Het Lekke 12.000 Km. op de bromfiets ÏJCoxte (^o££ KAPOK MATRASSEN t PANDER BIOSCOPEN yj. Dak Laatste Berichten ZATERDAG 21 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Van Den Haag naar het Hoog Atlasgebergte Op 11 Februari j.l. 's nachts om een minuut over twaalf, startte in Den Haag de 27-jarige journalist René Willink zijn bromfiets voor een reis in zuidelijke richting. Bruin verbrand door de Afrikaanse zon kwam hij gistermorgen onder escor te van twee wegenwachters Den Haag weer binnengetuft. In vijf maanden en een week heeft hij 12,000 km. op zijn bromfiets (een „Cycle Master") afgelegd. René Wilink gelooft in bromfiet sen. Vorig jaar heeft hij op een „Be- rini" een zevenduizend kilometers lange weg gereden door Frankrijk, Oostenrijk, Italië, Sicilië en Noord- Afrika. Dit jaar bracht hij het op zijn bromfiets tot de dertigste breed tegraad, die dwars over Afrika loopt. Met 40 kg. bagage en een extra ben zine-tank achterop' reed hij via Pa rijs, Bordeaux, Madrid, Oporto, Lis sabon, Sevilla, na de oversteek van de Straat van Gibraltar naar Marok ko. Hij kwam daar tot het plaatsje Tiznit (ten Zuiden van Agadir) waar een ketting over de weg gespannen was om' aan te geven, dat verder rij den zinloos was. Voor hem lag de Sahara. Vandaar tufte hij toen door het schilderachtige land naar het Hoog Atlas gebergte. „Daar kom je nooit overheen" zeiden de Franse bestuursambtenaren, maar René, die weinig lust had om het gebergte heen te rijden waagde en wot. Wel iswaar moest hij zelf flink meetrap pen het 0,6 pk motortje kon het alleen niet af maar zijn brom fiets bracht hem over een 2000 m. hoog gelegen bergpas weer terug in het Marokkaanse laagland, vlak voor de sprookjesachtige stad Marrakesj. Via Fez dacht hij over Spaans Ma rokko weer naar Spanje terug te keren maar de Spaanse douaneamb tenaren lieten hem niet door, omdat het visum in z(jn pas slechts voor een doortocht (op de heenreis) gel dig was. Hij kon een nieuw visum aanvragen, maar dat duurde min stens één week. „Wacht maar aan de grens" vonden de Spaanse douaniers. René koos daarop een andere route. Langs de prachtige Noord-Afrikaanse kust reed hij over Algiers, Constan- tine en Gabes, waar nog de sporen - "ien waren van de laatste strijd van Rommel's Afrika-korps naar x.ipoli, de vroegere Italiaanse kolo nie Lybië. Van het gastvrije Tripoli reed hij terug naar Tunis, nam daar een boot naar Sicilië en belandde zo weer in Europa. Via Italië, Frank rijk en België keerde hij naar huis terug. Deze 12.000 km. lange tocht heeft 188 liter benzine gekost en ongeveer 1200 gulden. „Laat men nu niet den ken, dat iedereen voor dit bedrag vijf maanden op een bromfiets rond kan rijden." waarschuwt hij. „Deze tocht was voor mij een expeditie met alle ontberingen die aan een expe ditie verbonden zijn". Over geluk heeft hij niet te klagen gehad. On danks zandstormen aan de rand van de Sahara heeft zijn motor het niet begeven. Hij heeft in totaal slechts vier maal een lekke band gehad. In Noord-Afrika heeft hij eenmaal om zijn achterwiel een nieuwe band moeten leggen. Behalve avonturen en ervaringen heeft deze reis het Nederlandse lange afstandsrecord voor bromfietsen op zijn naam ge bracht. Of hij het lang zal houden is moeilijk te zeggen, want een andere Haagse bromfietsenthousiast werktuigkundige van Noord is reeds sinds April op zijn bromfiets onder weg. Volgens de laatste berichten zou hij zich aangesloten hebben bij een nomadenstam in Noord-Afrika. BINNENLAN. De boerderijbrand te Cubaard, waarvan gisteren melding werd ge maakt, heeft een vervolg gehad. Het woonhuis, dat gespaard kon wor den, is in de naoht volgende op de brand, door onbekende oorzaak in vlammen opgegaan. Een Zaandamse militair en zijn 19-jarige verloofde uit Enkhuizen zijn onder arrest gesteld, verdacht van schuldheling en diefstal bij een manufacturier uit Zaandam, de werkgever van het meisje. De ge stolen goederen hebben een waarde van ruim 2000. Twee treinontsporingen op het stationsemplacement van Maas tricht hebben gisteren het reizigers- vervoer danig in de war gestuurd. Er ontstond veel materiële schade, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hedenmorgen vond het reizigersverkeer weer normaal voortgang. Door het aanraken van de elec- trische bovenleiding tijdens werk zaamheden aan de spoorbrug te Cu- lemborg is de 25-jarige monteur J. M. v. Binsbergen uit Culemborg op slag gedood. GEM. AANKONDIGING INENTING TEGEN POKKEN. Nog éénmaal, n.l. op Woensdag 25 Juli a.s., zal er by de G.G. en G.D., in het gebouw Nieuwe Mare 13a, van 1417 uur, gelegenheid zijn tot kos teloze a. inenting van kinderen beneden de 2 jaar. b. herinenting (d. w. z. opnieuw in enten van hen, die reeds eerder met succes zijn ingeënt) van oudere per sonen (kinderen en volwassenen). Trouwboekje of ander identiteits papier meebrengen. De eerstvolgende inentingszitting na die op 25 Juli a.s. zal plaats vin den op 19 September a.s. 5989 Leiden, 20 Juli 1951. De wnd. Directeur van de G.G. en G.D.. L. W v. LIEBENSTEIN. HASSELMAN BREESTRAAT 146 BOTERMARKT2I-22 TELEFOON 26662 «X E I D E F Lid Finaac. Instituut M.U.L.O.-EXAMENS. Gisteren zijn geslaagd voor het diploma A: P. J. Bekkering te Lei den, D. Heijl te Warmond, A. P. v. Vulpen te Bodegraven, J. P. van der Waaij te Zwammerdam, P. van der Wel te Bodegraven, S. J. Ter louw te Bodegraven, W. Vesseur te Zwammerdam, R. van Vreedendaal te Bodegraven, J. Pluimgraaff te Katwyk. M. J. vah Rijn te Katwijk, C. J. Schuitemaker te Katwijk, I. A. Sosef te Rijnsburg, J. H. Verbeek te Alphen aan den Rijn, M. Vonk te Alphen aan den Rijn, H. M. van Westering to Noordwijk, L. Lind- hout te Noordwijk Binnen, H. Ver schuur te Alphen aan den Rijn en G. A. van Zwieten te Hazerswoude. J. A. Verkaik, Alphen a. d. Rijn. R.K. U.L.O.-EXAMENS Geslaagd. (21 Juli): J. C. de Lan ge, J. Gordijn, E. C. de Haas, A. J- M. Zwetsloot, P. J. Heemskerk, B. T. Diergaarde, G. J. P. M. v. Hoorn, J. J. C. M. v. Hoorn, W. P. J. Jansen F. G. Kuipers, C. K. M. v. Os; G- M. C. Pieterse; M. G. J. T. Postma; J. C. Rijsbergen; C. T. Spierenburg; C. A. R. Verberg; M. L. A. E. Alke made; A. T. v d. Klaauw; C. M. Koeleman; O. Lindauer; T. A. S- v. d. Meer; B. B. S. v. d. Meer; C. A. D. Schreurs. NAAR KEVELAER! Mocht gij nog twijfelen mede te gaan, vraag dan Uw kennissen die vroeger mee geweest zijn eens naar hun mening. Zij gaan weer mee; zij willen dit niet missen. Welnu, nog 10 dagen bestaat er gelegenheid U op te geven om de Leidse Bedevaart naar Kevelaer mede te maken. Na 1 Augustus is dit beslist niet meer mogelijk. De voorbereidingen vra gen veel tijd en dus moet het be stuur het juiste aantal deelnemers en alle overige gegevens tijdig tevo ren weten. U weet toch dat de Bede vaart gaat op 21, 22 en 23 Aug. a.s.? Toont Uw devotie tot Moeder Maria en gaat mee. IN DE LEIDSE Bij besluit van het dagelijks be stuur is drs J. H. Derksen benoemd tot algemeen secretaris van de Al gemene Katholieke Werkgeversver eniging en het Katholiek Verbond van Werkgevers Vakverenigingen. BEZUINIGINGEN BIJ HET LEGER Minister Staf heeft bepaald, dat er geen gelden en ook geen tijd meer mogen worden beschikbaar gesteld voor alles wat niet tot de di recte taak van het leger behoort. De demonstraties, vertoningen en het optreden van onderdelen der krijgs macht in het openbaar zullen tot het uiterste worden beperkt. VOOR EEN TON BELASTING ONTDOKEN. De 51-jarige textielfabrikant A. M. uit Tilburg is door de fiscale re cherche gearresteerd wegens belas tingontduiking op grote schaal en naar Breda overgebracht om voor de officier van Justitie te worden ge leid. Het onderzoek duurt nog voort aldus de „Volkskr." Men vermoedt, dat M. voor meer dan 100.000 gulden aan belasting ontdoken heeft, VRIJWILLIGERS NAAR KOREA Van de Lloydkade te Rotterdam scheepten zich vanmorgen aan boord van het Amerikaanse troepentrans portschip „Gen. J. H. McRae", 179 Ne derlandse en 250 Belgische vrijwilli gers in met bestemming Korea. Het zijn aanvullingsdetachementen voor de Nederlandse en Belgische detachementen in de Verenigde Na ties. De Nederlanders werden namens de minister van Oorlog toegesproken door luit. gen. D. C. Buurman van Vreeden, en de Belgen door luit. gen. A. P. J. Rosenbaum, bevelheb ber van de binnenlandse strijdkrach ten, die sprak namens de Belgische minister van Landsverdediging. GROTE BELANGSTELLING VOOR 4 PHILIPS DOLLARLENING. Hoewel officieel nog niets bekend was, scheen het gisteren beginbeurs toch reeds vast te staan, dat die dag de 4 pet Philips dollarlening geno teerd zou worden op 1021$, hetgeen achteraf juist bleek te zijn. Zoals be kend was de beurs deze week min of meer in rep en roer, daar deze verlaging van de inschrijvingsprijs van 106 op 102H zeer onverwacht kwam. Op deze inschrijvingsprijs scheen de animo zeer groot te zijn en het aantal geboekte orders was dan ook vry aanzienlijk. Casino. Het scenario voor „Zijn laatste vacantie" werd geschreven door de Engelse romanschrijver Priestly. Het gegeven en de uitwer king zijn voor de kenners van zijn werk onmiddellijk herkenbaar. Hij speelt met het lot en laat het lot spe len. Het is een spelletje met het le ven, dat eindigt met de dood. Hij neemt een loopje met het fatum en het is de dood, die spot met alles en iedereen, maar niet met zich zelf laat sollen. Alec Guinness die in „No blesse oblige" zich een meesterlijk acteur toonde, speelt de hoofdrol. Een merkwaardige figuur, die Alec Guin ness: een acteur, die als weinigen zich weet in te leven in zijn rol. Hij be heerst de felle dramatiek, die Priestly gewild heeft. Hij vormt en typeert de scènes, die in prachtige montage de climax en anti-climax construeren. Hij vertolkt de dwaas heid en de wijsheid, die respectieve lijk door dwazen en verstandigen beleefd wordt. Priestly heeft er geen „zwaar" verhaal van gemaakt. Zelfs spot en humor zijn den Engelsen al tijd eigen geweest en de schrijver maakt er ook nu gebruik van. Hij was zelf productieleider en zorgde ervoor, dat alles zorgvuldig tegen elkaar werd afgewogen en dat ook de onder geschikte rollen uitstekend werden bezet. Het verhaal gaat over één, zoalfe er duizenden zijn. De man heeft van zijn dokter het ontstellende bericht gekregen, dat hij nog maar enkele weken te leven heeft. Hij verandert zijn leven totaal. Hij gaat naar een badplaats en wint het vertrouwen van iedereen, die met hem in aan raking komt. Hij krijgt geluk. Het wordt hem aangeboden. Hij wint een fortuin en wordt verliefd, terwijl hij vroeger nooit liefde gekend heeft, 't Is alles voor niets, hij moet sterven. Maar dan hoort hij van een dokter, dat hij absoluut gezond is en hele maal niet aan doodgaan behoeft te denken. De andere dokter heeft zich vergist. Iedereen is gelukkig óm hem. Maar zijn plaats aan de feesttafel blijft leeg: hij is het slachtoffer ge worden van een auto-ongeluk en zal sterven. Het was zijn laatste vacantie, waarin hij een hoop goed heeft ge daan en veel heeft leren liefhebben. Dit zal de wachtende gasten worden meegedeeld Deze film kan niet vergeten wor den. Zy is een confrontatie met de wisselvalligheden, die elkeen onder vindt en is ondanks het droevig ein de opwekkend. Toelaatbaar boven 14 jaar. t Lido. „Tea for two". Een show film met een aardig verhaaltje. De voogd van een millionnairsdochter verspeelt tijdens de grote bank-crash van Wallstreet al het kapitaal van het meisje. De jongedame heeft to- neelaspiratie's en op het moment dat haar vermogen tot nul gereduceerd is, verklaart zy zich juist bereid om een show, waarin zij de hoofdrol zal vertolken, te financieren. Haar ter neergeslagen voogd krijgt, wanneer hij dit hoort, een nieuw kruis te dra gen, daar hij haar met geen mogelijk heid dit geld kan verschaffen. Hij gaat een weddenschap met haar aan, dat zij 48 uur lang op alle verzoeken, die haar gesteld worden, „nee" zal antwoorden. Als onderpand dient het (niet aanwezige) geld voor de show. De voogd hoopt dat zij de wedden schap niet zal kunnen volbrengen, maar trots dat zij voor uiterst vreem de situaties komt te staan, ze brengt zelfs een ogenblik het „happy end" in gevaar, lukt haar dit en een vin dingrijke vriendin weet dan het geld te bemachtigen. Een niemandalle- tje met vlotte songs en hier en daar geslaagde humor. De diverse scènes uit de show zijn nogal aan de „luchtige" kant, van daar dat voorbehoud dient te wor den gemaakt voor olwassenen. Luxor: „Mallemolen". Een jong paartje, dat al drie jaar „in onder trouw" is, omdat manlief niet de be- nodigde inkomsten heeft, om behalve zichzelf ook nog een vrouw te on derhouden, krijgt plots de kans van hun leven, wanneer de jongeman een belangrijke promotie maakt. Lang plezier beleven ze er echter niet van, want nog voor ze getrouwd zijn, blijkt dat de promotie'nogal wat eigenaardigheden in zich bergt. Twee moorden in 24 uur en het spiedend oog van de recherche valt op de trouwlustige jongedame. Samen met haar toekomstige echtvriend gaat ze naar de moordenaar speuren en als ze eindelijk zijn spoor gevonden heb ben (het blijkt een hele bende te zijn) worden ze per schip ontvoerd. Het einde is zoals altijd. Wie een spannende detectivefilm verwacht, wordt teleurgesteld. Maar wie anderhalf uur eens kostelijk lachen wil en zo nu en dan, trots de dwaasheid, even in spanning wil verkeren, zal deze film kunnen waar deren. Voor 14 jaar. Trianon. „The Miniver Story" is het vervolg op het bekende filmver haal van „Mrs. Miniver". Nu is de oorlog afgelopen en keert mr. Mini- ver uit de krijgsdienst naar huis te rug. Hij vindt er heel wat veranderd, ofschoon alles toch hetzelfde is geble ven en een ogenblik denken wij te rug aan de zo treffende uitbeelding van de moeilijkheden der uit de oor log terugkerende soldaten, welke de film „De beste jaren van ons leven" heeft gegeven. Al spoedig neemt het verhaal echter een andere wending en blijkt de ongeneeslijke kwaal van mrs. Miniver de kern van het ver haal te vormen. Zij weet, dat zy nog Er ligt weer een goede week ach ter ons. In totaal kwam er een be drag binnen van 156.50, waaron der enige zeer mooie giften. Het gaat dus nog steeds de goede kant op. Volhouden maar. Volgende week hopen we weer eens een over zicht te geven van de totale stand van zaken. Vandaag willen we nog even speciaal wijzen op de „Rijn- post", een uitgave van de Stichting voor Kath. Sociale Jeugdzorg, Nieu we Rijn 52, Leiden, giro 230414. Dit blad wordt morgenochtend ver kocht aan de kerkdeuren van Hoogmade, Oude-Ade Rijpwete- ring, Wassenaar (St. Willibrordus), Noordwijkerhout (beide parochies) Zoeterwoude (O.L. Vrouw Onbevl. Ontv.), Hazerswoude (dorp), Oude Wetering en Roelofarendsveen. De opbrengst is bestemd voor het jaar lijkse zomerkamp van de jongens van het St. Franciscus Liefdewerk. De „Rijnpost" kost slechts één kwartje. Maar u mag gerust iets meer geven. Want alles wat extra gegeven wordt komt ten goede aan het Lekke Dak! STADSKOK. VER. VAN HANDELS VERTEGEN WOORDIGERS Si. CHKiSTOF*LL. Gisteravond hield de b.g. Ver. haar laagte bijeenkomst van ait seizoen. De vergaaenng welke onaer ïeiaing scona van haar 2de voorzitter, de heer L. van Leeuwen, had een zeer bevredigende opkomst- Na de ge bruikelijke agendapunten hield pa ter Retel zyn bekende 5 minuten overpeinzing. Het onderwerp hier van was 'iact. Tact is niet volgens de gewijde spr. een deugd, maar eigenlijk de syntne- se van alle deugden. Zonder zelfbe heersing, nederigheid, naastenliefde of hulpvaardigheid bestaat er geen tact. Tact wil zeggen, in beoefening brengen het voornaamste punt van het evangelie „Wat ge niet wilt dat U geschiedt, doet dat ook een ander niet." Spreker wekte de leden op een voorbeeld te nemen aan Christus, die een toonbeeld van tact was. Hij ver- klaaide, dat een leven in harmonie met Christus ook betekende leven in harmonie met de mensen en leven in harmonie met anderen betekende een gelukkig leven. Een hartelijk applaus was de dank voor zijn me/ grote aandacht gevolg de betoog, lien schrijven van twee leden retraitanten wekte op, om het volgend jaar in groten getale mede te doen met de speciale Christoffel- retraites. Zo'n retraite is werkelijk de moeite waard. Na de pauze werd de hoofdschotel opgediend, welke via een verslag van de gedelegeerde van vakgroep I tex tiel, overging in een gezellige ge- dachtenwisseling, over de huidige verkoopmoeilijkheden voor de ver tegenwoordigers en de aan de gang zijnde prijzenoorlog. Unaniem kwam men tot de con clusie. dat de vertegenwoordiger zich zal moeten instellen op een min dere verkoop. Door de mindere koop lust van het publiek is de winkelier genoodzaakt zijn goederenvoorraad op een lager niveau te brengen. Hij zal meermalen maar in kleinere kwamtums bestellen als voorheen. Men was van mening, dat de grijzen van de meeste producten niet ver laagd konden worden, want prijzen van Rayongaren stijgen, katoenprij- zen trekken aan en wat het zwaar ste zal wegen, Nederland moet zijn grondstoffen, welke het het hardst nodig heeft kopen in landen met harde valuta. Wie de deviezenposi- tie van Nederland bijhoudt, komt tot de conclusie, dat het hiermede al zeei droevig gesteld is- De laatste tijd komt het herhaaldelijk voor, dat goederen lange tijd aan de grens blijven liggen, omdat er geen devie- beschikbaar worden gesteld. Schaarste van grondstoffen is niet bevorderlijk voor lagere prijzen. Met een kort dankwoord sloot de voorz. deze prettige vergadering. Het treinongeluk te Gouda De chef van de dienst van tractie en materieel der N.S., ir J. Wessels Boer, bevond zich toevallig in het langs het perron staande Rotterdam se treinstel. Ir Wessels Boer heeft onmiddellijk na het ongeluk een on derzoek Ingesteld naar de rem'men van het Haagse treinstel. Deze rem men waren, zoals na het remmen be hoort, warm. Daarmee is onomstote lijk bewezen, aldus deelt men ons van de zijde der N.S. mede, dat de remmen hebben gewerkt. De wagenmeester der N.S., die in 's Gravenhage het treinstel aan de remproef heeft onderworpen, heeft verklaard dat alles normaal was. IN DE TREIN ONTSTOND EEN PANIEK. De -botsing gebeurde aan de Rot terdamse zijde van het perron vlak voor de derde klas wachtkamer. Daar stond de Rotterdamse trein, die om 7.03 was binnengekomen reeds te wachten. Gewoonlijk rijdt de Haag se trein, om de Rotterdamse heen en wordt het Rotterdamse- achter het Haagse gedeelte gekoppeld. Bij dieselelectrische treinen wordt het Haagse gedeelte echter achter het Rotterdamse gedeelte gekoppeld. Ooggetuigen verklaren, dat de be stuurder van de Haagse trein bij het binnenrijden signalen met de hoorn heeft gegeven. Hiermee zou hij heb ben aangegeven, dat zijn remmen niet of niet voldoende werkten. De botsing gaf een luide klap. De bestuurderscabine en het daarachter gelegen balkon van de Haagse trein werden volkomen platgedrukt. De achterzijde van de Rotterdamse trein werd minder ernstig beschadigd. Enkele reizigers uit deze trein, die nog versuft door de schok en de emotie op het perron door ons in Gouda werden aangetroffen, ver klaarden, dat zij van de botsing zelf niet bijzonder veel hadden be merkt. Direct daarop echter bemerk te men in de trein een sterke rook ontwikkeling en daardoor men dacht aan brand ontstond er een paniek onder de reizigers. Met achterlating van bagage- vocht men zich in de volle trein een weg naar de utigang. „Het was verschrikkelijk", zei ons een dame. „Boven het rumoer van de duwende mensen klonk het gehuil van kinderen en het gekerm van gewonden. Vooral in de platgedrukte neus van de Haagse trein was de verwar ring groot. De Goudse politie en de geneeskundige dienst hadden de han den vol aan deze catastrofe. De zie kenhuizen waren niet alle berekend op de plotselinge stroom van ernsti- geen licht gewonden. Verscheidene gewonden moesten liggend op bran cards in het ziekenhuis geruime tijd wachten voordat zij geholpen kon den worden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN DIPLOMA-ZWEMMEN IN HET ALPHENSE ZWEMBAD. Diploma A, Jongens: W. Harts, K. Noordzij, Th. de Graaf, J. Wieringa, A. Rijlaarsdam, R. Duiker, C. van Leeuwen, G. v. Oeveren. L. Grif fioen. H. Hagen, J. J. R. Schmal, L. Koopman, J. Domburg, C. A. van Zijtveld, C. Bink, G. van Ooyen, L. van Ooyen, J. v. d. Stoep, C. A. Cseszko, H. C. van Leeuwen. P. Hoo- gendam, A. Klaüf, C. L. Maaskant, H. J. v. d. Bouwhorst, S. A. Claus, V. Fogerty, J. J. J. de Grauw, A. de Jong, K. Bos, G. Zondag, W. j Groeneveld, A. Groeneveld, D. Lamoree, F, Clasquin J. L gaal, A. J. Veenstra, A. v. d. Ent, T. i een dankwoord. Roos, C. Hoogendoorn, J. L Nagte- gaal, A. J. Veenstra. Diploma B. W. Harts, J. de Bruijn, C. de Geus, W. de Jeu, M. Snel, G, Thomas, J. Schmal, M. v. d. Stoep, J. Domburg, C. S. Zijtveld, C. Bink, L. van Ooijen, G. A. Cseszko, H. C. van Leeuwen, E, Koppe, L. M. Broekman, P. Hoogendam, A. Klauf, H. J. v. d. Bouwhorst, V. Fogerty, G. de Jong, J. J. van Keesel, F Adriani, A. v. d. Ent, N. v. Rijswijk, Th. Roos, C. Hoogendoorn, J. den Uil, J. L. Slechts kort te leven heeft en tracht in dit korte tijdsbestek alle moeilijk heden van het gezin in goede banen te leiden. Met zachte vrouwelijke tact lukt het haar en als de tijd is aangebroken, zegt zij haar man, dat zij nu spoedig heen zal gaan. Na het huwelijk van haar dochter is mrs. Miniver inderdaad heen gegaan. Haar man vertelt het, 4 jaren later. De Minivers leven nog altijd in het ouderlijke huis, en mr. Miniver voelt de aanwezigheid van mrs. Miniver nog steeds, want beider liefde was duurzaam. Een verhaal, dat met echt Engelse reserve tegenover de diep ste roerselen der menselijke ziel wordt verteld en juist daardoor sterk ontroert; een geschiedenis, welke ons allen zou kunnen overkomen. Het is een van de weinige films, welke men niet vergeet. Voor 14 jaar. Rex heeft de dwaze klucht van de „Kampioen melkboer", een verhaal, dat velen zich nog wel zullen herin neren. Een melkboer komt door een toeval in aanraking met een jonge dame en met een kampioen bokser. Weer heel toevallig gaat de kam pioenbokser tegen He vlakte en men meent dat de melkboer dat gedaan heeft. Dat moet een krachtpatser zijn! Hy begint het zelf ook te gelo ven en wordt inderdaad een gevierde bokser dank zij een handige manager. Totdat het mis loopt. Maar intussen heeft men al heel wat gelachen. We gens diverse luchtigheden is voorbe houd geboden voor volwassenen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). Droog. Koude nacht; morgen overdag zonnig en vry warm weer. Zwakke veranderlijke wind. 22 Juli: zon op 4.45, zon onder 20.46; maan oj 22.25 en onder 9.31 uur. 23 Juli: zon op 4.47, zon onder 20.45; maan op 22.36 en- onder 10.53 uur. v. d. Brink, C. M. de Jong, I. L. Jel- lema, A. W. Roubos, R. Raadgever, K. Blok, A. v. Elk, H. Waltuck, E. Waltuck, M. Ververs, A. Groenhart, G, v. Egmond, N. Peek, N. Slootjes, M. Goedhart, K. Kapteijn, J. Beuk, B. v. Vliet, J, van Leeuwen, C. Mar- sê, G. Kraan, R. Vochtelo, H. Jacht, M. Vonk, D. Booij, G. de Jong, W. Kooij, J. Pont, T. v. Zwieten, J, van Zwieten, A. Heins, I. Donker, A. v. 't Wout, M, Langeveld, A Bos, J. Kwakernaak, M. v. Straten, W. van Egmond, D. v. Rijswijk, I. de Vogel, H. Rijswijk, J, Koers, D. v. Leeuwen, M. den Dekker, M. L. Hulscher, C. Butterman, E. Tuijn, R. Butterman, W. v. Loon, A. Rijlaarsdam, F. M. v. Oosten, M. C. Blom, M. E. Hooijer, A. Hesseling. Diploma B: A. Langman, A. C. W. Hommersen, W. v. d. Ent, C. M. de Jong, M. v. d. Hammen, A. van Elk, C. v. Wijk, H. Waltuck, E. Waltuck, S. Verdonk, L. v. Ommen, M. Boel tjes, H. Scheerder, J. Zwartjes, J. Le Grand, M. Hofman, R. de Lange, N. Wind, W. Lammers, G. Roest, R. v. 't Wout, C. Lekx, J. v. Zwieten, C. Verhorst, M. v. Straten, A, v, Rijn, R. Ravensberg, A. Blom, E. Binnen dijk, M. Schreuders, W. v. Egmond, D. v. Rijswijk, M. de Bruijn, I. de Vogel, H. Rijswijk, J. C. Huisman, A. Rijlaarsdam, N. v. d. Lelie, M. Verkade, G. v. d. Bijl, M. C. Blom, M. H. Hooijer, 'A. Hesseling. C. Ke tel, E. Binnendijk. Diploma C: I. de Bruijn, R. Schou ten, R. den Hartog, M. v. d, Vlist, A. Hoogendoorn. Diploma D: G. Havenaar, G. v. d. Leeden, G. Hey. Afgewezen werden totaal 7 jon gens en 8 meisjes. LANGERAAR DIPLOMA-UITREIKING AAN DE R.K. LANDBOUW-HUISHOUD- SCHOOL. In tegenwoordigheid van het on derwijzend personeel heeft pastoor Halkes als vertegenwoordiger van het schoolbestuur aan 69 leerlingen van de t R.K. Landbouwhuishoud- school een diploma uitgereikt. Vele ouders der leerlingen toonden hun belangstelling door hierbij tegen woordig te zijn. De pastoor was over deze grote opkomst zeer ver heugd. Voor velen is het een offer in het gezin, maar het is prijzens waardig dat desondanks zij toch hun dochter dit onderwijs hebben laten volgen. De leerlingen, die nu het diploma v'cor 2-jarige cursus ont vangen, worden aangespoord ook het 3e leerjaar te volgen en het di ploma coupeuse te behalen. Vervol gens feliciteerde spr. de meisjes, die geslaagd zijn en hoopte, dat zij de vruchten van hun diploma's zullen plukken. Dank werd gebracht aan de leerkrachten der school zowel religieuzen als leken voor het moeii lijke werk door hen verricht. Ten afscheid aan ue leerlingen, die het 3e leerjaar hebben afgewerkt, geeft de pastoor hun de wem. mede, dat zij met Gods zegen een mooie toe komst mogen ingaan. Aan alle aan wezigen werd een tractatie aange boden en de pastoor en leraressen kregen ook nog enige geschenken aangeboden door de leerlingen. Na mens de ouders sprak de heer l'Ami Diploma C. J. van Beest, W. van Leeuwen, A. Verschuur, C A. vot Zijtveld, V. Vogerty, G. Blauw. Diploma E: J. P. Kaltennecker. Diploma A. Meisjes: J. A. Scheu- rer, A. Langman, G. van Rooij, M. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Juli. Groente. Per 100 kg.: roode kool 14, rabarber 4 —11. kroten 21, uien 19—26, peen 10—27, aardappelen 7.50—15.—, andijvie 14—20, stoofsla 10—13, druiven 168—210, aardbeien 114 154, snijbonen 50—107, stambo- nen 6991, doperwten 4558, peulen 35—89, postelein 4—10, pruimen 5911, zwarte bessen ƒ107 tuinbonen 17—25, Augu-rken 13 —96 spinazie f 10—18, tomaten A 1671, zilveruien 23, per 100 stuks: komkommers 818, bloem kool 843, meloenen 3674, sa lade 26.30, perziken f 236 per 100 bos: kroten 5.5010.40, pieter selie 1.803 00, radijs 3.selde rie 3.506.00, uien 5 506.30. en peen f 19—35. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 Juli. Groente. Vroeger aardappe len groten 14.4017 60, drielingen 12.80—13 20, idem kriel 10—12. bospeen 2746. waspeen f 841, bloemkool I 19—53, idem II 8 29, sla 3.50—7.tuinbonen f 19 30, rode aalbessen 4349. aardbeien 1.041.33 per kg., sla-uien 11 15, zilveruien 1214, andijvie 15 19, peulen 54.5055.. komkom mers 19—21, tomaten f 49.8050, postelein 1019, snijbonen f 1.03 per kg. Aan de volgende leerlingen werd een diploma uitgereikt. Huishoud- diploma (omvattend: koken, huis houdelijk werk, wasbehandeling, kinderverzorging lingerie, costuum- naaien en algemene ontwikkeling): Trientje Bijlemeer, Corrie Helling, Riet Hogenboom, Riet Hoogervorst Ad., Sientje Hoogervorst Ad., Riet Hoogervox-st Jd., Riet Hoogervorst Nd. (cum laude), Jo Janmaat, Joke Kleijn, Truus Kroft, Jopie van Lam meren, Annie Lek Cd., Jeanne Lek Ad., Plony Rekelhof (cum laude), Rika Rekelhof, Jani Sanders, Trien tje Sanders, Riet Visser, Jopie v. d. Vlugt, en Riet Zevenhoven allen uit Langeraar, Thea Beuk, Tiny Vroon hof, Corrie van Zoest allen uit Nieuwkoop, Willy de Rijk, Hennie Veenman, Dora Vink, allen uit Noorden; Adri de Boer, Toos de Boer, Ali Burgmeijer, Geertrui v. d. Hoorn, Ali Keijzer, Dora Verhaar, allen uit Nieuwveen, Rina Nieu- wenhuizen, Elly v. Ticht uit Zeven hoven, Bep Aartman, Ris Brouwer, Greta Mulders, Lenig Sloothaak, al len uit Aarlanderveen, Annie v. Die- men, Jeanne de Hollander, Ans v. Irrnmerseel, Columba de Jeu, Willy de Koning, Ria de Prie, allen uit Leimuiden, 44 geslaagd; afgewe zen 1. Diploma voor Lingerie en Cos- tuumnaaien: Sina v. d. Boogaard, Nel Keijzer beiden uit Langeraar; Bertha Aartman, Annie v. d. Berg en Corrie v. Stijn allen uit Aarlan derveen; Bets Wijfje uit Nieuwveen. Geslaagd 6. afgewezen geen. Diploma coupeuse: Riet Aker boom, Nel Helling, Riet Hooger vorst Cd., Alie v. d. Hoorn, Annie de Jong, Cobi v. Kessel, Lanny Schou ten, Riet Verhaar, Adri Vlasman, Riet Volgering, Dora Wildenburg, allx uit Langeraar, Jeunne du Pau, uit Kudelstaart (cum laude), Annie l'Ami, Riet de Boer, Barry Overde- vest, allen uit Leimuiden, Riet v. d. Berg, Tonny v. d. Berg, Dora v. d. Hoorn allen uit Nieuwveen; Bep v. d. Loo uit Aarlanderveen. Geslaagd 19, afgewezen 1.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2