Gemeenteraad van Bodegraven handelde snel de agenda af UIT DE OMGEVING SPORT het Schaakspel 1 I I it i k i i S34L. f i é'S m i A .7) y m 1 as; W Üïl i 4 I i ZATERDAG 21 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Hoewel de agenda 14 punten be vatte, was deze vergadering vrij vroeg ten einde. In uiterst vlug tem po werden de punten doorgehamerd. Het achtste punt was het eerste waar over het woord gevraagd werd. Dit behelsde namelijk de bescherming van de burgerbevolking tegen lucht aanvallen. De heren Vreeken en Karssen wilden er meer van weten. Zouden hier kosten gemaakt worden om een bureau te installeren, dan zou het geld spenderen zijn aan bu reaucratie. De voorzitter, mr. J. Cro- les, zette daarop in grote trekken de bedoeling uiteen. Bodegraven is in- deeld bij Kring Gouda, waar een commandopost gesticht wordt. Tot de kring horen E.H.B.O.-diensten, op- ruimings- bewakings- en andere diensten. De „papierperiode" is voor bij. Thans kan aan de aanschaffing van materiaal gedacht worden. Van daar het verzoek om een bijdrage uit de gemeentekas van 10 ct. per inwoner, hetgeen voor onze gemeente dus een bedrag betekent van 764. De heren C. en W. Beyeman had den een verzoek tot de Baad gericht om Zondag ys te mogen venten langs de openbare weg. De stemming had tot resultaat, dat met op 2 na alge mene stemmen het verzoek werd af gewimpeld. Afschaffing automarkt. De afschaffing van de markt voor motorrijtuigen werd door alle Raads- lenen betreurd, maar de noodzake lijkheid werd ingezien. De heren Veldhuizen en Karssen wilden nog de markt opschorten. Maar autovei lingen elders en het ontbreken van kopers'waren wel beslissende facto ren. Bij het punt aantrekking van per soneel bij de door de Gemeente over genomen Gasfabriek, wilde de heer v. Elk in comité gaan, daar over personen sprake zou zijn. Dit laatste bleek niet nqdig te zijn, en daar nie mand het voorstel steunde werd doorgehamerd. Maar de heer Jon- geneel wilde toen nog enkele vragen stellen en merkte op, dat hem alles te vlug ging. Hierop vroeg de voor zitter alle raadsleden af of er niet voldoende gelegenheid was gegeven het woord te vragen. Allen antwoord den bevestigend, waarop de voorzitter de mopperende heer Jongeneel het woord ontnam. Het laatste punt, aangaande recla mes inzake Hondenbelasting, bracht de tongen in beroering. Wanneer kan men spreken van een waakhond en wanneer van een plezierhond? Stuk voor stuk werden de ingekomen be zwaarschriften bekeken. Het slot was, dat van de elf reclames er 4 werden erkend, zodat de belasting werd te ruggebracht tot 5. Subsidies of medailles? Aan de agenda werd nog toege voegd een voorstel van B. er W. om aan de V.E.B.O. te Leiden een sub sidie te verlenen van 50 en aan de G.O.V.E.K.A. te Gouda een van ƒ25. De heer v. Elk wilde liever medailles beschikbaar gesteld zien. Dit voorstel vond bijval. B. en W. zouden verder handelen. De heer Vreeken wildé Gouda niets geven, hetgeen ook al instemming vond. Voorts verdedigde weth. Batelaan nog een uitgave van 7000 voor herstelwerkzaamheden aan het Gemeentehuis, met name het BOSKOOP AUTOTOCHT OUDËN VAN DAGEN. Begunstigd door fraai zomerweer maakten de Boskoopse ouden van van dagen, Donderdag hun jaar lijks uitstapje. Het was een vrolijk gezelschap van bijna 270 oudjes dat 's morgens in de bussen en luxe auto|s stapte. Onder grote belang stelling van vrienden en familie werd te ongeveer half tien gestart. Te Birkhoven werd de koffie ge bruikt. Nadat de heren van een ro kertje en de dames van een snoepje waren voorzien werd de reis ver volgd. De volgende pleisterplaats was Rhenen, waar in Ouwehands Dierenpark de inwendige mens werd versterkt. Tijdens de maaltijd werd een „Lang zal zij leven" op het or ganiserend comité uitgebracht ter wijl wethouder Taat, die de tocht meemaakte, het gezelschap toe sprak en tevens het gouden echt paar Kant, van harte feliciteerde. Tevens werd besloten de heer H. Boekraad, één der comité-leden, die in het ziekenhuis wordt ver pleegd, een telegram te zenden, met de beste wensen voor een spoedig herstel. Vervolgens werd het dienenpark bezichtigd, waarbij velen ogen te kort kwamen om alles in ogenschouw te nemen. In de beste stemming werd de terugtocht aanvaard, welke in Driebergen nog weer werd onderbroken voor een gezellige broodmaaltijd. Toen d< stoet te ongeveer negen uur te Bos koop arriveerde was de harmonie Excelsior weer present en werd dit laatste deel van de reis een ware triomftocht. Honderden belangstel lenden hadden zich langs de weg geschaard om hiervan getuige te zijn. Aan de vrolijke gezichten van de oudjes was te zien dat deze reis tot aller genoegen was verlopen. NOORDEN Zwarte valpartij. Gisteren na middag moest in Noorden de weg ge teerd worden. Aan het einde van de Capelweg was een stopbord ge plaatst. waarna de sproeiwagen het wegdek met teer besproeide. Doch de auto's met grint waren enige bon derden meters achter met strooien. Een Amsterdamse juffrouw kon blijkbaar niet even wachten en fietste over de vette teer, met als ge volg een valpartij. Haar kleding, haar schoenen en huid, alles was leer. Bij omwonenden heeft zij zich fewassen en van schone kleren voor den kantoor van de ontvanger en de ach tergevel van het gebouw. Destijds was door de Raad hiervoor ƒ20.000 gevoteerd, maar nu er voorlopig toch niets van een nieuw Gemeentehuis -kwam. wilde hij de uitgestelde en hoognodige verbetering niet laten rusten. Met algemene stemmen werd dit aanvaard. De heer v. Elk hield nog een inter pellatie over de dringende verbete ring van de bestrating op de Emma- kade, hetgeen weth. Batelaan deed opmerken, spoedig Man gemeente wege maatregelen te doen nemen. HAZERSWOUDE Geslaagd. Woensdag behaalde onze plaatsgenoot van Meurs het di ploma Mulo (a). DE KWAKEL Personalia. De heer J. M. de Kuijer, onderwijzer aan de R.K. School alhier is met ingang van 16 Sept a.s. benoemd bij de R.K. Cen trale Jongensschool voor V.G.L.O. te Beverwijk. Voor het examen machine- schrijven slaagde de heer A. N. de Kuiper alhier. Geboren: Marja dr van L. Vene ma en A. B. H. van Zijl; Petrus Cor nells Maria zn van P. G. Huigsloot en C. C. Koek. Gehuwd: M. W. van den Aneker en M. H. Westerbos. Overleden: Maria Eva Antonia Pollemans 7 d. LEIMUIDEN Brugbouw. Gisteren is het laat ste brugdek gereed gekomen van de brug voor de Ringvaart die over over enige tijd de schakel zal vor men tussen de provincale wegen van de Haarlemmermeer en Alphen aan den Rijn. Liefdadigheidswedstrijd. De voetbalwedstrijd ten bate van de reis Ouden van Dagen werd gespeeld tussen Maarse en Kroon en de Gymn.ver. ODI. De belangstelling was helaas niet zo goed als andere jaren. Een mooie wedstrijd had men op het moeilijke terrein niet kun nen verwachten, maar aan spanning ontbrak het veelal niet. In het begin leek het iets op 'n groot overwicht van Maare en Kroon, maar al spoe dig Waren de aanvallen op beide doelen even gevaarlijk, maar lever dén voorlopig nog niets op. Na een half uur spelen namen de autobus mannen de leiding, en wisten voor de rust de stand zelfs op 20 te brengen. Na de rust was het weer M. en K.( die scoorde. Hierna kwam een overwicht van ODI, die door midvoor en r.-binnen de stand ge lijk wisten te maken. Er was nog een kwartier te spelen toen M. en K. weer de leiding nam, maar ook ODI scoorde direct daarna 44. In de laatste minuten werd er hard ge werkt om het winnende doelpunt, wat door M. en K. bereikt werd, zo dat zij voor een jaar in het bezit kwam van de fraaie wisselbeker. Na afloop verzamelden de spelers zich in café van Graas, waar burgemees ter Bakhuizen de beker aan de aan voerder van Maarse en Kroon uit reikte. R.K.S.V. ODI. Zondagmiddag staat er een turndemonstratie op 't programma van ODI. Wanneer het weer mee wil werken zal een pro gramma uitgevoerd worden van 17 nummers door kleuters, adspiranten en leden. De demonstratie die aan vangt om half drie wordt gehouden op het terrein van de heer H. Moo- ren langs de Drecht nabij de Tol. Alle leden worden uiterlijk 2.15 uur verwacht in de zaal van mevr. Snee- boer. Personalia. Aan het instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdam werd naar de afdeling Edelsmeden bevorderd mej. H. de Ren. ZWAMMERDAM Gehuwd: Hermanus Bosman, 30 j. te Alphen a. d. Rijn en Cornelia P. van Katwijk, 29 j.; Jacobus Pop, 25 j. te Leiden en Jansje B. van Om- mering, 22 j.; Pieter F. van Noort, 53 j. te Bodegraven en Stijntje H. Ophorst, 50 j. LEIÜSCHENDAM Een koperen dienstmaagd. Hoe wel een 12H-3arige diensttijd in een en hetzelfde bedrijf al een pluimpje waard is, te meer is daarvoor reden nu het hier gaat om een koperen ju bileum van een plichtsgetrouwe dienstmaagd. In alle toonaarden wordt het dienstbode-vraagstuk sinds jarenlang bestudeerd. Onder alle mo gelijke motieven worden de meisjes van thans voor huiselijke bezigheden geanimeerd. Daarom is het een zeld zaamheid te noemen indien een meis. je gedurende 12^ jaar in eenzelfde huisgezin haar hulp heeft aange boden. En dat is nu het geval met me juffrouw Cil. van Eden. Zij viert morgen haar koperen feest in dienst van de familie van der Plas aan de Mauvelaan. Aan beide kanten is hierdoor het bewijs geleverd, dat de 121-2 jaar tot volle tevredenheid zijn verlopen. Het is daarom dan ook dat het koperen feest niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De doktersdienst wordt dit weekend waargenomen door dr. S. P. Perquin. NOORDWIJK Geboren: Edgar Th., z. van H. Schwijn en A. Manz; Arie, z. van B. v. Din en H. T. v. d. Berge; Jo hannes C., z. van N. H. Hermans en M. Kozijn; Petrus J. C., z. van P. C. v. d. Laar en C. M. M. Meijer; Anna M. J., d. van A. G. Kapel en C. H. Salman; Florentius M. P. M., z. van W. A. v. Zaal en P. C. A. Alkemade; Cornelia J., d. van H. P. Steenvoor den en W. P. Vink. Engelbertus, z. van W. de Haas en P. Haasnoot. Ondertrouwd: N. Berg 28 j. en P. E. v. Stijn 30 j.; J. A. Slots 32 j. en H. de Ridder 26 j.; F. A. Kooien 28 j. en C. M. J. de Mooij 29 j. OEGSTGEEST Gidsenbijeenkomst. Hierbij wordt medegedeeld, dat de bijeen komst van de Ursulakring op Maan dagavond 23 Juli a.s. niet doorgaat. Doktersdienst. De Zondags dienst wodr waargenomen door dr. Varekamp. SASSENHEIM Personalia. Te Den Haag slaag de dezer dagen de heer J, W. v. d. Zwet voor het diploma Algemene Ontwikkeling N.O. STOMPWIJK De Knobbelrit van de K.J.M.V. wordt niet, zoals gisteren werd ge meld, hedenavond, doch Maandag avond gehouden. Stompwijkse Boys I. Zondag 5 uur wedstrijd tegen Nieuwkoop op het NSV-terrein ter gelegenheid van de Noordense kermis. Vertrek 3.30 uur per bus vanaf „Blesse Paard". Supporters die meewillen, kunnen zich nog opgeven bij voorzitter A. J. Luyten. VOORSCHOTEN Geslaagden van de Sancta Maria- school. Op 10 en 11 Juli deden de leerlingen der hoogste klas examen voor huishoudelijke opleiding. Het diploma daarvoor werd behaald door: Riet Kuipers, Tony Laue. Willy Meijer, Corrie Meijer, Nel Meijster, Tiny Moerkerk, Gerda van der Post, Annie van Rhijn, Lida Vogelaar en Ria Zonneveld. Op 19 Juli slaagden voor het di ploma costumière: Riet Kuipers, Jo Laue, Willy Meijer. Corrie Meijer, Nel Meijster, Tiny Moeerkerk. Gerda Lida Vogelaar, Lia Wittebrood eni van der Post, Annie van Rhijn, Lida Vogelaar, Lia Wittebrood en Ria Zonneveld. S.V.L.V. Gisterenavond werd er aan de Elstlaan een stevig partijtje gevoetbald door SVLV tegen een combinatie van Blauw Zwart uit Wassenaar. De bedoeling was tegen een vrij sterke combinatie te kunnen oefenen, maar Blauw Zwart was niet zo sterk als gedacht, zodat uit eindelijk SVLV met 73 de meer dere bleef. Van die zeven doelpunten nam Paul v. Leeuwen er vier voor zijn rekening, leverde Nico Stik- voort_ vlak voor het einde er twee Lamboo er een in de eerste helft! Het was overigens een pittig partijtje Voetbal, direct al na de aan vang, de partijen wogen aardig te gen elkaar op. Ook na de rust ging het spel heen en weer en hoewel de uitslag dit niet laat aanzien, gedroe gen de Blauw Zwart-spelers zich in het geheel niet al. geslagenen, de aanvallen waren alleen niet produc tief en de SVLV-verdediging zat er fel bovenop. Al met al was het een aardige wedstrijd, waarin flink ge schoten werd en aardige combinaties te bewonderen vielen. Medische Zondagsdienst. Gedu rende dit weekeinde wordt de medi sche dienst, voor spoedgevallen, waa.i-genomen door dr. H. Olthuis, telefoon 527. WASSENAAR Geboren: Matthijs z. v. J. G. de Jong en J. M. Galjaard. Robert John z. v. D. A. Egan en N. Boogaard. Ro bert z. v. E. van 't Slot en E. Lan- gezaal. Sophia d. v. D. Kraaij en A. M. Kraaij. Cornelia Helena Adriana Clasina d. v P. N. Heemskerk en J. B. M. van der Klaauw Albertus Johannes Cornells z. v. J. M P. L. de Jong en W. C. Vermeulen.. The- resia Johanna Maria d. v. J. J. Vo gels en T. M. Verdam. Overleden: Wilhelmus F. H. M. Randag 45 j, ongehuwd. Jacob Pie ter Plak 72 j. wedr. van M. S van der Hout. Arie Kuijt 2 j Jan Meijer 52 j. m. v. C. Mol. Anna M. C. van der Zalm 42 j. ongehuwd Johannes C Heijnen 60 j. m. v. P van den Elshout. Cornelia Voogd 58 j. vr. v. J. L. van Gemerden. Arie M. Luijt 72 j. m. v. B. M. Gerlach. Jo hanna Alkemade 86 j. weduwe van J. van Beek. Ondertrouwd: F. Seegelaar en W. Bakker; J. B. Fritz en C. W. Kny- nenburg; R. C. Baron Snouskaert van Schauburg en Jvrwe E. E. R. de Beaufort. Getrouwd: J. Mens en H. M. Meijer; W. J. Baas en M. van Tuijl; J. Kolff en J. W. Schalkwijk. ZOETERMEER Sport. Vandaag (Zaterdag) om 7.15 uur zal op het terrein achter de „Jonge Prins" een nederlaagwed strijd gespeeld worden tussen DSO Laakkwartier. VOLLEYBAL R.K. VOLLEYBAL-CLUB „CYCLOON" De dames- en meisjesteams speel den een wedstrijd tegen de Wasse- naarse Volleybal club „Zuidwijck". Het meisjesteam was fortuinlijker dan het damesteam on kon een 21 zege noteren, terwijl laatstgenoem de met 20 verloor. Gezien de om standigheid, dat er nog weinig ge traind was, is dit ook niet te ver wonderen. Met veel trainen is veel te bereiken en de leden worden aan gespoord altijd trouw aanwezig te zijn. A.s. Dinsdag 24 Juli werdt er weer door twee andere meisjesteams een wedstrijd tegen „Zuidwijck" ge speeld. Vertrek per fiets om half ze ven van af het terrein achter de De kenale kerk. Ook de heren krijgen een beurt en wel op Zondag 5 Augus tus 's middags om half vier. Volgen de week vervalt voor elke afdeling de training wegens de vacantie. AUTOMOBILISME ECHTPAAR APPLEYARD WINT j INT. ALPENRIT Het Britse echtpaar Appleyard heeft met Jaguar de internationale Alpenrallye, die over een totale routelengte, van 3173 km ging, ge wonnen. Ook in 1948 en in 1950 wisten de heer en mevrouw Apple yard deze rit op hun naam te bren gen. Geoffrey Imhoff, eveneens een Engelsman, die met een Allard reed, werd tweede, Habis Reutinger uit Zwitserland (Jaguar), derde en de Spanjaard Solier Pantaleoni (Ja guar) bezette de vierde plaats. In de overige klassen waren de winnaars: 20003000 cc: Tommy Wisdom (G. B.) met Aston-Martin. 1500—200cc: Duff (G. B.) met Fraser-Nash. 1140—1500 cc: Vott (G. B.) met HR.G. 7501100 cc: Engelvin (Frankr.) met Simca. Tot 750 cc: Landon (Frankr.) met Renault. In de categorie 3000 cc werd do Nederlandse equipe TielensPolis met de Lahaye zevende, terwijl in de klasse 1500200 cc onze landge noten Kouwenbergmevr. van Pij- nenbroekVroom met Lancia op de zesde plaats kwamen. LAWNTENNIS VER. STATEN—JAPAN De Ver. Staten heben in de wed strijd tegen Japan om de Davisbe- ker (Amerikaanse zóne) een 1—0 voorsprong genomen. In het eerste enkelspel sloeg de Wimbledon-kam- pioen Dick Savitt (V.S.) de Japan ner Fumiteru Nakano met 75 6—3 6—2 WATERPOLO H Z. EN P.C. KAMPIOEN VAN NEDERLAND Door een 81 overwinning op HVGB (Haarlem) heeft de Haagse Zwem- en Poloclub het kampioen schap van Nederland 1951 water polo behaald. DAMMEN DAMCLUB LEIDEN De zomercompetitie verloopt vlot. Deze week zijn de resultaten: Groep A: F. Later veerRedegeld 20 StouteRedegeld 11, Blom F. Laterveer 11. Groep B: FeitsmaFranken sr. 11, Ouwehandv. d. Putten afgebr. Groep C: Benschbpde Wekker 20, SchimmelSchiphorst 20, van Stigt—Schiphorst 11, de Wekker Schimmel 02, v. d. PluymBen schop 02. Voor dc eerste 3 plaatsen in het 2e tiental werd de partij Lardee Dijsdam afgebroken in een iets gun stiger stelling voor eerstgenoemde. Zeegers, die 3 partijen verloor, zal genoegen moeten nemen met het 3e bord. Het is wel haast zeker, dat Fran ken jr (7 uit 4) clubkampioen zal worden, v. d. Reyden (6 uit 4) kan de titel ook nog veroveren, maar moet dan volgende week van Fran ken jr winnen. W. Laterveer (4 uit 4) maakt het ook niet slecht. Olivier stelt teleur (2 uit 3) en I. Laterveer is er hopeloos uit (0 uit 3), v. d. Velde 1 uit 2. J. G. SNEL (LISSE) KAMPIOEN VAN SASSENHEIM De laatste partij tussen J. G. Snel (Lisse) en N. Demmenie (Sassen heim) welke de beslissing moest brengen om het kampioenschap van Sassenheim eindigde in remise. Door deze uitslag heeft de Lissenaar het kampioenschap van Sassenheim be haald. De heer J. G. Snel wist op 1 na alle wedstrijden te winnen. In de 3e klasse is P. Krom kam pioen. P. Krom speelde een vijfkanvp tegen Jv. Houwelingen en wist alle partijen te winnen. Van de volgende partij schreef Fine in zijn boek „Chess marches on": „het verlies is zwaar: een koningin voor twee stukken. Objectief beke ken is er geen twijfel aan de waar dering: het is ongezond. Dus een fla ter. En toch een bijzonder soort fla ter. Men kan zich goed voorstellen, dat Marshall, toen hij de zet deed (7. Dxc3??) werkelijk voelde dat deze zet goed was. Subjectief beschouwd dus een offer. Het is geen zeldzaam heid, te ontdekken, dat zelfs de groot ste meesters een stelling of combina ties verkeerd beoordelen. De wil tot combineren sleept hen dikwijls mee, zij zijn vaak zo verlangend een prach tige combinatie te ontdekken, dat zy niet in staat zijn de gevolgen zuiver te berekenen. Ook kunnen andere psychologische factoren, waardoor het domein der zuivere rede verduis terd wordt, zich doen gelden. Het schaakspel en de wiskunde zijn ver want, maar niet identiek". Wit: Frank Marshall. Zwart: N. Halper. 1. c2—c4. e7—«5; 2. Pgl—f3, Pb8— c6; 3. d2d4, e5xd4; 4. c2c3, d4xc3; 5. Lflc4, d7d6 (of 5cxb2; 6. Lxb2); 6. Ddl—b3, Dd8—d7 stelling na 6. Dd7. A ijs 5 4/ S ABCI1EFQH Nu komt de „blunder" die ook een geniale combinatie kon zijn. 7. Db3xc3, d6d5; 8. e4xd5, Lf8— i; 9. d5xc6, Lb4xc3f, 10. Pblxc3, b7xc6; 11. 00, Pg8e7. (Hier was Df5 misschien de reddende zet. Veel al gaat dat zo, als men plotseling zo'n succes behaalt, weet men niet de juiste weg naar de definitieve winst te vinden). 12. Lc4x f7f, Ke8f8 (op Kxf7 volgt 13. Pe5f en 14. Pxd7. Fine schrijft „dat 13. Kxf7 psychologisch onmogelijk is"! Men komt er niet toe de dame weer zomaar terug te ge ven). 13. Lf7b3, Lc8—b7; 14. Lel— e3, Pe7—f5; 15. Le3—c5t, Pf5—d6; 16. Pf3—d4, Ta8e8; (op 16g6; 17. CRICKET A JAX—KWIKSTAARTEN Ajax speelt Zondag a.s. op haar terrein aan de Kempenaerstraat te Oegstgeest de competitiewedstrijd te gen Kwikstaarten I, De uitwedstrijd werd met 1 run verschil wegens tijd gebrek verloren. POSTDUIVEN De Luchtklievers (Lisse) Uit slag wedvlucht oude duiven van Corbeil. 1. P. v. d. Zwet; 2. Rygers- berg; 3. P. v. d. Hulst; 4. 8. 10 N. J. Dol; 5, 9, 11 G. Paardekooper; 6. A. de Wit; 7 G. C. Degger; 12 Gebr. 't Hort; 13. Ploeg Co. Vitesse hokkampioenschappcn: 1. G. Paardekooper 258 pnt; 2. N. J. Dol 258 pnt; 3. P. Wijnhout 256 pnt; lstc opvolger A. de Wit 252 pnt. Vitesse duifkampioenschappen 1 .P v. d. Zwet 195 pnt; 2. C. Kaan dorp 167 pnt; 3. A. de Wit 156 pnt. lste opvolger P. Wijnhout 143 pnt. |mat. Pe6f, Kf7; 18. Ld4 met sterke aan val); 17. Tfl—el, h7h5 (op 17 Txelf; 19. Txel. h5; 19. Pe6f, Kf7; 20. Pc7, Kf6; 21. Lxd6 of 20Kg6. 21. Te6t of 20Kf8; 21. Lxd6f. Dxd6; 22. Te8 mat (Fine). 18. Pd4-S-e6f. Te8xe6; 19. Lb3xe6. Dd7d8 .Materieel staan de partijen wel weer gelijk, vooral gezien de on gunstige stand van de zwarte koning. 20. Tel—c5, Th8—h6; 21. Tal—el. Lb7c8; 22. Le6—b3, Lc8—d7; 23. Lc5e3Pd6—f5 (op 23Th8; 24. Lg5 en Le7 is het uit). 24. Le3xh6, g7xh6; 25. Pc3—e4, Kf8—o7; 26. Pe4— c5, Kg7—f6 (op 26Lc8; 27. Te8, Dd4; 28. Txc8, Dxc5; 29. Txc7f enz.) 27. Pc5xd7, Dd8xd7; 28. Lb3e6 en zwart geeft op. Aan het zelfde boek van Fine is ook de volgende partij ontleend: Wit: M. Najdorf (simultaan). Zwart: (onbekend). 1. d2d4, d7—d5; 2. c2—c4, «T— e6; 3. Pbl—c3, Pg8—f6; 4. Pgl—13, a7a6; 5. c4xd5, Pf6xd5; 6. c2e4, Pd5xc3; 7. b2xc3, Lf8—e7; 8. Lfl—d3, 0—0: 9. 0—0, c7c5; 10. Ddl—e2. c5xd4; 11. c3xd4, Tf8—e8; 12. Tfl—<11. Pb8c6; 13. Lel—b2. b7—b5; 14. Tal —cl. Lc8b715. d4—d5 (Een fout of het zelfde als in bovenstaande partij van Marshall?) 15eGxd5; 16. e4xd5, Pc6—b4 (op 16Lg5 volgt 17. Lxh7t); 17. Ld3—c4. Pb4x a2? 18. Pf3e5!, Pa2—b4? (Na 18. g6 volgde 19. Pxf7, Kxf7; 20. Lxg6f, hxg6; 21. De6f, Kf8; 22. Dxg6) 19. Le4xh7t, Kg8—f8. Stelling na 19Kg8—f8. ii* X. ill! B E F H Op 19Kxh7 volgt 20. Dh5f, Kg8; 21. Dxf7f enz. Na de tekstzet kondigde Najdorf mat aan in vier zetten. 20. De2—h5, Lb7xd5 (om f7 te dek ken); 21. Tdlxd5. Dd8xd5; 22. Dh5x f71, Dd5xf7; 23. Pe5—d7 mat' Een andere simultaanpartij van Najdorf eindigde na het bereiken van de volgende stelling. •51 A Af fi a B D H op deze fraaie wijze: 16. Pf3xe5U, Lg4xc2; 17. Pe5—d7f, Kf8e8; 18. Pd7—bBfü, c7-c6 (an ders Td8) 19. Pe4—d6f, Kc8—f8; 20. Pb8d7 mat. Oplossingen: Stelling 1 uit vorige rubriek: 1. Te2, Thb8f; 2. ICa5, Tb2; 3. Te4, Txg2; 4. Pe3, Tc2; 5 fxe5, f5; 6. Pxf5, Txe4; 7. Pd6f en 8. Pxc4. Stelling 2: 1. Pf3. Kc3; 2. e7, Pd7; 3. Pxd2, Pf5; 4. Pe4|, Kd4; 5. e8 P. Ke4; 6. Lbl, Ke5; 7. Pg6 r Ke6; 8. La2 PERSONEEL 2 Halfwas Slagersleerling en leerling gevraagd F. A. Kemperman. Fa. C. Wij- nobel. Hogewoerd 32. Lei den. Tel. 25832. 3326 2 Gevraagd tegen 1 Aug. a.s. een R. K. Boerendienst bode. voor de dag of d. en n. in een groot gezin. Br. onder no. 3319 bureau van dit blad. 2 Nette leerling gevraagd Firma A. v. d. Heijden. Banketbakkerij. Breestraat no. 83. 5986 2* Er biedt zich aan een R. K. Boerenzoon. 21 jaar. als expediteur of veever voerder. In bezit van Rij bewijs en vrii van dienst plicht. Intern of extern. Br. onder no. 3318 bureau van dit blad. 2 Er wordt gevraagd voor direct flink Dagmeis je Voorschoten, „Vliet en Wegen". bij tramhalte. Kniplaan tel. 670. 6002 2* Flinke Werkster gevr. te Voorschoten. Br. onder letter V-w. Boekhandel Volkers. Voorschoten. 2* R. K. Werkster ge vraagd voor 2 dagen per week. Berkenkade no. 11. Leiderdorp. 3327 2* Gevraagd bekwaam Schippersknecht, 1820 l. Te koop oude Chevrolet 1934. C. van Ruiten, Roe- lofarendsveen. 3329 2 H.H. Kappers. Gevr voor klasse 4 een eerste of tweede Herenkapper, des gewenst op werkdagen in tern. H. C. Albers Sn*., Herenweg 228, Lisse. tele foon 3210. 5976 2* Net meisje biedt zich aan 3 dagen per week. Br. onder letter A aan A. Ho- gervorst. Teylingerlaan 12 Voorhout. 3328 2 Nette werkster ge vraagd voor Woensdag-, Vrijdag- en Zaterdag. Br. ondet no. 3335 bureau van dit blad. AANGEBODEN 2* Kunt U een beetje piano spelen maar toch niet vlot, moderne Engelse Wals en Foxtrot Volg dan de nieuwe Amerikaanse piano-cursus. Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5. Tel 24358. Les oc alle in strumenten. 2* Te koop: wegens op heffing ruim 2000 goed onderhouden bibliotheek boeken. Oosterdwarsstraat no. 15 3321 'adet 1940 in prima staat en te huur motorkruiser. P. v- d. Meer. Hoge Rijn dijk 152. Leiden. 3306 2* Te koop een kruiser- jacht lang 7 M., breed 2.25 zo goed als nieuw van ijzer en een houten vlet met of zonder motor. Te bevragen woonschip ..Voor anker'Zijlsingel, Leiden. 2* Te koop aangeboden Vauxhall, 4-deurs 1938, zuinig wagentje. nieuwe banden, v. Berge Hene gouwen, Utrechtse Veer 28. Leiden. 3330 2 Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek. Rente vanaf 3K Fin., Bel. en Ass Ktr. „Otto Sassenheim, Hoofdstraat 77. tel. 7488 na 6 uur 7329, 2 Te koop: keurig onder houden kinderwagen, prijs 30.Brieven onder no. 3332 bureau van dit blad. 2 Te koop wegens ver trek Postduiven, oude en jonge. C. v. d. Peet. Voor straat 56. Voorschoten. len (beton). 8 eenruiters, zeer gemakkelijk verplaats baar wegens verhuizing. Adres J. G. Versteegen. Voorstraat 53, Voorscho ten. 6007 2 Te koop pracht duiven hok. groot 4 x 1.80 x 2 M. met 6 prima jonge duiven. B. Maas, Lijsterbeslaan 16 Hillegom. 3333 2 Aangeboden: 25 jaarg. ingeb. Kath. Illustraties. Te bevragen Fagelstraat no. 20. 3325 2 Auto-financiering. Wij helpen U op de vlugste en meest discrete wijze bii de aanschaffing van uw auto. Sinds 1934 het vertrouwde adres Fin. Kant.. ..Archi pel". Borneostraat 16. Den Haag. telcf. 550167. 3191 2 Jonge Boxers. Aange boden Jonge Boxers, kl. geel en gestr. Gec. staart, 7 w.. z. 1. kar- pr. ouders. Te zien Coornhertstraat 35 Leiden. 3323 2 Electr. wasmachine „Velo". compleet met elec. winger in prima staat, te koop. Tel. 22830. P. J. BlVcstraat 23, Leiden. 2 Badgeijsers, kleden, gasf. enz. Prima gebruikte bad- en keukengeijsers. Perzische vloerkleden, fau teuils. stoelen, tafels, kas ten, kachels, gasfornuizen, ledikanten, baden, gasra- diators, aanhangmotor, N. Rijn 60, bij hoek Hooigr.. Tel. 22150. 3317 2 Te koop: 2 fauteuils, 4 stoelen 55.—. ledikanten 9.opklapbedden 15. Dames-, Heren. Jongens- en meisjesrii wielen 1 25. en 35.2 persoons ka pok groen beastel 35. Handnaaimachine 37.50, losse stoelen 2.50, spie gel 12.50. Hooigracht 55 (Geen Winkelhuis). 3320 «VONINGRUIL 2 Vrij huis aangeboden te Delft en woonruimte te Haarlem (etage) in ruil voor overeenkomstige woonruimte te Leiden of nabije omgeving. Brieven onder no. 3302 bu reau van dit blad. GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd, di rect te betrekken, liefst al leenstaand huis in Leiden of naaste omtrek, koop som pl.m. 15.000. Br. on der no. 3336 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van St. Jo zef en na het bidden der drie Weesgegroeten, voor dc grote gunst die wij heb ben ontvangen. 3334 2 Attentie. Wij repare ren eebroken porceleinen. Saksische groepen, antie ke borden beelden kristal, ivoor, koper, brons enz. Schoonmaken en vernissen van schilderijen reparatie Persische kleden. Brem- mer, Haarlemmerstraat 99. ingang Goe-Gerritstceg 1. Tel. 22791 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. r.ieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek. Donkcrstceg 3. 2 2 rode Katertjes zoe ken goed tehuis. Zün dol op Felix' Kattenbrood, Rijnsburgerweg 120. 0004 2 De vacantie nu in het land, Hoera we gaan naar Slingerland, Zoeterwoude, Noordaa 5. Roeibotenver- huur. Speeltuin. 3229 rw gev/as met de nieuwste preparaten. Ingericht voor groot- en kleinbedrijf a's- mede volkstuindcrs. W. Hölscher, Roelofarcnd.,- vecn. 3283 2 Vissery-artikelen. Pa- lingfuiken. 1- en 2 vleugel, zeelpuiten, schakels of wargarens, kleine gebben en kruisnetten, fuikenrot ting. dobberkatoen, beug en dobberhaken, cachau, Tanol, fuikenlyntjes netten, naalden, vissersgaren enz. L. J. den Holder. Janvos- sensteeg 7577. Telefoon no. 20901. 3324 2 Hoogmade! Reparaties of boodschappen voor de Leidse Uurwerkkliniek kunt U afgeven bij Schrn- der. Kerkstraat 50. Wordt desgewenst aan uw huis afgehaald. Ruime keuze, nieuwe uurwerken. Lage Rijndijk 8 Leiden. 3271

Leidse Courant | 1951 | | pagina 3