Oude meesters vrij gegeven Waltatia DONDERDAG 19 JULI 1951 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 1 NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK RIJNL. PROCESSIE NAAR DEN BRIEL Toenemende deelname. Begunstigd door prachtig weer en met opmerkelijk hogere deelname uit de Rijnstreek dan voorgaande ja ren, vertrok de Rijnlandse Bede vaart gistermorgen met een aantal grote bussen van Maarse en Kroon naar 't bedevaart-oord Brielle. Was de deelname het vorig jaar ongeveer 200 uit het dekenaat Al phen aan den Rijn, dit jaar bedroeg dit aantal 350 personen. 8 Priesters uit het dekenaat maakten de bede vaart mee o.w. de deken. Leden van het Alphens kerkkoor en de schola cantorum met mannen en jongens, voerden o.l.v. Dom Andreas Win- ninghoff O.S.B. de kerkelijke gezan gen uit tijdens de plechtige Hoogmis om 10 uur en de Sacramentsproces sie daarna, alsook onder de reliquie- processie en het Lof des middags om 2 uur. De gespecificeerde deelname van de onderscheiden parochies geeft het volgende beeld: Roelofarendsveen 19, Alkemade 7, Oudewetering 1, Leimuiden 29,. Langeraar 34, Bode- graven-Meije 27, Alphen a. d. Rijn 87, 't Zwaantje 37, Hazerswoude (dorp) 21, Aarlanderveen 26, Zeven hoven 16, Nieuwvcen 6, Noorden 20 en Nieuwkoop 12. In Brielle voegde zich een kape laan, die met 40 moeders uit Alphen (N.Br.) was gekomen, bij de bede vaartgangers van zijn woonplaats- naamgenoot uit het noorden aan de Rijn. De intentie van dit jaar was: „Behoud en versterking van het ge loof onder de rijpere jeugd en het welslagen van de godsdienstcursus sen voor 18-jarigen". ALPHEN AAN DEN RIJN Landbouwhuishoudschool. In Concordia vond gisteravond in een feestelijke bijeenkomst de uitreiking plaats van de diploma's behaald door leerlingen van de Landbouwhuishoud school. Als weer een dergelijke plech tigheid plaats zal hebben, hoopt men te kunnen beschikken over de eigen nieuwe school, waarvan de bouw vordert. De directrice, mej. v. d. Gaast, dankte de afgevaardigden van de Holl Mij. van Landbouw en de com missie van toezicht voor hun aanwe- zigheid. Het diploma vormingsklasse ont vingen: Gré v. d. Neut, Nico Ver- duijn en Ria Jongebreur te Alphen, Go Lamoree. A. van Kranenburg, Trijntje Ramp. Geeske van Teylin- gen en Adri van Groenestein, allen Boskoop en Ina van Dam te Zwam- merdam. Diploma Huishoudkunde: Nel Blom, Aarlanderveen en Suze van Klave ren, Hazerswoude. 1-jarige huishoudkunde: Dijske Ooms, Haarlemmermeer. Mej. A. Prinsen, consulente voor het Landbouwhuishoudonderwijs, sprak namens verschillende instellin gen dankwoorden tot de directrice en wees de meisjes op hun roeping in de maatschappij Door de leerlingen werd hierna het stuk „Zomerzotheidopgevoerd, dat veel vrolijkheid bracht en een prettig besluit vormde van dit cursusjaar. AARLANDERVEEN Maarten Bogaard met pensioen. Met ingang van 1 Augustus a.s. is aan M. Bogaard, Jan Luikenstraat 21, bij de bewoners van Aarlander veen beter bekend als „Maarten", eervol ontslag verleend als le fitter bij de water- en lichtbedrijven in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bo gaard sluit hiermede 47 jaren over heidsdienst af en is hiervan gedu rende bijna 39 jaren werkzaam ge weest tc Alphen aan den Rijn. In besloten kring zal hy op 28 Juli a.s. te half twaalf in het schaftlokaal der bedrijven te Alphen a. d. Rijn „uit geluid" worden. ALKEMADE Geen ziekte van Weyl. Naar wij van de badinrichting nabij het paviljoen „De Brasem" vernemen, gaan reeds enkele dagen de geruch ten, dat een geval is geconstateerd van de ziekte van Weyl. Daar hier door een minder bezoek aan de zweminrichting het geval is gewor den, verzocht men ons tc willen me dedelen, dat geen enkele maal een geval van ziekte van Weyl is gecon stateerd. Men kan dus gerust gaan zwemmen in het Braasscmmermeer en vanzelfsprekend ook in de bad inrichting. ROELOFARENDSVEEN Voor het diploma Mulo A en B slaagde J. Klein Jz. ZOETERWOUDE Volksfeesten. De Oranjevereni ging organiseerde dit jaar het jaar lijkse volksfeest op één dag. Op de vooravond werden de feestelijkheden ingezet met een muzikale rondgang door de Sint Jansfanfare en een Schenkelloop. Deze glimp van het eenmaal zo groot sportfestijn werd nu gelopen door uitsluitend Zoeterwoudse ath- leten, waarvan slechts een paar lo pers getraind waren als lid van „de Bataven" te Leiden. Gijsb. Belt kwam met een kleine voorsprong het eerst door de finish en won de prijs. Deze wedstrijd is opgezet als groepsloop. Uit elke wijk lopen 3 deelnemers. De volgorde van aankomst was: 1. G. Belt, 2. Theo Engel, 3. Kees Onder water Gz., 4. D. van Leeuwen Hz., 5. W. Janmaat, 6. W. Belt. De Weipoort won alzo met G. Belt, Janmaat en W. Belt de wedstrijd en kon de wisselbeker, die in haar bezit was, behouden. In de morgen van de feestdag gin gen de schoolkinderen in optocht met de Sint Jansfanfare naar het Raadhuis, waar de burgemeester op het bordes door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer H. A. Friebel, werd toegesproken als ver tegenwoordiger van ons Vorstenhuis. De burgemeester sprak de kinderen toe om hen voor te houden, dat ons vorstenhuis in alle tijden ons Vader land met wijsheid heeft bestuurd en hij dankte voor deze uiting van eer bied en aanhankelijkheid aan onze koningin waarop een driewerf „Leve koningin Juliana" volgde. Begeleid door de St. Jansfanfare zongen de kinderen het Wilhelmus, waarna de optocht naar het feestterrein nabij het dorp ging. Het was inmiddels slecht weer ge worden en de muzikanten moesten, omdat geen tent het korps kan be schutten, de muziek beëindigen. Toch werd het weer droog en konden de kinderspelen vlot afgewerkt worden. In de voormiddag had de gebruike lijke hindernisrace te paard plaats, waarvan winnaars werden: le H. Borst, 2e Nic. de Jong Pz., 3e J. Paar- dekooper Pz. Des middags verscheen het droevig einde van de eenmaal zo schitterende ringrijderjj met een deelname van vijf paren. Er is niets meer overgebleven van die schone landelijke feestelijkheid als daar vroeger was. Dan kwamen wel dertig prachtige tilbury's, rank gebouwd op hoge wielen, licht wie gend op de soepele veren, met blin kende es-doorn-panelen, op de bak met fraai Berliner-zilver gemonteerd. De aanspanning was al even fraai en levendig: mooie paarden en fraaie tuingen. Passend bij dit geheel zaten op de bok de jonge boer in zwart pak naast zijn geliefde, getooid met het gouden hoofdijzer met de spelden VAN VERVALSING NIETS GEBLEKEN Tegen 28 Februari van dit jaar werd een belangrijke schilderijen veiling aangekondigd door de vei lingmeesters Van Marlc, Dc Sille en Baan te Rotterdam. Daarop attent gemaakt door een in grote opmaak verschenen artikel'in een Amster dams dagblad, waarin tot uitdruk king kwam, dat aan oude meesters toegeschreven werken, o.a. een Frans Hals. een Hobbeina, een Jan Steen, een Springer en een Ruys- dael, vals zouden zijn, meende de justitie te Rotterdam een onderzoek te moeten instellen. Afgaande op dc mening van de restaurateur II. G. Luitwieler, die na een vluchtig onderzoek diverse schilderijen niet voor echt kon ver klaren, greep dc Justitie in en liet door de politie op 56 ter voorbezich tiging hangende werken beslag leg gen. Thans zijn al deze kunstwerken, op vier minder belangrijke na, die nog nader zullen worden onderzocht, en vier andere, die buiten de eigen lijke collectie stonden, na rechter lijk vonnis vrijgegeven, omdat van valsheid niets gebleken is. Sindsdien is komen vast te staan, dat een afbeelding van de aange vallen Frans Hals waaraan o.a. beweerd was, dat de kraag niet uit de tijd van die meester kon zijn iceds voorkomt in het boek van dr. Hofstede de Groot (bewerking van dr. Erasmus) in deel 3, blz. 101, on der no. 364g, dat voorts de Hobbe- ma en de Jan Steen officieel zijn gegarandeerd door dr. Friedlaender en van dc Adriaen Brouwer een expertise voorhanden is van prof. Vogelzang. Ook de Roymers Waal is door Friedlaender voor echt ver kaard en is gedekt door een certifi- v. t van prof. Vogelzang. Volgens de veilingmeester Baan en boeken vol edelstenen op de prachtige kanten kap. Nu reden er nog een paar dogcarts en dresseerkarren met een simpele versiering. Dit nummer zal wel niet meer op het programma verschijnen en het spel met zo weinig deelnemers was zo afgelopen. Prijswinnaars wa ren: le C. van der Poel en mej. T. Bohemen, 2e J. Mooyman en mej. S. A. Borst, 3e A. Bergen Henegouwen en mej. A. v. d. Meer. De uitslag van de volksspelen was: Kruiwagen-race: le G. de Koster en Riet Versteegen, 2e Piet van der Poel en R. van Leeuwen, 3e Th. de Koster en C. v. d. Poel. Blaastrappen voor dames: 1. mej. Kuijf, 2. Ank van Leeuwen, 3. Bets Pieterse. Sprietlopen: 1. H. Opdam, 2. Cok Overdevest, 3. A. Opdam. Tenslotte had Zoeterwoude nog de Tour de Schenkel, waarbij Koos van der Geest aanspraak kon maken op de gele trui. De wedstrijd met 20 deelnemers had een heel eigenaardig en in de beide café's voortgezet, een voorsprong van 40 m. en won de eerste premie. Koos van der Geest won de tweede ronde en was bij de derde, laatste ronde 15 M. voor op Jan Belt, die tweede werd, gevolgd door de derde, Jan van der Geest. Het feest werd op het feestterrein enin de beide café's voortgezet. Fantastisch goedkoop verkopen wij een partij Wollen handwerk Babygoed VESTJES1.75 OVERGOOIERTJES 2.65 JURKJES3.75 JASJES MET MUTS 4.85 Haarlemmerstr. 192a - Leiden NIEUWS UIT DE OMGEVING HILLEGOM Rector magnificus. Onze oud plaatsgenoot en geboren Hillegom- mer Prof. Dr. M. Goemans o.f.m. is door het bestuur van de St. Rad boutstichting voor het studiejaar 12511952 benoemd tot Rector mag nificus der Kath. Universiteit te Nijmeg-en. Posthume onderscheiding. Door de Burgemeester zijn ten raadhuize posthuum aan de ouders van wijlen Matroos le klasse W. Marijnes en aan die van wijlen matroos le klas se J. Vink respectievelijk de door de minister vanMarine toegekende onderscheidingen uitgereikt n.l. „oorlogsherinneringskruis met de gespen „Krijg ter zee van 194045" en „Javazee 19411942" Beide ma trozen lieten hun leven bij de slag in de Javazee. Winkelbeurs. V.V.V. is voorne mens 'n winkelbeurs te organiseren in de week van 1421 September. Vermoedelijk zal het remise-terrein bij de Vosselaan daarvoor dienen. W'lde rijder. Door te snel rij den raakte ter hoogte van de Pas toorslaan een autorijder de macht over het stuur kwijt, ramde een paal, daarna een muur en kwam tot stilstand tegen een bestelauto, waarin 400 eieren. Deze sneuvelden alle. De auto werd zo intens gehavend, dat repareren vrijwel onmogelijk is. De bestuur der bekwam een hoofdwonde. LTS SP ZOMERAVONDFEEST. Zaterdagavond 21 Juli a.s. wordt door de V.V.V. Lisse een groots Zo- meravendfeest georganiseerd op een stuk bosterrein van dc Keukenhof te Lisse. Het programma ziet er erg aantrek kelijk uit. Meer dan 500 medewerken den, allen leden van plaatselijke mu ziek, sport, turnverenigingen, padvin ders enz., zullen acte de presence ge ven in een bont cultureel nonstop- programma. Vanaf zeven uur zullen drie mu ziekcorpsen een rondgang doör het dorp maken, waarachter de verdere medewerkenden opmarscheren en het publiek naar het terrein voeren, waar het feest om precies kwart voor acht een aanvang neemt. Het gehele programma wordt afge werkt onder een feërieke tuinverlich- ting met als decor het prachtige ver lichte Kasteel Keukenhof. Aan het einde van de avond zul len de padvinders een groot kamp vuur ontsteken, waarbij de mondac- cordeon- en mandolineclub „Kunst en Volharding" (60 man) een serie bekende Hollandse en Zuidafrikaanse kampliedjes ten beste geeft. Als sluit stuk volgt dan een taptoe, die voor het publiek nog een attractie inhoudt, waarna de muziekcorpsen het mas sale publiek, dat ongetwijfeld op deze waren de schilderijen na de beslag- mooie avond verwacht mag worden, neming in 't gerechtsgebouw aan dc weer naar het dorp zullen brengen. Noordsingel te Rotterdam op een Jaarvergadering H.B.G. De vliering geplaatst. Roofmoord in Den Haag Gisteren is in zijn woning aan de J. P. Coenstraat te Den Haag de 69- jarige gepensionneerd ambtenaar M. O. dood aangetroffen. De toe stand, waarin het ontzielde lichaam van O. zich bevond, wijst op ge weldpleging. Een broer van O. wilde hem een bezoek brengen, doch toen hij geen gehoor kreeg, waarschuwde hij de politic. Deze forceerde de deur en vond O. dood voorover liggen op de divan. Daar alle laden en kasten opengebroken, waren, ligt roof moord voor de hand, alhoewel nog niet is komen vast te staan of er iets vermist wordt en hoe O. om het le ven is gebracht. Twee lesvliegtuigen van de vlieg basis Woensdrecht hebben gisteren, kort na elkaar, een noodlanding ge maakt in Rilland Bath (N.B.). Het eerste toestel kwam terecht in een aardappelveld. De beide in zittenden, een leerling en een in structeur, werden niet gedeerd. Het toestel bleef vrijwel onbeschadigd. Het andere vliegtuig, maakte, ge noodzaakt door het afslaan van de motor, een noodlanding op een vlas akker. Het toestel sloeg over de kop en werd zwaar beschadigd. Instruc teur en leerling worden niet ge wond. voorzitter, de heer D. van Egmond, opent de vergadering Hij geeft een kort overzicht van de resultaten van het afgelopen seizoen. Deze waren alleszins bevredigend en stemmen tot dankbaarheid, daar het algeme ne beeld een gestadige en gezonde groei te zien geeft. Te meer verheu gend is het, dat de omzetten op ge zonde wijze zijn verkregen, daar de waarde van de opgeslagen surplus- goederen slechts een fractie uit maakt van het totaal van het vo rige boekjaar. De voorzitter consta teerde ook met genoegen, dat het aandeel der leden in de omzetten belangrijk is toegenomen. Dit wijst op een groeiend vertrouwen in onze veiling. Hoe groter het aandeel der leden in deze omzet zal worden, dee te meer zal onze Coöperatie gaan beantwoorden aan het doel, waar voor zij is opgericht. Tot lid van de commissie tot nazien der rekening 1950-51 werd gekozen de heer A. J Mesman. Vervolgens werd het voor lopige veilingpercentage voor het seizoen 1951-52 door de vergadering vastgesteld op 6 Met alg. st werd het aftr. bestuurslid, de heer P. S van Leeuwen herkozen, even als de heer J. P. Segers, commis saris der H.B.G. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering over het zegelen der contra-nota's werd het volgende medegedeeld: Contra-nota's, uitgemaakt zoals tot dusverre gebruikelijk, zijn zegel- plichtig. Om dit zegelen te vermij den, moeten bewijzen van ontvangst gezonden worden, waarop uitslui tend vermeld moet worden: aantal, soort en maat der geleverde goede ren. Dus geen prijs, geen bedrag en geen betalingsdatum. De veilingen zijn evenwel verplicht alle verkoop- facturen, zowel van veiling als van het in- en verkoopbureau, alsmede de creditnota's te zegelen. Gezien de zeer hoge kosten moet dit zegel doorberekend worden. Geboren: Maria C. d. v. H. Uitten- bogaard en M. C. van Wichen. Getrouwd: C. A. Been en C. Moer kerken; A. Buts en W, v. d. Linden; J. de Vos en G. C. v. d. Voort. De dames J. v. d. Wiel; A. v. Zon neveld; G. v. Dongen; R. Schone; N. Harding en R. v. Kesteren slaagde voor het kookdiploma, waarvoor zij opgeleid werden door mej. A. van Schooten van de St. Agathaschool. VOORHOUT Geboren: Henricus J„ zoon van J. J. Oostdam en M. M. Langeveld; Cornelia J. M.. d- van L. Borst en W. Mens; Theodora C. M. W., dochter van J. F. P. van Kesteren en Th. Ruigrok; Henricus J„ zoon van W. C. Vlasveld en M. A. ten Bosch. Ondertrouwd: A. C. v. d. Hoef. 34 jaaï weduwnaar van J. van Dam en W. van Dam 38 jaar; C. Romeijn, Zaltbommel, 26 jaar en T. Havenaar 23 jaar. Getrouwd: C. P. A. v. d. Zwet. Sas- senheim. 27 jaar en C. A. v. Werk hoven, 27 jaar; F. J. Geurts, 26 jaar en A- E. Augustinus 25 jaar. Overleden: A. C. E. Witte, weduwe van Dopheide, 81 jaar: D. Feenstra. 26 jaar: A- Kramer, 55 jaar. VOORSCHOTEN Huldiging brandweerlieden. Gisteravond was in „De Grote Vink" het geheele brandweercorps bijeen en ditmaal met hun dames om eens eefimaal in het jaar in feeststem ming het wel en wee van dit vrij willige corps te overdenken. Geheel vrij gingen onze brandweerlieden er niet naar toe, want men bracht een brandweerauto met toebehoren en de brandweerkleding mee, om toch maar op alles voorbereid te zijn. Deze bijeenkomst droeg een bijzonder karakter, omdat aan het begin van de avond een viertal leden gehuldigd zouden worden met het feit, dat zij 12) 2 jaar onafgebroken hun diensten aan de gemeenschap hebben gegeven, wanneer dit nodig was. De heer L. P. Mathot, voorzit ter van de feestcommissie, gaf in zijn openingswoord een verklaring voor het feit, dat niet in het voor jaar, maar thans het jaarlijke brand- weerfeest plaats vond. In verband met het overlijden van de comman dant, de heer P. Kaaijk, was dit sa menzijn tot dit ogenblik verscho ven. Door het in achtnemen van een minuut stilte werd de nagedach tenis van wijlen de heer Kaaijk her dacht. Vervolgens ging spr. nog eens na hetgeen in het afgelopen jaar is verricht. Voor de nieuwe le den van dit corps deelde de heer Mathot mede, dat deze jaarlijkse feestavond was ingesteld, toen de heer Kaaijk commandant was, om de onderlinge band te versterken en een goede corpsgeest te kweken. Spr. hoopte dat dit tot in lengte van dageu zo zal blijven. Alvorens burgemeester C J. v, d Hoeven tot de uitreiking van de on derscheidingen overging, zeide hij dat het hem een buitengewoon ge noegen deed in deze intieme sfeer, als burgemeester van Voorschoten en als chef van de brandweer, tot de uitreiking van de onderscheidin gen van de Ned. Bond van Brand weercommandanten te mogen over gaan. Tenslotte wenst spr. de jubi larissen toe dat zij met onvermoei de ijver hun taak zullen voortzet ten. Hierna werden aan de heren H. Schippers, P. J v. d. Peet, J. M. de Ruyter en P. A. van Cuilenburg door de burgemeester de oorkonden uitgereikt en het kruis voor 12' jarige dienst opgespeld. De heer J. G. Lekkerkerker, commandant van het corps wenste hierna de ju bilarissen geluk en prees de goede geest in het corps. Nadat spr. na mens mevr J. Kaaijkde Graaff de gelukwensen had overgebracht be trok spr. ook de dames in het brandweercorps omdat zij het zijn die bij het overgaan van de schel alles in gereedheid brengen, opdat manlief maar zo spoedig mogelijk op zijn post zal zijn. Uit dankbaar heid bood spr. de dames van de ju bilarissen ieder een mooi bloemstuk aan. De heer P. A. van Cuilenburg. één der jubilarissen, dankte burge meester v. d. Hoeven voor zijn sym pathieke woorden en de comman dant voor de huldiging. Als dank van de jubilarissen bood spr. een enorme taart aan, die door de heer Lekkerkerker dankbaar werd aan vaard en in de loop van de avond geproefd zou worden. Tenslotte voerde nog het woord de heer K. Huijsinga, commandant brandweer te Wassenaar, die na zijn gelukwen sen te hebben aangeboden, de bij zondere banden van vriendschap memoreerde die door de burge meester worden gesteund en waar spr. jaloers op is. Spr. uitte de hoop dat ook de tegenwoordige comman dant de banden van vriendschap met Wassenaar zou bestendigen in het belang van de corpsen. Veilig Verkeer. Gisteravond vond in het gebouw van Christelijke belangen aan de Wijngaardenlaan de prijs- en diplomauitreiking plaats van de verschillende acties, die door de Vereniging Veilig Verkeer afd Voorschoten in de afgelopen ver- keersweek waren gehouden. Tevens verleende de A.N.W.B. aan deze avond haar medewerking door het vertonen van lichtbeelden betref fende het vele werk van de A.N. W.B. In het openingswoord, uitge sproken door W. A. A. J. Baron Schimmelpenninek v. d. Oye, deelde deze mede, dat het gemiddelde van de strafpunten van de scholieren (2,6 pnt.) aanmerkelijk lager was dan bij de volwassenen (6,9 pnt.). Daarna maakte hij de resultaten bekend van de afgelegde examens In de afdeling „wielrijders" werd de le prijs behaald door J. van Vliet. De beste „voetganger" was mej. A. van Meygaarden. De school met de beste resultaten was dit jaar de R.K. Meisjesschool. Daarna ging men over tot uitreiking aan de jeugd van de behaalde veilig-verkeersdi- ploma's. Het was beslist een orga nisatorische fout deze uitreiking -van de jeugddiploma's gelijk te laten val len met de prijsuitreiking van de groteren. Immers de diploma-uit reiking aan circa een 150 personen nam veel te veel tijd in beslag en was daarbij eentonig en saai, met het gevolg, dat veel ouderen de „hete" cn rumoerige zaal verlieten Veilig Verkeer maakte hierin een tactische fout. Na de uitreiking sprak de vertegenwoordiger van de A.N.W.B. een propagandistisch woord en vertoonde zijn plaatjes, die zeker voor de volwassenen inte ressant waren, maar de rumoerige jeugd maar matig konden boeien. Na afloop van de lichtbeelden volg de de prijsuitreiking aan de win naars van dit wielrijdersexamen en de veiligheidsrit. De „Anjer"-collecte bracht 333.60 op. Geboren: Elisabeth Johanna M. d. van P. A. van der Krogt en H. Tuithof; Cornelia d. van P. A. Dou- wes en M. Querreveld; Jacoba d. van J. J. Schellingerhout en D. Kruit; Willem Eduard z. van P. Berk en D. Sleebos (geb. te Leiden). Ondertrouwd: C. Roersen 30 j., te Hoevelaken, en J- van Leeuwen 28 j.; F. van Seijst 25 j., te 's-Graven- hage, en M. H. van den Eijkel 26 i. Getrouwd: H. Groenenberg en B van Klaveren; Th. Barreveld en C. M. Pieters, te Leiden. Overleden: Geertruida van Leeu wen 56 j., echtg. van A. J. van der Geest; Pieter Glasbergen 81 j., wed van M. van Klaveren. 20 Juli: zon op 4.42, zon onder 20.4 maan op 22.— en onder 6.33 uur. STADSNIEUWS 40-jarig zakenjubileum L. Demmenie Zn. GROTE BELANGSTELLING OP RECEPTIE Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer L. Demmenie op zeer bescheiden wijze in het pand Haar lemmerstraat 169 de grondslag leg de voor de Kantoorboekhandel, Drukkerij en Schrijfmachineharidel L. Demmenie zn, welk bedrijf in de loop der jaren tal van uitbrei dingen heeft ondergaan. In de och tenduren is dit jubileum allereerst in „Het Gulden Vlies'' in de kring van net personeel herdacht. De jongste firmant, de heer P. Demme nie, gaf in deze bijeenkomst een overzicht van het bedrijf, waarvan wij de voornaamste bijzonderheden reeds publiceerden. Hulde bracht spreker aan de oprichter, de heer L. Demmenie en diens echtgenote voor het vele werk, dat zij hebben ge presteerd, in aansluiting waarop hij het personeel dankte voor de steeds ondervonden medewerking. Ten slotte deelde spr. mede, dat de firma dit jubileum tevens benutte om aan de heer P- L. van Delft procuratie te verlenen. Woorden van hartelijke gelukwens werden vervolgens ge sproken door de heer A. Reijne- veld namens de vertegen woordigers en door mej. A. Knaap namens het personeel. Als aandenken aan dit jubileum bood het personeel een glas-in-loodraam aan, een geschenk, waarvoor de heer Demmenie mede namens zijn vader hartelijk dankte, waaraan hij de mededeling verbond dat het personeel vandaag een dagje uit zou gaan. In aansluiting op deze intieme sa menkomst vond in de middaguren een zeer druk bezochte receptie plaats. Behalve zeer veel zakenrela ties kwamen hier de gelukwensen aanbieden wethouder D. van der Kwaak, als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, de heer M. B. de Jong namens het departement van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, de heer J. C. J. Lamber- mont, voorzitter van de Leidse Mid denstandscentrale, de heer D. van 't Zelfde, voorzitter van de Leidse Chr. Besturenbond, een deputatie van de Ned. Ver. van Kantoorboek handelaren, mr. P. A. van Tooren- burg, secretaris van de Sociale Raad de heer J. H. de Jong, directeur van de Gem. Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst. de heren K. Zandvliet en G. Wolfslag namens de kring Leiden van Kantoorboekhandela ren, de heren B. de Kier en J- Ver voort van de afdeling Leiden van de Ned. Boekverkopersbond, de hr. H. Klaassen, voorzitter van de Ne- co, mr. F. J. J. Trapman, secretaris van de Leidse Vereniging van Industriëlen, de heer J. Visser van de Federatie van Werkgevers in het Boekdrukkersbedrijf, de heer J. P. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur), VEEL BEWOLKING. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of mot regen. Zwakke tot matige Wes telijke wind en weinig veran dering in temperatuur. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Last holiday", 14 jaar. Lido: ,Tea for two", strikt 'vol wassenen. Luxor: „Mallemolen", 14 jaar. Trianon: „The Miniver story", 14 j. Rex: „De kampioen melkboer" volwassenen. Mulder Sr. voorzitter van de Ge meentecommissie der N.H. Gemeen te, mr. dr. W. Hugenholtz, voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Ver. voor Dierenbescherming en vele anderen. Behalve een schat van bloemen en talrijke geschen ken, mochten de heren L. en P. Demmenie ook vele schriftelijke en telegrafische gelukwensen ontvan gen. R. K. U.L.O.-EXAMENS. Geslaagd op 18 Juli: Diploma A: J. P. M Kleine, W. T- Koevoet. P. M. W. van Loe, C. J. Mank, J. G. van Putten, P. M. A. Warmerdam J. J. M. Bank, A. J. Houtman, S. J. van Meurs. A. G. Vermeulen E. M. Vermeulen. P. C. M- van Vliet, A. M. van der Werf J. L. Kuipers. J E A. M. de Lange M. E. F Martijn. E. P. Meiman, P. M. Peeters. T. A. J. Lamboo, J. M. C v. Betten, J. M. H. Bokern, A. C. Ding jan. L. Goutier, G. T. M. de Groot, W. B. M. Hettiriga EXAMENS M.U.L.O. Voor het diploma m.u.l.o. A zijn gisteren geslaagd: O. van Egmond te Alphen aan den Rijn, J. Harts te Al phen aan den Rijn, M. v. d. Hoek te Alphen aan den Rijn. P. A. B. J. Broers te Leiderdorp, W. Filippo te Leiden, Y. C. van der Hoogen te Lei derdorp, T. van Bostelen te Koude kerk aan den Rijn, F. Dubach te Al phen aan den Rijn, S. Seinen te Al phen aan den Rijn, K. J. Verboom te Bodegraven, W. v. d. Berg te Valken burg, L. Imthorn te Katwijk aan Zee, D. J. L. Selier te Leiden, S. F. Becher Noordwijk, N. T. de Visser te en R. Schroder te Wasse naar. Gisteren zijn geslaagd voor het diploma A: C. Ammeraal te Noord- wijk, F. J. Bloot te Katwijk, L. van Zoomeren te Katwijk, A. van Duijn te Noordwijk, G. Gressie te Leiden, A. Duindam te Noordwijk, J. van Es te Noordwijk, J. Hoek te Noord wijk, C. van Leeuwen te Bodegra ven, J. M. van Leeuwen te Bodegra ven, H. E. Molenaar te Bodegraven, A. Poot te Bodegraven, H. van Hou ten te Leiden, J. Lafeber te Oegst- geest, H. Scheffer te Leiden, W R. Taffijn te Leiden, A. J. Vermeer te Liden, G. van den Akker te Alphen aan den Rijn en J van den Berg te Leiden. Geslaagd te 's-Gravenhage a&n de Kath. School voor Maatschappelijk werk afd. Algemeen sociaal en jeugd- kant.: de dames M. Blaauw. Voor burg: A. Goddijn, Leiden; L. Lange- laan, Noordwijk; C. v. Niekerk Zoe terwoude. Afd. Bedrijfskant.: T. Vijgen. Bos koop. Koninklijk bezoek aan Amerika De president van de Verenigde Staten van Amerika en mevrouw Truman, alsmede de gouverneur-ge neraal van Canada en lady Alexan der of Tunis hebben uitnodigingen ge richt tot H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden om in de loop van het voleende iaar officiële staatsbezoeken aan de Verenigde Staten en Canada te brengen. De Koningin en de Prins hebben deze uitnodigingen in beginsel aan vaard. Het tijdstip zal nader worden vastgesteld. (Bovenstaande reeds geplaatst in gedeelte van vorige oplage) Laatste Berichten GEEN VORDERINGEN TE KAESONG. In 'n communiqué van de Verenig de Naties van Donderdag wordt ge zegd dat vandaag geen voortgang gemaakt is bij de bespreking van het agendapunt, waarover nog geen over eenstemming bestaat. De besprekingen worden morgen voortgezet, maar een schaduw over Korea is de dreiging van nieuwe ge vechten. Het achtste leger heeft nl. toenemende activiteit langs het front gemeld. De grootste communistische eenhe den sedert het begin van de vredes onderhandelingen hebben de verbon den roepen aangevallen, blijkbaar om uitvoering te geven aan het in communistische radio-uitzendingen geuite dreigement, dat „tegenmaat regelen" zouden worden genomen, als het geallieerde „offensief' niet werd gestaakt, zolang er te Kaesong onderhandeld werd.

Leidse Courant | 1951 | | pagina 2