solo's van de zanger Jan Koot blijft de gelovigen toch altijd weer boeien en beroeren. Onder de toege wijde leiding 'van de directeur J. Wesselingh en de steeds bekwame begeleiding van zijn zoon J. Wesse lingh aan 't orgel durft het zangkoor van Sint Bernardus ook de meest feestelijke plechtigheden aan, zoals deze pontificale H. Mis. De rustige ontplooiing van de li turgische ceremonies moesten aan de parochianen wel een blijvende ge dachtenis meegeven van de rijkdom van ons H. Geloof. Zijne Hoogwaardige Excellentie mgr. Giobbe werd geassisteerd door de hoogeerw. pater Romaeus, Provin ciaal der Ongeschoeide Carmelieten, als presbyter assistens, door de z.e. pater Marcellinus, Novicenmeester te Waspik, en de z.e. heer Jacq. de Jong, leraar te Hageveld, zoon van onze parochie, als troondiakens en door de pastoor van de parochie pater Aver- tanus Hennekens en pater Servatius uit Geleen als diaken en subdiaken. De ceremoniemeester was Rev. Dom. Lambriex O.S.B.. secretaris van mgr. Giobbe en pater Stanislaus uit Ge leen. Niettegenstaande de zeldzame en ongewone plechtigheid wisten de acolythen en verdere bedienaren hun velerlei functies rustig en waardig te vervullen. Bij de aflegging van de kerkelijke paramenten werd nog een motetto gezongen „Flos Carmeli", een compositie van de Klerk, welke bij gelegenheid van de opening van het Vlle Eeuwfeest werd bekroond. De belangstelling buiten de leerk was verblijdend, maar bij de plech tigheden in de kerk hadden wij een ruimere aanwezigheid verwacht en gewenst. Misschien dat velen door de lange duur der Pontificale H. Mis worden weerhouden. Toch mogen wij niet vergeten, dat dergelijke gebeur tenissen wel mogen behoren tot de rochies Groenendijk wel zouden be nijden om de unieke? gelegenheid van zulk een feest, waarbij zelfs de pau selijke Internuntius zich heeft ver waardigd in onze eenvoudige dorps kerk het Hoogheilig Offer met zulk een luister te komen vieren. Het nieuwe raam in de kerk met de afbeelding van O. L. Vrouw van de Berg Carmel, die het H. Kleed, het Scapulier geeft aan de Heilige Simon Stock, Generaal van de Car mel, moge een blijvende herinnering zijn aan deze grote dag als besluit van het Vlle Eeuwfeest van het H. Scapulier van O. L. Vr. van de Berg Carmel en tevens een aansporing om dat kleed van Toewijding en Bescher ming trouw te dragen. Pastoorsbenoeming te Voorhout Tot pastoor te Voorhout is be noemd de zeereerw. heer L. J. Bresser, pastoor van Zierikzee. De zeereerw. heer Laurentius J. Bresser werd geboren te Rotterdam 10 Januari 1898 en priester gewijd in 1923. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Honselersdijk, Amster dam (H. Martelaren van Gorcum), Rotterdam (St. Lambertus) en den Haag (St. Jeroen) In 1945 werd hij benoemd tot pastoor te Zierikzee. Onmiddellijk na de oorlog zag het er in Zierikzee treurig uit. Er was veel verwoest en de bevolking keer de, na geëvacueerd te zijn geweest, in het stadje terug. Pastoor Bres ser vond bij zijn komst een uiteen geslagen parochie en een gehavende kerk, pastorie, patronaat en zieken huis. Bij zijn vertrek laat hij een geordende parochie achter en een gerestaureerde kerk, patronaat en ziekenhuis Cwelk laatste intussen als zodanig door de regering werd erkend).

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2